Těhotenství a předčasný porod

Rodičovství

O cestě těhotenstvím, porodu, a nelehkém startu, tak, jak nám to sám život přinesl. Moc ráda čtu některé deníčky, a tak jsem se rozhodla taky jedním přispět. Píše se konec listopadu 2011 a mně je v práci strašně zle, pracuji jako ošetřovatelka koní. Už pár měsíců se snažíme o miminko. To, které jsme čekali předtím, se přestalo vyvíjet asi v devátém týdnu, jednalo se tedy o zamlklý potrat.

Tea
1 komentář

Beata
1 komentář


1 komentář


4 komentářů

Domluvila jsem se s dr., že kdyby něco, tak hned přijdu. Hned z práce jsem se u něj stavila, ale na UTZ nic vidět nebylo. Bylo mi to strašně líto, ale dr. mi řekl, ať přijdu v pátek, že tam třeba už něco vidět bude, a taky že bylo – gestační váček. Pak jsem měla přijít za 14 dnů, abychom viděli, jak se nám miminko krásně vyvíjí, a ejhle, ona tam byla miminka dvě.

Měla jsem obrovskou radost, dvojčata jsem si vždycky přála, ale ostatní v rodině takovou radost neměli, můj manžel má totiž těžkou oční vadu, protože se narodil v 28. týdnu, všichni jsme tak věděli, jaká jsou rizika předčasného porodu. Tomu, že holky donosím až do konce, jsem nevěřila. Do porodu jsme u jednoho miminka nevěděli, co to bude, měli jsme překvápko. Na nemocenské jsem byla od pátého týdne, záchodovou mísu jsem objímala asi do pátého měsíce a celou dobu doma jsem se šetřila, a dokud to bylo možné, tak jsem i chodila s pejskem na procházku.

Ale zvrat nastal, když jsem byla ve 27. týdnu. Byla jsem na kontrole, holky se vyvíjely dobře a dr. doktor říkal, že je ještě brzy na to, aby mi bylo tak špatně. Druhý den už jsem se ani nepostavila na nohy. Zavolala jsem mamce, že potřebuji odjet na pohotovost, s dvojčátky mě vzali přednostně a už jela rychlá. Celé těhu jsem brala vitamíny a vše ostatní, holky si braly vše, co potřebovaly, ale mělo to jeden háček, mně nic nenechaly, takže jsem začala polykat týdně snad 15 prášků, vitamíny a magnezium. Za týden mě propustili s tím, že se mám šetřit. Za týden jsem přišla na kontrolu a ejhle, byla jsem otevřená a stahy dělohy byly takové, že jsem nemohla chodit. Čekal mě okamžitý nástup do nemocnice do perinatologického centra.

Napíchali mi kortikoidy, něco na oddálení porodu a zase antibiotika, protože jsem v těle měla pořád nějaký zánět, dohromady za celé těhotenství jich bylo asi pět. Nic mi neřekli, jen jsme se domluvili, že přijdu ve 32. týdnu na kontrolní UTZ. Holky byly při přijetí najednou dost malinké a měly i maličký odhad. Dr. říkala, že průtoky už nejsou takové, jaké by měli být, ale že za tu dobu, co tam ležím, přibraly. Měla jsem o holky v bříšku strach. Manželovi se také najednou velmi zhoršil zrak a nikdo ho nechtěl operovat, že by to bylo moc velké riziko, ale nakonec souhlasili a operovali. Operace bohužel nedopadla moc dobře, manžel na jedno oko téměř neviděl a tím druhým přibližně na 2 metry. Tak moc jsem se bála, že neuvidí naše holčičky.

Pak mě pustili domů a doktorka mi řekla: „Ne že tu budete večer.“ Odpověděla jsem, že v žádném případě, nakonec mi voda praskla za tři dny. Primář se mi při příjmu doslova smál, že jsem to vydržela tak dlouho doma. Přijela jsem otevřená na 2 cm, což jsem byla vlastně celou dobu. Na záznamu byly kontrakce, ale já jsem je moc necítila. Hned mě vezli na porodní sál a manžel mohl zůstat se mnou. Alespoň něco, no ale za pár hodin kontrakce ustaly a nedělo se nic. Nakonec jsem se prospala na porodním křesle přímo na sále a manžel vedle mě na křesle. Ráno chtěli porod vyvolávat, dostala jsem jednu tabletu, ale kontrakce byly pořád stejné.

Odpoledne přišel takový mladý doktor a hlásil, že mě odrodí. Hm, tak jo. Asi za hodinu přišla sestra na monitor, celé těhu jsem ho nesnášela, protože jsem ho od 28. týdne měla často. Potom kontrolovali srdíčka. Po 10, 15 minutách monitoru jsem řekla sestře, že tohle fakt nezvládnu, že ho nechci. Podívala se dovnitř a prohlásila, že se nic neděje, a taky, že se se mnou nemůže vybavovat. Řekla jsem jí, ať mi zavolá doktora. Přišel, hodně mě povzbuzoval a vysvětluje a povzbuzoval. Chtěla jsem jít do sprchy a on se na mě předtím podíval a zezelenal, protože prý už rodíme.

První dcera byla na dvě zatlačení venku. Dr. byl nervózní, protože další kontrakce nikde, no nic, zatlačila jsem na prázdno a druhá dcera byla za 3 minuty venku taky. Holky rychle zabalily a utíkali s nimi pryč. Křičela jsem, že se na ně chci podívat a co že to vlastně máme. V rychlosti se na mě otáčejí a ukazují mi je. Jsou tak krásné. Tolik se těším, až za nimi budu moci jít na JIPku, ale přišla jsem o hodně krve a pořád jsem omdlévala, takže to nešlo, ale byl tam za nimi alespoň manžel.

Tea se narodila s mírami 1450 g a 38 cm a Bea měla 1580 g a 39 cm a dýchaly samy. Já jsem za nimi nakonec přijela další den odpoledne na vozíku. Bohužel jsem se nerozkojila. Do noci jsem seděla u inkubátoru, snažila se odsávat a sestra mi je zkoušela přikládat, ale ony neměly sílu něco sát. Po týdnu je přeložili na intermediál a tam byly skoro tři týdny na vyhřívacím lůžku. Nakonec svůj start, kromě toho, že měly sondičky na papání, zvládly bez problémů, byly moc šikovné.

Pak jsem k nim nastoupila já, krmila je stříkačkou, což trvalo hodiny, vlastně jsem nedělala nic jiného, než krmila a odsávala svoje mlíčko. První společnou noc jsme usnuly v pět ráno, ale stálo to za to. Další den byl už lepší a doktoři koukali, že holky najednou papaly samy a žádná sonda nebyla potřeba. Za týden jsme šly domů s váhou 1980 g a 2120 g. První dny to doma bylo těžké, protože holky řvaly hlady, ale postupně se ještě víc rozpily.

Nebylo pro mě jednoduché ani běhání po doktorech a rehabilitacích. Teď je holkám 8 měsíců a dělají velké pokroky a nám radost (i když jsou v některých věcech pomalejší). Nejvíc mě mrzelo a mrzí, že když se holky narodily dřív a my jsme s mužem rozesílali sms, nikdo kromě rodičů neodpověděl, nepogratuloval, protože všichni měli strach, aby něco nezakřikli. Při tom nelehkém startu nám podpora hodně chyběla.

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 23.02.13 00:17

Holky jsou moc krasne! Preji at jsou obe zdrave a delaji vam samou radost! :kytka: :)

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 23.02.13 01:27

Náádhera, blahopřeji, že je vše vpořádku ;-) tuším, jak Vám s mužem bylo, i když jen částečně, protože ležím od 28.tt už 8 týdnů v nemocnici pro hrozící předčasný porod. ted už tedy zase pro změnu z důvodu, že malá moc neroste..
musím říct ale, že jste měly krásnou váhu! v kolikátém tt se nakonec holčičky narodily? naše malá měla odhad okolo 1500 až někdy v 32. nebo 33.tt… ted se nám zasekla na dvou kilech a to jsem v 36.tt…

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 9 inzerátů 23.02.13 08:09

Holčičky jsou nádherné. :potlesk: Přeji ať dělají dál velké pokroky a mamince velkou radost. :hug: :kytka:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 23.02.13 08:19

Holčičky jsou krásné, přeji vám celé rodince mnoho zdravíčka do života! Ať vám dělají jen samou radost! :kytka: :mavam:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 23.02.13 10:21

Jste hrdinky..všechny tři!! :hug:..tak ať zdravíčko pokračuje!! jsou to bojovnice :srdce:

 
R2
Závislačka 3341 příspěvků 23.02.13 10:49

Holky moc děkujeme za hezké slova a podporu :palec: :hug:
@Viktorka Maxikova holky se narodili ve 33plus dva přeju at těhotenství dojde do zdarného konce, ale teda osm týdnu ležet, tak to smetám klobouk dolů :hug: A neboj oni tu váhu rychle doženou, to vůbec neva, že bude mimi menší, důležité je jak jsou dozralí a 36už je super :hug:

 
Mrs.M
Extra třída :D 12639 příspěvků 23.02.13 12:09

Holčičky jsou moc krásné a co neumí, to brzy doženou :) :hug: Já jsem také teď ležela v nemocici pro hrozící předčasný porod.. ale zažehnáno a jsem doma. Ale jsem jen 24.tt, takže ještě mooooooooooc brzy.. pořád malého přemlouvám, aby ještě vydržel, že je ještě moc brzy.

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 23.02.13 12:17

Ahoj, holky to krásně dohnaly :) Ať dělají jen radost… :) Jinak koukám, že jsi psala, že se narodily 33+4 - já jsem od 24.tt pro zkracující se čípek taky na riziku, teď jsem teda „už“ 30+5, ale stejně…

 
Zabka-kvak
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 23.02.13 12:23

Jste neuvěřitelně silní! Klobouk dolů, jak to krásně zvládáte! Neboj, než se holky vdají, všechno doženou :hug:

 
yse  23.02.13 12:57

Moc blahopřeji k dcerkám a kdybysme se znaly, tak bych ti poslala aspoň deset sms s blahopřáním :-) Tvůj deníček mi připomněl můj strach, když se malá narodila po 6 týdnech odležených v nemocnici ve 34+6 s váhou 2 250 g a byl to takový malý uzlíček zavřený v inkubátoru. Držím vám pěsti, ať jsou holky zdravé a dělají vám jen samou radost.

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 23.02.13 13:12

@R2 děkujem ;-) taky přeji i nadále mooooře zdravíčka!!!

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 23.02.13 13:51

Gratuluji ke krásným holčičkám! :kytka: Přeji vám hodně štěstí a hlavně, aby byla děvčátka zdravá :srdce:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 23.02.13 15:04

To jsou moc krásné holčičky, které mají statečnou maminku. Všem přeji hodně zdravíčka a spoustu úspěchů v dohánění

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.02.13 17:21

Blahopřeji k dvojčátkům, hlavně že to dobře dopadlo a to mírné opoždění určitě doženou. Jestli chceš: přijď k nám do diskuze: Maminky a těhulky, které milují koně.

 
dandysek
Závislačka 3828 příspěvků 1 inzerát 23.02.13 19:55

To jsou nádherný holčičky!! Hodně štěstí do života :srdce:

 
oliii
Kelišová 6022 příspěvků 1 inzerát 23.02.13 20:37

Moc krásn a statečné kočky to jsou :)

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 23.02.13 22:00

Krásně napsaný :palec: Ať dělaj holčičky samou radost :hug:

 
Osička
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 23.02.13 23:20

@Viktorka Maxikova Váhou se moc netrap, hlavně ať je malá v pořádku :hug: Naši kluci se narodili v 36+4tt a měli 1970 a 2060g a byli moc šikovní a ani v inkubátoru nebyli :)

 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 23.02.13 23:29

Ahoj, jsem rada, ze jste vsichni 3 v poradku! Docela me prekvapilo, ze jsi nerodila cisarem, jak to? A co manzel a jeho zrak, zlepsilo se neco?

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 23.02.13 23:57

@Osička jééé, mnohokrát děkuji :palec: a blahopřeji, že jste to takhle krásně zmákli s dvojčátky :kytka: přeji i nadále zdravíčko :hug:
tady se to dost hrotí no, sledují se tabulky a ev.se v krajním případě malinké děti i provokují ven nebo se vytáhnou císařem. na druhou stranu lepší, že ty průtoky sledují a dělají mi denně třikrát monitor, než aby se něco stalo. paní tu měla chlapečka 35+2 akutní sekcí, vážil 1650g a vypadá, že bude naštěstí vpohodě.. jinak mně by váha okolo 2 kileček stačila (sama jsem šla jen o trochu dřív a měla 2,40 kg a 46 cm, dodnes jsem malá a drobná - mimo těhu 51 kilo a 161 cm), ale překvapuje mě, že 2 kila už mají některé děti v 32.tt 8o! nj, každé je jiné, ach ty tabulky :mavam:

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 24.02.13 00:01

@Seizdra nakonec ani nemusíte rodit (moc) předčasně, mně se zkracuje čípek od 21.tt a viz můj první příspěvek tady ;)
držím pěstičky :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 24.02.13 09:56

Tea a Bea :potlesk: (jsou to zkratky?)
Gratuluju ke zdravým holčičkám!

 
R2
Závislačka 3341 příspěvků 24.02.13 12:13

@bjetuschka císařem nebylo proč rodit obě dvě byli hlavou dolů, a váhy na normlaní porod taky měli, já byla celé těhotenství v tom, že půjdu císařem, a oni hned, že ne, že když jsou hlavami dolů tak o tom vůbec diskutovat nebudou, že pro děti je to lepší přirozeně, a byla jsem za to moc ráda :palec:
Jinak manžel absolvoval další operace, a vidí o trošku líp :potlesk: vidí cca dva metry na obě oči, s čím se dá tak nějak normálně žít :srdce: :hug:
Jinak vidím, že čekáš taky dvojčátka tak přeju přijemné těhulkovaní a hodně se šetř :hug:

 
R2
Závislačka 3341 příspěvků 24.02.13 12:15

@Veveří no zkratky to jsou jejich jména Tea a Beata, říkáme jim teda Tea a Bea anebo Teuška Beuška :srdce: :hug:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 24.02.13 13:08

@R2 moc krásná jména!

 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 24.02.13 21:55

@R2 Tak to je super, myslím, že se to moc často nestává, co jsem četla, tak většinou se fakt dělá jen ten císař… :palec: Manželovi gartulace, jsem ráda, že je to lepší! A díky za blahopřání :hug:

 
Eugiinka
Závislačka 3282 příspěvků 25.02.13 08:43

Moc hezký deníček, držím palce a přeju hodně zdraví…mám chlapečka 32+1tt s váhou 1990g divím se jak brzy vás pustili, nás nechtěli pustit dřív, než při váze 2300g :(

 
BLeaa  25.02.13 13:12

Pěkný deníček. Přejeme moc a moc zdravíčka. Byly jste moc statečné :)

 
macis30
Závislačka 3582 příspěvků 25.02.13 20:32

Holčičky jsou moc krásné a šikovné :hug: já mám holčičku 32 tt s váhou 1800g a domů nás pouštěly až měla váhu 2500g.

Držte se holky :hug: :kytka:

 
mladámamča
Povídálka 40 příspěvků 25.02.13 21:00

Babička ležela s mámou v nemocnici 6 měsíců s tím, že měla být druhorozená a po bratrovi, se kterým nebyl vůbec žádný problém nemohla dlouho (8 let) nejen otěhotnět, ale ve třetím nebo čtvrtém měsíci jí nějak napraskla voda a ona musela ležet v jedné poloze (na zádech, ani na bok nemohla) až do konce těhotenství, s nohama nahoře do začátku osmého měsíce kdy porodila. Všichni mysleli jak bude mít dvojčata že má dva hrboly na břiše ale bylo to z toho jak měla málo plodové vody… Jeden hrb byl zadek a druhej hlava :-) Když se narodila měla nalepený ucho na tváři, ale jinak všechno dohnala a akční je až moc doteď, tak ať vám to všechno hezky a dobře dopadne :-)

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 26.02.13 21:49

Holčičky to zvládly skvěle! Přeji vše dobré a hlavně zdravíčko. :hug: :andel: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Když děti nejsou podle představ


Reklama