Naše plavání neplavání

Rodičovství

Tak trochu deníček o tom, že když člověk naplánuje aktivitu s dítětem, tak to si stejně postaví svou hlavu a vše dopadne jinak.

Mám 1,5 roku starou holčičku, která od narození miluje vodu. V létě snad nebyl den, který by nestrávila v bazénu. Na začátku září jsem si řekla, že s ní začnu chodit na plavání do Slaného, něco se přiučí a zároveň bude v kontaktu s ostatními dětmi. Ale ouha. Máma míní a dítě mění.

Je to jako na houpačce. Jsou dny, kdy krásně spolupracuje, a jsou dny, jako ten dnešní, kdy si prostě dělá, co chce. Ona přece nemá zapotřebí teď jezdit s ostatními pod nějakým tunelem, když může vylézt na břeh a naházet všechny plavací pomůcky do vody.

Terezko, pojď do vody za ostatními dětmi, podívej, jak si krásně hrají. Ne! Zní odpověď a už se sápe na klouzačku, ze které se ji snažím dalších 10 minut dostat. Pomalu začínám kvést a dochází mi trpělivost. Podívej, co ta teta dělá a jak se dětičky hezky vozí na tom kruhu. Hm! A jde pro změnu bojovat s velkou hromadou pěnových hadů.

Panebože, jak já to dítě dostanu do vody, abychom taky trochu na něčem pracovali? Naštěstí dostáváme pokyn jít do vířivky ohřát děti do teplejší vody. Tak snad se tam trochu začneme snažit. Marně! Teta na plavání nám sice rozdala konvičky, ale jediná zábava, která malou baví, je polévat mamince kytičky na plavkách. Když si ji teta chce půjčit a povozit ji po bazénku jako ostatní děti, ozve se jen hysterické: mamííí.

Chjo. Naštěstí je konec a já rudá jako rak, protože dnes jsme byli jediní, kdo měl absolutní anarchii a ostatní maminky na mě káravě koukaly, co to mám za rozmazlené dítě, jdu s malou do sprch. Tak dneska nic. Snad to zkusíme příště a hvězdy a nálada nám budou lépe nakloněny.

Po novém roce už asi na kurz chodit nebudeme. Raději jednou za čas navštívíme aqupark a tam ať se třeba staví na hlavu a odráží se ušima :)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Milen
Kecalka 237 příspěvků 22.11.12 22:47

To je úplně přesné, jako by jsi psala o mé Evičce. Je jí rok a něco, chodíme na hudebku a když ostatní děti vzorně sedí mámám na klíně a ťukají paličkama do rytmu, tak se Evička rozhodne dělat něco jiného, třeba zkoumat nalepené plastické zvířátka na dveřích. Lektorka na nás kouká jako bychom byli z marsu a snaží se ji zaujmout, leč marně. Já se vždycky jen mile usmívám a vím, že nemá cenu ji do něčeho nutit. Víš já si myslím, že rodiče tady nejsou od toho aby dítě do něčeho nutili, rodiče jsou od toho aby dítěti ukazovali cestu a pak už záleží jen na dítěti jakou cestu si vybere a co jej bude bavit.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 23.11.12 08:42

Náš Adámek byl taky anarchista. Na plavání se časem „srovnal“ a začalo ho to bavit, ale cvičení pro děti?? Cha cha - mělo to jednu výhodu (?) - naučil se tam otevírat dveře, aby mohl utéct. Jediné, co ho na cvičení bavilo bylo to, když jsme s holkama a jejich holčičkama šli po cvičení do cukrárny, kde dostali kornout a mohli běhat:) A vydrželo mu to doteď. Nemá rád kolektivní zábavu. Když ho to baví, zapojí se sám anebo tu zábavu sám zorganizuje, a to pak stojí za to :) Na cvičení ho nejvíc bavilo, když jsme něco vyráběli, on od mala rád „tvoří“ - lepit, patlat, malovat, modelovat, stříhat…To taky rád dodnes dělá. A s Barunkou si na cvičení ani netroufám, na plavání vyváděla a spolupracovala ještě míň než Adam. Než si zvykla, hodina skončila a ona byla tak unavená, že usínala i ve vodě:) Takže pro tu máme cvičení na hřišti, vypustíme a ať řádí:)

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 23.11.12 09:23

Tak tenhle denicek me potesil, my jsme se totiz na plavani nedostali, nebyly uz v kurzu mista, tak chodime na vlastni pest a me uz to napadlo, ze je to mozna lepsi, ze sice nemame k dispozici vsechny ty pomucky, ale zase muzeme jit svym vlastnim rytmem. Navic ted jsme uz asi mesic a pul nebyli, protoze mame porad rymu a kasel. Takze platit drahy kurz pro takhle male miminka je mozna zbytecnost…

 
Kulišandaa  23.11.12 09:32

To určitě není, my chodíme od 3 měsíců krom letních prázdnin už 2 roky v kuse a zbytečnost to tedy rozhodně není. Solidní kluby mají za neúčast 100% náhradu.

 
Mišanila  23.11.12 13:08

Nejsi v tom sama a u takhle malých dětí je to normální…

Starší syn byl (a ještě trochu je) taky nekolektivní a svéráz. Plavání jsem zavrhla, ale chodili jsme v jeho asi 2 letech do mateřského centra na cvičení a zatímco ostatní děti vzorně dělaly kolo kolo, zajíčka v jamce, zpívaly atd, tak on tam pobíhal, zajímaly ho kliky u oken, topení a ze všeho nejradši utekl do vedlejší místnosti, kde si našel nějakou tetu a s tou se kamarádil. Postupně už do MC mezi děti ani jezdit nechtěl, takže jsem přišla o možnost pobývat v kolektivu matek :D

Mladší dcera je jiná, víc se zapojuje a je kolektivnější typ.

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 23.11.12 14:15

Standard u nás - sice ne na plavání, ale takové ty tanyny společné a říkanky apod…prostě ho to nebere a já to neřeším :-)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 24.11.12 11:20
:lol: :palec:
 
Saruzka  24.11.12 13:19

Tak tohle je trefně napsané a myslím, že to bude sedět na spoustu plaváčků:-)Můžu to posoudit jak z pozice maminky, terá chodí plavat se svým 1,5 ročním prckem, tak jako,,plavací teta":-)Mladý pán má teď svoji hlavu a je to taky pokaždé jinak. Někdy má den, kdy je za star a zvládá všechno na 1, i věci, které třeba ještě nedělali nebo dřív nedovedl a pak zas je den, kdy se mu chce jen sebrat všechny hračky z okraje bazénu a jen blbnout. Žádná cílená aktivita:-)
Ale z pozice někoho, kdo zažije za týden skupinek moře vím, že nemá cenu se tím zatěžovat. Každé dítko je jiné, pokaždé jinak naladěné, vyspinkané, najedené…Navíc v tomhle věku prochází tzv. obdobím stagnace, kdy tyhle výkyvy ve spolupráci jsou naprosto normální. Taky mi prcek doma v bazénu řádil jak černá ruka, na plovku byl v pohodě, ale občas se mu nechce, nebo spíš jen chce dělat něco jinak.Chce to jen vydržet, ono to dříve či později určitě přejde..
Pokud to děti víc baví, má to rozhodně více pozitiv na vás oba. Zkuste vydržet třeba ještě jeden kurz a uvidíte…
Pevné nervy, ale hlavně spoustu radosti při dalších plavacích pokusech:-) :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama