Severomoraváček č.70- Egyptské dobrodružství

Rodičovství

Ahoj, tak Vám posílám slíbený popis naší adrenalinové dovolené s Tomi tour :o) Odlétaly jsme 13.7. po poledni. Den před odletem vysílali na TV Nova reportáž o lidech, kteří nebyli ubytovaní ve vybraném hotelu,ale úplně jinde. Shodou okolností se jednalo i o náš hotel, do kterého jsme mířili. Volala jsem tedy na linku Tomi, kde mi řekli, že pondělnímu letu se to rozhodně nestane. na letišti mě paní ještě ubezpečovala, že opravdu nic nehrozí. Let probíhal v pohodě, Adélka vzorná celé 4 hodinky, malovala, hrály jsme hry, koukaly na telku.

Po přistání a odbavení nás čekali delegáti, kteří nás rozřazovali do hotelů, pořád platil náš zaplacený Titanic, dokonce i řidič jméno našeho hotelu vykřikoval, tak jsme až do této chvíle byli všichni v pohodě. Nastoupil delegát, řekl, že teda Titanic se nekoná a že nás překnihovali do hotelu LilllyLand. Po tomto prohlášení delegát vystoupil z autobusu a zmizel. Nikdo ten název neznal, rozčilovat se v tu chvíli nemělo moc cenu, bylo 23,00 hod místního času. Po příjezdu na „hotel" nám popadla čelist. I přes tmu jsme viděli, že to teda bude síla. Už ta neklimatizovaná recepce v tom vedru, plná much a nějakého smradu nás dostala. Nejdřív jsme teda odmítli vystoupit, jenže bylo už po půlnoci, tak jsme se šli „ubytovat" a ráno že to vyřešíme. K večeři jsme dostali rohlík a vodu. No na all inclusive to nebylo špatné přivítání.

Ráno jsme teda objevili i jiné slasti tohoto „hotelu" . Jídelna rovněž neklimatozovaná, plná much a bůhví čeho ještě. Navíc, pokud jste o jídlo nebojovali s asi 200 rusákama, neměli jste co jíst. Do 15 minut po otevření jídelny už nebylo opravdu nic. Zachránili nás Tesco tyčinky, co jsme měla v kufru. Bazén krásný, velký a liduprázdný- hned jsme zjistili proč- k nejbližší pitné vodě to bylo 18 minut chůze.Bar tam sice byl, ale nikdo a nic v něm. No nic, třeba tu bude moře jsme si říkali. Moře bylo, opravdu slané, zátoka s loděma a na konci pláže hřebčím a velbloudi. Ten smad Vám nebudu ani popisovat. Už jsme věděli odkud se bere tolik much.

Ráno v 10,00hod se dostavil delegát- no delegát byl to klučina, který tu noc přiletěl s náma letadlem, tudíž nevěděl zhola nic. Mohli jsme po něm křičet, jak jsme chtěli. Aspoň řekl, že odpoledne přijede z Prahy paní manažerka řešit situaci. Den jsme strávili u moře, na smrad se dalo rychle zvyknout, v poledne jsme vybojovali kus žvance a čekali na manažerku. Ta dorazila v 15,00 hod. s tím, že se teda snaží najít volný hotel, kam by nás přestěhovala,ale že je to teda v sezonu hodně těžké. Ať teda vydržíme do rána. To mě namíchl a ještě s jednou paní jsme jeli taxíkem do našeho původně objednaného hotelu titanic. Po dlouhé rozmluvě s manažerem hotelu jsme se teda dověděli, že ačkoli někteří klienti měli zájezd zaplacen již 7 měsíců předem, Tomi tour pokoje nezaplatila a proto nás tam odmítli ubytovat.

Druhý den opět přišla manažerka s tím, že pořád nic. Takže jsme jí řekli, co jsme se dověděli a žádali okamžité přestěhování, jinak jí z recepce nepustíme. Mobil měla u sebe, takže situaci mohla řešit po telefonu. Opravdu jsme jí tam drželi násilím, až rezignovala a po dvou hodinách na recepce přislíbila večer stěhování. Čekalo se jen na transfer peněz přes Western Union. Takže večer- po zavírací hodině všech poboček Tomi tour se peníze z tržeb toho dne převedli do Egypta a nás se zaplatil hotel 5*, který teda již odpovídal alespoň co do kvality, čistoty a množství jídla. Nebyl tam sice aquapark, na který se těšili děti,ale na druhou stranu měl opravdu nádherné moře plné barevných rybek, takže konečně po 3 dnech nám začala dovolená. V pátek jsme se teda dověděli o úpadku CK, běžela jsem na recepci, jestli teda nás vystěhují, naštěstí jsme to měli cash zaplacené až do 27.7., tudíž jsme mohli zůstat a ČSA nás odvezla domů v neděli 26.7.

Ve čtvrtek v noci se mi Adélka začala dusit- dostala laringitický záchvat, já jsem byla vybavena mobilem na místní českou kliniku, takže do 10 minut pro nás přijeli, profesionální ošetření, vše sterilní, vše dělali v jednorázových rukavicích, platit jsem nic nemusela. Horší by to bylo, kdybych si kontakt neobstarala už v čechách, to pak nevím, kam bych se obracela. Po dvou kapačkáchnás odvezli na hotel, Adélka byla fit a druhý den už zase řádila s rybama.

Tak toliko naše dobrodružství, takže až zase bude některá cestovka krachovat, jedu s nima, už vím, co a jak :o))) A jak říkal včera pan doktor i malý Egypťan Sinuhet to přežil, takže v podstatě krásná dovolená :o))

A.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 30.07.09 21:25

jak by rekl jeden byvaly kamarad, kdyz nam na dalnici ve VIdni , po ceste na dovolenou na ostrov Cres prestaly fungovat brzdy… Decka to je takove koreni dovolene! :-D  

Hlavne, ze jste doma,  Adelka i prcek je v poradku !  

N.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.07.09 21:30

Jsem první.

Teda Ani, dobrodružství jak vyšité. Ještě, že jste se nedali a zařídili si to. Kde jste vůbec byli? Hurghada, Sharm, Taba či jinde? Ptám se kvůli té české klinice, o té jsem neměla tušení. Naštěstí vše dobře dopadlo, Adélka spokojená, dovezli vás domů, máte na co vzpomínat. Co takhle nějaká fotečka?

Ajko, měli jste pěkný výlet. My si tedy bohužel něco takového dovolit moc nemůžeme, protože tu nemá kdo hlídat, ale zase se chystáme s Fildou a mamkou na svatbu na Slovensko. A vyjedeme dřív, ať se někde můžeme zastavit a je to výlet se vším všudy. Je to přes 5 hodin cesty, takže Davídek zůstane s tatínkem.

My jsme dnes objevili nedaleko od nás fajn hřiště, které je celé ve stínu. Takže už vím, kam chodit v horku, když na koupaliště zrovna nemůžeme.

Zítra mě čeká velké balení a sobotu vyrážíme směr Benešov. Už se moc těšíme.

Tak jdu žehlit, je tam pár triček, které berem s sebou.

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.07.09 21:30

Nejsem, než jsem doťukala, Nat mě předběhla :-)

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.07.09 21:50

Ahoj,  

teda Aničko ani nevím co napsat. Já bych teda do Egypta s malým dítětem a ještě k tomu těhotná a navíc sama nejela ani zadarmo. Na to prostě musí být povaha. No jak psaly holky, hlavně, že jste v pořádku doma.  

Marťo kde je to hřiště ve stínu? To mě zajímá. To jedete až do Benešova u Prahy na chatu?  

My jsme dneska s Viktorkou samotinké tak jsme šly odpo na hřiště pak do lesa a pak na písek u Fifíkovic domu. Dneska měla nějakou vztekavou když měla jít do kočáru. A asi drží dietu protože už dva dny nevečeří. Vyžle hubená. Adi užívá prázdniny včera výlet vlakem dneska si lebedí v Hrabové a v telefonu říkal, že měli večerní piknik na dvorku:-)) no a náš taťka je na rybách takže si taky užívá.  

Dnes jen A+V    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.07.09 22:13

Ne, jedeme do Benešova u Boskovic - v Moravském krasu. To hřiště je na začátku Volgogradské, pod Kotvou. Nejdřív je tam školka a za tou školkou další školka - soukromá speciální a na její zahradu je volný vstup. Je tam pískoviště s lavečkama, nějaké houpadla, houpačky, klouzačka a šplhadla pro větší. (za trafikou odbočit doprava). Klukům se tam líbí, Filip sice nejdřív tvrdil, že je tam nuda, ale bylo tam dost dětí :-)

Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.07.09 22:16

jojo vím kde. Taky už jsem tam párkrát zahlížela. Chodíme se tama dívat na vlaky nebo k Odře. Tak se tam někdy sejdem jo:-)

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 30.07.09 22:22

Ahoj Aničko, deník je docela (ne)veselý, tož hlavně, že jste to ve zdraví přežili a dobře to dopadlo! Fuj, ale když si představím to vedro, muchy, smrad a špinavý hotel, je mi z toho šoufl… zlatá česká chalupa na jižní Moravě :-D  (i s muchama a vedrem, hehe).

Jo, ještě ti tady veřejně gratuluju k tomu hezkému obrázku z minulého deníčku, jupí!!!

Mno, zajisté si všímáte neobvyklého času mého příspěvku, že, já jsem totiž opět krkavčí matka a tudíž jsem si mohla dovolit si dát v 9 večer kafe a kliďánko si tu můžu ponocovat, což tedy nebývá mým zvykem, neboť Anežku jsem odvezla dneska ráno na chatu ke tchánovcům, kde bude až do neděle! Ale outlocitné matky nebojte se, já za nima v sobotu pojedu ;-) 
Vlatsně jsem ji odvezla ke tchánovcům domů už včera odpoledne, protože jsme šli s Jakubem na Shakespeara na hrad, ale dneska jsem si pro ni jela a zavezla ji tam sama, bo tchánovci si žigulem netroufají (stejně bych jim ji tam asi nedala…).
Divadlo bylo super, počasí skvělé, vybavili jsme se teplým oblečením, takže jsme si to užili (až na pár otravných komárů…) Ale jelikož jsem divadelní analfabet, tak jsem nevěděla, o čem Bouře je a docela mě to překvapilo…čekala jsem nějaké dráma a ono ne! tolik kulturní vložka.

Zítra se tu chystám provést celkovou deratizaci a debordelizaci, bo už je tu ale opravdu nechutno…

http://ifkaa.rajce.idnes.cz/…zbuji_v_ZOO/   ještě pár fotek

Tak dobrou noc vinšuju!
i.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 31.07.09 09:10

Pěkné ráno,
Aji- my loni byli také v Egyptě, brali jsme ještě neteř a vš klapalo, vše super, proto jsme letos opět zvolili tuto destinaci, holt jsme šlápli vedle co se týká cestovky. Ale jak jsem psala, v podstatě jsme měli hororové 3 dny, pak už to byla parádní dovolená u moře :o))  

Marti- byli jsme v Hurghádě a funguje tam Europa clinic. Sestra je Slovenka, v noci jsme chytli doktora Egypťana,ale naprosto bez problémů.  

Ivi- krakavčí nejsi, nechcou tchánovci i mojí Adélku? :o))  

Náhodou jsem o víkendu sama doma, jede s tatínkem pod stan a na ryby, takže se vrhnu na okna a celkovou deratizaci domu.  

Pěkný víkend všem, má být parádní počasí.  

Páá
A+a

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 31.07.09 13:00

Aničko váš taťka taky chodí na ryby? Tak to by si s tím naším rozuměl:-))))) a kam jedou na ryby?  

No jo úklid ten bych taky měla udělat. Jsem netušila co to obnáší mít plovoučku. Dyť to je furt zaprášené a je na tom všecko vidět, ale když se občas vytře je aspoň na chvilku hezká:-))) jo a balkón teda stále nefunkční. Prý příští týden. No a to  znamená, že pak i mě čekají okna.  

My jsme se dneska s Viktorkou vypravily do jedné cestovky co jse měla v merku a možná taky pojedeme nakonec k tomu slibovanému moři i přes naši finanční krizi, ale až v září. Uvidíme uvidíme:-)  

A.

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 31.07.09 13:09

Ajko, o plovoučce mi ani nemluv! Bytostně ji nenávidím, musím vysávat co dva dny, aby se po tom neválely ty chuchvalce prachu, a to ne že bysme byli takové čuňata, ale jak máme pořád dokořád rozvalené okna, je tu holt prachu a prachu… už bych si to do bytu v životě nedala!

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 31.07.09 14:48

Anicko, storka silena…jeste ze jsi tak sikovna a bylas jednak pripravena a druhak jsi zvladla dupnout si a zaridit nemozne! klobouk dolu…

u nas dnes kalamitni den…majda rozbila teplomer, cimzto u me vyvolala hysterickou rekci nejvyssiho kalibru…kdyz jsem se snazila rtut vysat, tak shorel vysavac…a beztak secky ty rtutnate vypary ze sebe vypustil…zahykal, vypustil oblak modreho plynu, ktery jsem z plnych hysterickych plic polokala a ted cekam az umrem sici na otravu…a chodim a nalezam mikroskopicke kulicky rtute…a to se mi jeste zda, ze ta spicka, se nekam zakoulela a neni k nalezeni…do toho samozrejme rvala dve hladova ditka…pac tot vse se semlelo v prave poledne, kdy jsem chystala na stul…ale jinak vubec nejsem hysterka…

a budeme muset kupovat novy vysavac…vubec nemam paru jaky…nejlepci by byl ten automaticky robotek…ale to je jina cenova relace…

ad plovoucky…taky me z toho omyva…opravdu je tra vysavat aspon co dva dny..ale zase si rikam. kolik se toho pak skova v koberci, na kterem to nejde videt…

jdu dat pect svestkovy kolac, treba ho pri svem dnesnim stesti nepripecu…

mana rtutnata

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 31.07.09 19:52

Ahojda,

Anni to je žůžo dobrodrůžo, hlavbě že jste si to i přeš všechny trable užili.

Aji jedeme na Bečvy ptala jsem se Fify kam by chtěl vytáhl fotky z loňska a bylo vymalované. Těším se na nic nedělání a odpočinek.

Holky nevím jestli jsem vám psala že kamoška šla na operaci žlučníku prodělala dalších 7 operací a včera večer zemřela.Nedožitých 42 dvě děti 16 a 18. Jsem s toho totálně v ....... ve středu mě čeká další pohřeb ted dnešní byl mazec a nedovedu si představit tu středu.

Držre se užívejte se každý den plný mi doušky páček

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 31.07.09 20:44

Ahoj,

v prvé řadě Lucko, drž se, je toho na tebe teď moc. Člověk prostě bohužel nikdy neví :-( A na Bečvě je krásně, jezdívali jsme na Horní Bečvu, když ještě žila Petrova babička, i teď tam sem tam zajedem.

Máňo, Davídek zas pro změnu předevčírem rozbil rychloběžku. Naštěstí šikovně, kapičky jsem nesbírala, špička zůstala vcelku. Ale zase mě v lékárně naštvali, že už ji neprodávají, že je to zakázané. A přitom je ten zákaz od září. Takže budu muset obcházet lékárny, kde ji mají. Nemáte náhodou někdo přehled? Digitální nechci.

Jinak jsme celkem sbalení, ještě zbývá pár maličkostí. Jsem zvědavá, jak to uložíme do kufru, máme „jenom“ 4 velké tašky, 4 menší, kolo,  2 x koloběžku, kočárek … Loni jsme měli půjčenou i rakev na střechu, letos máme zase menší kočárek.

Tak se tu mějte hezky, snad nám bude počasí přát.

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 31.07.09 21:30

Luci to je strašné co se může stát. Drž se a hlavně ty její děti achjo co k tomu víc napsat:-(  

Marťo užijte si chatu. Počasí určitě vyjde. Ty jo balit to ještě jde, ale to vybalování je horší to nesnáším.  

Sestřenice je od středy v porodnici. Praskla jí voda a oni jako pořád čekají. Je prý úplně vyčerpaná což je jasné. Dva dny nespala. No moc na ni myslím. Je v Porubě.  

Zítra asi zas jedem ke tchánovcům do Lhoty. Hlásí hezké počasí tak ať můžou děcka do bazénu. Jo a náš tatínek jede ráno na ryby a sraz má s kamarádama ve 4 ráno. To je koníček co? Do desíti prý je doma. Prý se dospí po obědě s Viktorkou.  

A.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 01.08.09 08:59

Ahoj,  

Luci- je to rána, člověk jde s „banální“ operací do nemocnice a už se nevrátí. Hodně síly na pohřeb, budeš jí potřebovat.  

Tak a já jsem doma sama samotinká. vrhám se na okna a celkovou deratizaci obydlí. ti 2 jeli na ryby- ale ne jako Ajčin manžel ve 4 ráno, oni budou večer chytat pstruhy. Pro jistotu jsem jim nabalila špekáčky, kdyby rybu nechtli :o)) Adéla nadšená, že bude spát ve stanu. Roman si pak bere od středy dovolenou a budou výletovat (snad zase i stan), to bude žůžo, tolika volna. Budu jen ležet a nic nedělat- teda do práce musím, to jo, ale jinak nebudu nic dělat.  

Tak se mějte, sice se mi pekelně nechce, ale musím na ty okna.  

Páá
A.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 01.08.09 14:02

Ahoj ahoj,
hlásím návrat z dovolené :-) Mám jakž takž dočteno…  

Aničko - super deníček, tyjo, mě by asi kleplo. Já už jsem se před pár lety zařekla, že si nikdy nebudu zamlouvat dovolenou dopředu, protože člověk fakt neví, co se stane…buď zkrachuje cestovka, nebo onemocní děcka, nebo jánevímco…  

Luci - to je hrozné :-((( Na takové hrůzy fakt raději nemyslet…  

My jsme se měli parádně, dovolenku jsme si užili se vším všudy, kupodivu i odloučení od dětí jsme nesli vcelku statečně :-) Teď jsou kluci ještě s našima na chalupě na Slovensku, přijedou až zítra, už se na ně těšíme. Dělali jsme průzkum terénu a možností, příští rok berem kluky s sebou, těším se už teď. Pro zájemce fotky: http://skalovci.rajce.idnes.cz/…Tatry_07_09/   

Omlouvám se, ale víc jsem toho neudržela…
Fifíci, zatím stále bez dětí

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 01.08.09 15:16

Upravila jsem název, tak ještě jednou: http://skalovci.rajce.idnes.cz/…try_07_2009/  

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 02.08.09 11:31

Já taky hlásím rychlý návrat do reality všedního dne - po 2,5 dnech zahálení (no, krásně jsem poklidila celý byt, včetně květin a drobných přestav a pak jsem přečetla skoro celou 900 stránkovou knihu, tak zas tak jsem se neflákala) jsem včera dorazila na chatu a našla tam nachcípané snoplící kašlající dítě s červenýma očima :-( 
Celou noc jsme nespaly, Anežka brečela durch, pokud nebrečela, vykřikovala sopéééél sopéééél, zábava konající se u příležitosti pouti na Borové jela do půl2 do rána a kapelu jakobysme měli přímo za dveřmi balkonu, no byla to jedna z nejlepších nocí, jakou jsem s Anežkou doposud zažila :-( 
Takže jem místo korzování mezi trhovci a vyřvávajícími kolotoči naložila dítko s regulerním zánětem spojivek, kašlem a rýmou do auta a jela domů. Ted jsem jí to namazala a jak ležela na gauči, okamžitě vytuhla, tak snad se probudí a bude jí trochu líp (haha…)
Mno, tolik nevesele od nás, hezký zbytek příšerně horké neděle přeji, jdu taky dospávat.
i+marodná A.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 02.08.09 12:50

Ahojda,  

je to fakt síla jak to život někdy zamotá a zničí. Musím to v tu středu nějak zvladnout jiní na tom budou hůř. Umřela ji v roce holčička tak se utěšuju tím že už jsou spolu.   

Je těď nějaké divné období v týdnu se ještě naboural Michal jeli k smalou k dr. a potkali srnce. Proletěl jim přením sklem naštěstí se nikomu nic nestalo ale M. tak debilní nápady poslal mi jenom mms fotku rozmláceného auta málem jsem se vybulila, dořvala jsem ho pěkně. Vůbec si to neuvědomil co udělal došlo mu to až jsem ho seřvala.  

Snad už je to všechno na dlouhou dobu vybrané.  

Fifka jde odpoledne s taťkou a segrou do kom. :,-(ů ještě to neví ale těší se ja docela taky potřebuju chvilku pro sebe a relaxovat po svém.  

Jo a mám jednu pozitivní zprávu brácha už chodí trošku po bytě.  

Mějte se pěkně L.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 02.08.09 12:50

Ahojda,  

je to fakt síla jak to život někdy zamotá a zničí. Musím to v tu středu nějak zvladnout jiní na tom budou hůř. Umřela ji v roce holčička tak se utěšuju tím že už jsou spolu.   

Je těď nějaké divné období v týdnu se ještě naboural Michal jeli k smalou k dr. a potkali srnce. Proletěl jim přením sklem naštěstí se nikomu nic nestalo ale M. tak debilní nápady poslal mi jenom mms fotku rozmláceného auta málem jsem se vybulila, dořvala jsem ho pěkně. Vůbec si to neuvědomil co udělal došlo mu to až jsem ho seřvala.  

Snad už je to všechno na dlouhou dobu vybrané.  

Fifka jde odpoledne s taťkou a segrou do kom. :,-(ů ještě to neví ale těší se ja docela taky potřebuju chvilku pro sebe a relaxovat po svém.  

Jo a mám jednu pozitivní zprávu brácha už chodí trošku po bytě.  

Mějte se pěkně L.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.08.09 14:21

Zdravim z postele :)  

momentalne odpocivam a relaxuju u vybirani destinace na dovolenou - uz se to blizi a my furt spekulujem ktery ostrov :-D  

Vcera a dnes cyklovylet - vcera jsme prubli stezku od nas do Komenaku a super, dalo se i s vozikem a tyckou, u Pykove damy obed,nakojit v komenaku, Rio pobehal u reky a domu , dnes Vratimov k rece, piknik na dece, Rio nahaty pobehal v Ostravici, pak kofola ve Stodole,zkoukli jsme kozy a domu a ted to vsecko okoupane odpociva.  

Vecer zas dame grilling , decka asi bazenek. Akorat mi vseci vykoupili svestkace tak jsem musela upgradeovat na nealko Pinacoladu :(  

Market - fotky pekne, muselo to byt fajn. u fotky s Krivanem jsem si zavzpominala…to jsem cele v 5 letech prorvala bo mne tam nutili jit a asi do dneska mam z toho trauma. A lanovky zas pamatuju s jeptiskama, ktere se modlily bo je zrovna stopli a otec vtipkoval jak sletime dolu. Kolik jste toho usli na km denne? Boty gud, moji matce tam tez odesly a koupila nove a pak chodila celou cestu pozadu bo mela puchyre velikosti pivniho tacku :-D    

Lucko - s kamaradkou mi to je moc lito, zrovna dnes jsem premyslela nad kamoskou ,ktere zemrel nastavajici asi mesic pred svatbou a dnes je stastne vdana a ma dve deti..jestli to tak melo byt .  

Mano - ty jsi zas byla v televizi vis o tom? Na samote u lesa :-D Jinak ja mam tehle
 http://www.obchodni-dum.cz/…-in-1/55852/

a muzu doporucit, jelikoz nemas zadne koberce. Je bez snury, vydrzi 30 minut a da se rozpojit a je z neho i rucni na stul nebo do auta.    

Marto tak dobre pobal a peknou dovcu. Ja se tez desim, jak to vsecko i s jidlem pobalim :-D a to ted za kazde kilo navic davaji pekne palky…a Rio si mysli ze si tam veme snad i postel hehe  

Ajo tak vidis, jsme probiraly sestrenku a ona uz rodi, snad uz to ma teda za sebou chudera!  

Nam vcera dovezli kolace, v patek maji znami svatbu ,tak asi musim nechat hlidat decka at tam nechytnou cosik  na obrade a v sobotu poslu na akci jen Marka, pry se o neho postaraji jak o vlastniho :-D  

Ivo, brachova Agata ma tez drsny zanet spojivek, pry se ji to casto opakuje, z ceho to je?  

Tesim se na frapicko. N.  

p.s. jo a tri dny opet lecim zanetecek :-D fajne a pekne asi budu kojit az do menopauzy radeji  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 02.08.09 15:07

Tyjo, vy jste taky pěkně akční :-) Dobré výletky. My jsme si byli včera ještě po 100letech zahrát tenis (teda já, Jirka hraje pravidelně) a já dneska neudržím v pravé ruce ani hrnek s kafem :-) Sportem ku zdraví…  

Jinak na těch horách se to kilometry počítat nedá…spíš na hodiny a převýšení. Ale my jsme si to fakt užívali, žádný stres, takže to byly dvě celodenní túry (převýšení cca 1000m, to stačí až nad hlavu :-)), dvě střední túrky, tak na tři čtyři hoďky a jeden odpočinkový den a lanovkoturistika ;-) A pohorky jsou super, dneska už to je jak papučky, žádné puchýře, nic…  

Tak my se pomalu chystáme na zahradu, kam nám naši přivezou chlapečky, konec flákání, zase za rok :-)))

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 02.08.09 19:30

Nat at je zanetek brzo pryč.

Market tohle si pamatuju jak jsme takhle prišmejdili tatry s M. jsem ted ze všeho nějak na měkko a strašně si vážím každých chvilek kdy je pohoda. Nabídla jsem Aleně že ji pohlídám malou musí to být asi nářez když nemá nikoho kdo by ji na chvilku pohlídal. ak já si vážím mamky. Fifa je ze segry nadšený a ona s něho taky. Ani nevíte jak jsem ráda že to takhke mezi háma všema klape. Jsem asi marná ale fakt je že život je pěkná svině a může se všechno během minuty změnit.

jsem ráda že vás všechny tady mám L.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.08.09 08:05

Luci s tou kamaradkou je mi to moc lito, drz se!! aspon ze bracha vypada lip a jsem moc rada, ze vam to tak klape s M. a jeho rodinkou. A my jsme taky rady, ze te tu mame :)

Ajko paradni vyletik…priste se musime pridat

Momentalne dolecuju majde jakehosi strevniho potvora…bratr si navstevu tudiz moc neuzil, neb majda cele 3-4dny byla mrzka a protivna jak noha…nakonec ji bolelo bricho a ukakavala…toz jsem vcera na:,–(ila dietu a vy:,–(ila vsechny kaslaci kapky a sirupy a zas je to moje majda…mam v podezreni mucosolvan a nebo imunoglukan, ktery jsem ji cca v ut na:,–(ila…jen jsem jaksi nevedela ze ma byt uchovavan v lednici…

Nat s tou Kolarovou me fakt bavis…nebyt toho, ze i muj manzel nekolikrat zminil, ze jsem podobny typ, tak bych se bavila jeste vic :)) jo a vysavac vypada dobre…ta variabilita..jakoze i rucni by se mi sikl, ale odrazuje me, ze je bezsackovy… asi koupime tento : http://www.obchodni-dum.cz/…antar/45941/ nakupoval jse nekdo v tomto e-shopu?

Zdravime Anezku, at se brzo uzdravi! ze by nas Baskoidni bacilus chrchlakus snoplakus? :((

a jeden dotaz: myslite ze prumerne vykaslavajici dite muze ven na zahradu a cachat se (primerene) v bazenu? Uz to totiz fakt nedavam, venku krasne a my sedime doma…a jen tak pobyvat v tom vedru se moc neda, aniz by se clovek neponoril do kapaliny…

Máńa

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.08.09 08:14

Kamaradky z Basky :)

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.08.09 08:14
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.08.09 08:58

jestli je bez teplot tak ven jo, do vody s kaslem ne.Ty bys s kaslem lezla do vody???  

bezsackove prave mam rada, umyjes a neshanis furt nejaky bazmegy, z obchodniho domu mame uz milion veci, vzdy bez problemu.  

Jak Mar vidi kolarovou vzdy prohodi, zas je Mana v telce, ale ona i hraje vetsinou postavy tveho charakteru :D NIc si z toho nedelej, ja rostu jak slysim o sve podobnosti s Langerovou . Grc.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.08.09 08:59

toz to su lepe devy :)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.08.09 08:59

ta rozdilna velikost nohou je silena :-O

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 03.08.09 09:13

My máme bezsáčkový, co do něho můžeš aji dát sáček :-D A vysávám téměř výhradně se sáčkem, páč to saje líp. Jen když mi dojdou, tak tam vrznu krabku.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.08.09 09:23

no me prave docela odrazuje ze bych musela nakladat pak nejak s tim bordelem a neco vymyvat.....ten co jsem vybrala, je taky S aj BEZ. a pry je celkove good…tak uvidime…

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 03.08.09 11:24

Nazdarus, tož jsme skákly s An k dr s těma očami, no zánět spojivek, já už jsem tež půl doktora. Vyfásla atb kapky a mastičku, ovšem tu proceduru, než jí to tam narvu, to bych vám přála vidět (a slyšet :-D) Ještě že mám grif z dávného odsávání nosu vysavačem, hihi, takže mi neunikne ani veliká Anežka ;-) K tomu kašel a rýma, ale to se drží v normě a domácím léčení no a jak jsem tušila, někde záhadným způsobem přišla k roupům, tak ji musíme odčervit jak pejska :-D K obědu budou placky s tunou česneku, jak dr doporučila, ještě že to An ráda. Ale jinak je zdravá jak řípa :-DDD

Luci, s kamarádkou je mi to moc líto, drž se…

Máňo, co vymyšlaš s bazenem a kašlem? stejně bude chcat :-) myslím, že baškoidní bacil to ale není, to už by se projevil dřív. A fotky holek jsou rozkošné, to víte, že v Máni dřímá utajený Saudek? jako fakt!

Natál, hezky výletíte, já jsem od dovolené neseděla na kole, ostuda ostudná, jenže mám zá:,–(ní problém, že v tom hicu se odmítám hýbat, natožtak sportovat…

Jo, Markéto, máte krásné fotkyt! Jsem nevědela, že umíte take hezké dělat, hihi ;-)

Ještě jsem určitě něco chtěla, ale už nevím co, tak příště. Mějte se, jdu strouhat a smažit.

hoj, i+a

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 03.08.09 11:31

No ono právě, aby ten vysavač pořádně táhnul, tak by se ta škatulka musela po každém vysátí vyčistit a na to jsem moc línááá :-D Sáček vydrží dýl.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.08.09 11:37

dyz jsem to psala tak byl hic jak nic…ovsem ted to fakt vypada,ze bude chcat :) … a prave ze v takem hicu taky odmitam fungovat jen tak, natozpak sportovat…to je snad i zivotu nebezpecne ne? :))

fuuuj roupi…kde jste k tomu prisli??? a to se projevuje jakoze ji svedi dup,jo? jsou na to nake tabletky, nebo se to resi jen tim cesnekem?

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.08.09 12:02

jezis snad te nenutila Mana fotit se naha? :-D

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.08.09 12:03

Co to je pijan? Co to je priznive podminky? kde je dalsi planeta? co to je businesman?

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 03.08.09 12:19

No ty roupy jsou ne zcela potvrzené, příznaky by byly (ano, svědění konečníku, halvně v noci a horku), ale živé jsem je naštěstí nikde nepatřila. Je na to prášek, ten se vezme jeden a za měsíc ještě jeden.

Nat, no vidíš, jak máš zvídavé dítě ;-)  My jsme ve fázi - a proč? protože to tak je… a proč to tak je? pro slepičí kvoč… a proč pro slepičí kvoč? ááááá…

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 03.08.09 16:34

Maminko proč to tak je…BO, a co je to BO? No na špagát…Ivi, vydrž bude hůř :o))
Včera se ptala co to znamená- day on the beach…chytla to z televize :o)
Roupy ty jsme měli taky, celá rodina a na rozdíl od Stašků jsem i viděli vajíčka, hehe. Co celá rodina, nevědomky jsme je měli s sebou v tunisu, kde teda byla fůra anglánů…mno asi si přivezli od moře suvenýr…ale já to fakt netušila, Adélku prcka nesvědila, jen šíleně kašlala :o))) koho by napadlo při kašli čumět do zadku, že.  

Máňo- s vysavačem ti neporadím, mám centrál a kopat do zdí asi nebudeš, co?  

Já mám rýmu jako hrom, doufám, že nechytnu ještě roupy.  

jdu odpočívat a dát di melouna  

pááá
A+a

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.08.09 07:52

marija u roupu se kasle? … majdu totiz stale boli bricho, ukakava, dnes rano byla nadilka i v pyzamku a posteli…a samozrejme stale kasle…

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 04.08.09 08:21

no kašle se u roupů, teda pouze v noci.....jakmile dítě lehne, roup je v klidu a začne produkovat  alergen, který teda nutí kašlat, samozřejmě pomáhají antihistaminika jako u každé alergie…No a my přišli k Dr. s tím, že Adéla v noci kašle a ona prej ať jí ukáže zadek :o) Jsme Dr. měla za blázna.....  

Já pořád rýma, jsme zvědavá, jestli to první chytne Adéla nebo Roman. V létě rýma, to se mi ještě nestalo.  

Jdu vytvářet hodnoty.....neb je uzávěrka.

 A+a

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.08.09 08:59

Ahojda,  

teda tady je roupových příspěvků. Já jsem je jako dítko měla taky prý jsem to měla z nervů. Tak nevím.  

Moni vysavač jsem měla bezsáčkový a už bych ho nikdy nechtěla teď mám sáčkový a je lepší. Tu nádobku jsem musela pořad  čistit a jak jsem viděla ten bordel au au.
Mějte se L.  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.08.09 09:20

ze vy nemate roupama co delat ! :-D  

a jako kde se to chytne , jen tak nekde ? v prirode?  

Inac jeste k tem sackum :-D , z hygienickeho hlediska mi prave prijde lepsi videt v jakem hnusu clovek zije a pred kazdym vysavanim mit cisty filtr i nadobu, bo sacek se po kazdem vysavani nevyhazuje ze… ALE  

kazdemu at jeho vysavac jest :-D  

vcera jsme si udelali na veceri zlucnikovku ( cesnekovou ) a dneska mam v puse , jak kdyz otevru neumytou mycku :)  

a nyni jsem musela pristoupit k persekuci neb RIo ma problem s usima a ocekava ,ze mu vse zopakuju asi tak stokrat…takze vcera sel spat nevykoupany ( 25 minut mu trvalo nez prisel vysvleceny do koupelny ) a ted snedl zbytek snidane pes , protoze to jedl opet 45 minut a na mych nekolik vyzev nereagoval :-D  

AT zije vychova chlapcu na Morave . N.  

p.s. ted dosel a rika…Mami , priste to vsecko snim a to bude prazdne a ty nebudes NIC :-DDDD          

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 04.08.09 11:23

Souhlasím s Nat- někde jsem  četla, že jak máte ten bordel v sáčku, tak se nemalé množství toho bordelu vrací  zpět do prostoru, tím jak se to zapne a ono to začne hučet, tak prý chvilku to jede ten vzduch naopak a pak můžete vysávat pořád dokola a prd z toho. No ale kdo ví. Proto mám celý agregát v garáži- autu to nevadí :o))  

Roupy se chytí z neumytého ovoce hlavně, někdy z písku, jak si děti hrají, nebo jako my ve školce.  

A když už máte tak super typy na domácí spotřebiče, chce se mi pokazit pračka…dávám bolševikovi max. půl roku, nemáte tip? Chci min. na 6 kg, 1200 ot/min. malá spotřeba :o)) tak hoďte tipy, děkuji.  

A.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.08.09 12:20

na spotrebu energie je nejlepsi siemens, maji tusim i na 8 kg a vice, hned bych do toho sla, jenze potrebuji s vrchnim plnenim a ty se na tolik nedelaji :(  

koukni primo na siemens stranky, ja mam doma totiz katalog a tam nejsou realne ceny…  

treba : WM 14S741BY  ( 8 kg), WM14E442BY( 7 kg) - ale ty ceny budou silene…obe maji aqua stop,outdoor,, ty dalsi ho nemaji , pak uz zas jen ty co jsou na min kilo pradla ( 4,5 )…spotreba 1,2 / 56 litru u 8 kilovky . 1,05 / 47 litru u 7 kilovky…  

dobrou spotrebu na vodu maji zas tusim Aristonky, ale po mych zkusenostech s touto znackou NEDOPORUCUJU :(  

no a electrolux jsou taky vynikajici :)    

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 04.08.09 23:19

Ahoj,
tak jsem se zase nějak zasekla a jsem poněkud opožděná.
Takže ANINI opožděně gratuluji k malému Sinuhetovi, ať pěkně roste. A dovolená sice poněkud divoká, ale jste holky šikovné, takže jste se nedaly.  

Kuba se zatím zdárně vyléčil z angíny, dobral antibiotika, dle dr. je v pořádku a já to taky tak vidím už asi týden. Chodili jsme minulý týden na zahradu, protože to se doma prostě nedalo. Nic mu nebylo a chyběl mu evidentně pohyb. Třeba než jsem ho zahnala do postele, tak mi běhal sem tam po chodbě a ďábelsky se chechtal. Když jsem mu spílala, tak říkal že je prostě plný smíchu.
No, tak jsem se vrátila tento týden do práce a Kubu zase rozvážím k babičkám, pěkně obden se střídají aby se  zrekreovaly.  

Vysavač mám sáčkový i bezsáčkový a to čištění po každém vysávání je určitě dobré, ale vůbec se mi do něho nechce a to, že ten hnus vidím mi taky moc nepomáhá. No ostatně máme všude dlažbu nebo plovoučky, takže o hnusu doma mám dokonalý přehled.  

Jo a pračku jsme kupovali loni, vybrali jsme Bosch (nevím přesně, ale mám dojem že Bosch a Siemens měli úplně stejné typy), máme 7 kg WAE24441BY, 1200 ot, je to A spotřebič a jsem s ní naprosto spokojená.  

Markéto krásná dovolená, krásné fotky! Doufám, že se do Tater letos přece jen dostaneme. Jezdili jsme tam za bezdětna každý podzim, ale teď už to nějak nevychází.  

A Nat švestkáče jsem naposled koupila v Intersparu.  

Gabriela

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 05.08.09 07:19

já v hypernove, hned 2, ze to teda vyzkousim, kdyz je to tak dobre…a mi to vuuuubec nechutna…takze Nat jeden se chladi v lednicce a mas ho mit…prilezitostne :))

Gabko dabelsky chechot a Kubovo prohlaseni, ze je proste plny smichu, me fakt pobavilo…

U nas se kadi a kadi a bisko boli…a doga a doga (ulevova uklidnujici metoda) a odmita se chodit na zachod, timzto padem bisko boli a boli a ja macham uprdene gatky…nastesti to dnes rano aspon nebylo v posteli :( od vcerejska nasazena smecta a Nutrolin a zlepseni zatim zadne…spis horsi…a kajda taky nekadi pekne…takze je taky dopovana…

toliko pokakane od nas :(

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.08.09 12:10

jela jsem si koupit plavky. No comment. zacla jsem u nejlevnejsich…za­koncila jsem to u triumphu kde meli JEDINE plavky na slonice v celem shoppingu!!!! A to mi jeste pani vnutila jine cislo, protoze samozrejme opet nevim svou velikost .grrrrrrrrrrrr…tak­ze jsem na velikosti D, parada. Jo a samozrejme byly drahe ze, ale jsou krasne, aspon ty plavky…  

N.    

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 05.08.09 13:36

Ahoj,
mě včera a předevčírem taky postihnul velký břicho a žaludkobol. Adam musel zůstat včera doma. Dneska už je to lepší. Už jsem byla s děckama venku, ale ze začátku jsem to musela vyloženě rozchodit. Protože mě včara začaly bolet i nohy a záda.
Jinak víkend byl fajný. Sobota děcka blbly u tchánovců na zahradě, v bazénu a napuštěné vaničce ještě po Adamovi:-DD to bylo radosti.
Jo a sestřenice má teda Filípka. Narodil se jim po 43 hodinách trápení. (Ivo ty to ani nečti. Vím jak to máš se strachem z porodu. No ale ona byla provorodička což ty už nebudeš:-)) tak se na něho těším.  

Markét fotky z dovolené super. Oba vypadáte fakt spokojeně a šťastně:-)  

Máňo doporučuje ENTEROL může ho i Kačka a pomáhá. Na střeva je dobrý. Je i volně v prodeji.  

Gabko Kuba je furt takový divočák? Já teda můžu říct, že hlídání Adámka je klídek a pohoda. No ať úplně nekecám taky má svoje dny, že. Ovšem Viktorka to je jiná:-DDD a hlášky má Kuba dobré:-D  

No a už nevím co jsem chtěla. Tak zatím pa.  

A+A+V    

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 05.08.09 13:39

Jo a k vysavačům. Máme klasický sáčkový. Už se vidím jak po každém vysávání vymývám vysavač a všecko kolem. Přiznávám lenora je lenora.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 05.08.09 14:17

posílám pár letních fotek  

1. jedna z vláčkového výletu (tady se prý nastěhujem)
2. naše raubířa v šatičkách:-D no nevím tepláky mi k ní nějak sedí víc:-DD
3. Hukvaldy - každoroční klasika:-)))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama