Těhotenství je krásná věc

Těhotenství

Chci vám popsat pocity a průběh mého těhotenství. O dítko jsme se s přítelem vůbec nesnažili a ani nepočítali s tím, že by měl na svět přijít náš Románek. Asi rok jsem nebrala antikoncepci a najednou nepřišla menstruace. Chytala mě panika, co se děje.

Když jsem byla mladá, doktor mi řekl, že nemůžu mít děti, byla jsem z toho smutná a myslela si, že mě kvůli tomuhle nebude nikdo chtít. Když jsem se seznámila s mým přítelem, na dítě jsme vůbec nemysleli, řekla jsem mu, že děti mít nemůžu a pochopil to. Chodili jsme spolu a bylo nám dobře. Jednoho rána jsem šla na normální prohlídku a přítel se nabídl, že půjde se mnou, ať nejdu sama. Čekali jsme dlouho, než nás vzali na řadu :( Pak, když přišla řada na mě, tak jsem byla jak přibitá, protože jsem se bála, že mi tam dr. zase něco řekne a já budu smutná. Pán doktor mě vyšetřil a řekl: Tak a tady něco vidím, jste těhotná. V tu chvíli jsem měla zatmění, protože jsem nevěděla, jestli si dělá legraci nebo to myslí vážně, tak jsem se ho znovu zeptala: myslíte to vážně? A pan doktor řekl: Ano, myslím to vážně jste těhotná a jste ve 3 měsíci.

Když jsem šla z ordinace, motala se mi hlava. Přítel se mě zeptal, co se děje, že jsem zbledla a já jsem mu řekla: jsem těhotná. Myslela jsem, že to nevezme a odejde ode mě, ale on mi jen řekl, neboj, to se zvládne, nějak to uděláme, pryč ho dávat nebudeme. Pořád jsem měla strach, protože jsem bydlela u rodičů a ty mi dříve řekli, že když otěhotním, tak jdu z baráku, tak jsem se bála. Když jsme přišli domů, tak jsem řekla, že prohlídka byla v cajku, že to nic vážného není, řekla jsem, že mám zánět. Jenže to bylo chvilkou času, dokud to babička nepoznala, řekla jsem jí, že jsem jí ale, ať to nikomu neříká. Tajila jsem to dosti dlouho, bylo mi jasné, že to neututlám. Když jsem šla na brigádu k mamce do práce, naznačovala jsem jí, že jsem těhotná a že mám těhotenskou průkazku, ale ona mi nevěřila. Když jsem skončila ráno z prací, ukázala jsem jí doma průkazku, v té chvíli mi řekla, jak dlouho? Tak jsem jí odpověděla, že 3 měsíce.

Řekla jsem jí, aby to neříkala tátovi jenže oni pak jeli do Králík a řekla mu to. Když přijeli, ležela jsem, bylo mi blbě, tak potom, když přišli dovnitř, na mě táta koukal a zeptal se, jsi zdravá? A mně bylo hned jasné, že mu matka řekla, že jsem v tom tak jsem mu řekla: Tati, pojď si sednout a promluvíme si o tom. Táta řekl, dobře, alespoň někdo tady má rozum tak jsem si s ním o tom promluvila, bylo to hrozné, jelikož mě to všechno vyčítal, že nemáme finance na to, abychom živili mrňouska a že nemáme kde bydlet a tak. V 7. měsíci těhotenství jsme se s matkou pohádaly, tak mě vyhodila ven, byla docela ještě zima, byl sníh, tak přítel přijel a vzal mne sebou k němu domů. Po několika dnech matka volala, ať se vrátím, ale já jsem řekla, že se vracet nebudu, že se s ní nechci pořád hádat a že je to takhle je lepší. Od té doby nás otravovali pořád, až před několika dny nám dali pokoj.

Hodnotilo 14 lidí. Score 1.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  01.10.12 06:47

Ahoj. Tak já Ti teda nevím. Nadpis mi absolutně neodpovídá s obsahem textu. Čekala jsem, že si tu přečtu něco hezkého až třeba do času porodu, ale připadá mi to jako „úryvek“ z jednoho nešťastného týdne, který je i poměrně zmatený.
Prosím, neurážej se, ale přijde mi to, jako by to psala ani ne 18.ti letá holka. Ku všemu nechápu, kde by lékař mohl vzít verzi v Tvém mládí, že nemůžeš mít děti. Pokud vím, dělá se na to spousta testů a pochybuji, že by je u Tebe dělal předčasně. Ano, mohl třeba zjistit, že budeš mít problém s otěhotněním, nebo robě udržet, ale říct, že nebudeš moci mít děti?? :nevim: To se mi nezdá.

Každopádně přeji Tobě, dítěti hodně zdraví i štěstí a následné udobření s rodinou - není nic hezčího, než být za jedno.

Neuvádíš ani svůj věk, co konkrétně studuješ, celkově Tvou situaci, takže se k reakci Tvých rodičů nemohu vyjádřit.. Třeba jsi jen zbytečně paličatá. Každý rodič se s tím smiřuje jinak (hlavně s ohledem na věk dítěte).

 
susana-escorpio
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.10.12 06:52

Teda podle nadpisu jsem cekala jiny obsah denicku.. A nejaka pointa? Presto preju, at to zvladnete a miminko je zdrave!

