Můj 4. porod

Porod

Aneb jak se náš Míšánek prostě rozhodl, že se narodí. Pořád jsem si plánovala nějaký deníček a musím nekriticky přiznat, že témat bych měla víc než dost. Ale stejně jsem se nikdy neodhodlala. Tak teď to zkusím.


1 komentář

Moje poslední těhotenství rozhodně nebylo v plánu. Vždycky jsem chtěla mít dvě děti – holčičky, což se mi splnilo, a kdyby se mi do cesty nepostavil rozvod a následný nový vztah, určitě by to tak i zůstalo. Ale osud tomu chtěl jinak a já se po 10 letech (+5 let chození) s manželem rozvedla. Poznala jsem novou lásku a zamilovala se tak moc, že jsem nemohla ani dýchat. Všechno bylo najednou jiné, úžasné, dokonalé a zkrátka jsem se nepoznávala. Musím říci, že zamilovanost ve 30 je úplně jiná než v 16 letech. Ale o tom můj deníček není.

Přítel žádné dítě neměl a o moje holky se začal starat naprosto bravurně, přijaly ho bez větších obtíží a všechno bylo bezvadné. Proto, když mluvil o miminku, váhala jsem jen chvíli. Nechala jsem si vysadit tělísko a hned první měsíc se zadařilo, já jsem otěhotněla a narodil se nám chlapeček. Bohužel během těhotenství se nám zhoršila finanční situace, přítel měl zdravotní problémy a zkrátka to bylo velmi náročné období. Přesto jsme měli z našeho Ríšánka velkou radost. Ovšem potýkali jsme se opravdu s velkými finančními problémy a i se kvůli tomu museli přestěhovat a stejně to skončilo fiaskem.

V této příšerné situaci jsem neplánovaně otěhotněla. Poprvé jsem nad testem plakala zoufalstvím a poprvé mě napadala ta příšerná myšlenka na potrat. Jak jsem se nenáviděla za to, že jsem dopustila, aby se to stalo. Jak jsem se nenáviděla za to, že uvažuji o tom, že dáme miminko pryč. Nebudu tu vysvětlovat, jak jsem mohla otěhotnět, nebudu tu vysvětlovat, jak moc špatně jsme na tom byli. Holky z červencové diskuze to velmi dobře vědí a popisovat to tady, by bylo na dlouho. Zkrátka, stalo se.

Přítel přijal tu novinu k mému překvapení nadšeně. Byl dojatý a nijak ho to nevykolejilo. Já jsem oproti tomu pořád jen počítala a pozorovala svoje tři děti a přemýšlela, co s tím. Potrat byl jediné možné řešení, alespoň se mi to tak zdálo. Nenáviděla jsem za to. Přítel vyslechl moje argumenty a hodně ho to zlomilo. Dobré tři dny jsme proseděli a rokovali, co uděláme. Držel mě za ruku a byl naprosto úžasný. Přestože miminko chtěl, plně mě podporoval, ať už bych se rozhodla jakkoliv. Naší situaci znal a věděl, že neplácám hlouposti, navíc juniorovi byl teprve rok a byl hodně náročné dítko.

Tak jsme jeli na gyndu, doktor mi těhotenství potvrdil a začal mi vysvětlovat co a jak na interrupci. Já jsem se ani neodvážila podívat na ultrazvuk. Byla jsem 6+1, času bylo dost. Nicméně pro mě to už bylo miminko, a když doktor popisoval, co musím podstoupit, najednou jsem věděla, co je správné. Jakkoliv to bylo nerozumné a nezodpovědné, pro hodně lidí určitě, věděla jsem, že si miminko nechám. Doktor si všiml, že se najednou tvářím jinak a dodal: no pokud si to rozmyslíte, tak za 4 týdny na kontrole. Nastoupila jsem k příteli do auta, seděl tam zlomený a mlčel. Pohladila jsem ho po ruce a řekla: v březnu budeme mít miminko. Usmál se na mě, dal mi pusu a slov nebylo zapotřebí.

Těhotenství probíhalo v klidu, neměla jsem nevolnosti, bylo mi nad očekávání dobře. Jakoby mě ten malý človíček chtěl celou situaci usnadnit a co nejméně mě zatěžovat. I když jsem se rozhodla, že si miminko necháme a hodně se mi tím ulevilo, pořád mě děsily finance a nemohla jsem se těšit. Zároveň jsem se za to styděla a měla výčitky, že se netěším, nepočítám týdny a dny, bojím se března a že to bude mít na to malé špatný vliv. Dokonce jsem si pustila na youtube potrat, abych se potýrala a viděla, co jsem chtěla udělat. No nebudu popisovat, jak mě to vzalo, a tehdy jsem si poprvé pohladila bříško a pocítila k tomu drobečkovi lásku.

Ale to pravé těšení přišlo až s prvními pohyby a od té doby jsem ho milovala. Jakoby mimochodem se najednou kolem mě začalo vše měnit. Naše finanční situace se začala pozvolna zlepšovat, Ríšánek přestal tolik zlobit a vidina do budoucna nebyla už vůbec tak příšerná jako v létě, kdy jsem na testu objevila dvě čárky. Spousta lidí žasla nad mým rozhodnutím mít 4. Dítě, a mě to bylo najednou jedno. Těšila jsem se a nikdo mi nemohl mého malého chlapečka vzít. Nicméně jsem věděla, že už nikdy nesmím dopustit, aby se tato situace opakovala. Proto jsem si s mým doktorem domluvila po porodu sterilizaci.

Doktor i já jsme se shodli na tom, že nejlepší bude udělat sterilizaci hned při porodu, tedy jediná možnost je rodit císařským řezem a rovnou udělat podvázání. Můj poslední porod před 20 měsíci byl císařem, ale nebyla indikace pro následný další císař. Tudíž jsem se bála, že ho v nemocnici nebudou chtít udělat. Další možnost by pak byla, udělat sterilizaci tak 6měsíců po porodu, což jsem si ale neuměla reálně představit. Zaprvé jsem moc plodná a nevěřím práškům, tělískům ani prezervativům. Zadruhé, a to je důležitější, neměla bych pro své dva malé chlapečky hlídání. Přítelův šéf dělal hrozně zle i kvůli dovolené, kterou přítel potřeboval při mém pobytu v porodnici, když hlídal naše tři děti, včetně 20měsíčního syna. No k tomu se raději rozepisovat nebudu, ať se zase nerozčílím. Doktor slíbil, že udělá vše proto, abych císaře a sterilizaci měla.

Týden před termínem mě proto poslal do nemocnice s papírem, kde stálo, že mají udělat plánovaného císaře a sterilizaci. Na příjmu se doktor divil a vyptával se, proč chci císaře a vymlouval mi ho. Neustále opakoval, že mám sterilizaci podstoupit až 6 týdnů po porodu a teď rodit normálně. Když jsem opakovala, že od kojeného miminka a batolete si do nemocnice na tři dny lehnout nepůjdu, nějak neposlouchal. Ale nakonec moje rozhodnutí respektoval, dali mi podepsat souhlas a žádost o sterilizaci a poslali mě na pokoj. Bylo úterý a císaře mi prý udělají až ve čtvrtek, dřív nemají čas. Během dne se mi objevily slabé bolesti a tušila jsem, že do čtvrtka náš chlapeček nepočká. Posílali mě průběžně na monitor, ale ten žádné kontrakce neukázal, přestože bolesti sílily.

Prohlédl mě další doktor, opět mi vymlouval císaře a po něm další. Pořád opakovali, že dělat císaře na přání je jim proti srsti. Ano chápu to, také bych raději normální porod, ale prostě to pro mě bylo nejlepší řešení. Navíc jsem nechápala, proč se tolik brání ho udělat a používají termíny, jako že se jim to morálně příčí, když denně provádějí x potratů a nijak je to nestresuje. Trvala jsem si na svém. K večeru už bolesti zesílily natolik, že jsem si byla jistá, že ještě ten den porodím. Doktor mě vyšetřil, poslal na monitor a oznámil mi, že nerodím a nic tomu nenasvědčuje.

V půl desáté večer už jsem bolestí funěla a opět šla říci doktorovi, že rodím. Ovšem následovalo to samé, vyšetření nic neprokázalo a doktor mě poslal spát se slovy, že se nemám tak pozorovat a jít radši spát. Nebudu popisovat, jak mě urazil a vytočil. Prakticky mě považoval za hysterku, která nepozná porod. Spát se samozřejmě nedalo a já pochodovala po chodbě a prodýchávala bolesti přicházející po 3 minutách. Vydržela jsme to asi půl hodiny, a pak už úplně šla zoufalá za sestřičkou. Ta viděla moji tvář zkřivenou bolestí a ptala se, jak dlouho to trvá. Hned mě poslala na porodnici a ten samý doktor mě uvítal s pobaveným výrazem: ala zase ta hysterka.

Napojili mě na monitor, který opět nic neukázal. Nicméně prohlídka doktora odhalila, že jsem otevřená na 4 cm. Dal najevo malé překvapení a spěchal zjistit, co a jak na císaře. Po 20 minutách na monitoru, kdy už bolesti několikanásobně zesílily, jsem se otevřela na 8 cm a bylo jasné, že porodím. Chtělo se mi tlačit a císař mi byl ukradený. Doktor přišel, vyšetřil mě a překvapeně zhodnotil otevření na 8 cm a zároveň mi oznámil, že spěchají k akutnímu císaři a já musím počkat. Také mi řekl, že to ale určitě nevydržím a porodím sama, a kdybych náhodou vydržela a počkala, tak udělají císaře, ale ne sterilizaci, protože jim primář nepodepsal sterilizační papíry. Neměla jsem sílu se rozčilovat, jak je to možné, že nemají ty papíry podepsané, když je mají od rána k dispozici a já už několik hodin říkám, že rodím. Jen jsem hlesla, že v tom případě jdu rodit a nehodlala jsem s ním ztrácet čas. Ujala se mě porodní asistentka a převedla mě na porodní box. Stihla mi jen přehodit noční košili, vyměnit moji za nemocniční a nacpat mě na porodní křeslo. Chtěla píchnout vodu, chtěla mě napojit na monitor, nic se nestihlo.

Ve 23.10 hodin se spontánně a rychle narodil náš chlapeček Míšánek. Vážil 2860 g a měřil 49 cm. Bez nástřihu, bez klystýru a docela sám, bez pomoci. Je nádherný a miluji ho. Všichni jsme moc šťastní, že ho máme doma a že je tu s námi, a to, že nebyl od začátku plánovaný a chtěný, mi připadá jako neuvěřitelné.

K chování doktorů se nebudu vyjadřovat, zkrátka se rozhodli, že císaře udělat nechtějí, tak ho nedělali. Výhodu to má tu, že mě nic nebolí, cítím se naprosto fit, a to jsem dva týdny po porodu. Jen musím vymyslet, kdy a jak se dostavit na tu sterilizaci. I kvůli Ríšánkovi je dobře, že jsem se z porodnice nevrátila bolavá a s čerstvou jizvou. Jen doufám, že se bez úhony dočkám plánované sterilky a budu si moci v klidu užívat svou velkou rodinu.

Omlouvám se za román, nějak jsem se rozepsala.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 04.04.12 05:18

Obdivuji te a preji vam hodne stesticka a zdravicka,maly si opravdu vybojoval zivot tady na tom svete. Co se tyce doktoru tak nekteri fakt stoji za prd a nejsou to pro me doktori,maji nas jako kus masa a ne jako lidi a nejsou lidsti.

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 04.04.12 07:59

Já myslím, že když půjdeš po šestinedělí na sterilizaci, že si Míšu budeš moct vzít sebou. Sterilizaci udělají určitě laparoskopicky a tam je zotavení rychlejší a jizvy nepatrné, oproti císaři. A tatínek si vezme OČR a určitě to těch pár dní zvládne. Budu držet pěsti a přeji hodně zdraví a štěstí

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 04.04.12 08:01

Přeji celé vaší rodině hodně štěstí, zdraví a ať vám malý Míšánek dělá jen samou radost. :kytka: :kytka:

 
Marfuška
Extra třída :D 13473 příspěvků 04.04.12 09:23

Míšo, tak jsem dočetla, napsala jsi to krásně, ale fakt :srdce:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 04.04.12 09:44

ddinno, proc si nevzal manzel OCR, kdyz jsi byla v porodnici? Narok na to je. Stejne tak, kdyz pujdes na laparku, podle mne to muzou udelat i ambulantne, ale stejne by bylo lepsi, kdyby byl doma. Urcite to zvladnete, drzim palce! A doufam, ze je Misanek porad takovy zlaticko :)

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.04.12 09:54

asho:Já vím,že má nárok na paragraf,stejně tak i dovolenou-ale jeho šéf je ..... :cert: :cert: vyhazuje svý lidi,jakmile se rozhodnou marodit nebo tak něco…Ale to tu nebudu rozepisovat :roll: :roll: :nevim: :nevim: Ted když jsem byla v porodnici a měl tu dovču,na které byli domluvení dopředu,šéf byl rozzuřený,že jdu do nemocnice už v úterý a ne v pátek jak bylo v plánu-jakoby se porod dal plánovat :roll: :roll: A když se pak přítel vrátil do práce,slyšel od kolegů,že kdyby se zdržel o den-vyrazil by ho.No důvod by se vždy našel-kdyby ho chtěl vyhodit.O tom jak je to nebo není morální nemá cenu debatit :roll: :roll: :zed: :zed:

 
marcela_81  04.04.12 09:57

Ddinno, ačkoliv Tvůj příběh znám, tak jsem si při čtení pěkně pobrečela. Napsala jsi to moc krásně. :hug: :hug: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 04.04.12 v 09:57

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.04.12 10:03

Děkuju :hug: :hug:
Marfu,marcel-Vám obzvlášt,když jste mi byli oporou po celou dobu :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 04.04.12 10:06

@ddinna No proste je to idiot :cert: Aspon, ze mate tak uzasny miminko, ktery prislo bez problemu, on to Misanek urcite tusil.

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 04.04.12 11:00

Ahojky, obdivuju tě a u tvého deníčku mi ukápla nejedna slzička. Přeju hodně štěstí tobě i tvé rodince.
Napsala jsi to moc krásně a jako bych chvilkama četla sama sebe :-)

 
marye
Neúnavná pisatelka 17581 příspěvků 04.04.12 11:42

Míšo, Marcelka mi přesně vzala z pusy (z klávesnice), co jsem chtěla říct… :) :) i když tvůj příběh znám, stejně jsem si pobrečela :hug: jsi skvělá ženská a jsem ráda, že tě znám :kytka:

 
Petulinda
Kelišová 5131 příspěvků 04.04.12 11:50

Ddinnuš :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: krásně jsi všechno sepsala, až mi i slzička ukápla. Přeju vaší rodině hodně moc štěstí :! : :hug: :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 04.04.12 v 11:50

 
Marfuška
Extra třída :D 13473 příspěvků 04.04.12 13:03

Taky mě to strašně dojalo. :hug: :hug:

 
lukinka
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 04.04.12 13:59

ddinnuško,krásně jsi to napsala.Máš můj obdiv,že ses na čtvrté miminko dala,protože si ještě teď vzpomínám jak jsme netrpělivě společně očekávaly narození našich dětí v červenci 2010 a každý den se ubezpečovaly,že zítra už to bude určitě.A tentokrát jsi to měla velice rychle.Hlavně ať jsi šťastná a tvé děti ti dělají radost.

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.04.12 14:38

Dík holky :hug: :hug:

 
Agrion
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 04.04.12 15:14

Super denicek :-) Gratuluji k bezproblemovemu porodu… a doktori jsou taky jen lidi… coz znamena, ze i mezi nimi se najdou ignoranti :-(
Jen me napadlo, ze by vasi situaci mnohem snadneji vasektomie muze :-) To je v porovnovani se zenskou sterilizaci mnohem jednodussi vykon! Provadi se ambulantne (muz muze ten samy den po vykonu dom) a riziko komplikaci prakticky minimalni (narozdil od operativni sterilizace zeny). Navic by se vyresil i vas problem s hlidanim.....

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 04.04.12 16:39

Ddinna-Moc pěknej deníček jsi napsla.
Je to super že jsi z porodnice dojela bez jizvy a že tě nic nebolí to je nádhera.
Ale dr.si udělají co chcou to je jasné že čekaly jak bude docela hodně otevčená abys na něj nemusela jít oni to zdelšovaly až už bylo pozdě.
Hlavně si užívej svojí krásné rodinky. :dance: :dance:
A moc moc Gratuluji k Míšánkovy. :lol: :lol:

 
mark76  04.04.12 17:18

@ddinna Krásný deníček :potlesk: :potlesk: Nedovedu si v dnešní době představit čtyři děti, proto se drž.

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.04.12 20:16

Děkuji za milé reakce :hug: :hug: Nebudu lhát,že nejsou 4 děti záhul a že to neni náročné,ale nelituju a rozhodně u nás neni nuda :mrgreen: :mrgreen: :pankac: :pankac:

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.04.12 20:35

Ahoj,
tak jako bych četla deníček o sobě samé, rodila jsem v loni v dubnu taky našeho Adámka, čtvrté mimi. Ty pocity při zjištění jsou nepopsatelné, ale také jsem ráda, že jsem si malého obhájila. Máš pravdu je to záhul, ale naše zlatíčka bych za nic nevyměnila. I když malý celé noci moc nespí. Je prostě zlatíčko, nejhůř je když jsou nemocní, to určitě znáš.
Přeji hodně štěstí a sil.

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.04.12 20:40

lamvinku:To mi povídej,Míšánek chce hodně chovat a do toho mi visí na noze Ríša,tak mám často na klíně oba dva.Ještě že holky jsou větší a naše pubertačka mě prakticky nepotřebuje :jazyk: :jazyk: :pankac: :pankac:

 
Vergis
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 04.04.12 21:27

:srdce: krásně napsané :srdce:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 04.04.12 21:36

Jsi opravdu silna zenska s velkym Z,v dnesni dobe 4 deti je docela hodne…ja jsem taky ze 4 deti a jsem mooc rada za me 3 brachy aspon sme meli doma vzdycky veselo!!!Tve posledni miminko si ten svuj zivutek asi nejak vybojoval :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,urcite ti bude delat jen a jen radost.Jsem moooc rada ze uz se vam vede lepe a preji vAm i vasi rodine hodne moooc stesticka a zdravicka :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
jajinka veverka
Kelišová 7090 příspěvků 04.04.12 21:38

Ddin..kráásně napsanej deníček :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Dermisek
Závislačka 2502 příspěvků 04.04.12 21:38

ddinno, ať vám (celé rodince) jde všechno tak pěkně jako Míšánkův příchod na svět :kytka: :hug:

 
Kvítka
Kelišová 5955 příspěvků 05.04.12 12:49

Ddino, krasne a dojemne napsane :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: Jses silna zenska, ty to vsechno zvladnes :potlesk:

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 05.04.12 14:01

Din není co dodat, krásné a hlavně ať je již lépe, však víš :hug: :hug: :hug: :hug:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 05.04.12 22:36

Díky za podporu :hug: :hug:

 
verusberu
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 06.04.12 14:22

Míšo, krásný a dojemný :potlesk: A Míšánek je zlatíčko :hug: :hug:

Příspěvek upraven 06.04.12 v 14:22

 
Iuliana  06.04.12 17:11

Moc pěkně napsané :) :hug: :hug:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 08.04.12 22:28

Moc gratuluji k miminku a zároveň obdivuji a jsem všemi 10 ZA že jsi nešla na potrat :hug: :hug: Nemá každý to štěstí mít miminko…

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 09.04.12 10:42

Všem moc děkuju za milé příspěvky a podporu :hug: :hug: Holkám,co mě znají z emimina z uzavřených skupin a nebo mě znají osobně,děkuju obzvlášt :hug: :hug: -však víte :srdce: :srdce:
Gabi:Moc ti přeju,at snažení co nejdřív vyjde,at už domácí a nebo s pomocí lékařské vědy :hug: :hug: Kdyby to šlo,kousek svého štěstíčka na splození dětátka ti věnuju a to nejen proto,že už další miminko nechci.Zkrátka mě moc mrzí,když se nedaří,přestože po tom někdo moc touží a naopak se daří tam,kde je těhotenství považováno za průšvih a nepříjemnou nehodu :,( :,( ,která je třeba odstranit :? :? Jsem moc štastná že moje prvotní zoufalství se proměnilo v nádherný uzlíček štěstí,které mi ted spinká v postýlce :srdce: :srdce: Opravdu ti moc držím palce :hug: :hug:

 
florenc
Kelišová 7264 příspěvků 18.04.12 22:44

miso az ted ctu tvuj denicek, co dodat :hug: moc pekne napsane

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama