Přirozený porod po sekci? 2. díl

Porod

Ve svém předchozím deníčku jsem popsala svůj první porod, který byl nakonec zakončen akutní sekcí a mé druhé těhotenství, při kterém jsem si moc přála porodit přirozeně. A jak to nakonec všechno dopadlo?

Ve středu 23.7. večer jsem jako vždy měla nějaké poslíky. Už jsem jim ani nevěnovala extra pozornost. Ještě jsem si psala s kamarádkou, že si myslím, že budu zase přenášet jako u první dcerky. Manžel na mě koukal a ptal se, jestli si nejdeme radši lehnout, abychom měli sílu na případný noční porod. Smála jsem se, ať se nebojí, že se ještě opravdu nic neděje a že případně dám včas vědět.

Nakonec jsem se rozhodla, že si tedy vlezu na chvilku do vany a uvidím. Ve vaně jsem byla asi hodinu a bolístky samozřejmě přešly. Manžel mezitím skutečně usnul na gauči, takže místo naplánovaného filmového večera jsme šli do postele.

Probudila jsem se lehce před pátou hodinou a asi za minutku cítím takový divný pocit dole a potom, jak „něco“ málo vytéká. Okamžitě jsem byla probraná, vyskočila jsem a s rukama mezi nohama běžela na záchod. Nicméně na záchodě nic dalšího neteklo, jenom pyžamo bylo lehce vlhké.

No super, takže jsem zase nevěděla, na čem jsem.

Dala jsem si sprchu a čekala, jestli nedorazí nějaké bolesti nebo nepoteče další voda. Ale nic se nedělo, jen asi po čtvrt hodině drobná bolístka v kyčlích, ale rozhodně nic, co by připomínalo kontrakce.

Vzala jsem tedy pyžamo a šla na válečnou poradu se spícím manželem. Probudil se překvapivě celkem rychle, hned byl při vědomí a naprosto v klidu. Což jsem ostatně byla i já, protože mi stále přišlo, že se prostě nic neděje. Nicméně manžel prohlásil, že pokud jsem se nepočůrala, tak to asi bude voda a měli bychom do porodnice alespoň zajet, pro jistotu. Nezbylo mi než souhlasit.

Nějak nebyl důvod pospíchat, vůbec nic se nedělo, nic dalšího neteklo, jen ta divná lehká bolest v kyčlích se pořád vracela. Ale když jsem chodila, tak jsem ji skoro necítila. Dali jsme si snídani, uvařila jsem si s sebou pro jistotu svůj předporodní čaj (už mi i docela zachutnal), v klidu dobalila tašku, vzala si vložku kvůli kontrole vody a kolem 7:30 jsme vyjeli. Hlídání naštěstí nebylo třeba řešit, protože starší dcera byla na prázdninách u babičky.

Do porodnice to bylo asi 45 minut cesty. Manžel se ještě ptal, jestli se cestou může stavit v Lidlu - potřeboval tam něco vrátit a jelo se kolem. Odsouhlasila jsem to, necítila jsem potřebu nikam spěchat. Bolístky v kyčlích jsem odhadovala kolem 4–7 minut, nic extra pravidelného a rozhodně nic moc bolestivého. Pořád mi to nepřipomínalo kontrakce, jaké jsem si pamatovala z prvního porodu (ani ty falešné ani ty pravé).

Celou cestu jsem manželovi opakovala, že ale jedeme určitě zbytečně brzy, že to určitě voda nebyla a že to bude stejné jako u prvního porodu. Hlavně mu kladla na srdce, že pokud jedeme zase v začátku porodu, tak ale půjdeme ještě pryč, i kdybych měla sedět v autě nebo chodit po parku. Děsila mě totiž představa, že mě přivážou k monitoru (jak prý po sekcích bývá zvykem) a já budu trpět vsedě nebo ještě hůře vleže bez možnosti s bolestmi pracovat.

Připadala jsem si zase jako vyjukaná prvorodička a moje představa co nejdelšího pobytu doma vzala za své.

Do porodnice jsme dorazili lehce před 9:00. Ještě jsme parkovali kousek od ní v uličce, abychom nemuseli platit parkování (při představě dalšího porodu 20 hodin). Chůze mi stejně na ty kyčle dělala dobře. Při vystupování z auta jsem zase pocítila, jak něco málo vyteklo a začala jsem pomalu věřit, že to bude skutečně voda.

Do porodnice jsem dorazila s trapným, že ASI rodím, že mi ASI teče voda. No jo, druhorodička. Odevzdala jsem vložku na test a bylo mi oznámeno, že se opravdu jedná o vodu. V tu chvíli mi bylo jasné, že je to už skutečně tady. Napojili mě na monitor, kde se samozřejmě nic nehýbalo – po očku jsem sledovala, zda se zobrazují ty mé bolístky v kyčlích, ale ani ťuk. No super, takže se bude opakovat historie a opět budu mít ty „špatné“ bolesti, které nepovedou k otevírání a které mi nikdo nebude věřit, protože ten slavný monitor je prostě neukáže.

Doktorka se ptala, zda mám nějaké bolesti, tak jsem jí popsala ty své v kyčlích, ale že to tedy zatím není nic hrozného. Následovalo vyšetření s verdiktem na 3 cm. Doktorka mě pochválila, že na to, že nemám žádné bolesti, je to velmi pěkný nález. No dobře.

Ještě ultrazvukem znovu kontrolovala jizvu, ale protože jsem zrovna chvilku předtím byla na záchodě, nemohla ji pořádně změřit. Dostala jsem tedy za úkol hodně pít a přijít znovu, až se mi bude chtít čůrat. Po kontrole jizvy mi bylo řečeno, že v pořádku.

Potom jsme se s manželem přemístili na porodní pokoj, kde bylo i porodní křeslo a dala se tam trávit jak první, tak i druhá doba porodní. Sprcha a WC bylo sice na chodbě, ale tou dobou tam nikdo jiný nebyl, tak mi to ani nevadilo.

Přišla velmi milá mlaďounká porodní asistentka, takové sluníčko, a že mi ještě jednou natočí monitor, protože na příjmu byl moc krátký. A už to začíná, říkala jsem si. Ale bolístky byly pořád velmi slabé a i když mi na ty kyčle chození pomáhalo, sedět ještě taky nebyla taková hrůza. Během monitoru mi odtekl zbytek vody.

Mezitím přišla ještě druhá, o něco starší, ale také velice milá porodní asistentka a ptala se, jak probíhal ten první porod, proč to nepostupovalo a jak moc jsem se otevřela. Potom mi navrhla, že mi mohou dát nějaký bylinkový klystýr, se kterým mají velmi dobré zkušenosti, že napomáhá porodu a krásně připravuje porodní cesty. Sice jsem v tašce měla připravený YAL, ale souhlasila jsem. Ten jsem dostala asi kolem 11:00. Dokonce jsem ho ani nemusela nechat vytéct celý, PA říkala, ať si klidně řeknu stop a ona přestane. Ale žádný nepříjemný pocit to nebyl, což si z prvního porodu pamatuji zcela opačně.

Potom jsem se přesunula pro jistotu do blízkosti WC a sprchy. PA mi říkala, ať si vydržím, jak budu chtít a jak to půjde, žádné takové to „udržte to x minut“. Už druhá bolístka v kyčlích byla o hodně výraznější a vše šlo ven. Pak jsem pochodovala ve sprše a sprchovala si horkou vodou podbřišek a kyčle. Manžel navrhl, že mi tam přinese balón, za což jsem mu byla vděčná. Mé „kyčlové“ kontrakce nabíraly na intenzitě, ale při kroužení na balónu a sprchování podbřišku horkou vodou šly krásně prodýchat.

Chvílemi jsem litovala manžela, protože z maličké koupelny se během okamžiku stala sauna. Snášel to ale statečně.

Mlaďounká PA jenom chodila s přenosným monitorem a kontrolovala malou. Pak přišla s tím, že nemám čůrat, že by doktorka ještě ráda zkonzultovala jizvu se starším doktorem, tak až dorazí, že na to mrkne. Začala mi blikat výstražná kontrolka, že se jí asi přece jen něco nezdálo.

Po chvíli jsem začala cítit tlaky na spodek, což jsem si tedy říkala, že je asi ještě nějak brzy. Nicméně ten pocit mě donutil slézt z balónu, sedět už se nedalo a prodýchávat na čtyřech s hlavou opřenou o balón. Ve sprše jsem byla asi 1,5 hodiny, vůbec nikdo mě v tom neomezoval.

Po chvilce zase přišla PA, že mi ještě potřebuje natočit monitor, tak ať si pak v klidu vylezu, že pak budu moci zase jít do sprchy. Točili jsme nejprve vsedě, dokonce jsem mohla i chodit, ale malá se při jakémkoliv pohybu ztrácela ze sondy, tak jsem nakonec seděla v krkolomné poloze, která jako jediná byla pro mě přípustná (nakloněná přes jedno opěradlo a s nohou hozenou na manželových stehnech) a manžel mi držel sondu přimáčknutou na břiše. Ale ani tak záznam nebyl nic moc.

Docela mě znervózňovalo, že se mi zobrazovala tak možná každá třetí kontrakce. Já jsem se kroutila v křesle s těmi mými bolestmi v tříslech, které už tedy byly celkem silné, a monitor si vesele ukazoval hodnoty kolem 10–20. Měla jsem chuť ho něčím rozmlátit. Občas tam tedy hodil nějakou tu hodnotu kolem 80, ale to spíše jen tak, aby se neřeklo.

Po pár minutách přišla PA a že už mi to tam ukazuje pěkné kopečky, tak jsem hned odvětila, že už chodí i v docela krátkém intervalu (měla jsem pocit tak kolem 2 minut), aby náhodou nesoudila podle toho trapného monitoru a že už mám i celkem tlaky na spodek. Nicméně monitor nebyl nic moc (malá pořád utíkala ze sondy), tak že ještě natočíme chvilku vleže. Do toho přišla doktorka, že mě vyšetří. Jak já byla ráda! Zajímalo mě, jestli se to někam pohnulo.

K mému překvapení doktorka prohlásila, že mám zašlou branku, zbývá jenom lem a bude se čekat na malou, až si dorotuje a sestoupí. Docela jsem koukala. To bylo něco před 13:00.

Poté následovalo několik kontrakcí vleže na boku, kdy mi PA pomáhala se zvednutou nohou, aby si miminko správně dorotovalo. Během toho se dotočil i monitor. Jakmile mi ho sundali z břicha, zaujala jsem okamžitě polohu na čtyřech, která mi v tu chvíli byla nejpříjemnější. I PA mě chválila, že to je v danou chvíli ideální poloha, tělo si to tak prostě řeklo samo.

Poté následovalo několik dlouhých minut a nekonečných kontrakcí, které jsem měla maximálně prodýchat, i když jsem měla pocit, že mě již roztrhnou. Samozřejmě to úplně dokonale prodýchat nešlo a musela jsem si přitlačovat a i jsem si docela hezky zařvala.

Dokonce jsem si zkusila i pár kontrakcí ve stoje zavěšená o manžela. PA byla výborná, povzbuzovala mě, říkala, jak už se to všechno blíží. Stejně tak skvělý byl i manžel, který dostal masážní olejíček a mezi kontrakcemi mi masíroval záda, aby v kontrakci rychle skočil k mé hlavě a nechal si drtit ruce.

Konečně mi PA řekla, že se můžu přesunout na porodní křeslo a půjdeme na to. Popošla jsem tedy ty asi 2 metry, které mi přišly nekonečně dlouhé, jak už jsem malou cítila v porodních cestách.

Tlačení už byla neskutečná úleva. Najednou už kontrakce nebolely a věděla jsem, že jsem už téměř u cíle. Navíc kontrakce šly najednou celkem pomalu za sebou, i PA se divila, takže jsem si mezi nimi hezky odpočinula a vydýchala se. PA mi celou dobu masírovala hráz olejíčkem a říkala, že když budu tlačit tak, jak mi řekne, tak nebude potřeba nástřih. Měla pravdu, poslouchala jsem na slovo a vše se obešlo bez nástřihu nebo natrhnutí. Dokonce jsem si mohla sáhnout na lezoucí hlavičku a můj zvídavý manžel prý celou dobu vše detailně pozoroval - ani jsem si nevšimla. Ve 13:26 mi na břiše přistálo naše malé štěstíčko, naše Verunka, 3,540 g. Naprosto neskutečný pocit.

Maličkou jsem měla na hrudi asi 15 minut. Byla krásně čisťounká, dětská sestra přes ni jen přehodila plínku a deku, zkontrolovala délku pupečníku, aby mi ji mohla posunout výše a mohly jsme se tulit. Během toho doktorka zkontrolovala poranění (pouze jeden malý škrábaneček na vnitřní stěně na jeden steh, který jsem ani necítila). Porodila se placenta (v klidu se čekalo, až se uvolní sama), zkontrolovala se jizva. A to vše s malou na bříšku. Pupečník nechali automaticky dotepat a stříhal ho velmi nadšeně tatínek.

Na svůj druhý porod budu asi se slzou v oku vzpomínat do konce života. Vše šlapalo tak, jak mělo. Měla jsem pocit, že mé tělo najednou přesně ví, co má dělat, stačí ho jen poslouchat. To jsem u prvního porodu nezažila a dlouho pak pochybovala, jestli jsem vůbec schopná „porodit dítě“. Celou dobu jsem byla hrozně v klidu, vyrovnaná, žádný stres, dokonalá atmosféra a moc příjemný tým lidí kolem.

Nakonec jsem ani nepoužila nic z toho, co jsem si nakoupila. Masážní olejíček měli v porodnici vlastní, hroznový cukr ani Redbull nebyl potřeba, protože na únavu nebyl čas. Dokonce nedošlo ani na druhou kontrolu jizvy starším doktorem.

Mé velké díky patří porodnici a jejich přístupu, hlavně oběma sluníčkovým PA, které celou dobu chválily a povzbuzovaly a hrozně mi psychicky pomáhaly, nic mi nevnucovaly a všechno nechávaly na mě. Zároveň bych to nikdy tak krásně nezvládla bez svého úžasného manžela, který mi byl neskutečnou oporou. Jsem ráda, že jsme ten nádherný okamžik mohli prožít spolu.

Doufám, že si takový porod třeba ještě někdy zopakuji a za pár let si dojedeme pro chlapečka nebo třetí princezničku.

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
majka 4
Echt Kelišová 7679 příspěvků 12.08.14 14:14

Náááádhera, prostě nááááádhera. Moc gratuluji k Verunce a krásnému porodu. Třeba se mi to taky takhle někdy povede. :kytka: :potlesk:

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 12.08.14 14:51

:potlesk: :potlesk: Suproza, já to věděla, že se to povede, moc, moc gratuluji a zároven trochu tiše závidím :oops:,ale mám zase díky tobě alesponˇmalou naději, přeji Vám všem moc zdraví a štestí :kytka: :hug: :palec:

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 12.08.14 14:52

@majka 4 Moc děkuji. Po té první zkušenosti jsem nikdy nevěřila, že si porod lze i užít, ale je to tak. Byl to skutečně nádherný zážitek.

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 12.08.14 14:52

@belik Děkujeme. Hlavně kvůli té naději pro ostatní, co si prošly tím samým, jsem ten deníček psala. Opravdu každý porod naprosto jiný.

 
smileek
Kecalka 479 příspěvků 12.08.14 18:49

Moc děkuji za sepsání deníčku. Nádherně se to četlo a trochu mě to povzbudilo jít do druhého porodu přirozeně (prošla jsem si při prvním porodu podobným scénářem, ale sekci jsem měla při vědomí a malou hned viděla). Přeji Vám i Vašim dětem hodně zdravíčka.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 12.08.14 19:04

Krásný porod :hug: kdepak jsi rodila?

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 12.08.14 19:52

@smileek Děkujeme. Jsem moc ráda, že deníček je pro někoho přínosem a moc přeji, aby vám to také tak vyšlo.
@zolycka Havlíčkův Brod, oba porody.

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 13.08.14 05:09

HB??? HURAAAAAAAAAAA! Jsem take po sekci a v prosinci me ceka druhy porod, take tam. Tak snad bude jizva ok, a budu mit stesti jako ty. Velka gratulace :-)

Příspěvek upraven 13.08.14 v 05:13

 
mial
Extra třída :D 10369 příspěvků 13.08.14 21:57

Krásný :srdce: Tiše závidím, měla jsem stejný scénář až skoro do konce, jen mi pak hodně zeslábla jizva, byla bolestivá a odhad váhy byl už ke 3800g, takže nakonec vše skončilo týden po termínu plánovaným CS :( Naštěstí při vědomí, takže jsem naši 4kg princeznu dostala hned na hrudník :srdce: Mmch, taky jsem byla v HB a je to tam úžasný :palec:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 13.08.14 23:05

Teda naadhera, doufam, ze ten druhy porod mi vyjde taky tak hezky kratce a prirozene :palec: gratuluji :palec:

 
tezes
Stálice 86 příspěvků 14.08.14 01:05

Muj prvni porod byl take sekci a moc verim a doufam, ze druhy bude prirozene. Krasne, gratuluji

Příspěvek upraven 14.08.14 v 01:06

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 15.08.14 12:07

Ahoj…jsem taky zvědavá…ale pro ty co je čeká podobný osud něco ode mě…syna jsem se snažila porodit od začátku kontrakcí 42 hod…s tím, že já se otevřela snad jen na 3 cm..píši o tom ve svém deníčku…porod ukončen akutní sekcí…to bylo v roce 2006…a v roce 2010 jsem porodila dceru…úplně přirozeně..v po­rodnici jsem byla asi 2,5 hod…a vše v pohodě…bez nástřihu, šití…prostě super :palec: :palec: :palec:…a to mi ani jizvu neměřili a nic…takže pro všechny čekatelky s verdiktem zda to jde či nejde…za mě jde :palec: :palec:

Tak a honem šup šup díl 2…jsem zvědavá jak to dopadlo u tebe :mavam: :mavam: :mavam:

Tak už to vím…a moc moc gratuluji ke krásnému porodu…celé Tvé rodince přeji moc štěstí a do budoucna třeba toho brášku, nebo další princeznu :palec: :palec:

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 15.08.14 12:24

@evka Moc děkujeme :hug:

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 15.08.14 12:26
:hug: :hug: :hug:
 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 16.08.14 09:26

Moc gratuluju, :kytka: mne se to bohuzel nepovedlo, taky je videt, ze porodnice mela suprovy pristup :palec:

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 16.08.14 09:29

@ajleenka kouknu a emimino a co nevidim :mrgreen: konecne popis cele akce pekne detailne :palec: Jsem za tebe fakt strasne stastna, ze to tak vyslo a mohli jste si to „uzit“ vsichni tri :potlesk: Vsak vis, jak jsme vam fandili, aby si k vam Verunka nasla cestu a hlavne, aby byl porod presne podle tvych predstav…
Doufam, ze az bude vhodna chvilka, ze Verunku uvidime s klukama na vlastni oci a budem se moct pokochat ;)
Pozdravuj doma a opatrujte se :hug: :kytka:

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 16.08.14 09:30

Jinak pro ostatni, co se chystaji v Havl. Brode rodit, fakt je muzu jen a jen doporucit. Ja jsem bohuzel mela oba porody cisarem, prvni akutni a druhy planovany pro prilis velky plod, takze jsem nemela takove stesti, ale verim, ze to tak asi vsechno melo byt…opravdu jsou tam skveli doktori, PA i sestry.

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 16.08.14 09:35

@Katchi Díky moc, jsi zlato :hug:.
No jo, vyšlo to naprosto perfektně a myslím, že mé velké díky za to patří i porodnici a PA, že mě nechali v klidu si vše řídit dle sebe a já jsem tak byla fakt hrozně v pohodě a mohla se soustředit jen na nás.
Taky vás moc rádi uvidíme, pak můžeme naplánovat zase nějaký výlet.

 
verulicek  16.08.14 09:53

Hezky sepsaný deníček, pěkně se četl..trochu mi to připomělo můj porod, až na to řvaní a dlouhé sprchování :-)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 16.08.14 10:02

Diky za denicek o jednom krasnem porodu. To se tak paradne cte :kytka:
A samo gratulace k princezne at vam roste :srdce:

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 16.08.14 10:26

Děkuji za povzbuzující deníček..Také jsem rodila první miminko císařem a dost jsem to obrečela, měla jsem pocit, že jsem selhala a přišla o to nejkrásnější..Malý byl narozený předčasně a císař byl nutný por polohu KP a 2 placenty spojené volně cévami u kterých se báli masivního krvácení a bohužel se mi nenastartovala ani laktace..Ale doufám, že příště už bude vše dobré a já budu moct také prožít přirozený porod..

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 16.08.14 10:37

Krásný deníček, plný pozitivní energie :potlesk:

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 16.08.14 11:07

Moc všem děkujeme.
@barca0140 Držím palečky. Mě na prvním porodu nejvíce mrzely ty první ztracené minuty, dceru jsem dostala až druhý den ráno (porod večer). Laktace byla naštěstí v pohodě. Moc přeji, aby sis to také mohla zažít, opravdu je to jedinečný zážitek, nebo alespoň já jsem to tak vnímala a opravdu si tentokrát porod užila.

 
Domíisek
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 16.08.14 11:34

Moc krasny denicek :) prvni dcerku sem taky mela cisarem a moc bych si druhy porod prala takovy jako si mela ty. Po tvem denicku sem klidnější, protoze vim, ze to jde :)

 
Hanny78
Kecalka 419 příspěvků 16.08.14 11:54

Moc krásný deníček. Mám necelý měsíc do termínu třetího porodu a úplně jsi mě naladila. Kéž bych to měla taky takové. Přeju Vám hodně zdravíčka. :hug: :kytka:

 
Indil
Závislačka 4232 příspěvků 16.08.14 12:44

Opravdu krásný deníček, děkuji za sdilení tvych zkusenosti a dojmu… a naději pro nás ostatní, je to velice povzbuzující :kytka:

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 16.08.14 13:10

@ajleenka Mě malého ukázali na 2 vteřiny a pak sem ho 2 dny neviděla..Bylo to šílený. Hlavně takové to mateřské pouto se nastartovalo až kolem konce 6ti nedělí, které bylo snad nejhorší období v mém životě a snad sem krajně propadala laktační psychoze..Naštěstí jsme to překonali a už je vše jak má být..Ale pokud bude nějaké příště, doufám, že ten start už bude lepší.. :hug:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 16.08.14 13:55

Ježiš to je nádherný :srdce: takový porod by si přála každá žena…Moc gratuluji :*

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 16.08.14 14:24

Moc všem děkuji, opravdu tento porod byl za odměnu a všem bych takový také přála. Je pravda, že to mateřské pouto tam bylo okamžitě, po tom císaři to bylo takové zvláštní, jako by malá ani nebyla moje a taky to nějakou chvilku trvalo.

 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 16.08.14 18:40

@ajleenka jojo, taky jsem to tak po prvnim vnimala. Ten druhy bohuzel nakonec nevysel prirozene, protoze jsem se neotvirala a male uz padaly ozvy, ale aspon, ze jsem ji mela brzy u sebe a prozila jsem si 1. dobu porodni, mela jsem z toho uplne bezva pocit, jiny, nez rychly akutni cisar z niceho nic. A po treti me nechali to zkusit normalne, strasne mi to pripomina to, co popisujes, az na to, ze po 6 h jsem nebyla otevrena, ale na 4,5 cm a ozvy v haji…takze mohu zavidet tem, co to vyslo, ale radeji to ze srdce preju :srdce:

 
Avelina
Kecalka 468 příspěvků 16.08.14 21:14

Krásný deníček, plánujeme druhé dítě, při tom prvním jsem musela rodit císařem - plánovaným, takže nevím co to jsou kontrakce atd. Skvěle jste vše popsala. Trošku jste mi přiblížila porod, za což vám děkuji a přeji Vám hodně zdraví a štěstí

 
Crystal87
Generální žvanilka 23728 příspěvků 17.08.14 11:08

Gratuluji:)Mě čeká v HB porod v listopadu už po čtvrté a moc se těším. Jen mě zaujalo…Retbull do porodnice?:D to se může? :mrgreen:

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 17.08.14 11:15

@Crystal87 Pro manžela? Proč by se nemohl? :think: On stejně ve finále zůstal v autě, takže by pro něj asi už nešel, ale naštěstí nebyl potřeba.

 
Crystal87
Generální žvanilka 23728 příspěvků 17.08.14 13:11

Jo taak ja myslela pro tebe:))

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 17.08.14 22:00

@ajleenka krásné :potlesk: Jsem moc ráda že Ti to klaplo na jedničku s hvězdičkou :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 19.08.14 19:45

Gratuluji! :kytka:

 
dendisa
Nováček 6 příspěvků 20.08.14 00:04

Dobry vecer i mě potkal stejný osud jako pisatelku, první porod sekcí v úplné narkoze a druhý 23.2.2013 porod spodkem. Takže nehazejte flintu do žita!:-) :D

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 22.08.14 12:03

Gratulace¨ke zdrave holcicce a krasnemu porodu, to se tady moc nevidi :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Přirozený porod po sekci? 1. díl


Reklama