Rošťáci a rošťandy 2004 č.1

Rodičovství

Ahoj tak jsem se dala do psaní našeho prvního deníčku. Nejdřív Vás všechny moc a moc zdravím, samozřejmě i rošťáky a rošťandy. Tomu svému posílám navíc velkou pusu. Přemýšlela jsem jak začít a rozhodla jsem se navázat na to, co jsem zmiňovala už minule, když jsem teprve hledala dušičky do deníčku, a to je JAK JSME ZVLÁDLI ROLE MAMINKY A TATÍNKA, nebo spíš jak jí stále zvládáme a snad zládat budeme.

Možná jsme si měli nejdříve udělat tento test, který mi přišel do ruky až nyní, abychom věděli do čeho že se to vlastně pouštíme.

TEST

1a. Ženy: první krok v přípravě na mateřství je jednoduchý. Oblečte si župan a na břicho si zavěste pytel s fazolemi. noste ho 9 měsíců, potom desetinu fazolí odeberte.
1b. Muži: V rámci příprav na otcovství zajděte do nejbliší drogerie, vysypte obsah peněženky na pult a řekněte prodavači, aby si vzal, kolik chce. Pak zajeďte do supermarketu a sdělte vedoucímu, že si může nechat od vašeho zaměstnavatele poukazovat celý váš plat.

2. Abyste si vyzkoušeli jak to bude vypadat v noci, procházejte se denně od 5 odpoledne po pokoji a na rameni držte mokrou tašku o váze 3-6kg. V 10 si jděte lehnout, ale přesně o půlnoci vstaňte a pochodujte do jedné. Pak si nařiďte budíka na třetí. Protože neusnete, ve dvě vstaňte a dejte si panáka. Ve tři čtvrťe na tři ale už určitě jděte do postele. Až začne zvonit budík, rychle vyskočte, ale nerozsvěcujte. Do čtyř zpívejte ukolébavky,potom si budík nařiďte na pátou. Vstaňte a uvařte snídani. Dělejte to 5 let a tvařte se u toho vesele.

3. Vezměte meloun, vydlabejte z něj dřeň, udělejte otvor o velikosti pingpongového míčku, zavěste ho na provázek ke stropu a rozhoupejte. Vemte misku kaše a zkuste ji po lžičkách vpravit do melounu. Musíte však předstírat že jste letadlo, tzn. vrčet a dělat lžičkou krouživé pohyby. Vytrvejte dokud polovina kaše nezmizí, zbytek si vylijte do klína. Zvládli jste? Jste připraveni na krmení ročního miminka.
A na batole? Pomažte si pohovku pomazánkou a záclony zapatlejte džemem. Za rádio hoďte chleba s máslem a nechte ho tam několik měsíců.

4. K nácviku oblékání malých dětí potřebujete chobotnici a síťovou tašku. Pokuste se nastrkat chobotnici do tašky tak, aby žádné chapadlo neviselo ven. Máte na to celé dopoledne.

5. Zapomeňte na sportovní vůz a kupte kombík. A nemyslete si že s ním budete moct parkovat před domem. Nebudete se s ním totiž moc chlubit. Chcete vědět jak bude vypadat? Kupte kornout zmrzliny a položte do přihrádky pod přístrojovou desku, pak do přehrávače strčte minci, roztlučte čokoládové sušenky a drobky vysypte na zadní sedadla. Nakonec kapotu přejeďte hráběmi. To by snad stačilo.

6. Nácvik na procházku: oblečte se a půl hodiny čekejte před záchodem. Vyjděte před dům ale hned se vraťte. Zopakujte 2×.
Několikrát jděte k brance a zase zpátky do domu. Nakonec vyjděte na chodník a pět minut se procházejte, ale velmi pomalu. Prozkoumejte podrobně každý vajgl, žvýkačku, papírový kapesníček a mrtvého brouka, které najdete. Občas se pár metrů vraťte a pak teprve jděte dál. Ve chvíli kdy zvrátíte hlavu a začnete ječet, že už to nevydržíte ani minutu, jste připraveni vzít dítě na procházku. Sousedů si nevšímejte.

7.Běžte do supermarketu. Vezměte si sebou něco co se podobá předškolnímu dítěti, nejlépe kozu. Plánujete-li dětí víc, jedna koza nebude stačit. Nakupte na celý týden, aniž byste z nich spustili zrak. Uhraďte vše co snědí a zničí.

8. Naučte se nazpaměť jména všech postaviček z večerníčků. Až se v koupelně přistihnete, že si zpíváte úvodní melodii rozhlasového večerníčku Hajaja, budete na rodičovství dobře připraveni.

9.Vše co řeknete, minimálně 5× zopakujte.

10. Ještě než učiníte konečné rozhodnutí, zajděte na návštěvu k nějakým nešťastníkům, kteří už děti mají. Proberte s nimi chyby, kterých se podle vašeho názoru ve výchově dopustili, a vysvětlete jim, jak by měli postupovat. Nezapomeňte pohovořit o trpělivosti a důslednosti, bez níchž žádný rodič ničeho nedosáhne. Navrhněte jim, jak by mohli své děti naučit na nočník, jíst příborem, poslouchat a chodit do postele bez odmlouvání.
Vychutnejte si to! Bude to totiž naposledy, kdy budete mít na všechno odpověď.

Naštěstí jsme tento test neměli, nevím nevím jestli by to naše nervy ustály.
A jak jsem se k roli maminky propracovala já sama?
Začnu těhotenstvím. Do dnes závidím
maminkám pro které těhotenství bylo tím nejkrásnějším obdobím v životě. Alespoň takhle se to píše v knížkách. Mě bylo zle. Ráno, v poledne, večer, zkrátka celý den. Až do 20.týdne mého těhotenství jsem trávila celé dny na WC.
Myslíte že prožít půlku těhotenství na tomto místě je to nejkrásnější? Znám spoustu jiných krásných míst. Přesto nikdy nezapomenu na chvíle jako čekání s manželem nad testem jestli ukáže //, povídání s bříškem, první kopanečky( ty další už zase nebyly tak krásné) …zkrátka celé to krásné čekání na toho nového človíčka.
A najednou je tady, mám po porodu, i po šestinedělí ( proč mi nikdo dopředu neřekl že je někdy horší než celý porod na který se všechny tak připravujeme? )mám možná trochu i po iluzích jak to je všechno jednoduché. Kojení, noční vstávání, hledat důvody pláče, hodinové výpravy kamkoliv, pocit že všechno dělám špatně a všichni to určitě zvládají líp atd. Nakonec jsme to vše zvládli a zžili jsme se s našemi novými rolemi, kterým se říká Máma a Táta. Malýmu je teprve 14 měsíců, takže jsme opravdu na začátku, ale snažíme se. Všichni tři.A doufám že nám to tak půjde dál.
Doufám že jsem vás délkou deníčku neunavila a napište jak jste na tom vy?
Užijte si víkend. Mějte se krásně, Lenka a Péťa.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 29.04.05 13:28

Ahoj, tak koukam, ze asi budu prvni prispevek.
Musim souhlasit hlavne s tim, ze sestinedeli mne take prislo 100× horsi nez porod. Porod naopak byl mnohem krasnejsi nez jsem si myslela. Tak bohuzel dle priserneho revu soudim , ze delsi muj prispevek uz nebude :( Jana

 
Mab
Kecalka 140 příspěvků 29.04.05 14:15

Ahoj,
já také trávila první 4 měsíce na WC a to i v noci. Nejlépe mi bylo v 8 měsíci.
A šestinedělí? Já se připravovala na to že bude krušné .Však také bylo a dost. Jen mě to tolik nepřekvapilo . Veliké problémy s kojením(brečela jsem bolestí) přitom dnes kojíme stále a přikrmujeme teprve týden. Pak jsem se hrozně bála že malé ubížím atd. Ale můj muž mi byl velkou oporou, díky němu bylo vše lehčí. Čas utíká a vše zvládáme čím dál tím lépe.Tonička je moc šikovná a hodná jen trochu více živá holčička. Nebude to však tak hrozné když přitom zvládam školu (ovšem dá mi to opravdu dost práce a přemlouvání se učit).
Hlavně jsme všichni moc šťastní že máme naši vytouženou holčičku a vůbec nechápeme jak jsme někdy mohli být bez ní.

Štěpánko, doufám že má Violka ty očička už lepší. Držím vám palečky.

Hezký den Mab

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 29.04.05 20:03

Jen doplním: bod č. 11
Pro případ, že chcete mít i děti v pubertě, berte všechny dosavadní příklady jenom jako opravdu veselé a podařené vtipy. Skutečnost předčí všechna očekávání.
Celý text (test) se nachází jako úvod „Příprava na rodičovsrví“v knize Petra Olchavy „Zdravé a nemocné dítě", 1999

Mějte se
Lila a dva rošťáci (*2000 a *2004)

 
SARA55
Povídálka 18 příspěvků 29.04.05 20:49

Krásnej deníček, myslím, že jsme s Violkou tady jedny z nejmladších, ale když jsem si četla o těhotenství, porodu a šestinedělí, připadlo mi, že to strašně utíká. Já jsme si těhotentsví krásně užila, všechno bylo lepší (od vlasů, pleti, nálady, trávení…). Porod mi přišel hrozně rychlý a ani mi nepřipadal příliš bolestivý (Violka taky měla 2,61:)). Protože pak byla na JIP a po několika dnech jsme s ní byla na pokoji pro „problémové novorozence“, kde jsme strávily další dva týdny, přišly jsme domů jako sehraná dvojka a první koupání doma mi přišlo úžasně jednoduchý, protože jsme poprvé nenusela hlídat hadičky, které v nemocnici vedly z cév na hlavě (dostávala tudy antibiotika). Protože jsme od začátku věděla, že budu s Violkou doma necelých šest měsíců, užíváme si spolu každou chvilku od začátku. A náš táta:), ten klidný a uzavřený člověk, který po našem slavném návratu z nemocnice při každé příležitosti halekal přes plot: „Paní Erbenová, už jsou doma, pojďte se na ní podívat.“

Takže užijme si každý den s našimi rošťáky:).

PS: tak dneska zánět v očičku hodně ustoupil, ale včera nechtěla Violka usnout a když se jí to podařilo, tak spala celou noc a vstávala až v osm. Holky já měla prsa jak Dolly Buster:)), jestli mi tohle udělá i dneska v noci, tak mi snad prasknou:).

Štěpánka

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 29.04.05 21:16

Ahojky,
možná si někdo bude myslet,že jsem hloupá,ale já se na porod strašně těšila,a moc mě mrzí,že jsem se ho nedočkala…rodila jsem císařským řezem :-(,byla jsem moc zklamaná a dlouho mě to trápilo.Věděla jsem a vím,že to bylo pro nás oba to nejlepší,ale moc mě to trápilo.
Ale závěr by byl stejný-mám báječného rošťáka a ten je ted pro mě tím nejdůležitějším.
A těhotenství?Špat­ně mi bylo jen týden a pak super,až do 23 týdne,kdy jsme byli hospitalizovaní pro podezření na odtok plodové vody…díky bohu se nepotvrdil…no a porod byl trochu zklamáním a dlouho trvalo než se mi srovnal tlak…
Všechny věcičky mám za sebou a s lehkým úsměvem na ně vzpomínám a často fotky prohlížím…
Mám Klučinu-ZÍTRA BUDE SFOUKÁVAT PRVNÍ SVÍČKU NA DORTU a já zas sedím u fotek a koukám na maličký uzlíček,který jsme si nedavno přinesli z porodnice..­.......
A test?Je bezvadnej,dostal se mi do ruky před těhu a neodradil mě,ale přiznejme si,něco na něm pravdou bude…
Omlouvám se za délku komentáře,ale musela jsem vám to všechno říct.
deníček je super!
papka a zítra roční Filípek :-)

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 29.04.05 22:33

Ahoj maminky a mimiskove,

tak ja se moc rozmyslet nad pocetim miminka nemusela…ono se pocalo samo a nikoho se neptalo..Spatne mi bylo od 8. do 20 tydne..Pak chvili jen mdloby z nizkeho tlaku a konec jsem trpela. Charlie byla nizko a ja nesmela delat skoro nic. Vzdycky jsem si predstavovala, ze tehu je neco krasneho. A ani moc neni. Ale kdyz potkam ve meste tehulku, tak se mi zacne po tom kopkani styskat. Porod byl celkem OK. Ale to sestinedeli!!!Mala cele noci prorvala…Hruza! Ale pak se zklidnila a ted mame doma pohodove vysmate mimi. Doufam, ze ji to vydrzi. Terik a Charlie skoro 5 m

 
Anonymní  30.04.05 08:16

Filípku, přejem Ti k Tvým 1. narozeninkám všechno nejlepší, krásný dárečky, velikánský dort (pořádně ukaž rodičům jak se takovej dort baští), a ať do dalších let vykročíš? tou správnou nohou. Velikananánskou pusu posílá Lenka s Péťou.
PS: pořádně to oslav!

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.04.05 08:33

Holky zkouším vytvořit novou galerii s názvem Rošťáci a rošťandy, ale marně, povedlo se mi to pouze jako soukromá galerie, nikoliv veřejná. Nevíte si s tím některá rady? Díky Lenka

 
Zuzma
Stálice 63 příspěvků 30.04.05 09:15

Ahoj,
tak jsem se konečně dočkala testíku. Strašně moc jsem o něm slyšela vyprávět, ale nikdy jsem neměla to štěstí ho číst. Hned ho vezmu sebou na čarodejnice. Máme spoustu miminek chtivých kamarádů, tak ať se pobaví.
Jinak já jsem v těhotenství střídavě prozvracela a prospala 5 měsíců, a rozhodně to nebyl žádný med. Porod a šestinedělí pak OK. Já jsem se na to moc těšila, takže jsem si to možná ani tolik nepřipustila.
Dnes jedem na čarodejnice a zítra na týden na chalupu na Šumavu. Má být hezké počasí. Takže se na víc než týden odmlčím.
Mějte se krásně, užívejte hezkého počasí.
Zuzka a Terezka (8 m)

 
Mab
Kecalka 140 příspěvků 30.04.05 10:42

Filípku vše nejlepší a velká gratulace také mamince. Štěpánko ten halekající tatínek mě opravdu dojal (možná proto že máš tatínek byl také celý vedle a stále je).
Zuzko já se na to také moc těšila ,ale hormony hold pracovaly.Trošku ti závidím protože pohodové šestinedělí zažije málo kdo. Jinak si to užijte na chaloupce.
Pěkný den všem a hlavně Filípkovi a Papce
 Mab

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 30.04.05 16:41

Ahojky,
máme první polovinu oslav za sebou.Ještě zítra část rodiny a je to vše.
Mooooc děkujeme za gratulace,Filípek si to užívá se vším všudy.Uteklo to…
Koukala jsem na tu galerii a taky se mi to nepovedlo…zksím to znovu.Zatím papa hezký víkend!

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 30.04.05 16:52

Tak už mám dvě alba,ale obě soukromá…nevím jak to jedno album smazat večer na to sednu a pohraju si s tím,ale nevím jak na to :-(
Pokud to někdo zjistíte tak dejte vědět…přeci nebudeme mít tolik alb,stačilo by jedno společné,ne?
Co vy na to?Jde to vůbec?A jak?Pomoc!

 
SARA55
Povídálka 18 příspěvků 30.04.05 19:20

Ahoj holky, zapomněla jsem se připomenout, že 4-5.6. napíšu deníček, to už bych měla mít nový rytmus pracující maminky v malíčku :), snad to bude veselé čtení a žádné plakání, jak se nic nedá stihnout.

Holky nemáte někdo typ na to, jak zabrátit mimnku,aby dělalo blbosti u kojiní (jako jsou gymnastické cviky, povídání si s prsem v puse a tak). Violka je ten týpek pomalých jedlíků, kteří jí i půl hodinky:(. Štěpánka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.04.05 20:08

Papko já taky vytvořila jen to soukromé a to jsem chtěla to společné, asi jsem nějaká levá, včera jsem nad tim seděla ale z nulovým výsledkem. Držím ti palce ať se ti to povede. Štěpánko s tim blbnutím ti moc neporadím, já kojila do 4 měsíců a to mu bylo ještě všechno šum a fuk. A když ho začínalo zajímat místo jídla okolí tak už jsme měli lahev a s tou jsem ho vždy dohnala.
Jak budeš do tý práce chodit často? Tak ať to zvládneš.
Jinak dneska jsme byli venku, odjížděli jsme jako krásné čisté dítě a vraceli se jako když jsme někde ryly v poli. Asi budu muset zaběhnou koupit několikery tepláky, pryč jsou ty časy kdy vydržely týden ve stejném stavu a praly se spíš proto aby se neřeklo, ach jo.
Takže deníčky máme zajištěné do 4.-5.6. tak to je prima.
Pa Lenka a už spící Péťa (hurá)

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.04.05 20:16

Papko tak v diskuzi se na to akorát taky někdo ptal a prý to veřejné album může založit jen administrátor, tak teda jak?

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 30.04.05 20:18

Papko tak v diskuzi se na to akorát taky někdo ptal a prý to veřejné album může založit jen administrátor, tak teda jak?

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 30.04.05 21:04

Ahoj holky,
tak doufam, ze dneska to bude lepsi. Skolila nas oba dva se synem nejaka viroza, chudacek ma plny nos a nemuze ani spinkat, ackoliv normalne je uplne ukazkovej spac pres celou noc :( Tatinka mame pochopitelne pryc, kdyz se neco deje…

Stepanko- jedine co nam zabralo proti „zlobeni u kojeni“ bylo kojit nekde, kde neni nic na koukani, ani nic na poslouchani, bohuzel ani TV bez zvuku. Zvlast vecer byl zlobivka a tak jsem to jeste vylepsila, ze jsem ho skoro celeho prikryla perinou. Bylo to dost otravne, protoze jsme kojili fakt casto a pokazde si hledat temny tichy kout byla makacka, zvlast kdyz my jsme dost cestovaci. Doma uz si ze mne delali srandu, jestli nechci jit sklepa apod. Zcela zvlastni druh zlobeni nastal kdyz mu vyrostly prvni zuby. To me pak umyslne kousl a mohl se potrhat smichy, kdyz jsem vyjekla bolesti… dlouho mi trvalo nez jsem mu vysvetlila, ze ja se tomu fakt nesmeju. Do dneska si nekdy jen tak pro zabavu kousne a pak strasne rve, kdyz se rozlobim.

Ja si jdu uz lehnout, nez se ten muj soplik vzbudi a bude nocni smena.
Dobrou Jana a Eda

 
Anonymní  30.04.05 21:17

Ahoj holky,

tak jsem už měla dopsáno a najednou mi spadnul počítač a je to pryč,takže napíšu raději až v pondělí z práce,protože my máme dost zavirovaný počítač,ale aspon přejeme vše nej Filípkovi. Zbytek včetně mých dojmů z těh.až v pondělí. Zatím páček Lisa a Luky

 
Anonymní  01.05.05 06:10

Těhotenství jsem taky prožila do 4. měsíce s problémy, ale pak si ho užívala, na porod jsem se taky hodně připravovala, i pro mě byl ale „velkým“ zklamáním, také císař. řez. Dlouho jsem o všem přemýšlela, proč to tak muselo být - Terinka se zdála být velká a byla natočena KP. Dnes jsem ráda, že jsme vše zvládly a je zdravá.Byl to takový malinký uzlík a teď je z ní slečna, která už oblékla svoji první sukýnku a já jsem pořád ten nejštastnější člověk pod sluncem, že ji mám. Lenka + Terča 9 měs.

 
Anonymní  02.05.05 07:03

Tak jsem konečně tady-doma nám blbne PC.Také jsem se k netu dostala poměrně pozdě,jelikož k nám přijela o víkendu tchýně a já musela gruntovat. Těhotenství u mě bylo do 12.tt katastrofa-sice bez zvracení,zato mi bylo o to hůř.Nechápala jsem jak někdo mohl ještě v 8měsíci chodit po lesích,když já byla tak unavená,že jsem se musela hodně přemáhat,abych třeba jen umyla nádobí nebo uvařila.Do kina jsem od začátku už nechodila,protže jsem opravdu co 15minut chodila na WC.Během těhu jsem byla 2×v nemocnici a ve finále mi porod vyvolávali.Teď si říkám, jak druhé těhu bude lepší-minimálně v tom,že už spoustu věcí znám a budu si to užívat.Šestinedělí bylo ok-manža má dojem že moje nálady,jež v těhu vyplavaly jako blesk z nebe,mi zůstaly stejně až dodnes/což asi trošku musím přiznat,ale myslím,že je to podpis stresu a starostí-maličký,bydle­ní,peníze,prá­ce-však bude líp a hlavně šmudlík je přeci zdravý a štastný a to je nejdůležitější­.Nicméně celé šestinedělí spinkal krásně ve dne v noci,ale pak jako když utne-ve dne vůbec nespinkal až do 4měsíce a od 4měs jsem k němu pro změnu vstávala i 20× za noc-teď už je to ale v pohodě.
 Lisa

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 02.05.05 20:37

Tak já si taky říkám že snad to druhé těhotenství bude lepší, ale zatím převládají víc ty ALE.
Dneska teda bylo venku léto co? My jeli dopoledne koupit Péťovi sandálky, měl chudák v těch plných botech úplně splavený nohy. Byli jsme úspěšný, dokonce jsme koupili i takový lehký plátěnky a odpoledne jsme byli u kamarádky, viděli jsme se po 3 měsících tak jsem jenom koukala jak se ty děti strašně mění. Předtím ještě malá jenom ležela a teď už lezla jak drak.
Holky vymyslely jste někdo něco s tou fotogalerií? Tak zatím ahoj Lenka

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 03.05.05 21:22

Ahojky,tak už vím jak na to!!!!!!
Až bude galerka hotová napíšu co a jak funguje,ju?

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.05.05 21:51

Jééé Papko tak to jsi šikulka šikovná, už se těšim. Tak brzo napiš. Štěpánko tak co Violka, už má ty očička dobrý? My dneska byli na obrně, bylo tam strašně lidí, tak jsem ráda že to máme za sebou. Zítra jdu konečně k holiči a na gyndu tak budou mít chlapi pánskou jízdu.
Mějte se jdu do hajan. Lenka.

 
Anonymní  04.05.05 08:11

Letní počasí tedy bylo - včera jsme byli u doktora-Luky má zánět průdušek, tak přesně v 11 měsících máme první takovou nemoc. dny a dvě noci jen pláče a kňourá a my mu nemůžeme pomoct jinak než houpáním a nošením-nic nejí a i pít je problém,tak už se těším,až se mu uleví budulínkovi našemu-a spustilo se to hrozně rychle-1den jen tak lehce pokašlával,pak měl suchý kašel,ale pořád by si jeden řekl,že to může být klidně i to jejich předstírání,co je tak moc baví,no a další den najednou odkašlával až se dávil,dusil,teploty nad 38 a už to bylo. Takže máme ATB a týden nikam nesmíme-tedy Luky-já musím do práce a do školy/školení do práce-9týd.večerní kurs/
Takže takhle se najednou máme. Jinak to s galerkou je fajn,já kdysi chtěla taky psát i deníček,ale ani to se mi nepovedlo,takže bych asi nikomu neporadila.
Pohlaďte drobísky Lisa

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama