O zaokrouhlování

O životě

Aneb jak odborně stanovit počet dětí v rodině (plus dva porody a svatba jako bonus).

Alberta jsem poznala coby čerstvě plnoletá. Posedával na baru zahalený v oblaku dýmu z Havany a popíjel Armagnac v hodnotě panák za moje týdenní kapesné. Byla to láska na první pohled a o tom, že si ho jednou vezmu, jsem před koncem večera postupně informovala všechny přítomné včetně něj. Se směsicí pobavené laskavosti a ironické přezíravosti mi odvětil: „To víš, že jo, kotě,“ a zmizel kamsi do noci.

Na jeho slova pochopitelně došlo. Nedovolilo by si nedojít. Tudíž o dekádu později mohlo dojít k následující konverzaci: „Miláčku, nejsme už tak úplně nejmladší, mně táhne na třicet a o tobě ani nemluvě – kolik by sis přál dětí?“

Odpovědí mi bylo šokující: „No to je zajímavá otázka, o tom jsem nikdy nepřemýšlel, ale když už to teda musí být tak maximálně jedno. Kolik ty?“

„Já tak aspoň čtyři.“

„No to vychází průměr na dva a půl… A opravdu na to ještě nejsme příliš mladí?“

Na to už jsem si mohla jen pomyslet: „No to určitě, hlavně ty,“ ale v duchu jsem si říkala, že to vlastně mohlo dopadnout hůř.

Dva měsíce na to jsem podruhé během chvilky vystřelila od kávy s tím, že: „To kafe tady u vás asi smrdí nějak jinak než v Evropě nebo co.“

Den předtím jsem zkolabovala při cvičení a praskly na mně džíny. Klárka, zkušená matka ročního dítěte uvažující o druhém dělala, že potřebuje nutně něco důležitého prozkoumat na zipu své kozačky a když se na mě konečně zase podívala, navrhla: „No a nechtěla by sis udělat test?“

„No to teda nechtěla, k čemu by mi to asi bylo,“ načež jsem jí ještě zavalila horou argumentů, co jsem měla nacvičenou už z debaty s Albertem jak to všem trvá, jak i přes všechny zapomenuté prášky nikdy nic nebylo a že jsem vlastně celkem určitě neplodná. Klára se rýpala lžičkou v pěně na svém latté a neříkala nic.

Vydržela jsem další tři dny a přesvědčovala sama sebe, že to kafe opravdu voní jinak. A že ty potíže se žaludkem bude jen jet lag, vždycky to tak mám. Nebo ne? Když už jsme v tom nákupáku… Na cosi jsem se vymluvila, popadla v drogerii nejlacinější krabičku v sekci Family planning a mazala najít dveře s panenkou.

Jenže nervózní už jsem ani nebyla – nějak jsem věděla, že se ukážou oba. Klára na mě vševědoucně čekala v umývárkách a při pohledu na moje indiferentní rozpoložení se mi se smíchem vrhla kolem krku: „Gratuluju!“

Vypočítala jsem správný časový posun a v příhodný okamžik vytáčela známé číslo: „Čau, ehm, totiž, já ti musím něco říct…“

„Měl jsem zase pravdu, viď? Netrvá to každýmu nejmíň tři roky, nebo cos to říkala?“

No, asi ne…“

„A chceš se teda k tomu i vzít?“

Jak romantické. Ještě před týdem jsem byla mladé děvče v nejlepších letech bez závazků, a najednou stojím na druhém konci světa s telefonem v ruce, zasnoubená a těhotná.

Po mém návratu jsme začali plánovat svatbu. Bez dortu, bez stresu, bez nudlové polívky, bez mojí babičky a nejradši i bez svědků. Co se týká utajení a konspirace, mohla by se od nás učit lecjaká celebrita toužící po soukromí.

Vyvolené svědky, u kterých se překvapivě zjistilo, že jsou jako jediní opravdu potřeba, jsme vyvezli na výlet a druhý den ráno dostali bojovku: „Sežeňte si něco slušného na sebe, zítra to budete potřebovat.“

„No a kam jako jdem? Do divadla? Na koncert? To jsme si mohli něco vzít z domova.“

„To by stejně nešlo, svědci musejí být ve světle šedé a to nemáte.“

„Cože? Svědci?? Jak jako svědci??? My budeme svědci???“

Dotazy a jásání nebrali konce, až museli být proti své vůli a bez zodpovězení všech otázek odesláni do nákupní zóny, jinak by to nestihli. Obřad byl krásný, krátký a zcela nepatetický a místo oznámení jsme rozeslali do všech stran pohledy: „Krásné pozdravy z jedinečného výletu posílají Albert a Ludmila Kafkovi. PS: Mejdan bude.“

Do telefonu jsem se místo „Prosím“ začala hlásit „Prosím, Kafková“ a všichni se mi smáli jak se u toho tvářím důležitě a pyšně. Aby ne, jsem vdaná paní. A nastávající matka. Jako takovou si mě v práci samosebou považovali, všichni mě vykrmovali a hýčkali a mladý galantní kolega dělal pomalu všechno za mě.

Což mi dávalo dostatek času obnovit znalosti z hodin biologie a když jsem si udělala definitivní jasno v tom co a kudy, pochopila jsem, že tohle není žádná sranda pro sedmáky, ale vážná věc. Jistě i díky důkladné teoretické přípravě probíhal porod jak z učebnice české gynekologické společnosti: Vyvolávací tableta, druhá, třetí, klystýr, kolaps, kyslík, tlačení, tremor a: „Tatínku, podepište nám to tady, paní by to nezvládla, musíme ji vzít na sekci.“

Naše malá Viktorie byla zachráněna z těla své porodu-neschopné matky někdy před půlnocí. Odvolali manžela, ať si ji jde přeměřit a pomazlit a já zůstala na sále sama – krom suity lékařů, sester a mediků. Vyšíval pan primář osobně a docela mu to šlo. Na JIPce jsem se ani neohřála, různá dvojčata, trojčata a neučebnicové porody mě z ní vystrnadili, než bys řekl císař.

Takže jsem po deseti hodinách od zašití ležela na posteli na pokoji, vedle mně novorozenec v pojízné vaně a: „Maminko, tady máte holčičku, ta je ale krásná, vlasatá. Tak se starejte. Jo a zkuste si nějak kojit. Ukažte? To máte takhle blbý prsa, jo? No to Vám to asi moc nepůjde,“ a sestřička byla v trapu.

Měla samozřejmě pravdu, kojení mi nešlo. Nešlo mi ani zvednout se z postele. Přála jsem si spát a aby mě ve spánku už nic nebolelo.

Sotva jsem usnula, někdo se mnou klepe: „Maminko, vstávejte, pláče vám tu holčička, už je vzhůru celé oddělění, jen vy spíte.“

Vážně? No jasně, že spim, je půl třetí ráno. Jo aha, mimino.

„Samozřejmě, že má hlad, vždyť vůbec neumí sát.“

No a co já s tim, copak vím, jak ho to mám naučit?

„Ona vás používá jako dudlík, to nepoznáte nutritivní sání?“

Nutri – co? Zahanbeně přiznávám, že až doteď jsem si myslela, že existuje jen jediné sání – normální. Sestřička se chytá za hlavu a odchází, leč za chvíli se vrací s magickým předmětem č. 1 – kojícím kloboučkem. Mé líné a přirozeně nesající dítě se spásně chytá nástavce na má blbá prsa a je konečně klid.

Vikina byla spavá, hodná, čistotná, vzorná a chytrá. Roky plynuly a i mojí brilantní paměti začaly vypadávat detaily hrůz procesu zvaného těhotenství a porod. Do síťového grafu jsem zanesla dítě č. 2 – další spavou, hodnou, čistotnou, vzornou a chytrou holčičku.

Mimino předvedlo první vzdor už tím, že se narodilo o půl roku mimo plán. S termínem porodu na Vánoce jsem nesouhlasila a pan doktor se mi smál. Upřeně koukal na ultrazvuk a zajímal se, zda si přejeme vědět pohlaví. Tak mu říkám, že je to jasné, že budeme mít Antonii a seznámila jsem ho se všemi objednanými vlastnostmi budoucí dcery. Potvrdil holčičku s tím, že povahový profil je bez záruky.

„No a co když by to byl kluk?“

„Tak by to byl průšvih!“

„To ale není v českém kalendáři!“

Ujistila jsem pana doktora, že plně spoléhám na jeho slovo profesionála a že na jeho zodpovědnost počítáme s holkou. Konečně mu došel smích.

Mně taky, o pár měsíců později, hned u první kontrakce. Ale já mám zítra ráno plánovaný císař, přece si zbytečně neporodím jen pár hodin předem? Volám panu doktorovi, co s tím.

„Tak přijeďte, po půlnoci operuju nerad, tohle ještě stihnem,“ povídá rozverně.

Správně, operatér ma být veselý. Na počet dvojek vína k večeři se nedotazuju a radši zjišťuju, jak potrénoval vyšívání.

„Copak, byla jste nespokojená s první jizvou?“

„Naopak, pane primáři, tak by byla škoda, abyste si zkazil renomé.“

Volám si taxík, za volantem můj oblíbený Alžířan a: „Kam to bude, paní Kafková, na Terminál 1 jako vždycky?“

„Ne,“ převezu ho, „do porodnice.“

Chudák projíždí první světla na červenou už aby tam byl. Při placení dostávám kontrakci, pán se vzdává a místo účtenky mi nutí svojí vizitku: „To nespěchá, někdy mi to dáte.“ Tak jo.

Potkáváme se s panem doktorem a jdeme na to. Na sále je veselo, za hodinku hotovo. Žádné drama, jsem spokojená, takhle si to odteď představuju. Cítím se výborně, z JIPky se cpu dobrovolně sama, vyšel na mě jednolůžák, vybojuju i mimino a jsme spolu samy. Jen já a Tonča. Paráda. Necelých dvacet čtyři hodin po porodu tančím s prckem v náručí před MTV.

Nedávno jí byl rok a manžel si ten večer vzpomněl na naší původní konverzaci: „Co teda uděláme s tou půlkou dítěte?“

Po různých kreativních a ne úplně realistických navrzích se v diskusi propracováváme k bodu, kdy se slyším říkat: „No, asi to budem muset nějak zaokrouhlit.“

„Ale zaokrouhlování pětky není jen tak – nahoru nebo na sudou?“

U nás tudíž o počtu dětí stále není rozhodnuto. Jak byste zaokrouhlovaly vy, milé eMimiňačky?

Hodnotilo 65 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
IvaB
Kelišová 5345 příspěvků 17 inzerátů 14.01.16 01:02

Já mám zaokrouhleno nahoru. :)
A deníček pěkný, čtivý a vtipný :palec:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 14.01.16 01:40

Ctive napsano.Ja jsem taky zaokrouhlila nahoru.

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 14.01.16 06:08

Super denicek :potlesk: :palec:
Petka se zaokrouhluje nahoru, to vi i deti na prvnim stupni ;) :P taky jsme zaokrouhlili nahoru ;) :D

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 07:00

Diky holky :-)

@Zorbas Ja vim, uci se to tak bezne. Ale alternativa s priklonem k sude skutecne existuje - coz muj matematicky pokrocily manzel bohuzel vi :-)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 14.01.16 07:15

Pěkný a vtipný, místama jsem se nasmála :D. Já mám zaokrouhleno nahoru :mrgreen:

 
everunka
Povídálka 14 příspěvků 14.01.16 07:29

Mate opravdu talent na psani! Co vydat nekdy knizku? :)

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 14.01.16 07:32

@LKL ja vim, to bylo mysleno s nadsazkou ;) tak preju pekny zaokrouhlovani :mrgreen: :pankac:

 
Anikaa02
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.01.16 07:40

Takhle perfektně mi náladu ještě žádný deníček nezvedl :) zítra ke snídani bych prosila další várku :) :D :D

 
Lutonka  14.01.16 07:56

Opravdu skvěle napsaný deníček, dlouho mě tu žádný tak nezaujal! Skvělá nadsázka, sebereflexe, nadhled :palec:

V Čechách by prý rodina měla mít 2,5 dítěte, aby jsme nevymírali a bylo na důchody, my máme ale zatím zaokrouhleno dolů. Uvidíme časem :lol:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 14.01.16 08:05

:palec: krásný deník, smála jsem se. Ať se daří. :kytka:

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 08:08

Moc vsem dekuju za mile komentare, udelaly jste mi krasne rano :-)

samozrejme jsem nevydrzela a zacala koukat na telefonu na reakce - na roamingovych datech - to za t-mobile vydela!

@everunka Dve A4 mi samostatne nevydaj :-)

@Zorbas promin, sedim si po ranu na vedeni. a nebo je to chyba telefonu, asi ta mala svitiva placicka neprenasi ironii

@Anikaa02 to admini tak rychle nedaj! (kecam, nemam tema. az me neco popadne, sepisu rada. nebo nahod tema - denicek na prani:-))

@Lutonka dekuju za pochvalu. a nepsali tam taky co teda s tou pulkou? :-D

 
fenris
Kecalka 184 příspěvků 14.01.16 08:09

My jsme po Toničce zaokrouhlili dolů…zatím… ;)

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 08:13

@Jensina Jee, ahoj. Pochvala od mistni spisovatelske celebrity cislo jedna mne tesi dvojnasob. diky :kytka:

 
Anikaa02
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.01.16 08:19

@LKL - No když si ty si to vzala prostě skvěle, rychle stručně :D Počkej já ti něco vymyslím :D Dneska mi zrovna práce nějako stojí tak vím nad čím mám přemýšlet :D

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 08:25

@Anikaa02 To bude tim, ze nas v praci cepujou podle hesla „be brief, be smart, be gone“ - tak asi se to projevuje. Jsem zvedava, co mi vymyslis :-)

(pro neanglicky hovorici volne prelozeno jako strucne, chytre a promptni odchod)

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 14.01.16 08:27

@LKL jestli se teda můžu vmezeřit s tématem na přání, mně by se strašně líbilo: Splněný sen. Moje aktuální téma.
Jinak gratuluji a děkuji za senzační deník :palec:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 14.01.16 08:29

Ty jsi vtipná! super :palec: :palec: :palec:

 
Anikaa02
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.01.16 08:33

@LKL Tak to se potom nedivím :D Počkej si :D budeš koukat :D já osobně si myslím že všechno co si tam napsala jde trochu zdlouhavěji popsat, víc než ve 3 větách :D Myslím že další deníček příjde se zaokrouhlením nahoru a narozením kluka, to by se mi k vám uplně hodilo :D

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 08:49

@Anikaa02 Nee, kluka neee! :-) On by se fakt musel jmenovat „prusvih“ - ani v jednom pripade jsme se na nicem neusnesli a proste museli doufat v holku :pankac:

 
Anikaa02
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.01.16 08:58

@LKL a můžu se ze zvědavosti zeptat proč? Většina mužů chce kluka :D ( samozřejmě pokud je to něco důvěrného říkat mi to nemusíš ), ale fakt mě to zajímá :D

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 09:03

@Anikaa02 No fakt kvuli tomu jmenu, proste zadny nemame. Bud by byl „prusvih“, nebo „neurceno kafka“

 
Anikaa02
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.01.16 09:10

@LKL No jako je pravda že já mám taky asi 5 jmen pro holčičku z toho 2 jsou 100%, ale kluk bude po tátovi prostě no a hotovo :D

 
Rieshell
Závislačka 3688 příspěvků 14.01.16 09:29

Fakt moc dobře napsaný:-) Skoro jako kapitola v nějaký knížce…měla bys nějakou napsat :-)

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 14.01.16 09:33

Pááání, luxusní deníček. Fakt jsem se pobavila. My jsme chtěli 1,5 dítěte. Manžel říká, že jedno je málo a dvě moc. Ale zaokrouhlili jsme nahoru. Mám dva kluky (teda s manželem tři), ale vydají za celou tlupu :mrgreen:.

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 14.01.16 09:58

Takhle jsem se dlouho nepobavila :D Super čtivé, vtipné a optimistické…jen tak dál :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 14.01.16 10:02

Tak to byl super deníček! Moc jsem se pobavila :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 14.01.16 10:06

Suprový deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk:. My zaokrouhlili dolů a každý den se utvrzuji v tom, že na víc nemám. Jediné, co mě mrzí, že už nezažuju ten krásný pocit těsně po porodu. Na druhou stranu nemám moc času nad tím přemýšlet…Budu se těšit na další deníček, opravdu skvěle napsané :palec:.

 
maminka201  14.01.16 10:31

Pěkný deníček :potlesk:.My máme 3 holčičky a za pár let by jsme chtěly 4tou holčičku tak třeba…a když ne chlapeček vadit nebude :srdce:.Jinak manžel taky netouží po chlapečkovi :lol:

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 2 inzeráty 14.01.16 10:36

Moc hezké, čtivé opravdu. :potlesk: jediné co nesnáším jsou otevřené konce :D :D takže jak, nezaokrouhlíte to třeba ještě na Tondu?

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 10:45

@Anikaa02 No prave, po tatovi - Albert IV. Leda bychom se vratili k monarchii, pak je to idealni jmeno pro budouciho krale. Pri stejnych jmenech v rodine se plete posta a vubec - manzel by mohl vypravet, on je po otci a jeho sestra po mame. Je to neprakticky. Navic jak bych tomu chudackovi malymu miminku rikala? Manzela pro jistotu oslovuju milacku jak mi to nejde pres pusu

@suricata Splneny sen je pekny tema - zamyslim se nad tim, aby to melo nejakou smysluplnou pointu. Co mas ty jako momentalni splneny sen?

@ vsichni ostatni Holky fakt moc diky, ani nevite jakou mam radost!

@Pennya No to je prave to, co nevime. Ja bych asi spis chtela, manzel asi spis ne, ale ani jeden z nas neni uplne vyhraneny. Navic ja hodne pracuju mimo domov, takze vymahavat si treti dite s tim, ze mu je tam pak vsechny necham, neni az zas tak uplne fer. Ale s poctem deti je to skoro vzdycky otevreny konec, nebo ne?

 
Anikaa02
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.01.16 10:54

@LKL No Albert je na prd :/

Splněný sen je hezký téma :) to zkus, @suricata - dobře si to vymyslela a nebo máte nějaký nesplněný sen?

Já si osobně všímám toho že čím jsem štastnější ( ted aktuálně nejštěstnější tak nemám nic o čem bych si povídala nebo co bych mohla třeba s kámoškama řešit ) máte to taky tak někdo? Já už se ted skoro s nikym nestýkám, protože to prostě nepotřebuji a dneska mě na to upozornila jedna bývalá spolužačka a trochu mě to zasáhlo abych byla upřímná. 8o

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 14.01.16 11:03

Čtivý deníček:) Já v 35 zaokrouhluji nahoru (jsem 22 tt) :)

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 2 inzeráty 14.01.16 11:06

@LKL Albi, nebo Bárt? :) na dospělých chlapech se mi některá jména libí, ale při představě že by to bylo na miminku je to takové jiné že :D a stejné je to i naopak.

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 11:09

@Orsin Tak to uz mi moc casu nezbyva :-) O manzelovi ani nemluve. To je vlastne dalsi duvod, proc pripadne zaokrouhlit dolu - mit doma najednou dedka a maturanta neni uplne lakava predstava

 
nettie
Kelišová 5357 příspěvků 1 inzerát 14.01.16 12:07

Deníčky většinou nekomentuju, tady dělám výjimku, protože je fakt super :potlesk: U nás v rodině jsem přes matiku já, ale u počtů jsem se ani nezapotila - manžel chtěl 2, já 4, proto nic zaokrouhlovat nemusíme. ;) Navíc jsem se dočetla, že z podstaty věcí se líp fotí lichý počet ;), a tak jsem po 2 holkách (druhá je taky Antonie) porodila kluka a jméno má po tatínkovi, taky je v dynastii už IV., mně se ten zvyk naopak líbí.

Příspěvek upraven 14.01.16 v 12:07

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 14.01.16 12:09

@LKL mým snem je podívat se na svět z vysoké hory, ideálně osmitisícovka, ale čím jsem starší, tím bych se spokojila i s menší horou, po třicítce to kleslo na 3000, ale manžel hory nerad, výškovou nemocí trpí i na Sněžce. Nicméně slíbil, že letos se mnou pokoří dvoutisícovku :mrgreen: už začal trénovat a na Vánoce vytáhl žebřík, lepší dárek mi snad ani nemohl dát, věřím, že do konce ledna se odváží na druhou šprušli. Miluji svého muže za to že překonává sám sebe.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 14.01.16 12:12

@Anikaa02 jsem ráda, že se ti to líbí, bylo by fajn tu mít sérii deníčků o splnenych snech.

 
Citroška
Stálice 68 příspěvků 14.01.16 12:33

Krasny denicek :-) moc hezky se to cetlo. gratuluju k holcickam :-)

 
Citroška
Stálice 68 příspěvků 14.01.16 12:35

Jinak teda my budem vdecni za dve :-). Jsem uz stara koza a prvni se dlouho nedarilo.

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 12:46

@Citroška Moje trenerka rika, ze vic neni vzdycky lip, jen vic

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 14.01.16 13:36

@LKL Moc hezky a vtipně jsi to sepsala, je to jeden z literárně nejlepších deníčků tady, jen mi v deníčku chybí, jak jste se s manželem dali vlastně skutečně dohromady. Tak třeba o tom můžeš ještě napsat další deníček. ;-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.01.16 14:01

Krásně napsaný a čtivý deník! Trochu nepochopitelný důvod pro druhou sekci..jen proto že „první byla fajn“? Ale jina fakt vtipně napsané (pobavil mě povahový profil a jiné zdařile umístěné obraty ;) ) Doporučuji zaokrouhlit nahoru, už jen proto, abychom měly o čem číst :mrgreen: kvalitních výtvorů je tu jako šafránu :pankac:

 
fashion_victim83  14.01.16 14:41

@reinkarnace ja bych po prvni rodit jinak taky nechtela -jednu jizvu uz mam, vse bylo v poradku, byla jsem fit driv nez kamosky po klasice, takze me by na normalni porod nikdo nepreavedcil-i z duvodu toho, ze nepatřím mezi ty, co se na nej těší, vidí v tom krásu atd.

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 14.01.16 14:43

Dekuji za ctivy denicek. Zatim mame dve dcery a asi to tak uz zustane. Ale zaokrouhlit nahoru zustane mym snem…

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 14:52

@reinkarnace dekuju :-)

praveze prvni byla desna: oskliva vyvolavacka ukoncena akutni sekci. podruhe jsem mela v zasade na vyber dalsi vyvolavacku (diabetes, velky vahovy odhad a par dalsich duvodu) nebo rovnou sekci - na zaklade predchozich zkusenosti jsem volila rovnou sekci, ten prvni porod patri k mym nejosklivejsim zazitkum vubec. vim, ze je tu hodne zastankyn prirozenych porodu, vcetne tebe pokud se nepletu. ale proste nejde, nejde. obcas me mrzi, ze jsem nezazila tu poporodni euforii a mam myslenky typu porodit umi kazda opice, jen ja ne, ale co uz. zas umim jiny veci. kdybych to mela nejak shrnout, prisne medicinsky vzato byla ta druha sekce tak 50:50 a ja se ze strachu prijlonila k ni. nelituju, protoze ta „byla super“

 
LKL
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 7 inzerátů 14.01.16 14:59

@Martina D. Jenze to neni na denicek ale na roman - trvalo to skoro deset let. No ale zas bych musela spoustu veci cenzurovat, tak treba by se to nakonec nejak veslo… Zamyslim se nad tim :-)

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 14.01.16 15:02

@Genovesa sny jsou od toho, aby se plnily… a pak o tom můžeš napsat deníček :mrgreen:

 
Sendy888
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 14.01.16 15:55

Super deníček! :palec:

@Pennya Ohledně toho, jak oslovovat malého Alberta - my ve školce oslovovali Bertíku, to se mi líbilo. :)

 
Sejda
Kecalka 124 příspěvků 14.01.16 16:56

Tak toto, to je deníček :palec:
já bych to nechala, vono se to zaokrouhlí samo :mavam:

 
sunshinegirl  14.01.16 17:55

Moc hezky a vtipně napsáno. Jste velmi dobrá pisatelka.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

O věži z kostek

O válení v bahně


Reklama