Můj první porod s tchyní a tchánem

Porod

Měla jsem fajn práci, která mě neskutečně bavila, ale jak už to tak bývá, změnil se majitel a hrozilo, že nás propustí, tak jsem se rozhodla jít na mateřskou. Přítel ze začátku nechtěl o dětech moc slyšet, ale nakonec podlehl.

Povedlo se nám to snad hned napoprvé. Nějak vnitřně jsem cítila, že jsem těhotná a 2 // na testu to jen potvrdily. Byla jsem v šoku z toho, že to šlo tak snadno, a zároveň neskutečně šťastná. Zašla jsem k mému gyndr., ten mi těhu potvrdil a mohlo se začít plánovat a chystat.

V práci jsem to oznámila a holky mi moc pomáhaly. Hned od začátku jsem měla celodenní nevolnosti, zvracela jsem všude a všechno, jízda v MHD pro mě byla nepředstavitelná, nákup v obchodě děs běs, stačilo projít kolem pečiva, natož kolem salámu, okamžitě jsem letěla ven a nákup nechala zrovna tam, kde mě to chytlo :-)

Tohle trvalo cca do 6. měsíce, celkem jsem neustálým zvracením shodila 10 kg. Pak se to trošku zlepšilo, ale nastaly klasické potíže jako pálení žáhy, křeče v nohou atd. No, těhu nic moc. Poslední měsíc byl snad nejklidnější. 1. 3. 2008 jsme jeli s přítelem nakoupit, cestou zpět jsme se stavili v Asia bistru na jídlo a jeli domů.

Večer se udělalo příteli zle, doma mi zkolaboval, snažila jsem se ho sebrat a odvést k autu, ale nedalo se to, nebyl schopen vůbec chodit, neustále zvracel atd., tak jsem volala jeho rodičům, ať přijedou, že je mu zle, a odvezou ho do nemocnice, že s ním nehnu. Přijeli, odvezli ho a doktoři si ho v nemocnici potom nechali. To jsem měla týden do termínu :-) Poté mu přijeli pro věci, a že mě vezmou s sebou k nim domů, co kdyby náhodou. Uklidňovala jsem je, že nikam nejedu, že mám ještě týden do porodu, takže ať neplaší, no nedali se odbýt, tak jsem nakonec jela.

Dlouho jsme seděli v obýváku a koukali na nějaký film a já si dala „decku“ slámovky, přitom jsem celou dobu myslela na přítele, jak tam chudák někde v nemocnici zvrací a kdovíco ještě. Kolem půlnoci jsem si šla lehnout, stále jsem na něj myslela a pak na chvíli usnula. O půl 3 ráno jsem myslela, že jsem si „učurkla“ a šla na záchod, jenže jak jsem se zvedla, tak se ze mě vylila voda. Říkám si, no super, a začala jsem se klepat, že už je to tady. Šla jsem tedy oznámit tchánovcům, že mi asi rupla voda (spali, kdo by nespal, o půl 3 ráno:-D).

Vyletěli z postele jak čertíci z krabičky, lítali po baráku jak splašení, fakt jsem se v tu chvíli smála, a to podotýkám, že mě nic nebolelo. Seděla jsem na nachystaná k odjezdu do porodky a tchán stále lítal v trenkách a měl oholenou jen půl huby :-D V porodce jsme byli od výjezdu z domu za 10 minut. Připojili mě na monitor a usoudili, že si mě tam nechají, stále mě ale nic nebolelo, přesunuli mě na porodní box, byla neděle 2. 3. 2008 asi 4 hodiny ráno. Tchánovci odjeli domů, jelikož jsem s sebou neměla vůbec nic, museli ještě dovézt tašku, papír o jméně apod.

Na chvíli jsem si lehla a usnula. PA mě chodila připojovat na monitor a sledovat, jestli už se něco děje, ale stále nic. Po 12 hodinách začali aplikovat ATB na vyvolání kontrakci, nic mě nebolelo, kromě zad, nemohla jsem moc dlouho ležet, tak jsem se snažila chodit atd., mezitím si psala s přítelem, jak je na tom a jestli ho pustí, že budu asi brzy rodit. Pustit ho logicky odmítli, jelikož ležel na infekčním. Odpo přišli moji rodiče a tchánovci na návštěvu, vedle na boxech se vesele rodilo a já jsem chtěla zdrhnout domů, jelikož ten řev vedle rodících bab mě vytáčel a znervózňoval.

Stále mi aplikovali oxytocin, aby se rozjeli kontrakce. Bohužel jsem měla „jen“ neskutečné bolesti zad a vůbec jsem si neuvědomovala, že už to jsou ty ony kontrakce. Chodila jsem stále: sprcha, monitor, sprcha monitor. Na monitoru mě nechali ležet i hodinu, a to už se mi bolestí kroutili i prsty u nohou, byla jsme unavená, hladová a zoufalá, že budu rodit sama, bez přítele, že to nezvládnu atd.

Kolem 22 hodin přišla dr., že mi dá něco na uklidnění, ať se prospím, asi jsem vypadala dost zoufale :-) Spát jsem samozřejmě nemohla, kdo by taky při tak brutální bolesti zad usnul. Nakonec jsem si nechala píchnout epidural, bolelo to jako hrom, ale ta úleva potom, alespoň na chvíli.

Kolem půlnoci jsem si nechala zavolat tchánovce, že už tedy jdeme na to. Mezitím než přijeli, mi udělali přípravu a šlo se na to. Mamka mi říkala, že mám mít hlavně zavřené oči, aby mi nepopraskaly žilky, tak jsem lehla na kozu, zavřela oči a tlačila a tlačila. PA mě přerušila, ať oči otevřu a vnímám, co mi říká, docela se smála, asi jsem vypadala směšně, ale mě to v tu chvíli bylo jedno, hlavně, ať už je malá venku.

Vůbec mi to nešlo, s dechem jsem byla u konce, z porodu si moc nepamatuji, jen to, jak mi někdo skočil na břicho (tchyně mi prý tlačila hlavu mezi kolena, jelikož na mě chtěli brát kleště a kdoví ještě co). Tohle jsem vůbec nevnímala, jen jsem slyšela, že už je vidět hlavička, tak jsem zabrala a z posledních sil zatlačila.

Malá se narodila v pondělí 3. 3. 2008 v 1:42 s mírami 49 cm a 3250g. Byla to neskutečná úleva, takový blažený pocit jsem snad nikdy nezažila. Takže shrnutí porodu: malá se narodila po 23 hodinách od odtoku vody a po 12 hodinách křížových bolestí. Tenkrát jsem řekla, že mě do porodnice už nikdy nikdo nedostane, ale člověk míní a život mění. Teď jsem v 8 měsíci a v září nám přibude ještě chlapeček, už se nemůžu dočkat. Snad to už zvládneme s manželem spolu a za kratší dobu.

Omlouvám se za rozsáhlost deníčků a doufám, že vás ani tenhle nenudil. Krásný den :-)

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cher  13.07.12 08:19

Takhle jsem rodila obě své děti- u obou mi praskla voda v noci v 38.tt(jednou 1.30, podruhé 2.30) a u obou neskutečné vyvolávačky, no fuj, tobě přeju, ať je druhý porod lepší a lehčí :kytka: Jinak mě u prvního epidurál nezabral a u druhého mi ho už ani nedali :zed:

Příspěvek upraven 13.07.12 v 08:19

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 13.07.12 08:23

Ahoj preji, at to po druhe probehne snaze a rychleji. jen male doporuceni, nenech si vse libit. jako lezet na monitoru hodinu v kuse :zed: proc kdyz se nic nedeje? poloha na zadech a koza neni pro porod zrovna to prave. delej to, co je prijemne tobe, tlac v pozici, ktera ti vyhovuje. :kytka:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 13.07.12 08:28

:kytka: :lol: Ne nenudila jsem se. Jen potvrzuješ, jak lehce se na ty bolestí zapomíná…
Uvidíš, že druhý porod bude lepší :hug:
Ať se daří :kytka:

 
zuuzka
Kecalka 342 příspěvků 13.07.12 08:29

Jo, taky tak. u prvniho mi praskla voda v pondeli v 5 hodin rano. pak se 26 hodin nic nedelo. jen jsem poslouchala rodici maminy na okolnich boxech a ja hrala s manzelem piskvorky. v utery rano mi uz pichli vyvolavacky a pak se to rozjelo a po ctyrech hodinach se maly narodil. takze celkova doba porodu 30 hodin. druhy porod uz byl kratsi. :D

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 13.07.12 08:51

Děkuji, taky doufám, že druhý bude rychlejší a zvládnu to pokud možno bez epidurálu:-)

 
Uživatel je onlineberuska03
Kelišová 5475 příspěvků 13.07.12 08:54

A co nakonec bylo manžílkovi(pří­teli)? jinak moc gratuluji :)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 13.07.12 09:18

Tak tomu rikam porod s tchyni :mrgreen:,moc gratuluji k holcice, pekny denicek :hug:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 13.07.12 09:36

@beruska03 :| No asi to byla otrava z jídla nebo, co ale já jedla to samé a nic mě nebylo…Asi se bál porodu víc než já :lol:

 
Uživatel je onlineberuska03
Kelišová 5475 příspěvků 13.07.12 09:38

Chudák, no hlavně, že pak už byl ok :potlesk:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 13.07.12 11:01

Krásný deníček, hlavně ať jste s maličkým zdraví :srdce: Mě epi nedali, ale i přes to jak moc byl porod špatný jsem na to svým způsobem hrdá, projela jsem si ho naplno :mrgreen:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 13.07.12 12:19

Chvílema jsem se u deníčku bavila a chvílema mi tě bylo líto, protože jsem křížové bolesti měla taky a to prostě nejde vydržet… Moc ti držím palečky s chlapečkem, ať je to rychlý a co nejmíň bolestný porod :)

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 13.07.12 22:25

Krasny denicek :palec: :palec:

 
holcina20
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 14.07.12 15:11

Jaruschk: Moc pěkný deníček :palec: a přeju druhý porod určitě pohodovější :)

Příspěvek upraven 14.07.12 v 15:12

 
Catharin
Závislačka 4254 příspěvků 15.07.12 12:15

Já rodila na třikrát, do třetice všeho dobrého se to povedlo, s epidurálem, ale nad všechny ty bolesti můžu říct, že to bylo fajn, a jak píšeš ta úleva byla neskutečná :)
Tak ať druhý porod se vydaří :hug:

 
amydera
Stálice 54 příspěvků 17.07.12 10:06

Úžasný deníček :mrgreen: a nečekaná společnost u porodu :), snad manžel nebude i tentorkát stávkovat, ne-li že by ho vůbec nestihl kdyby byl naopak moooc rychlý :palec:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 17.07.12 13:06

@amydera :No na to nechci ani pomyslet, že to nestihne…chci už konečně někomu na tom porodním sále nadávat :twisted:

 
nela2
Kelišová 7110 příspěvků 17.07.12 19:46

Hezký deníček a chudák manžel, zrovna si to vybral ve vhodnou dobu :)
A nedá mi to a musím se zeptat, jestli ti to nevadí :oops: S tchánama jsi byla dopředu domluvená, že tam budou? Jestli máte tak pěkný vztah, tak tleskám :potlesk:, já si to nedokážu moc představit :think:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 17.07.12 21:38

@nela2 :Né, to byla náhoda, v životě by mě nenapadlo, že zrovna tyhle dva lidi tam budu mít…ale jelikož mě to chytlo vnoci, a spala jsem u nich, tak tam semnou byli oni… :nevim:

 
Janulis
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 17.08.12 00:01

No tak teď už konečně vím, jak ses cítila :D Ale když si představím tetu jak ti drží hlavu a tlačí ji ke kolenům, nebo strejdu jak pobíhá po baráku v trenkách..Věř mi směju se ještě teď..

Jinak krásný deníček..

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 17.08.12 09:00

@Janulis :No vidíš, já se smála taky, jak tam vyhukaný pobíhal…Já byla zatím vklidu, ale byla jsem ráda, že tam byli…aspoň jsme tak nebečela a neřvala, dělala jsem hrdinku, teď si to asi prořvu s Pavlem

 
Janulis
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 17.08.12 10:20

@Jaruschk Třeba ne..třeba třikrát zatlačíš a Filípek bude venku :)

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 17.08.12 11:14

@Janulis :No to doufám…to bych brala:-) :dance:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Dlouho očekávaný nečekaný porod


Reklama