Dlouho očekávaný nečekaný porod

Porod

O mém druhém, téměř pohodovém a zdlouhavém těhotenství a rychlém, dlouho očekávaném, a přesto nečekaném porodu. Druhé miminko jsme si s manželem strašně přáli.

Na monitoru,zatím pohodka
2 komentáře


4 komentářů

V roce 2008 se nám narodila dcera, a tak jsme ji tak do dvou, tří let chtěli pořídit dalšího sourozence, aby si měla s kým hrát, aby mezi dětmi nebyl zas až takový věkový rozdíl, jenže člověk míní a život mění. Dlouho se nám nedařilo „počít“, tak jsem po roce a něco snažení fásla od gyndr. Klostylbegit, který jsem poctivě 2× denně zobala. Nevím, jestli to bylo tím, nebo anestezii při rvaní osmiček, které se mi trhaly před Vánoci 2011, ale koncem ledna až začátkem února 2012 jsem zjistila, že jsem těhotná.

Zapomněla jsem podotknout, že jsem si tehdy užila Silvestr, a následně pak firemní večírek, se vším všudy:-), ale na večírku jsem se cítila už nějak divně, jelikož mi nechutnalo pití a vadilo kouření:-), ani se bobkovi nedivím. Následně jsem to oznámila v práci, kde to na jednu stranu brala zástupkyně vedoucí v pohodě, ale šéf už se tak nadšeně netvářil a chtěl se mě co nejdříve zbavit, čili jsem byla nucena nastoupit na neschopenku koncem února2012.

Začátek těhotenství byl takový všelijaký, sem tam nevolnost, spíš žaludek na vodě, ale zvracela jsem minimálně, kdežto u první dcery jsme zvracela od rána do večera, viz můj předešlý deníček, jinak v pohodě. Těšila jsem se a zároveň hrozila léta, jelikož mě každý strašil, že budu nateklá, nebudu moci dýchat apod. Léto a teplíčko jsem si užívala plnými doušky, sluníčko mi nedělalo absolutně žádný problém, takže jsem se neustále grilovala :-) Porod jsem měla stanovený na 18. 9. 2012, ale nějak vnitřně jsem cítila, že to bude dříve (omyl). Ke konci těhu jsem začala jíst lněné semínko, pít maliník, provozovat sex a kdoví co ještě, v domnění, že se prckovi bude chtít na svět, nechtělo. Plánovala jsem si to na 29. 8. na 3. výročí svatby :-), nic se nedělo…

Skončily prázdniny a okolí mě začalo bombardovat otázkami typu, tak „kdy to bude“ a „ještě nic?“ Což mě neskutečně vytáčelo. Ten poslední měsíc se neskutečně táhnul, nicméně byla jsem docela aktivní, postihl mě ten tzv. hnízdící instinkt, kdy pořád dokola uklízíte, gruntujete, přestavujete nábytek apod. Každý týden jsem chodila na monitor, dr. mi říkal, do týdne určo porodíte, a pokud ne, tak se uvidíme další týden na další KO, samozřejmě jsme se viděli:) Při posledním monitoru, mě už dr. odeslal na další KO do porodnice, říkala jsem si, třeba už se tam nedostanu na kontrolu, ale pojedu rovnou rodit, tak jako u první dcerky, taky se narodila v den KO v porodnici.

18. 9., tedy v den termínu jsem jela autobusem do porodky na poradnu. Bylo teplo, vyjela jsem dřív že se projdu, ať pořád nesedím doma na zadku. Cestou jsem ztratila svetr, což mi tedy suše oznámila paní, která za mnou nastupovala do busu, ani ji nenapadlo mi ho zvednout, když viděla, že mi spadl, ale to už je fuk, nijak zvlášť jsem to nehrotila, mám přece svetrů habakuk:-D Do porodky jsem dojela v půl 1., sestra mě napíchla na monitor a čekalo se, co se tam ukáže… po pár minutách se ukázalo, že se nic neukazuje, malý se neprojevoval, čímž se má dobrá nálada začínala hroutit a já jsem se začala bát. Sestra mi tleskala kolem břicha, hýbala mi s břichem a malý furt nic, pak přišly další sestřičky, skákaly kolem mě, zvonily klíči a kdoví čím vším, ale marně, po 15 minutách to vzdaly s tím, že se na mě mrkne doktorka a kdyžtak mě přijmou.

Doktorka mi udělal UTZ, dělala ho dlouho a nic neříkala, jen pořád koukala na ten debilní monitor. To už mi cvakalo u prdelky. Nakonec po natočení tlaku, který byl teda na můj vkus vysoký 160/105, normálně mám nízký, mě přijali s tím, že když mi klesne tlak, tak mě třeba večer pustí, nebo pak už odjedu s miminkem :-) Ta představa mě děsila, ale zároveň jsem se těšila, že už to třeba dneska budu mít za sebou. Takže mě další sestra odvedla rovnou na porodní sály, kde mě vyšetřila další dr., pak do mě koukl jiný doktor, který konstatoval, že mám dobrý nález, že jsem na 5 prstů a že budeme dneska rodit, s čímž jsem zrovna ten den moc nepočítala, neměla jsem u sebe žádné věci, doma jsem nechala bordel a hordu neumytého nádobí, což mě tedy trápilo nejvíc, jelikož já si tady rodím a doma není umyté nadobí :-D

Vyplnily jsme s doktorkou spousty nesmyslných papírů, nejlépe ve 3 kopiích, a bylo mi řečeno, že si mám zavolat manžela, aby to vůbec stihl. Usadila jsem se tedy do křesla, napojená na monitor a vyčkávala manžela, až dorazí. Zrovna ten den nejel autem, tak jsem ho neustále bombardovala telefonem, kde už je, a za jak dlouho tu bude. U prvního porodu nebyl, takže teď jsem trvala na tom, aby to fakt stihl. Trošku zrychlím, cca ve 14 hodin mi praskli vodu a jelikož jsem nic necítila, tak mi v cca v 16 hodin dali urychlovák, jelikož jsem stále nic necítila, sviňský oxytocin, který mi vykapal snad během půl hodiny a já jsem myslela, že budu okusovat omítky. Měla jsem prodýchat 3 křížové kontrakce (zase ty pekelné křížaky) a šlo se na to. Ani klystýr jsem nedostala, což mě naštvalo, ale co už.

2× zatlačila a malý Filípek byl v 17:05 na světě s hvězdnými mírami 50 cm a 3630 g. Byl nádherný a prý jsem ani neřvala, říkal manžel:-D Poté jsem rodila placentu, která byla v nějakém divném stavu, ale dr. konstatovala, že je asi celá a že mě tedy zašije, což bylo peklo, jelikož se se mnou pořád vykecávala a zapomněla mě opíchat, takže to bolelo jako prase. Nenastřihli mě, nechali mě natrhnout, měla jsem vnitřní a hlavně vnější stehy až ke konečníku. Poté jsme měli 2 hodinky jen pro sebe, pro nás tři. Pak mi donesli véču, jelikož jsem od rána nejedla, tak jsem se rozdělila s manžou o rohlíky a sýr. Poté jsem šla do sprchy, kde se mi zdálo, že krvácím víc než obvykle, i když po porodu! Padaly ze mě kusy krve a kdoví co ještě, řekla jsem to sestře, studentce, která mě vedla do sprchy, ať raději zavolá dr., jelikož mi začalo být zle a motala se mi hlava, tak jak to viděla, rychle udělala UTZ s tím, že se musí udělat revize dělohy, jelikož tam ještě něco zůstalo, nechali mi tam kus placenty!

Přišel přednosta, říkal mně a manželovi, že je to banální zákrok, že to trvá 5 minut a ať se nebojíme, že to se prostě někdy stává, ale proč mně!, říkala jsem si v duchu. Jelikož jsem předtím jedla, tak mě nemohli uspat, takže jsme měla spinal (peklo, už to nechci nikdy zažít), přišel anesteziolog, říkal mi, jak to bude a co bude dělat, a jak mě píchnul, tak jsem se začala ztrácet a kolabovat, bylo to jak ve filmu, kdy se vám v hlavě promítne snad celý život a ukázky z posledních dní. Pak už nic nevím, jen jak jsem se probrala, kolem mě bylo plno doktorů, nic jsem neslyšela, jen mi bylo strašně zle a chtělo se mi spát. Naprali do mě nevím kolik efedrinu a všemožné chemky, ale naštěstí jsem nic necítila, manžel říkal, že mi to dělali kolem půl hodiny a ztratila jsem litr krve, prý je to ale ještě v normě, říkal přednosta manželovi.

Po spinalu jsem měla ležet ještě 2–3 hoďky na sále, než mi procitla spodní část těla, hnusný pocit, opravdu hnusný, když cítíte jen ruce a spodek vůbec. Bylo mi z toho špatně, na sále jsme ležela 7 hodin a na normál pokoj se dostala až druhý den ráno, kdy jsem pomalu začínala cítit nohy, sestra se mě chodila snad každou půl hodinu ptát, jestli už něco cítím. Mezitím odrodily maminy, se kterými jsem podle času byla pak na pokoji. Takže nebýt té komplikace po porodu, tak budu rodit klidně potřetí, ale po tomto zážitku, už nikdy více. Omlouvám se za sloh a přeji všem, kteří dočetli až do konce, krásný den :-)

Hodnotilo 10 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 16.10.12 06:33

Krasnej denicek, gratuluji k rychlemu a krasnemu porodu a ke krasnemu chlapeckovi :kytka:,je mi lito co se stalo po porodu.

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 16.10.12 07:31

Gratuluju k miminku a k rychlému porodu :) škoda, že paní doktorka tak odbyla tu placentu, jinak by jsi měla jiné vzpomínky. Ale hlavně, že všechno dobře dopadlo :potlesk:

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 16.10.12 08:30

Taky gratuluji ke chlapeckovi, a s tou placentou me to mrzi, nakonec ale vsechno dobre dopadlo :-)

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 16.10.12 08:30

Taky gratuluji ke chlapeckovi, a s tou placentou me to mrzi, nakonec ale vsechno dobre dopadlo :-)

 
elizabeta92  16.10.12 08:51

Taky ti moc gratuluji. Máš krásný děti :-) Jsi krásná maminka!

 
amazonka001
Kecalka 209 příspěvků 16.10.12 10:13

Tak mě tam doktor taky nechal kousek placenty, ale zjistilo se to až na kontrole v šestinedělí. Sice jsem celou dobu krvácela a ke konci jen trošku, ale nepřipadalo my to jako prvorodičce divný. Naštěstí to vytáhla doktorka při té kontrole a nalila mi tam desinfekci. Poté už dobrý.

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 16.10.12 12:00

Holky díky, nebýt té komplikace pak, tak jdu rodit klidně potřetí, ale po tom už nechci porodnici ani vidět, leda jako návštěva, mrknout na miminka a pak tradá domů…Malý je užasný, strašně hodný…dneska máme 4 týdny :mavam:

 
Judynka
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 16.10.12 13:19

Jéje koukám že porod jsi měla úplně super kdyby nebylo to po něm tak i závidím :palec: Tak ještě jednou gratulace veliká jsi šikula :hug: je to fešák :*

 
miska.03
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 3 inzeráty 16.10.12 14:43

Pěkný deníček. Mně taky po porodu museli uspat, měla jsem nějak srostlou či co placentu pro 1.revizi dělohy…

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 16.10.12 15:08

@Judynka :Jj jinak to byl pohodový porod, a hlavně rychlý :mavam:

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 16.10.12 16:16

MASAKR, tohle po porodu, já měla malinkatý kousíček placenty a doktor ji práškama vyhnal, naštěstí, na druhý porod se těším, už mít miminko v náručí :srdce:

 
Kamila1171
Nováček 7 příspěvků 16.10.12 18:33

Tak moc gratuluji k miminku, měla jsem to hodně podobné. Revize 3 dny po porodu, která pravděpodobně nedopadla, protože pak následovaly, injekce, antibiotika, že mám v děloze stále jakýsi útvar, takže až do 6ti nedělí jsem docházela do nemocnice.Dnes jsem 10 týdnú po porodu navštívila svoji gynekoložku a prý to vypadá, že je v děloze stále nějaký obsah, vzali mi krev, tak se uvidí jestli je to ok, nebo ne. Takže porod super, rychlý, ale ta rekonvalescence už je horší, ale bude líp ;) A rodit bych šla klidně zase :D

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 16.10.12 18:54

Gratuluji k miminku :kytka:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 16.10.12 20:05

Pěkný deníček - závidím rychlý porod. Já rodila 18 hodin a ještě pak hned musela na revizi kvůli přirostlé placentě :cert:
Nicméně výsledek stojí za to :pankac:

 
Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 1 inzerát 16.10.12 21:29

Moc hezky denicek, jeste krasnejsi chlapecek… take jsem v ocekavani, uz 4 dny prenasim a jsem den o de dne nervoznejsi… doufam ze porod budu mit rychly a bez komplikaci. Preji vam spoustu stesticka a at krane malej roste :kytka:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 16.10.12 21:38
:hug:
 
baruska123
Kecalka 201 příspěvků 17.10.12 12:18

Moc gratuluji k chlapečkovi, přeji mu hodně štěstí a hlavně zdraví :kytka: a s tou placentou to mě moc mrzí :(

 
Lane
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 18.10.12 18:58

Gratulace. A kde si rodila?

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 19.10.12 11:11

@Lane :Rodila jsem ve FN Ostrava-Poruba

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj první porod s tchyní a tchánem


Reklama