Když to praskne

Rodičovství

Tento deníček je o noční můře většiny z nás o úrazu popálením. Je o jedné strašně statečné malé holčičce, štěstí v neštěstí, o skvělých lékařích a nejhorších okamžicích našeho života.

Jasmínka měla ve čtvrtek sedmnáct měsíců. Teď je neděle 20.9.2015 lehce před devátou ráno. Bolí mě hlava. Nemám na nic náladu a nějak se nemůžu probrat. Děti jsou trochu hlučné, ale hodné. Hezky si spolu hrají v obýváku, do kterého vybíhá malý kuchyňský koutek, takže je mám stále na očích. Malá pšíkne. Vidím, že se jí u nosu leskne nudle. No děkuju pěkně, ach jo, rýma.

Syn si chce hrát s plastelínou, jdu mu ji podat a v hlavě mám svoje myšlenky. Jdu do kuchyňky, uvařím si kafe a dám vodu na čaj do konvice. Z černého bezu a jitrocele, aby se jí od té rýmy ulevilo, třeba se jí to ještě nerozjede. Beru skleněný silnostěnný džbán, dávám do něj rutinně lžíci aby neprasknul, bylinky, koukám z okna. Malá si hraje na druhé straně linky u příborníku, je ode mě jeden krok, širší kuchyň není.

Voda zavře, bezva - zrovna to zaliju. Sítko s bylinkami se nadzvedá pod tlakem vody, hezky to zavoní. Vracím rychlovarku na původní místo. Najednou se ozve silná rána a vzápětí hrozný křik. Stačí mi jediný pohled, pár milisekund, abych věděla, že se stalo něco strašlivého. Ze džbánu vyletěl kus skla, prasknul po celé délce a voda z něj se vylila na linku a z ní dolů na malou Jasmínku, která zrovna z kuchyně odcházela.

Hrozně křičí, okamžitě ji beru za ruce, Nevidím, jak moc je politá, ale tričko mokré je. Pane Bože. Držím jí chuděrku jako králíka, ale tohle je nejbezpečnější, instinktivní. Nemyslí mi to, všechno dělám automaticky. Křičím na manžela, ať hned vstane, že se malá hrozně opařila. Rychle ji posadím do koutu a sprchuju jí celé tělo. Stále nevím, jak je to vážné, ani kde všude.

Začínám plakat, dochází mi, že se stalo něco hrozného. Manžel mě vyhazuje z koupelny, běžím do obýváku a hledám telefon. Volám 155, zvedá se mi žaludek. Moje malá holčička. Strašně pláče, pána z erzety skoro neslyším. Co jsem věděla o volání sanitek, jsem najednou úplně zapomněla, neřekla jsem mu jméno, adresu na dvakrát.

Manžel jí stahuje tričko, holčička se klepe zimou. Na pravé straně hrudníku chybí svrchní kůže, visí v cárech z ramene a pod žebry: Rána je bíle růžová, totéž pod bradou. Ruka a krk jsou rudé, na ruce tmavě fialový flek.

Rychle popisuju, kde všude to má. Dispečer mi říká, že posílá sanitu z 15 minut vzdáleného města i vrtulník z Brna. Všechno se se mnou zhoupne. Vrtulník se posílá, když je to velmi vážné. Chci se zeptat, co máme dělat, nejsem si jistá první pomocí, ale vypadne signál.

Běžím k malé, jsme s manžele vyděšení. Beru si malou do náruče, bojím se jí dotknout, držím ji jako miminko, zvoní telefon. Je to dispečer, ptá se na poskytnutou první pomoc. Udělali jsme vše dobře, na jeho radu jí dávám na tělo studený ručník, Kroutí se, pláče. Manžel mi pomáhá najít doklady, peníze. Uklidňuju tříletého, statečného, ale vyplašeného syna.

Vysvětluju manželovi, co se stalo, že to byla strašná náhoda. Ani jsem si jí nevšimla, jen šla chuděrka kolem, byla to ta nejhorší souhra náhod v mém životě.

Po neuvěřitelně dlouhých zoufalých minutách, nevím jestli deseti nebo patnácti slyším sanitku a zároveň s ní vrtulník. Malá přestala plakat, chvěje se, upadá asi do šoku. Běžím s ní v náručí ven. Naproti mě už jdou ze sanitky, malou si berou, ošetřují. Uklidňují mě. Sanitka zablokuje úzkou vesnickou boční uličku, za ní se zastaví auto. Ven vybíhá moje kamarádka, ptá se co se stalo, objímá mě, pláču. Manžel se stará o syna, nese mi kabelku. Je úplně bílý, chvěje se mu hlas. Došlo mu, co se stalo, a dostavil se šok.

Tlumočím mu, co vím já, je to předběžně 10-15 %, druhý stupeň. Bude v pořádku. Dostává ihned léky od bolesti, chlazení na rány, honem do termofolie, vezou nás kousek k vrtulníku.

Sousedi vzali děti podívat se na vrtulník. Neodsuzuju to, nevhodnost nikomu nedochází. Ani v tu chvíli jsem to nikomu nezazlívala, ani nepříjemné mi to nebylo, bylo mi to úplně jedno. Lékaři si předávají malou, zjišťují si, kam letět, dávají malé dýchnout kyslíku, ale zvládá to sama. Znovu nešťastně pláče.

Připoutané na vrtulníkovém lůžku mi dávají Jasmínku do náruče, bude jí u mě lépe než vleže samotné. Vždycky jsem chtěla letět vrtulníkem, ale takhle ne. Mám pocit, že mi někdo vymyl břicho louhem a nic tam nezbylo. Šeptem, který přes řev vrtulí stejně nikdo nemohl slyšet, se malé omlouvám. Prosím Boha o pomoc pro dceru, aby jí to tak nebolelo, aby to nebylo vážné. Usíná, když přistáváme. Na popáleninovou kliniku přijíždím na lehátku s dcerou v náručí. Spí. Koho míjíme, ten na malou soucitně kouká.

Když jí ošetřují, stojím vzadu. Vzbudili jí při ošetřování, nechají mě jí držet a zkoušet uklidnit, ale je to zbytečné. Kroutí se a pláče, bolestí a únavou z léku od bolesti. Na krku, který by byl velmi nebezpečný, je naštěstí jen rudý flíček nijakého významu. Hodně to odnesl hrudník, od klíční kosti až k pupíku chybí horní kůže, na bradě zespodu taky. Na pravé ruce jsou dvě menší ranky. Ještě nenaskočil ani puchýřek, opařila se na 6 % těla. Díky Bohu, ne deset, ani život ohrožujících patnáct.

Jsem několikrát ujištěna, že úraz je sice brán jako těžký, ale ze všeho se dostane bez jizev. Když vyplňuji s lékařem nutné papíry, usíná mi v náručí.
Dostáváme samostatný pokoj a s vyhlídkou několikadenní hospitalizace a s možností zhoršení se stavu čekáme. U popáleniny vám nikdo nic neřekne jistě ani dopředu. Když si zlomíte ruku, je prostě zlomená. Popálenina pracuje. Může se prohloubit. Hodně záleží na první pomoci. Pokud jsem to nezvorala, za pár let bude její kůže zase dokonale hladká a opálená. Musím se jen modlit, aby se jednou moje holčička nestyděla svléknout ani v tělocviku, ani později před klukem.

Za chvíli přijíždí manžel s věcmi. Syna musí mít s sebou. Je ohromně rozumný, jakoby vše opravdu chápal. Snažím se nebrečet dojetím nad jeho rozumností a něhou, s jakou mluví a pusinkuje sestru. Odpoledne přijíždí z čtyřset kilometrové dálky tchyně, pomoci se synem a domkem.

V pondělí se při převazu dozvídáme, že rána má hloubku 2b a je na hranici se třetím stupněm. Je to patnáct minut hrůzy. Hrozný pláč, stres doktora (byl skvělý, nezazlívám mu to) a má neschopnost se s tím vyrovnat. Je mi to celé tak líto, jsem naštvaná, že jsem tomu nemohla zabránit, že si to ani nemohu dost dobře vyčítat, nebyla šance cokoliv udělat.

V nemocnici strávíme celý týden. Jasmínka je po celou dobu statečná a veselá. Díky skvělým sestrám a perfektním doktorům je pobyt nejen snesitelný, ale snad i příjemný. Přístup je zde opravdu úžasný, děti jsou obklopené spoustou prima tet a chvíle bolesti při převazech jim pomáhá tato atmosféra lépe překonat.

Každé dopoledne dochází na oddělení psycholožka. Ta pomůže zase mně. Když nic jiného, nechá mě se vypovídat a mně je líp, že to nemusí poslouchat někdo, kdo nechce. Že to na někoho nehážu, že to poslouchá v rámci své práce, nijak se tím netrápí a hodí to za hlavu.

Odcházíme s obvazy a dobře hojící se ránou. Já s pár novými vráskami, Jasmínka má jizvu velkou jako jedna a půl dospělé dlaně. 3-5× denně mazat, kompresní obleček 24 hodin denně nejméně 6 měsíců. Vysvětlování. Dotazy sousedů, okolí, rodiny a pozoruhodné teorie (ale také pomoc, soucit a lidský zájem i těch, které jsme skoro neznali a nečekali to).

A můj strach.

Až doma, z čajů, hrnců, plechů, pánviček. Nemizící veliký strach, že se může něco podobného opět stát. Výčitky svědomí. I když jsem za to fakticky nemohla. Nemohla jsem předpokládat…

Vy ale můžete. Jasmínka není jediné dítě, které se opařilo díky selhání materiálu. A to její následky budou minimální, úraz nebyl natolik vážný jako u jiných dětí, kdyby se na ni vylil celý litr vařící vody… Měla štěstí. Buďte prosím maximálně opatrní. I když jste. Já jsem byla taky. Ne dost.

První pomoc je nejdůležitější. Vím, že to jistě všechny víte, ale pro jistotu. Může zachránit dítě před trvalými jizvami, transplantací. Bolestí i na duši. Prvních deset až dvacet minut určí, jak zlé to bude. Ihned s ránou pod vodu, u popálenin nesundávat u opařenin oblečení dolů - naopak. A 10-20 minut chladit. A volat sanitku, nikam nejezdit, ať nebloudíte po městě nebo i mezi nimi po nemocnicích a odděleních, zatímco dítě potřebuje ošetřit. Věřte tomu, že jsou toho schopni. :-(

Děkuju, že jste si přečetli náš deníček, můj a mé bojovnice. Jasmínka byla strašně statečná a dodávala po celou dobu sílu i mně. Jsem ráda, že jsem dostala ten dar mít za dceru takovouhle bytost. Nechá se krásně mazat a pravidelné natírání jí lechtá, takže se směje a má to za hru. Jsem ráda, že máme před sebou už jen to, co nebolí.

Děkuju taky všem vám tady, mým kamarádkám, které pomohly, vyslechly a fandily.

Hezké a bezpečné podzimní dny,
Vaše vystreslá, ale už šťastná Kalluš

Hodnotilo 78 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Divná Bára
Stálice 98 příspěvků 08.10.15 00:31

Je to smutné, poučné, ať už nic nebolí. Nejsou nikde jizvy a slzy.
Přeji hodně sil :kytka:

 
Ivu-Sara
Kecalka 421 příspěvků 08.10.15 01:27

Moc přeju už jen to dobré Jasmínce a celé Vaší rodině.. :hug: :hug: :hug:

 
geilens
Závislačka 4625 příspěvků 08.10.15 02:41

Moje nocni mura :(
Preji Vam uz jen to dobre :hug:

 
Taris
Stálice 94 příspěvků 08.10.15 03:22

Ach Bože, já mám taky Jasmínku a tohle je moje noční můra :,( Děkuji za upozornění ohledně skleněné konvice, na tuhle možnost člověk zapomíná :?
Přeji hodně sil a zahojení všech ran na těle i na duši :hug: Jasmínka je moc statečná holčička, moc držím palce, aby se jí kůže dobře zahojila :srdce: :hug:

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 08.10.15 06:07

Toto jsou tak nešťastné náhody… :(
Přeju mamince a Justýnce hodně sil. :hug: :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.10.15 06:24

Všem děkuji, Včera na kontrole byla Mínka chválená, jak je to krásné, a opravdu se to moc hezky hojí.

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 08.10.15 06:27

Uf, tvuj denicek me rozplakal. Nejdriv slzy hruzy a pote slzy asi stesti, ci jak to rict, ze mas tak statecnou a silnou holcicku. Drzte se holky a preji vam, at uz se nikdy nic zleho nestane a zazivate jen a jen krasne chvilky! :hug:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 08.10.15 06:45

No slzu jsem zamáčkla, přeji jen to nejlepší a ať všechno překonáte :-) :srdce:

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 64 inzerátů 08.10.15 07:01
:hug:
 
Uživatel je onlineMalike
Echt Kelišová 9959 příspěvků 08.10.15 07:05

Male Jasmince preju at se ji to zahoji co nejdřív..a vám hodné sil. Hlavně si nic nevycitejte..nehody bohužel se stávají a mala mela stesti v neštěstí.

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 08.10.15 07:27

Pro me je nepredstavitelny jakykoliv uraz. Kdyz si dcera ublizi, boli to i me, jsi statecna. Kdyz jsem ji jednou volala zachrankua, nebyla jsem schopna ani mluvit, jen jsem do telefonu porad opakovala, at mi ji zachrani, ze nedycha!
Jasmince preji hodne stesti, at uz to vydrzi a je moc statecna!
A tohle se opravdu muze stat kazdemu, ze praskne sklo. Muze se stat cokoliv.

 
Cuddy
Extra třída :D 13374 příspěvků 08.10.15 07:33

To je tak smutne :( Drzim palce, at je jiz dobre :hug:

 
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 08.10.15 07:38

Přeji celé tvé rodině ať už je jen dobře, já raději žádné skleněné konvice nepouzivam(nevěřím jim) ale nástrahy pro tak malé děti jsou všude, mám dvojčata 15měsíců a taky mám o ne strach

 
Efkaaa
Kecalka 231 příspěvků 08.10.15 07:51

Kapou mi tady slzy na stůl - takovýhle deníček bych nikdy nechtěla mít možnost napsat - obdivuju vás za tu pohotovou reakci se sprchou a tričkem, já bych asi panikařila.
Moc šikovnou a statečnou máš holčičku, obdivuhodně pohotová a dobrá jsi máma! :hug: :andel: :potlesk: :srdce:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.10.15 08:00

@Efkaaa Musím se přiznat, že jsem tady kdysi četla deníček právě o první pomoci popálenin a asi se to někde v hlavě uložilo, protože jsem opravdu reagovala naprosto automaticky, nebylo to nic vědomého, znovu jsem se zapla až když jsem šla volat tu sanitku. Takže to není moje zásluha, jen toho autopilota, který to vzal za mě, ;) opravdu.

Všem strašně děkuju za milé reakce, pořád čekám na nějakou rejpalku popravdě, jste všechny moc hodné, Mínce to vyřídím ;) :hug: ale cítila jsem nutnost dát náš příběh „ven“, byť by zachránil před popálením z prasklého hrníčku jedinou dětskou ručičku. To, že na sebe dítě něco stáhne, to předpokládá skoro každý a dává si pozor, ale tohle je fakt podpásovka a je potřeba s tím počítat :roll:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 08.10.15 08:01

Taky jsem to cetla s placem, nejdriv litosti nad tim malym telickem a pak dojetim nad hezkym koncem a statecnym bratrem. Sama deti nemam, ale tohle je hruza hruz. Kolegyne si nedavno podobnym zpusobem popalila nohu. A tak mam jednu „radu“ kterou pouzivam i ja a uz dlouho, protoze se fakt bojim popaleni nebo popaleni me netere, kterou hlidame. Nadobu, do ktere nalivam horkou tekutinu (kolegyne se popalila sadlem), tak tu nadobu mam ve drezu.
Zakladatelko, jsi supr statecna a poskytnuta prvni pomoc, tleskam. Malicke Jasmince preji, aby se to krasne zahojilo a tahle hra, at zustane uz jen hrou bez osklivych vzpominek. :hug:

 
Lenntillka
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 08.10.15 08:02

Mam husi kuzi…mnoho zdravi Jasmince a Vam klid na dusi…muze se stat kterekoliv mamince…myslim ze od ted budu louhovat caj ve udbanku ppuze ve drezu…ppsilam spoustu :hug:

 
Robin154  08.10.15 08:12

Krasne jste to zvládli, přeji hodně sil. Člověk si ani neuvedomi, co vše se v sekundě muže stát. Muzu se jen zeptat, čiste z praktického důvodu, jestli věřit výrobcům - ten džbán byl z varného skla? Děkuji.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 08.10.15 08:17

Tak tady bulím…tohle je moje noční můra…přeji Vám a Jasmínce hodně zdraví do života :hug:

 
Lucisek87
Kecalka 255 příspěvků 08.10.15 08:18

Ach jo, taky jsem u tvého deníčku brečela jak želva, muselo to být hrozné, ale hlavně, že jste měli aspoň trošku štěstí v neštěstí a Jasmínka nebude mít trvalé následky a bere to tak statečně. Přeji ať už se vám takové nešťastné náhody vyhýbají obloukem! Já právě jednu malou princeznu čekám, takže si dovedu představit tu bolest jakou jsi cítila když jsi ji viděla takhle zraněnou. Děkuji Ti za to, že vím, na co si mám dát pozor, taky by mě to nikdy nenapadlo, že se něco takového může stát…

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32347 příspěvků 08.10.15 08:24

Alespon si nemusis vycitat, zes to zpusobila nejakou neopatrnosti, to se nedalo predvidat. Taky delam caje do sklenenych nadob, miluji sklo… jedine snad, ze je vzdy stavim uplne az ke stene, aby nedosahli, tak snad, kdyby to ruplo, treba se to stihne trochu ochladit, nez to dotece. Ale mladata se v kuchyni furt motaji, davam si pozor, abych jim hlavne nenesla nic nad hlavou, treba hrnec s testovinami na sliti do drezu.
Vlastne mi praskla trilitrova zavarovacka po naliti horke vody, ale nic se nestalo, byla jsem tam jen ja (a byla u zdi).

Drzim jasmince palce i do budoucna.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29146 příspěvků 08.10.15 09:02
:hug:

Stalo se mi podobné, vydala jsem z trouby takovou tu kulatou zapékací mísu, kde byla vroucí omáčka k, jak jsem to dala na sporák ruplo to…dítko bylo kousek, já ho v té chvíli odkopla a schytal to jen pes (přes chlupy se mu nic nestalo) a mě to oparilo nohu, plus mě trochu rizlo, ale hlavně že prckovi se nic nestalo, jen byl v šoku že do nej máma kopla :oops: :oops:

Přeji Jasmince ať je brzy fit :hug: :hug:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 08.10.15 09:03

Mně se jednou oddělilo celé dno od skleněné nádoby a horká voda všechna vylítla na koberec, naprosto jsem to nečekala a štěstí, že tam nikdo nebyl.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 08.10.15 09:09

Krásný denicek, těžko zabránit slzám! Jste statečné bytosti, obě dvě! A děkuji za osvětu první pomoci, je to hrozně důležité, aby to vědělo co nejvíce lidí. Ja jsem byla na kurzu první pomoci dětem a přesně tohle vyprávěli, včetně případu, kdy rodiče zpanikarili a dítěti velmi uškodili. Ať už je jen lépe :kytka:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 08.10.15 09:13

Taky jsem brečela, jste obe - vlastně vsichni - moc sikovni.Ja mam skleněnou konvici uz 12 let :( Muzu se prosím jeste zeptat, píšeš u popalenin oblečení nechat, u opareni (což bylo tohle) - dolu.To znamená hned, nebo az po prvním zchlazeni?

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 08.10.15 09:14

Strašné, zamačkávám slzu, přemýšleli jste o tom, že byste se soudili s výrobcem té skleněné konvice?

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.10.15 09:17

@Robin154 byl, ale nutno podotnout, žýe někdy v květnu jsem ťukla špičku, udrolil se kousínek 0,5mm a to bylo vše, žádná puklina. Pak jsem do toho dělala čaj ještě několikrát a vše bylo ok. Až ted naposledy :nevim:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 08.10.15 09:17

Panebože :( Celé jsem to ořvala :,( Příšerná noční můra! Chuďátko malé, muselo ji to strašně bolet.. Držím všechny palce, ať na ten hrůzný zážitek co nejrychleji zapomene a žádná jizva jí to navždy nepřipomíná.

Příspěvek upraven 08.10.15 v 09:18

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 08.10.15 09:18

Ufff, slzy v očích… váš přéběh jsem zaznamenala už v jedné diskuzi zde a zůstal mi v hlavě, tak děkuji Ti za deníček :kytka:
už zbývá jen popřát ať se rychle zhojí všechny jizvy na těle i na duši Jasmínce i Tobě. :kytka: :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.10.15 09:21

@Pudloslava taky jsem to měla vzadu asi 10cm od zadního kraje, asi i díky tomu na ní stekla trocha a ne všechno :zed: Pocity jsou nepopsatelné, vařím na zadních plotnách, čaj už jsem sice přetala zalívat ve dřezu, ale vždycky u toho stojím a čekám, jestli nic, mám strach. Včera na návštěvě si postavila hostitelka horkou kávu na konferenční stolek, málem mě omylo, i když „jste u toho“, mám prostě strach :nevim:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.10.15 09:23

@jita22 hele říká se hned odstranit zdroj tepla, což je logicky i to horké oblečení. Takže triko mělo jít dolů, pak chladit. Vodou, ne panthenol ani bílky ani jiný blbosti Já sem odendala až po prvním schlazení, měla sem to sundat hned, ale fakt, řídilo se to amo, nenapadlo mě to. Jediný, co mi běželo v hlavě bylo CHLADIT a na triko sem nemyslela :?

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.10.15 09:27

@PetiteFillette tu bolest si nehcu ani představit, jen si vem jak bolí, když ti na ruku cákne horká polívka, nebo olej. To je navíc voda k opaření (pardon za obrat) to nejlepší, oleje, polévky, kaše, to je mnohem horší, protože to ulpí na kůži, zatímco voda hned steče. I když…byl tam s námi malý klučík, 13m a ten se polil vodou na kašičku, byl tam 3 týdny 20%, jipka, 3 operace. Je to strašně individuální, musí se prostě dávat hrozně bacha na všechno :zed:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 08.10.15 09:33

@Kalla1412 No právě, já si vždycky u takových a podobných příběhů představuju, jak tomu malinkému děcenku je, jak musí být nešťastné, jak to musí bolet..rve mi to srdce, a to to dítě není moje :(

 
facetia2
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 08.10.15 09:35

@Kalla1412 opravdu silný příběh…mám slzy na krajíčku
jste stateční!!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32347 příspěvků 08.10.15 10:16

@Kalla1412 ja to musim vsem porad pripominat, tchyni atd… oni to proste uz zapomeli. Treba kdyz se smazi, tak rukojet od panvicky otocit smerem dozadu atd…

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 08.10.15 10:25

Deníčky nekomentuji, ale tady musím.. Drřím strašně moc palce, aby se vše zhojilo tak jak má. Opařeniny a spáleniny, jsou mojí noční můrou. Stačí vteřina.. Uff, držte se.. :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 08.10.15 10:37

Jejda, chudinka malá… držím palce, ať je to brzy v pořádku a pryč.
Opravdu si nemáš co vyčítat - to jsou přesně situace, které když se mají stát, tak se stanou. Mělo Vás to něco naučit, někam posunout, k něčemu přivést…
Brzké uzdravení :kytka:

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 08.10.15 10:46

Silny pribeh… dekuji za nej, nevim jak bych tu prvni pomoc zvladala, taky jsem si nebyla jista, jestli obleceni sundavat. Jednou jsem cetla, ze okamzite roztrhat na tele apod. Doufam, ze to nikdy nebudu muset zazit a jsem rada, ze to u vas dopadlo vse jak jen nejlepe mohlo, ze se dcera pekne hoji a je statecny smisek!
Jinak se mi tedy vybavilo po obou porodech, kdy jsem mela deti v inkubatorech, z JIP slo videt na pristavaci plochu vrtulniku. Nespocetnekrat jsem videla vrtulnik pristavat, hromadu lidi, kteri k nemu okamzite bezi. Pokazde me mrazilo v zadech a ted, kdyz se deti smeji a ukazuji na vrtulnik (bydlime blizko nemocnice, uz i pozname, ze je to ten zdravotni), tak je mi ouzko. :hug:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 08.10.15 10:49

Brečím :-( MOOOC maličké přeju brzké uzdraveí bez jakýchkoli následků, vám rodičům tleskám za pohotovou skvělou reakci a myslím na vás. Díky za typ, co dělat když…určitě se to nikdy neztratí :hug:

 
Petiskove
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 08.10.15 10:55

Tvůj deníček mne opravdu velmi dojal a slzy se kutálely jako hrachy dolů..
Jsi opravdu pohotová a Ty i Jasmínka velmi statečné.. Člověk si ani neuvědomí co vše se může stát dokud se to opravdu nestane.. Buď i nadále takto silná a obě děti ať Vám dělají jen radost a Jasmínka je velká opravdu velká hrdinka :srdce: :potlesk:

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 08.10.15 11:00

Děkuji za denicek. Je dobre si připomenout, jak je popálení nebo opaření nebezpečné. Mám teď nejmladší 15.měsíční a to je zrovna ten vek, kdy je dítě v podstatě všude. Jasmince preji co nejrychlejší uzdravení :kytka: at už je jen dobře.

Příspěvek upraven 08.10.15 v 11:00

 
Barborkaa26
Kelišová 5491 příspěvků 08.10.15 11:02

Jsi statečná! Přeji Tobě i malé Jasmínce mnoho štěstí a ani jednu jizvičku! :hug:

 
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 08.10.15 11:12

Přeji brzké uzdravení!!! Malá je moc statečná :hug:
jako malé mi nateklo horké kafe do rukávu košilky a nemám tam naštěstí nic
jinak to s tím skleněným džbánem se mi stalo nämlich to samé, byliny byly úplně všude…ale naštěstí v dosahu žádné dítě, takže prkotina…

 
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 08.10.15 11:13

A ještě mooooc děkuji za oživení první pomoci, velmi dobré vědět

 
Murky
Kecalka 117 příspěvků 08.10.15 11:35

Jste všichni moc stateční. Popálení je moje noční můra. Také jsem jela se synem rychlou, popálil si celou dlaň a dodnes na to vzpomínám s hrůzou a vždycky budu. A to oproti vám to byl slabý odvar. Přeji brzké uzdravení a už jen to dobré celé Vaší rodině. :hug:

 
Alka
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 08.10.15 11:43

Taky jsem si poplakala při čtení :hug:, jste holky moc statečné. Přeji už jen to hezké a malé brzké zahojení :hug:

 
Caitlyn
Kelišová 5690 příspěvků 08.10.15 12:03

Žádné dítĕ si nezaslouží takové utrpení :,(
Přeji Jasmínce už jen to nejlepší :hug:

 
Caitlyn
Kelišová 5690 příspěvků 08.10.15 12:03

Žádné dítĕ si nezaslouží takové utrpení :,(
Přeji Jasmínce už jen to nejlepší :hug:

 
Pipi 00
Závislačka 2750 příspěvků 08.10.15 12:14

Držím palce. Fuj, jde z toho hrůza, tohle se může stát každému. Taky dělám čaj do skla, stojí vzadu, ale i tak, děti se v kuchyni často motají, já je vyháním, při slévání těstovin a tak, ale stejně mám z toho hrůzu. Zavařuju, když spí, toho se taky hrozně bojím, málo prostoru, všude horké. Ale čaj se udělat musí.
Holky a naše známá doktorka, co lítá s vrtulníkem říká, bacha nu ten kabel od konvice. Doma to asi máme všechny někde na lince vzadu schované, ale třeba na dovolené to vždy visí z linky nebo lednice dolů a stačí zatáhnout… Prý častý úraz u dětí.

 
wera8
Kecalka 128 příspěvků 08.10.15 12:18

Jste statecne obe dve i muz se synkem!! Zvladli jste to, ja bych panikarila a urcite byla synovi prd platna :? Urazy a zvlast tyto jsou moje nejvetsi mura jak uz tu bylo receno.
Posilam mnoho sil pro rychle uzdraveni bez nasledku!!
Zeptam se jak debil, ale at vim kdy to obleceni sundat a kdy ne..popalenina je z ohne a opareni z tekutiny? Moc dekuji a dekuji i za silny denicek, i kdyz bych Vam byvala prala, aby jste ho nemusela nikdy sepisovat :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama