Přelétavý deníček

Ostatní

Ahoj, tak jsme tady! Kdo? Takže po pořádku: jsou tady ženské, které si chtějí povídat o všem možném. No a právě tento deníček bude takový trochu přelétavý, bude se lišit od těch ostatních.

Třeba v tom, že nebude určený žádné cílové skupině, může do něj psát kdo chce, at už je to snažilka, maminka, děvče svobodné, chlapa hledající a nebo zasloužilá mamina v brzkém očekávání prvního vnoučete. Nebude pojednávat převážně o bazálních teplotách, těhotenských testech, barvě a hustotě hlenu, utírání prdélek (kdo právě snídá, obědvá, svačí nebo večeří nechť promine?) Přelétat se bude z tématu na téma.

Přelétavý bude i v tom, že ho nepovede jen jeden člověk, ale budeme se ve vedení střídat. Také přispívatelky mohou být přelétavé, můžou přispět jen jedinkrát, psát pravidelně nebo třeba dvakrát do roka.

V několika málo bodech:

1. Deníček bude vycházet v neděli večer nebo v pondělí ráno.

2. Dalšího, kdo deníček povede určíme vždy v předchozím deníčku. Pokud tak dotyčný neučiní, nastupuje automaticky další v pořadí

3. Kdo vede deníček, určuje téma. Témata nechť jsou všeobecná, pestrá, vtipná a třeba i praštěná, určená k pobavení, povznesení i k uřechtání ostatním. Šéfová se zavazuje vítat nově příchozí, zasvětit je do pravidel, reagovat na příspěvky a vůbec vést všechno v patrnosti. Čili jinými slovy se předpokládá, že ten týden bude deníček pravidelně pročítat a komentovat.

4. Příspěvky ať se týkají všech, pokud někdo zareaguje na konkrétní téma nebo poznámku nechť nezapomene pozdravit ostatní a připojit poznámečku o sobě, třeba jak se právě má.

5. Do deníčku smí přispívat každý registrovaný účastník emimina a všechny prosím, aby se na závěr příspěvku podepsali. Anonymy budou nemilosrdně mazány. Kdo zaregistrovaný ještě není, přispět může, my mu s registrací rády poradíme. I u těchto přispívajících očekáváme, že na závěr zanechají na konci podpis.

6. Kritika je vítána! Nechť slouží věci, je tedy věcná, konstruktivní a tolerantní. Pokud někdo kritizuje, at se to děje ve vlídném duchu. Vycházejme z klasiky Satrunina:?Pravý gentleman nikdy neřekne: Vy lžete, nýbrž: O pravdivosti vašeho tvrzení by se dalo s úspěchem pochybovat!? Kritika je psána s úctou! Je vždy osobní, proto v ní nechybí slova: podle mě, já myslím, zdá se mi? a nepoužívá slov: je to jasná blbost, který pitomec mohl takovou hovadinu napsat?, tady má někdo vypatlaný mozek?, no a jelikož je osobní, nechybí na konci nikdy podpis.

7. Jedinečná servisní služba? kdo bude nepřítomný, může dostat krátký souhrn SMSkou! Z čehož vyplývá vzájemná soudržnost.. :o)

8. Nápady a obohacení je vždy vítáno, (jakožto i plamenná diskuse), stejně i podpůrné akce jako třeba mini kurz hubnutí, dálkový kurz vaření nebo anglická konverzace. Máte-li nějaký dobrý typ, sem s nám!

Je čas dovolených, tak je první téma hnedka nasnadě - zavzpomínejte, která dovolená byla nejvydařenější a napište nám o tom. A co takhle čerstvá dovča ze které jste se právě vrátily? Nebo přidejte k lepšímu, kam jste jezdily jako děti na prázdniny. Svůj příspěveček vložím jako komentář.

Alice

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.03 20:26

Ahoj Ali, děkuji Ti za tento deníček. Mám, jak víš, doma 18ti měsíčního chlapečka, kterému se věnuji jak mohu a samozřejmě ho moc miluji. Ale už mě přestávají bavit rozhovory na téma prdečky, čajíčky, jak spinká, porod, těhotenství atd. Myslím, že spousta maminek ví o čem mluvím, prostě už jsem doma skoro dva roky a mám toho plnou hlavu. Takže i já si ráda pokecám třeba o knížkách, práci někoho jiného, o chlapech a např. jaká je hrůza když je chlap nemocnej :))))) a mimo jiné se ráda zasměju nad zážitky jiných.
K té dovolené, já považuji za nádhernou dovolenou tu první společnou s mým nynějším manželem. Tenkrát nám bylo 16 let a po společné brigádě jsme vyrazili vlakem a pak autobusem na Seč, blízko Pardubic. Neměli jsme moc peněz, žádné auto, ani mobili. Spali jsme ve stanu, který byl snad nejmenší na světě, ale byla to prostě romantika, jak má být. Jezdili jsme na lodičkách, celý den se opalovali, večer seděli u táboráku a měli se děsně rádi. Teď už je to všechno jinak a snad proto ráda vzpomínám na naši první společnou dovolenou.Teď se už moc s Matyáškem těšíme na dovolenou s Tebou a Hruštičkou. Ahoj Petra

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 29.07.03 06:30

Ahojky Alice!
ZDravím Tebe i Verunku a moc děkuju za tenhle deníček.Jsem sice snažilka,ale někdy je dobré na to trochu zapomenout.Zapojuji se do diskuse na téma dovča.Jedna z nejúžasnějších dovolených byla ta,kdy jsem si vyrazila do Španělska na vlastní pěst.BYla jsem tehdy sama a nikdo nechtěl jet se mnou.Tak jsem nasedla do autobusu a vyrazila směr Costa Brava.Myslela jsem si,jak tam budu poustevničit a balit chlapy.Ale poustevničení se nekonalo.V hotelu bylo celkem pět Čechů.Tedy Češek.A byly to fakt super holky.Já byla nejmladší.Holkám bylo koelm čtyřicet,padesáti a jedné paní přes šedesát.Ale byla to fakt super parta.Diskoté­ky,bary,pláže-to všechno bylo naše.Fakt jsem si to užila.

Tak to by snad bylo všechno ohledně dovky.Je fajn,že tu máte nabídku témat dost velkou.Osobně se přimlouvám za ten kurz minihubnutí.A to vaření je taky fajn.Mějte se fajn a těším se na novou partičku.
Krásná den přeje
Nafteta(Martina)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 29.07.03 08:07

Ahojky!

Prima nápad! ráda bych sem taky občas nakoukla a pár řádek přihodila - témat je tuším nevyčerpatelně, takže se moc těším na odreagování.

Hezkých dovolených bylo spousta - tak jen snad takový malý zážitek - byli jsme na nafukovacich člunech (pro dva) v Rumunsku. Probíhalo to tak, že nás autobus vy:,–(il nahoře na řece a pak přejel dolu do cílového místa, kde opět naložil, takže do lodi jsme si brali láhev vody a maximálně tatranku. No a tak jsme takhle po celodenním pádlování nádhernou krajinou dojeli do pidivesničky (řádně zaostalé na naše poměry) a autobus nikde - no a teď si představte chudáky vesničany - najednou se jim za zahradama vyrojí 30 mimozemšťanů - na hlavě helmy, na sobě neopreny a vestičky (vše laděno do fialovo modro růžova) v ruce pádlo, voda crčící ze šosu … no a takhle jsme tam pobíhali asi od 17 do 22 hod -nejdříve jsme si samozřejmě neopreny sundali, ale s postupujícím večerem jsme je zase rádi nandavali a dokonce jsme začali i z lodí stavět provizorní přístřešek - no fakt jsme museli pro místní zahrát kvalitní představení … autobus pak naštěstí příjel - měl cestou poruchu - ani nemusím popisovat, jak jsme se potom hromadně zahřívali rumunskou pálenkou …

Mějte se moc pěkně
zdraví Sýkorka

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 29.07.03 08:21

Ahoj holky, já patřím k čerstvým snažilkám ( ale doma už mám holčičku). Moje nejkrásnější dovolená byla určitě ta loňská, tady u nás v Krkonoších. Spali jsme v chalupě staré 150 let s obrovskou zahradou, kde nás občas navštívily srnky, chodili jsme na túry, koupat se , večer opékali maso. Prostě balzám na duši. Nejhezčím z těch dnů byl můj den svatební. Užila jsem si ho dokonale, nejdřív jsem si ale musela sehnat svědky, kytku, šaty a prstýnky jsme naštěstí měli už sebou. Ale vše se povedlo, ani ženich neutekl , pršelo štěstí (teda doufám) . Letos na stejné místo jedeme zase a moc si přeji, aby nás domů přijelo o jednoho víc a hemžátko se usídlilo…
Všechny zdraví snažilka Pepigaba

Anini
Kecalka 371 příspěvků 29.07.03 08:31

Ahoj Alice,
vím, že jsme spolu o tomto deníčku mluvily a tak pro mě není překvapením, každopádně byl to tvůj nápad a tak díky za něj. Mi jako snažilce -čekatelce je tento deníček bližší.

Tak a teď k dovolené. Bude jako u Sýkorky tedy o Rumunsku. Bylo to před 3 lety, kdy jsme teď již s mým manželem, začali chodit. On- horal tělem i duší, já, která v životě nebyla ani na Lysé hoře jsme vyrazili se zájezdem do Rumunských hor. Roman to vedl jako průvodce a já se děsila i noci pod stanem. Ale musím říct, že to byla super dovolená, komu se kdy poštěstí ráno vylézt ze stanu a srazit se s divokým koněm, který čmuchá, co mu to na jeho louce vyrostlo :o) Zvládla jsem všechny túry, dokonce jsem lezla jištěnou cestou po skalách, hrála si na „speleologa“ v mnoha krasových jeskyních a myslím, že jsem to zvládla na 1.
Taky jsme na našich toulkách narazili na typickou horskou vesničku, velice chudou, podívali jsme se jak pečou venku chleba (koukali na náš jak Sýkorka napsala- jako na mimozemšťany) a nabízenou musli tyčinku obraceli v rukou a nevěděli co s ní. V jedné místnosti žili 2 rodiny+pár slepic, no co Vám budu povídat. Ale byli velice vstřícní a přátelští a evidentně šťastní.
Zkrátka tato dovolená se vydařila a budu na ni vždy vzpomínat.

Doufám, že jsem to nepsala moc chaoticky a dá se to přelouskat.

mějte se všechny nově příchozí moc fajn a doufám, že se tu sejde bezva parta.

Pápá
Anna

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.07.03 10:09

Ahojte!
Skvely napad tento dennicek ;o)
Ja som uz takmer snazilka, ale kedze este nie som uplne snazilka, tak zatial do snazilkovskeho dennicku neprispievam, aj ked som tam zopar malych osobnych postrehov napisala. ;o)
Takze asi by som sa mala trosku predstavit ;o) Volam sa Jana, mam cosi cez 28. O mesiac sa vydavam a strasne sa tesim. (Ako by aj nie ze? ;o))) A potom zacne snazenicko. A tak som sa dostala aj k teme dovolenka, hoci ja na ziadnu dovolenku nepojdem, ale na svadobnu cestu, ale aj to sa rata, nie? ;o)
Urcite to bude jedna z nasich najlepsich dovoleniek - kedze medove tyzdne su len jedny ;o))) Pred dvoma rokmi sme spolocne s drahym boli na Santorini a Grecko si zamilovali. Pred rokom sme sa na Lesbose zasnubili a tento rok to asi vyhra Kreta ;o))) Velmi sa tesim na to obrovske teplo, na more, na tie skvele dobroty, co varia Greci, na ten cas, co stravime s drahym (teda potom to bude uz manzel) spolu a samozrejme na malicke sladucke prekvapenie, ktore si odtial mozno prinesieme ;o)))
Tesim sa, ze podvecer nebudem vediet kolko je hodin ale nebude ma to trapit, lebo ma ziaden cas nebude tlacit. Minuly rok som si to tak raz na prechadzke uvedomila - hiii, kolko je hodin, nemali by sme uz ist „domov“? a ta ulava, ked mi doslo „co sa plasis, ved si na dovolenke!!!“ ;o)))) Nestava sa to aj vam? ;o)
Tak, nejako som sa rozkecala na uvod, snad som vas neunudila ;o))

Majte sa pekne, letne, oddychovo, dovolenkovo ;o)
 Jana

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 29.07.03 10:35

Ahoj holčiny.
Jmenuji se Táňa a na e-mimino chodim víc než rok. Zatím nejsem snažilka, tudíž jsem nepřispívala, ale za měsíc mám svatbu, takže kdo ví..:).
Asi před pěti lety jsem potřebovala pořádnou dovolenou a můj tehdejší přítel neměl čas. Tak jsem odjela sama do Chorvatska na týden se cvičením. Potkala jsem tam báječnou partu „děvčat“ od 20 do asi 60 let a potom jsem si tu dovolenou zopakovala ještě dvakrát. Přítele jsem vyměnila, ale přtelkyně z dovolené zůstali dodnes. Moje „chorvatská“ kamarádka Marcelka mě naučila vážit si sama sebe a jít za tím co chci já a ne jen ten druhý. Otevřela mi prostě oči a já jsem ji za to moc a moc vděčná.

Kočulka

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 29.07.03 10:52

Ahoj všem,

tak se hlásím do klubu přelétavek! Ali jsem ráda, že tvůj bojovný duch dal vzniknout novému, trošku odlišnému deníčku. Věřím, soudě dle prvních vlaštovek, že se nás tu sejde dobrá parta jako v jiných deníčcích a témat na „pokec“ bude spousta. Vždyť o hubnutí většina z nás ví určitě své, kdo by nechtěl vypadat přitažlivě v plavkách na dovolené se svým vyvoleným, vaření se asi většina z nás v domácnosti dřív nebo později taky nevyhne, k ručním pracem taky občas tíhnem a anglická konverzace? no proč ne!

A jak je to s tou nejbáječnější dovolenou? Co se mě týče, každá moje dovolená byla báječná, v dětství jsem s rodinou procestovala spoustu krásných míst, na která se budu jednou se svými dětmi ráda vracet. S posledních pár let mám ale nejkrásnější zážitek z naší svatební cesty, nejen proto že byla svatební, ale hlavně pro krásu přírody na Sardinii, ostrov nám s manželem vážně učaroval, lidé jsou tam pohodoví, nikdo nikam nespěchá, vždy si najde chvilku na posezení s přáteli u skleničky, náš středoevropský shon je jim naprosto cizí, co na tom, že na obchodě je napsáno, že se otevírá v 16.30, prostě až přijdu, tak otevřu. I přesto, že zem je naprosto vyprahlá, na jihu ostrova byla spousta zeleně, zvláštní rostliny, stromy, keře, kaktusy, na kterých se malíř barevně vyřádil, průzračné moře, sněhobílý písek. O pár kilometrů dál už horský masiv z bílého vápence, úzké kaňony tak akorát na protáhnutí, skály čnějící až někam do nebes,… Prostě takový malý ráj na zemi a pro mého manžela velký horolezký ráj.

Všem přeji krásný den a doufám, že sluníčko na nás zase brzo vykoukne z mraků.

Pavča

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.07.03 11:03

Ahoj Alice a přelétavky,
moc vítám tento deníček, a to hlavně jako upsaná předsnažilka, která ať píše kam píše, má pocit trochu toho špionství a pokradmého nakukování jako že tam nepatří. Mě to opravdové snažení čeká až za rok nejdříve, taky po svatbě, ale kdo si počká, ten se dočká :-)))
Ačkoliv mého nejmilejšího človíčka znám již 13 let, za ty tři roky, co jsme spolu byla z nejkrásnějších dovolených ta poslední letos v červnu na Krétě, to je opravdu ostrov snů, ale taková ta pravá romantická byla v r.2001 v Ro­háčích, kam jsme se kodrcali sto let starým , po střechu naloženým autí, se stanem a spacáky, zdolávali jsme v letním týdnu, který kompletně propršel okolní hory Banikov, Baraniec, Tri kopy a tak a večer jsme promočeni lezli do promočeného stanu, který několikrát málem strhla bouřka a vichřice. Přesto to mělo neopakovatelné kouzlo a když jste hodně zamilovaní, máte dokonce pocit (občas) že 20ti kilový batoh váží jen 5kg.
Ahoj
Claudie

apolennka
Povídálka 20 příspěvků 29.07.03 11:51

ahoj „přelétavky“, ráda se přidám. Je mi 28 let, jsem 2 roky vdaná a ráda se odreaguji při klábosení o čemkoliv.
Dnes píšete o své skvělé dovolené, nemůžu si pomoct, ale momentálně si při slově dovolená vzpomenu na svou snad nejhorší dovolenou - každý rok jezdíme s partičkou na hory. Letos s sebou vzala jedna kamarádka svojí ségru, kterou po 8 letech opustil přítel, aby chudinka nebyla sama doma. Jenže ta „chudinka“ to začala zkoušet na všechny přítomné mužské - zadané i nezadané. No co myslíte? Ten můj se chytil! Naštěstí šlo skutečně jen o flirt, který jak začal, tak skončil, ale mě to úplně otočilo život naruby. Reagovala jsem na to po svém, trvalo mi dlouho, než jsem zase začala manžílkovi věřit, a to se vlastně nic tak hrozného nestalo. Co bych dělala, kdyby opravdu došlo k nevěře, nevím.
Navíc ta holka mu pokoj nedává ještě teď a občas mu přijde sms nebo mail - zkouší to znovu a znovu. (Mám být ráda, že je o něj zájem a nevybrala jsem si špatně ;-)) Na tu dovolenou jsem se moc těšila a byla pro mě noční můrou.
Nechci teď řešit proč a jak a podobně, už je to za námi a klape nám to výborně.
Doufám, že letošní letní dovolená bude z jiného soudku :-)
Také přidávám pár návrhů na témata k povídání: I muži mají své dny, Chlapi a nemoci, Jak mě požádal o ruku, Proč jsem vlastně řekla ano, Náš svatební den …
Nemyslete si, že nasazuji na chlapi, jsou to báječný lidi a bez nich bychom nebyly spokojené :-)
A nikdo z nás není bez chybiček…
Mějte se všechny nádherně.
Přeji pohodové dny :-)
Apolennka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 29.07.03 11:53

Schamka!
Svatá pravda.Řecko je dokonalá země.Všechno je tam v pohodě,nikdo nikam nespěchá,každý se usmívá.Super.
Já jsem loni strávila dva týdny na malém ostrově Kós a vůbec se mi odtamtud nechtělo.
Stýskalo se mi po moři,přístavu a taky po dobrém papů.Však na to taky bypadám,že bych papala.Hi hi.
Hrozně ráda bych jela na Thasos,nebo Santorini.Kamarádka byla na Tahossu a je nadšená.
Nafteta

Sandrine
Kecalka 166 příspěvků 29.07.03 12:00

Ahoj Alice, přelétavky, snažilky a všechny ostatní.

Moc díky za tenhle deníček (Alice asi už ti z té nekonečné chvály jde hlava kolem co?). My se s manželem snažíme o mímo teprve měsíc, ale o to usilovněji :-) Dosavadní deníčky mi připadaly jako uzavřený spolek - už se všechny příliš znáte na to, aby k vám přibyl nový člověk, takže se ze mě stal pasívní čtenář. Nápad založit nový deníček je výborný.

Dovolené jsem prožila všechny nádherné - nepamatuji si, že by se někdy stalo něco, co by nás rozhodilo - asi jako ve všem platí „jaký si to uděláš, takový to máš“. Nádhernou dovolenou jsem prožila v Turecku, tehdy ještě jako holka s bráchou a rodiči. Bylo to v polovině devadesátých let a do Turecka se přece jenom ještě tolik nejezdilo. Moje máma se hrozně bojí lítat a z Turecka byla naprosto vyřízená - Turky si představovala pomalu jako divochy s turbanama na hlavě a zahnutýma šavlema. Z odletové haly nám málem utekla - chytili jsme ji až u taxíků před budovou. Jenomže pak jsme konečně přistáli a Turecko, to je jedním slovem ráj. Byli jsme v Bodrumu, tam jsou pláže menší než na riviéře, což nám vyhovovalo. Všude krásně květly kytky, palmy byly v noci osvětlený jak na Vánoce, moře bylo krásně čistý - nádhera. Samozřejmě jsem se tam taky hned zamilovala, vždycky jsem měla slabost pro tmavé typy (můj manžel je taky takový). Po návratu z dovolené jsem se plácala v té pravé popříjezdové depresi. Moje vzpomínky jsou tak nádherné, že mám strach jet tam znovu, abych si nepokazila dojem. S manželem letos jedeme poprvé na společnou zahraniční dovolenou, a to na Krétu, tak jsem zvědavá, jaké to tam bude.

Sandrine

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.07.03 12:03

Ahoj Nafteta.
Tak ja ti zase mozem odporucit Santorini! Romantika jak vysita! ;o))) Niektori tvrdia, ze sa tam neda nic, ze je tam nuda, ale podla mna to nie je pravda. Ked clovek chce, vzdy sa da. My sme tam boli 11 dni a nestihli sme vsetko, ked sme dorazili domov, zistili sme, ze sme nevideli dorske stlpy(!!!), ktore boli z druhej strany kopca, pod ktorym sme byvali a stary amfiteater ;o( No nic, snad sa tam este niekedy vratime ;o)

Ozaj, ako Kos? Kupila si sa na tej plazi, kde si tie staroveke stlpy? Ja to v kazdom katalogu obdivujem ;o)))

Tak sa zatim maj. Idem este mrknut dalsie prispevky ;o))) Zda sa, ze dennicek ma uspech. Chi-chi.
 Jana

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.07.03 12:12

K tym svadobnych temam sa pridavam ;o)))) (hadajte preco! ;o)
 Jana

apolennka
Povídálka 20 příspěvků 29.07.03 12:20

Ahoj Sandrine, naprosto s tebou souhlasím -Také mi dosavadní deníčky přišly příliš uzavřené. Když je někde partička, těžko se do ní dostává. Všichni se už znají, ví o sobě, a trvá déle, než se „zapracuješ“.
Takže je to o zkoušení se někam prorvat nebo využít nových deníčů :-)
Přeji pohodový den:-)
Apolennka

Slunnicko
Povídálka 44 příspěvků 29.07.03 12:31

Ahoj holky,

já bych se teda taky s dovolením přidala :). Všechny ostatní deníčky pročítám, ale zatím se ještě nemůžu nikam oficiálně zařadit, nejblíž jsem asi ke snažilkám, takže mi to ?sem tam? ujede a něco tam plácnu, ale jen jako vetřelec. Tady se snad budu moct vyřádit bez ostychu :)!

Tak a k prvnímu tématu - nejvydařenější dovolená:
Jako tehdy až po uši zamilovaná, jsem před pár roky v létě kývla na nabídku mého miláčka na dovolenou v exotických krajích. Pak ale do toho všeho padl návrh, že by se tam s námi vydali i jeho rodiče s tím, že to všechno zaplatí. Po dlouhém váhání a ujišťování, že se tam s nimi ani neudivíme, jsem naivně souhlasila a těšila se na krásnou dovolenou po boku mé (tou dobou ještě dost čerstvé) lásky. Šok přišel hned u recepce v hotelu, když nám byl přidělen apartmán, kde byla jedna ložnice, druhá tak nějak splývala s obývací místností a jedna společná mrňavá koupelna. Mě se zamžilo před očima a okamžitě jsem odjížděla zpátky na letiště. Při představě, že budu po celou dobu své vysněné dovolené sdílet s budoucí tchýní pár metrů čtverečních, mi bylo do breku. Snažila jsem se dělat, že mě nic nemůže rozhodit, ale můj otrávený obličej a ret ohrnutý až ke kolenům byl pro všechny jasným signálem, že těch 14 dní prostě nepřežiju (a oni se mnou taky ne :)). Odpoledne rodiče zašli za delegátkou a byl nám přidělen sice taky apartmán, ale tam už byly dvě ložnice a dokonce dvě koupelny a vše dostatečně izolováno (i zvukově :)). Společná byla jen terasa. A od té chvíle ? úsměv na tváři a krásných čtrnáct dní dovolené. Východ slunce na pláži v obětí mého Srdíčka ? a všechny prvotní nepříjemnosti byly rázem zapomenuty. Zbytek dovolené jsme prožili opravdu téměř sami a ani tahle událost nenarušila náš dnes už téměř šestiletý vztah. A dovolených s rodiči jsme od té doby naštěstí taky ušetřeni.

Mějte se všechny krásně a ať se nám ten príma deníček pěkně rozfrčí!
 Jana

Slunnicko
Povídálka 44 příspěvků 29.07.03 12:41

Téma svatby ....... sem s tím, pro nás, co jsme teprve „dobývané“ zrčitě nějaká ta rada nebude k zahození - víc hlav víc ví :)))!
No a chlapi - věčné téma!

Jana

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.07.03 13:06

Přidávám se k těm svatebním tématům ať něco pochytím… :-))) I když Alice už něco takového zkoušela kdysi nadhodit pokud si pamatuji a pár příběhů už tu bylo.
Claudie

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 29.07.03 13:15

A co se ka Santorini všechno da?:-)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 29.07.03 14:29

Holčenky zlaté!

To se nás tu sešlo!! Až mi z toho jde hlava kolem! Jestli mám reagovat opravdu na všechno, tak už se toho dopředu děsím!! :o) Ale je to fajn, že jsem se tu sešly. S tím uzavřeným společenstvím máte pravdu, proto jsou tu pořelétavky, které mohou tu od maminek, tu od těhulek či snažilek a předsnažilek přelétnout sem a trochu si tu odpočinout a zaštěbetat. Témat je dost a určitě se ke všem dostaneme.

Vítám Matláska , tedy Petru se kterou jedeme opravdu na dovolenou. Seznámily jsme se spolu (a ještě s Evou Hruštičkou) tady na emimču, konkrétně na chatu někdy v půlce února. Od té doby si píšeme, voláme a dovču už jsme dlouho plánovaly. Takže píší týden tu nebudu, ale určitě vás o průběhu dovolené budeme informovat. Anini má moje číslo a SMSky to jistí! Takže kámoško, vítej tu, už je na vás všechny moc těším, nejen na Tebe a Matyáška, ale i na Tvého chotě a celou bandu Hruškovic!

Zdravím Martinu Naftetu , což je pro mě známá firma ze snažilkovského deníčku. Hm, dovolená na vlastní pěst ve Španělsku! NA to bych asi odvahu neměla. Jinak mi to připomíná moje dovolené za svobodna ? když jsem někam vyrazila, vždycky jsem tam potkala výborné holky a žádnýho kloudnýho chlapa! Vlastně až na jednu výjimku, ale o tom vám napíšu podrobněji.

Vidím další známé jméno ? Sýkorka , jen ted nevím, jestli jsi od Brusinky nebo od Ed. Už jsem to našla, od Brusinky. Já tam k vám chodím nakukovat. Takovou dovolenou v Rumunsku bych si také nechala líbit. Jezdím na vodu skoro každý rok (teda loni jsem vynechala? Verunka se nám nevešla do barelu?) V 99 jsem jeli Hron a to i částečně na raftech. Byl to ohromný zážitek, v noci se strhla průtrž mračen a ráno měla řeka o 60 čísel navíc. Ty vlny bych vám přála vidět! Jeli jsem ten úsek na raftu dvakrát a podruhé už voda trochu klesla.Jenže to bylo jen ve vestách, bez helm a neoprénů. Máš z toho Rumunska fotky? Tak mě napadá, že bychom si mohly zařídit podobné stránky jako u snažilek, kdo by chtěl, může tam vložit nějaké fotky. Nebo to uděláme tady ve fotogalerii.

Pepigaba je na tom koukám podobně jako já, taky už máme jednu princeznu (no ted spíš zlobilku) doma a druhé moc chceme. Myslím, že jsem Tě jednou zahlídla na chatu, je to možné? Ale nemluvily jsem spolu. Svatba v Krkonoších je správný odvaz!! To se mi líbí! To by sneslo i podrobnější popis? :o) Co svatební hostina? Opékali jste špekáčky? :o) Těšíme se na další podrobnosti!!

No Anini! Vítaj fajná děvčico z Ostravy! A Ani se známe osobně ze Brněnského srazíku snažilek. Minulý týden mě zásobila novinkami na mobil. Do Rumunska se ráda podívám. I moje nejkrásnější dovolené byly z hor. Však o tom napíšu hotový román? Teda jednou? :o)

Janka schamka se nám postarala o mezinárodní účast! Děkujeme! Řecko, tak tam jsem taky nebyla? Moc mě láká ostrov Korfu. Zatím ho znám jen z knížek Geralda Durrela Prozradíš nám z které části Slovenska jsi? Dřív jsem měla hodně kámošů ze Slovenska a měla jsem to štěstí, že to byli vždycky moc fajn lidi. Ted mi slovenština chybí a jsem ráda, když si v ní aspoň trochu počtu.

Příspěvek od Táni Kočulky mě obzvláště potěšil ? protože je to asi její první příspěvek po roce na emiminu. Právě pro Tebe a Tobě podobné je tento nový deníček tady. Uzavřené deníčky jsou fajn a vždycky budou, ale je dobré mít i něco pro všechny, kam můžu přijít bez pocitu, že tam vlastně nepatřím Chorvatsko s ?děvčaty? muselo být příjemné. Také mám ve svém životě svoje ?Marcelky?, které mi pomohly být tím, co ted jsem.

Holky, prozradím vám, že bez Pavči (a Anini) by tento deníček ani nevzniknul. Bylo to jejich nakopnutí, co mě přimělo sednout ke klávesnici a trochu do ní zabušit. Prozradím vám na ní, že je to čerstvá novomanželka a majitelka malého jezevčíka (promiň, jméno jsem zapoměla) a že na skály leze nejen její manžel, ale i ona. Sardinie sousedí s Korsikou a o té budu psát ve svém dovolenkovém vyprávění.

Pokračování následuje!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 29.07.03 14:34

Vítám claudii, kterou dobře znám od snažilek. Tak tady se můžeš klidně cítit jako doma a nemusíš se odtud stěhovat do jiného deníčku i když otěhotníš. Na Roháče mám i já krásné vzpomínky, bydleli jsem v Habovce u jedné paní a vycházeli každý den na nějakou tůru. Ale počasí nám vyšlo nádherné.

Jsem ráda, že nám Apolennka svůj zážitek. Vůbec to není od tématu a chápu, že se Ti to stále vrací. Zažila jsem něco dost podobného, i když nešlo o manžela. V naší partě byla i má suverénější spolužačka a kamarádka, tehdy zadaná a pravidelně na sebe upoutala pozornost chlapa o kterého sjem měla já zájem. S jedním skončila i ve spacáku. Připadalo mi to jako velice nespravedlivé. Moje dobrá kamarádka žila asi 4 roky v sektě a její manžel tam žil s jinou řenou, protože to Guru tak ustanovila?! Pak spolu nakonec odešli. Moc jí obdivuji, já bych to asi nepřekousla. Ty jsi statečná ženská. Víš, oni ti chlapi jsou od přírody bigamisti a flirt nebo i nevěru neberou tak tragicky. To my ženské se tím trápíme a děláme si z toho vrásky. Věřím, že na Tvůj příspěvek zareagují i ostatní holky. Ke Tvým tématům se brzo dostaneme, nechceš si vyzkoušet vedení deníčku a nějaké téma hned použít? Napsala bych Ti co a jak.

Ahoj Sandrine! Hlava mi kolem nejde, neberu to jako osobní chválu, ten nápad vzešel stejně tak od holek jako ode mě. Prostě jsem si uvědomily, že snažilkovský deníček začíná být pro nás příliš monotématický, což je u takového deníčku naprosto normální. Vlastně v tom kromě Anini a Pavči jede ještě Marka, ta se tu určitě také objeví. Tenhle deníček bude jiný v tom, že je otevřený. Kdo chce napsat, klidně může psát a nemusí se ani moc představovat, když sám nechce. Prostě tu jsme a klábosíme, podobně jako na chatu, jen je tu víc místa a může sem přijít i ten, kdo se na chat nedostane. O Turecku nebo spíš o Turcích Ti může povykládat Anini? :o)

Jani Slunnicko vítaj u svých! Tady určitě nejsi vetřelec, můžeš se vyřádit dle vlastní chuti! Píšeš kouzelně! Ten dolní ret ohrnutý až ke kolenům bych si přála vidět!!! Joj to bude počteníčko číst Tvoje příspěvečky!! :o)

Zatím se loučím a těším se na nové příspěvky!

Alice

Anini
Kecalka 371 příspěvků 29.07.03 15:19

Teda Ali, to je úžasné jak jsi to všechno shrnula, jsi veliká šikulka.

Jinak co se Turků týče, mám s nimi poměr- pracovní (jen) a tak bych je asi jen hanila, protože jsou to potvůrky a dělají mi samé naschvály :o)) Mají na všechno hodně času, což můj šéf nedokáže pochopit a honí nejen mě,ale i ty chudáky Turky jako nadmutou kozu :o)

Ale je fakt, že jsou jiné mentality a zemi mají krásnou. Loni jsem strávila 5 dní u moře ( v Češme- bylo vidět na Řecký ostrov, bohužel nevím jaký) na náklady mého dodavatele, takže jsem si užívala co to dalo.
A bylo vidět, že jim dělá radost mě „rozmazlovat“ :o)

Jinak je tu tolik příspěvků, že ani nestíhám číst.

Holky, přeji Všem pěkný zbytek dne.

Anna

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 29.07.03 15:22

Teda holky!

tak koukám, první den nového deníčku se vydařil, příspěvků jak máku na poli, jsem ráda, že jsme Alici k tomuto činu „dokopaly“ a že se nápad líbí.

Jak už Alice prozradila, jsem novomanželka a tak mám ten svatební ruch ještě ve velmi živé paměti, takže pokud vás bude tohle téma - především ty, co se k tomuto kroku chystají - zajímat, sem s otázkami, možná se dokopu i já a udělám vám vyprávění na jeden deníček, ale všechno záleží na vás.

A co se lezení týče, momentálně hraju spícího brouka, eventuálně jističe svého manžela, nemám ten správný morál na zdolávání skalních vrchů, ale on zase přijde. Je to nádherný pocit, když vylezete - já se tedy s funěním, klením a pod. vysápu - na nějaký ten skalní vrchol a můžete koukat, jak je země krásná, obzvláště krásné výhledy jsem zažila ve skalním městě na Prachově, ale to je taky na dlouhé povídání.

Takže holky štěbetalky jen tak dál a určitě dojde na krásná vyprávění našich zážitků.

Mějte se prímově

Pavča

katusa1
Povídálka 20 příspěvků 29.07.03 15:45

Ahoj všem,
taky moc vítám tenhle deníček. Patřím k těm co ještě nemají po svatbě a ještě se nesnaží. No kdo si počká ten se dočká že :))

K tématu Dovolená…
Dovolená na kterou asi nejraději vzpomínám je ta první s přítelem, jeli jsme stopem do Adršpacko-Teplických skal… spali pod stanem… prolézali skalní města.. no nááádhera :)
Ale nedávno jsem se vrátila z řeckého ostrova Rhodos a musím říct, že to byla taky paráda. Byla jsem tam s „tchýní“, vím že to není moc běžný.. ale můj přítel moc vedro nemusí a ona neměla s kým jet. Tak jsme to dali dohromady a jeli, nevím prostě asi mám štěstí, ale nemůžu si ani na vteřinku stěžovat. Krásně jsme si to užili a kdybych neměla už plán na příští rok tak bych s ní moc ráda zase někam jela.

Ahojky Katusa

katusa1
Povídálka 20 příspěvků 29.07.03 15:46

Jo ještě jsem zapoměla, taky bych ráda to téma svatba protože mne to také čeká tak abych měla nějaký poznatky dopředu :o)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 29.07.03 16:26

Zdravím Katusu! Právě jsem se potkaly na chatu.

Takže se nám to pěkně rýsuje - nový deníček bude o svatebních přípravách, svatebních šatech, svatebních hostinách, svatebních hostech, svatebních darech, svatebních obřadech a kdo si troufá, tak třeba o svatební noci… :o) Povede ho nejspíš Pavča, pokud se nebude příliš bránit… :o)

Alice

Meliska
Kecalka 194 příspěvků 29.07.03 17:07

Zdravím všechny štěbetalky přelétavky,
i já bych se ráda přidala do nového štěbetalského deníčku. Nakukuji na emimino téměř půl roku a můžu říct, že se ze mě stala závislačka :-). Vzhledem k tomu, že jsem zatím předsnažilka, tak jsem do žádného dëníčku nepřispívala. S přítelem žijeme spolu dva roky a svatbu plánujeme na příští rok a pak si myslím, že nebude dlouho trvat a mohl by přijít i nějaký ten mimísek :-). Ale o tom až jindy :-). Také se přikláním k tématu „svatba“, vdané štěbetalky určitě rády zavzpomínají a my, co se na ten velký den chystáme se rády přiučíme.

A co se týče dovolené, ráda vzpomínám na Španělsko, Costa Brava (divoké pobřeží). Byla to naše první dovolená s přítelem u moře. Vřele doporučiji všem, kteří milují moře, zábavu, krásnou přírodu a botanické zahrady, kterou se tohle pobřeží pyšní. Je jedenáct kilometrů dlouhá, ale stojí opravdu za to.
Mějte se všechny moc fajn.

Meliska

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.07.03 17:26

Holky, ja by som potrebovala dennicek na temu hnusna odporna kolegyna, ktora mi dneska jedno nechutne poleno vrazila pod nohy… ;o((((( a ja mam chut ju zadrhnut!!! ;o

Prispevky som len preletela, ale pokusim sa reagovat na to, co som zachytila… ;o)

Nafteta, takze na Santorini mozes robit toto:
My sme sa dali na akciu „Santorini za jeden den“. Najprv sme sli do Akrotiri, kde sa nachadzaju vykopavky 4000 rokov stare. Je to uplne amazing, ale ti ludia uz vtedy stavali viacposchodove domy a mali vraj vodovod. Nejakym sposobom sa im podarilo zistit, ze sopka (Santorini je vlastne zvysok kratera, co ostal po mohutnej explozii) sa chysta vybuchnut a tak z ostrova usli, ale ich pribytky sa pod vrstvou popola zachovali takmer neposkodene! Niektori tvrdia, ze toto je bajna Atlantida.
Po tomto sme sa nalodili a isli priamo na krater - je na malom ostrovceku Palea Kameni, co je sucast suostrovia ;o) Santorini. No to ti bola vec! Hrabnes trosku rukou do zeme a poda je horuca. Z dier v zemi unika sira ;o))) ako v pekle.
Potom sme sa zase chvilku plavili po kaldere a isli sa okupat v horucich pramenoch.
Potom zase na lod a na maly ostrovcek oproti, kde ludia ziju viac-menej civilizaciou nedotknutym zivotom. Je to tam mile. Hore do dedinky treba slapat do kopca alebo sa odviest na somarovi, potom v dedinke je to take tiche, v:,–(e sa chodi pesi ;o)
Na zaver dna sme mali „najkrajsi zapad Slnka na svete“ v mestecku Oia (alebo Ia), kd sme sa dostali na somarikoch (hnus-nehnus, ten kopcisko uz bol vazne nad moje sily ;o) - to je romantika, co? ;o)))

Okrem tohto sa da ist po vinnej ceste po ostrove, alebo do hlavneho mesta obdivovat rusny zivot (no rusny ako rusny) a krasnu kykladsku architekturu.
No a tie nestihnute dorske stlpy v Ancient Thira a zrucaniny amfiteatra.
No a more a more a more a ciernu plaz alebo cervenu plaz ;o)))
Tak co, navnadila som ta? ;o)
Inak v jednej restike sme sa snazili hadat, co za holu nas to obsluhuje, pretoze ta kruhucka blondinka na Grekynu nevyzerala, napokon sa z nej vyklula Ceska ;o))) Vraj tam chodieva kazde leto, mozno, ak sa tam vyberies, tak ju stretnes! ;o)

Alice, ja som z Martina, to je 30km od Ziliny, to je na severo-zapade Slovenska ;o) Tej slovenciny si odo mna zase vela nauzije, lebo nemam slovensku klavesnicu a ak aj mam, tak sa v nej nevyznam, takze pisem takto - dufam, ze je to citatelne… ;o)

No, musim bezat domov ;o))) Majte sa krasne.
Jana

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 29.07.03 20:07

Nazdárek přelétalky,
Tak za jeden den takových komentářů? ráno jich tu bylo sotva šest a ted??? Je vidět že to opravdu byl dobrý nápad.
K dovolený bych se asi moc nevyjadřovala protože bych napsala co ostatní bylo tam krásně a prima. Naše poslední dovča byla v Chorvatsku na ostrově Brač a ubytovaný jsme byli v Bolu. Byli jsme tam s kamarádama za účelem se potápět tak co vám budu povídat, opravdu super.

Ale určitě přidám komentář až bude řeč o svatbě přesněji řečeno jak jsem se seznámila s mým manželem?.

Zdraví Jarča

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 29.07.03 23:10

Ahoj!
Chválím nápad na nový druh deníčku!
Taky se bojím, že za čas zblbnu z těch všech plínek a prdíků :o)
Nejvíc se těším na téma „pomlouvání“ chlapů :o)))))
Teď je téma dovolená:
Nebudu psát o nejkrásnější dovolené (každá byla úplně super), ale o tom, co mě letos potkalo a docela i rozhodilo. Jooo, psychika šestinedělky je nevyzpytatelná :o))
Jistě víte, že mám malou Valentýnku, která se narodila 13.června - takže před začátkem prázdnin.
Od svých čtyř let trávím každý rok minimálně týden pod stanem s rodiči a později i s jejich patrou (i teď na „stará kolena“). Teď po třiadvaceti letech jsem najednou nemohla jet! A přišel absťák!!!
A já praštěná šestinedělka místo radosti nad miminkem plakala, že nejsem s nimi pod stanem a každý den žhavila mobil, jak že se tam mají.
Teď už se nad tím usmívám, ale předtím mi bylo ouvej. Stačilo vidět v televizi stan nebo turistu či slyšet kytaru a bylo zle. :o))
Přeji vám, abyste letos tu vaši dovču prožily bezvadně a byla to ta nejlepší nejsuprovější!!!
A jen šeptem, abych to nezakřikla: koncem srpna se určitě někam s Valuškou a manžílkem vydáme stanovat :o) Aspoň na jednu noc :o)
Pa pa
 Zuzka

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 30.07.03 01:09

Ahojky Alice a štěbetalky :-)

Tenhle nový deníček je naprosto super. Jsem sice oficiálně snažilka, ale do snaži-deníčku moc nepřispívám. Když Ed zakládala snažilkovský deníček, byla jsem u jeho zrodu mezi prvními. Miminko se zatím nepovedlo, takže jsem trochu otupěla.
Jsem vdaná právě půl roku, takže jako další téma bych svatbu uvítala.Ještě mám všechno v paměti, takže bych k tomu mohla také něco napsat. .

Ale teď k tématu dovolená.
Jako nejhezčí dovolenou považuji svoji čtrnáctidenní brigádu na koňské farmě. Starala jsem se o tři kobylky za jídlo, ubytování a za výcvik v ježdění. Měla být původně na celé prázdniny, ale na čtrnáct dní ji zkrátil úraz. Vezla jsem koním na pastvinu vodu v barelu na kolečku, kolečko poskočilo na výmolu a kobylka přede mnou se lekla a kopla mě do kolene. Měla jsem štěstí, protože jak jsem byla skloněná nad kolečkem, měla jsem hlavu asi 20 centimetrů od kolene. Nemuselo to dopadnout třemi stehy a zhmožděním kolene. Přesto jsem na koníčky nezanevřela a ráda si zajezdím. Takže plánuji výhledově s manželem koupit domek na venkově, abych mohla chovat mimo jiných zvířátek i pár koní. Takže ideální dovolená pro mě je putovní na hřbetě koně. Třeba se mi to někdy splní. Mějte se prázdninově
Alfinka

Tuc
Nováček 2 příspěvky 30.07.03 03:04

Ahoj vsichni !
Tak myslite, ze se muzu taky pridat ? Sem na e-mimino dost casto nakukuju, ted jsem se cerstve zaregistrovala a mam velkou chut si popovidat. K dovolene bych rekla, ze jsou vsechny „ty nejkrasnejsi“, tak mozna napisu o tech nejcerstvejsich - minuly rok se nam splnil sen vyrazit na vodu i s nasimi dvema detmi. A to ne na vodu ledajakou, ale na uzasna cista kanadska jezera, hluboko uprostred lesu, kam „lidska noha nevkrocila“…Kazde rano jsme sebe a vsechny nase veci naskladali do tuze male kanoe, a pak uz nastal cely den padlovani, zpestreny jen obcasnym prenasenim kopcu mezi jednotlivymi jezery, pripadne obchazenim pereji ci vodopadu (ted prehanim, vodopad tam zadny nebyl, zato spousta bobrich hrazi, ale po te se da lod v pohode pretahnout). A jak zpivaval Michal Tucny „Kdyz mel jsem zizen, z potoku jsme pil…“ V nasem pripade z jezera, ale stejne, uznejte, to se nam asi uz nikde jinde nepodari…
No a letos, pro zmenu uz se tremi detmi, jsme se museli „spokojit“ se stanovanim u jezera, zato ale bez tatinka, ktery se vydal na vylet k Eskymakum. Stanovani nam zpestrila nejruznejsi zvirata - ted uz vim, proc jsme minuly rok v divocine zadna nevideli - vsechna se prestehovala do okolo kempu, kde se zivi na odpadcich a vsem, co neopatrni turiste zapomenou zamknout do auta. No zkratka - budeme na vse jeste dlouho vzpominat !

Tuc
Nováček 2 příspěvky 30.07.03 03:07

A moc se omlouvam - zapomnela jsem se podepsat ! Tak tedy vsechny moc zdravim a ahoj , Tuc

Bella
Povídálka 36 příspěvků 30.07.03 07:30

Ahoj holky,

tak se hlásím mezi Vás přelátavé. Jsem sice snažilka,ale po skoro 2 letém snažení, kdy 3 - 4 měsíčně člověka běhá po doktorech, měří si BT a tak, jsem ráda, že si můžu popovídat o věcech, které s tímto vůbec, ale vůbec nesouvisí.
I když teď máme takovou malilinkatou dovolenou, nikam nechodíme a nikdo nám neříká jestli teď můžem nebo zase naopak ne.

Díky Tobě Alice (a samozřejmě i Vám - Anini a Pavčo), že je tu tento deníček.

A moje nejlepší dovolená? Všechny dovolené byly skvělé, ať s rodiči, kdy jsme projezdili ČR, tak s manžílkem. Prostě na každou mám skvělé vzpomínky. I když asi nejvíc budu vzpomínat na dovolenou na podzim 2000 - cíl cesty Kréta, kdy to nebyla dovolená, ale svatební cesta. Poprvé, a doufám, že né naposledy, jsem byla u moře. Bylo to prostě paráda. Moře, pláže, krásné prostředí, milí lidé a my dva. I ty další dovolené s manželem byly krásný, ale svatební cesta je jen jedna, a tu budu vždycky vzpomínat.
Letos jsme byly na týden na chaloupce na Sázavě, výlety na hrady a zámky, rybaření - světě div se my jsme chytli i pár ryb, houby jsme žádný nenašli a borůvku jsem měla jednu. Měli jsme sebou našeho hafíka, vlastně hafici,která měla svoje dny, tak jsme měli postaráno i osobní stráž, která se čítala v minimálním počtu 2 -3 čtyřnozí chlupáči. I do auta se cpali, někdy to bylo docela sranda vymýšlet, jak na ně, aby jsme mohli v klidu odjet bez ochranky.

A další témata? Jednoduše semeleme postupně úplně všechno co se dá. Od svatby, vaření, rodiny až po ...............

Mějte se krásně, a ještě jednou díky za deníček.

Bella

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 30.07.03 08:41

Ahoj přelétavky,

tak tu máme středu, týden se láme a blíží se víkend. Poslední dobou mi ty dny nějak rychle utíkají… Prokousala jsem se všemy příspěvky - byla to fuška - vidím, že je vás opravdu spousta co se rády odreagujete u nezávazného žvatlání a zpříjemníte si tak den.

Jak jsem tak pročítala komentáře, myslím, že téma na příští deníček je jasné : svatba a věci s ní související. Takže pokud nebudete proti, vzhledem k tomu, že od mé svatby v sobotu uplyne 8 týdnů a vzpomínky jsou velmi živé, ráda se deníčku ujmu. Takže vy co se na svatbu teprve chystáte piště, co všechno vás zajímá, ať už po stránce technické (přípravy, průběh, svatební tabule,…) a nebo po stránce psychické (jak to zvládnout, nezešílet, nebrečet a nerozmazat make-up, být fit po celý den, užít si den D maximálně naplno,…). A já se pokusím to dát všechno do kupy a třeba vás inspirovat pár nápady, aby i ta vaše svatba byla ta nejkrásnější. No a vy co už máte svatbu za sebou, oprašte svá alba, vzpomínky a zážitky a těším se, že je do diskuze připojíte.

Přeji všem krásný den

Pavča

Anini
Kecalka 371 příspěvků 30.07.03 09:17

Ahoooooj Přelétavky,
tak si představte co se mi včera stalo. S manželem jsme se už od začátku léta „hádala“ kam na dovolenou. Já byla pro krásy Čech a Moravy, manžel hory a moře Řecka. Vzhledem k přípravám na stavbu mě to i finančně „lákalo“ někam tady do Čech.
Nicméně jsem jedním okem pokukovala po Last minute zájezdech cestovních kanceláří.
No a včera jsem přišla domů a měla jsem na stole balíček. Tak jsem jej otevřela a obsahoval můj pas+peníze+le­tenky!!
No zkrátka manžel šel, koupil letenky, naplánoval cestu po ostrově Paros, Antiparos, Ios a Milos. No koukala jsem jako kdybych spadla z višně.
Takže teď koukám na webové stránky, kempy jsou tam moc pěkné, přemýšlím co s sebou (neboť je povolen jeden batoh pro oba+malý příruční). Jedeme příští středu 6.8. a vracíme se 19.8.
To bude dobrodružství, cestu „na vlastní pěst“ jsem ještě nepodnikala!!!

Tak to jsem vám musela hned za čerstva napsat.

Přeji pěkný i když uplakaný den!!!

Pápá
Anna

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 30.07.03 09:57

Ahojky holky. Moc me mrzi ze jsem se sem vcera a v pondeli skoro vubec nedostala a neuzila si s vami prvni vydani tohoto noveho denicku. Teeeeda to se vas tu seslo.
Jsem moc rada. Jen se musim poradne prokousat vasimi prispevky.

Tema nejlepsi dovolena? Pro me to byla dovolena ve Spanelsku, pred 9 lety. Bylo mi sladkych 17 a zajezd jsme vyhraly s kamaradkou na silvestrovske oslave. Jeli jsme autobusem, cesta umorna, ale letovisko Callela (pobliz Barcelony) nas nadchlo hned prvni den. Kolem naseho hotelu byly same diskoteky a restaurace. Za tech 14 dni nas znali vsude. Pres den jsme spaly na plazi a v noci jsme se menily v tancici stroje. Dokazaly jsme tancit treba 7 hodin v kuse. Samozrejme jsme si tam prozily nejaky ten romanek s domorodci a kdyz jsme odjizdely, ukapla i nejaka ta slzicka. ¨

Letos me ceka Spanelsko taky. Tentokrat s mym pritelem a v takovem tom zapadakove. Je zajimave, ze se tesim vic nez jindy. Jo - priority se meni.
Taky mi uz davno neni sedmnact!!!!

"

M*

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 30.07.03 10:10

Ahoj všechny klábosilky,

je prima, že vznikl takový deníček-putovníček - kecálníček :-))

Přemýšlela jsem jakou dovolenou bych mohla považovat za tu nej....... no asi tu, kde jsem se seznámila se svým manželem.

Už jsem to popisovala kdysi u Alice v maminkovské deníčku, tak nebudu zdlouhavě nudit :-))

Byla to taková ta „paradoxní akce“ kdy jedete někam, kam se vám třeba až tak nechce, nebo máte určité obavy.

Před 4 lety tatka navrh ať s ním jedu po stopách někdejšího zájezdu do Rakouska a Itálie. Sami dva, mamča už moc na turistiku není. Tenkrát jsem byla bez partnera, takže coby partner k cestování vždy připraven a turisticky ladění jsme oba, takže proč ne. Chtělo se mi, ne že ne, ale zároveň jsem se lehe obávala případné ponorky.
S taťkou totiž ještě tehdy (kdy jsem bydlela s nimi) byly občas trochu „víc“ na určité věci odlišné názory. Prostě taťka Lev a nezbedná občas tvrdohlavá dcerka Beran - někdy to zaskřípalo :-))

Ale obavy vůbec nebyly na místě. Měla jsem se jak v bavlnce. Taťka se staral o dlabanec (ohříval domácí zavařené dobrůtky) a kolikrát, než jsem se rozkoukala, tak i umyl nádobí. No neeež by čekal, až se rozkouká :-)) To jsem se fakt musela v duchu smát. Většinou se ženská stará o chlapa a já to měla s takouvouhle „penzí“ :-)))

Projeli jsme pár míst v Rakousku a zakončili to Itálií. No a v campu na Mizzurine jsme se dali do řeči s partou Čechů (mimochodem bylo jich tam snad víc než domorodců) a mezi nimi byl i budoucí manžel.
Tehdy jsme si vyměnili vizitky, s tím, že se třeba s nimi zkontaktuji až pojedou do Francie na lyžovačku.
Po zbytek dovolená jsem byla lehce „nervozni“ jestlipak se „dotyčný, co mě tak zaujal“ ozve :-)))

Ozval se a po třech letech soužití jsem si poslzela na radnici a jestli neumřeli, žijí dodnes.

To už se v pohádkách nedočteme, jak vzduchem létají talíře a bouří hádky.
To si dělám srandu :-)))

S manželem se smějeme, že se tam při některé z budoucích dovolených musíme určitě vrátit. Zmrznout :-))) Tenkrát tam v kempu bylo totiž pěkně frišno. My s taťkou byli vyzívaný. Přespávali jsme v autě (taťka si vychytal lůžkovou úpravu drobnýma vychytávkama, takže nic netlačilo) a ještě jsme byli vybavený peřinama. Trampové by se ošklibovali :-)) Ale noční chlad v Dolomitech si na nás nepřišel. Dodnes se manžel směje, jak závistivě koukal, jak si v autě ještě drze větráme :-)) Teď se směje, že příště budu s taťkou a Kuklínkem v kempu a on bude někde dole v hotýlku :-))

Koukám, že jsem se to nějak natáhla, tak snad už nezýváte.

Zatím pa,
Martina

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 30.07.03 10:17

Apolennko,
podobný příběh mi vyprávěla moje kamarádka.
Jela s bráchou na hory. On tam jel se svou přítelkyní a s kamarády z práce. Ta moje kamarádka se rozešla po dlouhatánských peripetiích s přítelem, byla volná a osamělá. Na horách si s jedním bratrovým kolegou prý byli navzájem moc sympatičtí a začali spolu něco. Nebylo to ani chození ale už ani flirt. Z jeho strany to byla nevěra jako hrom, měl dlouholetou přítelkyni a tu moji kamarádku dostal na klasickou větu: už si spolu nerozumíme, není to jako to bývalo dříve, asi se s ní rozejdu, ale…
Ta moje milá kamarádka uvěřila, byla šťastná, zamilovaná a plánovala už pomalu svatbu. Jak to dopadlo netřeba říkat, táhlo se to docela dlouho a bylo to neustálé přešlapování na místě. On se nemohl rozhodnout a ona čekala. Já jsem to viděla spíš tak, že on se ani nechtěl rozhodnout a že mu ten flirt přerostl přes hlavu a on pak nevěděl co s tím. Čí to byla chyba? Ženské, která naivně uvěřila „zklamanému a nešťastnému“ muži s téměř zlomeným srdcem nebo muže, který byl trochu unavený z dlouhého vztahu a potkal příjemnou naslouchající osůbku, která si byla velmi nejistá sama v sobě?
Věřím, že oběma zůstala hořká vzpomínka na výlet, přítelkyně se to snad nedozvěděla.
 K.

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 30.07.03 10:37

Pavčo,
za tři týdny mě to čeká! Uvítám VŠECHNY rady, utěšování, povzbuzování, prostě všechno, co se k tématu svatba hodí. Chytá mě mírná hysterie:))).

Díky
Táňa

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 30.07.03 10:47

Ach jo,to si zase příští týden popláču u těch hovorů o svatbách.Holky,co chodí do snažilkovského deníku,vedí,jak jsem dopadla se svým miláčkem.Už jsem z toho venku,ale bolet to bude hodně dlouho.Nicméně se ráda poučím.Člověk nikdy neví.

Alice:Dovolená ve Španělsku na vlastní pěst byla super.Ale já jsem takhle vyjela i do Tunisu.A to jsem neměla dělat.Ti Tunisani jsou na holky jako vosy.Zvláště pokud mají světlé oči(třeba zelené jako já).Jo,nedávno jsem si prohlížela fotky,co máte v albu a viděla jsem Verunku.Je moc krásná.Takové malé velké sluníčko.

Schamka:Díky za radu.Santorini je těžká romantika,fakt že jo.Snad tam taky vyrazím.Ale v tom výčtu,co se tam dá dělat,jsi na něco zapomněla.Přece na TULENÍ.I když tohle není snažideníček,tak tulení je přece fajn,ne?!

Mějte se pohádkově a zase někdy nashledanou.
Martina

apolennka
Povídálka 20 příspěvků 30.07.03 12:16

Ahoj Koculko, vím, že to není jednoduché uznat, čí to byla chyba a kdo za to může víc, to jsem ve svém původním příspěvku řešit nechtěla - můžem to probrat třeba jindy. Myslím si ale, že ty obvyklé řeči mužských „Už si spolu nerozumíme…, Už to není jako dřív…, Ty jsi taková jiná… apod“ jsou prostě jejich taktika. Co si budeme povídat :-) Pokud tohle říkají ti naši chlapi, tak to stojí za další úvahu, jak moc se nás to týká a jak moc to budeme tolerovat, pokud nám to říkají cizí chlapi, nesmíme se my ženské dát! Nesmíme se nechat nachytat - takoví většinou nehledají nový vztah, ale zpestření. A většinou ta „nová“ holčička zůstane stále tou druhou v řadě.
Co nejméně podobných starostí přeje
Apolennka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 30.07.03 12:44

To je dovolená podle mého gusta.Miluju koně a dala bych nevím co za to,kdyby mě chtěl někdo u:,–(it do sedla.

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 30.07.03 12:49

Ahoj holky přelétavky,
tenhle typ deníčku je opravdu trefa do černého!!!!!
K tématu dovolená - nejčastěji jsme ji s manželem trávívali v Řecku, hlavně pak na ostrovech (Kréta, Rhodos, Thasos) - bude to asi tím, že jsem „ujetá“ na starověké památky :o)). Všechny dovolči byly fajn, ze začátku jsme sice byli více méně závislí na cestovce, ale v poslední době jezdíme na vlastní pěst (a to je samozřejmě 100× lepší). A nejlepší dovolená - měla jsem možnost pobýt dlouhodobě za hranicemi, takže před koncem mého pracovního pobytu za mnou manžel do USA přijel a prožili jsme nádherné 3 cestovací týdny, kdy jsme projeli Státy od Iowy (kde jsem pobývala) až na západní pobřeží, jeli jsme po stopách severoamerických indiánů, velkým městům jsme se vyhýbali a naopak přírodní rezervace jsme brali útokem :o))). Dokonce jsme se tváří v tvář (teda - já tváří v tvář, já jsem musela získat ideální fotku :o))) setkali s bizonem, já „trubka“ vystoupila z auta, aby mi nekazilo umělecký dojem fotky, vyfotila zvíře a zalezla zpátky. Po pár metrech jízdy jsme narazili na ceduli, která upozorňovala na nebezpečí osobního setkání s bizony.......
Stejný systém jsme zvolili loni, kdy jsme autem ve čtyřech projeli celé pevninské Řecko; to bylo taky báječný, akorát občas dojem z památek kazili „homolkovští“ turisté (to už asi byli lepší ty bizoni tenkrát :o))
No jéje, to jsem se nějak rozepsala ..... :o)))
Mějte se krásně
 Míša

apolennka
Povídálka 20 příspěvků 30.07.03 13:22

ahoj štěbetalky, to se nám to pěkně klábosí - vůbec nemusíme mít strach o budoucnost tohoto deníčku :-)
Když jsme u těch dovolených, můžu vás oslovit ještě s jedním dotazem? LEPŠÍ DOVOLENÁ SPOLEČNÁ NEBO BEZ PARTNERA?
Podle dosavadních příspěvků určitě převažuje ta společná, ale možná to tak není všude. Máte zkušenosti? Netýkala se tato volba i vás? Přišel váš partner s tím, že chce jet jen s klukama a vy třeba jezdíte zase na dámskou dovolenou zacvičit si?
Ráda si počtu (a určitě nebudu sama)
Děkuji a přeji vám všem pohodový den :-)
Apolennka

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.07.03 13:33

Ahojky přelétavky :-)))
Hlásím se od snažilek a chci taky pochválit Alici a holkám super nápad s tímto deníčkem.

A teď k dovoleným:
Jako dítě jsem jezdila hodně s rodiči po krásách naší země. Nikdy jsme neměli auto, takže na to mám krásné vzpomínky. Já s malým barevným kufříkem, ve kterém byla ukryta panenka a všechny ty dětské nezbytnosti a rodiče s krosnou na zádech. Takhle jsme cestovali vlakem, autobusem…Do teď na to ráda vzpomínám, jak jsme přebýhali z perónu na perón hledajíce vlak, který odjížděl za pět minut. A samozřejmě taťak jako snad každý chlap se nikdy nechtěl zeptat. Ale vždycky jsme všecičko dobře zvládli. Chodili jsme po horách, po hradech, po přírodě.....
Dneska se na ty místa vracím s manželem a vzpomínám jaké to bylo kdysi. teď už ale jezdíme většinou autem a bereme s sebou kola. Je pravdou, že takhle toho stihneme vidět o něco víc.
A pak jsem se chtěla přidat k milovnicím Řecka. Letos jsme tam byli už potřetí. Miluju památky, takže v Řecku si lebedím a pak pláču, že nebylo víc času, protože já chtěl avidět ještě tohle a tohle.............
Takže jsme procestovali z řecka už hodně. Asi nejvíc mě nadchnuli Delfy,kláštěry Meteora a krásné Kykladské ostrovy. Santorini je nádherný, ale líbil se nám i Mykonos a Paros.
Teď v pátek se chystám na vodu konkrétně na Vltavu. To jsou taky dovolené, na které mě nemusí dlouho přemlouvat.

Tak to je asi k našim dovoleným všechno.

Ještě jsem chtěla říct všem, že deníček snažilek je opravdu otevřený všem nově příchozím a každou dušičku, která se vrhla do sanženíčka rádi uvítáme. Možná vypadáme jako uzavřená společnost, ale myslím si že to tak není. Vždyť pořád přichází nové tváře a ty staré nám odchází do deníčků těhulkovských.

Všem přeju krásný zbytek léta Maru

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 30.07.03 13:33

Ahoj Koculko,

no za 3 týdny? tak to věřím, že už tě chytá hysterie, mě chytala taky, pořád jsem si říkala, jak mě to nechává ledově klidnou, ale nakonec to přišlo bez ohlášení a já začala pomalu stresovat.
Neboj, jak já říkám, bude hůř (ale v dobrém slova smyslu). Už právě proto, že nejsme stroje a city máme, tak tohle období je prostě nápor na naše nervy a city a stojí za to si trošku nervíků prožít.
Já už se pomalu vrhám na přípravu svatebního deníčku, takže snad najdeš pár dobrých rad.

Pavča

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 30.07.03 13:38

Ahoj Appolenko,
u nas je tedy dovolena vzdy vysledkem kompromisu mezi moji touhou valet se u more a dovolenkovat na plny pecky a partnerovou touhou nebyt ve vedru, jezdit na kole, chodit po horach, denne si zasportovat a hlavne se nevalet, tim mene na plazi. Sice by to smerovalo k pomerne snadnemu reseni jet kazdy nekam sam a musim rict, ze me by to nevadilo, samozrejme je vse hezci s nim, ale nez bych treba mela spatny pocit ze se nekde kvuli me nudi… No, ale tohle milacek kategoricky zavrhuje, jednou jsme par, tak jedine spolu. Takze ja jsem prezila vyse zminene Rohace pred dvema lety a on letos vedro na Krete a obema se nam oboji libilo. Jinak ale je fakt ze v zime ho na obcasne vypravy poustim sama, pokud nekomu neco rika pojem skialpinismus, tak ten ja v Alpach proste nezvladam ani nechci a tak se jen tise doma bojim a trnu.
Pa Claudie

Meliska
Kecalka 194 příspěvků 30.07.03 13:39

Ahoj holky,
to se nám to tu krásně rozjelo. Doufám, že se máte všechny fajn a tiše závidím těm, co jsou na dovolených nebo co se teprve chystají. Já už mám dvě za sebou a teď budu čekat až na vánoce :-(. Ale naštěstí mám před sebou ještě pár akcí jako vinný sklípek na Moravě atd.

Brusinka: Dokážu si živě představit, jak ti manžílek záviděl spaní v autě, pěkně v teplíčku :-). A myslím, že kuklínka by tam určitě spát nenechal a vezme si vás pěkně oba sebou do nějakého hotýlku :-).

Pavca: Tak já začnu s prvníma dotázkama do příštího deníčku: třeba jak dlouho před svatbou začít s přípravami, kdy a co zařídit. Mohly bychom načít téma, jak jste své plány oznámily rodičům, jestli předtím než jste si vybraly datum nebo už jste měly zamluvený den a jak se na to tvářili rodiče? Dotazů je hodně, tak zatím něco pro začátek.

Mějte se zatím všechny fajn.
Meliska

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.07.03 14:32

Nafteta, kedze to bude svadobna cesta alebo radsej libanky (zboznujem to slovo!), tak to tuleni je tam take samozrejme, ako ze tam budeme dychat vzduch! ;o)))) Preto som to nespomenula.

Inak drzim palce, alebo ako to povedat, aby Ta ta svadobna tema nezmohla. Vies, ja som v tych pripravach po usi uz nejaky cas a ked som sa vtedy docitala u snaziliek, co sa ti stalo, az mi stuhla krv zilach. Na chvilku akoby sa zastavil cas a mne sa hlavou prehnali vsetky tie myslienky, co by som na tvojom mieste urobila ja. Musim povedat, ze si neskutocne viac statocnejsia ako ja a velmi som ta obdivovala, ako si to vyriesila. AKo som to pochopila, uz si z toho vonku a nie si sama, a to je velmi fajn! Drzim ti prstiky.

ostatne holky, sorry nemam cas teraz reagovat nejako blizsie - ste strasne ukecane! ;o)))) snad zajtra…
Majte sa fajn! ;o)
 Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »