Můj bleskový porod

Porod

O tom, že to nemusí být tak hrozné, jak jsem se tady před porodem často dočítala, a pak se bála. Milé maminky, jako každá nastávající maminka prvorodička, jsem měla z porodu ohromný strach a obavy, zda péči o tak malého drobečka zvládnu.

Protože jsem měla těhotenskou cukrovku, všichni mě strašili, že budu mít velké miminko a byly k tomu i dědičné předpoklady, nicméně pak jsem si říkala, že miminko se nějak ven dostat musí. Kvůli cukrovce jsem byla objednaná do porodnice na 2. dubna na vyvolání.

Už 14 dní před tímto termínem mi v porodnici na ozvičkách říkali, že mám pravidelné kontrakce po 5–8 minutách a jestli cítím bolest. Nic mě nebolelo, tak mě pokaždé propustili s tím, že se beztak stejně večer vrátím, ale já jsem se nevrátila a našemu miminečku se ven nechtělo. 1. dubna jsme s přítelem jeli na večeři do restaurace, kde vaří má teta, ať se ještě pořádně dobře nadlábnu. Říkala jsem jí, že mám už dva dny pocit, jako bych si učurávala a že mám vlhko v kalhotkách. Teta mě vystrašila, že to může být voda a ať si zavolám do porodnice.

Po telefonátu do porodnice jsem si dala vložku a čekala, jestli bude mokrá, byla. Dala jsem si vanu, vyfoukala vlasy, vyparádila se, a ještě, než jsme jeli do porodnice, jsme vyrazili na návštěvu k rodičům a babičce. Že jedeme do porodnice, jsme si nechali pro sebe, protože jsem se bála, aby mě neznervóznili. Vyjeli jsme a já jsem byla nervózní, chtěla jsem, aby to chlap ještě otočil, že to určitě nic není a že pojedeme, až to bude aktuální, ale on byl neoblomný… chtěl už zapíjet potomka.

V porodnici se vyplnily nějaké papíry, přítele poslali domů, že to ještě nebude tak rychlé a mě prohlédli a řekli, že mi uniká voda. Dostala jsem kapačkou nějaká antibiotika, a řekli mi, ať jdu zatím spát. To se jim lehko řeklo. Samozřejmě jsem celou noc nespala a přemýšlela, co bude. Nic mě nebolelo. Byla jsem nevyspalá a mrzelo mě, že jsem nespala doma v pohodlíčku.

Druhý den mi v 10 hod podali tabletku na vyvolání, nic se nedělo, kontrakce se na monitoru objevovaly pravidelně, ale mě nic nebolelo. Jen asi po hodině drobet záda. Pořád mi volala mamka a babička, jak to vypadá a co se mnou dělají, až jsem si musela vypnout telefon, protože mě to strašně znervózňovalo. Kolem 12. hodiny mi dali další tabletku. Pořád mě nic nebolelo.

Asi za hodinu kolem mě začala běhat spousta doktorů, něco se jim nezdálo, malý měl špatné ozvičky, a řekli mi, že to vypadá, že budu rodit císařským řezem. Od té chvíle jsem pořád musela být na monitoru. Ve dvě se vystřídaly směny a přišla jiná porodní asistentka, shodou náhod jsme se znaly. Jako jediná mi řekla, co se děje a jak to vypadá, byla jsem jí moc vděčná.

Nevím už kolik bylo hodin, ale asi kolem půl třetí odpoledne jsem dostala další kapačku a nějaký doktor mi nejspíš provedl Hamiltona a píchli mi vodu, asi to bylo ve správný čas, protože to předchozí nezabralo, a konečně mi začaly bolesti. Do té doby mě jen bolela záda. Během půl hoďky jsem už začala mít potřebu tlačit, řekla jsem to asistentce, ona se koukla a řekla: „tak jdeme na sál“.

Nechápala jsem, jak po mně může chtít, abych tam v těch bolestech došla, ale došla jsem. Na sále jsem byla dohromady 10 minut a malej byl na světě. Narodil se ve 15:24. Přítel přiběhl na sál na poslední chvíli. Ještě jsem mu vynadala, že to málem nestihl, až potom jsem se dozvěděla, že mu nikdo nevolal… měl asi nějaké tušení. Ve 14:00 hodin odcházel z porodnice, když mu řekli, že to na porod zatím nevypadá. Prý měl tušení, když jsem přestala odepisovat, a tak se vrátil.

V porodnici byli všichni zlatí, bolest z porodu byla okamžitě, když jsem viděla malého, zapomenuta a popravdě ani si z těch deseti minut nic nepamatuji. Holt už to tak příroda zařídila. Malej vážil 3050 g a měřil 48 cm. Takže prognózy s velikostí se také nepotvrdily.

Všem, které porod teprve čeká, přeji takový, jako jsem měla já!

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5469 příspěvků 08.06.12 10:03

já chci taky tak pohodovej porod… taky se neskutečně bojím, uvidíme v září co tu napíšu :nevim:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.06.12 10:35

hm pohoda :D :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19568 příspěvků 08.06.12 10:44

taky bych takový chtěla :mrgreen:

 
EvaEvaa
Povídálka 14 příspěvků 08.06.12 11:13

V uvodu pises, zes mela obavy i z pece o tak malickeho drobecka.
Mam z toho taky respekt.
Jake to je? Pomahaji pudy/intuice?
Dekuji.

 
kerrankin  08.06.12 11:33

8o Gratulace! :lol:

 
k.achnickaS
Nováček 9 příspěvků 08.06.12 11:50

Gratuluju :D :potlesk: takový porod bych taky chtěla zažít :pankac:

 
Hanžína
Kecalka 266 příspěvků 08.06.12 19:28

To máš teda štěstí, doufám, že to u nás taky bude v pohodě 8) .

 
Kamčatka21
Závislačka 2819 příspěvků 08.06.12 21:24

Taťka šikulka :kytka: je fajn, že měl tušení a otočil to.

 
kavcena
Stálice 63 příspěvků 08.06.12 22:30

moc gratuluji :) taky jsem měla rychlý porod.o půl noci mě přítel vezl a 1.45 byla malá na světě :mavam:

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 09.06.12 18:27

Terezka měla taky 48cm, ale 2910g :o). Zato Natálka, to byla ale velká holčička s mírami: 49cm a 3350g. :srdce: :srdce:
Gratuluji :srdce: :srdce: ,přeji jen samé štěstí, a ať se rodinka rychle rozrůstá.. :) :) :) :) :) :* :* :* :* :* :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 09.06.12 22:36

takové obavy má asi každý ale veř že až to přijde ani tě nenapadne žes na něco takového myslela :)

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 09.06.12 22:37

Děkuji za gratulace holky

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 10.06.12 17:08

Naše skupina byla dobrá na rychlý porod, že jo? :D Taky jsem o tom napsala pozitivně laděný deníček, ať mají budoucí maminy prvorodičky něco povzbudivějšího na čtení :andel:

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 14.08.13 14:13

Tak si tady zpětně čtu co jsem napsala a doufám že brzy napíši něco podobně laděného :o)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Bude to čertík nebo andílek


Reklama