Můj porod aneb drama do poslední chvíle

Porod

Celý těhu jsme neměli nic zadarmo, takže porod nemohl být samozřejmě výjimkou. Naštěstí vše dobře dopadlo a já si příště rozmyslím, kam jít rodit....

Terezku jsme čekali jako naše vymodlené dítko. O první miminko jsme přišli v 6. měsíci těhu a víc jak rok se snažili znovu otěhotnět, než se to nějakým mnou nepochopitelným zázrakem podařilo.

Celé těhu jsem měla přísný režim, můj doktor nechtěl riskovat, že se začneme znovu předčasně otevírat, takže musel být klid na lůžku a preventivní cerkláž. Každý strašil, že budeme rádi, když malou donosíme aspoň do 30. tt. Byl to psychický zápřah, pořád jsem se stresovala každým píchnutím, no hrozný.

Čas v těhu uběhnul hrozně rychle, 30. tt se překulil jak nic a my najednou začali zadržovat hrozně vody. Co týden to 2,5 - 4 kila nahoře, vypadala jsem jak vorvaň. Dostali jsme se do 38. tt, vyndali nám steh a já už škemrala o vyvolání, aby se mi fyzicky ulevilo.

Nakonec nastal termín a já měla na pondělí po termínu nástup do nemocnice k hospitalizaci. Víkend jsme strávili preventivně na monitorech a vše bylo ok. Udělali nám i Hamiltona, což byl trošku mazec.

No a byl tu den D, tedy 11. 10. a já byla 40+2 tt. Ráno mě můj manžel odvezl do porodnice. Natáčeli nám monitor, brali krev, cévkovali, no prostě všechno možný, ale malá se na svět nechystala. Tak nám odpoledne udělali oxytocinový zátěžový test, aby věděli, jak budeme zvládat vyvolání. Vše ok, takže hurá, ráno nám zavedou tabletku a snad to půjde.

A bylo úterý. Po vizitě nástup na vyšetřovnu, kde na mě čekal primář a tabletka. Tahle kombinace byla dost bolestivá, pan primář je totiž šíleně necitlivej a mě se při zavádění chtělo až brečet, jak to od něj bolelo. Ale tak co, chci rodit, to dám. Za deset minut nám začaly kontrakce, a to pravidelně po 5 minutách.

Jupíííí, radovala jsem se, že to jde dost dobře. Jenže kontrakce takhle trvaly celý den, monitor nic významného neukazoval a vyšetření dala závěr, že kontrakce máme, ale nález na porodních cestách se nemění, takže mám jít spát a ráno bude pokus s tabletkou číslo 2. Tak jsem i s bolestma zalehla.

Noc byla děsná, pořád vzhůru, nedalo se moc spát. Po 4 hodině ráno jsem vstala na wc a koukám, že na vložce mám zelenohnědý výtok. Letím za sestrou s tím, že mi odtéká plodovka, ale prý to nereaguje na test na plodovku, takže nemám básnit a jít spát. Lehám si do postele a najedou děsný vlhko, takže alarmuju sestru a ta, že odkapáváme plodovku a už jsem si to drandila na porodní sál.

Na porodním sále mě napojili na monitor, napíchnuli mi kapačku s ATB, jelikož jsem byla pozitivní na beta streptokoka a já zatím zalarmovala manžela, že už je to tu a jakmile budu mít po přípravě, zavolám, aby přijel. Podle vyšetření jsme byli otevření jen na 2 cm, takže nám dali Yal a řekli, že to bude trvat. Manželovi po spršce píšu, aby přijel a čekám.

Konečně dorazil nějakej doktor - vyšetří mě, konstatuje pořád 2 cm, to už je 7 ráno. Pak vezme divnej nástroj a že píchneme vodu. S vodou trošku píchnul i mě vevnitř, takže úžasná bolest, kterou jsem dala patřičně najevo. Pak poručil setře, ať mi dá něco na lepší otvírání a zrychlení kontrakcí, které v tu chvíli byly zatím „jen“ po 3 minutách.

Injekce na urychlení začala rychle působit - interval se nám během půlhodinky stáhnul na 45 vteřin a já se vcelku svíjela na kanapi napojená na monitor. Otevření v tu chvíli jsme byli jen na 4 cm.

Konečně dorazil manžel, sláva, je tu a drží mě za ruku. začíná mi být dost zle, na zvracení, motá s mi hlava a moje astma se hlásí - začínám se dusit. **Funím jak pejsek, ale vzduch dorazí jen do krku a dál nic, nejde to do plic. Nooo, a to je poslední, co si pamatuji. **
Dle manžela to takhle trvalo 2 hodiny - já sedící na záchodě, jelikož malá nesestupovala, několik injekcí na urychlení porodu a otevřeni pouze na 6cm. Prý jsem už pak šíleně přidušená škemrala o císaře se slovy, že s malou něco je a já se udusím.

Manžel jim prý říkal, a´t se mno něco dělají, když mám to astma. Prý na něj začali vyjeveně koukat, že mám astma. Jak to?! Hlavně že to hlásím na příjmu a ráno opět na sále. Ještě, že jsem nebyla moc při vědomí.

Přichází primář a na moje škermání o císaře mi prý naznačí, že jse hysterka a že takovou operaci mi jen tak neudělají. Napojují mě zas na monitor a najednou prý jen zavelí na sál a jde se.

O deset minut později začíná brečet naše Terezka, je 13. 10. 2010 10 hod ráno :-) Přichází k manželovi primář, že malá je v pořádku. Na otázku co já, odpoví jen uděláme, co jde. O hodinu později už odváží ze sálu i mě, spící, na pokoj.
Pamatuju si až probuzení na pokoji, kdy **vedle mě seděl manžel s dcerou a porod znám jen z vyprávění. **
Pobyt v porodnici byl šílenej, ale zvládli jsme ho a jsme doma. A já už dnes vím, že při druhým miminku si hodně rozmyslím, kam půjdu rodit.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 23.10.10 15:49

Mrzí mě, že jsi si něčím takovým musela projít :-( Ignorovat tvoje astma, to mi přijde jako naprosto nezodpovědné a podle mě někdo něco hodně pos… a mohlo to dopadnout ještě hůř. Příště opravdu asi jinam a dlouho před termínem už ulovit primáře a probrat s ním všechny možnosti :think:

 
Kája 76
Povídálka 48 příspěvků 23.10.10 16:40

Ahoj, moc moc gratuluji k tvoji krásné holčičce. Jsi šikula, co jsi vše musela zvládnout. Já jsem na tom stejně, jako jsi byla ty, také jsem se v minulém těhu předčasně otevřela a o mimi přišla ve 23 + 6. Brzy se budeme chtít znovu pokoušet o mimi a moc si přeji, aby to trápení mělo takový nádherný konec jako u tebe, i když ta cesta byla hodně trnitá. Tvoji holčičce přeji hodně štěstí a ty už si konečně oddychni a užívej si to tvoje štěstíčko. :palec:

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 23.10.10 18:21

Gratuluji, hlavně že jste to obě zvládly! :kytka:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 23.10.10 20:15

Gratuluji k holčičce a přeji jen to nejkrásnější do života. A to jak se někde v nemocnicích chovají je děs, je mi z toho zle :poblion: , u vás neštěstí všechno dobře dopadlo, takže teď už si jenom užívej mimíska :kytka:

 
66pola  24.10.10 09:38
její veličenstvo hysterka

Ještě jsem tady nezaznamenala tak sebestřednou matku, která o sobě mluví jako o jejím veličenstvu MY a naprosto souhlasím s dr., který odtušil, že má tu čest s hysterkou :roll:

 
Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 24.10.10 09:40

Je vidět, že jsi holka do nepohody, nedáš se a ještě dokážeš vše vidět s nadhledem. :potlesk: Gratujuju k Terezce! Taky jsem přišla o mimčo v 6. měsíci a teď mám zdravou holčičku.
Dotaz: co to bylo za porodnici?

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 24.10.10 15:18

taky by mě zajímalo, kde jsi rodila? Abych se případně mohla tomu vyvarovat:-D

 
Pirrippi
Závislačka 4960 příspěvků 25.10.10 10:54

No kdyby Dr. v mojí anamnéze přehlídnul,že mám astma (naštěstí nemám) byla bych hysterická taky :pocitac:
Myslím,že rodit a nemoct dýchat vyvolá paniku i u silnějších povah :cert:

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 25.10.10 11:57

Gratuluji k holčičce, hlavně že jste to obě dvě zvládly:-) Ale fakt mi docela vadil styl vyprávění..My.. Asi jsem moc přecitlivělá, nebo nevím.

 
ewicka18  25.10.10 13:29

Ahoj tak nejdříve ti gratuluju ke zdravé holčičce :-)
a mam husí kůži čím všim sis prošla a ted se bojím rodit ještě víc :-( sem prvorodička bojim se že nepoznám až to na mě přijde a že ty bolesti vubec zvladnu :(

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 25.10.10 19:31

Jé tak mě to tak vůbec nepřišlo, jako to vyprávění ve formě my :nevim:
Přišlo mi to jako označení já a mimčo. :wink:
Jinak graulace, ať jste obě zdravé!!! :kytka:

 
xsaleen
Echt Kelišová 9026 příspěvků 27.10.10 09:30

a nemyslela My jako já a a malá? TAky mi to občas ujede… ale ne schválně…

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.10.10 09:46

No zní to hrozně a díkybohu, že to dopadlo dobře. Blahopřeju k holčičce. :mavam:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 27.10.10 19:50

Taky si myslím že to MY znamenalo jako ona a miminko,vždyť některé maminky takhle mluví (tohle NÁM nechutná, tohle MÁME rádi atd…) Jinak taky mám dotaz- kde jsi rodila?? Já bych měla rodit v Havlíčkově Brodě, prej tam byla akorát protivná sestra,co znám z vyprávění, jinak snad ok

 
Maruska71
Povídálka 17 příspěvků 28.10.10 21:04

Ahoj,v Havl. Brodě jsem rodila a je to super,špička..teď jsem rodila miminko v Pardubicích a katastrofa..po­rodnice jako gynda špička,ale dětský děs!!!Do Brodu se fakt neboj,já byla moc spokojená…

 
Maruska71
Povídálka 17 příspěvků 28.10.10 21:06

Zřejmě má na mysli sebe a miminko…mám teď 5 týdnů starého chlapečka a taky říkám my a asamozřejmě myslím maličkého a sebe…

Příspěvek upraven 28.10.10 v 21:07

 
luciashek
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 29.10.10 10:52

No, veličenstvo hysterka opravdu nejsem. neříkám sobě my, ale my skutečně znamená já a moje dcera. porod jsem neprožívala jen já, ale my obě a když si zvyknete žít s někým dokupy 9 měsíců, tak to my je samozřejmostí. Už nikdy to není jen já.

Příspěvek upraven 29.10.10 v 13:06

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Mám pocit, že je toho na mě vážně moc


Reklama