Štěstíčko má 30. týdnů (7. měsíců)

Ahoj holky, včerejší noc byla jedna z nejlepších. Daisy spinkala od 21.00 hod 8.00 hod bez přestávky absolutní pohádka. Ještě že tak, protože do postele jsem se včera vkradla až kolem 3.00 hod ranní !!! a dostala vytaháno od manžílka za uši :o)

Ale díky tomu, že se Daisy spala celou noc jsem i já byla ráno čilá jako rybička a nemusela jsem dospávat do oběda, jako to většinou dělávám, když má G volno.

Chytá mě nějaká přestavovací mánie !!!! Znáte to - když vás popadne chuť různě přestavět nábytek, změnit vzhled celého pokoje a pod? Bydlíme zde již rok a tak to na mě asi přišlo - chce to změnu a já uvažuju, kde co a jak zkrášlit.
Pár nápadů už mám - ale určitě je třeba udělat výjezd do IKEI :o) Manžílek jen přikyvuje, ví, že když mě to popadne, tak se nedá nic dělat a začíná se přestavovat a předělávat :o)

Ráda bych se také „zbavila“ nějakých hraček a oblečení po holčičkách. Máme toho opravdu příliš a se vším si ty holky stejně nehrajou, takže je na čase to protřídit. Že by na mě přišel jarní úklid či co??

Zítra (vlastně dnes, jestli deníček vyjde v neděli) jdeme v 16.00 na focení. ANO - další profi fotografie, tentokrát ale trochu „jiná“ od normálu, něco, co bychom si chtěli nechat zvětšit a zarámovat a pověsit nad krb v obýváku - pokud to ovšem bude k světu, že :o)
Jestli máte zájem, tak zde je odkaz na webovou stránku onoho studia, kde je i ukázková gelerie jejich stylu fotografování.
www.thisisventure.co.uk
Takže jsem moc zvědavá, co z toho „vyleze“ a jestli budou holčičky spolupracovat. Myslete na nás !!

Cvalinka pořád odmítá příkrmy - takže to už nám dělá měsíc - každý den to zkouším a každý den se setkávám se stejným neúspěchem :o( Mlíčko ji očividně stačí, ale já to moc nechápu, když měsíc nám papala krásně, všechno co jí bylo nabídnuto a teď nic?? Docela extrém.

Od příštího týdne začíná chodit Apolenka do školky 2× týdně - pondělí a pátek, kdy tam bude od 9.00 - 15.00 hod. Bude to pro ni veliká změna a pro mě taky. Doufám, že se jí tam bude líbit jako doposud, ikdyž řeknu vám, je mi úplně úzko, když si představím, že tu tak dlouho nebude !!!!
Ve středu jdeme do nemocnice na to vyšetření očiček - snad to dobře dopadne a snad se dozvíme i konečnou diagnozu. Bojim bojim :o(

Hodně miminek v našem deníčku už lozí a sedí a vůbec, je to jedno šikovnější miminko za druhým !! Všem moc gratulujeme k nových úspěchům, ať už v podobě nového zoubku, či nového triku :o)
My zatím nesedíme ani nelozíme - jen se plížíme vzad :o) Ale třeba už i to lození brzy vypilujeme, když se o to tak snažíme !

Krásný víkend přeje
Ed xxx

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
MaK
5063
18.4.04 17:18

Ahoj holky,
dneska jsem se sem dostala mimořádně brzo,protože taťka nám odjel na fotbal.A vypadá to,že budu první:o)
Do očiček už kapeme čtvrtý den a musim říct,že se to hodně zlepšilo.Tak doufám,že už se zalepeného očička konečně zbavíme.

Ed,hrozně mě mrzí,že Daisy už zase kašle.Chudinka malá,ať se to brzo zlepší!
Přestavovací mánii moc dobře znám.Dřív mě chytala tak třikrát do roka,teď se to trochu zlepšilo,ale už se nemůžu dočkat zařizování nového bytečku:o).V IKEE jsem skoro jako doma:oD.
Zatim ještě nebalíme,ale už se do toho budu muset každým dnem pustit:o/.Ed,věcí máme moc moc moc.Ale všechno s sebou brát nebudem,protože jednak si chceme třeba obývák koupit nový(což těžce nese tchán) a za druhé,teď máme takovou velkou starou obýv.stěnu a nechcem si celý obývák narvat nábytkem.
No už se na to fakt těšim.
Ať se vám vydaří fotka.My něco takového taky plánujeme,líbila by se mi černobílá.Tak uvidíme,kdy se k tomu dostanem.
No a ještě jsem chtěla popřát,ať se Apolence líbí ve školce a dobré pořízení na očním.

Marti,hlásíme se k bezzubcům:o).Kristýnka se sice otáčí,ale jen z bříška.Když je na zádech,natáčí se zatim jen na bok a všelijak se kroutí a mrská.Dokáže takhle „umrskat“ slušnou vzdálenost:o)

Pískle,teda ten paušál ti fakt závidim:o).Snad se ho taky někdy dočkám…

Tak já už musim letět.Mám tady přííííííšernou hromadu prádla,kterou bych dneska ráda zlikvidovala.
Tak papa,
Monika a Kristýnka

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
18.4.04 19:54

Ahojda ve spolek,
tak jsem si řekla, že se polepším a písnu častěji. Tak mé, dle mého téměř nepohyblivé dítko, mi dalo dnes zabrat. Do dneška se šnečím tempem pozadu plazila. Na dnešek do běhěm noci nějak naštudovala nebo co a když jsem ji ráno položila do obýváku na deku a odskočila si na záchod, tak jsem po té cca minutě co jsem byla pryč s hrůzou zjistila, že mi dítě z obýváku zmizelo. Nakoukla jsem do kuchyně, protože ji máme s obývákem propojenou, tak mi přišlo nejpravděpodonější, že je tam a nic. A jelikož mé dítě má zřejmě smysl pro humor, tak ač jindy brblá, žvatlá a huláká jak na lesy, tak tentokrát bylo ticho po pěšině. Polila mě hrůza a už jsem se v duchu viděla jak vyjednávám s únosci (už fakt nesmím koukat na televizi). A pak jsem uslyšela hihňání za gaučem. Kouknu a ta potvůrka pěkně zacouvaná a napresovaná do dvaceticentimentrový škvíry mezi gaučem a zdí se mi klidně culí a ožírá gauč. Myslela jsem, že ji přetrhnu, jenže nejdřív jsem musela vymyslet jak ji odtamtud dostat. Mám pořádný gauč a já jsme slabá jak moucha a navíc sama doma. Započala jsem tedy záchranou akci, která mi trvala dobrou čtvrt hodinu a když už to skoro bylo, tak mi to naše kvítko předvedlo jak rychle umí od rána lézt a v mžiku sama vycouvala. Já byla spocená, hotová, ale hlavně šťtastná, že jsem jarní úklid vzala z gruntu a tak nemusím Sáru celou převlíknout a vykoupat. Gauč putoval blíž ke zdi a Sára se celý zbytek dne rozčilovala, že jí to tam nejde zacouvat. Takže sbohem klidné chvilky. Jinak ještě pozná kde máme blik blik, baf baf, čičí, tik tak, kde je máma, táda, děda, babí a lump (můj brácha). Umí zhášet a rozsvěcet, takže většinu dne stojíme u vypínače a celkem obstojně dělá pápá. Dneska jsem ji v náručí vzala do našeho místního potravinového obchůdku a když jsme čekali frontu u uzenin, tak zálibně podívala do chlaďáku na párky a na celý obchod křičela procítěně ňam,ňam,ňam. Jedna hodná paní mi pravila, že bych tomu dítěti měla dát asi víc najíst.:o)) Co se mé menstruace týče, tak už ani pomalu nevím co to je. Antikoncepci jsem zvolila Depo Proveru (injekce každé tři měsíce za 200,– Kaček) a jsem spokojená. Občas si jan tak zašpiním, ale jinak pohodička.

ED - a já si říkala, že mě k tomu napsání a hlavně dopsání a odeslání komentáře žene nějaká vyšší síla. A zatím jsi mě ztelepatila ty. Teda když jsi psala, že jsi si udělala testík, tak ti povím, rozklepala se mi kolena a chvíli jsem se napínala než jsem četla dál jak to dopadlo. Pro mě už myšlenka na další mimi není taková noční můra jako ze začátku, ale stejně brrrr. Vlastně máme v rodině zbrusu nové miminko. 14.4.04 ve 12:14 se mi narodila sestřenice Lucinka. Ještě jsem jí neviděla, ale její taťka volal, že blondýna s modrýma očima a dlouhými nehty, prý kočka od mala.:o)) Tak třeba až ji uvidím, tak se mi po tom uzlíčku bezmocném zasteskne. Moc mě mrzí, že je Daisy zase nemocná. Už mě to taky napadlo jako Simunku jestli by to nemohla být nějaká alergie. Hlavně ať to homeopatikum zase rychle zabere a je fit. Taky jsem si přečetla povídání od Momo a musím říct, že ještě teď je mi z toho na nic, teda jako smutno. Já bych teda rozhodně neměla sílu, tak brzy po tom co se jí stalo psát něco takového tímhle stylem, ale každému od bolesti pomůže něco jiného. Komentáře k tomu jsem ani nečetla, protože jsem čekala, že nic moc pěkného bych se tam nedočetla. Něco jako když tu nedávno proběhla diskuze o osudu Románka (myslím, že se tak jemnuje), rodiče ho dali do ústavu kvůli slepotě. Někteří lidé umí být moc a moc krutí a lehce odsoudí a navíc se schovávají.

SIMUNKO - jsi kabrňák, že stíháš tolik práce, tolik dětí a ještě psát sem. Smekám před tebou až k zemi. Jo a přimlouvám se k nějaké fotečce tvé zbrusu nové hlavy v galerii.
MONIKO - teda stěhování narychlo ti nezávidím, ale zařizování a zabydlování nového bytečku, to teda jo. Tak ať se vám tam hezky bydlí a všechno to zvládnete v pohodě. Jo a Sára měl taky šíelný problémy se zalepenými očními kanálky. Nakonec zabraly výplachy borovou vodou, antibiotikové kapičky a masírovat a masírovat. Tak ať se to u vás taky obejde bez průplachů.
MARTINO-docela jsem se nasmála tomu, že jsi se probudila celá rozlámaná po jedné noci s Matějem v posteli. Sára se mnou spí už asi od čtyř měsíců a to ještě navíc musí být ke mě přitulená, takže jaké to je probudit se nerozlámaná už ani nevím. Má to výhodu, že kojíme v polospánku tudíž odpadá hodinové vysvětlování, že je ještě pořád noc takže se bude spinkat.Vítám tě mezi „starými indiánkami“ (jinak mi díky šátku u nás nikdo neřekne). Já si to bez něj už neumím představit. Jen spát se v něm Sáře moc nechce, protože je pořád na co koukat. Který úvazy používáš?

Ještě musím napsat o tom jaký je můj manžílek počítačový expert. Nikdy s počítačem nepracoval, jako číšník se k němu dostane sice denně, ale jen na něm markuje, a přesto je přesvědčen, že vše umí, všemu rozumí. Já jsem minulý týden jedno odpoledne vyrazila se Sárou na procházku a má polovička zasedla ke kompjůtru. Když jsem se po třech hodinách vrátila, tak jsem ho našla naprosto nepříčetného, že ten krám nefunguje (ten „krám“ je novéj a celkem schopnej), přijít o pár minut dýl, tak bych tu svoji mašinku milovanou mohla už jen asi oplakat. Tak jsem šla zachránit situaci doprovázená slovy, že já to tak asi spravím, když mu nedokázali poradit ani na horký servisní lince. Prý to jde jenom zapnout a víc ani ťuk. Stačilo mi přijít ke sotlu, zasednout na židli a málem z ní zase sletět smíchy. Máme totiž bezdrátovou myš a klávesnici a ten můj počítačový exert schodil optický snímač té klávesnice a myši na zem. To byla celá závada. Tím prosím zaměstnal techniky servisu na tři hodiny. Chudáci měli ještě starost a tak volali, jestli je něco nového. Když jsem jim odvyprávěla co to bylo za závadu, tak po tom co se vyřechtali mi poradili ať počítač zamknu do skříně a manžela pošlu na kurz.
No prosím a to jsem chtěla napsat jen kraťoučký komentář. Jestli jste dočetli až sem, tak máte můj obdiv. Takže se loučím a pádím, protože slyším nějaké nepokoje v ložnici.

Pa Miguelka a Sára
Tak tohle psaní patří ještě ke starému deníčku. Já to vždycky totiž napíšu a odešlu až tak za tři dny.

 • Zmínit
 • Nahlásit
272
18.4.04 20:59

Ahoj Ed,

ráda stále čtu tvé deníčky a jsem vždy zvědavá, co je u vás nového. Je to opravdu hrozné jak nám ty miminka rychle rostou. Naše Melika se má taky čile k světu a už je to pěkně mazaný kuliferda. Má nás doma pěkně zmáknutý. Teď nastavila trochu vyšší teror, že když zrovna není po jejím tak spustí hysterák, ale hrozný s hrošíma slzama a až se z toho zajíká. Když jí vezmeme tak se na nás hned šibalsky usměje, jako tak konečně jste to pochopili O:). No snad ji moc nerozmazlíme, je to taková hra kdo z koho. Taky se snaží o sto šest převalit na bříško, jen to ramínko ji tam ještě trochu zavazí.

Jinak mě popadl taky jarní úklid. Nakoupila jsem si domů jarní kytičky a sklidila zimní věci a protřídila ty letní, abychom si s manžílkem mohli udělat nějakou tu radot a koupit si něco nového na sebe. Taky jsme pořídili do Meličina pokoje velkou postel, která bude teď sloužit návštěvám - přijedou manželovi rodiče.

Držíme moc palečky, aby prohlídka u doktora dopadla dobře.

Mějte se moc krásně

Eva + Melika (zítra 4,5 měsíce)

 • Zmínit
 • Nahlásit
MaK
5063
18.4.04 22:11

Ahoj holky,
kde jste všechny??Já jsem se pustila do toho žehlení,ale konec je pořád v nedohlednu.
Miguelko,kolik je prosim tě Sáře??!!Když jsem četla,co všechno zvládá,tak jsem teda zírala.Je to šikulka.
Tvůj muž je asi takový počítačový expert,jako já:o).Jediný,s čim si jakžtakž rozumim,je internet:o))

Evo,tak takhle mazaná je naše slečna taky.Myslim,že ti prckové dobře vědí,kdo z koho:o)

Tak holky,já teda půjdu ještě žehlit a doufám,že dneska ještě někdo dorazí.
Zatim pa,
Monika a Kristýnka

 • Zmínit
 • Nahlásit
220
18.4.04 23:07

Hojda Ed a ostatní,

Tak mám za sebou ZOO a návštěvu posilovny a jsem uplně hotová. Matikovi byli zvířátka samo ukradený, ale nám se tam líbilo :-) Jo, taky je náš chlapeček veselejší, neb se nám vykandil z podoby :)) Taková zásoba by snad potápila i slona, hehe :-)) Chudáček. Bylo mi ho při tý tlačicí akci tak líto. Ale je to bojovník.

Ed, tedy to spaníčko je supeeer. škoda že sis to zrovna víc neužila… To my pořád kojíme o půlnoci, kolem 4, a pak kolem 6, někdy až v 7. Přestavování nábytku u nás moc nehrozí, máme ho jednak málo a jednak tak vtipně vymyšlený pokoje, že to tam jinak uspořádat ani nejde. Ale dokupování v Ikee to tedy můžu. teď jsem si udělala radost proutěnýma košema co bezvadně pasujou do knihovny. A nacpala do nich ručníky a tak a raduju se, že je ma po ruce. Jaký bylo focení?

Miguelko, já byla po tý jedný noci fakt uplně hotová, jak kdybych vlbec nespala. Znám lidi, co se s mimčem v pohodě vyspí,a le já ne. Ležela jsem strnula na jednom boku. Ještě k tomu tam nebyla manžeská postel, ale jen taková uzoučká přilepená ke zdi… děs děs. V šátku nosíme v kapse s křížem či jak se tomu říká. Nic jinýho jsem zatim nezkoušela, ale tohle nám100% vyhovuje. Matěj tak spí víc než v kočáru. Šátek je fakt super věcička,

Vajo, ty mimča jsou potvůrky, matěj to dělá úplně stejne. Jakmile ho zvednu, je to nejsokojenější miminko a to já mu nedokážu odepřít. JEn když něco fakt potřebuju udělat, tak ho encham se vztekat. POstel pro návštěvy v dětskym pokojíku taky máme, ale většinou jsme na návštěbvu hodní a buď vystěhujeme Matěje k nám nebo na návštěvní posteli spím já nebo petr :-))

Moniko, tak schválně kdo se dřív zazubí :-)) No hlavně, ať dopadne dobře očko (jo Ed vám samo taky)!!!

Tak holky ahooooj

Martina a Matík skoro sedmiměséční

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
18.4.04 23:25

Ahojky Ed,
tak to spaní ti závidím… TOm dneska spinkal do půl osmý a hádej co jsem dělala já??? Správně - od šesti jsem byla vzhůru, převalovala se a čekala, kdy se vzbudí… :-))) Takže jsem ve finále ospalejší než normálně, protože normálně ho v šest nakrmím a pak si schrupnem ještě další dvě tři hoďky…
S těma příkrmama - možná, že se Daisy špatně jí, jak byla pořád nastydlá, tak to se blbě polyká, navíc třeba ztratila čuch (= nemá chuť, takže ty přikrmy jsou všechno stejný žblebt bez chuti a zápachu). Určitě se to časem zlepší, až začně chodit do školy, tak už se nebude chtít kojit… :-)) Nevím, jak se to dělá v UK, ale tady děti začínají příkrmy rýžovou kaší (rice cereals), které se rozmíchavají s MM nebo UM - čili to chutná hooodně podobně jako to mlíčko, na které je mimi zvyklé - třeba by Daisy něčím takovým nepohrdla???

Jarní úklidy mě nechytají, čeká mě přestavování (respektive zařízení) pokojíčku pro Toma a vůbec se na to netěším. Já prostě nejsem ten typ na tyhle věci - no a navíc teď letíme do Evropy, takže už teď v účtu zeje díra (letenky, půjčení auta atd.) - a to se špatně nakupuje :-)))

Polinka jde do té školky rovnou takhle na celý den? Nebude napřed chodit třeba jen na pár hodin dopoledne? A co odpolední spinkání? To už nevede? Já vím, je už velká… tak vám držím palce, určitě se jí to bude líbit, ve školce se prostě dají dělat věci, které se doma dělat nedají (už jen proto, že je tam víc dětí a víc hraček a paní učitelky znají jiné hry než maminka a tak).

Ještě k té naší debatě z předchozího deníčku - ono snažení o miminko je prima ten první měsíc… ale když to nejde delší dobu, tak se z milování opravdu stane spíš „povinnosti“ a… nevím, prostě se to tak nějak zkazí, protože minimálně ta ženská pořád v koutku duše myslí víc na miminko a na to, jestli je reálná šance, že to „zrovna teď“ vyšlo nebo ne, než na svého partnera a nějakou erotiku. No a ten partner to samozřejmě vycítí, takže si začne připadat blbě (jako že už je tu jen od té inseminace :-)))) U vás to šlo vždycky rychle, takže tohle neznáte (buď ráda, fakt je to hrozná otrava :-)) a docela nepříjemný - ten pocit, že to kazím i pro milovaného partnera je dost humus…
sally

 • Nahlásit
1400
19.4.04 01:14

Ahoj holky,

tak než to dnes vypnu, tak jsem ještě za váma vběhla.
Uf, to byl dnes náročný den - hlavně to focení ! Člověk by nevěřil, kolik takové běhání po studiu stojí sil.

Musím říct, že to bylo jiné, než cokoliv co jsme doteď u fotografa zažili.
Už když jsme do té budovy vešli, bylo nám jasné, že levné to nebude :o)
Naštěstí máme z nabídky slevy, ale kdybychom si chtěli koupit velikánskou fotku i zarámovanou tak nás to jářku výjde na 1000 liber - jedna fotka !!! Počítáte se mnou - 50 OOO Kč :o)???????????

No a studio vypadalo jako bílá místnost na squash, kde nic tu nic, jen jedna černá kožená sedačka (bez tak z IKEI ) a velikánský „deštník“ - osvětlení a pak náš pán fotograf. Byl celkem mladý a sympatický - Polince se líbil určitě - jí když se nějaký chlapec líbí a že ona dokáže flirtovat - tak háže očka a pak si zaboří hlavu mě do klína a pořád stejně dokola :o))

Byli jsme tam zhruba hodinu. Vycvakalo se prý 180 fotek :o) Bylo to prima, Polinka byla ve svém živlu, lítala tam a skákala a pozovala - jen Daisy byla dost mrzutá a nevím nevím, co z toho bude :o) Pár smíškujících foteček ale bude určitě. Prý to vytřídí na 30 fotek a z těch si budeme muset vybrat - už teď vím, že to bude hrozně těžké !!!!!!!!

Škoda, že ta fota jsou tak drahá - fakt jsou senzační, ale teď musíme kupovat důležitější věci, takže zhrábnem svou 25 librovou fotku (za normálních okolností 125 liber) a jdeme domů :o)

Pískle - ty mi děláš radost, že máte doma připojení !!!!!!! Takže teď už za náma musíš chodit tak často, jak to jen půjde a snad mi i konečně napíšeš - jak že se to Denýsek opravdu jmenuje !!!!!!! Už jsem se ptala, ale asi jsi to přehlédla. Ty mu totiž říkáš Denýsek a já pořád nevímk jestli to je proto, že jeho jméno je Denis nebo Daniel :o)

Děkuju za pochvalu holčiček.
Už se těším na foto Denýska - teda až to zmákneš do albíka přidat. Jestli nevíš jak na to, tak mi tu fotečku pošli a já to udělám za tebe.

MaK - to je dobře, že se očička lepší!! Je to fakt pořád dokola, že jo? Já to chápu, však víš, jak to je u nás s tím kašlem a je to prostě srdce drásající vidět, že něco ty naše mimouše trápí.

Vidím, že nejsem jediná Ikeovská fanynka - dokonce jsem zaslechla v rádiu, že se v Británii chystá otevřít obchod nějaká další švédská firma a styl podobný IKEA jen ještě levnější !! To se teda už těším a snad to bude někdě poblíž, když tu IKEU máme celkem z ruky :o)

Miguelko- to jsem se nasmála, když jsem si představila schovanou Sárinku. Věřím, že tobě do smíchu nebylo, když jsi ji nemohla najít, ale ono bude ještě hůř - až začne otevírat různá dvířka a schovávat se ti do skříní :o)

A ona už vážně takto povídá - mňam mňam??? Já zírám - to z ní bude pěkná brepta a labužník - když si dělá chutě na párky :o)

Depo provera - to bylo nejlepší pro zapomětlivé lidičky jako jsem já, jednou píchnout a 3 měsíce mít klid, ale mě vadilo, že i rok po té poslední injekci mohou být problémy s otěhotněním a to jsem prostě nechtěla riskovat, navíc je to hormonální antikoncepce a já ty hormonky teď nechci.

Přestávám pít kravské mléko - dočetla jsem se, že to může být důvod, proč malá kašle - přes mé mlíčko se to dostává k ní a pak to zahleňuje - a tak to vyzkouším a uvidíme. Zatím piju sojové a moc mi chutná.

A tvůj manža a počítač - to jsem se nasmála ještě víc. To můj manža se k PC jaksi nedostane ze dvou důvodů:

 1. okupuju ho většinou já a já mám přece přednost
 2. on s tím neumí zarábať a když píšu neumí tak mám na mysli NEUMí :o) Nanejvýš tak zahrát nějakou hru a pod. Ale brouzdat net nebo posílat mail, to bych ho musela naučit a to bych byla sama proti sobě, protože pak bychom se museli o PC dělit - a to nejdéééé :o)

Vajo - terorizování rodičů miminkem probíhá i u nás. Nedej bože když potřebuju mít volné ruce a dovolím si jí položit, když ona chtěla být nošená - to ti je alarm !!!
A taky poslední dobou pláče, když mě vidí :o) Ne že bych se jí tak protivila - právě naopak. Může jí držet i manža, ale prostě jak vidí mě a zavětří mlíčko, tak spustí, pokud si ji hned nevezmu. Dnes ráno vstávala v 8.00 a já dospávala do 11.00 - takže jí měl manža.
A jak jsem vstala a proběhla jsem obývákem, abych mohla na záchod, než ji nakojím, tak potom, co mě spatřila a zjistila, že jsem kolem ní jen prošla spustila pěknou sirénu.

Marti V - gratuluju k plné plíně :o) Co to nakonec odstartovalo?

Sally - rýžové kašičky jsem dávat už zkoušela - s mým mlíčkem nebo i umělým a hádej co - nejedla to. Dřív jsem to mohla ještě propašovat třeba s mrkví nebo jablíčkem, ale teď ne - ani lžičku.
Zatím si hlavu nedělám. Držím se rady laktační poradkyně, že dítěti může stačit mateřské mléko do dvou let - bez příkrmů prosím - aniž by mu to nějak uškodilo :o) Tak jsem sama zvědavá, kdy na ní ta chuť jíst znova příjde. Očividně hlad nemá, když spí celou noc.

Do školky chodí Polinka už asi 4 měsíce. Začala ještě než jí byly tři roky a to na jeden den a na tři hodiny. Moc se jí tam líbí a proto jsem se rozhodla to zvýšit na dva dny a z toho na jeden celý den.
V pondělí bude chodit od 9.00 - 12.00 a v pátek od 9.00 do 15.00
V poledne už dávno nespinká a obědvat bude taky tam. Můžou si donést svůj lunch box a už jsme jeden pyšně koupili - s Nemo.
Fakt je ze školky unešená, dovádí a dělá věci, co bychom normálně doma nedělaly, takže je spokojenost na obou stranách !

A k té antikoncepci - já myslela, že jsme se bavily o tom, když to mímo nechceme - když se nesnažíme.
Jasně, že když někdo mimi chce a nejde to, tak se ta spontánnost asi hledá hůř a v tomhle jsme opravdu měli štěstí, když se zadařilo dost rychle.
Ale jde hlavně o to, když momentálně dítě nechceme a chránit se nějak musíme i přestože jakákoliv forma antikoncepce nám nevyhovuje.
V tom případě je vynechání několika dnů v měsíci opravdu „malé zlo“ a cena za to, že těch pár dní musí jít spontánnost stranou.
Ono je to krásné říct, že člověk se má milovat když chce - jenže až budete mít třeba 3 děti, nebo dvě jako teď já a poměrně brzy po sobě tak to poslední co budeš chtít je vášnivý sex bez ochrany jen proto, aby to neztratilo na spontánnosti :o) Fakt :o)

Děkuju vám všem co držíte palečky Apolence na středu. Určitě vás budu informovat, jak to dopadlo.
Dobrou noc
Ed

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
19.4.04 02:05

Ed,
velký fotky prostě jsou STRAŠNĚ drahý. On je vlastně drahý už ten materiál.. nás stálo jenom zvětšit NAŠÍ (námi vyfocenou) fotku na 24'' x 36'' $90.00 (tj. bez rámu, bez práce fotografa atd…)

No s tím sexem - já nad tím teď hodně přemýšlím, protože s prckem se vůbec k něčemu dostat - tj. abychom nebyli sami utahaný, nechtěli volný čas raději využít k nějaké činnosti kolem domácnosti a ještě prcek bezpečně spal někde, kde se nenacházíme my (protože nám při sexu radostně „fandí“) - to je fakt skoro zázrak… a když už se přihodí zázrak, tak ho „zkazit“ tím, že „dneska ne, dneska nemůžeme“ :-))) Ale máš pravdu - ono je to jiné, když VÍME, že nám další prcek nevadí, i když bychom raději o pár měsíců později; a jiné je to, když má člověk šklebouny dva a ví, že třetí takhle brzy byla více méně živelná katastrofa :-)))

No s tím příkrmem - jestli je Daisy jinak spokojené miminko, které v noci spinká, tak bych se tím asi taky netrápila… si myslím, že spousta těch rad a nařízení ohledně dětí je jen od toho, aby si je rodič přečetl, zvážil - a pak se zařídil dle svého miminka a svého instinktu. My máme tak strašně spokojené a šťastné miminko od té doby, co nekojím, že bych (na základě takové té až skoro násilné propagace kojení) nikdy nevěřila, že je to možné :-)))

 • Nahlásit
95
19.4.04 10:38

Ahoj holčiny,

tak jak jsem říkala, od té doby co nám doma spustili ten internet byla jsem tu snad už dvacetkrát -chichi.Konečně se mi taky podařilo vložit do galerie pár fotek. Chyba byla v tom, že byly všechny moc veliký a neprošly.Musela jsem je teda trochu poupravit a různě ořezat, ale snad to nebude vadit.
Ediku, Denýsek je Denis. Původně jsem opravdu chtěla Danečka, ale najednou se s nimi roztrhl pytel a to mi dost vadilo. Pak jsme přišli na jméno Denis a bylo rozhodnuto.Ed, moc mě mrzí, že je Daisy tak často nemocná.Je to otrava pro dospěláky a natož pro takovýho pidičlovíčka.Doufejme, že si to vybere všechno teď a pak už bude jen a jen zdravoučká.
Chtěla jsem se někoho z vás zeptat, zda máte zkušenosti se spaním mimo domov. Příští týden jedeme kamarádce na svatbu a jsme tam všichni ubytovaní do druhého dne. Zatím jsem s malým nespala mimo domov a tak se trochu bojím, jestli mu to nebude vadit, jestli usne a tak. Tak jestli jste to už někdo prubnul prosím, písněte jaký to mělo dopad na mimčo. Máme docela zajetý režim a tak se bojím, abych mu to celý nerozhodila.Probíraly jste tu antikoncepci,tak já se hlásím do klubu nechráněných.Teda jediný čím se chráníme je to,že si prostě dáváme bacha.MS jsem zatím nedostala a kojím tady dost a tak se na to tak trochu spoléháme.No a kdyby náhodou mělo přijít mimčo nevadilo by to. Teda neplánujeme ho takto brzo,ale samozřejmě by bylo chtěné a vítané. Každopádně plně souhlasím s Ed, že až tu budou běhat mrňousové dva(tedy jestli), tak už by to asi vadilo trochu povícero,kdybych zjistila, že jsem těhotná.No ale jak říkám, zatím spoléhám na to kojení.Tak a už musím končit. Prdísek (tak mu často říkáme,protože jako malinkej šíleně trpěl prdíkama) se hlásí o slovo a už ho to nebaví hrát si samotný.Mějte se moc hezky.
Ahojky Pískle+Denis

 • Zmínit
 • Nahlásit
1186
19.4.04 15:31

Ahojte holky,

jsem tu jen na skok, protože vůbec nestíhám. Matyáškovi totiž definitivně lezou zoubky. Už jsou vidět pod dásínkama. Má tam takové bílé čárky, tak doufám že to nebude trvat moc dlouho a prořežou se. Dneska jsem totiž spaly stylem půl hodinka spánku, 1 hodinka pláče. A jestli se někdo dokáže alespoň trošku vyspat, když spí 4× půl hodiny s přestávkami, tak já bohužel ne. Také podle toho dnes vypadám. Nevím nevím, pokud to bude trvat dlouho, tak to mamce asi nezvládnu dodělat. On totiž nespí ani ve dne a je stále protivný.
A k eání. Má z toho průjmík, takže zácpa nás momentálně netrápí.

Tak se mějte a pište ať je co číst.

Simunka

PS: zítra jdeme na půlroční prohlídku, tak pak napíšu míry. A když budete hodné, tak vám napíšu i ty moje. To budete koukat. My jsme si teď při volbě Miss z nich dělali s manžílkem srandu. Kdybych tam totiž nakráčela s mými mírami, tak bych musela vyhrát. Ty tintítka by se za mnou ztratila a nikdo by je neviděl. Byla bych tam jen já a nějaké tyčky.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
19.4.04 19:33

Pískle,
Tom spal mimo domov když jsme byli na horáách. Měli jsme sebou cestovní postýlku, v které normálně spí doma přes den; ale myslím, že i bez ní by se to zvládlo - nejdůležitější je zkusit zachovat váš režim a rituály; vzít mu sebou jeho povlečení, jeho hračky atd. Tom se hrozně radoval, když jsme mu rozložili jeho gym (taková deka s hrazdičkou) a mohl si hrát se svými hračkami.
Myslím, že je taky důležité, aby byl s vámi - náš Tom je s námi ochoten absolvovat téměř cokoliv - jen pokud má mámu a tátu v dohledu a v pohodě (tj. smějeme se na něj - např. když jsme ho namáčeli do jacuzzi, tak byl z toho děsně vyvalenej, ale když viděl, že my se smějeme a radujeme, tak se uklidnil).

 • Nahlásit
1177
19.4.04 20:15

Ahojky!

Doufám, že se pak fotečkama pochlubíš. Jsem mooooooc zvědavá:)
Tak ty máš chuť na nějakou změnu? To taky dobře znám. Prostě to příjde a neodejde, dokud nepřehodím aspoň jednu skříň:) Ale v našem pidibytečku to stejně moc nejde:)
Já jsem si dnes po obídku kapku schrupla a probudila jsem se v 15.15 chi chi. To jsem teda vstala s tím, že musím jít ven s Montym, jinak bych se otočila a pokračovala:)

Mějte se nádherně
pááá Montik

 • Zmínit
 • Nahlásit
687
20.4.04 15:13

Ahoj holky!
Tak jsem se konečně zase dostala k počítači. Měla jsem fofry, protože Sofinka měla od soboty horečky, kašel a rýmu, chtěla, abych byla pořád s ní a Matýsek chtěl to samé (ten naštěstí nic nechytl), takže jsem nevěděla, kam dřív skočit. Dneska už je Sofinka v pořádku, bez teploty, jenom ještě pokašlává, ale už má chuť k jídlu a řádí tady jako černá ruka, je vidět, že už je jí dobře a příšerně se doma nudí. Matýsek si už taky sedá, navíc teď místo aby lezl po čtyřech tak se zvedne stalem napnuté ruce, napnuté nohy, zadeček pěkně nahoru a takhle se snaží „pochodovat“, je to docela sranda pohled, ale podle mě to pro něj musí být strašně únavná pozice. Kojení už začíná být jen takové symbolické - večer před spaním, případně v noci pokud se Matse vzbudí a ráno po probuzení. Přes den na to nemá čas, s flaškou můžu pochodovat za ním, ale při kojení by musel být chvíli v klidu a to přeci nejde, že? Já to vidím, že ještě tak měsíc, dva a odmítne kojení úplně, ovšem zase na druhou stranu jsem teď kojila skoro dva a půl roku (ještě i na začátku těhotenství s Matýskem), čistého času tak dva roky, takže mě poměrně potěší vzít si taky jinou podprsenku než mateřskou na kojení. Manžílka myslím že též. Jinak MS mi zatím nedorazila (při Sofince asi po 6-ti měsících), asi je to tím, že Mates už teď sice nepije často, zato vydatně, takže mám hormony pořád dost nahoře. Prakticky hned po šestinedělí jsem začala brát Excluton, takže to může být i tím. Třetí mimčo sice určitě chceme, ale takhle rychle ne, to bych si už vážně neužila ani jednoho z těch rarášků. Když jsme měli jenom Sofinku, tak jsme se řídili podle plodných dnů atp. a ejhle, přihlásil se Matýsek, takže vzhledem k tomu, jak jsem „chytlavá“, radši to teď jistíme. Mám nějaké nové fotky, takže je musím předat bráchovi, aby je příští týden vložil do galerie, mně nějak blbne scanner, takže sama je odeslat nemůžu. Jo, abych nezapomněla, tak Matýsek vážně mává, když se mu řekne ahoj nebo pápá tak zvedá ručičku (někdy to tedy spíš vypadá, jak když hajluje). Taky říká něco jako mame nebo meme, takže si to hrdě překládám jako máma, ovšem nevím, jestli by mladý pán s tímhle výkladem souhlasil. Včera mi volala máma, že u naší chaloupky dodělali plot, přivezli postele a místní truhlář vyrobil dvířka nahoře a dole u schodiště. Tak to jsem moc ráda, hned ten další týden vyrážíme pálit čarodějnice, jezdili jsme i než to bylo hotové, ale musela jsem pořád hrozně hlídat Sofinku, aby mi někam nezdrhla. Ještě chybí linka do kuchyně, jenom taková jednoduchoučká, a chalupa je OK. Se sestřenicema už jsme si rozdělili víkendy a svátky, kdy kdo pojede, aby nás tam nebyla vždycky taková horda, takže pohoda.
ED: Chudinka Daisinka, snad jí ten kašel brzo přejde. Ed, máš holky pojištěné i v Čechách? Máma (doktorka-plicařka) říká, že má poslední dobou spoustu pacientů Angličanů, kteří využívají toho, že jsou ženatí nebo vdané s někým z ČR, platí si tady zdravotní pojištění a vždycky když přijedou, tak se nechají zkontrolovat od hlavy k patě, tvrdí, že tady mají mnohem kratší čekací dobu na vyšetření a že celkově jsou spokojenější. Třeba by stálo za to nechat Daisy „zkouknout“ i tady. Navíc - dělali jsme to tak i s Luisem - když jsme byli venku a potřebovali jsme nějaký lék,který tady hradí pojišťovna a venku ne, tak ho máma napsala, vyzvedla a nám ho poslala.
SIMUNKA: Tak konečně se dostávám k tomu, abych ti poblahopřála ke krátkým vlasům!!! Teď zvažuju ostříhání taky, vlasy mi sice moc nepadají, ale vůbec mi nedrží žádný účes, tak myslím, že něco kratšího by bylo zvladatelnějšího.
MARTINAV: Koukám, že máme hodně podobné nápady na vycházky - hostivařský lesopark, potom Matějská, teď jste zase byli v ZOO, kde jsme se my potulovali o Velikonocích. Jednou se snad někde potkáme, ne?
Tak, to jsem se ale rozepsala!Teď poletím nacpat Matýskovo oblečení, já nevím jak to ten kluk dělá, ale já se můžu uvitírat k smrti a stejně se vždycky zašprajcuje někde pod nějakou postelí, pod topením atp., kde se mu zdaří ušpinit se. V tomhle směru byla Sofinka vždycky víc „holčičkovatá“, ne tak hrr, ale Mates má přímo povahu výzkumníka, takže ho pořád odněkud tahám.Všechny vás zdravím, mějte se krásně a ať každý den objevíte nějaký ten nový pokrok (či poLEZ).

Jindra + šelmičky

 • Zmínit
 • Nahlásit
1400
20.4.04 17:16

Ahoj holky,

takže hlásím další výkon - Daisy od včerejška sedí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sice ne sama, sama to ještě z lehu do sedu neumí, ale když jí po:,–(ím, tak obstojně drží zádíčka rovně a vydrží i 15 minut, než se začne kácet do strany či dopředu :o)

Opravdu rozdíl od minulého týdne, to ještě neseděla vůbec a když jsem to s ní zkusila, tak buď hned spadla do strany nebo padala rovnou dopředu, ale teď šikulka sedí a jak ta je spokojenáááááááá !!!!!!!!!!!!

Teď spinká, tatínek si hraje s Polinkou a já jdu měřit závěsy. Máme jedny hodně dlouhé, které jsme měli ve starém bytě v obýváku, kde byli francouzké dveře.
Teď jsme je neměli kam díky tomu, že máme samá malá okna pověsit, ale mě v té přestavovací mánii napadlo je nechat zkrátit a dát si je k nám do ložnice :o)
Takže jdu měřit o kolik je necháme zkrátit a paní švadlena, co pracuje ve škole nám je za čokoládku zkrátí :o)

Abych nezapomněla, zítra tu nebudu, takže dnes bych ráda popřála:
MIGUELCE k zítřejším narozeninám!!!!!!
Miguelko, hodně zdravíčka, lásky a štěstí a radosti ze života přejeme !!!

Zatím prchám a možná se tu objevím večer
Páááááá
Ed

 • Zmínit
 • Nahlásit
237
20.4.04 19:15

Ahojte,

Tak se vám hlásím po týdnu, abych vás informovala o tom, jaké drama jsme minulý týden prožili.
Myslím, že v úterý jsem vám tady psala, že Matýsek je nemocný, že má zúžené průdušky. To jsme ještě s manželem netušili, co se bude dít. Ve středu byl Matýsek ještě jakž takž, říkala jsem si, že to asi trvá den, než ty sirupy začnou zabírat. No ale ze středy na čtvrtek v noci už se mu začalo špatně dýchat a ráno už jsem mazala na obvod, protože když jsem ho viděla, polil mě studený pot. Při nádechu se mu úplně propadal hrudníček a bylo vidět, že mu není nejlépe. Jakmile ho doktorka prohlédla, okamžitě řekla sestře, ať píše hospitalizaci a volá rychlou záchrannou službu. A v tu chvíli si asi dovedete představit, co se dělo se mnou. Začala jsem brečet, navíc jsem opravdu nevěděla, co se děje, protože mě doktorka neinformovala. Matějovi dali něčeho dýchnout a pak jsem ho šla obléknout. V čekárně mu dávali ještě kyslík. Záchranka tam byla do 5 minut. Nikomu to nepřeju, jet sanitou, za zvuku sirén, není žádný zážitek. V nemocnici, jakmile si ho na dětském odd. převzali, začal kolem Matýska humbuk. Já jsem ho jen svlékla a stála opodál a koukala na ten chaos a řvala a řvala. Nejhorší bylo koukat se na to, jak na něm leží 6 sester a snaží se mu vzít krev?.hrůza. Mezitím dorazil i manžel. Poté ho dali na JIP a mě konečně doktorka řekla, co se vlastně stalo. Takže Matýsek měl akutní laryngitidu s výraznou inspirační dušností, což je laicky zánět hrtanu. Dýchací trubice mu otekla, a protože je tak malinký, měl tam malý průchod na dýchání, proto se dusil. Bála jsem se, aby to nebyla alergie, ale ?naštěstí? to bylo virové (to zjistili samozřejmě po těch krevních testech)
Další šok na mě čekal, když jsem se zeptala, jestli s ním můžu v nemocnici zůstat. Ale nešlo to, protože neměli volné lůžko, snad prý v pátek. Takže jsme vyřízení odešli k manželovým rodičům (bydlí pár metrů od nemocnice, takže jsme u nich přespali, kdyby něco). Odpoledne jsme se šli na našeho chlapečka podívat a ten pohled se mi zaryje hluboko do paměti. Ležel v postýlce, ručičky přivázané, napojen na infúzi. Naštěstí spinkal.
Samozřejmě, že jsme nikdo celou noc nespal a ráno v 9 už jsme mašírovali opět do nemocnice. To už byl vzhůru a bez infúze. Chvíli jsme ho pozorovali z chodby a opět se mi chtělo brečet. Sestra ho tam něčím krmila, později jsem zjistila, že to byl tvaroh (málem mě trefil šlak ? to poprvé. Podruhé, když jsem ochutnala čaj, který pil?.byl sladký jako cecek).
Doktor řekl, že už je stabilizovaný a že se uvolnilo lůžko, tudíž tam s ním mohu zůstat Spadl mi kámen ze srdce a zaplať pán Bůh, že jsem tam s ním mohla být. Když jsem tam viděla, jak tam malá miminka, která tam jsou bez rodičů, chudinky pláčou, měl by z toho Matýsek asi trauma na celý život. Naštěstí mi dovolili tam mít ten náš košík, což byla velká výhoda, jelikož v tý hnusný postýlce Matýsek nebyl ani minutu, jen v noci.
Takže jsme na antibiotikách, v nemocnici jsme pětkrát denně inhalovali a dnes nás propustili. Musí mít vlhko, zvýšenou polohu a do tří dnů jdeme na obvod na kontrolu. Chystám se, že si paní doktorku poddám, jak to, že to takhle podcenila. Sám pan doktor v nemocnici říkal, že u takhle malých dětí je to o to víc nebezpečné. A pokud mě nepřesvědčí o tom, že pochybila, rozloučím se s ní a přejdeme k jinému pediatrovi.
Jo a ještě něco. Za to, že si platíme zdravotní pojištění, jsem tam nemocničního měla jen kojeneckou vodu. Jinak vše ostatní jsem měla své. I Sunar. Protože když jsem si šla k sestře pro ?příděl?, nechápala jsem. Normálně se na 150ml dává 5 odměrek, já dostala dvě!!!!!! HOLKY, NEKECÁM. A ta strava taky stála za to?.fuj
Holky, za těch pět dní jsem zhubla pět kilo a opravdu to nikomu nepřeju. Je to šílený, když vidíte toho malýho bezbrannýho človíčka, jak chudáček neví, co se s ním děje.
Jo a ještě bojujeme s podáváním medicínky. Matýsek už moc dobře ví, když jdu na něj se stříkačkou, co ho čeká. Dávkuju mu to po částech, protože jinak by se z toho poblinkal. Navíc má z těch léků chudák průjem, ale to je prý normální, to prý bývá.
Do fotogalerie jsem dala pár foteček z nemocnice. I když nebylo Matýskovi dobře, dokázal chvílema lumpačit a se všemi od uklizeček až po doktora byl velký kámoš.
Takže maminy, hlídejte své miláčky a při sebemenším podezření, že Vaše děťátko špatně dýchá, nebojte se zavolat záchranku. Já už jsem taky vyškolená a příště už to určitě nedopadne tak, jako teď.
Posíláme všem mimískům pohlazení.
Lucka a Matýsek

 • Zmínit
 • Nahlásit
1400
20.4.04 20:08

Luci !

Tak jsem si pobrečela - četla jsem ten tvůj příspěvek jedním dechem a ulevilo se mi až když jsi psala, že už je na tom Matýsek líp…
Takové drama.
Samozřejmě že si to dokážu představit a právě snad už jen z té představy mi bylo smutno a jako by špatně od žaludku.

Museli jste si prožít tolik strachu a Matýsek chudáček bezbranný určitě taky.
Ještě že už je to za vámi, ale teda tu postel pro vás mohli sehnat, protože já bych za to, že s tím děťátkem zůstanu bojovala.
Být bez něj muselo být ještě horší než pohled na to, jak je na kapačkách a bezbranně tam leží.
To, že pro malého volali záchranku musela být taková poslední kapka a nedivím se že jsi plakala. Já bych řvala jak želva a snad i hysterčila…

Achich ouvejíček, takové trápeníčko - tfuj tfuj tfuj, ať je Matýsek brzy zdráv a NIC takového vás už nepotká.

O paní pediatrička opravdu měla vědět líp a něco takovéhlo snad rozpoznat ! Člověk doktorům někdy věří a pak když to dopadne takto, tak to musí být těžké tuhle důvěru ztratit.

Držte se a napiš hned jak se prďolkovi uleví. (Dudlá dudana? Dají se totiž koupit takové dudlíky, do kterých se ta medicínka dá nalít a mimča pak tu medicínku „vysají“ z toho dudlíku.....) Třeba by to ulehčilo podávání medicínky.

Moc pusinek (očištěných od bacílků)
posílá
Daisy, Polly a Ed xxx

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
20.4.04 21:49

Ahoj holčinky,
tak prvně gratuluju Lucce, že je Matýskovi lépe. ´Uplně mi leze mráz po zádech. Na průjem při antibiotikách pomáhají kapky Hylak - Terezka na to taky trpěla, tak si to nech napsat, možná jsou i volně prodejné - vlastně to není lék, ale takové ty „správné bakterie“, které antibiotika vybijí a tělo je potřebuje rychle zpět.
My jsme včera měli doma také jedno drama. Předem píšu, že jsem úplný idiot - ale třeba vás některé varuju a uchráním před podobným průšvihem. Evička je ještě malá a tak přestože máme vysokou židličku, nejlépe se mi krmí v autosedačce položené na židli, protože to je v takovém mírném záklonu a pěkně papá. Tak včera večer ji krmím na noc kaší a zazvoní telefon. Tak /no říkám, idiot! / já od ní odejdu a ten telefon zvednu - v autosedačce je připoutaná - a je to moje mamka - tak si povídáme, Terezka zrovna dokoukávala na videu Hledá se Nemo z půjčovny - a vtom se ozve hrozná rána - já jsem zařvala něco sprostého - praštila telefonem a letěla do kuchyně, která je s obývákem propojená takovým tím obloukem - a tam na zemi leží autosedačka a někde pod ní řvoucí Evička - jak jsem ji tam chvilku nechala na té židli samotnou tak sebou asi mlela a mlela a sedačka se po milimetrech posouvala až se převážila a spadla - a Evička v ní jako malá želvička v krunýři. No, krve by se ve mně nedořezal! Sedačku jsem obrátila, Evičku vyndala, pláč hned přestal a začala se smát!! Do toho se Terezka strašně rozplakala, že se Evičce něco stalo, že určitě spadla přímo na hlavičku, že nám umře /!!!/, chtěla jsem vypnout to blbé video, ale nějak se zasekl ovladač a nešlo to a do toho ze sluchátka křičela mamka, co se to u nás děje… No, nikomu bych vám to nepřála. Evička je naštěstí úplně v pořádku a nemá dokonce ani bouli ani modřinu, nedovedu si to vysvětlit, ale zřejmě ta sedačka nejdřív spadla na to držadlo, které bylo sklopené jako za její hlavou, a ztlumilo ten náraz. Večer byl úplně v pohodě, dojedla kaši, vykoupala se s úsměvem, vypila mléko z lahve a šla spát. V noci pak nějak víc plakala /hlásíme se k bezzubkám, ale myslím, že už je to nadosah/ a já jsem ji ¨/zcela proti svým zá:,–(ám/ vyndavala z postýlky a chovala a líbala a zkoumala, jestli je v pořádku, ale vše bylo OK stejně tak jako dnes, takže to asi dobře dopadlo. Holky, asi jsem strašně blbá, ale jestli by to napadlo některou z vás - nenechávejte mimi v sedačce na židli, kdyžtak na zemi, tak se snad nemůže nic stát. Ještě teď se klepu.
Jinak Ed, soucítím s tebou a Apolenčinou školkou, já, když jsem vedla Terezku první den do MŠ, tak jsem řvala jak želva, a Terezka šla vesele, a paní ředitelka říkala, děti tu pláčou na začátku vždy, ale brečící maminku, to jsme tu ještě neměli… Ale on je to takový ten první krok od nás … a pak už budou další kroky… škola a taneční a pak se budou vdávat… No, taky mě to vzalo.
Jinak, Evička se houpe na kolínkách, případně dělá jakési kliky, kolínka se pokouší posouvat dopředu a občas i maličko popoleze dopředu, ale mnohem častěji dozadu a pěkně ji to dopaluje. Sudy ale válí obratně a tak se dostane kam potřebuje. Nejmilejší činnost - skákat na nohách, pro nás je to fakt posilovna, urdžet ji rukama, když chce skákat třeba půl hodiny… V sedě vydrží /když se mi ji podaří do sedu zlomit - ona chce STÁT!!/ chvilku, pak spadne buď do strany nebo do zadu, jakmile ucítí za zády jakoukoli oporu, třeba jeden gram, okamžitě padá s důvěrou nazad, což jí umožní prohnout se v pase a přestat sedět a vzpírat se do stoje a STÁT!!Říkáme jí Pakoušek, protože je to takové malé pako, opravdu nevydrží bez pohybu ani chviličku.
Tak to je zatím od nás, prosím, opatrujete svá štěstíčka lépe než já,
vaše Uši

 • Nahlásit
382
20.4.04 21:52

Ahoj holky,

já jsem nějaká rozlítaná, čtu teda pravidelně, ale nestíhám nic napsat, tak teď jenom krátce.

LaBouche, při čtení tvého komentáře mi šel mráz po zádech. Člověk by to radši stokrát zažil za to svoje miminko, než to nechal prožívat jeho, že? Ať je Matýskovi brzo dobře, a hlavně ať vás už nikdy nic podobného nepotká!

MartiV - byla jsi minulý týden na masážích? My jsme opět nemocný, takže jsme nemohli. Snad ten třídílní kurz doděláme do patnácti :-). Už chodíš na ty Světýlka?

Já bych skoro zapomněla vám říct dnešní úžasnou novinu. Dneska v půl druhé říkám manželovi, ať mi půjčí svůj mobil, že zavolám ségře, jak se má. Měla ho vypnutý. A za půl hodinky volal můj táta, že ségra porodila přesně ve 13:30 zdravého chlapečka, 2700g, 48cm. Jmenuje se Tomášek. To je telepatie, co? No, a představte si, že je to její třetí porod a z těch tří úplně nejdelší. A to se to prý zkracuje. Tak už má Klárka tři bratrance :-).

Já letím, v sobotu dělám zápich, tak se jdu zase učit.

Mějte se holky krásně a posílám pohlazení mimískům

Kačkač + Klára (sedmiměsíčňák)
PS : Ed, gratuluji Daisynce k sezení!

 • Zmínit
 • Nahlásit
MaK
5063
20.4.04 22:01

Ahoj holky,
tak jsme po výtěru zjistili,že má Kity nějakýho streptokoka v krku.Ale prý se to ničím neléčí,pokud je bez teplot.
Se stěhováním je to čím dál komplikovanější.Vyřízení stavebního povolení prý bude trvat dva měsíce!Takže se tam teď nastěhujem a až budem moct přestavovat,tak vyhodíme starý nábytek,nastěhujem se k mamce a pak si teprv pořídíme nový.Čeká nás to příští týden.

Luci,hrozně mě mrzí,že jste takhle nemocný.Pěkně jsem si tu pořvala.Muselo to být fakt strašný.Ale hlavně,že už je to za vámi.Budem na vás moc myslet,ať se Matýsek rychle uzdravuje.

Ed,Daisinka je šikulinka šikovná.
Máš pravdu,je fakt hrozný vidět,že miminko něco trápí.A to to naše zalepené očičko nic není proti Matýskovi.Ježiš,je mi ho tak líto:o((
Jsem zvědavá,jestli Daisy pomůže od kašle ta tvá mléčná abstinence.Doufám,že jo.
IKEU mám taky docela z ruky-přes celou Prahu.Ale to mi nebrání v tom,být tam každou chvíli:o)

Simunko,miss byly strašný.Takový chrtky!
Ať se vám co nejdřív prožežou ty zoubky a práce ti jde rychle od ruky.

Pískle,se spaním mimo domov taky žádné zkušenosti nemám a zajímá mě,jak to probíhá.Ale snad to nebude tak strašný,když spousta holek jezdí s mimčama na dovolenou a nemůžou si to vynachválit…

Mějte se krásně a hlavně buďte zdraví.
Monika a Kristýnka

 • Zmínit
 • Nahlásit
220
20.4.04 22:30

Ahoj holky, tedy vy mi dáváte!

Já cetla ty komentáre od zadu, takze jsem cetla, ze byly nejaky problémy, ALE!!

Lucko, mne bylo pri cteni tveho prispevku hrozne. Muselo to pro vas byt strasne, pro chlapecka taky, tak na vas moc myslim, at uz je vse v pohode. Tfuj tfuj.

Usi, tvoje historka je tedy taky desiva. Ja mam obcas Mateje v lehatku na stole v kuchyni, kdyz varim. Obcas ho umi pekne rozhoupat, takze s touhle vymozenosti tedy koncim. Tak hlavne ze to dobre dopadlo. Ten pohled musel pro tebe byt taky lekanec, jojo.

Moniko, tak vas trapi streptokok. Jouva jouva, no, snad to bude dobry.

Kackac, na masazich jsme byli, bylo tam straaaasne miminek, docela hukot. Ta treti cast mi prisla takova nejspabsi :-( Skoda, ze jste ale nebyly.

Ed, tak Daisy uz haca :-) Nas MAtej se porad kaci, no neco jak si popisovala drive u Daisy. Ja ho tedy moc sedet nedavam, nejak po tom ani netouzi (netusi, jaky je to zuzo), on je ted ve fazi - mamo nos me, nebo uvidis jak umim rvat. A mama nosi a nosi a hraje si a lezi na dece na brise, aby synkovi ukazala, jak je to senzacni :-))) Jo, ty ceny fotek jsou tedy fakt super, hehe.

piskle, my s Matejem byli prvne mimo domov v 8 tydnech a od te doby uz nekolikrat (3× na horach, mnohokrat u nasich, u tchyne) a nes to dobre. Jak radi Simunka, je dobry mu pripomenout domov. My vzdycky bereme „spinavy“ prosteradylko a perinky (spinavy ve smyslu, ty co mame natahany), jeho hracky a postylku (spi taky v cestovni i doma). Bravali jsme i koupaci kyblik, aby nebyl v soku treba ze sprchy, ale ted uz se nas plavacek vykoupe kdekoliv, i v hotelove sprse. Hlavne se toho neboj a nebud nervozni, to miminko to pozna, mamko :-))

Dneska jsme meli posledni plavani v malem bazenku a prechazime na vetsi. Matej uz se potapi a vubec mu to neva. Pred ponorem se nadechne, zavre ocicka a pak uz jen vykulene kouka, co to jako na nej zkousim. Byl tam s nama tatik a natacel a fotil. Tak se tesim na fotecky.

Tak holky paaaa
Martina a matik

 • Zmínit
 • Nahlásit
61
21.4.04 10:34

ahojte.
Uz som tu davno nebola. prispevky pravidelne citam, no nestiham pisat.
Dnes rano som citala nove prispevky a nedalo mi nereagovat.
LaBouche- to je hrozne,cim ste museli prejst. aj ja som amla zimomriavky po celom tele a do oci sa mi tlacili slzy.Chudatka moje. Hlavne ze uz je Mytysek v poriadku. Ja mam jednu kamosku a ona ma uz 15roceho syna, ten maval taketo zachvaty chronicke. Pamstam si ich. bola to vzdy hroza.No Matko z nich vyrastol . Pomohlo mu aj more.Ked bol ale mensi, naucil sa, ze mu pomoze injekcia a ze sa hlavne vzdy musi ukludnit psychicky a nepodliehat panike.
Usi- aj pri vasom prispevku som trpla. Co mi to robite kocky?? Taketo napory na nervy hned z rana?:-))
Ale nie.Tesim sa, ze to dopadlo aj u vas dobre a ze sa nic vazne nestalo. Nech nas taketo nehody vsetky zdaleka obchadzaju.
Ed- gratulujeme k sedeniu. Tak uz aj Daysinka objavila kuzlo hacania? Aky dobry vyhlad zrazu,ze Daysi?:-))) A Apolenka ako zvlada skolku?Snad sa jej tam paci s detickami aj dvakrat tyzdenne.
Inak u nas nic nove. Simi papa na obed polievocku alebo taku hustejsiu zeleninku s maskom.Na olovrant skusam ovocie, no to jej velmi nesmakuje. A vecer kasicky ryzove s ovocim. Tak tie miluje. Robim jej ich s jablckom dusenym, alebo nastruhanou hruskou(tu nemusi) alebo bananikom.
Noci mame take vselijake. Po polnoci som hore tak zo 5krat. Takze sa nestazujem:-)
Simi je nas diablik. Po styroch lozi uz bravurne, pohybuje sa po celom byte. Stoji v:,–(e kde sa to len da. Najme ak ma motivaciu. Dvd, ktore moze zapnut, Kazety, ktore moze porozhadzovat. Svadobne fotky v ramikoch,co som musela dat uplne hore na skrinu:-( Tv , ktory moze sledovat zo spodu.....
A este sa musim pochvalit, ze dnes rano a to 3× za sebou zatlieskala. Hned som sa prebrala. No ked som jej zacala hovorit tap-tap-tapusky, tak prestala a zacala sa smiat. No budeme sa to odteraz hrat castejsie. A mame novinku. Simi vykrikuje na ulici z kocika. Tak hlasno, ze sa vsetci okoloiduci smeju. A uz sa takto rozkrikovala aj v elektricke. Vsak nech ju vsetci pocuju.No cela elina sa smiala:-)) Aspon nemali pochmurne myslienky:-)
Zelam vam pekny den, nech vam robia vase drobceky radost a posielame im pusinku X A hlavne nech su zdravucke!!!

Miriam a Simi 7a pol m

 • Zmínit
 • Nahlásit
237
21.4.04 19:07

Ahojky maminy,

Tak jsem volala naší dětské lékařce, tak zítra se jdeme ukázat. A taky si s paní doktorkou, jak už jsem psala, pohovořím. Dneska chudáček Matýsek celý den problindil a prokandil. Četla jsem vedlejší účinky těch antibiotik a je to nevolnost,průjem a zvracení.Tak se zkusím zítra zeptat doktorky, jestli to má brát dál nebo co. Je mi ho našeho broučka tak líto?.asi toho moc nepřibere, když jde všechno hned ven. Ach jo, už aby byl zdravý.
Na internetu jsem našla perfektní odkaz o dětských nemocech ?www.stripky.cz/nemoci/dychani.html, tak vám něco z toho ?předávám?, abyste v případě nejistoty věděly, co a jak. Přemýšlím, že to vezmu ukázat i paní doktorce, o laryngitidě se tam píše, aby se ?poučila?.
Náš Matýsek ještě ani neleze, ani nesedí. Když to tady čtu, jak ostatní mimískové jsou šikovní, jsem trošku smutná. Ale říkám si, že až to jeho tělíčko bude chtít, určitě to příjde samo.Zubáky máme zatím dva, ale horní dásnička je pěkně nateklá.
Ach jo, už abychom byli vyléčení.
Tak se mějte fajn a zase brzy
Páček
Lucka a Matýsek
PS:jen tak v rychlovce jsem projela komentáře a holky díky moc za podporu.Zítra podám informejšn, jak jsme dopadli.
papa

KAŠEL

 • nejčastější příznak onemocnění u dětí, u onemocnění dýchacích cest se objevuje prakticky vždy.
  Příznaky:

? odmítání potravy ? teplota ? ztížené, zrychlené dýchání Častost a hlasitost kašle nemá vliv na závažnost onemocnění.
Léčba: ? klid ? dostatek tekutin ? chladný, vlhký vzduch ? čaje proti kašli ? suchý zábal krku ? mírní bolest
Kdy volat lékaře: ? v prvním roce života by měl vyšetřit lékař každé dítě ? kašel trvající déle než 2 měsíce s malými přestávkami ? kašel se během tří dnů nezlepší

RÝMA - RHINITIS
Virové onemocnění nosní dutiny
Příznaky: ? vodnatý hlenovitý nebo hnisavý výtok ? je někdy doprovázeno teplotou a kašlem ? omezené dýchání nosem ? je nepříjemné hlavně u novorozenců a kojenců ? může probíhat akutně - do 4 týdnů, nebo chronicky - příznaky přetrvávají déle než 8 týdnů
Léčba: ? klid ? odsávání hlenu (odsávačkou ? lze koupit v každé lékárně, smotkem vaty nebo buničinou) ? vlhký, chladný vzduch ? před jídlem a spánkem použít nosní kapky ? kojencům nosík vytírat kapkami ? nekapat ? bolestivá kůže od smrkání pod nosem ? mazat krémem ? podložit madraci pod hlavou
U kojenců je rýma nebezpečná.
Jak vytírat nosík u kojenců: ? Pevně přidržet hlavu dítěte ? Krouživým pohybem navlhčeným smotkem vaty, buničiny ve vodě, v heřmánkovém čaji navlhčíme zaschlý hlen ? Nečistoty odstraníme pak suchou vatou ? Kapky a masti ordinuje lékař ? nesmějí být podávány často a dlouho, protože mohou nosní sliznici poškodit

ANGINA - ZÁNĚT MANDLÍ ? zánětlivé zduření krčních mandlí a jejich okolí. Je to onemocnění způsobené bakteriemi, viry, kvasinkami, plísněmi
Příznaky: ? teplota ? bolest v krku, polykací potíže ? zduření krčních uzlin ? červené, zvětšené mandle, někdy s bílými čepy nebo povlaky
Léčba: ? klid na lůžku ? antibiotika ? kontrola tělesné teploty ? kontrola u lékaře po dobrání léků ? dostatečná rekonvalescence ? nejméně týden, dobrat léky ? suchý zábal krku ? mírní bolest
POZOR!
Neléčená angina může mít závažné následky na zdraví dítěte ? zánět ledvin, postižení kloubů, srdce.

ZÁNĚT HRTANU - LARYNGITIDA ? závažné onemocnění dýchacích cest, většinou virového původu.
Příznaky: ? pomalu vznikající dušnost v pozdních večerních hodinách ? chrapot, pískavé dýchání ? štěkavý kašel ? obtížný nádech ? vysoká tělěsná teplota do 39° C
Léčba: ? okamžitě k lékaři, nemoc se může rychle zhoršovat ? chladný, vlhký vzduch ? přehodit mokré ručníky přes židli ? zklidnění dítěte
POZOR!
Laryngitida je vážné onemocnění, které vyžaduje okamžité vyšetření lékařem, protože může vést k ohrožení života dítěte ? dochází k otoku a k omezení průchodu vzduchu, dítě se může udusit. Včasně léčená laryngitida dobře reaguje na léčbu, dítě je zdrávo do několika dnů.

ZÁNĚT PRŮDUŠEK - BRONCHITIDA
Většinou virového původu, má různé formy ? od lehkých po závažné dlouhotrvající onemocnění. Bývá obvykle komplikací virové infekce např. rýmy, chřipky. Zánět působí na sliznici průdušek, v průduškách se hromadí hlen, který dráždí ke kašli.
Malé děti vykašlaný hlen nevyplivují, ale polykají a může vést ke zvracení a bolestem břicha.
Příznaky: ? dítě může mít 2 ? 3 týdny rýmu a pak se teprve projeví zánět průdušek ? teplota ? kašel ? záchvaty kašle ? různé stavy dušnosti
Léčba: ? klid ? kontrola tělesné teploty ? vlhký, chladný vzduch ? dostatek teplých tekutin ? čaj ? sirupy, kapky proti kašli ? dlouhodobá rekonvalescence
Kdy volat lékaře: ? trvají-li potíže déle než dva dny ? vysoká teplota ? dušnost ? vykašlává zelenožlutý hlen

ZÁPAL PLIC - PNEUMONIE
Většinou virového původu, má různé stupně závažnosti dle příčin a věku dítěte.
U malých dětí bývá příčina šíření infekce s horních cest dýchacích.
Příznaky: ? teplota ? únava ? kašel ? různé stupně dušnosti ? závažnější průběh, než u zánětu průdušek ? zhoršení stavu nemocného dítěte ? zrychlené, obtížné dýchání
Léčba: ? nutné RTG vyšetření ? je.li nález na RTG snímku, je nutná hospitalizace na dětském oddělení ? lehčí případy ? domácí léčení s pravidelnými kontrolami ? kontrola tělesné teploty ? podložit dítěti matraci pod hlavou ? dostatek tekutin ? většinou předepíše lékař ATB
Kdy volat lékaře: ? má-li dítě příznaky nemoci

ZVĚTŠENÁ NOSNÍ MANDLE
Nosní mandle je součástí obrany organismu před infekcí. U opakovaných infekcí se může zvětšit.
Příznaky: ? chrápání ? časté buzení kvůli dýchacím potížím ? dýchání ústy ? nosový hlas
Léčba: ? vlhký vzduch v pokoji ? poloha na boku nebo na břiše ? mírné příznaky ? není nutná žádná léčba, mandle se sama zmenší ? silné příznaky, nebo časté infekce ušní ? operativní odstranění
Kdy volat lékaře: ? trpí-li dítě silným chrápáním ? potíže s mluvením ? časté ušní infekce

NACHLAZENÍ

 • je kapénková infekce horních cest dýchacích
  Příčina:

? viry

Příznaky: ? únava ? rýma ? kašel ? otok sliznic ? zvýšená teplota
Léčba: ? proti nachlazení virového původu není cílená léčba ? zmírňují se jen příznaky - léky proti kašli, horečce, nosní kapky ? dostatek vitamínu C ? v pokoji vlhčí vzduch, chladno
Kdy volat lékaře: ? pokud příznaky trvají déle než 5 dní ? neklesá horečka ? s nemocným kojencem vždy

SENNÁ RÝMA ? je to alergické onemocnění ? alergická reakce vzniká následkem působení pylů rostlin - nejčastěji sou to pyly trav a méně časté sou pyly stromů ? k projevům onemocnění dochází pouze v období květu těchto rostlin - na jaře, v létě a na počátku podzimu ? obtíže se opakují každý rok v přibližně stejnou dobu a trvají 1-2 měsíce ? různí jedinci mohou být alergičtí na několik různých pylů v různém stupni ? alergie se může s věkem stupňovat a přecházet v těžší alergická onemocnění - např. průduškové astma
Příčiny: ? alergická reakce je nepřiměřená reakce organizmu na běžný podnět. ? dispozice pro vznik alergie je dědičná
Příznaky: ? projevují se brzy po kontaktu nosní sliznice s příslušnými pyly ? postihuje nosní sliznici a oční spojivky ? pocity šimrání až pálení v nose ? záchvatovité kýchání ? zhoršená nosní průchodnost ? hojná vodnatá rýma ? dochází k překrvení spojivek, pálení v očích a slzení ? často jsou i celkové příznaky ? pocit únavy, pocit plnosti v hlavě, zrychlení srdečního tepu, třesavka ? u těžších forem - ztížené dýchání až dušnost
Průběh: ? pacient se dostane do kontaktu s látkkou, na kterou je citlivý ? organismus se nepřiměřeně brání a spustí kaskádu dějů, které vyvolají vlastní alergickou reakci ? dojde ke zduření a zarudnutí nosní sliznice ? vznik vodnaté sekrece - rýmy ? v krvi těchto pacientů zpravidla dochází ke zvýšení hladiny příslušné protilátky a zmnožení určitého typu bílých krvinek, které tuto protilátku tvoří ? impuls, který vede k alergické reakci, je setkání alergenu (pylu) s určitou protilátkou příslušnou pro daný alergen. Tím se , které vedou k uvolnění tkáňových působků, které spustí . Při ní dojde ke a ). .
Léčba: ? k potvrzení diagnosy je nutná návštěva specialisty ? ke stanovení pylu, který je alergenem, se provádějí kožní testy, při kterých se měří velikost zarudnutí po injekci testovacích roztoků do kůže ? léčbu pak zpravidla určí alergolog
Kdy navštívit lékaře: ? objeví-li se uvedené příznaky
Prevence: ? dispozice ke vzniku nemoci je dědičná ? výskyt onemocnění stále stoupá ? jak zabránit vzniku onemocnění u zatím zdravého není jasné ? nejjednodušší prevencí je vyhýbat se příslušným pylům ? klimatická léčba ? někdy je nutná změna pracovního zařazení pacienta

ZÁNĚT NOSOHLTANU
Příčiny: ? infekce ? může být součástí rýmy nebo chřipkovitého onemocnění ? může být jednou z prvních známek zarděnek nebo příušnic
Příznaky: ? nechutenství ? bolest při polykání ? zarudnutí v krku ? bolest v uchu ? mírně zvýšená teplota ? zduřelé mízní uzliny na krku ? u malých dětí může být bolest břicha
Léčba: ? dostatek studených nápoů ? mixované jídlo, aby se dítěti lépe polykalo ? kontrola teploty ? léčbu určí lékař, případně předepíše potřebné léky
Kdy volat lékaře: ? dítě má silné bolesti v krku a obtížně polyká ? bílé čepy na mandlích ? má vysokou horečku ? má vyrážku ? vypadá celkově nemocné

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
21.4.04 20:25

Ahojda holčiny,
tak vám jdu písnout co je u nás nového, co umíme a co máme. Umíme zase spoustu nových věcí. Předevčírem se Sára vztekala a přišla u toho na to, že když zabere, tak stojí na všech čtyřech. Takže teď to dělá pořád a udiveně se dívá pod sebe kam zmizelo bříško, případně pouští slintáky na zem a dělá loužičku, kterou pak rozmatlává. Minulý čtvrtek měla po koupání takový hlad, že se chytla za nohu a premierově si ji strčila do pusy. Není troškařka, takže žádné decentní ožužlávání palečku, ale skoro půl chodidla. A měla z toho děsnou psinu. Tak to by byly naše nové dovednosti a teď to horší. Máme šestou dětskou nemoc. Od minulé středy byla Sára děsně uplakaná a protivná, takže jsem přepokládala, že se dočkáme nějakého toho tesáku (zatím jsme bez). Když se v sobotu v noci přidala vysoká horečka, tak jsem se v tom jen utvrdila a pohřbila naději, že budeme mít to štěstí a jednoho rána se z čista jasna probudíme se zubem. Jenže horečka byla i další noc a přes den zůstávala zvýšená teplota. Takže v pondělí ráno jsem naklusala k doktorce a ta mě vyvedla ze zubního omylu. Po zubech ani vidu ani slechu, jen lehce zarudlý krk. Prý počínající infekce horních cest dýchacích. Moc se mi to nezdálo, protože rýmu neměla a že by kvůli bolení v krku takhle vyváděla, to se mi taky nezdálo. Už jsme přestáli horší chřipajzny s úsměvem na tváři. V úterý ráno už bylo po horečce a tak jsem si oddychla, ne na dlohou. Do odpoledne byla Sára samý pupínek na hlavičce, obličejíčku a hrudníčku. Do rána se to ještě zhoršilo, takže jsem ráno po akrobatickém výkonu nachytání Sářiny moči do skleničky vyrazila opět k dr. No a diagnóza zní šestá dětská nemoc. Vyrážka prý nesvrbí, „jen“ kolem očiček a pod plenkou a do týdne sama zmizí a u dětí tohoto věku je to zcela běžné onemocnění. Tak jsem zvědavá. No a taky máme ekzém. Manžel je alergik a atopik už od mala, takže jsme s tím tak trochu počítali, ale docela mě to rozhodilo. Udělal se nám pod kolínky - zezadu asi před čtrnácti dny a v pohodě na to zabírala indulona, ale teď s tou nemocí se to zhoršilo, takže jsme vyfásli antibiotikovou mastičku a doporučení nepodávat lepek do roka nebo ještě dýl. Teď jdu sondovat co to vlastně máme za chorobu.Mějte se fajn a ať jdou všechny nemoci kolem mimísků velkým obloukem.
Pa Miguelka a Sára (skoro 8 měsíců).
P.S. Br, teď jsem si přečetla zprávu, že v Liberci někdo unesl desetidenní holčičku. Kočárek se našel, ale prázdný. To je hrůza.

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
21.4.04 20:33

Teď jsem v rychlosti prolétla komentáře a nedá mi to ještě nereagovat.
Takže ED obrovská gratulace k sedícímu miminku.
LUCKO hlavně ať už je jen a jen líp a tohle si nemusíte víckrát zažít.
Teď už fakt pa nebo mě z toho účtu za telefon klepne pepka.
Miguelka

 • Zmínit
 • Nahlásit
687
21.4.04 20:36

Ahoj Lucko!
Moc doufám, že bude Matýsek rychle v pořádku, chudáček malinkej takovéhle trápení! A nebuď smutná, že ještě neleze a nesedí, ono to přijde. Sofinka taky dělala všechno později než dneska Mateo, on má velký stimul v tom, že chce být pořád s ní a tak se snaží Ale neboj, ono to lezení přijde a až ho budeš znovu a znovu tahat zpod kanape, budeš vzpomínat na dny, kdy ležel a nikam neutíkal jako na něco úžasného (hi, hi). Hlavu vzhůru a mějte se krásně ty i Matík,
Jindra + šelmičky

 • Zmínit
 • Nahlásit
MaK
5063
21.4.04 21:56

Ahoj holky,
teda teď je nějaký blbý období.Tolik nemocných!!Tak ať se broučkové brzy uzdraví.
My jdeme zítra k paní doktorce ukázat krk,protože minule ho Kity měla trochu zarudlý.Doufám,že už je to dobrý.Taky jdeme na kontrolu na to oční,očičko už vypadá v pořádku,doufám,že se to už nevrátí.
V sobotu u nás vypukne to stěhování.Teda jak já to přežiju bez internetu,než nám tam zapojej pevnou linku,to fakt nevim…
La Bouche,z toho,že Matýsek nesedí ani neleze si vážně nic nedělej.My jsme na tom stejně:o).Však oni na to přijdou a pak se budem divit:o).Doufám,že se Matýskovi brzo uleví,teď si to všechno vybere a pak už bude zdravý jako řípa.
Holky,to s tím uneseným děťátkem je hrůza:o(((.Opatrujte svoje zlatíčka a nenechávejte je nikde před krámem!
Tak já se musim jít chvilku věnovat manžílkovi,papa,
Monika a Kristýnka
PS:Ed,myslela jsem dnes na Apolenku,jak zvládla svůj velký den.Doufám,že se jí ve školce líbilo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1186
21.4.04 21:57

Ahojte holky,

tady se tedy děje věcí. Nestačím číst a soucítit s vámi a hlavně s vašimi miminky. Jenže opravdu nemám čas takže podrobněji se ozvu až to dopíšu(mám pocit že to nebude nikdy a že potom už budu počítač tak nenávidět, že bude za trest pěkně dlouho vypnutý). Ale určitě se k tomu někdy dostanu.

Teď vás chci jen informovat že opět nevím Matyáškovi míry a váhu, protože on na té váze prostě nebude a já i sestřička jsme to po pár minutách marného boje vzdaly.
Proto vám napíšu alespoň mojé míry. Možná vás potěší, protože ty vaše jsou proti mým jistě o dost lepší.
Nadruhou stranu jsem nááááááádherně souměrná. A taky mám prsa jak vrata a přiznejme si hubenost je sice fain, ale já občas koukala na ty lépe vyvinuté a záviděla. Ale opravdu jen občas. Holt člověk je tvor bláznivý a většinou nejvíce touží po tom co zrovna nemůže mít.

Takže:
103, 81, 103

No tak jsem se přiznala a ještě se přiznám k povelikonoční váze. Je to opět 72kg. Já ale nevěším hlavu, protože do konce června těch 6 kg snad zhubnu.
A ty dvě kilča jsou opravdu dost poznat, protože jak jsem zhubla, tak si toho všichni všimli a teď mi zas každý říká že jsem ztloustla.

Ahojte Simunka

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
22.4.04 08:07

Ahoj holky,
s tím psaním jsem ostuda, já vím…ale zato poctivě čtu komentáře:))))))

Tak na půlroční prohlídce jsem se moc nepochlapili…Kuba řval jak tygr (byl ospalej)…měří 72cm a váží 8,34kg!S tím spánkem je to jak na houpačce…jedna noc dobrý (což znamená kojení 3× v noci pak ho dát do postýlky a on v klidu bez řvaní usne)…a pak dalších 5 nocí hrůza (kojení 6-8× za noc)..a celoou noc cucá mámino prsa a chraň bůh ho někdo odtrhnout! Jinak úspěšně lozíme, no teda spíš se kloužeme na čtyřech po plovoucí podlaze a žvatláme gaga, baba a brrrrrrr:)
Marti, co se týče toho, že je Kuba rád na břichu…jo to máš pravdu, rád je, ale myslíš si že se sám přetočí ? ani náhodou!Začne hlasitě volat a já musím naklusat a přetočit ho:)Pak už je vysmátej!

Ještě jste v minulém deníčku načali téma :menstruace…Já ji dostala cca 2 měsíce po porodu, ale pak jsem začala brát EXluton a víc kojit a od té doby se už neobjevila!Když se to stalo první měsíc, tak mě manžel hnal k doktorovi jestli nejsem těhotná:)

Simunko, míry máš úžasný!…Hlavně ti závidím ty prsa:))))Já se tolik těšila,že až budu těhotná a kojící tak že si jich užiju…ale mám s bídou tak 89cm:((((((((

Fuj četla jsem teď komentáře o nemocných miminkách a stojí mi hrůzou všechny vlasy:((((((

Tak holky fuj fuj…ať se ty bacily vyhýbají miminkům i nám!!!!!

MarťulaR-2

 • Nahlásit
Anonymní
22.4.04 08:09

jsem sklerotik..zapomněla jsem taky napsat, že jsme bezzubý:(Sice už kvůli těm probdělým nocí , zub vyhlížíme od února, ale zatím nic!:(((((

MarťulaR-2

 • Nahlásit
1400
22.4.04 13:05

Ahoj holky!

Mám pro vás novinku, tím jak jsme si o tom začaly psát jsem to asi přivolala a od včerejška menstruuju !!!!!!
Nebo - li surfuju červenou vlnu (jak se to říká zde v Anglii he he). … a já doma neměla NIC - jen pár po porodních vložek - či spíš vložisek, to jsou ty velikánské ! A to bylo včera - když jsem měla jít za pár hodin s Polinkou na vyšetření očiček ! Panika hadra :o)
No nic jiného než si vzít toho vložana mi nezbylo, ale nic příjemného teda, nadávala jsem jak krtek, že to musím dostat zrovna dnes (takže nakonec po 7. měsících - slušný výkon, ale mohlo to ještě chvilinku počkat, že jo? ) a při první příležitosti jsem si koupila tampony. Ach ta úleva.

Konečně jsou vysvětleny ty záhadné stavy nevolností, plačtivosti, bolení bříška a hlavně výbušnosti. Byla jsem a pořád ještě jsem jako sopka, soptím na manžu kudy chodím a jen vybuchnout…Takže bych spíš měla změnit svůj nick z EDINA na ETNA.

No takže tak - zdá se, že s příchodem jara přišla zpět i má plodnost a teď si fakt musíme dávat pozor. Od příštího měsíce začínám zkoušet Personu, teď jsem to prošvihla, ale kdo to mohl vědět, že mě ta ms takto překvapí?

Holčinky, nevím kolik budu mít časo tohle dopsat, takže honem narychlo ještě o nás a k vašim komentářům se dostanu asi až zítra, protože většinou píšu po večerech a já jdu dnes večer na dámskou jízdu.

Kontrola u očaře dopadla tak, že prý ano, trošičku šilhá a ano, na to jedno (pravé) očko hůře vidí do dálky, takže - musíme čekat dalších 6. týdnů než nás objednají na nějaké další vyšetření - dobrý co? A to jsem si myslela, že tohle JE to vyšetření co potřebujeme - více méně to bylo stejné jako to vyšetření co už podstoupila. Ach jo. No co se dá dělat, takže další čekání, ale brýlky asi potřebovat bude.

Ale udelali jsme Apolence radost a na ceste domů jsme uviděli obchod s těma malýma dřevěnýma domečkama na zahradu, takže jsme tam vlítli a díky super cenám jsme jí jeden koupili. Je nádherný, dovezou nám ho zhruba za 4 týdny, už se moc těšíme.

Daisy je v sezení už profikule, skoro nepadá a teď už může sedět i ve velké židličce na krmení (tam je i teď a hraje si s velkýma knoflíkama :oD ) a vypadá strašně vyspěle a sladce.
Abych nezapomněla, byla jsem s ní v úterý u DR. aby si poslechla její plíce (a podle toho co psala LaBouche, je opravdu lepší nic nezandbat) ale teda - čekala jsem v čekárně 45 minut a pak jsem dostala takovu mladou doktorku, totální tele, nevěděla co dělá a nakonec jsem odcházela po půl hodině o nic moudřejší, takže jsem se objednala znova k mé Dr., ale problém je ten, že má čekací dobu delší a nejdříve nás mohla objednat až za 3. týdny :o( Takže další čekání, ale já potřebuju vědět, že malá nemá astma, protože kašle jen v noci a opravdu příšerně,což je prý známka astmatu :o(

Jo a Daisy včera měla trošičku manga, takže alespoň něco :o) A taky je objednaná za pár týdnů na preventivní test sluchu a vážení apod. Takže vážit jí teď nepůjdu a počkám až na ten test. Má to 14. května.
Očařka říkala, že i jí máme nechat v roce zkontrolovat zrak, když je ta oční vada v rodině, ale na to máme ještě čas, tak nechci moc myslet dopředu na to, že by i Daisy měla něco s očičkama.......

Apolenka jde zítra do školky na celý den, jé já jsem nervozní ! V pondělí bylo vše supr, tak snad to tam zítra těch 6 hodin vydrží !

Včera večer mě popadl nějaký šílený pocit prázdnoty, bylo mi hrozně smutno, nevím proč, snad proto, že ten čas tak rychle letí, a měla jsem potřebu se k jednomu z mých děvčátek přitulit. Daisy spala jak špalek a tu jsem budit nechtěla, tak jsem ukradla z postýlky Apolenku, manžu vystrčila do obýváku a tulily jsme se krásně až do rána. A moc to pomohlo - ona je takové tulítko, obejmula mě, jednou rukou hladila mé vlasy a druhou mě hladila po hrudi a jak jsem poslouchala jejímu hlubokému oddychování a nasávala vůni jejich vlásků tak jsem poklidně usla a ráno už byly všechny chmury pryč.

A já prchám, stačila jsem si alespoň přečíst, jak se máte vy, moc vás všechny zdravím a napíšu zase hned jak to půjde.

Vaše
ETNA :o) xxx

 • Zmínit
 • Nahlásit
237
22.4.04 17:28

Ahojky holčiny,

Tak jsme byli u paní doktorky. Jela jsem tam až na 13hod, kdy má poradnu, nechtělo se mi ráno ještě do toho chladu. Paní doktorka Matýska poslechla a já jsem se jí ještě jednou optala, jak to, že došlo k tomu zhoršení. Vysvětlila mi, že holt některé děti se vyléčí a některé chytnou virus jako Matýsek a pak už to jde rychle. Dostali jsme jiný antibiotika (ty samý, co dostával v nemocnici v kapačkách),berou se po 12hod a o 0,1ml méně. Tamty se braly po 8 hod., ještě kapsličky na uklidnění střev, aby už neblinkal a neprůjmoval a čípek první pomoci. To kdyby náhodou se ten jeho stav opakoval, že by začal špatně dýchat, tak než by přijela záchranka nebo jsme dorazili do nemocnice, tak aby se neudusil. Ptala jsem se, jestli je pravidlem, že se to může opakovat, tak bohužel potvrdit ani vyvrátit to nelze. Takže jsem rozhodla, že se s bratránkem, který je pravděpodobně původce naší nemoci, asi holt stýkat nebude (byli u nás v sobotu před Velikonocema a v neděli jsme se všichni opět sešli u manželových rodičů, takže si všichni kromě ní myslíme, že to chytil od malýho.Sice to potvrdit nemůžeme, ale asi je to tak). Švagrová je totiž pěkná blběna, protože ten kluk není pořádně doléčený. Ona s ním vydrží doma dva dny a pak už s ním zase lítá po všech čertech, takže v klukovi to pořád chrčí a není 100% vyléčený.
Edit ? Matýsek dudlíka dudá, ale když mu ty léky dám, tak má otevřenou pusinku, meducínu nespolkne a pak se mu z toho zvedá žaludek a dudlat nechce. Tak jsem mu to zkusila dát do Sunaru, ale nepochodila jsem.Sehnala jsem i ten dudlíček, co jsi psala, ale ten mezulán to prostě pozná a dudlíka vyplivne. A překvapilo mě, že nebyl drahý ? 30 Kč. Tak holt budeme muset bojovat dál. Zkusím mu to dát na lžičku. Musíme to holt do neděle vydržet.
Tak holčiny, letím poklidit kuchyň. Mějte se fajn, opatrujte sebe a štěstíčka.
Pa a pusinky posílá
Lucka s marodem
PS:to s tím uneseným miminkem to je hrůza. Ale teď říkali v rádiu, že už ho našli, pravděpodobně ho unesla duševně nemocná žena.

 • Zmínit
 • Nahlásit
237
22.4.04 17:29

To jsem ještě já.
Dala jsem pár foteček do galerie a na rodinu.
Tak páček
Lucka

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
22.4.04 20:50

Zdravím vespolek,
teda já se překonávám, jsem tu každý den a dnes dokonce píšu komentář, který okamžitě odesílám a ne jako vždy opožděně o několik dnů.
ED - Děkuji moc za gratulaci. Do teď jsem měla narozeniny ráda, ale když mi včera můj taťka přál vše nej k čtvrt století, tak mě lehce zamrazilo a když to potom korunoval můj pubertální bratr prohlášeními, jako že jsem stará rachejtle a úplně out…, tak mě přepadla depka. No jo, ale bude hůř že jo.:o))) A chci se zeptat, pomohlo Daisy to homeopatikum na kašel?A ještě, moc ráda, pokud dovolíš, bych viděla tvoje fotečky na Rodině. řekneš mi kde to najdu a jak na to? Děkuji, děkuji.
LUCKO-Už jsem ti sice k tvému hororovému zážitku psala včera, ale to jsem to ještě neměla pořádně přečtené. Takže ještě jednou, je mi hrozně líto co jste si museli zažít. Je to jako kdybys popisovala moji nejhorší noční můru. Ale hlavní je, že jste to přestáli, nestalo se žádné neštěstí a co nevidět budeš mít zase zdravé vysmáté mimčo. To ti ze srdce přeju.
A teď si musím kapánek postěžovat na tu moji drahou polovičku. Včera jsem měla nejen narozeniny, ale i tříleté výročí svatby (před třemi lety jsem dostala k narozkám od manžílka jako dárek svatbu, to bylo překvápko a vskutku originální dar :o)) Sice jsme to oslavili už předem, protože manža včera pracoval, ale i tak jsem já duše romantická nachystala kolem vany svíčky, šampíčko, nalíčila si líc, vyčesala vlas, vyzula se z tepláků… No a když přijel v noci domů z práce, tak jsem mu nejdřív musela samozřejmě vylíčit tu Sářinu chorobu, protože s námi nebyl u dr. A víte co jsem se dozvěděla, že za to že to chytla můžu já a musím na ní dávat větší pozor. Prý bůh ví kde s ní lítám a tak. Přitom dobře ví, že mezi děti se absolutně nemá šanci dostat, protože bydlíme na vesnici, sice kousek od města, ovšem na jakékoliv miminkovské aktivity naprosto chudého, takže jediná možnost kde to mohla chytit je před čtrnácti dny u dr. na očkování proti obrně a nebo prostě někde v supermarketu na nákupu. A já jsem prý vinna.Takže veškerá romantika skončila tím, že jsem práskla dveřmi od koupelny (což normálně nedělám), napustila si vanu a připuštěla si vzteklé slzy. Tím, že jsem se urazila jsem ho dorazila úplně, takže se demonstrativně odtěhoval na gauč do obýváku a ráno dělal jako že nic. Já tentokrát hodlám vytrvat a držet bobříka mlčení ještě alespoň dnes. Aby viděl, že nejsem bábovka, no ne? Omlouvám se, že sem cpu naše rodinné drámo, ale jsem fakt vytočená. Docela mě včera pobavil výrok psaný vedle u Brusinčat, cituji:Pane, dej mi moudrost, abych pochopila muže,dej mi lásku, abych mu odpustila, dej mi trpělivost na jeho nálady, jen mi nedávej sílu, nebo ho zabiju!
Tak to by bylo pro dnešek vše. Jo vlastně ještě ne. Naše zlato má novou dovednost. Umí se regulérně oplazovat. Je to roztomilé pokud to zrovna neaplikuje na největší drbnu a čarodějnici naší rodné hroudy a nebo na mě, když jí ve tři ráno vysvětluju, že má spát.:o))Tak jdu přelouskat co jste tu od včera natropili a zapadnu do postele.

Tak pa a mějte se jenom a jenom krásně.
Miguelka a Sára (skoro osmiměsíční)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
22.4.04 21:45

Ahoj holčiny,
tak jsem to tu zas nějak v rychlosti přečetla a zas částečně zapomněla, co jsem četla… Miriamina Simi je fakt čiloušek, to se nevidí. Se Simunkou cítím - taky kilo shodím, dvě naberu, zlobím se na sebe, že to nedovedu dotáhout do konce, každé ráno začínám dietu, ale v poledne končím, protože mám hlad… Manžel se mi smál, že držím nugetovou!
Byla jsem na té imunologii - řekli mi, že Evičky snížená imunita může být také vývojová, že ty hodnoty nejsou nulové, ale nižší, což může být jen vývojem, ale může to něco znamenat. Že když je teď delší dobu zdravá, nebudou s tím nic dělat, ale výhledově se zopakují ty testy z krve před nějakým větším očkováním živou vakcínou v 15.měsících, aby případně nebyly komplikace. Jinak žádné alergie potravinové ani jiné jí zatím nezjistili. Lepek doporučili nedávat pro jistotu do 1 roku.
JO!!! A dnes se hlásíme k zubatkám !!! Je krásnej maličkej dole v pusince a našla ho… opět maminka! Doufám, že tentokrát už opravdu dostanu na šaty - za Terezčin první zub jsem nedostala nic.
Tak zatím ahojky, Uši

 • Nahlásit
Anonymní
23.4.04 04:25

Miguelko,
je mi do toho prd, ale co „vyhraješ“ tím, když budeš mlčet? OK, bobříka mlčení - a komu to prospěje - vašemu prckovi? vašemu manželství? Ano, trestání partnera mlčením je účinné, opravdu ho tím raníš a navíc ho uvedeš do zmatku (chlap obvykle neví, co tak hrozného provedl). Ale je ranění partnera to co chceš? Oko za oko, zub za zub? Je manželství o vzájemném trestání? O máchání čumáčku v loužičce jak neposlušnému štěněti????? Je tvůj manžel opravdu vychovávané štěně a ty „pán“?
Nebo je tvůj partner a zasloužil by si vysvětlení, PROČ se vlastně zlobíš?
Promiň, ale tyhle hrátky mi přijdou velmi nebezpečné - a kromě toho značně - nedospělé… aby ses jednou nedivila, až si tvůj muž najde ženu, která ho bude brát jako muže a chovat se k němu jako k muži a partnerovi.
sally

 • Nahlásit
328
23.4.04 09:29

Ahojte, kočky!
Len som sa zastavila informovať, ako pokračujeme s Noemkou a nešťastným pasením koníčkov. V prvom rade ďakujem za povzbudenie.
No, nemáme nič nové, na neurológiu sme mali ísť v stredu, ale v utorok mi doktorka malú úplne neočakávane zaočkovala, takže sme to museli zrušiť, fakt som si nevedela predstaviť, ako ju tam budú naťahovať s boľavými nožičkami, chudinku :-/ Takže výsledky zatiaľ žiadne nemám, no a pasenie je tiež zatiaľ pasé :-) Teda nadšená z toho nie som, aj keď stále verím, že je to do veľkej miery lenivosť a truc, lebo na nej vidno, že neplače tak naozaj, ale sa jeduje a hlavičku akoby násilím tisne do podložky, aby sa jej ju ani náhodou dvihnúť nepodarilo. Ale je pravda, že ani na rukách si stále hlavičku pevne neudrží, len keď sa pozabudne, to jej to zrazu ide - z čoho tiež usudzujem, že to bude aj lenivosťou.
Ale priznám sa, má už 14 týždňov a s každým ďalším týždňom sa moja nervozita stupňuje :-(((
Tak pá, pusu detičkám, váš denníček hltám stále rovnako nedočkavo :-)

Lulu + Noemi

PS: Je možné, že má proste ťažkú hlavičku? Pretože najmä na fotkách to vidno - má veľmi guľaté líčka a druhú bradičku a oproti telíčku to vyzerá, akoby mala hlavu fakt obrovskú :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
687
23.4.04 12:53

Ahoj Lulu!
Já myslím že návštěvou u neurologa nic nezkazíš, ale pravděpodobně to opravdu bude jen nechuť zrovna tohle dělat, zvlášť když píšeš, že když se zapomene, tak hlavičku udrží. Mě zase dělalo starosti, že se Sofinka, když byla malá, nechtěla otáčet z bříška na záda. Vždycky řvala a nic, přetočit jsem ji musela já. Jednou jsem ji ale pozorovala, když ona mě vidět nemohla a ejhle, ono jí to šlo jak profesionální gymnastce. Byla to jen lenost a divadýlko, které předváděla přede mnou. Proč by se obtěžovala, když jsem jí mohla otocčit já, že? Tak se neboj, všechno bude určitě v pořádku.
Ahoj,
Jindra + šelmičky

 • Zmínit
 • Nahlásit
687
23.4.04 12:56

Ahoj všem!
Máme za sebou prohlídku v osmi měsících, všechno je ok, tak jen nahlásím údaje:
váha: 8500 g
délka: 72 cm
hlava: 45 cm (proto mu jsou všechny kšiltovky po Sofince malé!!!!!!)

Dneska by se měly ve fotogalerii objevit fotky ze Sofinčiných narozenin, tj. z února. Mějte se krásně a užívejte si sluníčka,
Jindra + šelmičky

 • Zmínit
 • Nahlásit
220
23.4.04 21:16

Ahoj Lulu,
můj Matěj pásl koníky až ve 4 měsících a kousek!!!! Taky se mi zdála obrovská jeho hlavička :-)) No na bříšku se mu moc nelíbí dodnes, ale občas pochopí, že je to jinej pohled na svět a chvíli si i vydrží hrát.

Naše doktorka byla spokojená, protože vždycky před ní tu hlavu hrdinně držel, já jí říkala, že to je jen náhoda, ale ona byla spokojená......že prý to stačí.

Měj se
martina

 • Zmínit
 • Nahlásit
220
23.4.04 21:24

čau holky,
hlásíme se k marodícím a to oba. Matěj má kašel a rýmu (ale jen tak malonko) a mě bolí děsivě krku a celý tělo. Skoro ho chudáčka neunesu a on by se zrovna chtěl tolik tolik chovat… No a to jsem ještě včera byla v posilovně a potom na vínku (kdo pamatujete Lucku s Matějem st. tak jsem byla s ní a její Matik už chodí - za pár dní mu bude rok). Zítra jedeme na výlet ke známým, tak snad to přežijem.

Tak paaa, v neděli v novém deníčku, napíšu ho hned jak se vrátíme, snad vyjde ještě v neděli.

Martina

 • Zmínit
 • Nahlásit
237
24.4.04 21:18

Ahojky,

Tak se nám pěkně pokazilo počasí, ještě, že jsme nemocní a ven nemusíme.
Matýsek už přestal zvracet, zato ještě kandí a dneska se nám k tomu přidala vyrážka, což je další z vedlejších účinků těch antibiotik. Tak už aby bylo pondělí, zítra o půlnoci dostane prďolka naše poslední dávku. Jo a taky z toho kandění má chudáček červenej zadeček. Sice mažu a myju a mažu a myju,ale výsledek žádnej.
Taky spánek pořád žádná sláva. Od včera byla u nás moje mamča, tak si našeho nespáče dnes ráno vzala, abych si mohla ještě dvě hodinky bez přerušení pospat.
Tak se mějte krásně, já letím do pelíšku, než se Matýsek opět probudí.
Lucka.
PS:Dala jsem do fotogalerie jednu fotečku, kde jsou vidět krásně Matýskovi zoubečky.To už byl nemocný, a to jsme ještě netušili, co nás čeká.
Tak pa a hezkou dobrou klidnou noc

 • Zmínit
 • Nahlásit