Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Podzimní očekávání 35 - První minuty ? Apgar skóre, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
6545
17.9.04 13:06

Ahoj Peťko…
no to asi naštve, když se na to člověk připraví a pak tohle, co? No budu ti moc držet palce, ať už to máš brzy za sebou…posíláme vám pohlazeníčko
Gabča a Barča

  • načítám...
  • Zmínit
2438
17.9.04 13:09

Ahoj Peťko,
tak vy jste ještě pohromadě a já Ti včera záviděla - no jsem pako :-))) To je teda „dobrý“ důvod obsazený sál?! V pondělí určitě držíme palce aby už všechno vyšlo jak má.
Katka a Vítek 38tt

  • načítám...
  • Zmínit
107
17.9.04 14:32

Ahoj holky,

musím se přidat, fakt se to tady rozjíždí, je to jak honba za porodníma bolestma. Takže všem (těch komentářů je fůra), které máte plánovaný cř, nebo komu z vás už snad i zátka odchází držím moc a moc palečky, ať to dopadne co nejlíp a máte už mimíšky v náručí.

Já bych taky moc chtěla, ale mě nikdo nic nenaplánoval, tak nevim :-(((, budu čekat. Jen mi Dr v poradně říkala, že když neporodim v termínu, tak na klinice mě nechají ještě pět dní běhat a pak asi vyvolávačka, tak to by vycházelo na 30.9, hmmm, ještě pěkně dlouhá doba. Já nevim proč jsem taková pesimistka a pořád si vsugerovávam, že budu přenášet. Asi proto, že mě nic moc neni. V noci se sice taky převracím jak vorvaň, občas mě menzesově píchne v břiše, ale jinak vůůůůbec nic.

Psychika je hrozná, ve snu jsem už porodila několikrát a taky začínám být opět nějak lítostivá jako na začátku, všechno mě dojímá atd., prostě děs běs se mnou.

Tak se držte maminy a hodně štěstí!

malina 7 dní do TP

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
17.9.04 17:34

Ahoj holky.
Dlouho jsem se tu neobjevila. Dokonce několik měsíců. V práci byl frmol a doma jsem až dosud neměla internet. Konečně nám ho zavedli i do toho našeho zapadákova a tak hned píšu.
Myslela jsem, že touhle dobou už tu bude spousta miminek, ale zdá se že ten největší nápor na porodnice teprve přijde. Já jsem zatím relativně v klidu mám ještě nějakých 5 týdnů do porodu a tak mám ještě trochu času ukecávat svého prcka k otočce. Patřím totiž mezi ty, kterým se prcek ustálil zadečkem dolů a ne a ne si postavit hlavu teda postavit se na hlavu. Zkouším cviky co mi poradila PA už od 32. týdne, ale marně. Doktorka říkala ať se tím netrápím, že otočit se může i v průběhu porodu a pokud nebude větší než 3,5kg, můžu rodit normální cestou. No nevím u nás v rodině se rodí samí 4kiloví cvalíci, ale nechám se překvapit. Zatím se připravuju na všechny varianty včetně CŘ.
Všem přeju krásná a zdravá miminka narozená bez komplikací.
Ahoj Myšanda 35tt

  • Upravit
Anonymní
17.9.04 18:41

Vsem, ktere to mame za par, preju hladky prubeh porodu, pokud budem prenaset, tak to taky neni zadna tragedie, uz to bricho tahame jak dlouho, tak tech par dnu navic vydrzime.
Lucko, jo v Nemecku je Lukas bez hacku nad s, ale prijde mi to jako nejprijatelnejsi jmeno, chteli jsme neco, co cesky a nemecky zni stejne, nebo aspon podobne a hlavne zadneho Helmuta nebo Gerharda a pod.
Dneska odpoledne me zasahlo uklidove silenstvi, vydrhla jsem kuchyn a celou lednicku, ted se citim jak spraskany pes. Zitra se vrhnu asi na okna:-)))
Pa, Pepsi + Pupik

  • Upravit
725
17.9.04 18:41

Ahojte dievcata,

tak mi s Robkom dnes oslavujeme 3. tyzden, pridame aktualnu fotku, nech vidite ako rastieme.

Od rana sme boli vybavovat rodny list, opat marne, musime len cakat a cakat a potom mozeme ist vybavit pas a potom uz cestovat domov. Kiko sa na nas uz velmi tesi, najma na svojho maleho braceka a my na neho.

Robko uz je zivsi a zacina vnimat svet, je to nadherny pocit.

Opat ziadne miminko sa nepytalo na svet? Ale v pondelok Petke drzime palce. Konecne tu budeme mat partaka.

Ako sa inak mate? Co mate noveho???

Ja som vypadla z pisania, bol ten hurikan a potom starosti okolo drobceka, ale uz sa to ukludnilo a uz si zabehavame rezim, takze aj v pisani do dennicku sa polepsime.

Robko posiela velku pusu a uz sa tesi na novych kamaratov, tak nas dlho nenechavajte samych…

Miska a Robko 3 tyzdne

  • načítám...
  • Zmínit
725
17.9.04 18:43

Uz to tu vyzera byt napinave, odchadza zatka, jeden cisarak v pondeok… wauuuuu to je super, tak pridajte sa aj ostatne a robte trosku napatie, nech sa mame na co tesit…

Vsetkym maminkam a vykukujucim miminkam drzime palceky a aj v tejto dialke na vas myslime

Miska a Robko 3 tyzdne

  • načítám...
  • Zmínit
98
17.9.04 22:33

Ahoj holky,

hlasim se po delsi dobe. Komentare jsem poctive procitala :)) , ale nejak jsem nestihala psat. Mela jsem tady po 6 tydnech manzela, tak jsem si ho uzivala. Ted uz jsem zase sama.
Take jsem chodila na predporodni kurz. Bylo to super. Bara myslim davala do galerie fotku. Jinak chodim uz skoro 4 mesice cvicit a ceka me jeste plavani..
Prcek mel ve 32 tt 1 800g a je uz hlavickou dolu. Doktorka rikala, ze se na 99 procent neotoci, protoze jsem drobna a v brisku ma malo mista.
Preji pekny vikend..

Angie + A. 34 tt

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
18.9.04 07:36

Ahoj Misko.
Dlouho jsem tu nebyla a tak vám opožděně gratuluju k Robkovi, je to opravdu moc krásné miminko. Už bych taky takové chtěla, ale musím ještě pár týdnů počkat. Doufám, že teď už se vám všechny hurikány i nepříjemnosti vyhnou a budete si užívat jen těch příjemných starostí s prckem. Ahoj Myšanda 35tt

  • Upravit
6545
18.9.04 10:33

Zdravím a přeji hezkou sobotu,
tak jak se vám daří, co budete dělat?
Já se po včerejší noci a dni konečně vcelku i vyspala…odpoledne jsem si brala čípek na bolest, ta ustoupila, ale za hodinu se to vrátilo…další si nechávám na horší časy…Dneska to vcelku ujde, ráno odešel další kus zátky…jsem fakt napjatá a je čím dál těžší na to nemyslet, kdy to začne…
Manža je doma, tak ho zkouším uhlodat, abychom zajeli do té zoologické. Co doma? Jen čekat? Sice tu maj nějakou práci, ale…bude to asi poslední příležitost ve dvou a mě to sezení doma nebaví, i když co chůze, to bolesti a tvrdnutí. Ale proto se nezahrabu v posteli…
Taky jsem naplánovala, že odpoledne připravím svíčkovou, mám na ni docela chuť…jen do těch knedlíků se mi moc nechce…i když s nima teda zas tolik práce taky neni…
Pak bych tu chtěla poklidit, navíc už konečně prý jsou skleněná dvířka do vitrínky, takže konečně zmizí i poslední krabice s uskladněnými věcmi a budu mít hotovo…
A co vy? Jak strávíte víkend?
Zatím se loučím, přeji rychle utíkající čekání a těm, na koho to přijde, rychlé porody…
Gabča a Barča 38+3tt

  • načítám...
  • Zmínit
107
18.9.04 11:36

Ahoj všichni,

zatím mam volno u počítače, tak můžu psát.

Gabčo, teda s tou zátkou, to bych už docela plašila? Já si pamatuju, že mě odešla ráno a za 24h po tom byl malej na světě. Byla teda krvavá a hned mi začali bolesti. Přesto jsem ale celej den strávila doma, odjela jsem až v noci a ráno jsem rodila. Dneska si ale myslím, že i tak jsem jela brzo, voda mi praskla až někdy v průběhu kolem 4h ráno, takže to jsem mohla klidně pobíhat doma. Svíčkovou bych si taky dala, ale chystám se na makový buchty, tak to bych měla moc vaření, udělam smažák a je to. Stejně chlapi nejsou doma, jeden má fotbal a druhej závody.

Možná se pojedu odpoledne podívat na jednu akci, nějaký historický dny, ségra tam bude mít stánek, čepuje tam pivo a peče klobásky mňam, tak jestli bude hezky. Hezký ale bude, že já mam 1. termín 22.9. a ségra 29.9., tak to se tam budeme pěkně vyjímat za tou pípou. Určitě je to lepší, než sedět doma a čekat na porod. A ten pohyb nám taky neuškodí, sice je to čím dál náročnější, ale musíme ty mimča rozhýbat, aby nám tam nespinkali.

zatím ahojky malina

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
18.9.04 14:25

Hezkou sobotu!

Všechny vás moc zdravím do dnešního dne a přeji vám, aby vám bylo co nejlépe.

Několik dní jsem už tady nebyla, vůbec nic jsem nestíhala.
Minulý týden ve čtvrtek jsem byla naposledy u své gynekoložky. Do další poradny tentokrát už v místě porodnice jsem měla jít až další týden ve čtvrtek, ale jelikož hlavička už docela naléhala, tak jsem tam byla přeobjednaná už na další den. Poprvé v poradně to bylo opravdu něco. Než jsem prošla registrací, monitorem, ultrazvukem a vyšetřením, trvalo to přes 3,5 hodiny a já už měla na pokraji celkového zhroucení. Nenajezená, objednaná ještě k jinému lékaři 70km daleko a manžel, co říká, že už měl být v práci… Nicméně, mimi se nějak uklidnilo, nález byl přiměřený, a mimi je o.k. Při další poradně už tento týden v úterý po mě chtěli, abych tam už zůstala, s tím, že CŘ by udělali nejspíše 24. nebo 27.9., což by bylo skoro 14 dní předem v nemocnici a jen kvůli předoperačnímu vyšetření. Tak jsem to odmítla, ale pozítří v pondělí už musím stejně nastoupit. Nejsem z toho vůbec nadšená, nechápu, proč tam musím být týden předem, když nejsou žádné potíže a všechna vyšetření se přeci dají udělat ambulantně. Tak mám z toho depky a modlím se, aby to na mě přišlo samo. Jenže Violka se drží, nepomáhá jízda autem po špatném terénu, stěhování nábytku, velké úklidy, prostě nic.
A tak se snažím na pondělí všechno připravit, dodělávám takové ty drobnosti a je mi tak nějak ani nevím. V pondělí se pokusím se s nimi ještě nějak domluvit.

Ale, když by to nevyšlo, tak jsem nyní o víkendu s vámi naposledy ve stavu 2v1. Tak se s vámi kdyžtak loučím a držte mi prosím palce, i já na vás myslím, obzvláště na všechny těhulky, které také budou CŘ a ty, které jsou už v nemocnici.
Opatrujte se.

Nepřihlášená Edita Anne s Violkou

  • Upravit
6545
18.9.04 17:18

Ahojky, tak hlásím, že jsme se šťastně vrátili ze ZOO…bylo to fajn, i když ještě maj hodně rozkopáno, jak dodělávaj nové pavilony…ale jinak hezký, příjemná procházka, i když jsem zničená:))) Ale stále ve stavu 2v1…bolesti mám, ráno další kus zátky, ale nevim…už se smiřuju s tím, že to jsou poslíčci (jenže ta představa mě ničí)…takže večer hupsnu na manžu, snad bude mít náladu:))
Zítra budu bohužel asi doma, ale asi se unudim…a nejhorší je, že je doma i tchýně a švagrová a to je vražedná kombinace…když je tu švagrová, tak tu je hezky dusno:(
No nic, zatím budu končit, moc myslím na všechny, co jsou v nemocnici, co je čeká nástup do nemocnice i na všechny s termínem, takže vlastně úplně na všechny:)
GaB 39tt

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
18.9.04 20:42

…také jsem byla před pár dny v Zoo a vše jsme poctivě s rodinkou prošli. …Kevin je líný a nebudete tomu věřit, ale kontrakce se naprosto utišili, zátka je dva dny pryč a zatím nic. Snažím si dávat pravidelnou koupel s levandulovým olejem , ale nic! …navíc nám přijela neočekávaná návštěva z Mexika, takže mi ukradli manžela, kterého jsem neviděla dva měsíce a poctivě je provází Prahou a tak já, která se těšila na chvíle romantiky před porodem nemá manžela ani ten porod! hahaha
Ale pak si říkám, je to dobré, že se malý ještě nenarodil, protože při mém návratu z nemocnice by tu ještě byla ta návštěva a to je mín než vhodné pro malé miminko a to ještě navíc by ani nemohly přijet mé dcerunky od babičky podívat se na malého brášku, protože bychom se sem do bytu nevyšlo. Takže to tak má zřejmě být a Kevin se snad narodí …v ten pravý čas!!!!
Také na vás všechny moc a moc myslím......a přeji krásný porod. …PS: Rodí z vás někdo v Podolí?
tak zatím pa
 Sophie

  • Upravit
6545
18.9.04 22:57

Hezký večer…
tak jsme s manžou tulili a od té doby už asi hodinu mám cca po 5 minutách (s výjimkami) bolesti..a nejsem si jistá, ale možná odešla voda (bohužel si nejsem jista, zda jsem byla na malé nebo s vodou…na WC, těžko posoudit)…takže to vypadá, že asi pojedem prubnout nemocnici. Nestane se nic horšího, než že nás pošlou domů
Zatím
 GaB

  • načítám...
  • Zmínit
167
18.9.04 23:58

Ahojky holčiny,
snažila jsem se najít nejaktuálnější deníček, ale snad sem ještě nakukujete, i když už není na hlavní stránce.
Musím vám přetlumočit zprávičku, kterou jsem před chvílí obdržela z Francie a to, že se Ditě-Pupině narodila 17.září ve 12.05 nádherná princezna jménem Elia Anna. Měří 48 cm a váží 2,80 kg. Obě holky jsou v pořádku a prý i porod byl pohodový. Ditu pustí z nemocnice v úterý, takže potom vám podá bližší zprávy.
Mějte se hezky
občasná nakukovatelka Zuzka s dvouletým Vojtíškem

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
19.9.04 06:34

Hezké ráno GaB.
Sice možná pozdě, ale držím pěsti ať vám to dobře dopadne a hlavně pak o sobě podej zprávu. Ahoj Myšanda

  • Upravit
725
19.9.04 07:25

Ahoj Dita a dievcatka,

velka prevelka gratulacia od nas z Floridy do Francie. Som rada, ze sa rozsiruju nase mamickovske rady, i ked obe sme uz teraz dvojnasobne maminy. Mala ma super miery a dufam, ze porod ste mali OK a teraz si vychutnavate ten krasny pocit, ktory ma kazda mamina na zaciatku, ked drzi svojho drobceka v naruci.

Tak zelame vsetko dobre, vela vela zdravicka a radosti z maleho anjelika.

Robko posiela vsetkym trom velku pusu a drzte sa. Uz sa tesime na fotky.

Miska a Robko 23 dni

  • načítám...
  • Zmínit
1718
19.9.04 08:56

Ahoj GABI,
také ti držím palečky, možná máš už mimi u sebe. Těším se na fotečky.

Mám takový pocit, že se nám ta miminečka začínají klubat! To bude foteček!!!!

DITO - moc gratuluji k narození malé princezničky, vybrali jste jí moc krásné jméno.

Lila 38tt

  • načítám...
  • Zmínit
850
19.9.04 09:19

Jéééé, to je krásná zpráva!!!

Dito, moc moc gratuluji k dcerunce!!!

Lucie

  • načítám...
  • Zmínit
850
19.9.04 09:31

No to jsou ale vzrušující zprávičky takhle v neděli po ránu :-))).
Gabi a Báro, držím Vám pěstičky!
A hned, jak budeš moct, dávej vědět podrobnosti!!

Holky, tak už jsme se rozrodily! Paráda!!!

Lucie+ Vilík (39+2)

  • načítám...
  • Zmínit
6545
19.9.04 10:07

Ahojda…
tak porod se nekoná…kontrakce pak sice byly, ale na monitoru se protáhly intervaly na 20min a začly zas, až když nás odpojili…Voda to nebyla (což jsem si trochu myslela, ale nechtělo se mi to riskovat)…ale protože podle UTZ bylo vody méně, tak nás nechal dr ještě hodinu a půl trdlovat (šli jsme do tesca) a vrátit se ještě jednou na kontrolu, jestli voda bude nebo nebude…máme hlídat teplotu, kdyby byla zvýšená, máme přijet…No, já to říkala, že když se Bára nenarodí do dneška, tak budu nakonec přenášet:)))
Jinak gratuluji Pupině:)
Hezkou neděli
Gabča a Barča 38+4tt

  • načítám...
  • Zmínit
2438
19.9.04 10:27

Ahoj Pupino,
moc gratulujeme k narození holčičky!!! A taky k pohodovému porodu! A už se těším na podrobnosti. Mějte se moc hezky.
Katka a Vítek 38+2tt

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
19.9.04 10:34

Konecne se to rozjizdi!
Pupino, gratuluju k princezne!
My se ne a ne rozdvojit, porad se pozoruju, jestli jsou nejake priznaky, ale zatim se nic nedeje az na to, ze mi obcas tvrdne bricho. Vcera jsme byli na prochazce v lese, uklizela jsem a nic nezabralo. Mozna pocka mrnous do 25. 9., to je moje cislo, 25. jsem se vdavala a taky delala posledni zkousku.
Opatrujte se,
Pepsi + Pupik (2 dny do TP)

  • Upravit
6545
19.9.04 10:50

Pepsi,
já nevim, ale mě včera fakt stačilo jít do ZOO a hlavně, sex…včera jsem hned po něm začala s těma 5min intervalama:D
Přeji hezký zbyteček těhu:)
 GaB

  • načítám...
  • Zmínit
850
19.9.04 11:40

Ahoj holky,

tak koukám, že už nám to tady pomalu začíná!!! No, kéž by!
Já žádné porodní příznaky nemám a to mi schází 5dní do TP.
Včera volala Mia, je na to tom podobně, nemá žádné neduhy, cítí se v poho ( a já myslela, že už je v porodnici, protože několik dní mi neodpovídala na sms :-)))
Asi jediný rozdíl mezi našimi stavy je ten, že ona je pořád v poho, vysmátá, veselá a natěšená a já zabunčený, vystresovaný, ubrečený, vzteklý protivec :-(.
Fakt, holky, netuším, co se to se mnou děje, brečím téměř v kuse, mám úplné hysteráky, neustále se rozcházím s R, no asi to budou ty hormony, nebo žeby ještě strach??!! (Ještěže se mám na co vymluvit!)

Jinak neustále uklízím. Můj den vypadá tak, že se probudím, pobrečím si (preventivně, co když by se něco stalo?? :-) a tak začínám a tak to jede pořád dokola. Žeru, hádám se, uklízím, řvu, brečím, žeru, hádám se, uklízím, řvu a hádám se a zas brečím a vzlykám…
Ve světlých momentech (je jich minimálně) jsem si směšná, ale hned mě to přejde a vracím se do zaběhnutého systému.
No jestli se ty stavy v šestineděli ještě zhorší, no potěš!!!

No nic, jdu si trochu zauklízet :-)))

Lucie+ Vilík (5dní do TP)

  • načítám...
  • Zmínit
6545
19.9.04 12:15

Lucko klííííd:)
ty homony jsou ale potvůrky, ale neboj…ono to zas přeje.....To jen Vilda zkouší tvou trpělivost, tak mu ukaž, že jsi lepší:)
Mě taky už štve, že mám bolesti a pořád něco a nic z toho:)
Vildo, nezlob maminku, ju?:) Stará se o tě jak o vlastního:)))
 GaB

  • načítám...
  • Zmínit
725
19.9.04 14:22

TAk ako vikendujete dievcata?

My mame este rano a tito moji dvaja chlapi spia, Robko prave zaspal. Mna z tejto postele asi vytlacia, uz tu nemam miesto…

Lucka, neboj, hormony, hormony, poznam to. ale zasa poviem, ze ziadne poporodne blues som tentokrat nezazila, skor som v pohode a vyrovnana.

Tak co, ktore bude 3. miminko medzi nami? Uz sa to zacina rozbiehat, tak vsetkym drzime palce a zelame vela vela stastia pri porode.

Miska a Robko 23dni

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
19.9.04 14:28

Tak to je paráda, hlavně že je všechno v pořádku. Taky už bych to chtěla mít za sebou a držet toho svého mrňouska v náručí. Velké gratulace, hodně zdravíčka a štěstíčka do života posílá Myšanda s Myšátkem (fakt netušíme jestli je to kluk nebo holka)

  • Upravit
135
19.9.04 15:43

Ahoj holky,

zdravím při nedělním odpoledni.
Jak vám je?
Mě pořád bolí břicho, tvrdne při každém pohybu, ale vím, že to asi nic není a tak se mi nechce jezdit do nemocnice, protože by si mě tam jako rizikovou rovnou nechali. A když mám termín CŘ až na 24.-27.9., tak se mi tam tak dlouho předem nechce být.

Mám takovou jednu asi nejspíše hloupou otázku, ale přeci se zeptám. Myslíte si, že plodová voda může odtékat po malých částech i několik dní? A lze to vůbec v takovém případě bezpečně poznat?
Díky moc za radu. Mě už to vůbec nepřemýšlí. Nejradši bych už měla po porodu. Asi jako my všechny :o)

Ditě moc gratuluju k dcerce a přeji jen to nejlepší a ať jste obě v pohodě!

Edita Anne s Violkou

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
19.9.04 17:06

Ahoj Edito Anne
Nevím jestli jsem ta správná radilka, určitě to ví někdo líp, ale někde jsem četla, že voda buď může prasknout najednou a to je pak docela šplouch nebo prostě postupně odtéká a prakticky téct nepřestává až do porodu (což u obou případů může trvat ještě dost dlouho). V porodnici to prý zjišťují z vložky, kterou si přineseš. Bohužel nevím jak. Asi jsem ti moc neporadila, je to to jediné, co jsem se o tom dočetla. Jsem prvorodička tak toho taky moc nevím.
Jinak doufám, že ti ten CŘ dobře dopadne. Vzhledem k tomu, že já mám prcka koncem pánevním obávám se že na něj půjdu taky. I když termín mám až za měsíc tak se třeba mrňous ještě umoudří. Zatím ho přesvědčuju cvičením.
Pozdravuj Violku a ahoj. Myšanda

  • Upravit
2438
19.9.04 17:42

Ahoj Edito,
když jsem čekala Míšu tak mi voda praskla a ani na chvíli jsem o tom nezapochybovala - bylo toho fakt hodně najednou a pořád to neovladatelně odtékalo. Michalka byla v bříšku hodně nahoře. Pokud je naopak miminko už hodně dole tak může voda odtékat postupně pomalu. V porodnici to zjistí nakapáním nějakého roztoku na vložku. Někde jsem snad zaslechla, že by se ten roztok dal možná koupit v lékárně, ale to fakt nevím vůbec jistě.
Pokud by ta tekutina neovladatelně odtékala, je to asi plodová voda. Pokud by to bylo opravdu hodně pomalu tak to snad až tak moc nevadí, ale jestli několik dní - to zas asi radši zajet do porodnice. A pokud by byla zakalená nebo dokonce nazelenalá tak na nic nečekat!
U mě se bude o případném CŘ rozhodovat ve středu tak jsem moooc zvědavá. Nejradši už bych taky měla po porodu ať už to bude jakkoliv. Košík jsme včera slavnostně dodělali tak snad to prcka navnadí :-)

Katka a Vítek 38+2tt

  • načítám...
  • Zmínit
1718
19.9.04 19:39

Ahoj Edito Anne,
s pomalu odtékající plodovou vodou má zkušennosti moje známá (31.8.04 se jí narodila krásná holčička). Byla kvůli tomu v porodnici, tam si vzali od ní vložku, nalili na ní nějakou tekutinu, a ta odbarvila vložku tuším domodra. Podle barvy se pozná, zda je to plodovka nebo ne.

Lila 38tt

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
19.9.04 21:01

Ahojte dievcata,

V prvom rade by sme chceli s mrnouskom poblahozelat Dite-Pupine k narodeniu dcerusky Elia Anna (nadherne meno, este som take nepocula, ale hned sa mi zapacilo). Prajeme Vam vsetko dobre!!!

My sme este stale v stave 2v1, aj ked zaciname dnes iba 38 tt a do porodu nam ostava presne 2 tyzdne. Ale pri Tomovi som uz o takomto case mala odidenu hlienovu zatku a Tomo sa narodil 38+2 tt. Podobny priebeh som ocakavala aj pri tomto tehotenstve, ale zatial sa u nas vyvija vsetko uplne inak. Hlienova zatka je stale tam, kde ma byt a mrnousek sa moze ukopat k zivotu resp. k porodu, ale zatial sa nic nedeje. Jedine zmeny, ktore sa u nas deju sa tykaju mna. Neviem si vysvetlit co je so mnou, ale doteraz som mala uplne bezproblemove tehotenstvo po fyzickej ako aj psychickej stranke. Od stvrtka ma vsak drzi depkoidnik. Samej zo seba je mi nanic: mam priserne depky, bez dovodu sa rozplacem, hned ma vsetko rozlutosti, najradsej by som len lezala, nic nerobila a cakala na prve kontrakcie, okrem toho ma od vcera priserne bolia krize a pobolieva v podbrusku (akoby som mala dostat MS), kontrakcie (poslickovia) su, ale nepravidelne, mrnousek mi tak tlaci na mechru, ze v piatok v noci som medzi polnocou a 5h rannou bola 8× curat, taktiez prislis nizka mrnouskova poloha mi spobuje strastne tlaky na cely spodok, nedokazem dlho sediet ani stat, jedine co mi pomaha je lezat na boku, ale pri Tomovi si to nemozem dovolit. Na nakup do mesta idem uz len v najnevyhnutnejsom pripade a to bez Toma. Nikdy som sa necitila tak biedne a je mi zo seba nanic. Nastastie tento stav pripisujem hormonom a telu, ktore sa pripravuje na porod a tesim sa na prve kontrakcie a na to, kedy uz bude mrnousek medzi nami a v mojom naruci!!!

GABCA: skryte a tisko ta obdivujem, ze mas este tolko sily v svojom stave a s bolestami absolvovat navstevu ZOO a tak dlhe prechadzky. Aj ked som si vedoma toho, ze prave taka dobre dlha prechadzka je jeden zo sposobov ako urychlit porod, tak nie som jej schopna.

EDITA ANNE: prajem ti pohodovy porod, aby vysiel podla tvojich predstav, aj ked sa chystas na CR.

LUCIE: vidis, ze so svojimi depkoidnymi stavmi nie si na tom sama. Presne ta chapem ako sa citis, ale nic ine nam nezostava len vydrzat do porodu a hadam sa potom toho depkoidnika zbavime.

Dievcata mam na vas jednu otazocku resp. na Vase babetka v brusku. Mrnousek ma velmi casto stikutku (skytavku), niekedy dokonca aj 4× v priebehu hodiny. Mne to uz lezie riadne na nervy a co ma hovorit chudacik moj maly mrnousek. Mate aj niektora z Vas podobny problem?

Este jedna vec mi lezie riadne na nervy: a to neustale telefonaty a ?nahodne? stretnutia nasich znamych s otazkami typu: ?Este si cela? Este nerodite? Ako to vyzera, kedy ides?? Uz mam tychto otazok plne zuby. Niekedy ked nestihnem dvihnut mobil alebo som leniva k nemu dojst, tak v zapati zacne zvonit manzelov a vsetci sa pytaju, ci uz rodime. No nerodime, len som ?hnila? dojst k telefonu a cakam kto mi ho poda! A taktiez ma vytacaju reci typu: ?Ty uz tento tyzden pojdes. Do dvoch dni porodis, atd.

No dost! Uz som sa vyzalovala akurat a dakujem vsetkym, ktori boli ochotni precitat si tento depkoidny prispevok. Len by som bola velmi nerada, keby mojim pricinenim :,-(ol depkoidnik teraz na niekoho ineho.

Takze, ktore babetko bude tretie v poradi? Nerobim si nadeje, ze to budeme my :-((((((, ale o to viac to prajeme niektorej z Vas.

Majte sa pekne

Zuzina a mrnousek 38+0tt

  • Upravit
135
19.9.04 22:15

Myšando, Katcho a Lilo,

moc vám děkuju za zodpovězení a radu. Mám totiž pocit, že mi už několik dní postupně odchází plodovka, ale nechtěla jsem plašit. Mám také nějaké bolesti, ale to už bude ke konci těhotenství asi v normálu. Přeci si ale pro jistotu zajdu k lékaři, nebo si koupím ten test.
Vám, které mimi zlobí obrácenou polohou přeju, ať se pupísci umoudří a ať se ještě otočí. A na všechny ostatní myslím také.

Edita Anne s Violkou

  • načítám...
  • Zmínit
135
19.9.04 22:30

Ahoj Zuzi,

chtěla bych tě povzbudit ve tvé chmurné náladě a popřát ti, aby se to v lepší obrátilo. Mě je nyní také nějak všeljak a mám pocit, že jsem úplně neschopná, že nic nezvládám a přitom bych toho měla ještě hodně stihnout, že už to asi do porodu nevydržím atd.
A přitom se tak snažím se tomu nepoddávat. Tak jsme na tom asi podobně.
Tak se snažím si představovat, jak už jsem doma z porodnice a jsme s mužíkem a Violkou už jen spolu a bude to snad fajn.
Ale jinak lepší lék na to momentálně také neznám.
Možná se perfektně vyspat, ale jde to s tvým pupíkem? S mým tedy moc ne.
No, Zuzi, drž se, budu na tebe myslet.
Už brzy to bude určitě lepší.

Edita Anne

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.9.04 08:49

Ahoj Zuzko.
Se škytavkou (či co to je) máme taky potíže. Nejdřív mi to přišlo legrační jak prťous v pravidelných intervalech poskakuje, ale postupem dní už se mi to taky přejedlo. Četla jsem, že je to snad příprava na dýchání. Pokud to tak opravdu je, tak s tím opravdu problém mít nebudeme.
Náladu taky začínám mít na bodu mrazu. Občas jsem tak protivná až jsem protivná sama sobě a celému okolí se dopředu omlouvám, ať mě berou s rezervou, že nejsem tak strašná schválně. Manža to bere sportovně a pomáhá mi masáží krční páteře. Kupodivu to na chvíli zabere a já jsem alespoň občas trochu snesitelná.
Mimochodem já určitě na přadníku ještě nejsem, přece jen čekám až říjňátko. U nás v rodině je to už v říjnu dost předimenzované. Tchyně je 10, já 11., tchán 20. a bratranec 28. října. Tak uvidíme kam se zařadí ten prcek.
Zatím ahoj a ať vám to dobře dopadne. Myšanda 36tt

  • Upravit
bzb
135
20.9.04 10:51

Ahoj holky,
v první řadě chci pogratulovat Ditě-Pupině k narození dcerky. Holky, přeji Vám vše dobré a hlavně rychlé zotavení se z porodu a pak už jen spoustu radosti, štěstí, lásky a zdravíčka!
Jinak celý víkend čekám jestli nepřijde nějaká další zpráva o miminku a nic, takže Vám můžu říct, že jako posel jsem pěkně zvědavá :-) a netrpělivá a pořád kontroluju mobil.
My jsme zase měli takový rozlítaný víkend, v sobotu jsme byli na cestách vybrat obklady a dlažbu, ale včera jsem konečně přebrala věci po Andrejce, něco jsem vybrala a zbytek dala do krabice, že to dám nějaké potřebné matce - čekatelce, která nemá moc peněz. Třeba tím někoho potěším. Sepsala jsem si seznámek toho, co NUTNĚ potřebuju :-) a zítra jsme domluvené s holkama z Brna na nákupy.
Jinak mi břicho taky pořád tvrdne, beru 3 magnezia šumivé denně a je to lepší. Je pravda, že se snažím už víc šetřit a nelítám jak čarodějnice. Co mi trochu ustalo jsou bolesti té stydké kosti, asi zabralo kalcium.
Zuzino, myslela jsem, že když se první dítko narodí před termínem, tak to bude u druhého více-méně stejné, ale začínáš mě vyvádět z omylu :-). Též jsem Andrejku rodila asi 12 dní před…
Lucko, vydrž, zahoď všechny bubáky a těš se na miminko, bude líp :-)!!!
No nic, holky, přeji Vám krásné poslední dny a pokud některá zrovna prožíváte porodní bolesti, tak ať jsou co nejmenší a nejrychlejší.
Pa Bára (32tt + 5)

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.9.04 10:58

Ahoj holky,
hlásím se po návštěvě poradny. Malá se dneska teda předvedla…poprvé na monitoru spala a stávkovala:) Jinak pár malých ko bylo, ale nic závratného. Nicméně dr mě prošťourala se slovy, že by to mohlo pomoct rozjet…výsledkem je zatím slabé krvácení, snad to přejde…když ne, tak ve čtvrtek poradna vč ultrazvuku (kvůli tomu menšímu množství plodovky)…Jinak hlavička prý hodně naléhá.
Tak tolik informace, jsem znavená bolestí, protože potom prošťourání jako bych dostala MS:(, taky jsme na to dostaly injekci..au au můj zadek:)
Hezký den
Gabča a Barča 38+5tt

  • Upravit
2438
20.9.04 11:15

Ahoj holky,
tak jsem zpátky od zubařky, definitivní plomba hotová, ani to nebolelo. Ale mám tam ještě dva kazy takže po šestinedělí… :-( Ale každopádně Vítek už se může narodit, dnes opět začínám pít maliník tak jsem moooc zvědavá, jestli se dostaví nějaké účinky.
Pokud by depresivní stavy značily přicházející porod, bylo by nás asi adeptek spousta včetně mě. Ikdyž po tomto víkendu jsem celkem v pohodě. Manžel se doma hodně snaží, pomáhá s domácími pracemi a včera dopoledne jeli s Míšou sami na návštěvu. No nedělám si iluze, ve středu jdu do poradny tak tam mě zase depkoidník dostihne.
Pokud by se měl Vítek narodit stejně jako Míša tak by to bylo v pátek, 7 dní před termínem. Ale známe líné chlapy :-)))

Katka a Vítek 38+3tt

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.9.04 13:25

Ahoj holky

Pupince gratulujeme k mimískovi!!!

U nás je ještě několik dní do TP, tak uvidíme, zatím si to docela užívám. Co je to noční vstávání, pobolívání a pocit obřího remorkéru proti pocitu nemoct mít miminko, že? Takže holky hlavu vzhůru!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Když jsem si letem světem prolítla komentáře a viděla že na některou z Vás padla depka, napadlo mě jestli jste si četly články na www.rodina.cz o poporodní depresi a laktační psychóze. Je tam informací dost a myslím že by se mohly hodit každé z Vás. Asi není na místě to podceňovat a taková „uklízecí“ manie je většinou prvním příznakem začínající krize, která dokáže skončit i sebevraždou či ublížením miminku nebo „jen“ koncem partnerského vztahu. A často zbytečně. Opravdu doporučuju si to přečíst. Podle lékařů to není otázka vyzrálosti maminky ale splašených hormonů a může se to přihodit i mamině při třetím dítěti, která má pocit že už má na mateřství doktorát.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V sobotu máme poslední (!) termín a když se do té doby nic nestane tak v pondělí jedu zase na kontrolu a to sem za Váma juknu.

Mějte se všechny moooc hezky

Zdraví Slunečnice s mimískem myšátkem 39+2tt

  • Upravit
2438
20.9.04 13:40

Ahoj, jsem tu zas :-)

Slunečnice, to je pravda, co by daly ženy, kterým se nedaří, za naše současné „trable“… Snažím si to připomínat, když mi nervy tečou. Článek na rodině jsem nečetla (ale přečtu), asi se to týká spíš poporodních stavů při laktaci. Jsem na sebe dost zvědavá, s Míšou jsem si prožila pořádné babyblues. Několikrát jsem slyšela, že při druhém dítěti bývá maminka více v pohodě, kéž by!!!!!
Katka a Vítek

  • načítám...
  • Zmínit
1512
20.9.04 13:52

DITA, gratulujem, prajem vela stastia a zdravia a krasnych chvil s elia anne
 danka

  • načítám...
  • Zmínit
725
20.9.04 16:01

Ahojte dievcata, maminy, bruska a miminka,

tak uz je to vcelku pekne oslovenie, i ked miminka zatial mame len 2, ale nevadi, verim, ze sa rady coskoro rozrastu a netrpezlivo cakame na spravy o dalsich miminkach.

Tak prave som dorkmila drobceka a ulozila, dnes je nejaky nepokojny a to uz od rana od 5, tak neviem co sa deje. Chcela som ist s nim vonku, lebo je pod mrakom, ale pustila som sa do prania a upratovania, lebo uz nas cakaju rusne tyzdne.

Musime sa do konca mesiaca vystahovat, s realitkou skoncila zmluva a ja zacinam balit a pripravovat sa na cestu domov. Akurat predchvilou som balila krabicu a davala veci, co poslem, cesta trva 2 mesiace lodou a je to lacnejsie a najma do lietadla mozem zobrat len urcite mnozstvo a aj tak asi vacsinou vsetko budu veci pre drobca.

Beham okolo rodneho listu a stale cakam, ked ho budeme mat v rukach, tak ideme vybavit pas, fotku uz mame a potom mozeme letiet. Vyzera to tak na 3 tyzdne. Kiko bude mat buduci tyzden narodeniny, tak ma mrzi, ze nebudem snim, ale neda sa. My si to potom vynahradime.

Idem domov s malym sama, tatik zostava tu a uvidime co a ako a ako sa rozhodneme, bude mi smutno, velmi smutno ale musime to nejak prekonat a zvladnut.

Skytavka - mne sa stavalo, ze Robko v brusku mal velmi casto skytavku a verte-neverte, teraz skoro po kazdom papani ju ma tiez. Akurat aj predchvilou skoncila.

Plodovka-pocula som, ze moze odtekat aj v mensich mnozstvach a ja ked som bola v nemocnici, tak zistovali, ci mi odteka plodovka takym papierikom, mal by sa zfarbit, ak by sa jednalo o plodovku.

Poporodne blues-tak pri Kikovi som si ho uzila ale teraz vobec. Vsetko si uzivam a vychutnavam, je to uplne ine. Asi to bude aj tym, ze s Kikom som bola sama a tu mam Robka-tatika. A mozno ma pravdu aj Katka, pre pri druhom dietati je to ine, som zvedava, co potom napise ona par tyzdnov po porode svojho drobceka.

Inak, musime sa pochvalit, Robko vcera dostal prekrasnu hrazdicku, ja som sa z nej tesila ako blazon, dam vam fotku do galerky.

A co vy dievcata? Uz ste vsteky pripravene, tak ako treba na prichod svojich ratolesti??? TAska do porodnice zbalena? Kamera a fotak pripraveny????

Tak piste ako ste na tom, ake mate pocity a podobne.

Ja nosim v hlave napady na dennicek a porovnanie porodu a podobne, len ten cas na tukanie chyba a este k tomu nas PC je v oprave, jooojj…

Pekny den zelame

Miska a Robko 24dni

  • načítám...
  • Zmínit