Nikdo to nemá lehké

O životě

A já obzvlášť se svou mámou. I když mě to bolí, už jsem to přestala řešit a jen se prostě snažím jít cestou nejmenšího odporu. Proč mít jednoduchý život, když může být složitý a ten můj extra. S mámou jsem si nikdy nerozuměla, ale nikdy bych nevěřila, že to dojde až do tak krajních mezí, že ji budu skoro nenávidět.

Problémy začaly, když jsem přišla do puberty - mám tři mladší bráchy - 4, 11 a 18 let. Kluci byli vždycky mámy zlatíčka. Naši se rozvedli, když mi bylo devět a bráchovi 4. Já byla vždycky spíš tátova holčička, jak už to většinou bývá. A taky jsem to měla pořád na talíři, že táta pro nás dělá hovno (omlouvám se, ale jinak to napsat nejde) a já byla už od mala v neustálém stresu. Když jsem začala dospívat (věk tak cca po 15) našla jsem si kluka, nikam jsem nemohla, pomalu mě nikam nepouštěla, výlety se školou byly podle mámy zbytečné, takže jsem nebyla ani na lyžáku :-(

Přišel další partner, který mi byl oporou, protože podle mámy jsem já byla ta nejhorší, i když místo učení jsem jí pomáhala se svými sourozenci, dělala za ni polovinu domácích prací a když se mi v mých 18 letech narodil nejmladší bráška Kubík, dělala jsem mu rok druhou mámu. Ze školy místo učení jsem šla s bráškou ven, hlídala jsem ho, věnovala se mu a přebalovala. Kubíkův táta žije v Německu a máma si furt stěžovala, jak je na vše sama. A já? Místo učení jsem makala doma, v 19 jsem pomalu nikam nemohla, o víkendu u přítele jsem se musela doprošovat. Každou chvilku jsem slyšela, když mluvila máti se svým přítelem po telefonu, jak vše dělám špatně a nebo pro změnu nepomáhám vůbec. Z víkendů od přítele a jeho skvělé rodiny jsem se vracela se slzami na krajíčku, protože domů mě to netáhlo. Vše vyvrcholilo krátce po mých 19. narozeninách, kdy jsem se strašně pohádala s mámou a ona mi řekla, že stejně nemám kam jít a já už v návalu vzteku a bezmoci jen řekla, ať si tím není tak jistá. Dopadlo to tak, že mi řekla, ať se sbalím a vypadnu. Byl to poslední rok na střední, takže maturitní a já nevěděla, co bude.

Naštěstí přítelova rodina mi strašně pomohla, řekli, ať jdu k nim, že dokud budu na škole, peníze po mně chtít nebudou,starali se, jestli mám peníze, jestli něco nepotřebuji. Takhle se o mě nezajímala ani moje vlastní máma :-( Já byla tak blbá, že i potom, co mě máti vyhodila z domu, jsem jí za 14 dní jela hlídat své tři mladší brášky, aby mohla za přítelem na víkend. Nakonec jsem byla ta nejhorší, protože bráškovi vyrazila teplota (což je podle mně u miminek normální, že z ničeho nic vyleze teplota nahoru). A dovolila jsem se v neděli starat o to, kdy se vrátí domů, abych se mohla učit.

Na maturitní ples mi nešla, protože přece nebude sedět u stolu s přítelovými rodiči, koukali by na ně divně. A já odmítla na svůj maturitní ples lítat mezi dvěma stoly. Aby mi šla na předávání maturitního vysvědčení, to jsem se s ní musela nejdřív pohádat.

A to podotýkám, že mě stále bombardovala emaily, jak jsem nevděčný spratek a že doufá, že mi to neudělají moje vlastní děti. Že jsem špatně vychovaná…
Byla jsem z ní opravdu zralá na psychiatrii.

Díky přítelovým rodičům jsem odmaturovala. U mámy bych ten klid na to učení neměla.

Rok se s rokem sešel,teror pokračoval a my se rozhodli po dvou letech s přítelem od maturity vzít. Začal další boj. Máti se chtěla a nechtěla podílet na svatbě. Pak začala, že bych měla jet jako nevěsta z domu od nich, já řekla, že je to prostě nesmyslné, že pojedu z bytu, kde bydlím, protože by to byla zbytečná zajížďka - nenechala si to vysvětlit. Pak začala, že oni musí dostat hodně svatebních koláčků, ale aby se zajímala, kdo je bude dělat a kdo to bude platit, to ne. Odmítla mi přispět i na svatbu.

Ten teror, jaký jsem zažila, před svatbou nikomu nepřeji, byla jsem rozhodnutá jít k psychiatrovi, protože jsem byla opravdu na dně. Nakonec jsem si pořídila pejska, který mou psychiku zachránil. Ještě den před svatbou jsem byla u mámy prosit, jestli nepůjde na svatbu, že bych si ji tam moc přála. Bylo mi řečeno, že jsem sobec a že nepůjde. Odjížděla jsem s brekem. Na obřadě jsem stále vyhlížela, jestli si to nerozmyslí. Nepřišla :-( Druhý den mi napsala, že na mé svatbě chtěla strašně být, ale že je to moje chyba, že tam nebyla. I bez ní byla svatba nádherná. Sešla se nás tam skvělá parta lidí.

Už to jsou dva roky od svatby. K mámě jezdím jednou za 14 dní a bohatě to stačí. Dle mě to jsou návštěvy povinné, aby byl klid.

Dnes mi zase hnula žlučí, manžel měl narozeniny a ona není schopná si po pěti letech, co jsem s manželem, zapamatovat si, kdy má můj Míšan narozeniny. Ale běda, jak já bych zapomněla na jedny jejich narozeniny. Měla bých to pořád na talíři.

A proč to píšu? Protože mě to pořád bolí a je to máma. Necítím k ní lásku,ale nedokážu ji nenávidět. Bolí to pořád, bolí mě pořád,že zmeškala důležité okamžiky mého života. Ale nic s tím nenadělám. Já jsem díky manželovi získala úplně skvělou rodinu a tchýně je jeden z těch nejlepších lidí v mém životě. Manželovi,jeho rodině a mé rodině z taťkovi strany bych chtěla moc poděkovat, protože tu jsou a vím, že se na ně vždy můžu spolehnout.

Nikdy bych svému dítěti nechtěla udělat to, co udělala moje máma mně. Chci, aby moje dítě mělo nádherné dětství i s tím, že bude rozmazlováno, milováno a budu si ho všímat. A vím, že celá naše velká rodina (a že díky manželově a mojí rodině z tátovy strany) mi v tom pomůže, protože s mámou asi nikdy vycházet nebudu.

Tomu, kdo to dočetl až sem, patří můj obdiv, protože jsem se nějak rozepsala, ale je to věc, která mě i po 4 letech pořád bolí. Ale co, já mám skvělou rodinu a musím se chovat tak, aby moje děti, naše děti, mohly říct, že mají skvělé rodiče, tak jako to může říct můj manžel o svých rodičích a já o svém tátovi.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 13.05.11 07:33

To je smutné… :-( Je jasné, že Tě to trápí a trápit bude… Vždyť mamka by Ti měla být tím nejbližším a nejcennějším člověkem… Nechápu její chování… ale asi jsou lidi, kteří neuměj projevovat city nebo jsou „zapšklý“ a umí jen kopat kolem sebe… Je mi to líto… taky jsem měla období s mamkou, kdy jsme si nerozumněly /a v té době mi z toho bylo stejně smutno jako Tobě/, ovšem já posléze opravdu musela uznat, že jsem měla svoje „jalový“ léta a jinak to nešlo… :-P Teď už je to dobrý… Ale to asi není Váš případ s mamkou… Tam bude problém asi někde v ní… :think: Přeji Vám, ať se situace zlepší, uklidní… upňete se na děti a na lidi, kteří Vám lásku dávají najevo… Hodně štěstí…! :kytka:

 
helbell
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 13.05.11 08:00

ahoj ani nevíš jak ti rozumím.máma mi a mé rodině dělá peklo všechny uráží, napadá, vyhrožuje, došlo to až k policii a momentálně probíhá trstní řízení.mého manžela nikdy neviděla nemluvila s ním a přesto je pro ní povl.na svatbu by mě ani nenapadlo jí zvát, možná ani neví že bude za chvíli babička.každej komu se svěříš ti řekne tak se na ni vykašli, ale je to máma a to i přes vše nesmažeš a srdci neporučíš.a pokud jsi na tom stejně jako já s pocitama tak budeš trpět.přesto bojuj za svůj život, máš v nové rodině oporu jako já.

 
luciasek07
Povídálka 24 příspěvků 13.05.11 08:03

hellbel moje máti se strašně zajímá,kdy bude babičkou,ale já ji jednou malé(až se nám to konečně povede) nebudu nijak extra půjčovat…
)Spousta lidí mi říká,ať ji vymažu ze svého života,ale jelikož mám 3 mladší bráchy,které mám ráda,moc to nejde…aspoň občas je vidím..i když máma je dost ovlivňuje,co se týče vztahu brášků ke mě…bolí to až moc…furt se uklidňuju tím(a pomáhá to :-) ) že mám skvělou rodinu z manželovy strany,která mi je oporou..jsou to doslova andílci :andel:

 
VercaF  13.05.11 09:27

Dala bych tvé mámě tento deníček přečíst…je to hrozný ale asi má ona v sobě nějaký psychický blok, a možná si to potřebuje přečíst a aspoň trochu uvědomit.
A ty jsi dobrá že po tom všem se s ní pořád bavíš a jezdíš na pravidelné návštěvy, já bych tohle asi nedala, musí to být fakt psycho… :-(

 
Kača.M
Závislačka 2786 příspěvků 13.05.11 11:10

rozumím,chápu,matka je dost podobná,na svatbě mi sice byla,ale možná by bylo lepší kdyby ne,bo se tam ožrala a dělala ostudu :cert:
já z ní na té psychině fakt skončila :cry:

ted už mám dvě krásné holčičky,moc jsem se snažila,aby náš „vztah“ začal aspon trochu fungovat,kvůli holkám,aby měly babičku,ale je to úplně marné :cry: :cry: :cry:
je mi smutno pokaždé když vidím babičky vezoucí v kočárku mimi,nebo hlídající…

ale už jsem to vzdala a ani povinné návštěvy už neřeším.. :-?

 
madamecrazy
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 13.05.11 11:40

mně maminka umřela, když mi bylo 14 let a také mi je moc líto, když vidím babičky, jak vozí kočárky a hlídají a hrají si s vnoučaty :cry:
ale život je takový a důležité je, že máme v okolí další lidi, kteří nás mají rádi a my je a musíme si vzít to maximum od nich a neplýtvat energií tam, kde to je nanic :palec:
už teď vidím, že budeš jednou skvělá maminka :palec: :mavam:

 
Zrzulka
Povídálka 43 příspěvků 13.05.11 13:02

Já nevím luciasku07,ale(je to jen můj názor) si myslím,že bys ses tím neměla tak trápit.Je to sice Tvoje krev,ale odsuď pocu´d když něco nechce tak se na ní vykašli.Nemáš důvod se ponižovat máš svojí hrdost.Nechce tak ať si trhne(promiń,ale je to tak) s brytry bych se stýkala,ale mamku bych vypustila když se k Tobě tak chová.Život máš jen jeden a je třeba ho žít tak jak by Tvůj den byl ten poslední takže naplno a nechat se tak týrat a terorizovat to nemáš zapotřebí.To,že nebyla na svatbě??No bóže to je její problém neví o co přišla.Musíš se na to kouknout z té druhé stránky.Vždy přišla o něco hezkého ONA né TY!!!!!!!!Takže hlavu vzhůru a jdi vpřed s hlavou vztyčenou.Víš proč se k Tobě tak chová??? No protože Ti závidí co máš a čeho jsi dosáhla i bez níííí a to jí dožíráá. :kytka: :kytka: :kytka: :mavam:

 
luciasek07
Povídálka 24 příspěvků 13.05.11 14:15

holky moc děkuju za podporu…dnes mi máti zase hnula žlučí…

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 13.05.11 14:37

Ahoj Luci, moc ti držím palce, aby ti manželova rodina nahradila, o co přicházíš u mámy. Opravdu to nemáš lehké.

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 13.05.11 16:34

Ahoj…myslím,že by sis neměla dělat žádné výčitky,naopak­.A zvážila bych i ty návštěvy " ze slušnosti" za těch 14 dní.Možná,kdyby ses delší dobu neukázala,tak by jí to trklo.A každopádně by ti ubylo nervů.Máš je mít, když jí vidíš,nebo když jí nevidíš?Vyjde to nastejno.

 
luciasek07
Povídálka 24 příspěvků 13.05.11 18:57

momi pokud se tam 14 dní neukážu,tak mě bude bombardovat smskama,kde jsem a proč se nestavím

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 13.05.11 19:27

Tak na ně nereaguj!Dělej mrtvého brouka! Život je moc krátký na to,aby sis ho takhle kazila.Třeba tvoje matka pochopí,že udělala něco špatně!
Proč se nechat týrat?

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 13.05.11 20:01

přeji ti pevne nervy.z vlastni zkušenosti vim,že je budeš potřebovat.něco podobneho zaživa manžel s rodinou.bud štastna za svoji novou rodinu,ktera ti je oporou.hodně štesti :hug: :hug:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 13.05.11 20:28

Je to moc smutne.Ja mam skvele rodice a prala bych takove kazdemu.Musim podotknout,ze byt tebou tak tam opravdu prestanu na nejakou dobu chodit,aby se trkla do nosu.A bombardovani sms-kama bych vyresila novym tel. cislem :wink:.Vim,ze je lehke do toho kecat,kdyz v tom clovek nezije a nebo neco takoveho nezazil,ale nechat se psychicky vydirat a terorizovat proste neni spravne…Jednou budes mit deti a ty potrebuji vyrovnanou,veselou maminku a ne maminku zralou na psychiatra :wink:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 13.05.11 22:11

kriste pane co to je za monstra, to je upir , ktery potrebuje vysavat z tebe energii , proto Te potrebuje videt,,, jiny duvod tam nevidim, ja bych nejezdila at si dovoli pritahnout svoji prdel aspon jednou i ona! preju Ti pevne nervy a jak radily holky ignoruj ji!!!

 
Anonymní  14.05.11 13:33

Ahojky, píšu anonymně, protože ti věřím, znám to. Já mám oba rodiče, ale v 17 jsem si našla přítele a začal boj. Nikam sem nemohla. Raději měli mýho bráchy pořád mu cpali peníze, kvůli němu se zadlužili, měli jsem byt 2+kk a milý bráška se tam nastěhoval i s přítelkyni a ja neměla místo se učit, byla jsem o´podle nich sobec. Dostala jsem facku a šla jsem potom se semnou nebavili a já jsem se nastěhovala ke tchýni a tchánovi, dodělala jsem maturitu našla si práci pomohli nám postavit barák a ted máme dvq děti, momentálně jsem v porodnici, protože se malý narodil předčasně, tchýně mi nachystala komplet výbavu a bere si dovolený aby mi hlídala starší dítko. Naši přijedou jen když je požádám a to jěště spěchají mají plno práce.

 
makapi
Závislačka 3359 příspěvků 14.05.11 16:08

To je smutné… Přijde mi, že tě máma jednou stranou odhání a druhou stranou si tě neustále poutá… Z toho není úniku a není divu, že se tím trápíš. Podle mě je pes zakopán u mámy - má na tebe z nějakého důvodu vztek (třeba musela radikálně změnit svůj život, když tě čekala - vzít si tvého tátu, skončit se studii nebo tak něco, co jí „hryže“ a nedokáže ti to odpustit, i když ty za to vůbec nemůžeš). Asi by si měla přečíst tvůj deníček, aby také znala tvé pocity… Podle mě to je nevyzrálá, sobecká paní. A tobě přeji hodně síly, ať se přes to přeneseš a máš šťasnout rodinu.

 
luciasek07
Povídálka 24 příspěvků 14.05.11 17:03

holky moc vám děkuju za podporu… s mámou to asi lehké nebude…holdám tam přestat jezdit i za cenu toho,že neuvidím brášky…jednou to třeba kluci pochopí..doufám

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 15.05.11 21:29

ahoj, co k tomu dodat.. je to smutne…

me moje matka vyhodila v 16letech z domu a zachranil me pritel… provedla sem spoustu veci a nebyla sem mu vdecna… :cry: muj otec je,byl a bude zavisly na alkoholu. ale i presto mi pomohl… tesne pred myma 19.narozkama jsem byla na potratu… a hned mesic a pul na to jsem otehotnela znovu.. a moje mama me nutila at jdu na interupci.nesla jsem.nakonec kdyz uz sem cekala Sofii mi to u taty kde sem bydlela posral(promin) bracha. ukradl mu penize a samozrejme to bylo na me. no a nakonec sem po porodu zustala jeste u taty a pomahala mi s malou sousedka,ktere moc dekuju! A nakonec sme u pritelovych rodicu… :-)

 
1Linda1
Kecalka 150 příspěvků 21.05.11 19:00

Mám to uplně stejné :( až na to že matka se se mnou nebaví 2 roky a svatbu jsem neměla.. :(..Až jsem se tady ztoho rozbrečela jaký jsou některý rodiče hnusný na své děti :cry:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Další miminko na světě a já depkařím


Reklama