Můj nečekaně krátký a hezký porod

Porod

Tak, jako každá maminka, jsem si i já jako nezkušená prvorodička pročítávala před porodem deníčky o porodu, abych věděla, co tak asi čekat. Přesto jsem si říkala, že při mém štěstí budu mít určitě těžký a zdlouhavý porod. Vše bylo nakonec ale jinak...

Termín porodu jsem měla 5. 9. 2012. Ve 28. týdnu jsem ležela v nemocnici kvůli odtoku plodové vody, ale naštěstí vše dopadlo dobře a miminko v břiše vydrželo až do 31. 8. 2012. Poslední 2 týdny před porodem jsem byla nervózní, ale také jsem se těšila a byla jsem strašně nedočkavá. Proto jsem i v tom šíleném horku chodila na dlouhé procházky, do schodů a pila čaj z maliníku. Bála jsem se přenášení a vyvolávaného porodu.

Ve čtvrtek 30. 8. jsem si kolem 11 hodiny lehla, nic mi nebylo, i když jsem již nějaký ten týden pociťovala poslíčky a byla jsem otevřená na 1 prst. Vzbudila jsem se na mírnou bolest v podbřišku. Byla přesně půlnoc a já jsem musela na záchod. Jak jsem se zvedla, rupla mi voda. V ten moment a v polospánku mi chvilku trvalo, než mi došlo, že už je to ono. Vzbudila jsem sestru, a ta jako maminka 2 dětí mi s klidem řekla, ať si jdu ještě na chvilku lehnout, že je lepší ležet doma než pak ještě hodiny v nemocnici. Jenže usnout už jsem nemohla, počítala jsem si bolesti, byly po 5–7 minutách. Tak jsem si vlezla do sprchy, zkontrolovala a dobalila tašku a v 1:30 jsme jeli do porodnice. Na příjmu jsem měla kontrakce už silnější a na pitomé otázky PA jsem neměla vůbec sílu odpovídat. Ta se na mně divně koukala, prý v téhle fázi to ještě tolik bolet nemůže, a že jsem určitě citlivka. Jenže ono to opravdu už tak bolelo.

Dali mně na monitor a sestra jako zdravotní sestra se mnou zůstala. Opravdu mi během celého porodu hodně pomohla a jsem jí za to vděčná. Bolesti jsem již měla po 3 minutách, ale pořád mně ještě nikdo nevyšetřil. Ve 2:30 přišel rozespalý doktor, který moc nespěchal, samozřejmě si myslel, že jako prvorodička si tam ještě pár hodin poležím, než začnu rodit. Jenže když mně vyšetřil, překvapeně konstatoval, že branka je skoro úplně zašlá, že dáme oxytocin a můžeme rodit. Potom se vše seběhlo rychle, nestihli mi dát ani klystýr, s oxytocinem v ruce jsem již měla kontrakce po 1,5 minutě, takže jsem to vnímala jako jednu velkou bolest. Míč nezabíral, vydržet to šlo jen ve stoje. Průběžně mně PA vyšetřovala, a to bolelo opravdu hodně. Pak jsem již cítila, že musím tlačit. Jenže to jsem ještě nemohla.

Asi po 10 minutách jsem se konečně dostala na porodní box, kde mi PA vysvětlila, jak tlačit, a asi na 7 kontrakci ve 3:50 se mi narodila krásná dcerka. Během tlačení jsem byla zticha a později mně za to všichni chválili. Samotné tlačení bylo pro mě nejpříjemnější části porodu, taková úleva. Jak malou vyndali, ihned mi jí položili na bříško. V tu chvíli ztichla, otevřela jedno očičko a podívala se na mně. A já jsem samozřejmě brečela dojetím. Nevěřila jsem tomu, ale tohle bude pro mě navždy nejhezčí vzpomínka v životě. Dcera byla malinká, 47 centimetrů a 2640 gramů, měla tmavé vlasy a byla jen moje!

Pak ji odnesli vyšetřit, změřit a ohřát do inkubátoru. Mě asi půl hodiny zašívali a po 2 hodinách odvezli na pokoj. Dnes skoro po 2 měsících vzpomínám již jen na to hezké a tu bolest jsem úplně zapomněla. To malé stvoření za to opravdu stojí. A já jsem měla obrovské štěstí na porod, který trval jen 4 hodiny, bez komplikací, bez epiduralu, prostě takový, jaký by si přála každá budoucí maminka. Sice jsem se po 10 dnech ocitla v nemocnici se zánětem dělohy, protože se mi zavinovala pomalu, ale dnes je již vše v pořádku.

Děkuji za přečtení a přeji všem těhulkám podobně fajn porod, jaký jsem měla já.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 24.10.12 07:31

Me to ceka kazdou chvili a zavidim takovym jako jsi ty :oops: ja uz se celkem dost bojim. Gratuluji!

 
mekkinka
Závislačka 3370 příspěvků 24.10.12 07:59

Ahoj, i já jako prvorodička jsem to měla sfouknuté za 3 hodinky se všim všady… :dance: i já se porodu bála jako čert kříže a musím říct, že se snad i těším na další porod :lol:
Přemlouvala jsem malého, když byl ještě v bříšku, at mamku moc nezlobí, aby jí to nebolelo a chvátal na svět :mrgreen: tak snad mě poslechl? pila jsem i čaj z maliníku, tak jestli ten pomohl? Nevím, těžko říct, ale každopádně jsem moc ráda :kytka: :pankac:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 24.10.12 08:27

Gratuluji ke krasnemu porodu a zdravé holčičce :) Me to čeká taky velmi brzo, tak doufám, ze i me potká takove stesti a pujde všechno hladce :)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 24.10.12 11:22

Gratuluji k holčičce a ke krásnému porodu :hug:

 
Mišanila  24.10.12 11:38

Pěknej a rychlej porod, to gratuluju!
Jestli budeš rodit podruhé, tak to může být i superrychlé, tak aby jste to stihli ;) Já jsem měla první porod cca 6-ti hodinový a druhý byl dvouhodinová rychlovka, málem jsme nedojeli. Taky bych tu sestru na příjmu nejradši zabila, když ze mě v těch obr kontrakcích páčila strašně důležité infomace, jako kdy jsem měla první menstruaci :roll: a pak když ji konečně napadlo mě vyšetřit, tak najednou nestíhala…

No ale, jsem trochu rejpal a nějak nechápu, proč ti ten doktor dával oxytocin, když to bylo tak pěkně rozjeté a už jsi šla rodit? Žeby kvůli placentě nebo nevím, jakyoby ženské už ani bez umělého oxytocnu snad neporodily…
No a to odnešení miminka na prohřátí do inkubátoru by se mi pekelně nelíbilo, ale nevím, jak to máš nastavené ty. Mně s dcerou nechali po porodu cca 2 hodiny v klidu ležet na posteli, dcera se vzbudila, koukala na mě, pak se přicucla a bylo to moc pěkný. O hodně lepší než poprvé, kdy mi syna dali jen na chviličku a taky odnesli…ale já jsem si pro něj brzo došla a už jsem jim ho nedala :)

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 24.10.12 12:40

Moc krásnej deníšek jsi napsala. :dance:
A mocinky ti GRATULUJI k holčičce jen at vám dělá jen samotinkou radost. :srdce: :dance: :hug: :hug: :hug: :hug:

Taky jako já prvorodička měla od příjezdu do porodnice za hodinu a pul odrozeno. :potlesk:

 
Verun83
Kelišová 5728 příspěvků 67 inzerátů 24.10.12 12:50

@Mišanila
přesně ty samé otázky mě napadly. proč oxytocin, když porod probíhal normálně a tělo si ho tvoří samo. a proč odnesli dítě, když je známé, že dostatek tepla pro dítě právě vytváří matka po porodu…
tyhle zaběhnutý postupy a zcestný názory doktorů… no comment.

jinak hezký rychlý porod, gratuluju :kytka:

 
Ringle
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 24.10.12 13:08

Gratuluji ke krásnému porodu a zdravému miminku. Děkuji za povzbudivý článek, který nám prvorodičkám určitě hodně pomůže :kytka:

 
Rozárková  24.10.12 15:52

Krásný porod, gratuluji. Já to měla podobné, jen ještě o 2hodiny kratší. ;) Od odtoku plodovky byla za 2 hiodinky venku. Kontrakce mi začaly s odtokem. Ovšem o to byly silnější, já na ně jen tak nezapomenu. Ale už je to za mnou, malinká za to stopro stojí!!!rodila jsem 19.8. 2012.

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 24.10.12 16:11
:potlesk:
 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 24.10.12 16:36

Ahojky,
na mě taky sestry koukaly, že jsem nějaká plašanda, která zbytečně vyvádí. No a jak se divily, když jsem byla na 8 cm otevřena, dcera v porodních cestách a fakt se rodilo… Celý porod i s dojezdem do porodnice trval pouze něco přes 2 hodiny, do půl hoďky po dojezdu do porodnice byly obě děti na světě. Mít takový druhý porod, to by bylo bájo- nic se nestihlo a byla jsem z toho všeho tak v šoku, že jsem neměla čas na nic myslet :nevim: Ovšem také jsem si užila svoje - křížové bolesti, znecitlivění pochvy, tahání syna za nohu a porod koncem pánevním… tak nevím co je lepší, jestli jedno větší dítko (myslím normální porodní váhu) nebo dvě malá nedonošeňátka…

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 24.10.12 17:23

Gratuluju k holčičce a ke krátkému hezkému porodu  :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.10.12 17:35

Gratuluju k mateřství :kytka:

je mi z toho smutno - to je ukázka, jak se krásně přirozený a rychlý porod může stejně zprasit lékařskou rutinou: oxytocin, vysvětlování jak tlačit :roll: zdravé děťátko bezdůvodně v inkubátoru??? Proč?

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 24.10.12 20:40

Blahopreju a at se vam vsem dari :hug: taky jsem mela to stesti na rychly a pohodovy porod :palec:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 25.10.12 17:35

Moc gratuluji k rychlému porodu a k miminku :kytka: upřímně závidím všem ženským, které si mohli tímhle projít a proto sem i ukápla slzu při tvém deníčku :)

 
Trti
Kecalka 120 příspěvků 31.10.12 14:27

Děkuji všem za gratulace a reakce.
Sice byl mj porod rychlý a dá se říci bez komplikací, tak jak některé z vás poznamenali, pár věcí mi vadilo.
Oxytocin jsem prý dostala pro urychlení, i když si myslím že by to šlo samo, ale spolehla jsem se na lékaře, který snad věděl co dělá.
Miminko mi po porodu dali na břicho sice jen na chvilku, ale i zato jsem byla ráda, protože v dané porodnici to prý běžně nepraktikují (i když všude hlásají opak, aby si taky mohly říkat baby friendly hospital)
No a stím inkubátorem..já zvažovala 2 porodnice a v obou dávají všechna miminka do inkubátorů, tak jsem si říkala že je to asi běžná praxe. Ale na druhou stranu si myslím, že když je miminko zcela v pořádku, a maminka také, tak proč nenechat miminko u ní, myslím že pro oba by to tak bylo nejlepší.
Dnes tedy po porodu mohu říct, že naše porodnice ( a nejen v čechách, ale také na Slovensku a v Maďarsku) mají co dohánět. Porod by měl podle mého názoru probíhat v příjemnějším a útulnějším prostředí, než jsou klasické porodní boxy, a také by měly klást větší důraz na první kontakt a navázání vztahu mezi maminkou a miminkem.
Přesto ještě jednou říkám, že jsem šťastná za relativně pohodový porod a za krásnou a hlavně zdravou holčičku. :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Nečekané těhotenství s endometriózou


Reklama