Nika, Adámek a kamarádi- tentokrát od Zuzky a Filípka

Rodičovství

Ahoj kočky a koťátka, Tak venku už občas krásně svítí sluníčko, ale většinou prší (Kristi, přesvědči mamku, ať sundá ty náušnice: )).Snad se to zlepší, opravdu už nemám chuť běhat s Filípkem po kalužích a radovat se, jak to hezky čvachtá... Ano, jsem matka, která mu dovolí lítat po kalužích a jen pak suším škody: )) Někde jsem četla, že chození po kalužích rozvíjí v dětech základy fyziky vnímání hloubky a tak...Tak ho vždycky omlouvám tímhle: )))

Nějak jsem nevěděla o čem psát, nechce se mi rozebírat diplomku, studium nebo věci spojené s domácností:-). Filípek je téma samo o sobě, je to moje zlato, ale ani do popisu jeho šikovnosti se mi nechce. Našla jsem na Rodině 2 takové článečky, tak k nim přidám komentář z vlastních zkušeností- snad se Vám to bude líbit…

10 největších pověr o batolatech:
10/ Čím chytřejší je dítě, tím rychleji se naučí chodit- Filípek chodil, když mu ještě nebylo 10 měsíců, ale nevím, jestli to má co dělat s inteligencí: -)) nicméně některé babičky si to myslí: -)

9/ Kdyby batole umělo mluvit, dalo by se s ním rozumné hovořit: Když si Filípek začal pro sebe žvatlat, Jirka vždycky říkal: Proč se ty děti nerodí už normální? Myslel tím, že se s nima nedá normálně domluvit: -)Takže další pověra vyvrácena: -))

8/ Malé děti se nemohou dočkat, kdy už budou spát ve své vlastní postýlce, zvláště pokud je jejich povlečení poseto závodními auty nebo barbínami: Vlastní postýlku má Fijošek od narození, teď už máme i velkou postel, ale je nám to nanic:- ))Povlečení máme i s autem, i s Krtkem- taky nanic. Možná potřebuje mít nakreslený vláček, tak jako má Mojánek bagr:- ))

7/ Pokud vaše batole kouše, je špatně vychované: Tak o tomhle by asi mohla vyprávět Esterka:- ))Já myslím, že to není špatnou výchovou- Filip kouše, když si ho někdo nevšímá…

6/ Pokud by holčičky a kluci neměli přístup k pohlavně specifickým hráčkám (panenky či auta), jejich způsob hry by se vůbec nelišil: tak tohle nevím…Je težko se k tomu vyjádřit, mám pocit, že tahle specifikace souvisí i s výchovou. Že jsme na kluky podvědomě tvrdší a na holky hodnější:- ))souhlasíte?

5/ Malé děti přijímají instinktivně pouze tu potravu, která je dobrá pro jejich tělesný vývin: Vzpomínáte na první vyprskanou mrkvičku, blivajzkové „polívečky" a další věci? Jejku, to už je taaak dávno…Holky s miminkama- vás už tohle blemcací období za chvilku čeká zas, těšíte se?

4/ Malé děti milují novorozeňata (zvláště malé sestřičky či bratříčky) a můžeme se spolehnout, že s nimi budou zacházet s láskou. : Tak tohle u Filípka je těžké posoudit- u miminek se vždycky diví, že ještě nemluví a nechodí: -))Ale Jirka své mladší sestřičce z lásky zapíchnul vidličku do čela:- )))

3/ Batolata milují zvířata (zvláště velké psy jen tak pobíhající po ulici) a chovají se k ním láskyplně: tak s tím souhlasím! Momentálně jsme ve stádiu, kdy neustále vysvětluju, že na cizí psy se nesahá- ach jo!

2/ Rozdíl mezi batoletem a miminkem je ten, že batole umí lépe vyjádřit své pocity: Miminko brečí, batole žvatlá nebo mluví- dalo by se říct, že batole tedy líp vyjadřuje své pocity. Ale houbelec, všimli jste si někdy, jak se dětem rozvíjí slovní zásoba? Mami, ja chci tamto! A po pár dnech Mami já chci hračky! Ale myslím, že i přesto je občas pro děti obtížné vyjádřit své pocity…

1/ Tvá matka dokázala, že už v 8 měsících jsi chodila na nočníček: Střílela bych matky, které nutí děti, ještě pořádně nesedící, aby už seděly na nočníku. My tomu nechali volný průběh a myslím, že máme moc šikovného kluka, když už je ve 2 a kousek letech bez plín i na noc: -))) Ale v žádném případě bych chození na nočník nehrotila…Takže, mamky dětí plínkových, nenuťte sluníčka do ničeho, on se to každý jednou naučí…

Tak tohle bylo něco k dětem…A teď něco k maminám…

Deset věcí, které mladé maminky nedělají ( spíš by se mělo říct čerstvé maminky:-)
10/ Mladé maminky neopouštějí dům, kdykoliv chtějí: Občas slyším od babičky (ne mé, Jirkové: -): Ty už zas jdeš někam bez Filipa?- a to nechodím moc často: -)Asi jako bychom neměly nárok na volný čas: -)

9/ Mladé maminky nejedí v sedě: to je fakt, asi jsme se naučily jíst za pochodu. Pokud je Filip občas u našich, tak stejně jím ve stoje u linky a pořád se rozhlížím, kde je to moje zlato.

8/ Mladé maminky nečtou nic, co zabere déle, než jedna návštěva toalety: Holky, jak vypadá knížka? Ale ne, teď už si dělám srandu, ale dřív to fakt byla pravda, tak do roku a půl Filípka jsem nečetla skoro nic…Teď mi kamarádka říkala, že půjde do kina, tak jsme se zasmály, že už nevíme, jak to v kině vypadá: -)ach jo, kde jsi kulturní živote?:- )))

7/ Mladé maminky nemají ani páru, který film byl nominován na Oskara. Film, film,…kruciš, co je to? Jsem na tom podobně jako s kinem, kulturou a tak…Zvládám ještě sledovat Rodinná pouta a to je tak vše..:-))

6/ Mladé maminky nemají rády cizí děti, obzvláště ne v blízkosti jejich andílků Některé děti mi tedy opravdu vadí, zvláš´t takové ty protivně vlezlé, ale třeba bude Filip za chvilku stejný : -)))

5/ Mladé maminky nerady poslouchají zprávy, kde se ubližuje dětem to je veliká pravda- každé takové zprávy bu´d rovnou přepínám, nebo obrečím…Myslím, že jsme na tom všechny stejně, ne?:-)

4/ Mladé maminky neulehají večer s pocitem dobře odvedené práce Já ano. A taky hlavně vždycky děkuju, že mám krásné a hlavně zdravé dítě- to je ten největší dar…

3/ Mladé maminky nenosí nic, co se musí chemický čistit, nebo žehlit - fuuuj žehlení. Asi jsem praštěná, ale mě žehlení bavilo jen, když jsem žehlila plíny:- )))

2/ Mladé maminky už neposlouchají žádné bláznivé a hlučné vysílání - taky máte pocit, že už jste z toho vyrostly?: -)) Jsme takové maminkovaté, že? Občas bych sice chtěla zas být puber´tačka, ale fakt jen občas: -)))

1a/ Mladé maminky nespí dostatečně dlouho, aby prožily sen od začátku do konce

1b/ Mladé maminky si již nepamatuji, co všechno dříve dokázaly pro svůj skvělý vzhled udělat

1c/ Mladé maminky si již nepamatují vůbec na nic- tak snad na tom nejsme tak špatně, nebo jo?

Krásný a sluníčkový týden všem přeje Zuzka a Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 13.05.05 11:49

Hurááá jsem první, prvne v životě:-)))))

Už jdu domů, tak krásný víkend a pěkně pište, ať mám v pondělí co číst:-)

Papa, Z+F

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.05.05 12:11

Tak druha … v tesnem zavesu? Ale zase mam precteny denicek!!! JE moc hezky a komentare to ozivily, supeeer. TAk preju hezky vikend s tim svym roztomilym a sikovnym zlatickem a at ti uceni odsejpa!

Sulanek a Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.05.05 13:19

Ahojky!

Supéééér,nový deníček,Zuzko,moc zajímavý.Jen ti nevím,jestli se řadím k mladým maminkám:o ))))).

Holky,já si dnes v těhuprůkazce všimla,že mám CS 1!!!!!!!!!!Hu­ráááááá,že bych opravdu tentokrát nepřenášela?Nor­málně se raduju z takové blbosti:o )).

Achjo,zas toho moc nenapíšu,pádíme na hřiště,když je venku tak hezky,musíme to využít.Bohužel mi děda opět rozpitval auto,takže musíme jet kočárem.Pěšky bysme tam šly 2 hodiny:o (((((.
Klárka si zrovna docela konstruktivně hraje,což znamená,že jen nerozhazuje hračky.Balí si panenku do deky,dává jí dudlíka a povídá jí.Že by trénovala na ségru nebo bráchu??????

Mějte hezký den
Hanka a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.05.05 14:17

TAk fotky ze stredecniho sraziku v ZOO jsou v galerce, muzete juknout!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.05.05 14:50

Esterka a Veronika si zrejme nevsimly noveho denicku a vesele pisou dale do stareho:-))) No nic, tak to prekopiruji, treba si to vsimnou…

Re: Nika, Adamek a kamaradi - jak jsme se stehovali pres ocean (Hodnocení: 1)
Od: esterka - Pátek, 13.05. 2005 - 14:45:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj holky!
Tak jsme úspěšně podnikli výlet vláčkem za zvířátky. Začátek jsme měli tedy trochu zpestřený raním vstáváním. Kája se totiž rozhodl, že vstávat bude krátce po šesté. To mě málem omývali! Přelezla jsem tedy zpět do ložnice a ignorovala ho. Tomáš se o něj nějak postaral, a když s Honzíkem odcházeli, tak mi ho šoupli do postele. Ten tam chvíli rajtoval a za chvíli usnul znovu taky. Já se probudila v devět a
vyletěla jsem jako šílená. Káju jsme ještě nechala chrupat, umyla se, oblíkla, přichystala svačinu, ve čtvrt na deset jsem vzbudila Káju, v půl jsme už seděli v autě a jeli na nádraží. Naprosto přesně vím, kde tohle nádraží je, ale nějak jsem čuměla kdo ví kam a jeli jsme pořád dál. Zaparkovali jsme na podivném místě a k nádraží tedy museli jít pěkný kus pěšky podél kolejí. Cesta vláčkem je sice kratičká, ale Kájovi se to moc líbilo a mě taky. Drama nastalo při vystupování, protože nešly otevřít dveře, vlak se začal rozjíždět a mě se teprve konečně podařilo otevřít aspoň malou škvíru a doufala jsem, že teda vyskočíme než se to úplně rozjede. Naštěstí si ale otevřených dveří všiml výpravčí a vlak zase zastavil. Když jsem kolem něj pak procházeli, tak se mě podrážděně zeptal, jestli jsme jako zapomněli vystupovat nebo co? Tak jsem mu stroze odpověděla, že bysme vystupovali rádi včas, kdyby jim šly otevřít dveře od vlaku. Pak už jsme si jen užívali zvířátka, chození přes lávky, honění kocoura, házení klacků do potoka a na závěr jsme se vrátili na hřiště. Bylo to super, že bylo krásně teplo a nebyli tam skoro žádní lidé - jen pár kolemjdoucích turistů. Pak už zase tradá na vláček. Cestou z nádraží do školky pro Honzíka jsme se stavili opět pro lusky a Kája si ještě poručil párky. No hlavně, že jsem tady ještě večer vařila jak prdlá na dnešek oběd. Ve školce najednou koukám na Káju, že mu něco visí u nosu. Skočila jsem po něm a bingo! byla to další pecka. Myslela jsem, že mě omejou. Ráno se mi sice zdálo, že nějak huhňá, ale přičítala jsme to rýmě. Sice jsem na vteřinu váhala, zda zrušit výlet a jet pro jistotu na ORL, ale nakonec jsem si řekla, že je to určitě ta rýma a hlavně, že bych byla z úplnou trubku. Doma jsem to celé volala mámě, v tom přiběhl Kája s prstem v nose a se slovy „víno hloznový tam“. S matkou jsme to ještě komentovaly, že je fakt nemístně vtipnej. Ale ještě s telefonem na uchu jsem si přinesla baterku, posvítila a opět bingo! měl jí tam. Tak zase pořád dokola, šťourátko, sednout na Káju, vyndat pecku - to jsem si to sluchátko na chvíli odložila. Na matčin výslovný pokyn jsem ho na závěr plácla přes obě ruce a z vlastního popudu jsem ho ještě sprdla. Před chvílí jsem mezi šlupkama od lusek našla kus vína - bez pecek. TaK nevím, jestli všechny tři pecky byly ze včerejška nebo jsetli ta poslední byla čerstvá. Pokud ano, tak bych mu měla už snad nechat vystavit papíry na hlavu - a zbrojní pas na ruce. Tohle přece už není možný.

Teď zrovna se mě Honzík ptá: Mami kolik ti je? Já: 29. Honzík: Cože???? Pět set devět?!

Ten příští týden bych se to pokusila naplánovat jednak dle předpovědi počasí a druhak dle možností všech teoreticky zúčastněných. Tedy mě osobně je to celkem jedno kromě úterý, kdy jdeme na logopedii. Co třeba zase středa? Nevíte někdo, jak má být? Aby nám déšť nepokazil piknik :). Aby se to všechno stihlo, tak by bylo lepší asi vyrazit ranním vlakem (asi ve čtvrt na devět) a zpět kdyžtak autobusem - s vlakem si později nejsem jistá. My dnes jeli zpět po čtvrt na dvanáct. Niko, pokud se půjde do údolí na zvířátka a hřiště, tak ze samotné Zbraslavi není vidět vlastně nic, protože je to až za mostem na opačnou stranu. Ještě jsem dnes na nádraží vysondovala nějaké víkendové jízdy vláčkem s parní mašinou. Jeden jede na Dobříš tuto sobotu (14.), 21. 5. Posázavský pacifik za zlatým pokladem a pak vláček ke dni dětí. To nevím datum, ale předpokládám, že to bude taktéž o víkendu. Jede to vždycky dopo, v místě je program a odpo to jede zpět do Prahy. Já nevím, jak bysme to udělali se spaním. Jedině, že by jeden z nás jel s dětmi vlakem a druhý autem. Pokud to chcete někdo podniknout, tak z vlastní zkušenosti radím koupit místenku předem. Jinak je téměř nemožné se tam probojovat.
Letím se oblíkat a mastím k holičce.
Mějte se krásně.
Ahoj Esterka & spol.

[ Odpovědět ]

Re: Nika, Adamek a kamaradi - jak jsme se stehovali pres ocean (Hodnocení: 1)
Od: Euka2 - Pátek, 13.05. 2005 - 14:48:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahojky kočky,

tak si říkám, že nejdu spát, protože se Adámek za chvíli vzbudí, zatímco Beru si teď usíná … a jak si počtu a ono nic :-(((((((((((( Tak kdepak to vázne???

Až se Adámek vzbudí, naložím je do auta a jedeme k ségře pro nové mastičky, které nám babi vyzvedla. Jak Beru pořád mastím, tak jedna už je pryč a neměla bych ji čím mazat. Volala jsem dr. že se tam dnes stavíme, ale prý tam dnes není, tak nechala recept vedle v ordinaci a máma ho vyzvedla. Takže si pro to jedeme. Stavíme se u mě pro poštu a víkend může začít :-))) I když počasí hlásí nic moc. Dnes je nádherně, ale zkejsli jsme tu kvůli nové uklízečce. Zatím vypadá dobře, tak to snad bude OK.

Ovšem nejradši bych zapadla do hajan, když Adámek vstal v 6, tak už nějak nemám síly.

Jdu aspoň relaxovat.

tak papa VABE

[ Odpovědět ]

Papa

kopirovacka Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.05.05 15:06

To jsem trubka, dala jsem to do jednoho komentare a mate hnedka „precist zbytek“ … tak se s tim snad poperete:-)))

Divadlo bylo vcera uzasne a udelam tomu predstaveni hnedka reklamu … jmenovalo se to CAVEMAN a je to o vztazich muzu a zen a jejich rozdilnem chovani … a zarucuji, ze se budete smat az k slzam … ja mela z jednoho oka zcela vybrecenou (smichy) linku:-))) A hlavne se v tom najdou jak chlapi, tak i zenske … proste bomba nejvetsi!!! Zkuste juknout na www.caveman.cz … tam najdete podrobnosti i kdy a kde to hraji.

Hokej byl vcera bomba, teda myslim vysledek, jinak jsem videla asi tak jenom kousek posledni tretiny a trestni strileni jsem poslouchala v primem prenosu po telefonu od mamy u divadla a byli to teda nervy!!! Ale hlavne ze jsme postoupili, HURAAAAAAAA!!! Nika opet skvele fandila i za mne, tak jsem nemela strach … ovsem infarkt jsem Esterko dostavala jeste v praci, kdy jsem utkani prvni tretiny a kousek druhe sledovala na internetu a za stavu 2:0 odjizdela domu, no to bylo, uf! Na zitrek a nedeli se moc tesim, bude to bomba!

Dalsi lahudkou bylo, ze Bozskeho jsem nechtela kvuli tete (trochu drbne) nechavat u mne spat, ovsem jak dojel domu, tak zjistil, ze jim v baraku vymenili v prubehu vecera zamek od vchodu, tak mi psal, ze jde na panaka a prespi v aute … no tak jsem se slitovala a pozvala ho ke mne … stejne dojel v 1h ranni, par minut pote, co teta odkracela do postele … nakonec jsem s ni a s babi cucela na krimosku … vlastne na Halifaxovou a tak si to cekani zkratila. Nika hrala rano slunicko a spala a spala a spala jako Sipkova Ruzenka …babi nas po 8h musela budit:-))) TAk tohle se mi o vikendu stat nemuze, to harasi od 6ti…

ESTERKo, to jste si to na Zbraslavi krasne uzili, zavidiiiiim!!! RAdy bychom s vami, ale v tydnu jsme bohuzel nepouzitelne, ach jo! TEda obcas pouzitelne jsme, ale ne tak casto…

VERONIKO, uzijte si paradni vikend na chate a neboj se pocasi nic, musi byt krasne a teploucko!!!

TAk papa, jdu predstirat praci

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.05.05 15:14

CAuky Hani,

tak CS uz mas na 1, ty brdo … a k tomu 30ty tyden … to je ale fofr!!! A neboj se velkeho prenaseni, ja ti naplanuji nejaky krasny SUL termin!!!

PApa a uzivejte slunicka

Sulanek a Nika

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 13.05.05 16:19

Sulanku,

koukám že jste byli na Duškovi a moc se ti to líbilo. Tak to tě jen chci malilinko varovat před Třemi mušketýry. My taky dostali lístky a upřímně…pokud bych si je koupila, hoooodně by mě ty peníze mrzely. Byly to takové pohyblivé barevné obrázky. Písničky většinou hrůza. No a když královnu zpívala Petra Janů tak to jsem vážně měla dost. Vojtek byl celkem fajn, pak ani nevím jak se jmenoval, ale zpíval Richelieu byl super, ale ti dva to těžko zachrání.Ani nevím jestli se nepletu, že to napsal Michal David.....no je to vidět. Asi jsem udělala dost antireklamu, ale jako muzikál fakt bída!!!!
Jo ještě jeden světlý moment…Háma jako Planchet (nebo jak se ten sluha D'Artagnana jmenoval) TEn byl aspoň celkem vtipnej. No třeba budete mít štěstí na obsazení a bude se to dát vydržet.

Pa Blanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.05.05 16:31

Blani,

od Noveho roku uz to nehraje Dusek, ale Jan Holik … nemohu srovnavat, ale Holik byl uplne bozi!!! Kolegyne to videla v obou podanich a rikala, ze to bylo rozdilne, ale oboji skvele!!!

A ty Musketyri … no asi bych taky nesla uplne dobrovolne, ale pujdu juknout, kdyz uz jsou listky … mne teda desne zklamal i Hamlet jako muzikal, tak nic moc neocekavam … no uvidime. Mam pocit, ze je ze mne stejne kulturni barbar za posledni leta, tak je to jedno:-)))

Papa a diky za upozorneni, alespon nebudu tolik zklamana…

Sulda

 
Anonymní  13.05.05 16:39

Ahoj holky,
jen v rychlosti z práce.Moc děkuji za osobní názory na bydlení v Praze,které byly positivní,to je dobře.Taky si myslím,že by to teď bylo o něčem jiném,než předtím.Právě ty mraky možností,co dělat i v zimě mě moc lákají.V HK ,jak je hnusně není absolutně nic.Ani pořádné divadlo ani nic jiného.Výletů do okolí taky není příliš,je to tu úplná rovina,ještě že máme chatu.

Škoda Esterko,že máte tu logopedii,úterý je jediný den,kdy můžu já.To je pech,ale nevadí,snad někdy příště!My jedeme do Prahy v pondělí do úterka,tak jestli by se někdo chtěl srazíkovat,budu jen ráda.V po přijedeme odpoledne.Ve středu bohužel musím na denní.Výlet se vám docela povedl,až na pár karambolů,ale to bys nebyla ty,aby to nebylo nějak zpestřené,žejo?Hlav­ně,že vše dobře dopadlo.

To mě Blanko překvapuje,že muzikál Tři mušketýři není nic moc.Má docela velkou reklamu.Já byla jen na Bídnících a Johance(ta taky nic moc),ale z Bídníků žiju do dneška.
To divadlo si Suldo budu pamatovat a píšu si název,ať my,kulturní barbaři taky nějaké představení navštívíme.

Zuzko,moc hezký deníček,nacházím se v něm,ale tak před půlrokem,teď už je vše lepší,mám na sebe i víc času a knížky sem taky začla číst.Děti už nezaberou 100% mého času,i když byly doby,kdy jsem si nemyslela,že se vyspím jako člověk a budu mít chvilku pro sebe.

Sulánku,fotečky se ti moc povedly,hned se mi vše znovu vybavilo,bylo to moc fajn.Doufám,že nějaký srazík brzy zase zorganizujeme.
Pá NIKA

 
Anonymní  14.05.05 05:21

Ahoj holky,

tady Petrus a Luky s Verunkou.
Ani snad nebudu psat, ze jsem tu dlouho nebyla, to jste mozna postrehly :) nebo treba ne, abych si moc nefandila…
Jsme zdravi a vse je OK. Travim s detma dny venku a vecer jsem uz lina otvirat interenet. Jen chciple sedim asi pul hodky u bedny, nez se odvalim do postele.

Verunka je uz velka holka, umi spoustu veci, hlavne se na kazdeho chechtat. Stale basti jak o zivot, ted ma cca 7kg (3,5M), no otesanek. Luky pravy opak, takze vse pri starem.
Verunka pekne spinka ve sve postylce bez problemu. Krmim 2× za noc, takze vcelku pohoda.
Luky uz pekne rozvazuje, konecne. Opakuje vse a obcas tam vhodi i anglicke slovicko, ktere nekde pochyti. O nocniku psat nebudu, pripadam si tu mezi vama blbe, v Americe se na to jde mnohem pomaleji.

Prelitla jsem jen tento denicek, tak toho moc nevim, doufam, ze se mate vsechny vcelku dobre a zadne katastrofy se nedejou!

no jo, tak uz musim zase koncit, tehulky davejte na sebe pozor a ja se zas nekdy ozvu.

Petrus, Luky a Veru

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 14.05.05 07:39

Ahoj holky,
hlásíme se, že žijeme, ale nestíhám vůbec nic na počítači, když je hezky, tak Ada odmítá chodit domů a chce být stále jen venku, tak si užíváme.
Nemůžu sedět, včera večer v pekárně, když jsem platila a nevšímala si svého synka, tak mě tak hrozně kousl do zadku, že jsem odcházela se zkrvavenýma ryflema a to jsem ráda, že v nich nemám vykousnutou díru. V zadku ji mám:-)) auau

Zuzko, deníček je fajn, a hlavně ze života. Tvoje komentáře jsou skvělé.

Tak se tady mějte, já musím jít s Adou do města, vyhlídla jsem si kabelku, tak honem at mi ji nevyprodají jako všechno, co si kdy v obchodě vyhlídnu a nekoupím hned.
Papa Lola s Adou (už bez plínek) a Lenou (kašlající)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.05.05 08:16

Ahojky Petrus,

teeeda, Verunka už má 7 kilo??? Tak to je mooocccc hezkýýýý. Ale co, hlavní je, že jí chutná a je to vychechtané mimi. Tak se všichni opatrujte a papa

VABE - Beruška 8 týdnů

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.05.05 09:57

Ahojky,

Zuzko, moc hezký deníček, komentáře to jenom okořenily. K tématu mladých maminek. V poslední době už začínám mít trošku víc času, to znamená, že i knížku si občas přečtu. Nevím, jestli je to tím, že mě Kajka tolik nepotřebuje, nebo taky tím, že tu máme pouze byt. Doma bych celé léto lítala kolem baráku a zahrady. To tu není a už se mi začíná stýskat. A k hlasité hudbě. Už ji skoro vůbec nesnesu, pouze někdy, když není Kajka doma.

Hani, gratulace k CS 1. To se něco začíná dít. Uvidíš, že přenášet nebudeš. J))))

Šuldo, divadlo i muzikál docela závidím, to je to, co mi tu chybí ze všeho nejvíc. Jazykově bych to absolutně nezvládla a pak bych z toho nic neměla. Ještě k Nice a vybírání špíny. Já jsem to jako malá taky dělala, to je stejně úžasné, co děti všechno nevymyslí, že?

Esterko, výlet jste si užili, muselo to být moc hezké. Já bych se příští týden přidala hned, bohužel. Vůbec Vám to srazíkování moc závidím a těším se, až budeme doma a alespoň některé z Vás opět uvidíme.

Koukám, že včerejší večer a dnešní ráno bylo ve znamení návratu ztracených dcer a synů. Večer poslala email Marta. Už několikrát jsem si na ní vzpomněla, že se dlouho neozvali. Tak kdo jste to ještě nečetl, jukněte tam, jsou i fotečky.
A pak se ještě ozve Petruš. To je dobře, že si dětičky užíváš a Verunka tak krásně roste. Lukášek je šikula, že už začíná rozvazovat. S nočníkem si nedělej hlavu, však ono to přijde.

Lolo, chudáčku, co Ti ten Ada udělal. To takhle kouše normálně, nebo ho něco mimořádně naštvalo? Ať už Tě to nebolí a můžeš normálně sedět.

Karolínka je dobrá, včera jsme dobraly penicilin, teploty nemá už asi 3 dny, 2 poslední dny chodíme na celé odpoledne ven. Ona si vždycky zdřímne v kočárku. Běhat jí ještě moc nenechávám, aby si srdíčko ještě odpočinulo. Začínám shánět inline brusle, holky do PSTM mě hezky nahlodaly. Jen musím zjistit, co a jak. Jestli je možné to zvládnout se naučit sama, jestli je náš kočár vhodný a tak. Ale šla bych do toho.

Jdu dát vařit maso na rajskou.

Krásný víkend přeje

Jana a Karolínka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 14.05.05 10:12

Ahoj holky!
Zuzko, moc hezký deníček! Včera už jsem nemohla reagovat. Odpo jsem byla u kadeřnice a jsem opět částečně zrzavá. Jak prohlásila kadeřnice „jako veverka“. Jenže se mi tam přihodilo něco divnýho. Najednou mě z ničeho nic začalo hrozně pálit v oku. Důkladně jsem to prohlídla v zrcadle, ale nic tam nebylo. Cestou domů už jsem pořádně neviděla. A doma už jsem se jen svíjela v bolestech s tendencí radši si oko vydloubnout, než taková bolest. Před půlnocí už jsem byla úplně hotová a chtěla jít do nemocnice. Pak se mi ale podařilo usnout. Kája jako na potvoru zase po „delší“ době prořval noc. Ráno bylo oko zalepené hnisem, ale už tolik nebolí, jen to hnusně tlačí. Díky tomu, jsem nebyla schopná číst nic tady, ale taky jsem nebyla schopná se učit. Teď na to vlítnu „ve velkém“. U nás se totiž stal zázrak - Tomáš vzal kluky a psa a odjeli na chalupu. Jsem poprvé sama doma bez dětí. Vlastně klika, že se musím učit, protože jinak bych vůbec nevěděla, co mám dělat. Tedy pokud bych neuklízela, nežehlila atp. Těch šest let se na mě přece jen podepsalo.

Šulánku, to je skvělý, že se divadlo líbilo. Já si musím nechat zajít chutě. Není kdo by tu uspal a hlídal děti. Pašování Božského do ložnice mě docela pobavilo.

Lolo, teda Áda je fakt frajer, když se mu podařilo prokousnout ti zadek přes kalhoty. Na druhou stranu klika, že neprohryzl i látku. U nás naštěstí kousání nějak vymizelo. Zato ráno mě pěkně pokopal při oblíkání kalhot.

Jo, ještě k těm peckám v nose. Tak my jsme tou poobědovou operací neskončili :(. Večer si sám vytáhl ještě další dvě. Tomáš mu vyhrožoval, že mu tam vyroste strom. Zabralo to asi tak na dvě sekundy, pak se otočil a odcházel se slovy „děláš slandu“!

Petrus, zrovna tenhle týden jsem si říkala, že se pozeptám, kde pořád vězíte. Mimochodem taky dlouho chybějí Marta a Dana. Od Marty jsem teď našla mail. Klukům to moc sluší. A Verunka už má 7 kilo. To je tedy šikulka. A plínky u Lukyho není důvod řešit a dobře děláš, že to neřešíš. Každé dítě má svůj čas. Chodíte s Lukym ještě do té knihovny pro děti?

Niko, moc mě mrzí, že v to úterý nemůžeme. Ale třeba budou všichni moct jen v úterý, a nakonec jediný nezúčastněný budeme my. A nechcete se třeba aspoň sejít v pondělí odpo v Kunraticích na hřišti? Mám na mysli to hřiště u rybníka. Možná by mohla zajít i Katy - ta to má za rohem. A Šulda to taky nemá úplně daleko. Když tak nad tím dumám, tak to má teoreticky blízko taky Blanka a Kristýna má kousek odtud dědečka. No třeba se přidá i někdo „vzdálenější“. Nebo bychom mohli jít na procházku do krčáku, omrknout lesní ZOO a pak zajít do hospody. Nejspíš Na tý louce zelený, tam je obrovský prostor venku i s hřištěm pro děti. Co ty (vy) na to?

Jdu se učit. Předpokládám, že si dnes všichni budete užívat s dětmi sluníčka. Mějte se všichni krásně.
Ahoj Esterka & spol.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 14.05.05 10:25

Ahoj Jani!
Ty jo! S těmi bruslemi mi mluvíš z duše. Já jsem tedy absolutní odpůrce jakéhokoli sportu (pohybu) kromě chůze. Ale celý tenhle týden mi vrtá hlavou, že bych si pořídila brusle. Jenže si právě nedokážu představit, jak se to sama naučím a hlavně, co budou dělat děti, když já se to budu učit. Budu jistě jako Chaplin, tak si nerisknu mít Káju v krosničce. Honzík by mohl teoreticky jezdit kolem na kole. Jenže to je asi taky ptákovina, protože přece jen je chvilkami ještě nejistý. A já na bruslích bych mu asi v tu chvíli těžko pomohla. Taky nevím, zda je lepší koupit nové brusle nebo by stačily nějaké bazarovky. Při mých pohybových schopnostech se dá předpokládat, že mi to spíš nepůjde než půjde. A to by mi tedy potom bylo docela líto peněz. Tomáš brusle má a asi to i umí, ale v podstatě nejezdil, protože prostě nebylo kdy. Kdyby si ty bydlela v Praze a měla takovéhle nápady, tak se s tebou spojím a jdu do toho. Ale takhle mi nějak k dotažení myšlenky k činům chybí nějaká zpřízněná duše. Že by Katy???? :) Nebo jste tu holky některá, která podobné atrakce provozujete a třeba mě to i pomohly naučit?
Ahoj Esterka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.05.05 10:44

Esterko,

tak tu jsme dvě. Ty to máš asi o krapet složitější, já bych prostě Kajku naložila do kočáru a jela. Navíc je tu hodně holek, co se učily až s dítkem v kočáru a tvrdí, že když je o co se opřít, tak to jde líp. Ale zkus se domluvit třeba s Magratkou, ta jezdí. Já až si najdu chvilku, tak k nim do deníčku chci písnout, třeba poradí. Mně se prostě nechce běhat a tenhle pohyb mě začíná táhnout čím dál víc. Nebo prostě rejpni to Šuldy, ta je pro každou blbost. :-)))))))

Jana

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.05.05 12:46

Ahoj holky,

Tak se hlasim v mirne depkujicim stavu. Nastesti uz jen mirne, vcera to jeste byly stavy silne depkoidni. Jednak mi v ramci brouseni podlah otrhali podlahovy listy a to tak ze I s malbou a obcas I omitkou, jednak se ukazalo, ze zem draze navezena a draze zaplacena je totalne nanic. Teda nanic mozna neni, mozna by se z ni dalo neco postavit nebo tak, ale trava v ni teda rozhodne neporoste. To ani nahodou. Jak si tam tak uz asi tyden pekne lezi, tak se na ni udelala asi centimetr tlusla a siiiiiiilene tvrda krusta. Tu jsem sice po dvou dnech prace asi tak na polovine zahrady rozbyla motykou, ale nakonec jsem rezignovala, protoze je zrejmy, ze se tam za a) udela znova a za b) I kdyz ji rozbiju tak do hrud, ve kterych travnik proste nevyroste. Nevim si s tim rady, stalo to silenejch penez a je mi to nanic. Ach jo.

Ale kdyz nejde o zivot, tak jde o h…, ze.

Tomasek sice nudli a kasle o stosest, ale uz je davno bez teplot, tak hura. Zato na mamku to skocilo v plne sile a tak ta je totalne odrovnana, je mi ji docela lito, fakt docela trpi. Snad ji to brzo prejde.

Jinak jsem rada, ze se srazik v ZOO podaril. Jeste jsem nemrkla na fotky, ale napravim to. Jo a coze se to chysta na pristi tyden? Nejak mi to uniklo.

Esterko prima vylet. Rozumim tomu dobre, ze jste byli v Brezanskem udoli? A kde je tam hriste? My jsme tam byli pred 14 dny podivat se na zviratka, ale hriste jsme nenasli.

Zuzko dekujeme za prima denicek. Tak at uceni odsejpa, ma zitra prset, tak to by se docela hodilo ne.

Tak ja jdu smolit dalsi upominku na tu dodavatelskou firmu, haha, ze se vubec snazim, stejne je to na prd, ale neda mi to.

Mejte se bajo, je hezky, tak si to uzijte!!
Pa pa Katka a chrupkajici Tomasek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 14.05.05 13:30

Ahoj holky!
Katko, v u zvířátek v Břežanském údolí je hřiště kousek za danielkou, tedy na opačném konci než jsou divoká prasata.

Já sem teď lezu, abych si trochu ulevila. Protože mám srdce až v krku a ruce se mi klepou. Trochu odbočím, abych objasnila, o co jde. Tomáš má sestřenici, která emigrovala, ta má dceru, která se odstěhovala za oceán, teď plánuje druhou svatbu a to tak že v Praze. Bude v létě a asi to bude pekelná záležitost. Klasicky americké množství svatebčanů, snaha objednat soukromý koncert české filharmonie (smůla mají prázdniny) - no bude stejně něco podobného, kytka pro nevěstu musí být rozhodně z leknínů dovezených ze zahraničí, neb u nás je to trestné trhat (to je chci po tom transportu vidět) atp. Klika, že tam nejsme zvaní. A ještě větší klika díky tomu, co jsem právě objevila. Nikdy jsem tuto příbuznou neviděla a byla jsem zvědavá jak vypadá. A tak jsem si řekla, že by se třeba dalo něco objevit na netu. Božžžžžeeeeee!!!!!! Tohle jsem vážně vidět nechtěla. Nikdy v životě jsme nikdo na netu nevyhledávali nic pod heslem „sex“ atp.. No teď mě asi za otevření stránek, na kterých je nevěsta, nejspíš už zaměřila policie a brzy mě zavřou. Trapně jsem doufala, že z nevěsty uvidím obličej. Smůla. Byl to téměř opačný konec. Nicméně mi to nedalo a otevřela jsem všechny stránky, kde o ní byla zmínka. Zabralo mi to dvě hodiny!!! Že jsem se radši hned nešla učit :(. Pokud se v létě s dotyčnou potkám, tak si asi na podání ruky vezmu rukavice (které pak vyhodím).
Esterka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.05.05 13:54

Ahoj Esterko,j

docela chapu tvuj sok, ale zaroven se musim smat. To jsou teda veci. Skoda, ze ti neujela nejaka podrobnost, urcite je na tu tvoji pribuznou ted spousta lidi, co tohle ctou, docela zvedava. Jiste by to i zvedlo navstevnost svatby a nevesta by byla urcite spokojena, haha.

Jo jeste jsem chtela Lole projevit soucit nad jejim zadkem. To si neumim vubec predstavit - pres kalhoty a do krve????? A podarilo se ti zachovat chladnou hlavu? Ja bych Adu asi taky pokousala :))

Tak pa,
Katka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.05.05 14:22

Ahojky,

Esterko, Ty tedy nezklameš. Neměla jsi se učit? Místo toho hledáš takový chuťovky. Aspoň víš, z čeho bude nevěsta svatbu platit!!!

Katko, Ty jsi s baráčkem užíváš jenom trápení. Doufám, že dnem, kdy se nastěhujete všechno zmizí a bude se Vám krásně bydlet. S podlahou je to pech, peníze navíc snad oprava stát nebude, ale opět přidělaná práce, že? A tu hlínu by nešlo reklamovat? Přeji hodně štěstí a ať se mamka a Tomášek rychle uzdraví.

Holky, Karolínka se neuvěřitelně rozežrala. Jinak se to snad ani nedá napsat. Ráno cornflakes s mlíkem, hodinu na to bagetu s máslem a marmeládou, pak jogurta a nakonec ještě vcelku slušně obědvala. Nechápu, kam to dává.

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.05.05 21:36

Cauky holky,

stihla jsem si akurat tak pocist, cely den je v behu … ufff!!! A ted hokej, no to jsou ale nervy!!! Je prestavka, tak jdu uspad hadatko, at se mohu soustredit … a treba i neco pisnu…

Zatim papa, hlavne nesmim usnout:-)))

Sulda a Nika fandici

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.05.05 22:03

Chi-chi Jani, to mas pravdu, jsem pro kazdou blbost a do brusli bych sla hnedka, muj problem je spise cas, ktery nejak nemam … jak bych bych si prala byt na materske, to si ani neumite predstavit, zvlaste ted v lete!!!

A na bruslich uz jsem stala, kdysi jsme obcas s kamoskou vyjely na Letnou, kdyz tam jeste byvala pujcovna …a jezdila jsem jako posrana:-))), ale s radosti!!! A pravda, s kocarem bych do toho sla hnedka, jenom si nejsem jista, jak nadsene by v nem Nika sedela:-)))

Tak Esterko zavel, koupime brusle a budeme jezdit???

odvazny Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.05.05 22:25

Cauky kocky a kotatka,

teda to jsou nervy ten hokej, ale uz vedeme 2:1, tak je to veselejsi … zacinam verit tomu, ze budeme MISTRI:-)))

Dneska jsem teda mela teda den, nabouchany od rana az do ted, uff! Rano budicek v 6.45h, holt o vikendu se vyspavat nesmi, ze?:-)
Sice se Nika po ranu tvarila, ze se k tatinkovi tesi, chtela se nejspise sama o tom presvedcit, ovsem brek pri vystupu z auta tam nesmel chybet, ach jo, je to muj truhlicek. Pak rychle natankovat a do mycky vypucovat auto, pak hnedka za tehu kamaradkou (32t), kde jsem videla naprosto uzasnou fotku z UTZ … bylo to foto obliceje s vyplaznutym jazyckem, proste naaaadhera a mimi cely tata, to fakt nekecam … navic to ma byt kluk! Takze jako sluzebne starsi mamina jsem radila co nakoupit pro miminko a co do porodnice a tak … mooooc prijemny rozhovor:-)))) Odtud ve spechu do Makra vyzvednout holky s nakupem, jizda domu, prevliknout a honem honem do divadla … bez obeda:-( Nastesti jsme docela rychle nasly flek na zaparkovani a tak nam zbyl cas i na rychleho mekace misto planovane pizzy, no neva, salatek byl mnamka!!!

Jeeeezisi, dalsi gol … tak je srovnano na 2:2, mne asi slehne!!!

A stribrny hreb dne (zlaty je hokej) mohl zacit …BLANKO, mne se ten muzikal moooooc libil a musim rici, ze jsem byla misty az k slzam dojata, nekecam! PRavda stalo to na zpevu par lidicek, ale takhle to v muzikalech chodi … a ja se snad zamilovala do D'Artanana:-))) Videla jsem spoustu muzikalu, takze mohu srovnavat a fakt se mi to libilo … ze bych byla kulturne nedobita, tak se mi ted libi vse?:-)))Ne, ne, tak to nebude, tenhle muzikal mohu doporucit!

Nika mne opet pobavila pri vyzvednuti od Basnika, oznamila mi, ze tatinek vypil hodne piva a Nika nezlobila))) A Basnik taky pobavil, nebot Nika mne pri setkani ihned obejmula a rekla „miluji te maminko, mam te moc rada“ a pak uz nikdo nez ja pro ni neexistoval a pozadovala, at se ja dotykam trojkolky … no a Basnik to nemohl vydychat a prohlasil „u toho nemusim byt“ a odkracel, no kdybych Nice nevnutila nahlas myslenku, ze mu ma dat pusu, snad by se ani nerozloucil … nemam na to slov!

A pak uz byla tradicni IKEA, stejne se stahovali mraky na poradny slejvak, tak jsem tam zase nechala par penizek, jako vzdycky:-)))

A ten hokej, to jsou ale nervy, fuuuuj!!!!:-)))

Sulda a Nika hajajici sladce

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.05.05 22:56

TAK JSME JIM TO NANDALI A VYHRAAAAAALIIIII, HURAAAAAAAAAAA!!!!!

Sice tady dneska trpim samomluvou, ale nemohu si pomoci … dokonce jsem musela vyrazit i na CHAT:-)))

Sulda nadseny

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 15.05.05 06:10

Jani a Esterko,
já si koupila brusle v březnu, spolu s Leničkou a trénovali jsme na chodbě každý den(mámě 8 m. dlouhou, úzkou chodbu tak jsme jezdili sem a tam a do toho se vozil v ponožkách Ada)
Výsledek je takový, že Lenička už bruslí naprosto dokonale, jezdí už po parku jako drak a já se zatím stydím vyjít na bruslích ven, ale už mi to taky docela jde. Takže určitě to jde, naučit se sami bruslit, já jsem od přírody poleno a říkala jsem si, že když se to nenaučím, tak že brusle podědí Lena, ale nic nepodědí, až se někdy bude stmívat tak zkusím s oporou kočárkem do parku.

Zadek už dnes nebolí, Adovi jsem to odpustila, čekali jsme ve frontě snad půl hodiny a Ada tam dováděl s jedním chlapečkem, nejdříve soutěžili, kdo dostane do pusy nejvíce kamínků, pak v pekárně vytírali svými těly podlahu a nakonec si Ada dovolil mě kousnout, což teda normálně nedělá.Příští týden vyšlu manžela at si jde s Adou vystát frontu.

Už se mi úspěšně povedlo chytit od Lenuly nachlazení, včera jsem myslela že mi upadne krk jak bolel a v noci se spustila rýma a hleny mi sedly klasicky na hlasivky, tak jen pípám.

Esterko, myslím, že jsi se měla raději učit. Někdy je na škodu vědět o někom víc, než co Ti poví. Ale aspoň víš, jak s ní jednat…

Ted jsem zkoukla fotky ze srazíku a moc vám to tam všem sluší

papa Lola a spol

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.05.05 11:24

Ahoj holky!
Teda vřera byl ten hokej zase o infarkt. Navíc mi na konci poslední třetiny zavolala kamarádka, no díky tomu jsem neviděla ten vyrovnávací gól úplně zřetelně. Jinak by mě trafilo. V prodloužení jsem ten telefonát ale na chvíli ukončila a pak jí volala výsledek. Dneska to prostě musí vyjít a budeme opět ve Vídni ZLATÍ!!!!!

Venku je tedy pěkně zataženo a mě se z toho chce spát. Nesmím vytuhnout s Kájou a musím se učit.

Koukám, jak měl Šulánek nacvaknutý den. Do Ikei bych taky docela vyrazila, nějak se mi nashromáždily peníze na účtu, tak to trochu provětrám :). I když potřebovali bychom takové věci jako nové potahy na křesla, a to tedy „ze svého“ platit nehodlám. Hele jezdíte na Zličín nebo na Čerňák?

Tak mi tak nějak připadá, že jsme loni touhle dobou měli sraz v Toulcově dvoře, nebo se pletu?
Jdu donutit někoho k výpravě pro okurky do sklepa. Já tam byla posledně, takže to tenokrát já určitě nebudu.
Mějte se pěkně.
Ahoj Esterka & spol.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.05.05 19:14

ahoj Esterko :)
kdyby si nekdy chtela vyrazit na brusle nebo si je nejdrive vyzkouset, neni problem :). S delfinkem jezdim docela casto,nejvic nas to bavi dole v Modranech,tak kdyz budes chtit,klidne se ozvi
market a delfinek

 
Anonymní  15.05.05 19:15

Ahojky Esterko,
já píšu z práce,chtěla jsem reagovat na ten srazík,jestli to tedy platí.Včera tu byl ale šrumec a blázinec,vůbec jsem to nestihla.My zítra přijedeme do Prahy ,už jsem si vyjednala,že kluci půjdou po O.,tak jsou natěšení.Pojedeme vlakem,ale ono to jezdí každých dvacet minut.V kolik by se to hodilo vám?A nešla by tedy alespoň ještě Katy?Je mi úplně jedno kam,ale bylo by fajn,někam do Kunratic.A co ostatní holky,nechcete se taky sejít zítra odpo?Nebo i ve středu dopoledne?Mám už sice vymyšlený program,ale klidně ho změním,či upravím.NIKA

 
Anonymní  15.05.05 19:21

Jo a ještě jedna možnost,taky bych potřebovala do Ikea.Pokud by bylo hnusně ,mohly bysme to spojit s človíčkovem a bylo by to fajn i pro děti.Ale když bude hezky,je to lepší venku.NIKA

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.05.05 19:52

Ahojky Esterko,

My chodime do IKEA na CM, je to tam lepsi pro deti, hezky detsky koutek je i v restauraci a Nika si tam vzdycky rada vyhraje … vzdyt my tam v posledni dobe chodime uz jenom se najist a pohrat … no a pak musime povinne projit spodek, bohuzel se to neda obejit, prima zkratka neni:-) Tak az budete mit nekdy chut tam jet o vikendu k veceru (byva tam docela prazdno), tak se rady domluvime, nejlepe kdyz bude osklive pocasicko.

Jinak ten zitrek na hristi v Kunraticich s Nikou, Katy a spol. je dobry napad, akurat my mame od 17h cviceni a muzeme dorazit az tak na 18-18.15, drive nestihame … a to nevim jestli tam jeste nekdo z vas bude…pokud jo, dejte vedet akcni plan!

Jinak Kaja je s temi peckami borec, to by mne zajimalo, proc to dela? Treba mu to dela v nose dobre:-))) Holt nekdo vytahuje spinu a nekdo si strka do nosu cokoliv, co je po ruce…

A na dnesni hokej se moooooc tesim, to zase budou nervy. Pred chvili byly v Televiznich Novinach ukazky z hokeje a pak zacaly reklamy a Nika se zacala rozcilovat a kricet „Ja chci na goly, ja chci fandit!“ … to jako ze to nemame prepinat a dat to okamzite na hokej! … holt mame doma fandu:-)))

Pa a fandum zdar!

Sulda

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.05.05 20:02

Ahoj Niko (a ostatní zájemci o srazíkování)!
My jsme vázaní na Kájův budíček. Což je tak ve čtyři. Takže bych ten sraz viděla tak před pátou. Čímž je to jistě reálné třeba i pro Šuldu a ostatní pracující zájemkyně. Viděla bych to na sraz na hřišti v Kunraticích, pak se uvidí, ne? Když bude pěkně, tak klidně vydržíme tak do sedmi. Napiš jak a kde by se to hodilo vám. Případně je číslo na můj mobil v našem seznamu, tak se můžeme domluvit. operativně. Začíná hokej, tak zkusím Katy zavolat po třetině a optám se, jak jsou na tom zítra s programem.
Zatím ahoj a moc se těšíme.
Esterka & spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.05.05 20:09

No to je skvele, my rady prijedeme … po cviceni pisnu a ujistim se, ze jste jeste na miste a nechystate se kazdou minutu zmizet.

Cauky

Sulda

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.05.05 20:48

Ahoj holky!
Tak doufám, že další třetiny se budou vyvíjet stejně jako ta první!!!! Kluci super! Naleštila jsem borazovky u obou televizí, tak i vidíme puk :). Musela jsem si právě nalejt colu s whisky, jinak by mě z toho hokeje trefilo. Navíc než jsem vytáhla whisky, tak mi T. upil colu, takže se nedalo nic dělat a do sklenice putoval alkoholu víc než jsem zamýšlela.

Právě jsem volala Katy a bohužel nemůžou. Ale třeba si info o srazu přečtou zítra ještě další holky a možná se ještě někdo přidá. Oznámila jsem manželovi, že si zítra odpo beru děti, což mu přivodilo šok a záchvat smíchu. To je prý situace, o které se mu ani nezdá. Asi začne mít pro emimino pochopení :)!

Tomáš si nervy z hokeje umírňuje romadůrem, což je smrad na celý byt. No nemůžu si stěžovat, protože původně jsem si ho koupila pro sebe. Takže za normální situace bych tu s tím smrděla já. No možná se ještě k němu připojím a budeme si tu smrdět společně.

Tak hokeji zdar! Hoši do toho!
Ahoj Esterka & spol. - všichni fandící

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.05.05 21:13

Dle mého muže u nás emancipace překročila únosnou míru..... Prý zatím co já se koukám na hokej a chlastám u toho, tak on dětem v kuchyni chystá „svačinu“!
 E.

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 15.05.05 21:57

Tak to máte skvěle zařízené!!!Jen tak dál,alespoň nejsi otrok domácnosti jen ty.Proč by nemohl občas chlap obsloužit děti nebo nás?Verča to má doma častěji,ale my ostatní tak běžně asi ne.A je to ale pak jednou za uherskej rok moc příjemný!
Zítra dorazíme na hřiště asi už před pátou,tak přijďte jak budete moct.Už se moc těšíme,jen ještě takový detail:Kde že to hřiště je?Prosím o nějaký záchytný bod!Díky předem.NIKA

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.05.05 22:05

Popis cesty připojím později - jen co budeme s jistotou zlatí a kluci (ti moji, ne hokejisti) budou spát. A tenhle systém v domácnosti funguje poměrně bezpečně stabilně. Jen dnes ho to trochu točí kvůli tomu hokeji :).
 E.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.05.05 22:15

Ahoooj:)

Nakukuju, vrátili jsme se z výletu až dnes, tak jsem jen chtěla říct, že srazík byl prima, moc ráda jsem vás viděla, Esterku a Niku poprvý, jen mě mrzí ten deštík, že nám to překazil, bylo to moc krátké a děti pořád někam zdrhali, stačili jsme jen maličko podrbat, moc maličko…na mě:)))

Berunka je tak náádherná holčička, nějak nemůžu vařit, že tak malé miminko má už tak krásné holčičkovské rysy, vidím jí úplně před očima, Veroniko, moc se vám povedla, takovou bych si hned objednala taky:) Adámek je už velkej kluk, moc se mi líbí ten jeho zadumanej výraz, připomíná mi něčím Davču, tím jak je svůj…asi:)))

Šulánku, nevěřila jsem, když jsem vedle tebe uviděla tu slečnu s MAXI řasama, že je to ta holčička z října…Nika neuvěřitelně vyrostla a je kouzelná, umí si říct, co chce, je skvělá!!!:)

Esterko, jsem moc ráda, že jsem tě konečně poznala!!!:) Ale tohle mi nedělej, představovala jsem si uštvanou maminu dvou rarášků a ty tam taková nechutně eleganterní, jak by řekl můj děda…brýle mě mrzí:(((( Ach jo…

Niko, no neříkej, že nás si nepametáš:))) Vždyť jsme si docela povídali, ehm, no spíš drbali:)))))

Jejda, píšu tu a v tv takovej nervák, snad ti mistři budemeeeee:)))))

Papapa a moc ráda bych vás zase někdy viděla, jen by to chtělo někde jako byl ten Motýlek, to nemělo chybku…

Diny a za 3 dny ročák Davča od Jarních miminek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.05.05 22:39

TO JE NEUVERITELNE, VLASTNE UVERITELNE, JSME ZLATIIIIII, HURAAAAAA!!!! TO JE ALE NAAAAADHERNY DEN, KONECNE OPET PO LETECH!!!!!!!!

STASTNY SULDA A SLADCE SPINKAJICI NIKA

 
Slavina
Kecalka 314 příspěvků 15.05.05 23:05

HURÁ HURÁÁÁÁÁ HURÁÁÁÁÁÁ!!!!
TAKY MÁM RADOST!!!!!
JE TO SUPER.
slávina

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.05.05 23:09

A ty jsi to včera říkala už na chatu, že vyhrajem:-))) seš fakt vědma!!!!
Vtěrka od Opičáků Šárka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.05.05 23:17

Jo,jo,jo,jo,hoši děkujem!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!

Uf,to byly nervy,Arturek mi v bříšku řádil,že by budoucí hokejista?:o )))))).Jen mě trochu připravil o konec,nějak se mi trefoval do močáku a nedalo se to vydr:o ))))))).

Snad se zítra ozvu a napíšu víc,co máme taťku doma,tak nestíhááááááám.

Dobrou zlatou noc
Hanka a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.05.05 23:17

Chi, to nebylo tak tezke uhodnout:-))) PRavda, ani v tajnych snech jsem nedoufala, ze to bude v normalnim hracim case, nejak jsem si zvykla na prodlouzeni a penalty, takhle jsem si to malo uzila?:-))) Mam tak trochu pocit, ze jsem byla o neco ochuzena:-)))
ALE NEVADIIIIII!!!!!! JSME MISTRI A TO JE DULEZITE, HURAAAAAAA!!!!

SULDA

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 15.05.05 23:25

Ahoj,

Diny,ta tvoje Zuzanka má ale krásný rysy!Na té fotce ze srazíku,jak je v popředí je krásná.Uvidíš,že nestihnete odhánět nápadníky.Že by budoucí modelka?Davídkovi přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninkám!!!To to letí,vždyť se před rokem narodil,ne?To je jak včera.Klidnou noc přeje NIKA

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.05.05 23:54

Ahoj Diny!
Tak už doma z výletu? Sláva, nazdar…!
Hele radši si moc nestěžuj, že jsi si nepodrbala, nebo ti udělám nájezd do baráku, jen co budu na chalupě! A to bude za chvíli! A vykecám ti díru do hlavy :). Přesně podle hesla „paní, já nejsem žádná drbna, ale na tohle si tašky postavím.....“ Takže se třes z nástupu léta a tím pádem mého příjezdu na Plzeňsko! Ty jsi mě naprosto okouzlila. Jednak je jasný, že Zuzanka je krásná po mamince a druhak mě velikou radost udělalo slyšet „plzeňštinu“! čau Esterka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.05.05 00:00

Hurá, hurá, hurá........! Kluci jsou naprostý jedničky. Miláčkové moji :). Takovou euforii jsem dlouho nezažila. Je jasnačka, že Šulda je naše soukromá vědma, ale teda hanba tomu, kdo o zlatu pochyboval :))))!

Niko, tady je slibovaný popis cesty k hřišti. Pokud přijedeš ke kruháku v úrovni Kunratic, tak zahneš do Kunratic směrem k náměstí. Těsně před náměstím, které je teď stejně zavřené, je zastávka autobusu a po levé straně rybník a hned vedle rybníku je už na dokouknutí dětské hřiště. Za ním řada vysokých topolů. To nejde přehlídnout. No s tou zastávkou autobusu možná trochu mlžím, protože jedna je teď provizorně přímo u hřiště, tak nevím, jak je to s tou původní. Prostě podle rybníka to poznáte. Moc se na všechny těšíme. Kdyby něco, tak volej :)
Ahoj Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.05.05 00:39

CAuky kocky a kotatka,

tak jeste jedno nocni pripojeni a psani … koukam na Superstar z videa … opet v opacnem poradi … nejdrive jsem videla vyhlaseni a ted koukam jak to vypadalo, no hokej je hokej a to se muze SS strcit nekam!

Petrus a Marto, jsem mooooc rada, ze jste se po takove dobe ozvaly, uz jsem nekolikrat chtela napsat provokacni mailik … nastesti nestiham a tak jsem ho nestihla:-) Ale dulezite je, ze se vam dari a deticky krasne prospivaji. Adamek je Marto naprosto kouzelny, dokonaly, nadherny …vzdycky byl ale ted to na tom malem clovickovi jeste vice vynika!!!
Petrus, teda mala Veronica je pekny papanek a kusanec! Alespon to mas doma vyvazene … jeden nezravec a druhy zravec … casem to od sebe okoukaji a budou to dva mali normalni zraveckove, neboj … a taky jde videt, ze mas v prsou kvalitku!!!

KATERINO, teda to jsou trable s domeckem, to by mne asi trefilo s tou podlahou a omitkou, ach jo! Drzim palecky, at to skonci a vse se v dobre obrati! Vlastne i s tou hlinou to je strasne, tomu vubec nerozumim … kdyz jste ji kupovaly, musely jste mit nejake konkretni pozadavky preci nebo ne? Pravda v nakupu hliny se vubec nevyznam!!!

Tak a vice si uz nepamatuji … joooo, vlastne jsem tady kricela bolesti jak se LOLA zminila o kousnuti Adou do zadku …to musel byt skus neuveritelny. Mne vcera Nika prekvapila, kdyz mne zcela neocekavane a snad poprve v zivote kousla … a to hodne bolestive a to do kolena … no nemit kalhoty, asi mi tece krev, k slzam jsem nemela daleko a zarvala jsem jako tarzan, museli to slyset i v garazich (bydlime ve 3.patre!)

Tak je konec, jdu se schoulit do pelisku, budicek bude opet kruty, ach jo!

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.05.05 00:41

Pridavam se k obdivu krasavice Zuzanky, je opravdu nadherna a jeste k tomu chytra a jeste k tomu starostliva sestricka … klidne by mohla aspirovat na budouci MISS!!!!

Dobrou

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.05.05 01:05

Šuldo,

co tu ještě strašíš!!! Já mám nárok, mám o hodinu míň a spavé dítě. :-))))))))))). Mám radost, že jsme vyhráli, bohužel to tak neprožívám, protože jsem neviděla ani 5 minut zápasu, neslyšela taky nic, vždycky jsem byla v práci a „dávala lidem papáníčko“, jak říká Karolínka. Prostě se snažila, aby Angličani neumřeli hlady. Zítra napíšu víc a snad i šoupnu fotky do galerky, máme jich tu pár povedených.

Jana a Karolínka

 
Anonymní  16.05.05 08:16

Ahojky Esterko,
kde je rybník,to vím,tak je to v suchu,u něj se zeptám,když budu bloudit,ale snad ne.Jdu zalehnout,neboť jdu pro kluky na půl 12,ale i tak budu jak blůma.snad to trochu dospím ve vlaku.Ještě že byla noční klidnější než ta sobotní.Těšíme se a ty Šuldo přijď taky,určitě počkáme.Pá NIKA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »