Proč už nemůžu být taky šťastná III

O životě

Pokračování deníčku, který jsem napsala téměř před půl rokem. Na mnoho situací jsem se snažila zapomenout, ale... Myslím, že nejen sobě pokračování svým způsobem dlužím.

Leden se překlenul, ani nevím jak, a už tu byl únor. Další chladný měsíc. Avšak ani v domě nebyla situace o nic vřelejší. Na tuhle dobu nerada vzpomínám, byla to sice cenná zkušenost, ale… Při vzpomínání mi není nejlíp, tak nějak úzko.

Byla to doba plná nesmyslných hádek, křivd, pláče. Nikdy jsem si o sobě nemyslela, že jsem slaboch nebo nějaký špatný člověk, ale tehdy jsem začala docela pochybovat. Nechápala jsem, co dělám tak špatně, proč při každé snaze o vysvětlení od pana majitele, vznikne obrovská hádka, proč on a jeho přítelkyně říkají každý něco jiného? Přišla jsem si jako blázen, jako člověk neschopný se ubránit. Takhle jsem se nikdy necítila.

Jednoho krásného dne mi pan majitel (jak jinak než po internetu) napsal, zda-li by nešlo uspíšit moje odstěhování. A to do týdne. Tohle samozřejmě možné nebylo, situaci jsem řešila, ale takhle brzy nebylo na obzoru nic. Došlo to tak daleko, že mi začal vyhrožovat okamžitou výpovědí s náhradami škod. I když jsem se snažila uklidnit, že není důvod, že nás přece nemůže jen tak vyhodit (ale kdo chce psa bít…), bála jsem se, strašně. Snad tisíckrát denně jsem volala mamce, kamarádce, bulela jsem jako želva.

A pak se stal zázrak. Kamarádka mi nabídla, že se k ní můžu i s malým téměř okamžitě přestěhovat (tímto jsem jí dodnes zavázána a moc děkuji, ona ví…). Bála jsem se hned kývnout, ale nakonec nad relativním pohodlím zvítězila touha po klidu, zadostiučinění a pochopení. Čekala jsem, až pan majitel dorazí domů. Měl pro mě mít připravenou již zmíněnou okamžitou výpověď, tak jsem byla zvědavá a zároveň jsem se těšila, až mu oznámím, že cca do dvou dnů definitivně odcházíme.

Po jeho příjezdu se však nic nedělo, v klidu si povídal se svou přítelkyní, tak jsem se po nějaké době zeptala, jestli ji pro mě má. Na to on, že si to rozmyslel, že dodržíme dohodu (do 31. 3.). Jen jsem suše řekla, že není důvod, že mu vyhovím a brzy jsme pryč. Na jeho (jejich) reakci nikdy nezapomenu, a i když je to asi hnusné, byla mi zadostiučiněním. Byli překvapení, zaražení. Nic neřekli, jen se celý zbytek víkendu tvářili divně, moc nemluvili. V neděli jsem pochopila proč.

Balila jsem své věci, v tom si se mnou ONA začala povídat – proč odcházím, kam odcházím, jestli to není uspěchané, že tam určitě nebudu mít takové pohodlí atd., atd. Jen jsem řekla, že to tak pan majitel chtěl a že ani se svým bývalým jsem neměla takové peklo, jako tady. Ani nevím jak, ale dostali jsme se až k tomu, že jsme si sedli všichni tři a probrali co a jak. ONA mu až přede mnou řekla, že se tam stěhovat nechce a nebude. Takže není důvod, abych odcházela. To mi potvrdil i on, ale až poté, co se šel uklidnit po zprávě, kterou od ní obdržel, ke všemu přede mnou.

Necouvla jsem, nemohla jsem. I když jsem tušila, že u kamarádky se budeme všichni mačkat, že je to jen přechodné řešení, nemohla bych si vážit sama sebe. Nehledě na to, že ona vše zařídila, povolala svého přítele, vše už bylo naplánované. Trochu jsem se bála, že dělám chybu, ale chtěla jsem, abychom už byli v klidu. Nechtěla jsem prožívat „vyhazov“ znovu třeba po měsíci, půl roce. A potřebovala jsem také řešit zapsání malého do MŠ. Což s nejistým bydlením není úplně snadné.

Večer pan majitel s přítelkyní odjížděli a ještě mě naposledy žádali o rozmyšlení.

Dva dny na to jsem se definitivně odstěhovala. Psalo se datum 27. 2. 2012. Pan majitel přijel, dokonce mi i trochu pomohl s těžkými věcmi, sepsali jsme protokol a rozloučili se. Mírně rozpačitě. Omluvil se mi, což jsem nečekala. Řekl, že jeho přítelkyně ho celou dobu tlačila k tomu, ať už jsem pryč a pak mu řekne, že se tam stěhovat nebude? To bylo i na něj moc. Byl zklamaný, smutný. Ani mně nebylo nejlíp, ale byla jsem ráda, že jedu pryč. Snad vstříc lepším zítřkům? :)

Pokračování příště

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 16.06.12 07:21

Hmm, bohužel předchozí části deníčku jsem nenašel, takže mi to smysl moc nedává :think:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 16.06.12 09:22

Já si tvůj minulý deníček pamatuju jen matně - nemůžeš sem na něj hodit odkaz? A co děláš teď? Máž už vyřešené bydlení na dýl? Něco svého?

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.06.12 09:42

Já deníčky četla, ale ptám se proč se na pokračování musí čekat tak dlouho. Člověk čeká měsíce a pak se nic nedoví a přitom píšeš moc pěkně. Ráda bych věděla jak to s vámi je

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 16.06.12 09:53

1. deníček

https://www.emimino.cz/…tu-zas-8629/

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 16.06.12 09:54

2. deníček

https://www.emimino.cz/…tna-ii-8696/

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 16.06.12 09:56

Zdravím,

byla jsem dlouho bez internetu, proto pokračování až nyní.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.06.12 10:51

@P.e.t.r.a a kdy bude další?Já to totiž uplně hltám :lol:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 16.06.12 11:38

Zrovna jsem ho dopsala a celý se mi smazal :cert:, tak jdu na to znovu… :)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 16.06.12 12:04

Deníčky si taky pamatuju :-) Jsem zvědavá, jak se máte teď… jsem nedočkavá na ten šťastný konec! :kytka:

 
marra  16.06.12 12:22

Peti, dnad se uz mate dobre a taky jako cekam na dalsi pokracovani :cert: :mrgreen: Tak se drzte, malej je božííí :hug: :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 16.06.12 12:27

Pokračováníííí :pankac: :dance: :dance: :dance: Snad už je vám teď dobře Peti :hug: :hug: :hug:

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 16.06.12 22:43

I já si deníčky pamatuju a jsem moc zvědavá na pokračování - věřím, že v pravou chvíli se vždycky všechno „nějak“ samo vytříbí a vyřeší (alespoň mně to tak stoprocentně funguje) a tak jsem vážně zvědavá, jak to osud zaonačil u vás :-) Jen doufám, že to „Proč už nemůžu být konečně taky šťastná“ není myšleno doslova? Doufám, že šťastná jsi :hug:

Příspěvek upraven 16.06.12 v 22:44

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama