Třídní sraz aneb zpátky do puberty

O životě

Znáte to. V životě každého člověka jednou přijde chvíle, kdy obdrží pozvánku na třídní sraz ze základní školy. Ten můj se konal po třinácti letech.

Pozvánku napoprvé jen tak prolítávám očima, abych se dostala k tomu nejzásadnějšímu. Vážení spolužáci… jasně… po třinácti letech… jasně… došel jsem k závěru… jasně… předejte info dál… nojooo… pozval jsem i třídního učitele… bláá, bláá… místo konání… aha, už se blížím… DATUM! Mám to!

Ufff, zjišťuji, že mám ještě skoro dva měsíce čas. Tak to je pohoda, to stihnu zhubnout aspoň 7 kilo, abych vůbec mohla jít. Objednám se ke kadeřnici, mohla bych zajít na gelové nehty a rozhodně si koupím něco fešnýho na sebe. No prostě… vytřu jim zrak!

V den třídního srazu stoupám na váhu a zjišťuji, že rozdíl jsou dvě kila. Bohužel špatným směrem. Nestresuju se, nenadávám, jen si opakuji dokola „Jsem šťastná, mám skvělého manžela, úžasnou malou dceru, jsem zdravá.“ Hlas v mé hlavě se ozve „A tlustá!“ Nesnáším ho!

Jakékoli chmury ohledně mé váhy mě ale přejdou ve chvíli, kdy na sebe pohlédnu do zrcadla. „No do prd*ele!!!“ Uprostřed nosu mám ohromnej, červenej a dooost bolestivej beďar! Vypadám jak Bambi. Opět zaslechnu hlas v mé hlavě „Hahááá. Když zpátky na základku, tak se vším všudy."

Kontroluji účes, u té kadeřnice jsem samozřejmě nebyla. Prohrabávám se ve vlasech, koukám u toho do zrcadla… na ten pupínek! To je strašný, to se prostě nedá, září na dálku, strhává na sebe pohled. Píšu spolužačce a zároveň mé dobré kamarádce Zuzce: „Nikam nejdu!“ Přijde mi odpověď: „Já taky ne, nemám co na sebe.“ Jo, tak s tím budu mít taky problém.

Nepsané pravidlo zní, že na třídní sraz si žena musí vzít to nejlepší ze svého šatníku, jelikož to tak udělají všechny zúčastněné. Všechny chtějí všem vytřít zrak. Takže pokud bych si vzala jen něco pohodlného, budou si myslet, že ty vytahaný rifle jsou nejlepší kousek mého šatníku. Takže se v první řadě soukám do stahovacího kompletu, který už teda moc nestahuje, ale docílila jsem vizuálního efektu, že ta dvě kila, co ukazovala váha navíc, nejsou vidět.

Beru do ruky černé slušnější kalhoty, které mám na lepší příležitosti, jako je třeba divadlo, oslavy, svatby, muzikály, kina a tak.

Mno, ty dva roky na mateřský jsou na nich znát. Rukou je oprašuji a kontroluji, jestli je nestihli navštívit moli. K navlečení se do nich musím aplikovat polohu ležmo. Popotahuji, hekám, soukám, natahuji a nadávám. Opět zaslechnu v hlavě ten škodolibý hlas: „ Hahááá, tlusťochu.“

Ufff, knoflík zapnutý. Ležím, nemůžu se hnout, nemůžu vstát. Cítím, že jakmile bych zatnula břišní sval, abych si mohla sednout, knoflík by vyletěl. Jsem si jistá, že by měl takovou sílu a rychlost, že by rozbil zrcadlo. Vzdávám to, tyhle kalhoty měním za druhý nejlepší kousek mého šatníku, rifle.

Čas už mě docela tlačí, takže co se účesu týče, spoléhám na suchý šampon a půl spreje silně tužícího laku na vlasy. Od botníku se ještě vracím pro snubní prstýnek. Ten nesmím zapomenout. Nejsem sama, nejsem svobodná, ani rozvedená. Jsem vdaná, mám manžela, jsem milována, tak ať to každej vidí.

Ještě boty, proboha, co to bláto na nich? No jo, to byla ta včerejší procházka s dcerou v loužích. V rychlosti je ještě otírám mokrým hadrem a prchám na autobusovou zastávku, kde už mě vyhlíží kamarádka.

„Co to máš na botech?“ ptá se mě. Ježišmarjáá, ten hadr byl modrej, a barví! Jsem matka, musím mít někde v kabelce vlhčené ubrousky. Kabelku pokládám na lavičku a hledám. Peněženka, jelení lůj, kapesníky, kapesníky, kapesníky, další jelení lůj, mobil, klíče, zase peněženka… aha, tak tady už jsem byla. Otevírám druhou kapsu, nahmatávám dudlík. Jo, to je ta správná kapsa. Řetízek na dudlík, víčko od lahvičky (áháá, to jsem včera nemohla najít), pískací hrošík, zebra, hurá, vlhčené ubrousky.

Se Zuzkou nadšeně usedáme do autobusu hned dopředu. Vypočítáváme, že ani jedna jsme tímto dopravním prostředkem nejela minimálně 5 let. Chováme se jak puberťačky, pořád se chichotáme a já to dovrším nápadem, že se v autobuse vyfotíme. Vyndavám mobil a natahuju ruku co nejdál od sebe. No ksichtíme se obě velice nadstandartně, fotky střídají naše záchvaty smíchu a nechápavé pohledy spolucestujících. Naopak obtloustlý upocený postarší řidič vypadá, že by se rád vyfotil s námi.

Po výstupu z autobusu zjišťujeme, že jsme na místě moc brzy. Sraz je od šesti a my jsme tady už v půl sedmé. Shodujeme se na tom, že bychom si měly, jako správné hvězdy, dát ještě na čas a přijít na již rozjetou párty. Takže se ještě chvilku procházíme a na zahrádku restaurace, kde se sraz koná, vstupujeme lehce před sedmou hodinou. Spolužáků už je na místě dost, usedáme na volná dvě místa a já instinktivně skláním hlavu a snažím se maskovat Bambiho nos. Stejně mi přijde, že mi na něj každej civí.

„To si piš, že jo,“ ujišťuje mě opět hlas v mé hlavě.

Pohledem kontroluji, co kdo pije v naději, že se všichni brzy opijou a můj rudý radar jim bude co nejdřív ukradený. Jelikož to moc nadějně nevypadá, objednávám si lahev vína pro sebe, aby to bylo co nejdřív ukradené mně.

Povedlo se mi to docela rychle, Zuzka se se mnou snažila držet tempo, takže se navzájem podpíráme, když jdeme na záchod. Najednou zjišťujeme, že poslední autobus domu nám jede za 15 minut. Fíha… takže rychlé placení, loučení a zamávání. Zastávka je ještě poměrně daleko, takže se uchylujeme k něčemu, co jsem si myslela, že už nikdy v životě neudělám. Já běžíííím.

Ty brďo, úplně jsem zapomněla, jaký je to pocit. Jde mi to samo, nožky jsou lehoučký a tak nějak automaticky samy vědí, co mají dělat. Střídají se jedna druhou čím dál rychleji a já si připadám, jako kdybych létala. Asi tak i vypadám, jelikož Zuzka běžící za mnou má záchvat smíchu z toho, jak máchám rukama a kabát za mnou vlaje jak za nějakým superhrdinou, přičemž funím jak lokomotiva a občas si i nechtěně písknu.

Shodujeme se, že jestli nás někde po cestě sejmuly v pražských ulicích kamery, tak ten záznam musíme zničit. Má snaha, udělat ze sebe poklusem invalidu, přijde stejně vniveč, jelikož nám autobus stejně ujel.

Takže je čas na plán B. Zuzka volá příteli, aby pro nás dojel. Během čekání se nám začne chtít čurat. Nojo, ale kam? Využíváme temnoty noci a zalézáme do křoví. Opět vzpomínáme, kdy jsme naposledy takhle močily na veřejnosti. Přiznávám, že jsem každou chvíli čekala nějakého příslušníka státní policie, protože tohle nám prostě nemůže jen tak projít. Kupodivu prošlo. Nasedáme do auta a hurá domu.

Druhý den si prohlížím fotky z autobusu a musím se smát. Bylo to super. Opravdu návrat do puberty se vším všudy. Už se moc těším na další třídní sraz. Fotku z autobusu jsem vám sem chtěla vložit, ale neprošlo to Zuzky cenzurou, takže bohužel. Ale věřte… ten rudý nos nejde zamaskovat ani Photoshopem. :-D

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 15:42

Hahá, taky miluju třídní srazy :-) Z posledního jsem domů přišla o půl páté ráno… Nějak se mi pak s dětma nechtělo ani vstávat, ale jim to bylo jedno :zed: :lol:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 25.06.14 15:55

@Amys Ty brďooo, jakto, že je tu koment? Vždyť deníček má vyjít až v pátek? I má páteční datum? 8o
Ty brďo, jsem se včera opila asi víc než jsem si myslela… mám naprostý okno, ze čtvrtka si nic nepamatuju!!! 8o 8o 8o

Příspěvek upraven 25.06.14 v 23:23

 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 16:05

@Cmochy No já nevím a ani se neptej, jak jsem se k němu dostala. Četla jsem o kozách blekový a nějak jsem se pak dostala sem :lol: Třeba mám nějaký privilegium a nebo holt Linux zmákne vše a nevidí to jen Windowsaci :mrgreen:

 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 16:05

A teď na to taky koukám, že jsem asi v budoucnosti 8o :mrgreen:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 25.06.14 16:07

@Amys :lol: :lol: :lol: Slušnej výkon… :mrgreen:

 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 16:09

@Cmochy Tak už vím, jak jsem se sem dostala. Zřejmě nějaká chybka jejich serveru :lol: Hele, najeď si na Deníčky, vyber složku Ostatní a najdi si Kozí příběh od Blackový. Normálně na okraji bývají další deníčky té dané uživatelky, ale jelikož daná uživatelka už není, tak holt to nabízí deníčky jiných uživatelek a hned na prvním místě je právě tenhle deníček :pankac:

Příspěvek upraven 25.06.14 v 16:10

 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 16:12

@Cmochy Tak je to skutečně tak a jeden deníček tam má dokonce datum 28.6.2014. Jsem dobrá :mrgreen: Jmenuje se porod macíka či tak něco :P

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 25.06.14 16:14

@Amys Hůůůůstýýýý… :pankac: Tak jsi oficiálně úúúplně první čtenář a přispěvatel.. nepočítám-li admina samozřemě :pankac: :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.06.14 v 16:14

 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 16:19

@Cmochy To mě těší, že mám taky jednou nějaké privilegium. Já bych mohla o srazech vyprávět. A hlavně o fotkách :roll: Uf na té poslední akci bylo strašné vedro, takže ani dežodorán nefunguvol a když jsem pak na fotkách viděla ty mokrý fleky v podpaží, tak jsem se málem propadla do země :lol: No příště si musím dát pozor. Jinak v deníčku mě pobavilo hlavně to - že každá se bude snažit vzít na sebe to nej apod. No mám to stejně, nakonec stejně nestíhám a vobleču se tak, jak chodím s dětma, protože se do ničeho jiného prostě nenarvu :zed: :lol: Dneska jsem chtěla jít za kočku (ale ne na sraz, jen do krámu :lol: ) a zjistila, že teď už se mi sice do mého pěkného oblečení vejde břicho, ale zase tam nenarvu prsa (jsem ani ne 14 dní po porodu :lol: ).

 
Maky.p
Generální žvanilka 24079 příspěvků 25.06.14 16:30

Super deníček Luci :palec:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 25.06.14 18:15

@Cmochy já nepila a čumím na to jako tele taky :D

 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 21:32

@lleennttiillkkaa Tím, že jsem sem přispěla, se to dostalo do té lišty, kde jsou nové komentáře k deníčkům :lol:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 25.06.14 22:19

Jee, ja chci taky do budoucnosti, misto stredy uz patek, kdo by nechtel :) Denicek paradni.

 
Sněženka25
Závislačka 3040 příspěvků 31 inzerátů 26.06.14 13:43

Jééé, tak to jsem se fakt pobavila :-) Mně čeká slučák teď v sobotu se základkou a za týden se střední, tak jsem zvědavá :-D

 
Anushka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 27.06.14 00:23

Bezva :palec: pobavila jsem se takhle před spaním :pankac:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30579 příspěvků 27.06.14 00:26
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 27.06.14 03:44

Moc hezky napsane ;) Pobavila jsem se ;)

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 27.06.14 07:01

Super denicek. :mrgreen: Mám třídní sraz za týden… :lol:

 
myšák1187  27.06.14 07:40

Super deníček :palec:, po ránu kdy noc byla s prtětem dost šílená mě to opravdu pomohlo, fakt díky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 27.06.14 07:41

Ty mě chceš zabít viď? Na srazy nechodím, nikdo mě ani nezve. Bééé, bééé, bééé

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 08:13

@Sibyla0 VOE! :lol:

 
Solaris
Závislačka 4729 příspěvků 27.06.14 08:14

Cmochyyy, famózní popis, jako obvykle :potlesk:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 08:17

@Solaris :oops: Děkuju moc :oops: ;)

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 27.06.14 08:31

@myšák1187 nápodobně :mrgreen:
Bezva deníček! Fakt jsem se při snídani nasmála! :mrgreen:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 27.06.14 08:39

:mrgreen: jako vzdy jsi nezklamala :potlesk: :potlesk: super cteni :!

 
tina1979
Závislačka 2719 příspěvků 27.06.14 08:47

Super moc jsem se pobavila.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 27.06.14 08:50

Moc hezky :kytka: :kytka: :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 08:56

@svycarka děkuju :kytka:

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 27.06.14 08:57

Po dlouhé době jsem se smála, až se za břicho popadala, hlavně to s tím napodobování invalidy :potlesk: :-)

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 27.06.14 09:42

Ty jsi borec :lol: :lol: :lol:. :palec:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 09:46

@Weru :mrgreen: :pankac:

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 27.06.14 10:05

Opravdu pubertální je to focení se v autobuse. Doufám, že jste to hned postovaly na facebooku.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 10:06

@ncc1701 Nene, kdepak… nikam jsme to nevystavovaly. :mrgreen: To je tajnýýýý :mrgreen:

 
LuMiTa  27.06.14 10:10

Luci, ty jsi nezklamala, super deníček po ránu :pankac: zasmála jsem se až jsme si dítě vzbudila :mrgreen: doufám že se domluvíme a konečně se zase sejdeme :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 10:12

@LuMiTa Kujůůů :* Pusu prckovi ode mě :*

 
LuMiTa  27.06.14 10:21

@Cmochy i Kamilce :-) Toník taky posílá :-*

Příspěvek upraven 27.06.14 v 10:25

 
Susan23
Kelišová 5965 příspěvků 27.06.14 10:29

@Cmochy Miluju tvoje deníky a mrzí mě hrozně, že třeba Bleková už tu není. Ale tohle mě vždy povzbudí a pobaví :D Hlavně tvůj styl mě baví.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 10:32

@Susan23 Blacková a Joaska… :(
Teda nevim jestli Joaska nemá třeba jiný nick… :nevim:

Jo a děkuju moc :kytka:

Příspěvek upraven 27.06.14 v 10:32

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 27.06.14 11:28

Ten popis satniku a celkova zanedbanost (tak podana a licena samotnou autorkou) ve stylu „no a co, vzdyt jsem matka“… to je spis k placi nez smichu.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 27.06.14 12:03

:pankac: :pankac: dobře jsem se pobavila

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 27.06.14 12:19

Chachachá…skvělé.

Já jsem ze srazu přišla o půl 7 ráno, zakončili jsme ho v nádražním bufetu dršťkovou polívkou a pivem. Stejně jako před lety 8)

Příspěvek upraven 27.06.14 v 12:24

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 12:21

@laducha tak to je krásný :pankac:

 
Inam
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 27.06.14 12:38

Jedním slovem úžasný. Fakt výborně napsáno a už jsem se tak dlouho nenasmála. V některých situacích jsem viděla sebe. :mrgreen: : Jestli nejsi spisovatelka, tak jsi se minula povoláním. Asi si tvůj deníček budu číst, až nebudu mít úplně nejlepší náladu. Opravdu krásně napsaný. :potlesk: :palec: :potlesk:

 
luskabay
Kecalka 295 příspěvků 27.06.14 12:41

Super poctenicko:-D

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.06.14 13:06

@Inam Děkuju moc… to potěší. Spisovatelka fakt nejsem. Když si to teď čtu tak si řikám, že to mohlo být ještě trošku lepčejší :mrgreen: Ale jsem ráda, že pobavilo… to byl účel… :kytka:

A teď tak koukám, že někoho i rozplakalo… to účel nebyl, ale taky efekt :mrgreen:

 
LuMiTa  27.06.14 13:33

@Cmochy a blacková nemá jiný nick?

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 27.06.14 14:09

Luci tos me pobavila :lol: :mavam:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 27.06.14 16:20

@Cmochy Jak to, ona tu blackova uz neni??vzdyt psala, ze napise dalsi denicek o tech prsou :D Jezis a ja porad cekala na vydani, nevis jak to s ni doapdlo, uz jsme tady dlouho vyckavala.,Rikala neco, ze da vedet :nevim: :nevim: :nevim:
Sakra ty nejsrandovnejsi odcahzeji :think:

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 27.06.14 16:35

@pomenkova Ja myslim ze tu neni :(
Jinak denicek super :palec: :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 27.06.14 16:36

@kaja00 Jo diky a vite to jiste??To je jako skoda :(

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama