Štěstíčka díl 89 - Pětníček v 6 tt

Rodičovství

Ahoooooooj, nejdříve bych chtěla poděkovat za všechny ty krásné gratulace. Děkujem !!!! Než začnu psát o nás, ráda bych přivítala zpátky Arku z nemocnice a poslala jedno veeeeeelké pofoukání na bolavou dušičku. Holka naše statečná, ani nevíš, jak moc bych ti chtěla pomoct a ulevit od toho smutku, který teď cítíš, ale vím, že žádná slova to momentálně nedokážou.

Tvůj mimísek bude navždy krásnou vzpomínkou ve vašich srdcích a věřím, že mu je tam nahoře s ostatníma andílkama dobře.
Až příjde váš čas dalšího snaženíčka, tak pro tebe budu mít schovaný jeden veliký speciální prskanec a věřím, že než já porodím, tak ty budeš mít v bříšku dalšího, úplně toho nejzdravějšího mimíska.

Život je krásný i krutý. Bere i dává a ve vašem případě vzal něco, co pro vás mělo velkou cenu. Taková ztráta moc bolí, jen ta představa ve mě vzbuzuje pocit úplného zoufalství, takže si alespoň trošku dokážu představit, jak vám teď je.
Moc si přeju, aby jste opět našli v životě radost, která alespoň trošku pomůže ulevit pošramocené duši.

Pokud mohu, ráda bych tento deníček věnovala právě vašemu andílkovi.

Moooc mě zajímá, jestli na někoho ty mé těhu prskance dolítly a za pár týdnů ohlásí // !
Já vám za ty vaše bacílky vlastně ještě ani nepoděkovala, a přitom zaúčinkovaly znamenitě :o))

Jsme pořád na úplném začátku a ve mě se střídá pocit naprosté euforie a naopak šíleného strachu. Strachu hlavně z toho, zda bude vše v pořádku.
Obzvlášť teď, kdy se vlastně ani necítím těhotná !
Mé těhotenské příznaky vymizely a zůstala jen ta únava a potřeba spááááááát nejlépe celý den :o)
Takže se přemlouvám a snažím se naladit své tělo na takovou frekvenci, které bych rozuměla a z které by se dalo vypozorovat, zda se Pětníček vyvíjí jak má :o)
Ten pocit,že JSEM těhotná, ten prostě nemám a nevím čím to je :o(
Nebýt těch čárek na testíku, tak si myslím, že jsem si to celé jen vsugerovala.

Proto hypnotizuji hodiny a dny v kalendáři a přemlouvám je, ať tikají rychleji a ubíhají rychleji a já byla už alespoň ve 12 tt. Tak strašně moc se mi to tááááááhne, já to ale věděla, při Daisy jsem se cítila úplně stejně, myslím ten strach. Tak proč bych teď měla být rozumnější a vyrovnanější? Mám pocit, že čím jsem starší a s každým dalším těhotenstvím je to horší a horší :o)

Ale nebojte, nejsem na tom tak špatně, jak už jsem se zmínila, střídá se u mne i pocit euforie a toho si naopak užívám. Pokukuju po malinkých miminkách a jsem naprosto přesvědčená, že takové malinké nic budeme v únoru taky chovat a zapomenu na všechny chmury a starosti.

V každém případě teď u třetího těhotenství toho času na uvědomění si, jaký zázrak se to v mém tělě děje, opravdu moc není a já se snažím každou volnou chvilku věnovat mému špíčku a surfuju na stránkách, kde se dočtu o tom, jak zrovna ten můj červíček vypadá. Teď momentálně má pořád ocásek a prý okolo 2 - 4 mm. Mělo by mu začít tento týden tlouct srdíčko.

Slíbila jsem vám prozradit, zda budeme mít tentokrát opět Andryu jako porodní asistentku a vypadá to na 99 % že, ANO !!!!
Byla hrozně moc šťastná, že čekáme další miminko. Když jsem se jí zeptala, jestli je v únoru hooodně zaneprázdněná a když ne, zda by nám udělala tu čest a byla opět naší porodní bábou, tak mě chňapla a skákaly jsme snad půl metru od země, pořád mě objímala a ptala se, jak se cítím :o)

Musíme se domluvit na příští týden, kdy by mohla přijít a sepsaly bychom takové ty formalitky.
Pořádná péče by začla v 8. týdnu, jako posledně, kdy došlo na krevní testy a po mém požádání na prohmat pupíku.

Také jsem tak přemýšlela, jak se nám to těhotnění prodražuje. Nemám teď na mysli peníze, které nás bude stát soukromá péče, ale např. s Daisy jsem byla taková pomalejší a do všeho jsem narážela, možná proto jsem se tenkrát vybourala před naším domem při parkování ??? :o) Dodnes mám nalomený přední blatník, protože extra 500 liber za jeho spravení prostě odmítáme dát.
No a teď to začíná na novo, zatím nebourám, jen do všeho narážím a mám nějaké zpomalené reakce, už padly za vlast dvě sklenice !! Mám pocit, že je dávám na stůl a přitom ho minu o několik centimetrů !!!
No chraň nás bůh, jsem teprve v 6. týdnu :o)) Myslím, že pocit hrůzy v Guzových očích, když se zmíním, že určitě musíme brzy koupit větší auto, mluví za vše :o)

Představte si, že se mi odstavuje Daisy !!!! Tento týden v úterý to bylo poprvé, co odmítla mé mlíčko před spaním a od té doby už prso nechce. To se vážně ještě nikdy nestalo, bylo to skoro jako malý rituál.
No, ale nechce a během dne už to taky nevypadá nijak extrémně. Mlíčka se dožaduje ráno, ikdyž už to není takové to pořádné nakojení, spíš ujištění se, že jsem pořád k její dispozici :o) A pak přes den jak kdy, třeba včera vůbec, ale dnes si cucnout přišla.
Takže má představa tandemového kojení třeba zůstane jen představou, třeba se k tomu ani nedopracujem :o)

Ještě bych chtěla přidat pár zajímavých informací, které jsem objevila na netu a které se třeba budou hodit nakukujícím těhulkám ve zhruba stejném týdnu těhotenství.
Tyto informace jsou o hCG (Human Chorionic Gonadotropin) hormonu, který se začne v těle ženy produkovat hned potom, co se oplodněné vajíčko uhnízdí v děložní sliznici.
Když roste embryo, roste i hladina tohoto hormonu, zvyšuje svou hodnotu zhruba jednou tolik každé 2 až 3 dny.

Hodnoty dosahují nejvyšší možné hranice okolo 10. až 12. týdne a to až 300 000 mIU/ml a pak pomalu zase klesají.

Počet týdnů od prvního dne poslední ms a Počet mIU/ml v závorce
3t (5 - 50)
4t ( 4 - 426)
5t (19 - 7 240)
6t (1 180 - 56 500)
7 - 8t (7 650 - 229 000)
9 - 12t (25 700 - 288 000)

Tak vám to snad pomůže si udělat jasno, jak sensitivní těhu test kupovat, když budete chtít testovat.
My testovali úplně poprvé s testem na 100 jednotek a stejně vyšel pozitivní i dva dny před očekávanou ms.

Přejeme všem krásný nový týden
Ed a princezny a Pětníček

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  11.06.05 10:57

Ahoj holky,

emimino ctu, sleduju, ale nepíšu. Psala jsem totiž vždycky večer, když Matěj usnul, ale to ted chodim spat i ja, neb Kuba se budi v noci po 2 hodinách a moje vyspání nic moc. Ale nestěžuju si :-)

Arko, vítám tě zpátky, za půl roku se těším na //.

Ed, to je hezký, že zase píšeš deníček. Skoro mě mrzí, že nejsem těhotná až teď :-)). S těma testama je to zajímavý. Já byla strašně nedočkavá a zkoušela to už asi 25 DC s testem 25 jednotek a nic, a 50 mi vyšel pozitivní. Já tenkrát za ty testy utratila snad pětikilo. Pořád jsem tomu nechtěla věřit a testovala a testovala. A bylo to tak pade na pade s tou pozitivitou. Až asi 3 dny po vynechání jsem měla pozotivní všechny a byla jsem spokojená.

Tak přeji zdárné dopracování se k 12 tt, pak to poletí a zase tu bude další miminko (princezna????).

Jinak u nás všechno dobrý, akorát tuhle matěj vztekle bouchnul do kuby, tak mi to bylo strašně líto. Občas se se mnou chudák nudí, když kojím a volá stačí a ukazuje že mam dát Kubu do postýlky. No, dalo se čekat, že???? Jo, byli jsem u doktorky, tak Kubik přibral za deset dní půl kila, žroutík jeden. Tedy 450 gramů, abych mu nepřidávala. Takže je ted na váze, s kterou se Matěj narodil.

Tak zatim paaa

Martina, Matěj a Kuba (už 18 denní!!!!)

 
Anonymní  11.06.05 11:52

ahoj holky,

jenom letecky. Odpoledne mi prijdou kamaradky, manzel zdrhnul do prace, tak jsem na vsechno opet sama…

Denicek si prectu vecer…

Jenom chci privitat zpatky Arku. Jsem moc rada, ze uz to mas vsechno za sebou a taky se tesim, na dalsi dve carecky! Jak se ma Simonek???? Uz povida? A jak zvladal hlidani s tatinkem?

Paa Kajka varici obidek a Barunka koukajici na Teletubies :)

 
Anonymní  11.06.05 13:22

Ahoj holky,

teda venku je teď taková zima, že si musíme doma topit a pro Daníka jsem vytáhla zimní výbavičku. Momentálně je trochu nastydlej, má rýmu a pokašlává, ale je bez teploty, takže to není taková hrůza. Zítra si ho babička s dědou berou na jednodenní výlet na chalupu, tak budem mít s manželem pár hodin pro sebe, to jsem ráda.

Ed, jak to vlastně v Anglii chodí, když si těhotná, stará se o tebe tvůj gynekolog nebo máš jen porodní asistentku na celý těhotenství? Ten tvůj prskanec si nechávám na tenhle měsíc :-)), snad to tentokrát zabere, už je sakra na čase, když se snažíme od února :-).

Arko, jsem ráda, že jsi v pořádku doma. Co Šimonek, jak to bez tebe těch pár dnů přežil?

Evi, psala jsi, že se ti Kubík začíná vztekat a že k tobě přijde bouchne do tebe. Mně to dělá Daník taky :-), tak si z toho nic nedělej. Dělá to hlavně, když je rozjančenej. No a pak to jeho vynucování si věcí vztekáním a brekem, to je děs. Zrovna dneska ráno jsem udělala manželovi snídani, Daník k němu přiběhl, že chce taky, tak mu manžel chtěl dát kousnout, jenže mladej pán se usmyslel, že to chce do ruky a že bude jíst sám. Jenže to nešlo, protože manžel měl obložený chleby a Dan by to rozsypal a rozťapal po podlaze, tak jsme mu to nedovolili. To jste neviděli, málem házel záda na zem, jak se vztekal.

Taky jste tu zmiňovaly, jak děti začínají mluvit, no Daník toho nakecá docela dost, ale cizí lidi by mu asi něco vůbec nerozuměli. Členy rodiny řiká krásně, ale třeba místo voda řiká dúda, balón=bango(předtim řikal normálně balon a pak si to zkomolil do týhle blbosti:-)), když se ho zeptám, jak dělá kočka, tak místo mňau řekne mí. Pak má jednou speciální slovo na všechno, co ještě říct neumí a to je „óťo“.Zatim jsem nepřišla na to, co by to mělo bejt, pravděpodbně je to jen dětská hatmatilka.

Já běžim, mám hlad, jdu si vyrobit něco k snědku.
Jana+Daník

 
Anonymní  11.06.05 21:29

Jo, jeste k tomu vztekani - u nas to je taky tak. Klasicky pro obdobi vzdoru - nevyhovime Matejovu prani (chce pit z jinyho hrnku, chce jinej jogurt nez u davam, chce si vzit ven backurky, chce plenu s vlakem a ja mu jutim se slonem…). Musme to prezit :-))

Mluveni - nasemu Matejovi taky jen tak nekdo nerozumi, ale vsechny slova maji alespon nejaky zaklad z toho originalu. Krom jednoho - Matej jednoho dne chel porad batata. Fakt jsem nevedela, co to je a on batata je domecek. A meli jsme ho stavet z lega :-)). Jak prijde dite na to, ze domecek je batata??????

Paaa
martina

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.06.05 12:35

Ed,

moc gratuluji k novému pětníčku v Tvém bříšku a přeji strašně moc štěstí a zdraví celé vaší rodině, ať Ti těhotenství, v pořadí třetí, jestli se nepletu:-))), proběhne bez nejmenších potíží!!!
Měj se krásně a moc držím palečky.
Doufám, že budeš pokračovat v Tvých vtipných deníčcích:-).

Slanka* s Mariankou 15 dní do TP :o)

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 12.06.05 20:15

Ahojte holky,

kde se všechny touláte?

Já zase mizím, mám děsné práce. Jen mi to vrtá hlavou, kde všechny jste.

Pa Simunka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.06.05 09:53

Ahojky všem!
Jsem ostuda ostudná, sice všechno čtu, ale skoro nepíšu, vážně nějak nestíhám. Minulý týden byl Luis pracovně v Olomouci, tak jsem tu byla s dětma sama, musela jsem ale stejně dokončit překlady, takže toho bylo docela dost. Luis přijel v pátek odpoledne a rovnou jsme vyjeli na chalupu a vrátili jsme se včera večer, jen jsem nakrmila šelmičky, šupla je do postele, chvíli jsem koukala na SuperStar, ale usnula jsem u toho, takže vítěze jsem se dozvěděla až ráno. Na chalupě s námi byla moje kamarádka s manželem, pánové vždycky odešli spát tak okolo jednácté a my kecaly a kecaly až jsme zjistily, že jsou tři ráno. A Mates vstával v šest… Naštěstí Luis i David měli pochopení, že prostě někdy ty drby probrat musíme, tak vzali děti na slepice, k potoku a na tříkolky a já jsem po hoooodně dlouhé době spala do neuvěřitelných 9:45!!!!!!!Matěj se teď hodně rozmluvil, jenom za víkend přidal vidíš, bumbat, otevžít, světlo/luz (španělsky), gracias (španělsky, ale ona samozřejmě říká takové gasija). Někdy se už snaží o větičky, bezva mu jdou hlavně ty ve spojení se slovem chci, to panečku tvoří o sto šet. Ještě se musím pochlubit, že občas Matěj hlásí, že chce nočník, sice říká univerzálně kakat, ale sám si pro něj dojde, stáhne si kalhoty, já rozepnu plínu, takže spolupráce dokonalá.
MARTINAV: Neboj, on se teď Matěj občas nudí, ale za pár měsíců už bude bráška „interaktivní“ a všechno bude vypadat jinak. My jsme si tímhle taky prošli, ale všechno se hodne vylepšilo, když se Mates začal aspoň plazit a byl už takříkajíc k něčemu.
ARKA: Vítám tě zpátky v deníčku Jsi silná holka a všechno zvládneš a za pár měsíců zase zapracujete na novém štěstíčku a to už bude všechno určitě OK.
Tak, já se teď musím rozloučit a zase něco dělat. Mějte se krásně a pište,

Jindra + šelmičky

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 13.06.05 11:03

ahojte holky, já se taky musím omluvit.. že se neozvu..bohužel u mě nastali nějaké pooperační komplikace a přidal se zánět močovýho měchýře, takže lítám opět po doktorech a špitálech..doktoři si mě přehazují jak horkej brambor…ach jo..

Marťula

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 13.06.05 13:04

Ahoj holky,

Klárka mi spí, Vítek je se sousedkou na vycházce, tak jdu na vás nakouknout.
Už jsme se trošku vzpamatovali z cesty na Moravu, přijeli jsme v sobotu a teprve dneska jsem doprala všechno prádlo. Na Moravě jsem zapomněla celou tašku látkových plínek, takže musíme teď týden používat jednorázovky. Abych pravdu řekla, jsem docela ráda, protože i bez těch plín se mi tam teď pere desátá pračka. Nevím, kde se u nás to prádlo pořád bere.
Už máme konečně novou podlahu, manža se tu činil a vymaloval krásnou barvičkou - lososovo-růžovou a nechal bílý strop. Předtím jsme to měli komplet zelený a měla jsem pocit, že na mě ta místnost padá a taky byla dost studená.
Jinak Klárka svoje nočníkování už fakt vypilovala a říká si v pohodě. Takže nám trvalo učení na nočník 14 dní. Občas samozřejmě nějaká ta nehoda je, ale to je fakt výjimka. Plenu jí nedávám vůbec a hádám se kvůli tomu s manžou. On furt otravuje třeba když někam jedem, že se mu počůrá v autě atd. Ale já říkám, že se jí musí víc věřit a taky mám pocit, že by ni to pletlo, jednou plína ne - jednou jo. Takže ji dávám jenom na noc, ale taky ji máme většinou ráno suchou.
Víťulda je náš kulíšek, strašně se už pohybuje, rotuje po pokoji, zvlášť když jsou tady teď všude ty laminátový podlahy. Krásně se řehtá a vůbec je to zlatíčko.
Holky, za 10 dní mě čeká zkouška, tak já asi těch 10 dní nebudu nakukovat. Musím to vydržet, i když mám vždy hrozný absťák. Já tu školu jinak nezvládnu.
V sobotu máme křtiny, moc se těším. Víteček dostane jméno Vít František. Má být krásně, pozvala jsem celou rodinu na oběd do restaurace, to bude síla - bude nás asi 15. Tak mu držte palce, ať ho ta voda na hlavičce moc nenaštve.

Mějte se krásně a posílám pohlazení všem mimískům a bříškům a jedno speciální utěšovací Arce.

Kačkač

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.05 19:32

Ahojte holky,

musím alespoň něco napsat, když totiž vidím jak je tu mrtvo, tak mi to nedá.
Děti právě nacvičují představení. V půl osmé máme jít s manželem a s Matyáškem jako do cirkusu. Byli tam totiž ve čtvrtek a od té doby nacvičují a nacvičují. Jsem opravdu šíleně zvědavá. Dřív dělaly různá představení a měly to takové nijaké, nesecvičené, nepromyšlené, ale poslední rok je to čím dál lepší. Už je to opravdu jak od skoroprofíků. Možná je to hodně tím že Kristýnka chodí na ten dramaťák.
Už se těším až bude Matyášek jednou vystupovat s nima.

Jinak u nás nic moc nového. Končí pomaličku škola, už se těším, v sobotu odjíždíme na dovolenou, už dost plaším.

No tak jsem toho moc nenapsala, píšu, mažu, píšu, mažu. Popravdě nevím fakt o čem psát, a když už něco napíšu tak mi to příjde hloupé a smažu to.

Já musím letět do toho pokojíčkového cirkusu. Bude to určitě šílená sranda, pootevřenými dveřmi jsem viděla tréning a Tobiášek zrovna proskakoval obručí, což by taková sranda nebyla, ale pak si šel pro odměnu, dostal nějakou křupku a Kristýnka na něj fakt mluvila jak na lva, nebo psa? Nevím co jako byl?

Pa Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 13.06.05 20:24

Ahoj holky,

jeste jednou dekuji za podporu!!Ja to mam ted jak na houpacce.....drzim se drzim a „normalne“fun­guju,ale pak to zase na me prijde a pak brecim a brecim......
Snazim se co nejvice cinnosti delat a na nic nemyslet,to je nejlepsi.Ale preci jen prozivam ted 6nedeli,takze krvacim,beru leky prosti laktaci,jsem unavena a precitlivela.Ale porad si uvedomuji,ze vse mohlo dopadnout hur a tak nejak cas vse zahoji!
Simonek muj pobyt v nemocnici zvladnul na jednicku!Byl u babicky i pres noc a vubec neplakal.Kdyz me pak videl,tak mi sice teto nerikal,ale rozhodne se ke mne nehrnul......asi se citil zrazeny,ze jsem ho nekde nechala.Bylo mi z toho smutno,ale hned druhy den uz radil jako obvykle.

Martulo,je mi moc lito,ze mas zase nejake zdrav.problemy:(To je smula!Snad bude vsechno brzy v pohode!!Moc moc na tebe myslim.A tech 6mesicu,vlastne budes mit za sebou drive nez ja:-))))ty potvurko:-)

Kajko,gratulaceeee k ridicaku!!Jsi sikulka a hned jak ho dostanes,tak to chce ridit,ridit a ridit!!

Kackac,teda Klarka bez plenky je sikovna.U nas zatim vubec zadne uspechy nejsou.Jasne,ze se musis ted poradne pripravit na zkousku!!!a jak uz jsem rikala…neflakej to nebo ode mne dostanes!! :o)
Ja jsem se taky definitivne rozhodla dodelat to me studium..Uz mi chybi jen kousicek a kdyz ted mam podzim „volny“,tak to zkusim dodelat.

Ed,hodne odpocivej a relaxuj.Po trech mesicich unava polevi a budes v poho!

Evi,jsem rada,ze rentieri si dali rict.A jak ted planujete bydleni??

Jidnrisko,jak ti dopadly ty pohovory?Ozvali se uz?

zatim pa
Arka a Bibon

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 13.06.05 20:29

…zase jsem zapomnela:-)

Simunko,kam jedete na dovolenou??a na jak dlouhoooo??je­ee,zavidim:-) (ale jen v dobrem)
Deti jsou sikulky secvicit predstaveni.Tak pak napis jake to bylo!

Jani,drzim opravdu moc palecky,aby se vam brzy zadaril mimisek!Nic si z toho nedelej,ze se snazite od unora.Neni to zase taaak dlouho a hlavne psychika dela hodne,tak bud v poho!

A co rikate Superstar??Mne se docela Vlastik libil.U Apolinare jsem kazdy den videla Gabu Al Dhabu…chodila tam za maminkou,ktera rodila.Pokazde se s ni nekdo na chodbe bavil a ona byla velmi mila a usmevava…a ochotne s cizimi lidmi konverzovala.
paaa
 Arka

 
Anonymní  13.06.05 20:56

Ahoj holky,

přidávám se ke zvědavcům - Simunko, kam drandíte na dovču??? My jedeme až 1. týden v srpnu do krkonoš s kamarádama co mají 2 letýho Matěje, tak bude sranda :-))

Kajko, já uplně zapomněla - gratuluju k řidičáku!!! Seš fakt dobrá, já dělala paíry v 18 a neudělala a od tý doby z toho mam takový stíhy, že jsem doživotně bez řidičáku :-((( Fakt, klobouk dolu :-)) Ted jsou ty zkoušky náročnější a náročnější…

Superstar - já to moc nesledovala, ale na konec jsem koukala a přála to Vlastíkovi. On se uměl tááák krásně dojímat :-))

Tak holky paaa, jdu něco naspat, ta moje potvůrka se kolem půlnoci vzbudí a pak už to až do rána za moc nestojí :-((

Martinav

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.05 21:14

Ahojte holky,

cirkus byl senzační!!!!!!!!!! Tak hodně moc jsme už dlouho nenasmála. Měla jsem takové záchvaty že mi tekly slzy jak hrachy.
Ty naše dětičky jsou úžasné, šikonvé, jsou to mi miláčci.
Nejprve byli klauni, pak ???? Já nevím jak se to jmenuje, jak člověk stojí v tom kruhu a kroutí se a ono se to kolem něj točí, to je ono. Tobiáškovi to jde úplně úžasně, dokonce se umí jakoby maličko naklonit a ta obruč se pak točí kolmo i když on se už narovná. Je fakt úplný cirkusák, pak tam měli nějaké drezůry koní, koně udělaly ze židle, na opěradle měli obličej, udělaly mu i hřívu a ocas s vlny, Kristýnka na něm jakoby jezdila, Tobiášek jí vozil a ona se různě stavěla, dělala holubičky seskakovala a naskakovala za jízdy. To co jsem potají viděla byla fakt drezura lvu. Pak měly klauní balonkový tanec a bylo toho hodně, bylo to kouzelne a siiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiilene srandovni. Myslim ze kdyby je videl nekdo z nejakeho cirkusu tak je hned bere.

Ja zase musim jit. Chtela bych jeste nez odjedeme napsat jeden poradny komentar, mozna to zvladnu jeste dnes, ale nevim, slibila jsme kamosce ze k ni na chvilku skocim tak jestli se vratim za chvilku tak dnes.

Pa holky Simunka

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 13.06.05 21:37

Ahojte holky,

Simunko- ty potvůrko ty nám nechceš napsat kam jedete na tu dovču?..ekofarma to asi nebude, že?:)))))))))­))))))))))))))))

Kakač- ten váš Víteček je tááááááák šikovnej!!!

Kajko- gratuluju k řidičáku…a teď už jen jezdi a jezdi, ať to nezapomeneš!

Arko- neboj , já na tebe klidně „nějakej ten pátek“počkám (abysme zkoušeli „snaženíčko“ spolu- nemyslím spolu, ale společně zároveň:))))))))­))))))))) ale abych řekla pravdu, tak u mě už je docela mizivá šance, že by se mi podařilo otěhotnět normálně- snad jen uměle..no ještě uvidíme. Taky mívám depky (a to nemám šestinedělí) ale Kuba je takovej komediant, že mě to hned přejde a jseem strašně vděčná, že mám aspoň jedno štěstíčko!

Jinak my jsme měli o víkendu oslavu. Tchán měl 55tiny. On je hodnej, ale jinak strašně ubrblanej, tak pro něho kupovat dárek je za trest. No a tak jsem mu nechala udělat kytici z čabajek, paprik, klobás, párků (no prostě samé dobroty, většinou pro chlapy)..Holky, musím se pochlubit, že Kytice měla ooooooooobrovský úspěch u všech hostů a hlavně i u mého tchána. A to je fakt co říct!!!

mějte se hezky, letím si uvařit ještě jednu várku urologického čaje- blllééééééé)

Marťula

 
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 13.06.05 21:51

Ahoj Ed,

moc krásný deníček, už se těším na další a i když teď nemám na net nějak moc času, myslím, že si ho nenechám utéct a třeba se mi do něho podaří přidat než stihneš porodit:-)))

Chtěla jsem se tě jen zeptat ohledně tandemového kojení. Nerada bych Honzíka odstavovala kvůli otěhotnění, doufám, že se mi podaří otěhotnět i během kojení:-)))
Zjistila jsem ale, že u nás někteří lékaři nedoporučují v kojení pokračovat kvůli dráždění dělohy a případným problémům, možnosti potratu nebo předčasného porodu. Jsem teprve na začátku a tak se snažím dát dohromady co nejvíce informací.

Krásný den přeje Pavča a Honzík 10 měsíců

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.05 22:47

Ahojte holky,

tak jsem dorazila domů, sice jsem dnes šíleně unavená, ale dělala jsem teď něco mamce, už to skoro mám, zbývá jen pár nejasností, tak měla dnes přijet, že to spolu doděláme, jenže mi volala, že je ospalá a že přijede až zítra. Tak to musím opravdu napsat již dnes, protože pak budu po večerech asi balit a dodělávat co nemám tak už by asi nebyl čas.

Takže jedeme do Itálie, abych ukojila vaši zvědavost. Já o tom už jednou psala že vezmeme děti do toho Gardalandu. Původně to měl být tak 3-4 denní výlet, ale plánovali jsme a plánovali, hlavně já, a když už někam jedem tak si to pořádně užijeme.
Takže jsem to nakonec naplánovala asi nějak takto: v sobotu odpoledne odjíždíme, chtěla bych abychom dojeli tak někam k moři, tam si maličko zdřímli, pak se do oběda koupali a pak vyrazili k jezeru u kterého máme objednané ubytování a je tam kousínek i ten Gardaland. 2 dny budeme v Gardalandu, jeden den se chceme kouknout do Verony, mám naplánováno kam všude půjdeme, vytištěné mapy, nakreslené cesty, dokonce i dětem normálně lžu!!!!!!! On je tam dům Jůlie, je tam takový krásný balkónek, to má být jako ten slavný, a socha Julie, na fotkách co jsem našla to vypadá krásně, a já to ukazovala dětem a vyprávěla jim příběh Romea a Jůlie a když se mě pak Kristýnka ptala jestli se to fakt stalo, tak jsem jí řekla že asi? ano. Já vím že to není pravda, ale já jim v tu chvíly nedokázala říct že ne. Já to totiž vyprávěla tak dramaticky, tak smutně, až mě to málem samotnou rozplakalo a tak jsem nemohla řict že je to jen vymyšlený, ale šíleně slavný příběh.
Také jsem v rámci vzdělávání chtěla pustit Tobiáškovi Gladiátora. Ona je tam i Aréna, má být třetí největší po Koloseu a ještě nečem, tak aby chudák věděl k čemu to sloužilo. Hi hi po pár minutách jsem to vypla, mě se ten film hrozně líbil, ale vůbec mi nedošlo že jsou to taková jatka.
No tak teď pořád vykládá, mamka mi pustila toho „Aligátora“ a tam normálně stříkala krev!!!! A to fakt viděl jen kousíček.

Pak máme u jezera také jeden den volno na koupání a aby jsme to tam trošku prozkoumali, přeci nemůžeme celé dny jen někde šmajdat. Budeme tam spát 5 nocí a pak ráno jedeme do Benátek, tam si to projdeme, a ubytujeme se zase u moře.
No a tam už se budeme jen koupat, procházkovat a odpočívat.

V pondělí bychom měli přijet domů.

Já se přiznám, jsme z toho nervózní už nyní. Všechno to mám naplánované já, není to přes žádnou cestovku, ubytování je objednávané přes net, všechno je přes net, všechno v Angličtině a tak plaším fakt plaším.

Tak snad to výjde dle mých představ, protože je to forma cestování která nám vyhovuje. Někde trčet týden nebo 14 dní bych nevydržela. Nemohla bych někam letět s cestovkou a pak někde ležet na pláži. Koupání a vyvalování se někde mě nijak extra nenaplňuje.

Tak já to pošlu a pokračuji.

Simunka

 
Anonymní  13.06.05 22:47

ahojte holky,

hlasi se jedna lenora leniva, co uz nedokaze ani pustit pocitac a zapnout internet. Taaaak se omlouvam, ale chtela jsem si trosilinku odpocinout nad vsemi domacimi pracemi, ktere jsem zahalela…

Koukam, ze jsem svym poslednim prispevkem k tematku sraziku temer ukoncila diskusi, tak chci opet zacit a navrhnout, co kdybychom to udelali na Vysocine, tam jak se poradaji ty pobyty pro rodice a deti? Myslim ze tam byla Arka na dovolence, vid? Ja bych tedy byla pro, aby se o nas nekdo staral, varil nam atp., ja varit rozhodne nechci, chci proste dovolenkovat :D

Jinak vsem dekuju za gratulace k ridicaku! Predstavte si, oni mi ho vydaji az za tri tydny! A ja bych uz tak jezdila. Mam pocit, ze kdyz si dam tritydenni pauzu, tak budu pak pekne posrana zase jezdit… mno uvidime :D

Martulo, fouky fouky, at ti je brzicko zase lip, urologicky caj je fakt fuuuuj, ale pomaha. Jak se ma rostak Kubicek?

Simunko, cirkus tak to je sila. Koukam ze mas o zabavu postarano, tvoje deticky jsou fakt uzasne! My se segrou provadely podobne lumparny, my zas si rady hraly na kavarnu a kupovaly limonady a nasi chodili k nam do pokojicku, jako do baru. Vrcholem bylo pevecke vystoupeni..... moje :D :D Podotykam, ze zpivat fakt neumim, takze byl vzdycky problem je tam vubec dostat :D

Na Superstar jsem se koukala, taky jsem moooc fandila Vlastikovi, je to fakt mily kluk. Bende mi vubec nesedel, myslim ze Vlastik to mel jiste. Pamatuji si, jak vloni Balogova prohlasila, ze nemohla vyhrat kvuli tomu ze je Romka… cha cha cha, krasne ji to Vlastik vyvratil.

Kackac, blahopreju Klarce k nocnicku. Jak jsi psala, ze ji nedavas plenku do auta, ze je treba ji verit, tak tohle jsem taky resila. Nekdy jsem plenku dala, jindy to riskla, ale nyni, pokud jedeme nekam dale, tak davam plenku, protoze neni nic moc vytahovat ji na nejake rusne silnici z auta a davat ji curat do vedle auta :D To ji pak zajima vsechno kolem a cekame nejmene 5 minut nez se vycura. Ale jinak ji strasne moc bavi curat na kyticky :D Ze nam vyfotis Vas novy obyvacek? Jsme totiz holky strasne zvedave!!

Pridala jsem nejake nove fotecky na rodinu.cz/ebigale, je to slozka kveten 2005, tak muzete kouknout.

Jo jeste Martulo, skvely napad s kytici z uzenin. My jednou nasi kolegyni z prace na zivotni jubileum nechali udelat kytici, kde v kvetinarstvi navazali v 100korunovych bankovkach slozenych do ruznych vejirku a rulicek, celkem 5000 KC!!!! O takovou kytku uz bych mela sakra strach !

Jeee, to je hodin, letim do hajan… paaa Kajka a Barunka lumpik posledni dobou strasne vztekajici se kvuli kazde malickosti, ale jinak zlaticko :)

 
Anonymní  13.06.05 22:51

Simunko,

jsme temer dokonale, poslaly jsme komentar ve stejnou minutu. To je nahodicka :D

Kajka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.05 22:53

Ještě, kdyby jste se chtěly kouknout na stránky Gardalandu: www.gardaland.it

Mě se to šíleně líbí. Já uvažovala o legolandu ale toto je podle mě lepší. Je tam i delfinárium a vstupenka na 2 dny i s delfínšou nás výjde pro všechny asi na pět tisíc. Pak už je vše zdarma. Jen ti delfíni se platí navíc, a na ty půjdeme jen jednou.

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.05 22:59

Karolínko

no opravdu!!!!!!!!! Hi hi vidíš, asi funguje nějaká telepatie.

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.05 00:11

Ahojte holky,

bohužel mi nějak chcíply baterky v myši a tak jsem je musela nabíjet, tkaže už je ještě víc hodin, já ospalá, tak to maličko zkrátím.

Ed, jsem šííííleně ráda že Andrya bude na 99% opět tvá porodní asistentka. Huráááááááá!!!!!!!! Celé těhotenství i porod pak musí být o to pěknější, když máš někoho takového ráda a máš s ním dobrý vztah.

Tak držím palečky aby to nebylo na 99%, ale na 100%.

Také doufám že ti ty počáteční měsíce utečou co nejrychleji a pak už si to budeš jen užívat.

Marti, vydržžžžžžžž!!!!!!! Uvidíš ono to uteče a pak si budou kluci hrát a hrát. Já když vidím jak se ty mé děti mají rády, tak mi to úplně svírá srdce. Nevím, pro mě je to to nejkrásnější co může být. Když mi třeba Tobiášek řekne že nejvíc na světě miluje Matyáška a Kristýnku, nebo když Kristýnka řekne že je šííííííleně ráda že má dva neeeeeejlepší brášky na světě a že i když chtěla holčičku tak že kluci jsou neljepší, a je mooooc ráda že je máme, když vidím jak si hrají, jak dělají blbinky, jak se mazlí, pusinkují, tak mě to naplňuje víc než to jak je miluju já.
Začátky jsou těžké, ale pak to stojí za to.
Netvrdím ,ale že se na druhou stranu nebijou jak koně. Poslední dobou se i nás tento nešvar hooooooodně rozmohl.
Ale je to asi Kristýnčiným věkem. Ona už teď o to hraní moc nestojí a klucí jí otravují, to končí hádkama nebo i těma bitkama. Nyní bych řekla že si i Tobiášek daleko raději hraje s Matyáškem než s ní. Začínají spolu dělat otřesné věci. Už vidím jak budem za chvilku jezdit po pohotovostech šít hlavy. Minule jsem je pozorovala, stali spolu na posteli a Tobiášek ukazoval Matyáškovi jak má skočit dolů a pak ho prostě chňapl a stáhl ho prudce dolů, Matyášek se tomu smál a hned lezl na tu postel zase.
Dost si také stavějí různé domečky a prolézačky, to mi také vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Tak snad to ve zdraví přežijí.

Jani, tak jak je? Doufám že kašel s rýnou jsou již na ústupu, nebo úplně pryč.

Marťulo,
jéééjé doufám že se brzy zotavíš a budeš mít již klid.

KačKač,
gratuluji k nočníkování!!!!!! Jinak v celého srdce přeji aby jsi zkoušku udělala.

Arko, doufám že se ti podaří brzy to překonat. Smutek v srdíčku, ten ti jistě zůstane už napořád, ale snad ho další miminko maličko zmírní.

Karolínko, ten srazík ještě určitě promyslíme. Ono jde hlavně o to, že nás bude hodně a bude problém najít něco abychom se tam věšli. A vařit přeci nemusíš nikde. Stačí někam skočit na oběd. Ono třeba my máme trošku problém sehnat něco pro pět lidí. Až budou děti velké a budou moci spát v hotelu v jiném pokoji než my, tak pak to půjde.

Holky, já letím do postele. Chtěla jsem toho napsat kupu, ale musím jít spát.
Takže se s váma loučím, zítra je tu ta mamka a pak už mám jen 2 večery abych vše vyžehlila, zabalila, nachystala, takže už se určitě neukážu.

Pa Simunka

 
Anonymní  14.06.05 18:25

Ahojte berusky

tak nestiham..vubec nic…:O)))

Dnes jdeme k tomu chirurgovi, tak az se vratim napisu co se delo u nas......

zatim pa Evca a Kubula

 
Anonymní  15.06.05 10:11

Ahojky holky,

nejdrive preji vsechno nejlepsi k svatku nasemu Vitkovi!!!
Kackac,ty ale nesmiruj na emimcu a koukej se ucit!!! :o)

Martulo,jak je?Napis co ti rikaji doktori.S tou chatkou na zari je to super napad.Vazne perfektni je Penzion na Vysocine.Pro deti je to uplny raj! Ale maji tam porad desne plno:( www.infodomecek.cz
Jeste znam i ten Hotel Moninec,co je na techto www strankach take.Je kousek od manzela rodicu a je tam nadherna priroda.Je to kousek od Sedlec Prčice nebo Sedlčany.Ale nevim jak je hodne prizpusobeny detem.

Simunka nam miri do Italie:-))No nadhera!! Ja bych se sebrala hned a nekam vyrazila.Strasne to cloveku pomuze se odreagovat,zmneit stereotyp…a to moooore je taaaak lecive:-) Jenze vazne nikam letos nevyrazime,neb splacime dluh za byt a nemame ani korunu.
Ale zase si rikam,ze clovek nesmi byt tak zahledeny do sebe!!! a vazne se snazit uzivat si kazdy den i ten nejobycejnejsi­iii!!!

tak se holky snazte:-)))))))))
pa
Arka a Bibon
PS:za chvilku mirim k zubarce,no to zas bude vrtani

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.06.05 10:24

Ahojky!
Nejdřív gratulace Vítečkovi k svátku Hezky si ho užij s maminkou, s tátou a se sestřičkou.
U nás nic moc nového, Mates přidává nová slova, Sofinka ta pusinu nezavře co se ráno vzbudí, Matěj ji dohání, no a upřímně - já někdy prahnu po chvilce ticha.
ARKA: S tou novou prací jsem už začala, je to také externí, dělám marketingového poradce pro pár zděděných firem, s dalšími navazuji kontakty a uvidím, jestli budou mít zájem. Zatím toho není tolik, tak i překládám a tak na podzim uvidím, pro co se rozhodnu definitvně.
SIMUNKA: My také plánujeme Itálie, Lido di Jesovio, na přelomu července a srpna. Už jsem zaplatila zálohu, pojedeme autem, atkže si to pěkně užijeme. Tedy doufám, protože se ozvala tchýně a sdělila nám, že pojedou taky (což v překladu znamená, že jim to máme zaplatit a dovézt je tam). Já s tím teda tvrdě nesouhlasím, pro mě už to nebude odpočinek, ale stres, co se jí zase nebude líbit z toho co a jak dělám, děti budou nezvladatelné (na všechno na co řeknu ne ona řekne ano). My jim s manželem řekli, ať přijedou koncem srpna, jedou s námi na chalupu, že si uděláme výlety do Německa a do Polska. Ale tohle chování už mě fakt štve. Navíc chtějí přitáhnout ještě bývalou manželku svého vnuka a dcerou… Ha, ha, ha, kam bych je asi tak dala spát?!!!

No nic, tak jsem si postěžovala a jdu zase něco dělat. A pište, pište, dneska prší, takže můžete být na emiminu!!!!!!!!!!­!!!

Jindra + šelmičky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.06.05 12:30

Ahoj Jindřiško,

my budeme nejprve v Peschiera del Garda a pak v Cavallino. Netuším jak se to skloňuje, asi nijak. Termín jsem volila dle toho že v sezóně lze ubytování rezervovat min. na týden a tak dlouho nikde být nechceme. Je celkem sranda že všude mají sezónu trošku jinak, někde už od poloviny června, někde od druhého července a někde až od sedmého července.
Máte to přes cestovku? Já totiž rezervovala přes net, protože to výjde levněji. Navíc cestovka to také většinou nesjednává někde jen na pět dní a pak zase jinde. Měla jsem z toho strach, zarezervovala jsem si pobyt, pak přišel email, že mám do měsíce potvrdit objednávku a zaslat zálohu, to šlo v pohodě na poště, a potom mi od nich přišel dopis s termínem rezervace a že máme zaplecenou zálohu a tak.
Takže celkem pohoda. Sice jsem tady, po tom co jsem jim poslala peníze a nic se chvilku nedělo, plašila, ale pak když přišel ten dopis tak jsem se uklidnila.

No je to taková zkouška, a pokud to letos výjde, tak bychom možná příští rok chtěli tímto způsobem jet do Francie.

Možná ale spíše později, přeci jen, Matyášek je ještě maličký a cesta je na něj dlouhá. Takže příští rok uvidíme, kam vyrazíme.

Pa Simunka

PS: a tchýni já bych náhodou brala. Mohli bychom někam s manželem večer vyrazit. Třeba v té Veroně, budeme od ní asi 15 km, jsou v aréně každý večer opery.
To by mohlo být krásné!!!!!!! Né že bych byla nějaký fanoušek opery, ale myslím že jen ta atmosféry by byla kouzelná.
Vstupenky jsou site celkem drahé, ale to také záleží kde sedíš. Je to tak od 150euro do 17? Euro. Asi tak nějak už si to nepamatuji, koukala jsem na to asi před měsícem.

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.06.05 13:29

Ahojky!
Já jsem to rezervovala přes cestovku, taky přes internet. Já myslím, že letos budeme hlavně na pláži s kyblíkama a občas nějaký kratší výlet (blízko jsou Benátky, dá se zvládnout i Pesaro atp.), ale příští rok už bych taky chtěla zkusit ten tvůj způsob, pět dní tady, pět tam. Tak mi dej vědět, jak jsi byla spokojená. Pokud jde o tchýni, tak takovou, která by večer pohlídala děti, tu bych taky brala. Jenomže to u ní nehrozí. Ona většinu dne proleží i když jí vůbec nic není, výlety to je s nimi za trest, protože ujdou dvě s tě metrů a už sedí,, no a od rána do večera kritizuje, kritizuje a kritizuje. Mně úplně stačily ty tři měsíce před narozením Matýska. A poslední den ještě udělala scénu, že tu neměla pohodlí jako v Ekvádoru a že jí Luis nevzal do Izraele, i když ví, že ona to chce. Fakt jsme nestačili zírat. Tu cestu na chalupu si představit dokážu, ale 1000 km v jednom autě, to nějak ne… Tak nevím, ještě bys ji brala?! Půjčím!!!!!!!

Pá, pá,

Jindra

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 15.06.05 21:21

ahoj holky,
jsem tu jen na skok…

Arko- jak se ti daří? Co Biboněk?..už si zvykl na to, že má maminku zase u sebe..představ si, že Kuba se teď asi 5 nocí po sobě vzbudil a volal „mamo kdesi“ a začal plakat..tak jsem vždycky naklusala z děcáku(ještě spím tam) a utišila ho..jak kdyby mu došlo až teď, že jsem tu pár dní nebyla..jinak je mi trošililnku lépe..zítra bych měla mít ty výsledky..snad

Jindřiško- promiň takovou tchýni bych teda nechtěla:)..a nemůžeš ju vyměnit třeba za velblouda?:))))))))­)))))))))))) a nebo se v Ekvádoru takové obchody nedělaj?:)))))))))

Kačkač- všechno nejlepší Vítečkovi:)Přinesl nám krásnou bouřku:)))))))))))a nádherně se pročistil vzduch..a tfuj tfuj, ať ty zkoušky už máš zdárně za sebou

Kajko- moc moc závidím ten "nočník "..já na něj silou vůle po:,–(ím Kubu ráno a většinou se vyčůrá..ale to je vše..a o hovínku ani nemluvě..když poznám, že tlačí,tak ho šoupnu na hrnec, jenže on pozná, že je na hrnci, a tak to tlačení zarazí..tak ho raději nechám zalézt do nějakýho koutku a vykadit se do plíny…a jezdíš?…opožděně ti gratuluju k řidičáku

Simunko- a kde ty se touláš?:)..já vím, že toho máš hrůzu..balení praní, žehlení..ale určitě to bude stát za to. Hlavně foť, ať z toho taky něco máme, že jo holky:))))

jdu doluštit křížovky..jsem na ně úchyl:)…už asi 5 let a vyhrála jsem PRD:))

dobrou noc
Marťula

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 15.06.05 23:54

ahojte holky,

dneska zase jenom letem svetem, povidaly jsme si se Simunkou chvilinku na icq, takze mazu za chvilku do hajan.

Jenom jsem se chtela zeptat Evy, jak se maji, protoze dneska v tv hlasili, ze v Kalifornii hlasili nejake tsunami, ze byl vyhlasen poplach. V reportazi byly ukazane ucpane cesty a zmatek lidi..... tak jsem si hned vzpomela na Evu, jak se maji, a doufam, ze je vsechno uz v poradku. Simunka mi rikala, ze ji dneska od Evy prisel mailik, tak jsem klidnejsi.

Jinak vam jeste musim napsat, jak jsem zmatena. Jak totiz tady vzdycky pisu bez interpunkce - protoze je to rychlejsi - tak posledni dobou pisu svoje poznamky, listecky do obchodu s tim co musim nakoupit, taky bez interpunkce. Manzel se mi vyslovene chechta a ma me za blazna. Vrcholem vseho ale bylo, asi pred dvema tyydny k nam mel nekdo prijit, a venku bylo hezky, tak jsem vzala Barunku ven na pisek. Na dvere jsem dala cedulku : „Jsme venku za pristavbou na pisku“ … samozrejme bez interpunkce!!!! Kdo to cetl, musel si hoooodne tukat na celo, jak uz blbnu :D :D :D. Chi chi, chci se videt az nastoupim zase do prace :D :D :D.

Nezlobte se, ze nereaguji jednotlive, snad to zitra napravim. Manzel si zase odnasi notebook do prace, takze mam na internet cas jenom vecer.

Mejte se mooooc krasne…

paa Kajka a Bája (kecalek, vsechno musi vzdy nalezite okomentovat, typu: „pani jde, kam? neeni, de je?“ (preklad: pani jde, kam jde, neni tady, kde je????- situace kdy kolem nas prosla nejaka cizi pani) Vsem v obchode mava kdyz odchazime, ale presto se stydi k nekomu se priblizit.

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 16.06.05 07:52

Ahojte berusky

tak jak se mate ??

Ja vubec nestiham…lidi se chodi divat na baracek uz zarizujeme veci a obvolavame na tom druhem…takze mame ruce plne prace..

Navic Kubula chytnul desnou rymu…vcera probrecel celou noc a skoncil az v 5 rano.....dneska dostal medicinku tak snad se z toho dostane......
U chirurga jsme byly a zatim se operace nekona.....Pokud my to nezmizi za rok - to nas chteji znova videt, tak pod nuz pujde…No ale ja verim, ze se voda vstreba.....:O)))

JInak se Kubula naucil nove veci, dnes napriklad, se naucil pit z brcka!!! :O))))) Ma z toho radost a porad posrkava…;O)))) Kdyz ho koupu, pekne dela kominek kdyz mu reknu abych mu mohla umyt prdelku…:O)))) Kazdy den si sam „cte“ v pokojicku asi hodini knizky.......jen kdyz ma naladu tak prijde abych mu nejakou precetla.....Ma­lovani se taky zlepsilo…dela krasna kolecka a ma trpelivost..ta mu predtim chybela…:O)))

Ale holky to vztekani je desny.....myslim, ze nekdy je vic frustrovany z toho ze mu nerozumim, ale vetsinou je zly kdyz mu neco zakazu…Kdyz on ma zajem o veci, ktere mit nemuze, jako zapalovce, klice - na ty on je vazne „uchylny“…hlavne od auta..:O))) s nima chodi i spat!!!! No vazne nevim co se to s ni deje…Jestli prochazi nejakou „tvari“......muzu jen rict, ze je to neco na me nervy......nekdy si musim nahlas zpivat…jenze to ho nastve jeste vic…:O))) a rve......
Snazim si ho nevsimat, ale o ne to maly nenechavek a chodi za mnou jako smaradek, dokud neco nereknu nebo neudelam.....
Nevzteka se porad, ale x denne je to u nas na poradku.....

CO vy, jak jste na tom vy se vztekanim ??? jestli teda vubec nejake mate…:O)))))

Kajko mas pravdu my zazily zemetreseni v nedeli…zacal se trepat cely barak , manza porval Kubulu a vybehl ven.....ja samo nevedela co se deje.....porad mi nejak nedochazi, ze to je zemetreseni..:O)))) tak jsme chvilku staly venku a kdyz se nic nedelo, sly jsme domu a pustily zpravy......Bylo to kousek od Palm Spring, coz je od nas asi 4 hodiny jizdy autem…bylo to celkem silne 5.6…
No a aby to nebylo malo, tak jak jsi psala vcera vecer se divam na film, kdyz do toho pustily warning......tady delaji 1× z mesic test, pousti to, a tak jsem tomu nevenovala pozornost, ale prislo my divne, ze tak pozde vecer to pousti, tak jsem zacla cist a vyhlasily pohotovost pro nasi oblast, ze je moznost Thusami.....totiz „kousek“ od pobrezi bylo zemetreseni v oceanu o sile 7.0 a mely strach aby neprisla vlna…jako se to stalo pred rokem.......Tak jsem chvili sedela , muzu rict, ze strach jsem mela......pusitla jsem zpravy a poslouchala…No nastesti se z toho nic nevyklubalo.....Ale kdyby nas mely evakuovat, tak nevim co bych delala, protoze nemam nic, zadne veci, sbaleneho....­.doporucuji mit jednu tasku nachystanou a sbalenou kdyby se nekdy neco stalo a my musely „utikat“.....no zdrejme nejakou sbalim.....pro jistotu…

tak berusky ja letim do hajan…dokud maly spi…Jsem zvedava na dnesni noc …Uz slysim nejake vrteni…

paaa Evca a Kubicek maly vzteklounek…:O)))

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.06.05 19:01

Prosím, prosím, kdo je na řadě s deníčkem? Jsem nějaká dezorientovaná. Jestli já, tak hlásím, že ho odešlu až v pondělí, protože zítra poo odjíždíme na chalupu a po návratu v neděli večer bývám obvykle všechno jen ne tvůrčí! Mějte se krásně letně a pištéééé!!!!

Jindra + šelmičky

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 17.06.05 08:54

Ahojte berusky

tak jak vidim je tady nejak mrtvo ??!!! :O)))

U nas se konala hrozna noc…Kubicek nespal, chudak je tak zahleneny, ze jsem mu v noci z nosu odsavala balonkem......ani prasky na srazeni teploty nezabiraly…navic dostal prujem a hrozny kasel… Hned rano jsem se objednala k dr. a udelala jsem dobre…Kubicek ma opet zanet obou usi a taky jeho krk je dost zarudly.....dostal antibiotika a jeste jine leky…
Z nosiku mu tece hnusne zeleny bordylek.....fuj­jj.....ma ho tam pozehnane…Nez sel spat tak jsem mu to vysavala balonkem, uz jen kdyz slysi slovo balonek tak utika a place…:O(((( Mam problem do nej dostat i ty atibiotika......

Holky tak si predstavte ze u nas bylo dalsi zemetreseni..­....Kdyz jsme se vratily od doktora…do 15 minut se zacal trepat barak, a to tak ze my dvirka od kuchyne bouchaly o sebe.....hafani kvicely a ja jsem nevedela co driv......fakt zapominam ze mam vybehnout, stojim jak oparena…Trvalo to asi 7 vterin, ale v tv hlasily ze to trvalo az 15......no tohleto me dost vystrasilo…
Vubec nevim co se to deje…nakonec si tu tasku vazne sbalim......

Manza my hned volal jestli jsme vporadku..i v jeho praci to bylo citit, pekne to sejkovalo......

tak berusky ja letim do hajan.....

mejte se krasne a zatim pa Evca a nemocny Kubicek

 
Anonymní  17.06.05 09:32

Ahoj holciny,

tady je vazne nejak mrtvo? Sakris,piste piste:-)))jste moje velke opory,tak at vas neztracim! :o))

Ja jsem ted Simonka zabavila,ze jsme mu dala na balkon lavor s vodou a on tam ted nosi vsechny jeho auticka a myje je.Je tezke ho doma zabavit.Nejradeji by byl porad venku,ale zase musim nekdy uvarit a aspon trochu poklidit,ze?
Evi,vy teda mate desne pocasi ted???Takove zemetreseni je fuuuuj a je to sila nejak rozumne zachovat se.Snad to bylo naposledy a uz si budete jen uzivat krasne leto! Hlůavne,at je Kubicek brzy zdravoucky.Chu­dinka,to si zase vytrpi s ouskama je to neprijemne.Snad antibiotika hned zaberou a budete mit klid.A se vztekanim si hlavu nelam.To delaji vsechny deti.Potrebuji pro:,–(it svuj nazor a sami sebe jeste neumeji vubec „ovladat“.Pockame par let a prejde to :-)))

Simonek nam pro zmenu ze dne na den zacla delat strasne sceny ve vane.Nechce se nechat vubec umyt,vlastne ho do vany vubec nemohu dostat.Porad krici bojim,bojim a sape se ven.Nelamu to a nestrkam ho tam…sanzim se ho vzdycky nak osplichnout ci osprchnout a rychle upaluji z koupelny.Nevim proc se tak boji,do te doby se koupal strasne rad a nemohla jsem ho z vany dostat.

Holky co s tou chatkou???Ja bych strasne rada jela a poznala vas!!! Ja teda doporucuji ten Penzion na Vysocine u Hartmanic nebo Hotel Moninec u Sedlec Prcice.ALe vazne je vsude dost narvano i v zari,takze by to chtelo uz zamluvit!!!!!

Padim pro toho naseho vodnika na balkone:-))
pa
 Arka

jeste jsem chtela rict,ze mi Simonek rika maminko:o)) Porad na me tak vola i me tak oslovuje a je to hrozne krasny.

 
Anonymní  17.06.05 12:25

Ahojte holky,

Arko ten Moninec, vypadá sice moooooooc pěkně, ale holky, bude se muset vybrat něco levného nebo my nikam nemůžeme. Nás je pět a vyšlo by nás to, na můj vkus, na moc peněz. To by mi u manžela těžko prošlo.
Navíc, v září budeme bez peněz. Vždyť jde Tobiášek do první třídy a to je dosti velká finanční investice. Budeme platit kroužky a vše možné kolem.

Mějte se tu moooooooooooo­oooooooc krásně, já jdu dobalovat. Asi hi hi zruším jedno-dvě děti, toooooolik věcí co táhneme, to je fakt síla.

Pa Simunka

 
Anonymní  17.06.05 12:48

Ahoj holky,

ne=íšu, nestíhám, nestačím. Nesvačím nenapíšu, protože žeru non stop 24 hodiin denně, ale už obléknu vše co před těhu :-)). Mám na paměti, že kojící žena vydá stejne energie jako horník :-)).

Dneska odjíždí Petr na hory. Sám s matějem (každej mu říká, že je děsně odvážnej, včetně mě, ale on jinak nedal - jede na oddílovou chatu, kd bude spousta kamarádů a jeho táta, ale stejně o ně budu mít strach), takže budu jen s miminkem a bude víc času (haha :-)) tak napíšu mega komentář.

Holky, nám se září nehodí :-((((((. tedy mě jo, že ale Petrovi…

Tak pááá, já jdu dobalit kluky a mrknout na kuřecí roládu, co jim peču sebou (nejdarši bych ji snědla, toto voní :-))

Martinav a moji chuligáni (tedy aspon Matej chuligán je, porád neco nahlas volá, do neceho bouchá a řehní se i když neví čemu).

 
Anonymní  17.06.05 13:00

Ještě já :-))

Evčo, my máme taky vzteklouna, neboj, je nás víc - včera jsme jeli do obchodu a měli tam dětský koutek, matej si tam chtěl hrát, ale my potrebovali domu. To byl vtzek. Nešel vůbec narvat do kočáru a ukšírovat a to jsme na něj byli 2. Začal házet se svojí motrokou, pak zahodil dudlík a řval jako tur. Nakonec jsme ho do kočáru dostali a on začal hledat dudlí. Jsem mu řekla, že ho zahodil a že ho nemáme. A že když bude hodnej, tak se pro něj táta vrátí. Kupodivu to zafungovalo, matěj řek, že bude hodnej a byl klid. Ale lidi na nás koukali jako na rodiče, co to nemají vůbec pod kontrolou.

Já to řeším doma tak, že ho pošlu do pokoje a řeknu, at prijde az bude hodnej. On vždycky přijde hned a na muj dotaz, jestli už bude hodnej, řekne tak 2× ne a pak řekne své jo a fakt toho nechá. Ale venku je to těžšší.

Tak vzteklounům zdar

martinav

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 17.06.05 21:49

ahojte holky,

tak pri patecnim veceru jsem osamela, manzilek vyrazil na kulecnik, Barunka uz konecne spinka tak si jdu s vami popovidat. Vim, ze uz dlouho slibuji, ale nejak mi to nevychazi. Nejradeji bych psala v poledne, kdy beruska spi, ale manza si nosi notebook zase do prace, tak jsem pres den bez pc. A vecer jsem unavena a leniva psat. jenom si ctu :).

Tak co noveho u nas… vcera me kamaradka pribrala do Polska na trh, nakoupila jsem si dva kila jahod. Byly bajecne! Sladoucke, mekke a nasla jsem asi dve plesnive, jinak vsechny byly ukazkove. Barunce strasne moc chutnaji, vcera jich zblajzla pet, dneska uz vice, tak asi deset. Zadna reakce nastesti. Vcera jsem upekla bublaninu a dala i neco na mraz, ale jinak to zbastime. Jahody proste miluji, jenom je skoda, ze to jejich obdobi je tak kratke :(.

Ke vztekanicku..... asi to patri k tomu veku. My se taky vztekame, hlavne kdyz nechce odejit z nejakeho detskeho hriste, a je treba ji nalozit do auta. Muj manzel to s ni umi, dokaze ji ukecat, ja tedy taky, ale tecou mi nervy… trochu si poplace, ale zase je pak dobre.

Evi, to zemetreseni je hrozne, hlavne vzdycky nezapomen utikat ven! :) My suchozemci si to nedokazeme predstavit, tedy ja ne, ja zadne zemetreseni nezazila, ale uz pri te predstave mi neni dobre. Chuderka Kubicek, prejeme mu brzske uzdravenicko, at je zase fit a muze delat rostarny :).

Arko, meli jsme taky takove obdobi kdy se Barunka nechtela jit koupat. Ale zase nastoupil manzel - dokazal ji ukecat a presvedcit, ze voda neni nic hrozneho. Pomalicku ji nechal, aby si namacela rucicky, pak nozky atp… stravil s ni v koupelne asi pul hodiny, ale vyslo to. Druhy den uz to bylo v poradku. Ten odpor ke koupani trval celkove asi tri dny. Chce to fakt trpelivost (tu ja nemam) a s detatkem si vyhrat :) Preju pevne nerviky, a verim ze ty je mas :).

Jindrisko, na rade s denickem je Ed, ktera slibila psani kazdeho denicku, ale kdybychom si chtely nektera z nas denicek vzit, tak neni problem.

Ed, jak se mate? Uz se tesime na novinky z vasi rodinky :) Vase albicko na rodine je uzasne, uz jsem ho cele zkoukla, holcicky jsou fesandy! Ale nejak mi tam chybi fotecky ze sraziku z Ostravy, kde se zatoulaly???

MartiV, jak to ze te chlapi nevzali? Asi to neni vhodne misto pro miminko, ze? Tak si uzij vikendik jako s jedinackem a prihraj nam prosim nejake nove fotecky Kubicka, jsme desne zvedave, ze jo holky?!!!

Holky, ja souhlasim se Simunkou, my bychom na sraziku preferovali taky radsi nejaky penzionek ktery by vysel levneji nez hotel. Uz ta cesta pro nas bude draha, a pokud se budeme stehovat, tak budeme mit vydaju az spousta. Prosim, navrhnete nektera konkretni misto bydleni. Ja jenom co dopisu komentar, tak jdu hledat a porovnavat ceny.

Jinak holky nakukovatelky, prosim pisnete tip na srazik. Budeme moc rady, diky :).

..... zrovna jsem si musela dat dvacetiminutovou kojici pauzu, beruska se vzbudila a chtela jenom „tutu“. Ona uz ani nepije, jenom si ten prs cumla, zkousela jsem ji dat dudlik, ale ten okamzite plive a nechce ho. Jsem hold jeji cumel :D jak rika moje mama.

Jeste od vas potrebuji radu… za dva tydny prijede nase neterinka z Anglie a ja zase tapu, co ji mam koupit za darecky. Uz jsem ji koupila takovy ten kos z Ikea, ve tvaru kyticky, protoze kdyz u nas byli minule tak se ji hrozne moc libil a hrala si v nem jako v domecku :). Pak ji chci koupit jeste nejake knizecky a nejakou hracku ?!?!?! ale s tou hrackou fakt nevim, potrebovala bych nejaky tip na aktualni novinku nebo co je tedka moderni za hracky?! Nejsem moc v obraze :) Neterince jsou 4 roky a rada maluje a kresli a vubec neco tvori. Poradte :D

Jdu koukat na Pipsoubazar s Izerem, je to desna svanda, vzdycky se narehnim.

Simunko, hezky si uzijte dovolenou a stastnou cestu!!!!!!!

paaa Kajka a Barunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.06.05 21:59

Ahoj holky !!

Právě jsem odeslala nový deníček a slibuju,že do něj napíšu i komentář, ráda bych reagovala už tento týden, ale je mi strašně zle :o(

No však se dovíte v novém deníčku .o)
Tak vás alespoň moooooc zdravím !!
A prskám !!

Ed xxx

Vložit nový komentář