Naše Kristýnka

Rodičovství

Je to už více než sedm měsíců, kdy jsem se stala maminkou jedné úžasné holčičky a ráda bych se s vámi podělila o své těhotenství, porod a mateřství, dokud mám vše v živé paměti.

Na porodním sále chvíličku po narození:-)

Naše zlatíčko už se mnou na pokoji:-)
2 komentáře

Vítání občánků,tady jsou Kristýnce 4 měsíce:-)
3 komentářů

A tady je nám 6 měsíců:-)

S přítelem jsme spolu od mých 16 let, po devíti letech vztahu jsme se rozhodli, že bychom moc chtěli miminko a tak jsem vysadila antikoncepci a nechávala to osudu. Měsíce utíkaly, ale stále se nedařilo. Snažila jsem se příliš nestresovat, i když červíček pochybností a žárlivosti vůči kamarádkám, které mezitím rodily krásná miminka, ve mně hlodal. Po roce snažení jsem to konzultovala se svým doktorem, přikláněl se k tomu, že ještě pár měsíců počkáme a pokud neotěhotním do půl roku, pošle nás na vyšetření, že jsme mladí a určitě se zadaří.

Trápilo mě to, další měsíce čekání? Rozhodla jsem se zaujmout jiný postoj. Zkrátka jsem si řekla, že jednou to miminko mít budeme, věřila jsem tomu, že se to jednou povede, další týdny a měsíce plynuly. Oba jsme byli pořád v práci a čas hrozně rychle utíkal. Asi po roce a půl, kdy k nám miminko pořád nepřicházelo, jsme se rozhodli odjet na dovolenou s tím, že až se vrátíme, tak nás pan doktor objedná na vyšetření.

Dovolená neměla chybu, krásně jsme si odpočinuli, zrelaxovali a na nic nemysleli. Vrátili jsme se, nastoupili zpátky do práce a já si po několika dnech uvědomila, že už mám asi týden zpoždění. Přikládala jsem to ale dovolené a změně prostředí a nevěřila tomu, že by to opravdu vyšlo! Běžela jsem do lékárny pro test a byly tam // :-) Cítila jsem se skvěle a nedocházelo mi, že ve mně opravdu roste malý človíček, náš zázrak. Po tak dlouhé době. Oba jsme byli strašně šťastní.

Od 4. měsíce jsem zůstala doma na neschopence, měla jsem nízko položenou placentu, takže jsem byla celé těhotenství hlídaná a musela na sebe být opatrná. Utíkalo mi to ale rychle, užívala jsem si dny odpočinku, nakupovala pro naše zlatíčko, scházela se s kamarádkami a zkrátka dělala věci, na které jsem předtím neměla čas. V 18. tt jsme se dozvěděli, že čekáme holčičku :-) Rozhodli jsme se pro jméno Kristýnka.

TP jsem měla stanovený 27. 1. 2012. Vzhledem k problémům s placentou, kdy jsem se celé těhotenství bála, aby se naší holčičce nechtělo na svět dřív, se jí u mě v bříšku zalíbilo natolik, že jsem ještě 9 dní přenášela. Ke koci už to byla docela fuška :-) Bříško jsem měla tak na dvojčata a 23 kg navrch. Konečně ale přišel ten den. 4. 2., dva dny předtím, než jsem měla mít nástup do porodnice na vyvolání, mi praskla ve dvě odpoledne voda. Raději jsme hned vyrazili a na nic nečekali.

Cestou do porodnice začaly slabé bolesti, ale zatím to bylo naprosto v pohodě. Byla jsem šťastná, že se naše maličká konečně přihlásila, a nemohla se dočkat, až tu konečně bude s námi. Po příjezdu do porodnice, vstupním vyšetření atd., jsem šla na předporodní pokoj, kde mi pravidelně měřili ozvičky. Přítele poslali domů s tím, že to hned tak nebude.

Kolem půl sedmé večer, kdy jsem se zatím neotvírala, porod nijak nepostupoval, se doktorům přestal líbit monitor a rozhodli se porod vyvolat. To bylo kolem sedmé večer. Do té doby jsem neměla skoro žádné bolesti, ale to, co nastoupilo do deseti minut od zavedení tabletky, mě úplně ohromilo. Jen jsem ještě stačila zavolat příteli, ať přijede zpátky, že mi porod museli vyvolat, a tím pádem to bude rychlejší.

Kolem osmé jsem šla už na porodní pokoj, no, šla, spíš mě tam PA s přítelem dovlekli :-) Bolesti byly opravdu intenzivní, nebyla mezi nimi žádná pauza, ani chvilička odpočinku na nabrání sil, u vyvolávaného porodu to tak bývá, jak mi řekla PA, bývá to rychlejší, ale o to bolestivější. Nemohla jsem na nic myslet, jen na malou, abychom to už měly za sebou a vše bylo v pořádku.

Většinu porodu jsem strávila ve vaně, přítel mi byl celou dobu velkou oporou, pouštěl mi na bříško horkou sprchu, mluvil na mě, utěšoval. Když mi PA kolem půl dvanácté v noci řekla, že za chvíli musíme natočit monitor, říkala jsem si, že to nemůže myslet vážně, v těch bolestech. Naštěstí se malá začala hlásit na svět, ucítila jsem velký tlak, dobelhala jsem se za podpory přítele a PA na porodní box a šlo se tlačit.

5. 2.2 012 v 0:55, 11 hodin od prasknutí vody, se narodila naše Kristýnka :-) 3540 g a 49 cm :-) Zdravá a nádherná :-)

Po porodu jsem ale příliš krvácela, naši maličkou jsem si směla pochovat a přiložit jen na malou chviličku. Na ten nepopsatelný pocit štěstí, lásky a úlevy, nikdy nezapomenu. Kristýnku odnesli a já musela na revizi, nezavinovala se mi děloha, byla jsem zevnitř potrhaná. Po hodině jsem to měla za sebou, hned po probuzení jsem se ptala po malé. PA mě uklidnila, že mi ji přivezou, až budu na šestinedělí a trochu si odpočinu.

Když mě převezli na pokoj, stejně jsem nespala ani vteřinu. Nešlo to. Pořád jsem musela myslet na naši holčičku a na chvíli, kdy mi jí konečně přivezou. Mezitím jsem šla se sestřičkou do sprchy, kde jsem díky velké ztrátě krve a revizi 2× omdlela. Pak už jsem se ale celkem rychle zotavovala, 12 hodin od porodu jsem už měla naši maličkou u sebe a nemohla se jí nabažit :-)

Po necelých čtyřech dnech jsme šly s Kristýnkou domů. Rozkojila jsem se a myslela si, jak nám to doma krásně půjde. Po třech měsících boje, kdy malá málo sála, u prsa usínala a nebylo sil ji vzbudit natolik, aby se napapala, nepřibírala, a když, tak minimálně, neustále plakala, já neustále kojila, v podstatě jsem nic jiného nedělala, v noci jsem k ní vstávala pomalu co hodinu, jsem se rozhodla přejít na lahev a bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat. Od toho dne je naše Kristýnka to nejhodnější a nejspokojenější miminko a užívám si s ní každého dne. Už má šest zoubků, krásně papá a je to bystrá a moc šikovná holčička, kterou nadevše milujeme.

Chtěla bych poděkovat svému příteli, který je pro naší malou tím nejlepším tátou, jakého jsem si jen mohla přát a taky naší holčičce, která si nás vybrala za své rodiče.
Doufám, že bude mít šťastný a spokojený život, uděláme pro to vše, co bude v našich silách.

Moc Tě milujeme, zlatíčko naše :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucie46  18.09.12 08:02

Gratuluji k miminku :) pekny denicek…

 
Maryla
Povídálka 35 příspěvků 18.09.12 09:11

Gratuluji k miminku, taky máme Kristýnku narozenou v únoru 2012. :) Počkali jsme si na ti taky 3 roky. Nechávají na sebe princezničky čekat :D a teď nám to vynahradí

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 18.09.12 09:16

Holky, díky :kytka:
@Maryla To ano, nechali nás na sebe pěkně dlouho čekat :D Tebe Kristýnka ještě dýl :D Mně to ta naše vynahrazuje každý den, je fakt strašně hodná :srdce: Zatím, ťuk, ťuk :D

 
Andysek83
Kecalka 429 příspěvků 18.09.12 09:34

Moc krásný, hodně štěstí rodinko. :palec:

 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 18.09.12 09:48

Kristy moc krásně jsi to napsala… :-D

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 18.09.12 11:57

Pěkný deníček :kytka:

 
irkaska
Závislačka 3133 příspěvků 18.09.12 12:44

Teda Kristy, úplná spisovatelka :potlesk: I slza mi ukápla ;) Krásně napsaný :palec: :kytka:

 
aksina
Extra třída :D 11787 příspěvků 18.09.12 13:27

Moc hezky napsaný Kristy :-) :palec:

 
Kukýska
Kelišová 6521 příspěvků 18.09.12 15:32

Moc hezký a velká gratulace!!! :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 18.09.12 18:10

Holky, díky moc za pochvalu :kytka:

 
Sheyla
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 18.09.12 18:23

Kristy, moc pěkně jsi to napsala-krásný deníček :potlesk: :palec:

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 18.09.12 19:58

Kristy…krásný :palec: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama