Instantní porod

Porod

Když jsem podruhé otěhotněla, těšila jsem se, jak bude druhý porod větší pohoda, jak to zmáknu levou zadní. Vždyť už to znám a od prvního uběhnou sotva dva roky. Čím víc se blížil, tím víc jsem se ho bála. A popravdě, asi jsem věděla proč.

Je Velký pátek 18. dubna, den po prvním termínu porodu. Jsem oteklá, unavená, mám křeče v tříslech a „na krku“ 2leté batole, které leze do období vzdoru. Jeho nejlepší zábavou je mi utíkat, jelikož ví, že ho nedoženu.

Jsme už týden u našich, kteří bydlí blízko porodnice, jelikož my žijeme mimo město, hodinu a půl do porodnice, a pokud bych začala rodit kdykoliv jindy než o víkendu, mohli bysme mít nepříjemně naspěch. Nechceme nechat nic náhodě (a dobře děláme, aniž o tom víme).

Mám poslíčky, je devět ráno. Brblám, že z toho zase nic nebude a že mě to nebaví. Maminka odchází do práce, ale drží pohotovost pro případ, že by se poslíčci proměnili v porod. Já jsem v klidu, takové štěstí mít nebudu, budu rodit na prvního máje, napadají mě černé myšlenky.

Jdeme se synem nakoupit, dáme si oběd, tříhodinovou procházku po spaní. Je krásně, synek je hodný, užívám si ho. Když se spolu houpáme na pavoučí síti v parku a koukáme spolu do stromů, je mi moc hezky. A na rození najednou nespěchám. Poslíčci jsou navíc ti tam, včerejší Hamilton zdá se nezabral, napadá mě.

Je osm večer. Mám po sprše a v pyžamu se těším na večeři. Začíná První republika a v kuchyni, kde na ni mamka kouká, se nesmí ani dutnout. Já o tři čtvrtě na devět dutnu, protože dostanu posla, jakého jsem ještě neměla. Maminka loupne očkem na mě, pak na hodiny a potutleně se usměje. Tlumím její vášně, že to nemusí nic být.

Opět dutnu za 12 minut, jenže potřetí dutnu až za 15, takže tichá radost přechází i mě, z toho velký finiš opět nekouká. Dutám počtvrté za 6 minut a na naléhání maminky volám manželovi, jestli se nechce cvičně projet, že možná fakt rodím. A kdyby ne, aspoň tu přespí a budeme spolu.

Jdu do sprchy, kam nakukuje mamka, jestli jsem měla kontrakci. Nechápu, jak to ví, přemýšlím o jejích věštěckých schopnostech. Není to Sybila, jen si to spočítala. :-)

Jsou tu a jsou pravidelné. Najednou se bojím. Najednou nechci rodit, chci jít spát a přitulit si chlapečka. Jdu se na něj se stahy po 6 minutách a stále ještě v pyžamu podívat. Slzím nad postýlkou, jak je krásný a velký a je mi smutno, chci ho mít sebou a nechci rodit!

Zmateně se balím, oblékám, maluju (ježiš, já jsem TAK marnivá, směju se v duchu sama sobě, když se s řasenkou u oka kroutím v kontrakci). Sedám zpět do kuchyně a čekám na manžela, který nejede a nejede. Stahy po 4 minutách nás lehce popoženou, můj tatínek se obléká a se vzrušeným úsměvem stepuje u dveří s taškou v ruce. Jdeme ze schodů. Funím a tuším, že tohle přeci jen porod bude. Do porodnice chci jít pěšky, ale už před domem je mi jasné, že bych tam taky nemusela dojít - nechám se nehrdinně těch 300 metrů odvézt autem.

Je 22:40, sestřička se ve dveřích ptá, s čím přicházíme. S velikonoční nadílkou, chce se mi vtipkovat, ale polknu to, ohlásím kontrakce a jdu se nechat vyšetřit. Paní doktorka mi radostně oznamuje, že opravdu rodím, 3 centimetry.

Je mi dobře, žertujeme, sepisujeme papíry. Na chodbě slyším manžela a uklidní mě to - stihnul to. Ještě že nebylo odpoledne, ještě by tu nebyl.

Vcházím na chodbu v košili a s manželem jdeme na pokoj, lehám si k monitoru, povídáme si. Zjišťuju, jestli řádně nakrmil kočku a zhasnul. Mé starosti by prý chtěl mít. PA jde udělat mě čaj a manželovi kafíčko, že za dvacet minutek přijde monitor odpojit.

Ležím na monitoru a přechází mě legrace. Kontrakce jsou nějak moc silné na to, že bych měla mít ještě tři až pět hodin času do porodu. Manžel se povaluje na křesle, ale když zakňourám, že to bolí víc jak u syna a že se bojím, asi znervózní taky. Kouká na monitor, na mě a nechápe, co mě na kontrakcích hodnoty 60 tak bolí. Já to taky nechápu. PA se vrací, kontroluje nález a nabízí píchnutí vody, která zavazí hlavičce. Přijímám, jestli je to dobré pro miminko, beru vše.

Voda trochu odteče a já se dostávám do jedné velké kontrakce. Nepanikařím, snažím se udržet chladnou hlavu, dýchat, kontrakce si k sobě pouštět a nebránit se jim, ale jde to strašně rychle. Nemám to k čemu přirovnat, u syna mě vlastně takhle nebolely ani na konci, uvědomuju si.

PA zase odchází..ona tam ten čaj snad sklízí a suší, napadá mě, mám strašnou žízeň a s hrůzou si uvědomuju, že ač je nález na 6 cm, musím tlačit. Poněkud hystericky žádám manžela, aby PA přivedl, protože musím tlačit a jeho „ještě to vydrž“ mi leze jen na nervy (chudák manžel).

Veselá a očividně nespěchající asistentka přichází, kouká do mě, pak na mě a nevěřícně nám oznamuje, že jsem otevřená a rodíme. Žádné „přitlačte si“, rovnou mohu tlačit. Jako v mlze dostávám kyslík a vnímám, že PA volá doktroku kvůli ozvům. Dívám se na monitor a místo akce miminka vidím otazník. Snažím se dýchat, jak nejpomaleji to jen jde, ale popravdě, moc to nejde.

Prý „držte si kolena nahoře“, marně přemýšlím, kterou rukou si pak udržím kyslík. Nakonec nohy nedržím. Nějak nemohu. Bolesti jsou opravdu nesmírně silné, agonické, takže jen dýchám a tlačím a z boku na záda mě přetáčí manžel a PA.

Dcerce se u mě už nedaří, doktorka mi říká, že musím opravdu zabrat, že už musí dcera ven. Ano, já si tady celou dobu jen tak ofukuju, napadá mě, ale vážnost situace nepodceňuju. Tlačím jako o život, mám síly na rozdávání a odtlačila bych lokomotivu, tolik mám najednou elánu, když jde o zdraví malinké. V duchu ji ale prosím, aby už vyšla ven, že už je to třeba.

Je to hodná holka, protože poslechne. Cítím štípání - škubnu se ve staré jizvě. Ještě přitlačím a pocitťuju známou úlevu a teplo. Na břicho mi přistane malá a fialová panenka. Zběsile funím a chválím ji, jak je šikovná. Jsem opět trochu hysterická, už si to mohu dovolit. Pláču a ptám se, jestli je v pořádku, protože ji trochu odsávají. Všichni se smějou, jestli neslyším ten pláč. Aha…slyším!

Koukám na hodiny, ani jsem si nesundala brýle. Ježiš! Je teprve 23:40, dvacet minut do půlnoci. Ptám se, jestli je opravdu tak málo hodin, nevím, jestli nemám halucinaci. Manžel se směje, že vidím dobře. Dcerka dostává jméno Jasmína, mám ji na prsou a i při nepříjemném šití, u kterého se kroutím víc než u porodu, si ji užívám u sebe.

Jsem strašně zaskočená. Tělo ani mozek se na porod nestihlo vůbec připravit, ještě pořád tomu nevěřím, že tohle bylo všechno. I když to bylo tak výživné, že rodit takhle půl dne, skočím asi do zdi.

Už tedy vím, co je to překotný porod. Od první pravidelné kontrakce do porodu neuběhly ani 3 hodiny, možná dokonce jen dvě, protože pravidelné kontrakce jsem měla až dost pozdě. Vím, že štěstí přeje připraveným a taky vím, že kdybychom zůstali doma s tím, že to stihneme, nestlihli bychom to. Zažila jsem ho a i když je to rychlé, úplně dle mého gusta to také nebylo. Nic se nemá přehánět a ani dvoudenní porody, ale ani ty překotné nejsou nic moc.

Teď ale uplynul již týden a zážitek se vyhladil a zůstává to hezké a děs z překotnosti, kterou se holčička drala na svět, je téměř zapomenut.

Děkuji za přečtení a přeju všem nastávajícím maminkám rychlý porod. Ale pozor na to, co si přejete. :-) Vaše Kalla

Hodnotilo 43 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
čurynka101
Kecalka 419 příspěvků 29.04.14 00:19

Jako bych četla o svém porodu. Úplně stejné, jen s tím rozdílem, že malý by tam ještě vydržel, nechvátalo se kvůli tomu, aby se dostal ven co nejdřív. Ani odsávání u nás nebylo, takže v tomhle jsem ho měla ještě pohodovější. :) A všem těhulkám taky přeji, takhle rychlý porod, ale bez toho trápení u šití… Auuuu :| Jo a gratuluju k holčičce :kytka:

Příspěvek upraven 29.04.14 v 00:19

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 29.04.14 03:35

Gratuluji k holcicce a rychlemu porodu :palec:
taky jsem to tak mela, druhy porod byl mnohem bolestivejsi a od nepravidelnych slabych kontrakci v 6:30 rano byla Bara za 3h na svete :mrgreen: :mrgreen:

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 29.04.14 07:01

Gratuluji :kytka:

druhy porod veeelmi podobny. doma chlapecek, druha holcicka. rychly prubeh, bolesti naprosto silene, ke konci musela nutne rychle ven, kdyz rekli „vex“, tak jsem ji v panice vytlacila :lol:
dopadla jsi jeste dobre, ja male horsi poporodni dobu, malou jsem videla asi minutu :roll: s prubehem porodu se vyrovnavam jeste ted a to jsou male 4,5m :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 29.04.14 07:05

Gratuluji k holcicce :kytka:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 29.04.14 07:25

Gratulace k holcicce :kytka:
Pekne napsano, jen me napadlo neco o vecne nespokojenych zenskych :mrgreen: muj druhy porod trval 2,5 hodiny od odtoku casti plodovky a nasledne prvni kontrakce a nestezuju si. Ano byl bolestivejsi nez prvni, ale nekolikrat rychlejsi, jo to za to stoji :palec:
A neda mi to, ale ty komplikace jste si s PA vyrobily pravdepodobne samy tim poustenim vody :P

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 29.04.14 07:27

Gratuluju k holcicce a bezproblemovemu porodu.ja rodila od první kontrakce za 3h první dítě a jsem připravená na skutečně rychlý pripadny druhý. Zda se mi, ze u tebe to mozna fakt bylo v tom očekávání a nepripravenosti na jiny porod než pozvolný. Podle začátku denicku jsem se strachem cekala komplikace, když průběžně upozorňuješ, ze jeste ze jste jeli atd. Tak jsem rada, ze šlo jen o zaskocenost z té rychlosti. Taky mi to u vlastniho porodu chvilkama přišlo zběsile a větší bolest si představit neumím. Hodne zdraví cele rodine :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 29.04.14 07:38

Jinak s plodovkou souhlasim, holčička nemusela mít potíže..

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 29.04.14 08:22

Gratuluji k holčičce :kytka:
Já měla rychlý porod hned jako prvorodička a začínal odtokem plodové vody, takže chápu co jste měla za pocity. Člověk se nestačil ani rozhlédnout a malá byla venku :lol:

 
pemika
Povídálka 24 příspěvků 29.04.14 08:28

Gratuluji. Překvapení to je, také- to znám. Ležela jsem sice v porodnici na rizikovém, ale od prasknutí vody v 01.45 trvalo, než jsem porodila prvního, necelou půlhodinku a za čtyři minuty potom ještě holčičku - mám dvojčátka/dcerka se narodila v 02.18hod… Bylo to strašně rychlé a potom jsem říkala, že jsem si porod vůbec neužila - podotýkám měla jsem naplánovaný císařský řez a zvládli jsme to přirozeně…Ale fakt je ten, že si mohli ještě v bříšku nějakou dobu poležet…

 
koblizek8
Závislačka 4671 příspěvků 29.04.14 08:32

Moc hezký deníček :-) ještě jednou gratulace k Jasmínce :kytka:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.04.14 09:22

Já měla překotný porod jako prvorodička :D a jsem teda spokojená. Téměř mě to nebolelo, do porodnice jsem přijela otevřená na 8cm. Takže za mě překotný porod ANO :-)
Ale chápu, že málokdo může říct, že porod skoro nebolí :-)
Gratuluju k princezně :hug:

 
ospalámyš
Závislačka 3774 příspěvků 29.04.14 09:31

Gratuluji, ono asi někdy lepší rychle než nekonečně :D Když si představím ty větší kontrakce tak 8 hodin a to jsem neměla nijak strašné, tak se nedivím, že některé ženy pak mají chuť vyskočit z okna a jdou do hysterie… ;)

Já měla druhý porod taky překotný(cca 2 hodiny) a byl to ten nejlepší zážitek, co jsem si mohla dopřát. Bolesti větší než u prvního šestihodinového (ve výtahu v porodnici jsem jela na všech čtyřech :) ), dcera se narodila s vodou a obaly, šití minimální i přes nástřih :cert:, mně se to moc líbilo a neměnila bych, takže ne každý překotný porod je nicmoc.

A sestra v porodnici se taky ptala „s čím jdete“, měla jsem chuť jí říct, že koupit brambory :), to jsem zrovna neměla kontrakci :D

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.04.14 10:17

Ahoj ženy, děkuji za komenty a gratulace. Čím déle je od porodu, tím více ho shledávám jako moc fajn, ve výsledku jsem nebyla vyčerpaná, dotrhaná, hotová. Jeho „chybou“ bylo opravdu víceméně to, že hodně bolel a ve mě, že jsem se na tuhle možnost vůbec nepřipravila. Jak to tak čtu, tak rychloporodů je opravdu dost, a ono je to fakt lepší než 2 dny vyvolávání zakončené steně sekcí ;)…a s tou plodovkou, je to možné, že kdybych to píchnout nenechala, nemusela se malá dusit :think:. Nicméně jsem naprostý laik a nerozumím tomu. Nevím, co by se mohlo stát, kdybychom to nepíchly. Možná by jí bylo líp, a nebo taky mnohem hůř. Věřila jsem PA že ví co dělá :-)

 
Fífule
Závislačka 4869 příspěvků 29.04.14 10:32

Gratuluji k holcicce. Ja mela prvni porod taky rychly. Narodil se 2,5 hodiny po odtoku plodove vody. Do te doby nic. Ted se trochu desim, jestli to do porodnice vubec stihnu ;)

 
zitka01
Extra třída :D 12641 příspěvků 29.04.14 10:33

Hezky sepsáno, gratuluju k holčičce :kytka: těžko říct co je horší, mám za sebou jeden porod tzv. nasucho (praskla voda aniž by byla alespoň malá změna na čípku :roll: ) a teda já se po x hodinách kontrakcí a napíchnutém oxytocinu chtěla topit ve vaně :| :lol: takže u druhého porodu doufám že to půjde rychle…ale jak tak čtu tak zase asi ne moooc rychle :mrgreen: :hug:

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 29.04.14 10:40

Gratuluji k Jasmince. :kytka: Taky jsem to mela podobne, sice vyvolavany porod, kde pomohlo az pichnuti vody ve 21:15 a zacaly kontrakce a ve 23:35 uz byla mala na svete. Bolesti neuveritelne, misty jsem z te bolesti i omdlevala! Po porodu jsem taky panikarila, ze mala nebreci, vubec jsem ji v te agonii neslysela. A vsichni se kolem me smali, ze preci breci! :D A to podotykam, ze jsem prvorodicka a pri prijmu na vyvolani byl muj nalez: cipek zcela uzavren, tuhy, hrdlo nezkraceno. :D pripravovaci a vyvolavaci tablety do me rvali 2 dny a stejne pomohlo az to pichnuti vody. :)

 
helusak
Závislačka 3785 příspěvků 29.04.14 10:41

Až mi slza ukápla Elinko:-) Jsi šikulka a máš pravdu - není úplně fajn ani jedna extrémní varianta (dlouhý porod ani překotný), na druhou stranu jsi se opravdu nestihla strhat:-))) No, jsem zvědavá na sebe, malá šla krásně a skoro bezbolestně, jestli tento prďola půjde stejně, budu ráda, jen abych dojela do té porodky:-)

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 29.04.14 10:51

Gratuluju k Jasmínce :kytka: Druhý porod jsem měla hodně podobný, taky rychlovka 2,5 hodiny a taky konec s poklesem ozev malého. jsem přesvědčená, že to bylo tím, že mi PA pustila vodu, do té doby vše běželo jako na drátkách a najednou takový zvrat. Tentokrát jsem proto vyrazila do jiné porodnice s porodním plánem, ve kterém jsem měla napsáno, že nechci aby mi vodu pustili. PA to naštěstí respektovala a vak blan prasknul při prvním zatlačení. PA mi i říkala, že je lepší pro průchod miminka, když je vak blan zachován, tak nevím proč ho nenechají být :nevim:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 29.04.14 10:52

@Kalla1412 Myslím, že byste to z domova stihli, protože se Ti to tak brutálně urychlilo až prasknutím plodovky. Mám zkušenost s 2. porodem, kde voda nepraskla a pozvolně jsem se otvírala doma a pak v porodnici ještě 6 hodin a takřka bezbolestně, porod byl zakončený protržením vody při plném otevření s jedním zatlačením. A pak 3. porod, kdy mi v porodnici voda praskla sama brzy po příjezdu už při otevření na 5 cm a pak to byl dost intenzivní bolestivý zážitek zakončený už po 15 min. narozením. Těch 15 minut bych radši vygumovala. To radši rodit v pohodě 6 hodin než rodit po prasknutí vody rychle a intenzivně.

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 29.04.14 11:11

@4family to bych netvrdila, tentokrát jsem si vodu píchnout nenechala a ze 3 cm jsem se na „zašlou branku“ otevřela během 30 minut, během dalších 10 minut bylo miminko na světě. Při 2. porodu mi vodu pustili hned po příjezdu do porodnice (taktéž zašlá branka) a myslím, že stejně rychle bych porodila i bez toho, už to byla otázka tak půl hodinky tak jako tak :nevim:

 
Agli
Kecalka 398 příspěvků 29.04.14 11:20

Ahoj gratuluji k holčičce :kytka: já měla druhý porod taky velice rychlí..vyvolávaný. Po dvou tabletách mě taky píchali vodu..a potom nastalo hotové peklo. Já opravdu řvala bolestí to byl sešup. Byli prádzniny já sama ve sprše v porodnici PA nikde ani studentka nikde..málem jsem tam porodila. A to mě dvakrát říkali vy ještě nerodíte ještě si běžte dát spršku :twisted: Asi 2 hodiny jsem měla kontrakce po minutě žádný odpočinek. Hrůůza..
Myslím že to bylo píchnutím vody..můj první porod taky vyvolávaný bez píchnutí, porodila jsem sice později.. bolelo to ale proti druhému pohádka.

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 29.04.14 11:26

Musím ještě přidat svoji zkušenost, mě každý další prodo bolí víc bez ohledu na vodu. Je to nejspíš tím, že se čím dál rychleji otevírám :nevim: Při prvním si vůbec napamatuju nějaké šílené bolesti, řpi druhém jsem už při jedné kontrakci mručela a tentokrát jsem si i zahekala :mrgreen: Tlačení ale pokaždé už pohoda a úleva.

@Agli to jsem taky zažila PA chodila ještě ke druhému porodu, dala mi klystýr a že si mám jít do sprchy a pak že mi natočí monitor, klystýr už jsem v sobě vůbec neudržela a za pár kontrakcí jsem zoufale zvonila na PA, že mám pocit, že mě to roztrhá. No ta koukala „už si tady raději lehněte a nikam se nevzdalujte, ještě si odbehnu, kdyby něco tak zvoňte“ a já za dalších 5 minut opět zvonila :mrgreen: Pak už naštěstí tlačení :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 29.04.14 11:26

Ahoj :mavam: právě jsem dopsala deníček o tom, jak se mi 18.4.2014 ve 13:44 hod. narodil syn David :D u mě teda den a půl vyvolávání, ale ten konec taky překotný. Od těch největších bolestí, stejně výživných jak ty popisuješ, jen hodinku a něco málo. Moc přeju vaší malé holčičce jen to nejlepší ho života. Má krásné jméno :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 29.04.14 11:34

@alcar Stejný porod jako u mě..přes 30 hod vyvolávání, 4 tablety a pak po prasknutí vody to bylo raz dva :) akorát můj to byl třetí porod a to jsem teda čekala větší fofr (teda be těch 30ti hodin)-závěr byl opravdu rychlý, ale jak píšeš..ty bolesti neskutečné. A to mám opravdu s čím porovnat..

 
medvidek  29.04.14 11:48

@Kalla1412 óoooooooooooooobr gratulace :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: k dcerušce!!!
Podle popisu přesně poznávám sebe a své pocity z druhého porodu. Přišlo mi to „nějaké moc rychlé“ a víc bolestivější než prví porod(14h a kousek).

 
Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 29.04.14 12:35

I muj porod byl velmi podobny, denicek me dojal a pripomnel muj zazitek. V rijnu me to ceka znovu a doufam, ze tak hrozny jako poprvy to byt nemuze. Vse jsem zvladala, kontrakce krasne prodychavala a kdyz jsem byla otevrena na 2-3 cm, tak mi pichli vodu. A vase prispevky me jen presvedcily, ze asi meli jeste pockat. Pak zacly strasne bolesti a otevrena na 3 cm jsem musela jit tlacit, protoze malemu padly ozvy. Ty nasledky v podobe poraneni si umite predstavit…nechapu, proc to delaji! U druheho taky planuji jinou porodnici…

 
Romanetka
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 29.04.14 12:52

Ahoj, tak to jsme rodili „zároven“ :) Taky v pátek 18.4.večer začalo něco pravidelného, ale nijak se stahy neměnily, celou noc po 8 minutách, až když se ráno kolem 5. hodiny začaly intervaly snižovat na 4-5 minut vyrazili jsme do porodnice. Přijela jsem otevřená na 2-3cm a za 3,5hodiny byl syn na světě. Taky mne překvapila ta intenzita bolestí, to jsem u prvního porodu vůbec nezažila(ale zas jsem na sále strávila skoro 2 dny…), poslední hodinu před tlačením jsem si u většiny kontrakcí musela opravdu zařvat, i když jsem si myslela, že to nikdy dělat nebudu :) Ale u tohoto porodu jsem měla perfektní porodní asistentku, hlavně díky ní jsem zažila krásný porod, bez jakéhokoliv poranění a fakt jsem si odnesla krásný zážitek…
Ted má malý 10 dnů, je to úžasné miminko a já už si vesele jezdím i na kole :)

 
Nikolkaa1
Povídálka 15 příspěvků 501 inzerátů 29.04.14 13:13

Gratuluji k holčičce já měla druhý porod asi za odměnu v pět ráno budíček 5:45 příjezd do porodnice a malá se narodila 06:20 :mrgreen:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 29.04.14 13:45

Krásný deníček a máš to moc pěkně napsáno. A je fajn, že porod byl rychlý, i když věřím, že dost bolestivý. Hlavní je, že na konci je zdravá holčička :kytka:. Přeju hodně radosti s oběmi dětmi :-).

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 29.04.14 13:55

Tři hodiny kontrakcí bych při takový intenzitě nedala. Já měla naštěstí překotnější 22:15 první kontrakce a ve 23:21 se narodila dcera :mrgreen: Jj taky druhý porod, taky dvouletý rozestup, do porodky jsme teda jeli kvůli prasklé vodě, ale doma jsem se pěkně crcala a na všechno měla móře času, jsem si ještě říkala, že počkám na kontrakce. Hehe, kdybych čekala, tak nedojedem :roll: :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.04.14 v 13:55

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.04.14 14:06

@LennaZS děkuji, to jméno si prosadil manžel :-) Syn jí říká „Míma“, asi jí to zůstane :-) (jako Mína, Jasmína :-) @Mufina ty trojmatko, já to ani nevím, že jsem ti s těma dětma tak v patách, to moc gratuluju :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.04.14 14:21

@Nikolacek to je zvláštní, ono to píchnutí většinou urychlí i to otevření, tak to je docela štětsí, že nemá následky ani syn, protože tlačit přes 3 cm, tio jsem myslela, že snad ani nejde. Mě PA řekla, žejí tam ta bublinka vody zavazí a že tím se to urychlí. Prý je to dobré pro to dítě… :nevim:

 
Deninina
Závislačka 3809 příspěvků 29.04.14 16:28

Gratuluji k holčičce :kytka:. Měla jsem první porod podobný. Nález 6cm a měla jsem prý ještě tak 2 hodinky čas. Pa se nestihla ani otočit na sesterně, jedna hnusná kontrakce a já mohla rodit. Malý byl venku za 3 hodiny a 18 minut od prasknutí plodové vody. Já teda měla štěstí, že mi voda praskla při kontrole v nemocnici a bolesti jsem měla jen 2 hodiny. Dalšího porodu se bojím, abych stihla vůbec dojet :mrgreen:

 
CokeLady  29.04.14 16:33

Perfektní deníček a to nejsem žádná cíťa :P Hlavně ať jsou prcci a Ty zdravá a ať Vám to klape. Jasmína je krásný jméno. Překotnej porod je hnus + píchnutí plodovky vyvolá ty jednu strašnou nekončící kontrakci, mám též skvělou zkušenost s překotným porodem. :roll:

 
Žaneta66
Závislačka 4457 příspěvků 29.04.14 21:11

Veliká gratulace, moc pěkný deníček :D :D :hug:

 
permona
Kecalka 438 příspěvků 2 inzeráty 29.04.14 21:31

Gratulace k holčičce. Já rodila poprvé a malá byla venku přesně za 4 hodiny a 15 minut od první kontrakce (mimochodem ty byly pravidelné a po 6 minutách od první chvíle). Jen jsem zvědavá, co mě bude čekat u druhého, jestli se zadaří :think:

 
Migda
Kecalka 142 příspěvků 29.04.14 21:59

Taktéž gratuluji k holčičce. Já rodila dva dny. První den mi zavedli tabletku a píchli vodu. Nic se nedělo bolesti, jak při menstruaci. Pak mi píchli vodu, nic se nedělo. :D V noci žádné bolesti, ráno mě vyšetřili a prý, že jsem na 6 cm otevřená. Neměla jsem žadné bolesti nic a to i při stálém napíchnutí oxytocinu. :D No a v sedm mě vyšetřili a V 11:40 byl malý venku. Takže bych asi brala překotný porod, bolesti…takhle si doktoři ťukali na čelo, jak jsem se mohla v noci vypsat a přitom se otevřít. Já jsem se teda smála i u porodu. Jsem asi nějaká vadná. :lol:

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 29.04.14 22:22

Gratuluji k Jasmínce, je to šikovná holčička. Úplně se mi vybavil můj porod před čtyřmi a půl měsíci, kdy jsem také rozmlouvala se svým chlapečkem, že to spolu zvládneme a ať to zbytečně neprotahuje :D Na druhé zatlačení byl venku a souhlasím s tím pocitem, když je mimčo venku a člověka nic nebolí a může si oddychnout. Ale teda jak bych už na to vzpomínat neměla, tak přečtením tvého deníčku se mi vzpomínky vrátily(v dobrém). Pevně doufám, že druhý porod za pár let bude taky tak rychlý jako ten první.
Hodně štěstí, rodinko :) :mavam: :kytka:

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 29.04.14 22:35

Gratuluji k holčičce a měla jsem podobný zážitek jako ty. Jen s tím rozdílem, že od první bolesti byl maličký venku do hodiny. Nebyla jsem na to připravená, nastoupila rovnou ta největší bolest, žádné pozvolné otevírání a bolesti jako u prvního syna. V 5.30hod. ráno mě vzbudila první bolest, šla jsem do sprchy, v 5.45hod. jsem vzbudila manžela a babičku, aby pohlídala staršího. Manžel letěl 200km po přípojce, v porodnici jsme byli, nevím, po šesté hod. ráno, máme ji 5 minut jízdy, ve výtahu jsem držela hlavičku mezi nohama, PA mě z výtahu odtáhla s manželem na sál, stáhli kalhoty a než se manžel převlékl, byl malý na světě :-) Jen podotknu ale, že jsem předtím ležela v nemocnici pro hrozící předčasný porod 3 měsíce s nohama nahoře a pouštěli mě ve 35 týdnu, kdy jsem měla zašlý děložní čípek a otevřená jsem byla na 4 prsty. Rodila jsem 38+4tt. Upozorňovali mě v porodnici, ať nečekám na pravidelné kontrakce, že žádná nebude, že rovnou nastane porod, já si to nějak nepřipouštěla a pak mě to srazilo na kolena, sice rychlý porod, ale strašná bolest. U staršího syna jsem porod a bolest vnímala o hodně lépe, pozitivněji, nějak jsem na ní byla psychicky lépe připravena. Takže tě chápu :-)

 
millin
Nováček 1 příspěvek 30.04.14 10:50

Gratuluji k holčičce! :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 30.04.14 21:26

Všem děkuju moc za gratulace :-) Je to moc milé holky :hug:

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 01.05.14 08:06

Gratulace :kytka:!
Taky se přidávám k absolvování překotného porodu ;)!Jen můj trval 2hodiny a bolesti jsem snad ani neměla :think: :nevim:!!!

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.05.14 09:42

@Conny to závidím, máš ještě menší věkový rozdíl mezi dětmi než my…to klobouk dolů :-)

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 01.05.14 10:36

Ahoj, krásný deníček, ze začátku jsem měla strach, co z toho bude, aby nebyly nějaké komplikace, ale naštěstí vše ok
já měla první porod přes 12 hodin, se začátkem kontrakcí nepravidelných už 24hodin před porodem, takže při porodu jsem byla vyčerpaná a málem jsem neměla sílu tlačit - no ještě díky za doktorku, protože ta řekla, že to zvládnem a díky ní se to zvládlo a nemuselo dojít na kleště nebo vex, což už porodní asistentka panikařila, že volá příslužbu a tak
druhej porod vyvolávanej v den termínu pro začínající preeklamsii, kolem jedné mi doktorka provedla Hamiltona, s tím, že je to dole dobře připraveno (no nevím co tím myslela, když do té doby jsem podle mého gyn. byla pořád otevřená na půl prstu, což jsem měla od začátku těhu), ale asi už to bylo lepší - v 18 mě vzaly na sál a píchly vodu, podle monitoru kontrakce nic, podle mě už něco málo jo, v 19 mi daly oxytocin a začla „sranda“ - fakt výživný asi do půl hodinky od napíchnutí a po deváté jsem řekla manželovi, ať zavolá asistentku, že chci epidurál (představa těch několika dalších hodin, jako u prvního, že to bude takhle bolet mě ničila, navíc strach, že pak zase budu vysílená - jenže přišla PA a prej nemáte nárok, jste na 8 cm a za chvilku rodíme a to se mi ulevilo a 21.40 byl kluk po pár zatlačeních venku
takže za mě druhej porod i s velkýma bolestma klidně jěště několikrát, protože jsem nebyla nijak vyčerpaná a hned to byla s malým pohoda, měl to sice horší, protože mu při kontrakcích padaly ozvy, měl omotanou šňůru, ale byla kratší a tím ho to přiškrcovalo, holka měla taky omotáno, dokonce na dvakrát, ale měla ji dlouhou, takže úplně bez potíží

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 03.05.14 10:12

Gratuluji k malé :kytka:
také jsem měla druhý porod překotný (otvírání cca hoďku) a bolelo to jako ďas, o hodně víc než první vcelku pomalý ( 6hodin) :D

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 07.05.14 17:46

Hezké :) maličko mi to připomnělo začátek mého porodu no vlastně trochu i ten rychlý průběh, taky jsem všechny ujišťovala včetně sebe, že to jsou jen poslíčci a rodila skoro vběhu :D Gratuluji k Jasmínce :kytka:

 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 08.10.15 22:42

Gratuluji ke krásné holčičce!!
Už jsem to slyšela víckrát, že druhý porod byl o hodně rychlejší. Zatím nemůžu srovnat, já jsem měla docela pomalý porod, ale celkem mi to vyhovovalo, protože jsem se na všechno stihla duševně připravit a mezi kontrakcemi si odpočinout.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama