Štěstíčko má 10. týdnů

Těhotenství

Ahoj holky, tak a máme tu dvě cifry !!! A taky podle toho vypadáme :o) Smějeme se na celé okolí a povídáme si u toho až nás pusa bolí :o) To je vám samé uuuuh a ééééé a áááááá a grrrruuu nádhera. Nejvíce úsměvů Daisy vykouzlí po ránu a dopoledne je většinou nejčilejší a ráda si hraje. Pod hrazdičkou vydrží ležet i půl hodiny a buší do vysících medvídků ručičkama seč jí síly stačí. Už se začíná zajímat o různá štěrchátka a jedno zvlášť oblíbené dřevěné (dovoz made in česko :o) vydrží v ťapce držet pěkně dlouho. Nevím zda to je jen náhoda, ale dokonce už zkoordinovala pohyb směr ručička pusinka, takže cokoliv má v ručce, tak předmět doličný je vystaven neúprosnému oslintání. A když zrovna nic nedrží tak si do pusiny alespoň cpe paleček, ale to bohužel tak moc, že z toho začne kuckat a v horším případě se dávit :o/

Když píšu deníček, tak je půl hodina po půlnoci a tudíž už pátek. Dnes večer jsme ozdobili vánoční stromeček a málem jsme se u toho počůrali smíchy…
Letos jsme totiž koupili umělý stromeček, který má zhruba 1,8 metrů. Co se výšky stromečku týče, tak je to definitivní zlepšení od toho, co jsme měli ještě loni - 0,5 m :o))))
No a jak to tak vydělám z krabice a začínám montovat, tak takový stromek jsem vám teda ještě neviděla - všude samý drát, tak jsem si říkala, no neva, uvidíme jak to bude vypadat až to smontuju celé a jak vám to tak šroubuju dohromady, tak to je čím dál tím horší, zavolám na Guze, ať se příjde mrknout, stačí jeden pohled a oba se smějeme tolik, že nám stékají po tvářích slzy :oD Vypadalo to jako stromek, ale bez větviček, prostě jen taková „kostra“ stromečku :o)
Ale s úlevou vám sděluji, že stačilo trošku ty větvičky „rozčepířit“, rozsvítit světýlka, ozdobit baňkama a náš stromeček je celkem fajn :o) Už se nemůžeme dočkat rána, abychom zjistili, jak na stromeček zareaguje Apolenka !!!

Dnešek byl opravdu hektický a opravdu jsem si ho užila. Na návštěvu k nám přišli mé 4 dobré známé s dětma. Dost často pořádáme takovéto „dýchánky“, vždy se střídáme, kdo to pořádá a dnes to tedy bylo u nás. Se dvěma z nich jsem se delší dobu neviděla, takže opravdu bylo co dohánět a o čem si povídat.
Dětí tu bylo dohromady i s Polinkou a Daisy devět a to ve věkovém rozmezí od 6 tt (což jsme se dozvěděly od nastávající druhomaminy dnes) do 4 let :o) Takže hotová školka a z toho jen dva chlapečci - samé ženské :o)
Vyfotila jsem 3 miminka - všechny to jsou mimča co „odrodila“ naše PA Andrya, tak až fotky ztáhnu, tak je přidám do našeho rodinného albíka.
Polinka byla v sedmém nebi a krásně si se všema hrála, dokonce ani nehamounila hračky a ráda se o vše podělila.
Daisy každý obdivoval a chválil, jak je hodné miminko. A taky že byla, buď spinkala, nebo si broukala a dívala se kolem sebe, ovšem to jen do doby, než jí od malé Issabel přistála v očku sezamová tyčinka.....a protože nehody se stávají tak Polinka zase stačila přivřít malému Frankovi ve dveřích prstíky… to vám bylo pláče a já jsem se cítila totálně provinile, ikdyž takové věci se prostě stávají…

A jak jsme se tak my maminy sešly, tak bylo opravdu si o čem povídat. Hodně toho máme i společného, jako např. všechny jsme porodily své pokládky doma :o)
Dýchánek se protáhl a „drbaly“ jsme skoro 4 hodiny - to jsou ty maminy na mateřské co?? :o) Na příště máme domluveno tkzv. „slumber party“. Slovíčko slumber znamená zhruba „povalovati se, odpočívat“ a situace se má tak, že se po zemi různě rozloží matrace, polštáře apod. a všichni se prostě jen tak povalují, udělají si pohodlíčko, pustí se nějaké to video a jedna z podmínek je většinou přijít oblečená buď v pyžamu, nebo v něčem moc pohodlném, co se nosí po doma :o)))))

Nu vážit půjdu tu naši drobinku až příští týden, tak se nepochlubím, ale daří se jí dobře, faldíky mluví za vše.
Zdá se také, že rýma už je zažehnána - třikrát hurá - ale protože je zima a musíme mít skoro pořád zapnuté topení, tak je v domě dost suchý vzduch a to jí někdy brání v dýchání, když se jí nosík ucpe.
Proto jsme koupili zvlhčovač vzduchu, ale bohužel pošupajdí zpět do obchodu, protože když jsme to dnes vyzkoušeli, tak to začalo tak nahlas bublat, že je nemožné s tímto v noci spát a přes noc je právě potřeba vzduch zvlhčovat a v ložnici topit.
Rozhodli jsme se, že raději budeme spát navlečení až po uši, než vysušovat vzduch topením.
Stejně jsme odkoukali, že se Daisy spí v chladnější ložnici lépe.

A taky vám ještě napíšu, jak to vypadá s mou dietou. Tak vydržela jsem to jakž takž celý měsíc, ikdyž ne do puntíku a mám dolů 1,5 kg… není to moc, ale alespoň něco a myslím, že v prosinci se na to vyprdnu, protože o vánocích se půst opravdu držet nedá!!! Po novém roce se do toho ale pustím s vervou a snad dojde i na nějaké to cvíčo.
Když mluvím o cvíču. Pamatujete, jak jsem psala, že při 6ti nedělní kontrole mi doktorka našla mezeru mezi břišními svaly a doporučila se objednat do nemocnice na physioterapii, kde mi mají ukázat cviky, aby to pomohlo? Tak jsem tam volala minulý týden a prý mají tak plno, že nejbližší možný termín je až 5. ledna!!!! Typická Anglie - než na mě příjde řada, tak snad bude už i po problému.....­.. děs.

No a to by snad stačilo he he. Mějte se moc krásně, pohlaďte své pokládky a těhu holkám vedle od Brusinky přeju příjemné a rychlé rozdvojování!!!!!!!!!!­!!!!

Ed

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.03 10:24

Ahojky Ed a ostatní!

Ed, teeda vy už toho umíte!!! Držet chrastítko našemu chlapečkovi tedy zatím nehrozí :-)) No alespoň už Matěj nebrečí když před něj dáme hrazdičku a na kolotoč nad postýlkou už se dokonce i směje. Ručičku objevil zatím jen pravou a pořád si s ní bouchá do nosu. Občas je to docela šlupka. To je dobře že máte po rýmě. Náš Matýsek dneska ráno kašlal, pak se poblinkal a od tý doby nic. Tak jsem zvedavá, co z toho bude. Doufám že nic.

Zvlhčovač vzduchu jsme si taky koupili, nevyzkoušeli a uvěřili nápisu o supertichém provozu. haha. No, máme puštěné topení jen v obýváku, tak zvlhčujem tam, dneska vnoci jsme ho na zkoušku dali do ložnice, kde sice netopíme, ale v těch panelákách je suchej vzduch nějak pořád, usnuli jsme za jeho chodu všicni tři a spalo se nám bááájo. Matěj se usnul v 10, probudil se ve 4, v 6 a pak až v půl devátý. Řekla bych že ho ten pravidelný hukot zvlhčovače i uklidňuje. No abysme pak nemuseli hučet pořád :-)) Tak to dneska zkusíme zas.

Jináč je už docela hodnej, akorát navečer před koupáním je to takovej fňukna. Ale roztomilej. Úsměvů máme taky nejvíc ráno, často i v ty čtyři při pauze na kojení, to je brouček fakt k sežrání. Já taková v polospánku, mhouřim oči a on je na mě kulí a k tomu se culí :-))

Vánoce pro mně už taky začaly, především shlédnutím mé nej pohádky Tři oříšky… Neb se mi tam děsně líbí Trávníček (Libuška taky nooo). Hlavně se mi vždycky líbil ten jeho hlas (takový sexy :-)) a pak mi kamarádka (když mi bylo 18) prozradila, že ho v té pohádce mluví někdo jiný. To bylo zklamání…

No tak od nás zatím vše, doufám, že kašel se konat nebude, ve středu máme to plávanie…

Mějte se
MartinaV a Matěj

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 30.11.03 11:43

Ahoj Marti,

jaký máte ten zvlhčovač - myslím značku ?? Protože náš teda nehučí, náš šíleně nahlas bublá a když je v noci klid, tak to je slyšet o to víc :o( My máme Bionaire.
A Daisy se lépe spí v tichu, to už jsme také stihli odkoukat.
Přes den sem tam pospává a definitnvě jí to vydrží déle, když zrovna spí i Apolenka nebo když je potichu.

Což už asi často nebude, protože poslední tři dny už Apolenka přestala odpoledne spinkat !!
Ne že by se jí nechtělo, ale ona v té postýlce ležela i hodinu, než usla, potom spala tak 2 hodiny a vstávala až kolem páté odpoledne, takže se jí potom nechtělo večer jít znova spát, byla mrzutá.
Tak jsem se rozhodla, že bude lepší, když nebude přes den spávat už vůbec a je to mnohem lepší!

Večer jí dáme tím pádem spát už kolem 8.00 hod (dříve kolem 22.00) a usne jen to fikne a vstává až kolem 8.30 ráno.

Koukám, že Matýsek se spánkem taky válí - od 22.00 do 4.00 je pěkně dlouhý interval.

Ještě ke hračkám. Kolotoč nad postýlkou tentokrát vůbec nemáme, zjistila jsem, že to děti spíš frustruje a irituje.
Ale hrazdička u nás sklízí úspěch.

Překvapila jsi mě tou informací, že Trávníčka v pohádce Tři oříšky dabuje někdo jiný!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! To je teda průser :o)))) Já si taky vždy říkala, jaký má krásný hlas - a on to není on ..... podvodník jeden :o)

Přeju vám, ať jste zdraví a můžete si to plavčo ve středu užít.
Polinka se dnes ráno probudila s rýmou tak snad to od ní Daisy zase nechytne…

Zdravíčko
Ed

Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 30.11.03 11:58

Ahojda holčiny,
dlouho jsem se neozvala, ale měli jsme, no vlastně ještě máme lehce perné období.
Ale nejdřív píšu Kačkač. Sára má obě nožičky vtočené a ortoped v porodnici mi ukázal jen jak je narovnávat, tedy cvičit s nimi dvacet dviků pětkrát denně (já s ní cvičila při každé příležitosti, vlastně kdykoliv nespala nebo nejedla). Prostě je jen narovnat, podržet a pustit. Celkem to pomohlo, protože nožičky se rozhýbaly a když jsme byli v šesti týdnech na kontrole kyčlí, tak ortoped řekl, že nožky jsou krásně rozhýbané, a že je Sára teď už vtáčí jen ze zvyku a to jí prý přejde. No, jsou jí tři měsíce a sem tam jí to ujede, pravou vtáčí víc než levou. Sádrou ani ničím jiným mě nikdo nestrašil. Asi za čtrnáct dnů nás čeká kontrola, takže pak ti dám vědět jak jsme dopadli. Rozhodně se nedej. Sádra musí být až to poslední řešení.

Tak a teď co se nám stalo. Před čtrnácti dny se ráno Sára probudila s průjmem. Stoličku měla čtyřikrát za sebou a pěkně řídkou. Povedlo se jí pokadit mě od hlavy až k patě, sebe a ještě půl koupelny. Marně jsem přemýšlela po čem by to mohlo být. No a pak jsem jí měla rozbalenou na plence a větrala jí prdelku, když si zase ukákla a tentokrát v tom byla i krev. Umíte si představit jak jsem se vyděsila. Okamžitě jsem volala doktorku a ta mi nakázala, že máme ospoledne naklusat a mít pro jistotu sbalenou tašku do nemocnice. Při slově nemocnice se mi ještě přitížilo. Sáře to bylo evidentně jedno, protože se řehnila jak kolem ní splašeně lítám a balím a halekala na celé kolo. Alespoň mě to uklidnilo, že jí nic nebolí. K doktorce jsem šla se srdcem v kalhotách. Ta když Sáru viděla jak se řehní, tak uznala, že takhle nevypadá nemocné miminko, důkladně jí prohmátla bříško, zadeček a prozkoumala onu pokaděnou plenku. Načež mi řekla, že to nejspíš nic není, jelikož krev je jasně červená a asi pochází z nějaké prasklinky v konečníku, kterou si Sára způsobila když vehementně tlačila. Do nemocnice jsme tedy nemuseli, jen jsme měli malou hlídat a kdyby se nám něco nezdálo, tak jí okamžitě odvézt do nemocnice. Dvě noci jsem nespala a zírala na ni jestli jí nic nechybí a pokaždé když jsem ji šla přebalit, tak mě mrazilo při pomyšlení co zase najdu. Naštěstí se to už neopakovalo, takže uf. Mimo to se mi ještě jako věrný pes už po třetí vrátil zánět prsu, takže opět lahůdka. Už to bravurně zvládám bez antibiotik, jen se vždycky pomalu celá zabalím do tvarohu a trpím. Zatím pokaždé jsem měla tu smůlu, že mě to chytlo ve dnech, kdy manžel musel být v práci, takže péči o miminko s čtyřicítkou horečkou už mám natrénovanou. A aby toho nebylo málo, tak Sára má rýmu a z toho jí hnisá očičko, to ji zlobí už od narození. A ještě jedna věc. Teď se mi několikrát stalo, že se probudila s příšerným řevem. Není to ani pláč, je to vyloženě hysterický křik. Nejdřív jsem si myslela, že je to bolení a tak jsem nahřívala, masírovala a všechno možný, nakonec pomohla plná vanička a koupání o půlnoci. No, ale žádný osvobozující prdění se nekonalo, takže bolení to nebylo. Tak jsem si myslela, že je to třeba tím, že se probudí a když zrovna nikoho nevidí, tak se lekne. Jenže to taky není tím. Teď jsem u ní seděla a čekala až se probudí a ona najednou začala ječet ze spaní. Teď už stačí jen ji vzít do náručí, chodit s ní a ukazovat co kde je, aby se zabavila. Vypadá to jako by měla zlé sny, ale jaké tak strašné sny může mít takové mrně? Nestává se vám to taky někomu? No a další hit posledních dní je tříměsíční růstový spurt. Takže sbohem šesti hodinové noční spaní v jednom kuse. Jsem jak indiánská skvaf, prsa skoro vůbec nezandám a jen kojím a kojím a kojím. Bephanten je teď můj nejlepší přítel.

Jindro, tedy já tiše závidím Mateovo otáčení z bříška na záda. Sára je stejně stárá a největší akrobatický výkon je překulení na bok a to ještě jen když jí neposlouchá ručička, kterou si chce strčit do pusinky a ona ji musí dohonit. Na bříšku taky nevegetí moc ráda. Sice se ukázkově zvedá až do pasu, ale když jí dojdou síly a zaboří čumáček do podložky, tak se může vzteknout. Jinak chrastítko sice v ručičce drží a zběsile s ním mává, ale to jen když jí ho do ruky nacpeme. Do kolotoče úspěšně tříská a pak se leká, když jí kolem hlavy sviští slon a zajíc a myš....... A pak, že jsou chlapečci línější.

Jo a ještě vám musím napsat, že vám celkem závidím ty dudlíky. Sára ho vůbec nechce. Nejdřív ho zkoušela, jenže jí vždycky vylezl z pusy a musela ho zase vcucnout zpátky jako špagetu a teď už to s ním vzdala úplně a zamilovala se do rukávu na předloktí. Už to žužlání rukávu vypilovala do takové dokonalosti, že si tu žužlací ručičku přidržuje tou druhou aby jí nebolela. Tak nevím, od dudlíku se dá dítě odnaučit, dítě s palečkem v puse je alespoň roztomilé, ale dítě s rukávem v puse, nevím nevím jak jí jednou sebereme ruku aby se to odnaučila. Tak já se pomalu loučím, jak vidím je to zase román a nejspíš plný chyb, protože píšu tryskem neboť mezi kojením mám asi tak půl hodinovou pauzu. Takže za chyby se omlouvám a pá pá.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.11.03 13:35

Ahojky!
Tak jsem se konečně dostala k počítači i jinak než jen pracovně - přes týden jsem neměla čas a tak jsem překlad naháněla včera. Luis vzal zatím Sofinku do kina na Hledá se Nemo. Říkal, že tam byla bezkonkurenčně nejmladší (čemuž ráda věřím), ale prý se chovala moc pěkně a vydržela celý film až na posledních deset minut. Tudíž je celá po mně, protože moje máma tvrdí, žev těch dvaceti měsících jsem taky vydržela celé představení Hurvínka. To je fajn, už se těším, že budeme někam chodit co nejčastějji. Nejbližší plán je Červená Karkulka na ledě.
ED: My máme taky zvlhčovač a jen si tak brouká a hučí, takže se u něj spí naopak docela dobře, je to tak trochu jako by nám v pokoji předla kočka. Jinak Sofinka tu v pátek měla kamaráda Tobiáše. Jak to zvládáš, když se ti jich tam honí devět? Já byla celou dobu příšerně nervózní, kdy se některému něco stane, ale naštěstí to přežili ve zdraví, i Mateo.
MIGUELKO: Pokud si pamatuji, tak Sofinka se takhle brzo také neotáčela, já si myslím, že je to tím, že Mateo chce mít ségru pořád na očích a tak se kluk snaží. Jinak tříměsíční růstový spurt je náš dobrý přítel. V noci sice Matýsek spí dobře 20:00 - 02:30 - 6:00, ale přes den, obzvlášť odpoledne jí snad každou hodinu a půl a vždycky u toho vypadá jako že nejedl snad týden. Doufám, že zase brzo spurtovat přestane, už si připadám taková nějaká „okousaná“.
No, tak to je tentokrát asi všechno, teď budu pilná a půjdu něco ukuchtit k večeři, abychom se - až se Sofinka vzbudí - dostali někam ven. Takže zdravím všechny maminky a miminka a mějte se krásně,

Jindra, Sofía (21m), Mateo (3m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.03 15:08

Ahoj,
Ed, my máme taky Bionair, nevím přesně jaký typ, ale je tam číslo 1250. Stál kolem 2000 Kč a teď litujeme, že jsme si trochu nepřiplatili za míň hlučný, protože sse vzduchem to umí opravdu divy.

Toho Trávníčka tam nadaboval Petr Svojtka, ten jak hrál v Arabele toho doktora co se pak zbláznil když se z pana Majera stal jezevčík :-)) a pořád polykal nějaký pilulky. No popisuju to jak tatar, ale tahle role je taková známá. Jo myslím že hrál prince v Malé mořské víle (tam mu to ještě docela seklo :-)).

Jo, moc se těším na růstový spurt ve 3. měsíci!!! Ten v 6. týdnu nás nějak nezasáhl (zato ve 3. týdnu jsem si to užila!!!

MartinaV

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 30.11.03 23:24

Ahoj maminy,

uf, tak jsem si uvařila čajík pro kojící maminy, házím nohy na stůl a relaxuju. Taky si vždy tak oddychnete, když to doma všechno spí :o)???

Dnes jsem ještě naposledy (ale teď už fakt naposledy) vyrazila do města a dokoupila pár dárečků a samozřejmě i suvenýr pro sebe :o) Teď už začínají různé slevy a nabídky a těžko se odolává.

Taky mám radost, že jsem vyfasovala zadarmo sloníka - plyšovou hračku. V jednom obchodě - je to něco jako drogerie - vám za každých utracených 5 liber dají nálepku a když těch nálepek je 16 tak si to můžu vyměnit právě za tu hračku. Tak jsem dnes konečně nasbírala všech 16 a sloníka dostane Polinka pod stromeček.
Těch 16 nálepek jsem nasbírala ani ne za měsíc, a to hlavně díky tomu, že v tom obchodě nechám týdně alespoň 20 liber za plenky a ubrousky :o)

Marti V - tak to máme asi stejný typ toho zvlhčovače … ještě v katalogu měli jeden, za 50 liber a ten byl už digitální a vypadal „vymakaněji“ ikdyž myslím, že hluk by dělal stejně.
Tak nevím, jestli to je jen náš, ale náš nehučí - to by mi nevadilo - náš bublá :o( prostě jako varná konvice a s tím se opravdu spát nedá…

Holky s tím růstovým spurtem jste mě vystrašily - my teď tak krááásně spinkáme, to bude nářez, až začne opět noční vstávání po 2 hodinách.

Miguelko - ty jsi mě vystrašila, když jsem si četla o Sáře, jak jí nebylo dobře. Uf uf uf, to jsem ráda, že to nic závažného nebylo. Je to příšerné, když něco tomu miminku schází.

Ty sny si myslím může mít už tak malé miminko - Daisy se ze sna usmívá a dokonce někdy i nahlas směje.
Noční můru zatím neměla, ale pamatuju si, že Polinka ano, ta se budívala s hrozným pláčem dost často. Někde jsem četla, že to může být způsobeno traumatizujícím příchodem na svět…

Ještě k minulému deníčku :

Simunko - máš krásné děti! Děkuju za přidání fotek !!! Ale kde je Kristýnka ? Tu chci taky vidět - prosííím .
A říkáš, že u vás platí to pravidlo - třetí dítě - nejhorší ?? :o) No to se máme na co těšit :o) Teď jsme rozmazlení tím, že máme hodné miminko a asi to bude šok, jestli třetí bude zase uplakánek !

Marťulo R - s tvým problémem si nevím rady. Pokud ti to opravdu MOC vadí a až vyzkoušíš všechno, co tu radily holky, ohledně toho kojení atak tak pak už zbývá opravdu jen ta plastika.
A řeknu ti, že kdyby to byl můj mindrák, tak bych si to větší prso definitivně zmenšit nechala.
Ale nejsem si jistá, jak moc to ovlivní kojení, na to vše by jsi se musela zeptat.
Tak jako si ženy nechávají prsa zvětšovat, aby se cítily lépe, tak si je nechávají i zmenšovat a pokud ten rozdíl ve velikosti je opravdu markantní, tak třeba by jsi oprvdu mohla pomalu začít šetřit, jak jsi psala - třeba by ti mohla rodina přispět, až budeš mít narozeniny, tak si řekni raději o peníze, možná než našetříš už ti to ani vadit nebude a pak si za to můžeš koupit něco suprovního na sebe :o)

Holky tak já pádím a přeju vám krásný prosinec - už zítra!!!
Páá
 Ed

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 01.12.03 08:50

Ahoj holky,tak nás Matej kašle chudák čím dál tím víc. Je to ale divný, protože třeba v kočárku na procházce nekašlal vůbec, v noci ho to taky nebudí (naštěstí), je moc veselej, teplotu nemá a ten kašel ho bere vštšinou po kojení nebo když se probudí. Ty zvuky jsou hrozný, trhá mi to srdce, ale je mu to zjevně nijak neva. KAždopádně jedem odpoledne k doktorce, tak jsem zvědavá, co vykoumá.

Lucko, naše procházka je tím pádem ohrožena :-( ozvu se podle toho co doporučí naše milá dr.

Ed, dneska jsme dali další noc se zvlhčovačem a už jsme si na něj zvykli, ale bublání alias konvice by nám asi vadilo. To bude nějaká chyba stroje, ne?

Mějte se
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.03 15:05

Ahoj, jeste jednou já, tak Máta dostal jen nejakej sirup, prej to nejni vázny (uuuf), ten sirup mi ale nejde otevrít, tak cekame na tatku :-( Ja jsem nedostala nic, jen pouceni ze mam kojit kratce z obou prsu aby Matej mel dost tekutin, coz mi dr. nemusela rikat, neb to tak drobecek uz od této noci vyzaduje (kojíme po hodine, cca 10 minut). Takze si uzivam. Jo, nesmíme ven a abych nebyla tak nevdecna ze jsem nic nedostala, tak tedy jo :-)) Zápasim s teplotou 39 grádu. Ale zatím se na to dívám optimisticky. dokud je Matej bez horecek, papá a jakztakz spinká.....

Mejte se líp nez my…
Martina

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.12.03 16:29

Martino, neradila ti paní doktorka, abys mu vždycky před krmením kápla do nosu trochu Vincentky? Nám to paní dr. poradila, když měl Mateo trochu rýmu a kašel a vždycky mu po tom krásně splaskly zduřelé sliznice a vůbec nechrčel. Jindra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.03 18:56

Ahojte maminky!

Vůůůbec, ale vůbec nestíhám!!! Přes den mám teď docela dost, protože náš Máťa začal lozit, do toho za týden zjistil, že když se o něco opře, tak se zvedne na kolínka a tuhle sobotu jsem ho dala na chvilku do postýlky, že si dojdu vyžehlit pár kousků a jen jsem se otočila, tak Máťa stál!!! Já nevěřila svým očím. Táta nebyl doma a já řvala na celý kolo, že stojí:-)) Matys na mě koukal a pak se začal tak řehnit, až z toho spadl nazad. Naštěstí je celej a bez modřin, ale já si teď budu muset asi zvykat…Zvláštní, že ještě moc nesedí (teda vydrží sedět, ale ztrácí rovnováhu) a už stojí s přidržením. No, ale on měl nohy vždycky silný:-)
Zítra razíme na poslední pigáro trojkombinace, tak ho nechám zvážit, abych věděla, jak tloustne-teda dá se to poznat z těch pneumatiček, ale přesně člověk nikdy neví:-))

Ed-vy už máte stromeček?! To je teda něco!:-) Jsem ráda, že už máte po rýmě a doufejme, že je na dlouho zažehnáno! Na vánoce bych půst nezvládla ani omylem, asi bych strašně trpěla… Děláš dobře a pak to v lednu všechno urovnáš:-)) A jak to u vás na vánočky vypadá? Slavíte spíš po česku nebo anglicku?
Daisinka je šikulka! Hotová vypravěčka!:-)

MartiV-teda vy jste to chytli! To si nedovedu představit starat se o malýho s 39st. teplotou! Doufám, že se vás to rychle pustí! Procházku určitě zrealizujeme, až budete fit:-) My se na vás už dost těšili! Taky jsem si v duchu už plánovala pizzu se slaninou a nivou:-))

Joo, náš ekzém je už na ústupu! Hurááá Teda zatím to tak vypadá, tak klepu na všechno!!!

Musím zase utíkat, Máťa tady vyvádí a stahuje na sebe židli…Jdu ho zachránit:-)

Páá
Lucka a Máťa
v pátek-7měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.03 10:43

Travnicek se v Popelce mluvi urcite sam. To by ho musel nekdo „dabovat“ ve vsech poradech:).
 K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.03 12:45

Trávníček v Popelce sám nemluví, dle zdroje z ČT (bylo to v jednom rozhovoru). Jeho hlas byl v té době příliš chlapecký a namluvil ho někdo jiný. Jen si teď nemůžu vzpomenout, kdo to byl. Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.03 13:07

No, tak jsem ráda že se ke mně někdo připojil :-)) Hledala jsem na netu nějaký důkaz a nenašla, ale ten sexy hlas je hlas Petra Svojtky, jak popisuji v příspěvku níže. Doufám, že to nikoho nezklame tak jako tenkrát mně :-)) Mně to řekla kamarádka, který jednoho ne její máma řekla: „Martino, už je ti 18, musím ti něco říct…“ Fakt! My jsme to hrozně žraly a ještě ve 24 letech jsem si kvůli té pohádce vyměňovala v práci směnu :-))

Hezké vánoce s pohádkama :-)
MartinaV

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.12.03 14:01

Podle vlastních slov Trávníčkových důvodem k dabování nebyla chlapeckost hlasu, ale silný brňácký přízvuk, kterého se ještě dlouho poté zbavoval. Ale tvrdil to v jakémsi zábavném pořadu, tak je otázkou, zda nešlo o humor.
 Romana

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.12.03 15:21

Čus holky,

tam mě napadlo se mrknout na video, které doma mám a pravdu má Marťa V - vzadu se píše hraje P. Trávníček a mluví P. Svojtka :oO
Myslím, že títmo je dilema vyřešeno, když se to píše přímo na originál video kazetě :o)

A když už jsem si tu kazetku našla, tak si ji jdu pustit :o) Ale teda teď spíš hlavně proto, abych se zaposlouchala znova do toho dabingu - myslím že Svojtka a Trávníček mají dost podobný hlas a proto by nikoho nenapadlo, že ho mluví někdo jiný!

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.12.03 15:31

Ahoj Marti,
no to jsou teda zprávy :o( Doufám, že se Matýsek brzy zotaví, vím přesně co prožíváš a je hrozné cítit se bezmocná, když drobečci stůňou :o(

No a mě asi taky skolik nějaký bacil :o( Od včerejška mi je hrozně, zimnice, teplota a bolí mě celé tělo (zánět v prsu to není). Celou noc jsem se proklepala, naštěstí sluníčko moje malé mě nechalo vyspat, spinkala od 21.30 - 6.30 - 9.30 !!!!
Možná to je tím, že včera přes den papala co hodinu - že by ten spurt?
V každém případě je mi i dnes dost mizerně a strašně ráda bych si na chvilku lehla, bohužel to není možné a tak tu skuhrám a lamentuju.
Taky mě hrozně bolí břicho, jako při MS - ach jo, snad je to jen chřipkový bacil co na mě leze a ne paní červená, ještě chvilku bych si ráda bez périody užila :D

Tak zatím čus bus a brzy se uzdravte!
Jdu si uvařit čajík s medem…

 Ed

aduna
Povídálka 37 příspěvků 02.12.03 20:29

Ahoj holčinky,

tak jsem se dneska namíchla a ještě mě to nepřešlo :-(. Vydala jsem se nakoupit nějaké hračky do Puntanelly (ve Futuru), obchod je to celkem veliký, i když tam pravidelně nechodíme, celkem mě lákalo nakouknout zase jednou do hračkárny. Peťánek byl vzornej a seděl ve vozíku, ve kterém nebyla ani jedna nákupní kabela, holt ukázkový dítě na nákupech. Jenomže pozor!! Paní prodavačka nás silně nepříjemným hlasem vykázala z obchodu, protože se tam s nákupními vozíky ani kočárky nesmí!! Mají prý úzké uličky a vznikají zácpy. No, zácpy tam možná vznikají,ale ne ze zákazníků, protože jsme tam byli chvíli po otevření a sami. Tak jsem se s ní pokusila domluvit, protože se mi ještě nestalo, aby mě s dítětem na košíku do nějakého obchodu nepustili - notabene do hračkárny. Holt, byla to zase jedna vylíhlá z hnízda, tak jsem se otočila s poznámkou, že se to může stát jen u nás a jdeme tedy nakoupit někam jinam. Taková diskriminace!! Možná by měli udělat při vstupu do obchodu uzamykatelný kóje na děti, aby jim ti jejich budoucí zákazníci neběhali po obchodě…

Martino V - chudáček Matěj, nemocný děti mi trhají srdce (po brněnsku hercnu a koneckonců brněnský přízvuk není skoro znát (:-)) a Svojtka princve namluvil moc hezky. V televizi jsem asi před dvěma roky slyšela kohosi o tom předabování mluvit - a prý to bylo z důvodů, že Trávníček někam odjel. Asi do nějaké jiné pohádky, ale vzal to čert, pohádka je to krásná!!!

Miquelko - jejda ty si teda „užíváš“!! Hlavně, že je Sára v pořádku, jedné známé se to u holčičky stalo taky - snědla kousek pomeranče a ten ji prý podráždil sliznice. Tak se rychle uzdravte! Nepomohly by Ti na ty záněty nějaké homeopatika??

Jindro - to máš tedy vzornou holčičku, náš Peťa vydržel jen dva „Krtečky“ a potom se lekl tmy a chtěl jí „pič“. Mimochodem, copak zrovna překládáš, pokud Ti nezvoní Haló-haló?

Lucka - gratulujeme ke stoji spatném! Náš anděl začal sedět až v 8 měsících (sám bez opory), ale skákál (!) už v půl roce. Měla jsem stehna samou modřinu, protože se odrážel palečkama.. Měla jsem hrůzu, aby si tím nějak nepoškodil klouby nebo kosti, ale dopadlo to dobře.

Editko - tak MSN jsem si dneska stáhla, teď se s ním ještě naučit dělat. Zase se koukáme spolu, tak se tě pokusím najít. Ten kousek ručky, co drží Daisynku je Tvůj? Petrovi tvrdím, že ano :-)) Dej pusinku těm svým hodným vzorným holčičkám. Koukám, že bacily řádí i u Vás, tak je rychle vyžeňte! Nejlépe do Puntanelly…:-))

Pá a hodně zdravíčka štěstíčkům

Aduna

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.12.03 23:31

Ahoj Ed

Já bych taky chtěla vědět jak slavíte vánoce. Jestli jako u nás nebo v Anglii? A jak se slaví v Anglii?

Našemu zlatíčku už bude zítra 6 týdnů. Píšu zlatíčku protože je ......... Nebudu ho chválit, protože jsem přišla na to, že když ho pochválím tak pak hrozně zlobí, a když ho pomluvím tak si hraje na andílka. V každém případě třeba z něho ještě bude to nejhodnější děťátko.
Dneska jsme byli u doktorky váží 6220g a měří 58cm. Dohnal skoro brášku v 6 týdnech. Škoda že dřív nebyly ty očkovácí průkazy tak pěkně dělané, že tam člověk vyčte jak miminko rostlo . Kristýnka má ještě starý očkovák kde je puoze prohlídka v roce, ale kluky můžu krásně srovnávat.

při narození, 14dní, 6 týdnů
Tobiášek: 4300g 55cm, 4800g, 5300g
Matyášek: 3950g 54cm, 4320g 55cm, 5220g 58cm

Jen to měření dřív paní doktorka nějak flákala.
Já to teď tak hrozně oplakávám, jak nám to miminečko roste. U provního miminka jsem se hrozně těšíla až bude dělat to a to, až vyroste a budem si povídat, až bude chodit do školy a budem dělat úkoly. U druhého jsem měla z každého pokroku hroznou radost, víc jsem si to užívala a nečekala dy bude něco nového. A teď všechno obrečím. Ještě před chvilkou jsem doma měla takové vyděšené hloupoučké stvořeníčko a teď už kouká, otáčí se na bok, směje se na lustr, prostě už je to tak jiný .
Ale potěšila mě moje sestřička: v srpnu bede mít miminko. Bude to její první a bydlí kousek od nás tak už mi říkala že mi bude pořád volat ať příjdu na pomoc. Očarovala jsem všechny okolo. Koho potkám každý koukne do kočárku a pak mi vykládá jak chce taky. Oni se o to taky začali snažit, kjdyž vyděli toho našeho drobka. A povedlo se. Hned napoprvé.

Moc se mi líbí jak se scházíte. Taková slumber párty by nemusela být špatná. Závidím ti život v Anglii. Je to moje vysněná země. Hrozně bych se tam chtěla kouknout. Ale ne s cestovkou na 14 dní. Máme už naplánovanou takovou cestu, ale to je vnšedohlednu. Musíme holt počkat až dorostou děti. Proto taky asi už nechci další , Já ho teda hrozně chci, miluju dětičky, ale první jsem si pořídila v 19 letech, teď je mi 28 a mám ještě hodně věcí v plánu.
Chci toho viĎet, zažít a zkusit moc, moc, moc. A potom příjdou vnoučátka. Ty si prý človšk užívá nejvíc. Se třema dětma jich můžu mít třeba i 9. No snad nebudu moc vlezlá tchýně!!!

Kristýnčinu fotku přidám až se naočím pracovat s foťákem. Oni se mi nepovedly fotky z porodnice tak jsem plakala a manžilek mi koupil nový digitální fotoaparát. Má to moc funkcí. Ja si návod sice čtu,ale nemám moc času si to vše vyzkoušet. Tak ji mám zatím jen červenookou. Buď se musím naučit upravit ty červený očiska v počítači nebo fotit bez nich
Už budu muset jít spinkat, na zítra mám naplánovanou vánoční výzdobu, tak ať jsem hezky vyspaná. Dneska jsme psali Ježíškovy a upekli si vanilkové rohlíčky. Jsou snědený!!

Ahoj Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.12.03 23:43

Jé, koukala jsem ješťe na vaše fotečky. Ty miminečka jsou fakt krásný.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.03 11:44

Ahojte vy moje kamarádky,
tak na mě už to taky přišlo:(......mám chřipajzňu, jak blázen a tak se snažím léčit..Dostala jsem homeopatika- mimochodem mmmmmooooocccc dobrý, slaďoučký-…a mám se prý šetřit:) Ale jak se chcete šetřit s malým 2měsíčním drobečkem, že?.) Jen se pořád modlím, ať to nechytne ode mě, takže chodím s plenkou přes pusu a Kubíček se mě bojí:( Vypadám totiž jak pirát:(…a tak občas musím plínku stáhnout, ukázat Kubíčkovi, že je to „jen“ maminka a je klid! Doufám, že mě ta chřipka co nevidět opustí…

Mám ještě prosbu…doktorka mi neuměla poradit, tak se obracím na Vás jako na kamarádky, které vždy nějaké ty rady mají v rukávku:))
Můj problém spočívá v kojení…vždycky jsem kojila cca 20-30 minut, a teď tak 10 minut a je po všem…náš Kubík prostě už víc nechce, a přitom mám mlíka, že bych mohla dělat kojnou(mě totiž to mlíko neteče, ale stříká:))…Když ho totiž přinutím , aby pil déle, tak se mu pak to mlíko vrací a řve a řve…Mám totiž obavy, aby mu to stačilo…je teda moc spokojenej, když ho do ničeho nenutím, a nechám ho tak, jak chce on..To mi u toho kojení vykládá, řechce se a sem tam si i uprdne…Kojím ho tak cca po 2,5-3h…v noci to nechávám na něm…Zkoušela jsem ho kojit po 2h, ale byla to katastrofa..prostě ještě neodezněli jedny větry a už přišly druhé, takže jen řval a řval…Jinak je docela klidný miminko…
Tak kdybyste měli nějakou radu,jak na to, tak Vám budu nesmírně vděčná…

Aduno- hrozně moc jsem se pobavila u té tvojí příhody s těma prsama:)…a prostě jsem si řekla, že teď to řešit nebudu a nechám to asi osudu…

Miquelko - buď klidná s tím spaním, náš Kubík to totiž dělá občas taky..někdy se ze spaní řechtá, ale někdy plače tak zoufale, (a k tomu ještě rozhazuje rukama a bouchá se do obličeje), že mu musím držet ručičky a hladit ho po vláskách, aby se uklidnil…doktorka mi zas říkala, že je to možná důsledek stresu v těhotenství (ale já si teda vystresovaná nepřipadala…)

Martino V-držím pěstičky,ať se brzo uzdravíte…

Jinak bych Vám chtěla pochválit krásné miminka…pravidelně sleduju fotogalerii a opravdu jsou „k nakousnutí“:))

Zdraví Vám
Marťula R-2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.03 14:27

Ahoj holky,
koukám, že bacily se v našem deníčku nějak množí, tak Ed a Marťulo, ať nedopadnete jako já. Následek mojí horečky je docela nepříjemná záležitost a to opar. Odchytla jsem ho tedy hned před vyklubáním a mažu a mažu, tak jsem zvědavá, co ty zázryčný mastě umí. A samozřejmě se bojím o Matěje, aby to nechyt. já jsem prý jako 8 měsíční měla plnou pusu oparů a aftů - nerada na to moje máma vzpomíná.

Miguelko - ten histerický křik bohužel znám taky. Jednou jsem Matěje pozorovala ze spaní - najednou vyhodil ručičky, otevřel dokořán oči a řev. Naše doktorka to zase svádí na nevyzralost organismu, prý to mimča dělají a máme se je snažit zklidnit. hned je vzít a mluvitna ně. no to bchom asi udělali i bez této rady, že?

Jindro, tu vincentku určitě zkusíme,Matěj sice do ted zahlenenej nebyl, ale začíná. Ach jo. Celý dny ho chovám a chovám (co má Matěj ten kašel tak jinak neusne), a kojim a kojim co hodinu (až se uzrdaví tak určitě nastoupí pan spurt tříměsíční a já se ukojim :-)) ven nemůžem, vleče se to. A nezplepšuje ani nezhoršuje.

Nemám dokoupený dárky, to jsem chtěla udělat tenhle týden, ale nejde to no. A až nám doktorka povolí vycházky, tak stejně nepůjdu s kočárem do obchhodu mezi spoustu lidí, ale do lesa, tak to musim pořešit jinak.

Lucko, to je super s tim ekzemem, co koberec, žije ještě nebo skončil na smetišti dějin i s roztočema, potencionálníma tvůrcema Matíkova ekzemu? Už se taky těšim na pizzu a projdu, Petr když slyšel o slanině s nivou tak slintal (já mu občas čtu z emimina nahlas a on dělá že ho to baví, je hooodnej), pry by si jí dal taky a ne tu mojí trapnou s žampijonama :-))

Tak holky ahoooj a vyhlašuju válku bacilům a virům!!!

MartinaV a Matěj

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.12.03 15:31

Ahojky!
Tak jsem dneska absolvovala se Sofinkou v rámci jejího cvičení mikulášskou. Loni jí v necelých deseti měsících byl Mikuláš docela fuk, ale tentokrát nestačila kulit oči. Když jí Mikuláš zavolal, aby si šla pro dárek, tak vystřelila jako šipka a utíkala si pro něj, všichni se divili, jak je odvážná, že ani nechce maminčin doprovod. No, šla jsem prozíravě za ní a taky že jo - jen si všimla čerta (který na ní navíc zachrastil řetězem), tak se rozeřvala na celý kolo, takže pro dárek si nakonec „došla“ v mamině náručí. Ale asi se jí to líbilo, protože potom už mávala i na čerta a tancovala kolo kolo mlýnský, aby čertovi s Mikulášem ukázala, jak je šikovná. Matea zatím hlídal dědeček, z toho už je vysoce kvalifikovaná chůva, ale fakt je, že Matýsek je pohodář, takže to zvládli na jedničku. Mates teď taky baští jako zjednanej, naštěstí ale přes den a vnoci dál spí v intervalech 20:00 - 02:30 - 06:00.
ADUNA: Teď překládám jednu telenovelu, kterou budou dávat na kabelovce. Obyčejně ale překládám ze španělštiny telenovely a z angličtiny filmy pro NOVU. Taky překládám knížky (naposledy jsem dělala životopis Fidela Castra) a píšu články pro různé časopisy (TVTip Seriál, BM atd.) Jinak Sofinka má vážně výdrž na pohádky, na divadlo atd, ale zase kdybys jí viděla, jak řádí v obchoďácích! To jí prostě nebaví (zatím celý tatínek), a tak to dává dost najevo.
MARTINAV: Přeju brzké uzdravení, tyhle rýmy a kašle jsou strašná otrava! My se zatím držíme, jenom doufám, že někde něco „neuloví Sofinka a neplivne to na Matýska.
ED: Tak co, jak pokračujete s nočníkem? My jsme ve fázi, kdy Sofinka sice hlásí, ale až "po“, takže bez plen se zatím nepohybujeme.
Tak jsem se nějak rozepsala, ale už budu muset končit, Matýsek se tváří hladově. Tak zatím všem ahoj,

Jindra, Sofia, Mateo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.03 20:17

Ahojte všem:-)

MartiV-ty opary jsou hrozný! Mně zabírá nejlíp Herpesin. Je to český výrobek, ale fakt perfektní!Zovirax apod. mi tak rychle nikdy nezabraly. Doufám, že budete brzy fit!!! Prosimtě, náš koberec? Kuba hned všechno, to co mamka svolala, odvolal:-))-hodnej chlapec a pak jsme tady položili ty PVC čtverce, co se dají dát na všechno a přes to dostal Matýsek takový běháky (pěnový), neboť se mu to potom PVC prostě klouzalo a on hulákal, cože se děje, že lízt uměl a teď zase neumí…to Kuba nemoh přenýst přes srdce, teda já taky ne, takže jsme letěli do Bauhausu a tam nakupovali…Celé nás to vyšlo asi kolem 10000,– Musím uznat, že to tady vypadá moc pěkně a cejtím se tady tak o 300% líp. A to se máme za rok stěhovat:-)) Hlavně jsem šťastná, že to Máťovi pomohlo-teda, kdovíco mu pomohlo, ale hlavně, že má ekzém lepší! V pondělí snad půjdem i na plavčo!
Aduno-to si taky říkám, aby to nějak fyzicky neodnesl, ale dr. říkala, že pokud na to má a sám se postaví, tak je všechno ok.

Taky jsme v úterý byli na tom očkovandu a všechno je v pořádku, žádná teplota, ani nic jinýho, což jsem byla moc ráda. Dokonce Matěj ani nezabrečel, jen se zatvářil kysele a pak pokračoval ve studování modrého slona:-)

Už tady za mnou zase stojí, povídá mi gaga, baba, i když jsem mu stokrát řekla, že jsem mama:-)) Má spát, už byl uložen, ale moc se k tomu teda nemá, tak si ještě počkáme:-) My totiž u nás máme jednoduchý uspávací model. Máťu dáme do postýlky, dostane pusinku a pohlazení na dobrou noc, ztlumíme světlo a to je pokyn ke spáku-většinou to vyjde a je na to zvyklej, ale někdy, jako třeba dnes, prostě ne. No, nastává fáze B, to pak uspávám šeptáním do ouška v náručí. Někdy má Máťa prostě pocit, že toho za den zvládl málo a pořád něco studuje, tak mu to musím překazit) Jde se spát…

Mějte se všechny krásně a doufám, že zase brzy dorazím!:-)

Lucka a Máťa

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.12.03 23:54

Ahoj maminy,

uf dnes jsem celá polámaná, ale cítím se mnohem lépe, myslím, že chřipka je na ústupu. Ještě včera jsem se cítila dost mizerně ale dnes už je to dobrý.
Jen jsem byla nakupovat (týdenní supermarketový výjezd) a asi tím, jak jsem měla Daisy v klokánce, tlačila těžký nákupní vozík a pak to vše skládala do a z auta, jsem si namohla záda a teď se tady všelijak kroutím a hledám nebolestivou polohu u počítače.
No nějak se mi to nedaří :o) To by šlo jedině ležmo a laptop bohužel nemáme :o) To bych potom netovala i z postele :o)

Zítra jdu s Daisy na vážení, tak jsem zvědavá, kolik nám to za ty 4 týdny udělalo. Hned vám podám hlášení.
Jako naschvál když mi nebylo dobře chytla Daisy asi růstový spurt a přes den chce jíst co hodinu. Což by bylo fajn, kdybych měla dost mléka. Tím, jak často chce jíst se nestačí utvořit dost, aby jí to uspokojilo. Takže až jí ten růst přejde, tak zas budu mít prsa jak dva balony… ono totiž když se začne tvořit dostatek, tak jí ten hlad zase přejde :o)
A dnes jsem do toho ještě odstříkávala, protože v pondělí jdu s dalšíma třema českýma maminama do indické restaurace, tak hlídat a krmit bude tatínek.
Což o to, odstříkala jsem z jednoho prsu skoro 200 ml (po ránu mám strašně nalitá prsa) ale očividně jsem o to Daisy během dne ochudila a proto sosala jako by jí za to platili......

Ale ikdyž budu mít toho mlíčka zase víc, tak nevadí, protože kamarádka mi poradila jednu super věc - místo toho abych odstříkané mléko vylévala do umyvadla tak jej můžu dát Polince :o)
Nevím proč mě to nenapadlo dřív. Kojit už nechce, ale když toho mlíka mám nadbytek, tak alespoň i ona dostane nějaké ty vitamínky místo toho, abych jen tak plýtvala.
Mě se totiž nechce vždy vše sterilizovat a tak jsem často odstříkala a vylila.
Mám už odzkoušeno, že to Polinka klidně vypije, ale smíchám jí to pro jistotu s kravským mlíčkem, aby se přece jen nedivila, co jí to dávám.

Luci- už jsem si říkala, kde se touláš a ty „jen“ nestíháš :o) Tak konečně Máťa přišel na to, jak se lozí??? Gratulujeme !!! Je to šikulínek.
Ze zvedání na nožičky bych si hlavu nedělala, to ho chceš posazovat na zadeček pokaždé, když se postaví??? Podle mě to je přece přirozený vývoj věcí.....po:,–(ím se, lezu, stavím se na nožičky - tím pádem posiluju svaly aby byl dost silný na chození …Abych pravdu řekla, když nám tohle začala dělat Apolenka, ani náhodou by mě nenapadlo, že by to dělat neměla.

MartiR-2 - já jsem kojila Apolenku vždy jen těch 10 minut. Napapala se, když měla dost, tak se pustila a byla spokojená. Rostla krásně, nikdy nebyl problém.
To samé teď s Daisy. Kojím 10 minut, sice podle její potřeby, takže dnes to je třeba co hodinu, ale jinak co dvě až tři hodiny a v noci mi spí pořád krásně. Včera od 22.00 - 6.00 až 9.00 hod takže hlad určitě nemá. A přibírá.
Takže moje rada nebo spíš názor je, že by jsi neměl Kubíkovi to prso nutit a spíš dělat to, co on vyžaduje. Když mu 10 minut stačí a je potom spokojený tak ho určitě nenuť papat víc. Rozhodně nevidím důvod jej po 2 hodinách. Koj když má hlad a ne podle toho, co říkají knížky nebo nějaká paní doktorka.
A opravdu si nemyslím, že ti začne rapidně ztrácet na váze - protože to by už naše Daisy hladem umřela :o)

Simunko - tebe taky zajímá jak u nás slavíme vánoce? Tak víte co, já vám o tom napíšu v dalším deníčku, dnes už toho i tak datluju dost, tak se alespoň máte na co těšit :o)
Teda ti tví „prďolkové“ byli při narození pěkní macci! Kolik vážila Kristýnka?

Podle toho co píšeš se jen utvrzuji v tom, že to třetí mimi budu prožívat asi podobně jako ty.
Přesně jako ty jsem i já byla nedočkavá na jakoukoliv změnu vývoje u Apolenky. Nemohla jsem se dočkat sezení, lození, chození, mluvení atd atd. Teď si to užívám mnohem více, nesnažím se dívat moc do budoucnosti, užívám si toho co je teď a snažím se zapamatovat každý detail malé Daisy.
Ale teď už vím, že až se rozhodneme pro poslední miminko, tak budu u každého nového pokroku ronit jednu slzu za druhou. To jak strašně moc rychle rostou je někdy k vzteku :o) Já bych nejraději to malé miminko doma měla několik let a přitom jí je 10 týdnů a už se o tolik změnila!
O Polince ani nemluvím, té bude v březnu 3 a je to malá slečna. Nedávno mi také vrněla v náručí…

Jindřiško - s nočníkem nepokračujeme asi zatím nijak. Každé ráno malou na něj po:,–(ím, lítá tu bez plenky (ted už tři dny ne, protože má šílený průjem, tak pro jistotu má plínu a stejně se prokadí) a stejně si počká až na tu plenku. Do nočníku ani kapku. Takže to chce asi plíny úplně vy:,–(it, ať se prostě počůrává a nebude mít jinou možnost. Jenže to teď v tom frmolu s malou Daisy opravdu nepotřebuju, takže to nechám až na jaro a popřípadě léto, ale to už věřím bude BEZ!!!!

Tak já se loučím.
Mějte se krásně a přeju ať brzy zaženete bacily
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.03 09:32

Ahojky, Ed, prosim te, když takhle někam vyrazíš a máš odstříkaný mlíko, jak ho pak Guz Daisy dává? Normálně v lahvičce nebo máte nějaký jiný trik? Chce to Daisy z láhve? Slyšela jsem že pak může být problém, aby chtělo mimčo prso (nebo už máme natolik „stará“ miminka, že to u nich nehrozí??). Díky za radu, chystám se totiž příští sobotu večer na chvíli pryč a i když myslím, že to Matěj tu chvilku vydrží (máme odzkoušeno), tak bych byla klidnější když nějakou tu potravu nechám Petrovi doma :-) Zvlášť když jsou v rizikovém věku toho spurtu, že?
MartinaV

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.12.03 10:10

Marti,

já dávám Daisy odstříkané mlíčko z láhve.
Díky tomu mému nešťastnému pobytu v nemocnici jsme věděli, že když je nejhůř, láhev si vezme, hlavně že „něco“ teče.
Některé děti láhev odmítají s hrozným pláčem, ale to není případ naší cácorky.

Je ovšem fakt, že když jsem jí dávala odstříkané mléko ten den, co jsem nemohla 12 hodin kojit, tak potom jsme měly asi týden problém s jejím přisáváním a zdálo se, že opravdu „ztratila techniku sání!!!“
Jenže to jí byl týden.

Po šesti týdnech prý mají miminka techniku sání tak nacvičenou a zajetou, že sem tam napití z láhve by je nemělo rozhodit.
A když jsem takto naposledy nechala manžílka s lahví napospas, tak je fakt, že malá se poté přisála bez jakýchkoliv problémů.

Pro klid tvé duše bych malému zkusila tu láhev nabídnout ještě než vůbec vyrazíš, ať víš jestli si to vezme nebo ne a nechej manžílka, ať mu to dá. Někdy když mimi cítí tebe a tvé mlíčko tak proto láhev odmítá.
Je fajn vědět, že doma necháváš potravu :o) Nikdy nevíš, kdy zůstaneš trčet v nějaké zácpě nebo co se přihodí, že budeš mít zpoždění, tak budeš mít alespoň klid na duši, že doma ti nepláče dítě hladem, kdyby něco.....A Guz je také klidnější, když mu nechám pro tu naši hamoužnici potravu, protože ví, jak dokáže vyvádět, když má hlad a mamka není v dohlednu :o))))
Spokojenost je na obou stranách - vlastně na všech třech stranách :o)

Já mám mlíčko odstříkáno na mrazáku. Snažím se teď odstříkávat a ukládat jak jen to jde, do zásoby :o)

Jakou máš odsávačku mléka? Nebo to děláš ručně?

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.03 11:32

Jejda, to byl fofr ta odpověď. Díky moc, moc, hned dneska to vyzkoušíme, jsem zvědavá. Odsávačku mam takovu obyčejnou pístovou, já jsme jí měla půjčenou v porodnici a zam mě to s ní naučili, tak jsem si jí koupila. Taky jsem nevěděla, jestli jí budu vůbec někdy potřebovat, tak se mi nechtělo investovat. Ale s touhle fakt nemam problém dostat mlíko ven, takže v pohodě. Taky bych mrazila, akorát moc nevěřim naší lednici. Je to takovej krám a ten mrazák mi přijde že občas nemrazí :-( Chystáme se koupit novou, ale potřebovalli bysme taky postel, protože z tý naší už nám lezou péra a začíná to bejt nepříjemný, jojo, to je pořád něco.

Tak ještě jednou díky
Martina

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.12.03 13:04

Takhle se jeden fotrik rano doma probudi, v hlave busej permonici, v drzce jak v torbe na zmije; votevre voko a na nocnim stolku dva
aspiriny a sklenice vody. po:,–(i se a vidi na zidli vyzehlena kosile,
kravata, kalhoty, vedle stojej vyblejskany boty. Nahore lezi cedulka: „Milacku, snidani mas na stole, jela jsem nakupovat. Miluji Te!“ Tak
se oblikne, jde do kuchyne a na stole slanina s vejci, cerstve upeceny rohliky a noviny vedle talire. Jeho syn snida, tak se ho pta: „Co se tady, proboha, stalo?“ „Prisel's domu ve tri rano, ozralej na plech a vubec jsi nevedel co delas. Vyvratils dvere, rozbil zidli, nablil v predsini a udelal sis monokl o roh stolu.“ „No ale to nedava
zadnej smysl, proc mam pripravenou snidani a to vsechno?“ „Jo tohle?
To kdyz te mama odvlekla do koupleny a snazila se te svliknout, tak's
ji rek: Ruce pryc, damo, ja jsem stastne zenatej.“

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 04.12.03 19:36

Ahoj,

tak jsem se zase utrhla od naší Klárky. Komentáře teda čtu pravidelně, to můžu i s ní v náručí, ale horší je už něco napsat. Přidala jsem tři fotečky do „Štěstíček okolo Ed“, abych se pochlubila jakou máme krasavici :-). Je to stejně zvláští jev, jak každé mamince připadá nejkrásnější právě to její miminko. Nemine den, aby jsme se s manželem nad ní nerozplývali.
Ed, doufám, že už jsi se uzdravila. Já vždycky když mám jenom blbou rýmu, tak ji okamžitě chytí Klára. Nic horšího jsme naštěstí zatím neřešili. Teda kromě té vpáčené nožičky, ale to bude určitě za chvilku v pořádku, protože masíruju jak ďábel.
Kláru už taky začala zajímat hrazdička. Zatím se zabaví jenom na chvíli,max. na čtvrt hodiny. Ale už se snaží do toho mlátit a potom je vyděšená, když kolem ní ty hračky lítají. Taky už jsme na tom líp s těma prdíkovýma kolikama, takže máme usměvavén miminko. V noci je to taky super, protože většinou vydrží tak do šesti, půl šesté - jak se povede. Včera mi zrovna volala kamarádka (má skoro osmiměsíční holčičku) a její maximální noční interval je hodina. Něco ji kočičku asi trápí, že nevydrží spát dýl v kuse. Z toho bych asi zešílela.
Včera jsme byli u doktorky a Klárka už má 5,75 kg, je to pěkný tlouštík.
Ed, prosím tě, jak dlouho se můžu skladovat to mlíčko v mrazáku??? Já dost často potřebuji vypadnout, jak dělám tu školu, a když mě zrovna Klára vysosá, tak je dost obtížné něco odstříkat narychlo. Taky jsem se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s odsavačkami. Já jsem zatím žádnou nepořídila. V nemocnici jsem zkoušela tu pístovou a nešlo mi to s ní. A nevím jestli mám utrácet za ty dražší. Zatím odstříkávám ručně a taky to liju do umyvadla, protože nevím přesně jak mlíčko skladovat, abych ho nějak neznehodnotila. Taky mám docela problém, jak to mlíko do ní dostat, protože z lahve prostě nepije. Ani dudlík jí nenacpu - už jsem to vzdala.
Už radši letím ať ještě stihnu něco vyžehlit, než se probudí naše princezna.

Mějte se a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač a Klára (zítra skoro touto dobou 11 t)

aduna
Povídálka 37 příspěvků 04.12.03 20:37

Ahoj KačKač a Marti,

mně bylo taky líto mléko vylívat, tak jsem ho mrazila v injekčních stříkačkách. Pro rozmrazení je stačí dát do teplé vody. Tou stříkačkou potom Petr i „kojil“ malého :-).

Pááá

Aduna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.03 21:45

Ahojte,

Aduno, já jsem o té stříkačce taky slyšela (právě kdyby odmítl lahev), ale trochu se toho bojim. Zatim jsme MAtějovi zkoušela stříkačkou dát 2 ml sirupu co jsme dostaly na kašel, ale nijak se mu to nelíbilo (no ono by možná mlíko bylo trochu lákavější, i když mně ten sirup moc chutná - připomíná mi dětství :-)). Mám strach že mu tím nějak poraním dásně. Radši bych manžílkovi svěřila tu lahvičku. No zkusíme to zítra prvně otestovat, tak dám vědet, jak jsme dopadli.

Lucko, na opar jsem patlala Vectavir a docela zabral. Sice jsem myslela že třeba zabránim tonu, aby ten opar vůbec vylez, ale vylez potvora, ale hned zase slasknul a zítra bude snad fuč. Bez mastičky jsem s nima bojovala i před týden. Ale používám ho jen proto, že jsem neznalá a v lekárně mi kdysi vnutili toto a já ho zrovínka teď měla po ruce. Ten Herpesan (či jaks to psala) vyzkouším (nebojím se že by mě to už nepotkalo), uvědomuju si, že už mi o něm někdo řikal.

Tak ahojky, jdu chrupkat
MartinaV

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 05.12.03 18:11

Ahoj Kačkač,
okopíruju ti sem přeložený článek, co ještě v těhu deníčku poslala o mateř. mlíčku Karolínka. Je to moc poučné -

Volne prelozeno z knihy:
The Unofficial Guide to Having a Baby

*USKLADNOVANI MATERSKEHO MLEKA

Materske mleko muze byt skladovano v lednici nebo mrazaku pri techto teplotach:

?-19 °C (0 °F) sest mesicu i dele ?0-4° C (32-39 °F) od peti do osmi dnu ?15 °C (59 °F) do 24 hodin ?19-22° C (66-72 °F) do 10 hodin ?25 °C (79 °F) od ctyr do osmi hodin

Pokud maminka zamrazuje mleko, mela by kazdy sacek s mlekem oznacit datem, kdy bylo mleko odsate.

Dalsi rady pro uskladnovani materskeho mleka:

?Materske mleko by melo byt uskladneno v lednici nebo v mrazaku do doby uziti. Protoze mrazeni zabiji nektere protilatky v materskem mleku, je lepsi mleko uskladnovat pouze v lednici nez v mrazaku.

?Materske mleko muze byt zamrazovano v plastovych saccich (specielne urcenych pro materske mleko a mrazeni) nebo ve sklenenych nadobkach, lahvickach. Lahve na jedno pouziti nejsou navrzeny na skladovani mleka v mrazaku, protoze nesnesou extremni nizkou teplotu. Jestli-ze maminka mrazi mleko v saccich, mela by pouzivat sacky vetsi a dvojite aby se zabranilo protrhnuti sacku.

?Mleko by se melo zamrazovat v malem mnozstvi (85g) ? (2-3ounce). Pokud se zmrazi najednou vice mleka je vetsi pravdepodobnost ze miminko tolik mleka nevypije a maminka zbytek mleka vyhodi.

?Pred samotnym zamrazenim by se melo cerstve odstate mleko nejdrive schladit v lednici.

?Materske mleko casto po zmrazeni zmeni barvu na zlutou. To neznamena, ze je mleko zkazene. ?Pokud bylo mleko jednou rozmrazeno, nemelo by byt znovu mrazeno. Muze byt uskladneno v lednici ale maximalne 9 hodin.

?Neni neobvykle, kdyz se jednotlive slozky materskeho mleka od sebe oddeli. Staci mleko protrepat v lahvi.

?Materske mleko by melo byt rozmrazovano v tekouci vode. Nikdy by nemela byt pouzita mikrovlnka nebo ohrivani lahve v horke lazni na plotynce. Mikrovlnka zahriva mleko od stredu, tim hrozi vazne popaleni miminka (na povrchu se mleko zda byt vlazne, ale uprostred je velice horke). Uzitim mikrovlnky se take znici vsechny dobre a vyzivne latky pro miminko a materske mleko se stava neplnohodnotne.

?Nejlepsi cesta k rozmrazeni mleka je predat zamrazene mleko do lednice, kde se rozmrazi v chladnu a potom jenom ohreje pod vodou nebo ve specialnich ohrivacich pro detske lahve.

(°F ? stupne Fahrenheita)*

Názory jak dlouho nechat mlíčko v mražáku se mění, já se domnívám a různé zdroje potvrzují, že ty 3 měsíce jsou optimální.
Když rozmražuju, nechám stát při pokojoé teplotě a většinou takových 120 ml je rozmraženo do 2 hodin a pak ohřeju v hrnku s teplou vodou.

Používám odsávací pumpu od Aventu a mám ty zmiňované sáčky, jsou super. Tyto sáčky se dají do takové láhve, která se dá připevnit na tu odsávačku a potom když mléko rozmrazíš, tak jí zase dáš do té láhve a nemusíš tedy přelévat ze sáčku do láhve.
Věřím, že už je to vše dostupné v ČR, jen se to chce asi poptat. Tady ti přidám odkaz na anglický web od Aventu a jak ty sáčky vypadají:

http://www.aventbaby.com/…age_kit.html

Jo a ty sáčky už jsou „předsterilované“ pokud ti jde odstříkávání ručně, tak bude pouze potřeba sterilovat tu nádobku, do které mlíčko odstříkáváš - leda by se ti to dařilo přímo do toho sáčku :o)
No a jinak pokud budeš používat pumpu, tak je samozřejmě potřeba sterilovat i tu.
Já jsem s tou od Aventu nesmírně spokojená.

Pokud ti Klárka nepije z láhve, je možné zkusit jí to mlíčko dát buď ze stříkačky jak psala Aduna nebo lze používat lžičku a nebo taky kalíšek.
Vyzkoušeli jsme ten kalíšek a je to dost obtížné, hodně se tím vybryndá, ale asi záleží na praxi. Prostě to z toho kalíšku pije a nemusí sát - hodně se to používá u malých miminek aby neztratili techniku sání u kojení.

A ještě k fotkám Klárky - je krásná a věřím, že jako máma si myslíš, že nejkrásnější, ale i já jakožto pouze pozorovatel můžu říct, že je prostě naprosto rozkošná a zvlášť s tím důlečkem na bradičce - to je něco unikátního !!!

Nedávno jsem si pročítala náš deníček a k němu vaše komentáře a usmívala jsem se jak si tam píšeme, že se už těšíme na UTZ a jak se těšíme, až zjistíme, co to v bříšku roste a jak „to“ bude vypadat a teď už ty štěstíčka máme v náručí a můžeme se radovat z toho, jak jsou KRÁSNÁ !!!!

Ahojky
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 05.12.03 18:20

Marti,
v lednici lze nechat mlíčko týden.
Mrkni na odkaz co jsem psala KačKač, tam jsou ty teploty popsány.
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 05.12.03 18:26

Ahojky,

včera jsem už nestihla napsat komentář, tak to napravuji dnes.

Daisy váží 5,88 kg :o)

Podle toho, jak je baculatá a jak se pronese jsem si myslela, že to bude ještě víc :o)
Znova ji vezmu na převážení asi zase až za měsíc.

Včera jsem už nestihla psát, protože manžel pracoval až do 22.00 hod a musela jsem tudíž uložit obě holčiny sama - co vám budu vykládat, nevěděla jsem kam dřív skočit :o)
Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem je obě šoupla do vany naráz - poprvé - a oboum se to moc líbilo :oD
Polinka oblévala Daisy vodou a ta se na ní za odměnu culila od ucha k uchu.

Dnes je Daisy nějaká mrzutá, ráno měla teplotu a tak se modlím, ať není nemocná !

Příští týden má manžílek volno, tak by snad šlo se domluvit zase na nějakou hodinu na chat. Ještě popřemýšlím kdy a dám vám vědět!
 Zatím

AHOJ
ED

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.03 20:16

Ahojte!

MartiV-jak pokračujte s bojem proti bacilům a virům? Už je vám líp? Doufám, že jo! Kdybyste mohli ven, tak se hlásíme:-))

Ed-teda vy už máte doma obříka:-) Těším se, až popíšeš jak slavíte ty vaše vánoce, co jíte, pečete, smažíte, pijete, kdy rozbalujete a tak:-) Jsem zvědavá, jestli vítězí Česko nebo Anglie:-))

Náš Máťa váží 8,18-to jsem vám zapomněla po očkování napsat:-) Příští týden bude Máťa skládat bobříka odvahy… Odjíždíme s manželem od čtvrtka do neděle do Vídně a Matíka bude hlídat babička a děda. O to, zda vše zvládnou, se nijak nebojím, spíš o to, aby nebyl šokovanej, kde jako jsem…no, na druhou stranu si říkám, že na roce by ta odluka byla ještě horší, tak uvidíme. Naštěstí je Máťa dost družnej a pohodovej, tak doufám, že mu to nebude moc vadit a zvládne to bez nějakých moc dlouhých breků…Už si píšu seznam, co všechno jim říct, udělat, nabalit atd…hotová věda:-) Musim se ale přiznat, že jsem byla větší hrdinka…to, že pojedeme ven vím už dost dlouho a děsně se na to těším, ale co se to blíží, tak se mi začíná stahovat krk, že budu poprvé bez Máti víc než 3hodiny…aby to nedopadlo tak, že bobříka budu skládat zejména já :-)) Manžel se už teď obává, že si tu Vídeň moc neužiju a budu pořád myslet na to, jak se má, co dělá…no, uvidíme…babička má povinnost psát nám sms, jak se daří, tak doufám, že to bude všechno v pořádku!

Tak zase pádím, jdu se věnovat mužíkovi:-)

Pá Lucka a Máťa (dneska 7měsíců)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.12.03 20:27

Ahojky!
Tak jaký byl Mikuláš? My jsme šli odpoledne k Zletému Andělovi podívat se na čerty a Mikuláše. Sofinka je zdraví jenom zdálky, jakmile se přiblíží tak ječí jak když jí vraždí. Matýsek byl celé odpoledne na klokánkovi, takže vůbec nespal a nespal ani doma při nadílce. No nadílka byla, že to spíš vypadalo jako vánoce. Matýsek dostal chechtacího plyšového tučňáka, ponožtičky s chrastítkem, maličké chrastítko na ručičku, pyžámko a super elgantnísoupravu čepice-bryndáček-botičky (ten bryndák je úžasnej, fakt strašně elegantní, až bude papat někde na veřejnosti). Sofinka dostala velkou Po z Teletubbies (byla z ní úplně pryč, šla s ní i spát), vláček se zvířátkama, puzzle se zvířátkama, které vydává i zvuky, piánko, od ekvádorské babičky nefalšované pončo, čelenky, od české babičky kožíšek (z La Halle, tak drahý nemám ani já, když mi máma řekla, kolik stál, tak jsem málem omdlela, kromě toho, příští rok už jí to určitě nebude - mně by teda kožich vydržel dýl, búúúú). Takže když byl takovýhle Mikuláš, jaké asi budou vánoce?! Ale je fakt, že když vidím Sofinku, jak je z toho celá pryč, tak bych toho nakoupila snad ještě víc (on mě manžílek ale ukrotí, to se nebojím). Jenom doufám, že příště už nebude brečet až uvidí Mikuláše a čerta, protože bychom jí chtěli nějakého pozvat. No uvidíme. No jo, já teď budu končit, musím uklidit dárky a pak asi padnu a budu spát jak nejdéle to půjde. Tak nezapomeňte referovat, jaký byl Mikuláš. Všechny zdravíme,
Jindra, Sofinka, Mateo

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 05.12.03 20:36

No teda, tak jsem si přečetla ten svůj komentář. Hrůza co!!!! Příště si to radši po sobě přečtu. Matyáš neváží 6kg ale 5kg.
Ed Kristýnka vážila 3,25kg a měřila 48cm.
Kačkač máš opravdu krásnou holčičku. Po kom má ten důleček?
Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.03 20:43

Nazdárek,
tak jsme dneska vyzkoušeli lahvičku a nic moc. Máťa párkrát potáh a pak se rozeřval jak tur, pak jsme mu ještě odsávalli nudle, tak se rozeřval ještě víc a pak jsme mu kapali do očka, neb mu z něj pořád něco teče. No už ho asi půl hodiny houpeme v lehátku a snažíme se ho uspat. Chdinek, my jsme mu dneska ale dali…

Lucko, s bacilama ještě pořád trochu bojujem (tedy Matěj, já jsem uplně v poho), v neděli večer bych se ozvala jak to vypadá. snad už to bude proboha dobrý.

Mikuláše jsem letos žádnýho ani okem nezahlídla a to jsme ho s Petrem a s kámoškou po 4 roky dělali pro mojí neteř. Letos bych klidně dělala zas, ale ty bacily, noo. Dárky se u nás nerozdávali, já všechno nechávám na vánoce. Jindro ten váš brouček ale musel nejt hodnej že toho dostal tolik :-) Náš by si možná něco po tom dnešním mučení taky zasloužil.

Ed, díky za podrobnosti o mlíku, doufam, že tu lahvičku Máťa po čase zvládne, jinak si tu svojí chystanou večerní absenci asi odpustim. Byla bych strašně nervozní. A já se tolik tolik těšila. No budeme zkoušet, protože je to fakt lepší vědět, že kdyby něco, tak je v lednici zásobička a ve skříni lahvička.

Tak ahojte
Martina a Matěj (už spící)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.12.03 21:34

Ahoj!
Fakt je to moc hodnej chlapeček, zvlášť, když mě nechá pořádně vyspat (takže to byly také trochu úplatky, hi, hi)!
 Jindra

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 07.12.03 23:37

Ahojky zdravím Ed a všechna věrná „štěstíčka“.Nej­dříve se omlouvám,že jsem se neozvala.Měli jsme nějak dlouho absenci u dědy a babičky a tak jsme ani nemohli na net.Tak se ozýváme zase asi po měsíci.Už si ani nevybavím všechno co se za tu dobu událo.Naštěstí si to občas poznamenám do notesu,takže když je třeba,tak se mrknu a nějak to dám dohromady.No ze všeho nejdůležitější bylo asi to,že jsme si vlastně asi poprvé od narození Kevči udělalli takovou tu „domácí pohodu " a byli jsme trochu jako rodina.Doma hezky spolu,udělali jsme pár věcí co se stále odkládali na jindy apod.Možná by se někdo zbláznil nudou,ale vlastně jsme si to prima užili i přes to,že nás čekali takový normální starosti(praní,žeh­lení,nákupy,va­ření) což skoro stále pořád zajištovala hlavně babička.Zase jsme navštívili všechny naše tety a smazali tak resty.
No a Kevča přidal ke svému“hele" další i když nesmyslné slabiky a začal s námi docela pěkně manipulovat.I když pokaždé najdeme nějakou příčinu proč vlastně nechce to čí ono,a proč chce naopak tohle nebo něco jiného.Úspěšne se točí ze zádiček na bok,bříško a pak pokračuje v témže směru zase dál na záda a pořád dokola až není kam.
S očičkem máme pořád problémy a už jsme z toho dost zmatení,neboť paní doktorka po několika marných pokusech propláchnout slzný kanálek prohlásila,že zákrok bude třeba provést v CA na očním odd,neboť kanálek není ucpaný,ale neprůchodný,že to je od narození.Tak nevíme co si o tom myslet.Objednáme se na oční ještě u nás ve městě a snad uvidíme co se dá dělat.Ale podstupovat kvůli takové věci CA se mi prostě příčí.TAk nevím,máte s tím někdo nějaké zkušenosti??????By­la bych ráda,kdyby mi někdo poradil,stále doufám,že by se to mohlo spontálně upravit,ale nevím.
Taky jsme prodělali druhé očkování.Kupujeme Kevinovi INFANRIX Hib v lékárně,zatím byla minimální reakce po očkování,ale má na stehýnku bouličku,tak jí masírujeme,ale stále se tam drží už od 24.11.Asi se lekl a stahnul svalík a bylo to.
Zuby ještě nemá,ale pokračuje v žužlání všeho co je v dosahu.Tak nevím paní doktorka říkala,že už by to mohlo být ale asi to byl jen takový poplach a asi jich bude ještě víc.
Ted´ momentálně jsme všichni nejen poslintaní,ale i poprskaní,protože to je Kevčova hlavní náplň dne od samého probuzení:)))))))
Ještě bych psala,ale musím se jít mrknout jak to vypadá se spaním.Tak to odešlu než mi to spadne a bude po parádě:))))))))
Ed nemám moc přehled co se všechno událo za tu dobu,ale koukám,že vás snad konečně opouští to nachlazení a rýma,tak to je prima,
Tak já se zatím loučím,všechno to tady pozhasínám.Máme rosvícená okna a stromek venku v zahradě a určitě jsme způsobili snížení el.napětí v širokém okolí.Jo, tak svítíme Ježíškovi na cestu(strachy,že nás mine) už týden.
Bane,ten největší ,nejkrásnější a tolik chtěněj poklad spí v postýlce a kdyby záleželo na nás,tak všechna ta světýlka zhasneme,aby se to největší přání splnilo někomu jinému,někde dál.Jenže Ježíšek děti nenosí.......... a ani vlastně nee........ Ale o tom psssssssst. Krásný předvánoční čas a hodně lásky vám všem papa Tailor

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.12.03 07:44

Ahojky,

všechny vás tady zdravím. Chtěla jsem vám jen napsat odkaz na české stránky firmy Avent, o které se zmiňovala Ed. Je to: www.aventbaby.cz. Tam si můžete všechny jejich výrobky prohlédnout, případně i objednat. Jinak jsou k dostání v některých lékárnách a dětských obchodech.

Mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek (5 měsíců)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.12.03 07:44

Ahojky,

všechny vás tady zdravím. Chtěla jsem vám jen napsat odkaz na české stránky firmy Avent, o které se zmiňovala Ed. Je to: www.aventbaby.cz. Tam si můžete všechny jejich výrobky prohlédnout, případně i objednat. Jinak jsou k dostání v některých lékárnách a dětských obchodech.

Mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek (5 měsíců) od Cipísků

Vložit nový komentář