Ten čas tak letí

Rodičovství

Mámino těhotenství, zejména poslední trimestr, se vleklo, já se už těšila ven a teď pořád poslouchám, jaká už jsem velká ženská a máma fňuká, kam se podělo to malinké miminko, co si přivezla z porodnice.

mámo, došel čajík!
1 komentář

prdim na vás )
2 komentáře


3 komentářů

smíšek
1 komentář

Samochvála smrdí, ale ani zdaleka ne tak, jako moje plenky, takže se vychválím, jaká jsem holka šikovná. Moje čtyřměsíční „narozeniny“ jsem oslavila ukázkovým přetočením na bříško. Máma byla v šoku. To mě takhle položí vedle sebe na postel a rovná si na rameno plínu, abych ji náhodou neohodila po tom mlíčku a já šup, jsem na bříšku. „Lásko, koukej!“ Haleká máma na tátu, který popíjí ranní kafíčko. To je toho, přece jsem to tak dlouho trénovala. Povím vám, nejhorší bylo vyzrát na tu ruku, která mi vždycky uvízla pod tělem! Oba jsou ze mně na nervy. Teda nejen při otáčení na bříško. Někdy mi připadají jako blázni, když se přihlouple usmívají a rozplývají se nad tím, jak se snažím v leže zvedat hlavu, abych taky něco viděla. Rozplývají se, když si v autě prohlížím knížtičku, rozplývají se, když se, já chudák, rozškytám ze smíchu.

Rozplývají se prakticky pořád. Teda kromě přebalování. To je jasné, že tak někdy musím zazlobit. Když mě přebalují, zrovna potřebuji nutně kopat nožičkama, nebo se válet z boku na bok, a to mám pak Rybilku div ne až za ušima. A samozřejmě z toho mám prču. Když mě máma obléká, pokaždé nadává, že jí kopu do břicha a vzteká se, že mám hroznou sílu. Máma je děsně směšná, když se rozčiluje. Zkrabatí čelo, nahodí rádoby přísný tón a říká mi Domíno. A já tak ráda provokuju. Nejlepší je to, když se někam chystáme a já mám ještě dostat mlíčko. To mi máma cpe savičku do mojí křečovitě zavřené papuly a já ne a ne povolit. „Potvoro, copak nemáš hlad? Schválně jsem tě nechala dýl.“ začne máma hořekovat. Když se jí povede vměstnat mi flašku do pusy, začnu se usmívat a mléko mi koutkama teče pod bradu, za krk a nejlépe na čisté oblečení. Pak začnu dělat jako že piju, ale všechno začnu prskat, někdy až na mámin obličej. Stejně nepochopí, že prostě nechci a cpe to do mně. To se pak rozbrečím a máma mě musí zvednout nad hlavu a dělat letadlo. A pak mi říká komediantko, když nevím, jestli dřív fňukat, nebo se řehtat.

Ale jinak jsem fakt hodné dítě. Ráno se v postýlce culím a natahuji ručičky na rodiče, přes den se rochním na dece a hraju si s blbečkama (teď mám nejradši chrastítko a kravičkama). V kočárku jsem hodná a nejšťastnější jsem, když jsem na bříšku a dívám se ven. Akorát mě teď trápí zoubek, tak jsem někdy trochu mrzutá, ale to mě rodiče chovají a obskakují mě třikrát víc než jindy, takže to taky tak zlé neni. Teď přichází období, kdy se mi moc nelíbí cizí lidi a to třeba i babička, kterou nějakou dobu nevidím, ale jak mi máma pořád klade na srdce, pro klid v rodině se musím usmívat. Chvíli se šklebím a držím mámu za triko, ale sotva se rozkoukám, už házím úsměvy. A to dokonce i na paní doktorku, která mi při očkování málem utrhla nožičku. Každý říká, že budu dlouhá po tátovi, každý se diví, že mi vydržely vlásky, každý má vánoce z toho, jak jsem šikovná a já jsem pyšná. Stejně tak jako rodiče, i když ti dodávají, že je škoda, že ten čas tak letí a že si ani pořádně neužili to malinké spící miminko.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 09.08.11 08:35

Hezky napsáno… v určitých částech jsem se dokonale pobavila :lol: Gratuluji k malé, ať stále dělá jen takovou radost jako dosud…

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 09.08.11 09:41

Moc hezký deníček, gratuluju k tvojí šikulce :potlesk:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 09.08.11 09:53

Krásně napsáno :palec: Jen tak dál,ať maličká dělá pořád rodičům radost :-)

 
žampion
Závislačka 3453 příspěvků 09.08.11 11:18

kráásne kolikrát v tvém deníčku poznávám i tu naší radost :lol: :lol: :lol: :lol: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
LucieHo  09.08.11 12:09

:potlesk: Pěkně napsané.

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 09.08.11 13:34

Krásnej deníček ! :hug:
Hodně štěstí vám rodičům a predevším krásné princezničce Dominičce.. :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.08.11 14:11

Moc pěkné :srdce: gratuluji k holčičce :kytka:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 09.08.11 14:27

to ani ja nechapem, klde sa podelo to moje malinke miminko :roll:

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 09.08.11 14:51

Moc pěkné… a naprosto souhlasím s tím, jak to letí… úplně v tom vidím naši cácorku a nás. Jen té naší je zrovna rok :wink:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 09.08.11 20:57

Ahoj, krásný deníček… Souhlasím s Tebou, hrozně to letí, také jsem si nějak nestihla užít spící miminko, před chvílí jsme si ji přivezli z porodnice… a dneska je jí už 8,5měsíce… :think: :lol:

 
macin
Závislačka 4595 příspěvků 09.08.11 23:22

Nadherne napsane… jako by to bylo o nasi cacorce a o nas… :lol:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 10.08.11 00:05

kráááásně napsané… :srdce: :srdce: :hug:

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 10.08.11 01:33

krásný deníček a často jsem v tom viděla mě a našeho Kubíčka :lol: a taky nám vydržely vlásky :mrgreen: :dance: teda nám… Kubíčkovi samozřejmě :lol: už jsme museli i stříhnout ofinu, jinak by si jí za chvíli ocucával :lol: má háro že by mu mohla kdejaká ženská závidět :lol: a to malinké miminko jsem si taky nestihla vůbec užít :cry: fňuk :cry: zkrátím to… v půl roce už lezl, seděl, stavěl se :zed: a pak že kluci jsou línější :think: :lol:
ať vám dělá pořád jen radost a přeji hodně štěstíčka a hlavně zdravíčko :hug: :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama