Rychlejší než jsme čekali

Těhotenství

Když jsem začala chodit se svým mužem, hned jsme si ujasnili, že on se už nechce ženit, že by snesl ještě jedno, dvě děti, ale ne moc brzo, a nech mě už spát, vstávám ráno do práce. Nechala jsem ho tedy se slzou v oku spát a snažila sama sebe přesvědčit, že se bez prcka ještě jednu pětiletku obejdu.

Z nanicovatého randění se stala velká láska. Krásná a silná jako strom, který roste pomalu, ale jistě do mohutnosti a velikosti. Žádný bambus, který je za měsíc metrový, jenže ho zlomíte rukou, ale pořádná sekvoj, která stále ještě roste, a já každým dnem zjišťuji, jak skvělé rozhodnutí bylo vybrat si právě tohohle chlapa.

Můj muž je normální chlap, žádný románový princ, který denně vylévá své city jako lógr do záchodu. Škrtla jsme pekelnou romantiku ze svého seznamu nutných požadavků na partnera a těšila se z každé chvíle, kdy se mi odhalilo jeho citlivé já, které ti naši lovci a válečníci neukazují často ani sami sobě.

Jednou z těch chvil byl i okamžik, kdy jsem se (a není to tak dávno) dozvěděla, že se budu vdávat. S úsměvem mi to oznámil, když jsem měla hlavu po ramena v připálené troubě, nadávala jsem jako špaček a nade mnou mi přetékal dřez na nádobí. Vylezla jsem ven, zastavila vodu, prodýchala infarkt a souhlasila.

Pak jsem si jednou hnala šílenou rýmu, bylo mi zle, zima, měla jsem hlad a ukopla jsem si palec o práh. Nenáviděla jsem celý svět a můj muž, ležící na posteli, mi s úsměvem oznámil, že už se těší na miminko. Dala jsem si nohu do ledu, na hlavu hadr, k tomu panáka a začala se těšit na svatbu a miminko.

Když jsem vysadila antikoncepci, domluvili jsme se s přítelem, že si bude dávat pár měsíců pozor, než moje tělo zase najede na bioprovoz a zvykne si fungovat bez antikoncepční berličky. Jistě, neboj, dám si pozor, dušoval se a doteď přemýšlím, jestli mě přes zvuk živého koncertu Gun´s ansd Roses vůbec slyšel, natož vnímal. Nechávalo mě to klidnou, koneckonců, napoprvé se to podaří málokomu a my určitě takové štěstí mít nebudeme, že? Uzavřela jsem to s tím, že jestli budu do svatby těhotná, bude to malý zázrak.

Bylo 3. října. Kouřila jsem první ranní cigaretu a přemýšlela o tom, že se ty cigarety zhoršily a nedalo se to ve výsledku kouřit. Namalovala jsem se, navoněla a říkala jsem si, že musím změnit značku, protože to silně připomínalo Černou kočku mé prababičky, ruský parfém, používaný v naší rodině jako repelent na komáry.

Na obědě už jsem si začala být podezřelá, věděla jsem jistě, že ještě minulý týden to tu vonělo jako v ráji a teď se to podobalo kuchyňským výparům v zaplivané čtyřce. Odpoledne ke kamarádce, koupila si test a s klidným srdcem jsem čekala na „za 3 minuty.“ Abyste pochopili, mé zmatené tělo mi dávalo jasné známky o těhotenství před každou ovulací, menstruací a někdy i po nich, takže jsem si ho dělala vlastně jen ze zvyku.

Málem jsem se propadla do záchodu, když se po 3 minutách opravdu objevila druhá čárka. Ještěže jsem byla tehdy sama doma. Přenášela jsem nejrůznější věci z místa na místo, usmívala se jako blázen a nevěřila svému štěstí. Když jsem si rychle spočítala datum porodu, musela jsem se smát. To tu červnovou svatbu asi nestihnu, leda že by oddávali na porodním sále. Našemu děťátku to netrvalo ani 2 měsíce.

Rozhodnutí oznámit to muži až po oficiálním stanovisku doktora, se rozplynulo ve chvíli, kdy přišel domů. Nedařilo se mi totiž přestat se trapně usmívat, a když někomu tvrdíte, že se nic neděje a hřebíte se u toho jako blázen, ani vám věřit nemůže. Prozradilo mě nakonec to, že jsem nechtěla kouřit. Jeho reakci jsem si představovala jakkoliv, ale stejně mě překvapil. Neustále opakoval, že je to v… víte čem, kouřil jenu za druhou a vůbec se mnou nemluvil. Šok z vlastní plodnosti překonával týden.

Myslím, že i muži, co dítě chtějí, nakonec nikdy nezareagují tak, jak si představujeme. Ale všichni se nakonec těší. I ten můj se nakonec uvolil k mazání bříška a sledování všech mých zažívacích potíží, přestrojených za první pohyby, uvolil se k připravování druhých a třetích večeří ve dvanáct večer, k poslouchání nic neříkajících parametrů kočárků a způsobů kojení, k laskavé a něžné péči, kdykoliv jsem hlasitěji vzdychla.

Jeho přátelé a kamarádi mají přesné informace o délce a průběhu těhotenství, ví o jméně i plánované svatbě, a kdybych ho neznala, myslela bych si, že se snad chlubí. Jedno je jisté. Moc se těší, a to mi dovoluje těšit se také. Je hrdý a pyšný a i já jsem hrdá a pyšná, jakého jsem vybrala miminku tátu.

Děkuji, že jste dočetly až do konce.

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kokli2
Kecalka 145 příspěvků 01.02.12 07:26

Ahoj, tak grtuluji jak k miminku, tak i ke svatbě :-)
Taky mám doma jednoho takového neotesaného chlapa. Byli jsme rok manželé, když jsme se domluvili na mimču. Řekli jsme si, že to zkusíme, protože kolem se nás se všichni snažili i několik měsíců a nic. Nebrala jsem nikdy prášky, tak jsme nic neřešili, zkusili a za 3 týdny mi vyšly 2 čárky. Prvně byl trochu v šoku, nějak zvlášť nereagoval, ale odpoledne mi volal, jestli je to fakt pravda, řekla jsem „Ano“ a odpověď „Tak to je super, jdu to s klukama pořádně zapít.“ I když mi přišlo, že těhu moc neprožívá, chtěla jsem ho u porodu a nedávno sám přiznal, že když se malej narodil a držel ho v náručí, byl hodně naměkko.

 
milas
Hvězda diskuse 36162 příspěvků 01.02.12 08:28

krasny denicek opravdu hodne stesti.

 
Genovesa
Extra třída :D 10975 příspěvků 01.02.12 08:29

Hezký deníček, gratuluju! :kytka: Ti chlapi jsou si tak podobní.. :mrgreen:

Příspěvek upraven 01.02.12 v 08:30

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 01.02.12 08:29

To je tak hezky napsáno :D po dlouhé době jsem si přečetla moc hezký deníček :palec: Tak hodně štěstí a držím palce ať vše vyjde jak má :kytka: :kytka: :kytka:

 
kaďaska
Závislačka 4267 příspěvků 01.02.12 08:56

Moc hezky napsáno a přeji hodně štěstí :kytka:

 
Sandra84
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 01.02.12 09:56

Krásně napsané :potlesk: Moc gratluji jak k miminku, tak ke svatbně a přeji vám, aby jste pořád prožívali takto krásné chvíle :)

 
nikulka
Echt Kelišová 9247 příspěvků 01.02.12 10:16

Kallo moc gratuluju a ať svatba i porod dopadne na jedničku :potlesk: :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.02.12 10:20

Holky všem Vám moc děkuji, svoje štěstí si plně uvědomuju a taky o něj pečuju, nebo se o to aspoň snažím :mrgreen: Děkuju Vám všem :*

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 01.02.12 10:25

Moc hezké :) držím palce ať se vše vydaří jka si přejete :)

 
LilinkaM
Povídálka 48 příspěvků 01.02.12 10:55

Tak to je nááádhera ;-) nejlépe napsaný deníček ;-) Moc moc gratuluji k perfektnímu chlapovi, k mimískovi a ke svatbě ;-) zní to jako pohádka ;-) :kytka: :kytka: :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 01.02.12 10:57

Úžastný deníček fakt super napsaný-bavila jsem se celou dobu co jsem ho četla :pankac: :pankac: :pankac: Gratuluji k mimču v bříšku a ať se ti vyplní všechno po čem toužíš :dance: Kdy se budete brát?Jsem zvědavá co…? :oops:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 01.02.12 11:45

super deníček, skvěle napsáno! tak gratulji ke svatbě i miminku a hodně štěstí všem třem! :kytka:

 
KatkaSumperk.  01.02.12 11:58

Krasne napsáno. Fakt. Mas nadaní:) a gratuluji

 
Dankár
Kecalka 252 příspěvků 01.02.12 12:09

Krásné-ne jen ten příběh jak pohádka,ale i hezky napsané…Gratuluji a přeji hodně štěstí :potlesk: :potlesk:

 
Jenika  01.02.12 12:22

Bezva se to četlo, držím pěsti atˇ vše probíhá tak jak si přeješ.

 
Almatka
Kelišová 6457 příspěvků 01.02.12 12:30

Jako bys psala o mně, jen bych to bohužel takhle hezky nenapsala :potlesk:

 
Leňula1
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 01.02.12 13:38

Kally zlatíčko krásně napsané :hug: :srdce: a z celého srdíčka :srdce: ti to přeju :* :hug:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 01.02.12 14:35

Píšeš úžasně, moc jsem se pobavila a prosím piš dál ;)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.02.12 15:07

Gábinko první víkend v dubnu, držte palce, ať jsem elegantní těhulka a ne velrybka :mrgreen: a ať nemrzne :-)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.02.12 15:08

Leničko :hug: :hug: :* Děkuji, bez Vás by to holky stejně nebylo ono :hug:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 01.02.12 15:26

Moooc jsem se povabila u tveho denicku a samozrejmne ho precetla az dokonce,velika gratulace k miminku…preji mooooc moooc stesticka,lasky a zdravicka ve tvem zivote a v zivote tveho miminka i manzela :kytka:

 
ustra
Povídálka 28 příspěvků 01.02.12 20:18

Krásně, nenásilně, vtipně napsaný. Přeji hodně zdraví a štěstí vaší nové rodince ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama