Naše malé velké překvapení

Porod

Můj muž nechtěl znát pohlaví našeho druhého dítěte. Vydrželi jsme až do konce a nestačili se divit. :)

srovnání prvního a druhého těhotenství :)
2 komentáře

první den doma :)

naše holčičky:)
3 komentářů

Naše prvňátko, hvězdička Stela měla zanedlouho oslavit druhé narozeniny a my se rozhodli, že bychom chtěli druhé miminko. Zadařilo se a já držela v řijnu v ruce dvě čárky na papírku. Opět se mi vyhnuly těhotenské nevolnosti a podobné příjemnosti, takže jsem si těhotenství mohla užívat. Můj muž si od začátku nepřál vědět pohlaví miminka a jelikož jsem klasická ženská a věděla jsem, že kdybych ho znala já, ve slabé chvilce bych se jistojistě prokecla, rozhodla jsem se nechat se překvapit s ním.

Ovšem jak už to tak bývá, člověk asi vždycky přemýšlí, jestli bude mít mezi nožičkama to či ono, rozkrývá všemožné signály svého těla (na které mimochodem rozhodně nespoléhejte) a potom prostě cítí, co že to v tom bříšku je. Nemalou zásluhu na tom určitě má i okolí, které velmi rádo tipuje a zaručeně informuje o tom, co že to v tom pupku vlastně je. A tak jsem i já došla k jasnému přesvědčení, jakého pohlaví bude naše druhé dítě. Ano. Bude to kluk. Cítím to. 99,9 % okolí cítilo se mnou. „Moc ti to sluší.“ „Nezměnila ses, to určitě bude kluk.“

Tchánovci se zase rozhodli rozkrýt pohlaví pomocí prastarých povídaček o jakýchsi ptácích. Tchýně mi potom nadšeně vyprávěla, že to je jistě chlapec, protože kolem jejich domu kroužil čáp. A ač jsem si od začátku řekla, že prostě nebudu tipovat ani přemýšlet a počkám na samotné finále, díky té spoustě zaručených odhadů jsem se sama o pindíkovi přesvědčila taky. Můj manžel říkal celé těhotenství, že to bude holka. Věděla jsem, že by chtěl syna, jako asi většina chlapů - a já ho chtěla vlastně hlavně kvůli němu.

První porod byl vyvolávaný kvůli velkému váhovému odhadu. Termín druhého porodu byl 19. července. Na tchánovy narozeniny. To je přece skvělý datum pro prvního vnuka. Naše druhátko si to ovšem nemyslelo a služeb mámina mobileheimu využívalo spokojeně dál. 41.tt jdu na kontrolu. Už celkem otrávená. Vedro na padnutí, pupek na spadnutí a kde nic, tu nic. Na kontrole jsem slyšela staré známé „Nic se nechystá.“, ale nehodlala jsem se vzdát.

„Mohu se zeptat, děláte toho Hamiltona?“ (díky za eMimino, jinak bych tohohle pána jen ztěží znala). Milá doktorka mi tedy provedla tento hmat, pravila, že stejně slouží ona, takže pokud to klapne, vrátím se zase k ní. Hm, nic moc, Hamilton ve formuli mi pomáhá asi tak stejně jako ten druhý. Jdu si otrávená lehnout. V půl druhé mě budí cosi jako mírná kontrakce…vrací se…co to? Že by? Jdu do vany. Plný proud vody musel vzbudit i sousedy v pátém, ovšem mému muži zřejmě nepřišlo nic zvláštního na tom, že jsem se rozhodla vykoupat se v půl třetí ráno, a tak spí klidně dál. Stelinka naštěstí taky.

Bolest neustupuje, právě naopak. Měřím kontrakce. Jsou po čtyřech minutách, ale dají se krásně prodýchat, žádná hrůza. „Jardoo, Jardoo, myslím, že je to tady.“ Muž rozevře své oči, které jsou snad třikrát větší než obvykle, a vyděšeně vstává z postele. Tak asi zavoláme našim, aby přijeli pohlídat Stelinku. A nastává problém. Byla jsem totiž s mamkou domluvená, že bude mít telefon neustále zapnutý, už někde od 36.týdne. Volám… „Volaný účastník…“ I normálně nemám toto oznámení ráda, tentokrát se mě ale zmocnila panika.

Táta… vytáčím… „Volaný účastník..“ Ježiš, to se mám odvézt sama nebo jak? Volám na pevnou - nic.Za chvíli telefon, naši si totiž zašli posedět, dorazili bůhvíkdy a máma si asi v lehkém alkoholovém oparu telefon vypnula. Pevná je naštěstí vzbudila, otec vylítnul z postele, běžíc dolů po schodech. Najednou se ozvalo hlasité houkání… áá, zabezpečovačka. Ještě jeden telefonát, že šlo o planý poplach a už přijíždí k nám na parkovište. Je asi půl šesté.

Ve dveřích se baví o tom, kdo by asi v případě silniční kontroly více nadýchal a poté, co je rozhodnuto, že řídit bude táta a mamka bude hlídat, nasedám s lehkou panikou do auta. Navíc je mi jasné, že pokud by nás Pomáhal a Chránil zastavili, stačil by jediný pohled na budoucího dědečka a do porodnice bychom nedojeli. Naštěstí asi pomáhali a chránili jinde, takže v šest přijíždíme do porodnice.

Na přijmu zjišťujeme, že dnes se zřejmě s porody roztrhnul pytel a netváří se na další příjem moc nadšeně. Potkávám se i s ono hamiltonovou doktorkou, která mě zdraví se slovy, že asi hmátla dobře. :) „Na tři prsty, necháme si vás tu.“ Uf. „Tatínek může jít domů, ale buďte na příjmu.“ Tak já se půjdu podívat k přehradě, na ryby. Bože, ty ryby mě budou strašit i u porodu (manžel je vášnivý rybář).

Jdu na přípravu, s díky odmítám klystýr a žádám o Yal. Po něm se začínají bolesti snesitelné měnit v opak. Opírám se o zeď, kleknu si, poslouchám své tělo, jsem ticho jako myška a myslím, že to celkem zvládám. Paní za pletnou asi moc ne. Vydává zvuky podobné Papinovu hrnci a to i mezi kontrakcemi. Nakonec mě ještě požádá, abych jí cosi podala a já, dobrá duše, tak činím, ač taky rodím, jen nevydávám tolik strašidelných zvuků. Ze sálu, který je naproti hekárně se ozývá něco mnohem horšího. Ne, nejsme ve výběhu tygrů. A pak už slyším dětký pláč… Opravdu povzbudivé, když já mám ještě dítě v sobě, ovšem na cestě k východu.

„Pojďte si na porodní sál.“ Skvěle, právě včas. Opouštím hekárnu i s papiňákem a volám muži. „Přijeď.“ „A kolik mám tak ještě času?“ „Ježiš nech kapra kaprem a pojeď.“ Zavěsím. Naštěstí pochopí a už je u mě. Opírám se o něj, drtím mu ruce a moc mi to pomáhá.

Chýlíme se ke konci, ještě si musíte prodýchat pár kontrakcí na boku. Drtím muže, deku, lehátko a mám pocit, že asi vyletím z kůže. Otáčím se na záda, sahá do mě PA a s rukou stále zabořenou ve mě povídá „Máme tady porod.“ Co? Už? A tak tlačím, stále drtím muže, který asi hned po porodu podstoupí amputaci, a čekám na to naše překvapení. A už je venku, muž kouká mezi nohy a konstatuje: „Další buchta.“ Ano, po devíti měsících čekání, tipování, těšení se mi muž oznámí pohlaví našeho dítěte jako tradiční český pokrm.

Už je u nás. Je pěkně opuchlá a vyplazuje na nás svůj dlouhý jazyk. Koukáme na ni, vypadá trošku jako ET, ale je naše. Můj muž si přál syna a asi mu chvilku trvalo, než se srovnal s tím, že autodráha nebude (no, možná mu ji koupím k Vánocům.), ale milujeme ji, jak nejvíc dokážeme. Sestřička ji přijala úžasně, pořád jí pusinkuje, říká jí Elíčku a stále jí povídá o tom, co se bude dít, až bude veliká, jako je teď ona.

Na závěr bych dodala ten nejpřesnější odhad, který během druhého těhotenstí proběhl. Vděčím za něj své úžasné mamce. Jdeme ze 4D UTZ, na kterém se překvapení rozhodlo neukázat nic a dát si ruku přes obličej. Babička našeho překvapení má ovšem jasno. „Áďo, vidím ten profil. To bude uplně jiné, než je Stelinka, bude víc tvoje. Bude to určitě chlapeček-blonďáček.“

Naše opička Elenka se narodila 27.7.2013 v 10:45 ve 41plus1tt,3120g a 50cm.

Tak ať žijí odhady a krásné svátky :)

Hodnotilo 41 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 17.11.13 04:30

:D buchta me dostala. Manzel zas obvolaval ze salu rodinu a sdeloval, ze uz se nam narodil ten pecen chleba. Ach ti chlapi :) ale tak aspon ze ten tvuj nerek, ze je to hezka stika, no ne? :P pekny denicek, at holky rostou

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 17.11.13 07:39

„A kolik mám tak ještě času?“ „Ježiš nech kapra kaprem a pojeď. mputaci, a čekám na A už je venku, muž kouká mezi nohy a konstatuje: „Další buchta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to mě dostalo. Děkuji za krsný deníček a dodatečně gratuluji. ;) :mavam:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 17.11.13 07:50

:hug: moc gratuluju
je to krásně napsané :kytka:

 
Lenja17
Kecalka 395 příspěvků 17.11.13 10:31

Krásný deníček

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 17.11.13 11:00

Moc pekny denicek. Hodne zdravi a stesti Tve rodine :kytka:

 
JanulaM
Závislačka 2871 příspěvků 17.11.13 11:23

Mame taky Stelinku a cekame druhe, myslim, ze to bude taky dalsi buchta :mrgreen: gratuluji k holcicce a hodne stesti :kytka:

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 17.11.13 11:41

:potlesk: :potlesk: krásný deníček :palec: a „buchta“ mě fakt dostala, taky si v úterý pro jednu jedem do porodky :-D

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 17.11.13 16:36

Božííí deníček! :potlesk:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 17.11.13 16:37

:D moc pěkné.. nám říkají kluka.. no, manžel prý ani nic jiného nedělá :) to by koukal, kdyby pindík nebyl :D jinak mě pobavil zase papiňák :D jsem zvědavá na sebe, ale chci být teda co nejméně hlasitá :D hlavně zdravíčko, holky. :) :kytka:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 17.11.13 16:48

Nádherný deníček. Moc gratuluji k druhé nádherné holčičce. Moc mě pobavili pánové Pomáhal a Chránil a výrok tvého manžela další buchta. To jsem se nasmála :) Přeju moc zdravíčka celé rodince :)

 
vlasatá
Kecalka 188 příspěvků 17.11.13 18:34

Moc hezky napsaný deníček ;)

 
adeeelia
Kelišová 7190 příspěvků 17.11.13 19:27

Moc děkuji za milé komentáře :kytka:

 
Nanda
Kelišová 6572 příspěvků 17.11.13 21:30

Krasny :hug:

 
xreni
Extra třída :D 11408 příspěvků 17.11.13 21:32

Musím pochválit deníček, krásně se četl a musela jsem se pořád smát :mrgreen: já rodila o pár dní dříve, taky druhou „buchtu“, tak moc gratuluju :srdce:

 
prettymum
Kecalka 172 příspěvků 18.11.13 07:29

:mrgreen: :mrgreen: hezký deníček a hezký příběžík :mrgreen: :mrgreen:

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 18.11.13 07:30

:hug: Krásně napsané a opravdu jsem se zasmála… :mrgreen: mužovo konstatování : buchta :lol: ta nemá chybu :potlesk: :mrgreen:

 
vasedcera
Echt Kelišová 8657 příspěvků 18.11.13 07:58

Adelko, parada a diky za ranni usmev. :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 18.11.13 08:50

:mrgreen: super super.Tak jen a jen radost a treba do tretice synka ;)

Příspěvek upraven 18.11.13 v 08:51

 
winyanka
Závislačka 4737 příspěvků 18.11.13 18:47

Adél krásný deníček :-) :kytka:

 
Náměsíčná
Závislačka 3903 příspěvků 18.11.13 19:34

Taky máme Elenku a starší bráška jí taky začal říkat Elíčku.
Krásný deníček

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 18.11.13 20:31

Dokonalý deníček!!! Zasmála jsem se i mi slza ukápla!!! Díky krááasa!!!

 
AnciK
Kecalka 181 příspěvků 18.11.13 21:39

Vtipny denicek:-) Buchta nema chybu:-) :-) :-) Taky mame Elenku, tedy, uz velkou slecnu skolacku Elču:-)
Elíčku me nikdy nenapadlo, musím to na ni vyzkouset:-) :-) :-)

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 18.11.13 21:49

Veliká gratulace k holčičkám :kytka: deníček moc pěkný, taky jsem se nasmála :D

 
Romaelka
Závislačka 3911 příspěvků 20.11.13 19:56

:kytka: moc hezky denicek Adelko

 
Cassiopea
Závislačka 3775 příspěvků 20.11.13 22:31

Adeel krasny denicek, krasne napsano :palec:

 
moje891
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 07.04.14 11:11

Moc krásný deníček. Krásně se četl a stále jsem se musela usmívat. Ovšem to že nejsi ve výběhu tygrů mně opravdu rozesmálo nejvíce :) Gratuluji a přeji hodně zdraví celé rodince :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Naše hvězdička Stela


Reklama