Můj druhý přirozený porod v Anglii

Porod

Ten, kdo četl můj první deníček, moc dobře ví, jak to tady chodí s (ne)péčí u těhotných. Těhotenství není nemoc, je to přirozený proces a zrovna tak porod, který si tu rodičky řídí samy, je u toho většinou jen porodní asistentka (midwife) a nedělají se žádné zbytečné zásahy – samozřejmě v případě, že jde všechno tak, jak má.


4 komentářů

Naše první holčička se narodila o 15 dní dřív, tak jsem totéž očekávala i tentokrát, ale naší druhé slečně se ven nechtělo. Když jsem měla v pátek ráno (40+2) kontrolu, požádala jsem o membrane sweep (v ČR Hamiltonův hmat), bylo to jen trošku nepříjemné a hned mi začala odcházet hlenová zátka. Celý den se kromě té zátky a menstruačních bolestí nic jiného nedělo. Spala jsem pěkně celou noc a druhý den ráno jsem měla už znatelné nepravidelné kontrakce, občas tři po sobě, pak třeba dlouho nic.

Přítel chtěl, abych si odpočinula, tak jsme to riskli a on odjel se starší dcerou na menší výlet. Já jsem si šla zdřímnout a když jsem se vzbudila, silně ve mně luplo. Čekala jsem, že ze mě poteče voda proudem jako u prvního porodu, ale kromě hlenové zátky nic. Ovšem s lupnutím přišla první silnější kontrakce a koukám, že hned po 5 minutách druhá, třetí, tak jsem volala přítelovi. Do porodnice jsme vyjeli, až když jsem je měla hodinu a půl po 5 minutách (nestihl se dřív vrátit!). Cesta do porodnice trvala skoro hodinu (máme to dál) a v autě jsem měla kontrakce tak po 2–3 minutách, některé z nich už jsem opravdu těžko rozdýchávala.

Po příjezdu do porodnice už byly kontrakce po minutě. Požádala jsem o Gas and air (rajský plyn) a s ním jsem to aspoň trošku zvládala. Napojili mě na chvilku na monitor, protože malé prudce kleslo srdíčko, jak sestoupila do porodních cest. Hned po monitoru mě vyšetřili a byla jsem otevřená už na 9 cm. Chvilku na to jsem už cítila silný pocit na tlačení, tak jsem si klekla (tahle poloha mi vyhovovala nejvíc) a začala tlačit. Midwife mě podporovala, říkala, že malá pěkně sestupuje. Když vyšla ven hlavička, tak mě midwife pobavila, slyšela jsem, jak říká, že malá ještě není venku celá a už se snaží plakat. S další kontrakcí jsem vytlačila tělíčko a slyšela ten nejkrásnější pláč na světě. Naše princezna musela dát všem v porodnici najevo, že má silné plíce. :-) Na pár zatlačení byla po 20 minutách venku. Takže v sobotu 6.7. 2013 se nám ve 14:50 narodila druhá holčička Vanessa s mírami 3490 g a 49 cm a vypadala úplně jako naše první dcera!

Celý porod trval 3 hodiny a 20 minut, nejhorší bolesti asi půl hodiny, než jsem začala tlačit. Přední vodu už prý vůbec neměla, takže musela odtékat po troškách, aniž bych si toho všimla. I před tímto porodem jsem používala balonek Epi-no, ale naše druhá holčička měla hlavičku velkou skoro 12 cm a šla ven rychle, takže mě lehce na třech místech natrhla, naštěstí jsem měla jen pár stehů. Šití ovšem bolelo jako celý porod, i s umrtvením a s rajským plynem jsem měla co dělat, abych to ustála, a to jsem dost odolná vůči bolesti. Byl ale u mě přítel a midwife, která mě držela za ruku, to mi hodně pomáhalo. Naštěstí se vše rychle zahojilo.

Hned po porodu mi dali malou na hruď, žádné umývání, mázek se sám vstřebá. Raději ji ale brzo zkontrolovali a pak jsme měli s přítelem a malou asi 3 hodiny klid pro sebe. Poté mi napustili vanu a převezli nás na poporodní oddělení, kde jsme měli excelentní péči. Všechno bylo v pořádku se mnou i s Vanesskou, takže jsme druhý den jeli domů.

Oba porody tady v Anglii patří mezi moje nejkrásnější zážitky v životě. I kdybych měla letět přes celý svět, šla bych znovu rodit sem do své porodnice. Všem těhulkám přeji tak krásný a rychlý porod, jako jsem měla já…

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
trpaslinka
Extra třída :D 11682 příspěvků 08.10.13 00:37

Také jsem měla oba porody v Anglii a u obou porodů stejně úžasnou péči a nemenila bych. Gratuluji k holčičkám.

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 08.10.13 04:23

To je nadhera, Leonko. Vsechno takove prirozene, to je uzasne :potlesk:

 
Bobisek166
Závislačka 4143 příspěvků 08.10.13 07:15

Gratuluji ke druhému krásnému, rychlému a pohodovému porodu. :potlesk: A přeji hodně zdraví oběma holčičkám i tobě.

 
rachel55  08.10.13 07:41

Gratuluju :kytka: taky jsem rodila jednu z dcer v Anglii a bylo to super, moc nadherny. takovy lidsky pristup jsem nikdy nezazila

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 08.10.13 07:53

Krasny :) taky jsem rodila v Anglii a byl to nejkrasnejsi zazitek :)

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 08.10.13 08:49

Krásný deníček. Já jsem v Anglii strávila těhotenství do sedmého měsíce, pak jsem se přestěhovala do Čech a nestačila jsem se divit, co všechno se tu dělá. Těch zbytečných vnitřních i vnějších ultrazvuků, kontrol a všeho, byla jsem z toho otrávená. Nejvíc mě dostala doktorka u druhého těhotenství, když mi chtěla dělat vnitřní ultrazvuk den před velkým screeningem v porodnici 8o Myslím, že v UK to maj vychytaný líp. Dělají jen to co musí a zbytečně těhotný nikam nehoní a nevystavujou je potenciální infekci, vnitřními vyšetřeními. Na porody a porodnice v čechách si ale nemůžu stěžovat, péče byla dobrá.
Holčičkám i tobě přeju hodně štěstí a zdraví :)

Příspěvek upraven 08.10.13 v 08:55

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 08.10.13 09:41

Tohle je porod jak má být a ne to co se předvádí tady… já když jsem šla z prvního ultrazvuku na 5+4 a tam mi předali rovnou papírek, kam všude si musím dojít, tak se mi dělalo zle. No upřímně, jsem se na to vyprdla a udělala si to dle svého, ikdyž na mě bylo pohlíženo jak na krkavčí matku. Sestra u gynekologa, mi pak dala i brožurku s adopcí a s infem, že má pro mě i papíry. Že určitě dítě nebudu chtít, když se chovám takhle. No tak promiňte madam, že si nenechám co 2 týdny do sebe něco strkat. No a porod? Z toho mám takové trauma, že druhé nechci. O kojení laktační lize ani nemluvim. Moc ti přeji, že jsi to měla tak krásné. A jste s malinkou zdravé. Užívej si mateřství. :kytka:

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 08.10.13 10:19

O tohle se tady v ČR musí těžce bojovat:(
Ale doufám, že tlakem maminek se i v ČR bude zacházet s rodičkou jako člověkem a ženou, která má rození v genech:) A porod jako něco přirozeného.

Více takových deníčků, aby si více a více žen uvědomilo, že to jde i jinak než na koze s nohama nahoru a s velkým stresem okolo. :kytka:

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 08.10.13 10:44

Tak mě osobně se líbí přístup, že když je všechno v pořádku, tak tě hned druhý den pustí domů. U nás tě drží 4 dny s nechutnýma sestrama na šestinedělí, kde ti jasně dávají najevo, že je obtěžuješ když něco potřebuješ. O kojení ani nemluvě…
Jinak co se týče kontrol, tak já teda chodím 1× za 4/5 týdnů. Zatím…
Tohle mi moc nevadí, vždy mě to spíš uklidní, že je všechno v pohodě.

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 08.10.13 10:56

Krásná deníček :-) také mě bolelo šití víc jak porod :think: malá měla 13 cm hlavičku ale přitom byla malá 2420g a odnesla jsem to 8 stehy a šití pysků a klitorisu nikomu nepřeji 8o horší jak porod. kdyby mě nastřihly nemusela jsem to tak schytat :think: Gratuluji k holčičce :palec:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 08.10.13 12:47

Wou taky bych chtěla takový porod a gratuluju :hug:  :kytka:

 
andulasarinka
Kecalka 469 příspěvků 08.10.13 15:47

Ahoj pekny denicek, diiky upokojila jsi me, protoze ja zitra jdu na ten hamilton.Ja myslela celou dobu, ze mi pichnou plodovou vodu atd. V cechach to tak udelali vcera me kamosce co take prenasela.Uz ted jsem v klidu,.Dekuji moc

 
peggyska
Závislačka 4531 příspěvků 08.10.13 16:29
:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:
 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 08.10.13 16:47

Krásný deníček :) taky jsem rodila v Anglii, v Leedsu. Ta péče o těhotné nic moc, měla jsem celkem nepříjemnou midwife a skoro poraže jinou, ale porod jsem měla taky krásný. A to jak mi ji dali malou hned na mě bylo úžasný :) taky ji neumývali a ten mázek jsem byla ráda že ji nechali protože měla krásnou kůžičku :) midwife v porodnici byly úžasný :) když se teď podívám zpětně tak jsem taky ráda že jsem rodila tady :) :hug: přeji zdravý holčičky :) :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 08.10.13 22:26

Vsem moc dekuji za komentare :hug:.

@mejdylko, presne tak, sice to hodne lidem v CR pripada silene, ze jaka tu je spatna pece o tehotne, ale opravdu tady moc dobre vedi, co delaji. V CR se k tehotnym pristupuje s vetsi peci jak k nemocnym a ony se pak taky podle toho casto chovaji…

@macinka85, slysela jsem hodne o tom, ze i v CR to takhle muze vypadat, ale opravdu zatim jen v malem mnozstvi porodnic… Delaji kolem porodu kolikrat strasny zbytecny povyk, i kdyz nejsou komplikace, naprosto s tebou souhlasim.

@Evánek, v te nasi porodnici se starali trosku lip nez v ostatnich okolnich, ale doporucovali prvorodickam zustat tak 4 dny (to jsem taky zustala, premlouvali me, at zustanu dyl, mala mela zloutenku, ale ja jsem proste chtela domu, tak me pustili) a u druhorodicek a vicerodicek vetsinou pousti i 2 hodiny po porodu, v te moji porodnici bylo minimum 8 hodin, ja jsem ale tech 24 radsi zustala.

@lloren, jejda, chudero, to me mrzi, ja jsem prave zase rada, ze me nenastrihli, ale je pravda, ze mozna by to siti aspon nebylo tak bolestive, jsem fakt mela co delat. Mela jsem dve trhlinky uplne dole a jednu taky blizko klitorisu, takze vim, o cem mluvis. Nastesti nemam problemy pri sexu a doufam, ze ani ty ne… Mala mela hlavicku skoro 12 cm, takze taky sranda.

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 09.10.13 07:00

Gratuluju k holčičkám a pěknému porodu :kytka:

Já trávila v Anglii první těhotenství a přesně… v porovnání s péčí o mé kamarádky v čr jsem byla v šoku, jak je v UK „nestarají“ :roll: Dnes se stydím za svůj tehdejší postoj, protože péče byla adekvátní a dostačující, to, co se mnohdy předvádí tady dnes už nechápu :roll:
O porodech tam jsem od kamarádek slyšela taky jen samou chválu…

Tak se tam mějte moc fajn, mně se docela po Ostrovech stýská :roll:, i když se zpátky doma máme taky moc dobře :)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 09.10.13 08:27

@Mondík gratulace k druhe princezne!!!
myslim ze se mame v CR stale co ucit. Je cas prestat se schovavat za super cisla a zacit delat porodnictvi pratelske k rodici zene i jeji rodine. Vzdycky je to o lidech, ale taky o tech rodickach. Je potreba to vyzadovat, pokud je neco spatne tak to rict a to na patricnych mistech a ne ze to preziju, nikomu nic nereknu a pak si postezuju treba ma webu, takhle se to zmenit neda. A ano je nejdulezitejsi zdrava mamina i mimi, ale tu psychickou stranku veci tu velmi velmi zanedbavame a to je velka skoda pro vsechny.
Gratuluju ke krasnemu porodu a preju si aby tohle byl taky jednou v CR standard a ne neco za cim je potreba cestovat stovky km :hug:

@lloren mohu se zeptat zda byl porod vedeny leky a jaka byla poloha pri porodu. To odsouzeni nenastrihnuti mi prijde dost zkreslene, ale samozrejme je to vzdy zodpovednost PA nebo lekare :oops:

Příspěvek upraven 09.10.13 v 08:39

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 09.10.13 14:19

@bořková, dekuji, za 2 roky se vracime zpet do CR a uz se nemuzu dockat… Ale na druhou stranu se mi taky bude styskat… :think:

@quinny, ono celkove mnohym (nerikam vsem) ceskym doktorum eticke kodexy nic nerikaji, jednaji s tebou jak s kusem hadru. To se mi tady nikdy nestalo. Ani pri porodu nikdy neudelali nic, na co by me predem neupozornili nebo nedoporucili a ja s tim nesouhlasila. Kazdy drobny krok mi rekli dopredu, proste nejvetsi dustojnost a respekt k cloveku…

 
Anonymní  10.10.13 16:28

Ahoj :D a v jaké nemocnici jsi rodila? :?:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 10.10.13 16:51

Ja rodila ve svycarsku a tvuj denicek mi silne pripomel moji prvni rychlovku :mrgreen: od prasknuti vody byl maly do hodiny na svete…pece jak ve 4* hotelu a zadne namitky, kdyz jsem chtela o den driv domu..vse prirozene, nic mi necpali- holeni, klystyr, oxytocin…siti jsem teda mela ok, maleho taky nekoupali, nikam neodnaseli- detska dr prisla az k nam na sal maleho zkontrolovat, vse jsem mela od sebe 5 metru(mereni, vazeni, oblekani)…super. Tobe gratulace a zdravicko cele rodine :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.10.13 17:46
Pozor na Anglii !!!

Gratuluju ke zdravé holčičce. V porodnicích v Anglii se možná rodí podle představ, to je fajn, ale jinak mi Anglii nikdo nevychválí, konkrétně po tom, co jsem viděla v Reportérech ve České televizi. Omlouvám se, že odbočuju od deníčku, ale Anglii jsem věřila a zklamala mě. Viděl někdo z vás, jak v Anglii řádí socilní služby a odjímají rodičům děti pro podezření z „týrání“ jako na běžícím pásu a krom jednoho poslance s tím nikdo nic nedělá? Že za poslední tuším tři roky odebrali Čechům a Slovákům přes 70 dětí, které nabízí k adopci pěstounům? Samozřejmě nešlo jen o Čechy a Slováky… Týrání byl zánět předkožky…matka neviděla syna před dva roky a musela prchnout z GB, nebo malá česká holčička, která si hrála s panenkami ve školce a dávala jim návzájem pusinky - prý ji rodiče zneužívají - matka je dávno v Česku a dceru vidí jen Skype a obrana žádná.
Podívejte se:
 http://www.ceskatelevize.cz/…40032/video/

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 10.10.13 23:00

Anonymni - mas to primo nad svym prispevkem :), rodila jsem v Yeovilu…

@Veveří, jo jo, o tom mi celkem nedavno rikal pritel a je to teda hruza… :(

 
Nicolink  13.10.13 22:07

Čtu si krásný deníček :srdce: a říkám si " jééé holčička se narodila ve stejný den jako ta naše :D ", chtěla jsem ti to tady napsat a pak se dívám na přezdívku :D a už sme si to psali u mého deníčku ;) :palec: takže mi nezbývá než pogratulovat a popřát hodně štěstíčka a zdravíčka :srdce: krásně popsáno :palec:

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17182 příspěvků 13.10.13 22:10

@Veveří to snad ani není možný ty jo…
se mi chce normálně brečet, když to vidim :,(

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 14.10.13 21:34

@Nicolink, dekuji :hug:

@Mar__tanka1983, ja si myslim, ze to zase nebude tak horke, ale vim o tom… :think:

Příspěvek upraven 14.10.13 v 21:36

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj krásný přirozený porod v Anglii


Reklama