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 01.10.12 09:09

Přiznám, že i já jsem čekala deníček s trochou optimismu, nebo alespoň s dobrým koncem.

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 01.10.12 11:07
:think:
 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 01.10.12 12:05

Hatla matla… nějak jsem to nepochopila :-O kolik ti je? kdy rodíš? není tam nic konkrétního a člověk si ztoho moc nevezme :-/ :|

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 01.10.12 12:13

Divnej deníček. A autorka propdává věci na bazárku co byli jejímu malýmu malý nebo něco. Takže že by už rodila?

 
susana-escorpio
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.10.12 13:39

@kabelitka Za tři bodýčka, mičku a overálek 300 Kč, no fíha… To já nakoupím za 100 - 150 Kč..

 
andrea555
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 01.10.12 15:46

Heledte když to nechcete číst tak to nečtětě nikdo se vás o to neprosí :zed:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 01.10.12 15:54

A jakpak to vse dopadlo? :-)

 
circus
Extra třída :D 11324 příspěvků 01.10.12 16:51

Hele já si to chtěla přečíst, protože mě zaujal nadpis Těhotenství je krásná věc. Dozvěděla jsem se akorát, že jsi nechtěně a nečekaně otěhotněla, tajila jsi to a pak ses kvůli tomu pohádala s „rodiči“, kteří tě vyhodili z domu na mráz. Takže ten nadpis je myšlen ironicky nebo to bylo fakt tak krásné?

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 01.10.12 17:08

Slečna si vylila zlost na mém deníčku, to není správné jednání. :poblion:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26459 příspěvků 01.10.12 20:16

Jsi nejaka agresivni, mela by si byt v tehotenstvi trochu nad veci…
A rodicum se nediv, podle toho co pises to sokovalo i tebe, jednas nedospele, tak se nediv ;)
budes jeste rada za pomoc od mamky tak se s nima usmir, byli taky asi ve stresu jak to zvladnete nebo ne??:nevim:
Dospele chovani se jevi jinak, zivot je plnej kompromisu a jestli je pravda, ze nekoho i urazis, tak mas, nezlob se na me, hlavne problemy sama se sebou :roll:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 01.10.12 20:43

@jediný andílek Je :roll:.. Bazárek předraženej, nechápu, neodhadli velikost- nebo je to klukovi malý.. :think:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.10.12 21:50

Že se najde taková spisovatelka která nedá dohromady kloudnou větu se nedivim, ale že admini tohle schválí a pustí do světa, to mi hlava nebere :mrgreen:
@jediný andílek přece si nebudeš nic dělat s takové káči ;).Kdyby neprodávala předražené hadry které nemaj ani čtvrteční cenu tak řeknu že jí je 10 ;)

 
TSMoruga
Závislačka 3159 příspěvků 02.10.12 05:20

Zrovna v tomto případě, by mě až neskutečně zajímal věk zakladatelky deníčku :think:
Jen jestli to zrovna nebude ten ročník, co mě tady minule někteří ukamenovali za můj názor, že je na děti v tomto věku nadmíru brzo, kdy člověk není připravený nejen fyzicky, ale i psychicky. Právě tomuto kritériu „psychická nedozrálost“, by odpovídala zakladatelka tohoto denníčku :?

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 02.10.12 09:11

@Maculinka někteří jsou psychicky nedozrálí i ve 40ti :) ale tady v tom případě bych tipla, že slečně je max 18 :D

 
Anonymní  02.10.12 13:51

@susana-escorpio a ten bazárek je na každé znás kdo kolik si dá neměli jste se to té holčiny takhle obut vaše viny že vám tak nadala :)

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 02.10.12 15:53

Tak nevím, těhotenství je krásná věc, ale podle toho konce mi to u tebe moc nepřijde :( Snad se vše brzy dá dohromady a vyřešíte si to. Přeji hodně štěstí!

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 02.10.12 16:37

@andrea555 :potlesk: tak a máme jasno…(viz. autorčiny příspěvky výše) ty těhotenský hormony jsou fakt peklo, ale že to s ženskou takhle zacloumá :think:
jinak ti autorko přeji vše dobré, ale taky z deníčku moc moudrá nejsem…snad se dočkáme pokračování..

Příspěvek upraven 02.10.12 v 16:38

 
Anonymní  02.10.12 20:02

Holky nebylo to slečny dobré jednání ale tak jí pochopte chtěla to dopsat ale asi jí do toho něco vlezlo .....no já soudím že slečna je kolem 20 pokud to tak je ozve se a omluví se všem které urazila pokud jí je méně nečekejte to od ní tak se necháme řekvapit pokud naíše a omluví se je jí více než 20 no nic jestli je těhotná tak se nedivím a nechte jí už pamebož být

 
Uživatel je onlineadmin
Echt Kelišová 8921 příspěvků 1 inzerát 04.10.12 20:11

Zakladatelka byla zablokována za opakované urážky. Smazala jsem příspěvky, které urážky obsahovaly.

Monika

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama