Lapena do vánoční pasti II

O životě

Ve svém minulém předvánočním deníčku jsem psala o mém nadšení a o tom, jak dopadlo, nebo spíš nedopadlo moje tvoření. Co myslíte? Vydrželo mi nasazení i po počátečních nezdarech?

Po spálených křížalách a nepovedeném betlému jsem naštvaně vystříhala z obyčejného papíru rampouchy, stromečky, chaloupky a hvězdičky a vyzdobila okno. To jsem úspěšně umyla, i když jsem měla trochu obavy, že kolemjdoucí zavolají hasiče, že je v okně sebevrah. Se svojí psí výškou jsem musela vypadat vskutku zajímavě, když jsem se snažila dosáhnout i na horní rám. Přítel místo obdivování té nádhery utrousil něco jako: „Vidíš, že to jde i když jsi tak malá“. Místo toho aby se kál, že mi tentokrát nepomohl, i když už okno volalo o pomoc nějaký ten týden. Za asistence naší nenechavé dcerky, které jsem co minutu brala z ruky izolepu i jiné propriety, jsem vyzdobila také skleněné výplně dveří a byla jsem štěstím bez sebe.

A začala jsem plánovat a hledat recepty, co všechno napeču. Určitě začnu perníčky! Těšila jsem se. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem z poza trouby vytáhla plechy, které mi dala máma, když jsme se stěhovali. Oni se nevejdou do trouby! :pocitac: No slova, která jsem během asi pětiminutového monologu na téma plechy vypustila z úst nemohu publikovat, ale asi si každý nějaké, dle svého slovníku, dosadíte. Nakonec jsem se s mámou dohodla, že „čenžneme“ rohlíčky a linecké za moje kokosové a rumové kuličky a pomalu mě opustil vztek na sebe samu, že jsem plechy nezkusila dřív.

Další přišly na řadu adventní věnce. Jakožto zahradnici by mě hanba fackovala, kdybych nechala mámu věnce koupit v krámě, tudíž jsem se vypravila před místní úřad práce kuchat tůje. Naškubala jsem tak akorát na dva, takže maminka sice měla převelikou radost, nicméně mně už se nechtělo jít pro další větve a neustále jsem to odkládala, takže ač už měla hořet druhá svíčka, na našem stole byl stále jen notebook a hora novin. Ono asi na té kovářovic kobyle fakt něco bude. Svícen jsem vyrobila až tehdy, když už si i náš zfetovaný soused začal ve sprše zpívat koledy tak nahlas, že to bylo přes jádro slyšet až k nám do bytu. Pozdě ale přeci. Celý rok si plánuji, že se nebudu stresovat, tak to přece dodržím.

Ale i tenhle plán nakonec selhal. Po nekonečných problémech se sociálkou konečně dorazily peníze a my začaly dohánět vše, co se nestihlo (nebo spíš nedalo) dříve koupit. Tím pádem jsme absolvovali dvě návštěvy matičky Prahy. Při té první jsme se stihli dokonale pohádat, když jsem (jakožto rodilá Pražanda) navigovala Láďu z Dejvic na Smíchov. Jako neřidička jsem si naivně myslela, že kam může tramvaj, může i auto, takže cesta to byla zajímavá. Na Čerňáku jsme po půl hodině poskakování v řadě aut konečně zaparkovali a uklidnili vřískající Domču, která už tak vytočeného tatínka deptala natolik, že nemít vyndaný airbag z volantu, měl by ho po svém vzteklém výlevu v obličeji. Tatinek byl vyslán pro jídelní židličku a já se s dítkem v nákupním vozíku vydala pro jídlo. Přežili jsme, i když vánoční pohodu si opravdu představuji trošku jinak :roll:

Druhá návštěva hlavního města proběhla také bez větší zdravotní újmy. Při příjezdu do města jsme zahlédli pány policajty s radarem a natěšeným výrazem, že si před svátky trochu přivydělají. Než Láďa stačil doříct, že ten tachometr ukazuje víc než ve skutečnosti jedeme, příslušník už mával lízátkem. Smířeni s tím, že tachometr nakonec měří tak jak má a že budeme o pár set chudší, jsme zajeli ke kraji silnice a policista s úsměvem mával, ať jedeme dál, že stavěl auto za námi. Rychlost tedy opravdu v pořádku, ale kdyby byl všímavější, stejně bychom dostali pokutu za nepřezuté pneu, pro které mimochodem Láďa zrovna jel :oops:

Já s Domčou jsme se vydaly pro plíny v akci a pro nějaké ty dárečky. To vám povím, je to celkem zážitek, když se na vás chlap spolehne s výběrem dárku pro jeho dvě mladší ségry, věčně nespojenou babičku, tátu a dědu. Když už mluvím o těch dárcích, před nějakou dobou jsem se pohoršovala nad tím, že známá kupuje svému devítiměsíčnímu synkovi pod stromeček autodráhu za tři tisíce. Bila jsem se v hruď, že já tolik peněz neutratím, když z toho dítě ještě nemá rozum. A svůj slib jsem dodržela i přes to, že nás nakonec milá zlatá Domča vyšla na dvacet tisíc :mrgreen: Kočárek (sourozenecký) bychom kupovali tak jako tak. Nočník a jídelní židličku také, velký balík přesnídávek rovněž není zbytečnost, nové punčochy potřebuje, jelikož je díky svému stylu plazení á la raněný voják prošoupe na palcích během pár dní. A hračky? Od toho máme babičky a tetičky :wink: My si nadělíme novou varnou konvici, zimní boty a budeme spokojeni taky.

Ve středu jsem měla kritický den. Přes všechny moje představy, že se letošní Vánoce, včetně připrav na ně, obejdou bez nervů, jsem chytla paniku, že nic nestíhám. Chtěla jsem ještě vyčistit koberec, dodělat cukroví, dobalit dárky, o stromečku a jídle nemluvě. Viděla jsem ten chaos kolem sebe a když mi Láďa „vynadal“, že tady smrdí koš s plínama, rozbrečela jsem se jak malá holka. Je čtvrtek, zbývá mi ještě udělat jeden druh nepečeného cukroví, dojet za mámou, dodělat koberec v obýváku, uplácat salát, připravit kapra, ozdobit stromeček, takže mám nejvyšší čas vypnout počítač a jít něco dělat, ať jsou nakonec aspoň ty svátky opravdu šťastné a veselé a plné klidu a pohody :mrgreen:

Všem přeji hezké Vánoce a povedený vstup do nového roku a doufám, že nám všem ten předvánoční shon vynahradí šťastné dětské obličejíčky při rozbalování dárečků :srdce:

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
makina
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 22.12.11 08:58

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: povedený předvánoční deníček, těším se na pokračování!

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 22.12.11 09:15

Opět si nezklamala! Není nad splašené těhu hormony! Ať žijou těhu Vánoce :lol: :pankac:

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 22.12.11 13:08

Haha, na první díl deníčku se pamatuju, oba napsány moc pěkně, tak se těším na pokračování :lol: Hezké Vánoce! :srdce:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 22.12.11 13:21

Já to četla ve 2 v noci a divím se že jsem si nevzbudila dítě :lol: Fakt pecka! :potlesk:

Veru hezké Vánoce přeju! :hug:

 
terak
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 22.12.11 13:37

Ja doporucuji predne se vyklidnit a vykaslat se na to. Neni dulezite jestli je vycisteny koberec, jestli je 20 druhu cukrovi, ale dulezita je hlavne pohoda.

Uklizeno nemam, protoze dite se psem udelaji bordel behem peti minut. Takze uklizet budeme s manzelem v patek vecer. Otevreme si u toho lahev vina a pujdem na to.

Nepecu, protoze manzel to neji, syn to jeste neji a ja hubnu, takze nemuzu snist tri kila cukrovi.

Chtela jsem pect stedrovecerni veceri ala Jamie Oliver. Bohuzel v globusu nemeli kruti stehna, ale jen ctyrkilove kruty, tak jsem zalomila i to a budou rizky se salatem :mrgreen:

Jedine co, tak uz od podzimu nakupuji pribezne darky, takze ted chodim v klidu mestem a bavim se pri pohledu na hystericke davy, ktere pluji do nakupnich center. A dobre jim tak :mrgreen: Takze hlavne klid a dost vina do lednicky :kytka:

 
katsha
Kelišová 5747 příspěvků 18 inzerátů 22.12.11 15:59

Super, moc vtipné. :palec: :palec: :palec:

 
Ijajeki
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 22.12.11 19:02

Moc hezké. A s úklidem nestresuj ježíšek trefí i tak. Já mám teda napečeno, kapra v lednici a nazdobený stromek, ale úklid neřeším. Uklidím až v pátek večer dřív to jaksi postrádá smysl i §činek. Stejně delé dny uklízím stylem já něco uložím, utřu, srovnám a malá chodí za mnou a rozhazuje, patlá, drobí a ještě se mi do všeho motá.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 23.12.11 09:53

Krásný povedený deníček ;) :potlesk: :mrgreen:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 23.12.11 14:57

Moc pekny denicek krasne jsem se zasmala.Preji klidne a stastne vanoce.

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 23.12.11 20:41

Poslušně hlásím, že dárky zabaleny, cukroví ochutnáno (a tatínkem by bylo sežráno, kdybych nezakročila), dtromeček stojí… A na koberec jsem se nakonec zvysoka :pankac: Hezký svátky, holčiny :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama