Karamelka - vyvolávaný porod

Porod

Vynechávám povídání o tom, jak jsme se o naší princeznu snažili 10 měsíců, jak jsem prvních 5 měsíců prozvracela, jak jsem skončila na neschopence kvůli vysokému tlaku v těhotenství, jak jsem celá otekla, jak jsem si nemohla ani obléknout kalhoty a jak jsem v těhotenství přibrala 20 kilo. Toto je deníček již o samém závěru mého těhotenství a začátku něčeho nádherného.

Bylo to tuším 20.2., doba mého těhotenství se psala již čísly 40+3tt, váhový odhad miminka byl 4100g, brala jsem léky na vysoký tlak, otoky byly větší a větší, miminko mělo poslední týden horší monitory, ale „dole“ se nic nechystalo k porodu. Byla jsem zašpuntovaná jak kvalitní šampaňský a tak doktorka zavelela: “Není na co čekat, v pátek 22.2. nástup na vyvolávačku!“

Přečetla jsem toho o vyvolávaných porodech dost, takže se mi pochopitelně vůbec nechtělo a poslední dny doma jsem se to naše mládě snažila vyhnat všemi možnými i nemožnými způsoby. Kdepak, když se jí ven nechtělo tak se prostě nechtělo a basta (celá po mamince). Takže v pátek 22.2.2013 ráno jsem s manželem a kufrem stála před dveřmi porodnice a jediné co mě uklidňovalo bylo, že malá bude mít krásné datum narození a že já se dám zdravotně konečně opět do kupy.

Pátek 22.2.2013
10:30 Zavedli mi první tabletu. Kontrakce se rozjely kolem 16:00 a byly hned pravidelné po 4-5ti minutách. Nebylo to tak hrozné, stále jsem měla úsměv na rtu a s kolegyněmi na monitorech jsme závodily, která má silnější kontrakce a větší kopečky. Občas jsem se vyšplhala i na číslo 70 a krásně se to dalo v klidu prodýchat, ani jsem nehlesla. Z internetu vyčteno, že se rodí na 140. Hned jsem měla lepší náladu. Pohoda, tohle zvládnu, co s tím všichni nadělají?

20:30 PRASKLA MI VODÁÁÁ!!! Nadšeně nesu sestřičce promočenou vložku a hurá, potvrzeno! Honem píšu manželovi, co se událo nového, ale ať ještě neplaší a nejezdí za mnou (chtěl být u porodu), že to může ještě trvat a že mu dám včas vědět. Sestřička mě napojila na monitor, když tu najednou na mě přišla kontrakce jako „kráva“ a já sotva stihla dýchat! Vyděšeně kouknu na monitor a tam kopečíčíček o síle 30?! Proboha! Já čekala, že tam bude minimálně Everest a né takovej malej Říp! Jak to, že před prasknutím vody mě „nebolelo“ 70 a teď při 30 tady hysterčim? Už je mi to jasné, umřu na porod. Naše Kamilka nebude mít maminku, jak já to řeknu manželovi? A co mu vůbec řeknu? Něco sentimentálního? Fuj, pryč s těmahle myšlenkama…

23:00 Přistihla jsem se, že mezi kontrakcemi usínám. A co víc, došlo mi, že několikrát jsem už kontrakci nemusela prodýchávat, jen jsem ji přetrpěla se zaťatými zuby. Co se děje? Kontrakce zeslabují a prodlužují se mezi nimi intervaly. Usínám a probouzí mě až v 5:00 ráno sestřička s tlakoměrem.

Sobota 23.2.
8:00 Kontrakce mám slabé, vydržím každou jen s pár hlubokými nádechy. Přicházejí cca po 20ti minutách. Vyšetřuje mě doktor, očekávám otevření minimálně na tři prsty. Hmmm, tak nic – prý na špičku prstu, takže od včerejška absolutně beze změny. Jakto? Vždyť jsem měla takové bolesti? Doktor zavádí další tabletku, zkoušíme to znovu.

10:00 Tak se mi kontrakce opět krásně rozjely. Bolí to jako sviň, každé 4 minuty. Alespoň, že na monitoru už to nejsou Řípy, ale tak Sněžky kolem 40ti.

Nebudu to protahovat. Zkrátka ten den opět nic. Večer mě kontroloval doktor a opět absolutně bez postupu. Stále na špičku prstu. Naštěstí pro mě se na noc kontrakce opět samy od sebe velmi zeslabily a protáhly se intervaly na jednu za 30min., takže jsem se i vyspala.

Neděle 24.2.
8:00 Kontroluje mě lékař. Jsem otevřená s bídou na prst! Hmm, zázrak po dvou dnech bolest, další den už nevydržím…chci císaře! Doktor na můj návrh nereaguje a zavádí další tabletku, prý už nějakou jinou, že to ještě zkusíme. Fajn, co můžu dělat, že ano.

10:00 Kontrakce už hodně silné, sotva prodýchávám. Tak to je jasný, už rodim. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Doktor mě opět kontroluje a co myslíte? No jasně, stále na jeden prst. Zavádí druhou tabletku. Už jsem opravdu zoufalá a škemrám, ať už se mnou něco udělá. Rodím od pátku, prasklá voda, do toho má malá horší monitory a doktoři dělají jakoby to neviděli?! Nechají mě trpět ještě celý půl den.

15:00 Doktor mě opět kontroluje a hurááá – jsem na dva prsty. Už se mě chce zbavit, tak mě posílá na sál. Konečně. Volám manželovi, ten přispěchá a balí mi kufr. Sestřička nás odvádí na sál, kde se, doufám, začne už něco dít…

Napojí mě na monitor, měří mi tlak, dostávám klystýr, sprchuji se a to všechno ve stále silných bolestech. Po vyšetření lékařky kolem 17té hodiny se dozvídám, že porod nepostupuje a jsem stále na dva prsty. Ve 20:00 vyfasuju kapačku s oxytocinem na posílení kontrakcí. Super, copak tyhle bolesti nestačí?! Co víc by chtěli?! Já vážně umřu… naštěstí mi sestřička dává zároveň kapat i něco proti bolesti a ujišťuje mě, že do dnešní půlnoci 100% porodím, ať už normálně nebo císařem. To mě uklidňuje.

21:50 Po infuzi s oxytocinem mě jde vyšetřit doktorka. Závěr „překvapivý“. Stále na dva prsty. Doktorka už neváhá a oznamuje mi, že to ukončíme císařem. Jediné, co ze sebe dostanum je „Děkuju“.

22:00 už jsem na operačním sále, anestezioložka mi píchá spinální anestezii do páteře (místo vpichu nejdřív umrtví, takže to vůbec to nebolí). Cítím, jak mi teplo postupuje od zadku směrem do dolních končetin, hezky postupně. Rychle mě rovnají na lůžko a upevňují kurty ruce. Anestezioložka na mě stále mluví a povídá mi každý krok, který se mnou kdo dělá. Dopředu mi oznamuje, co budu kde cítit, že mi může být nevolno, ať se nebojím. Říká mi, kdy doktoři zkouší citlivost, zda-li už jsem necitlivá, oznamuje mi, že ucítím, jak mi zatlačí na bříško. Uff, je mi trochu nevolno, jsem omámená, polohlasem jí oznamuji, že se mi chce blinkat. Prý je to v pořádku, bere mokrý hadr a chladí mi obličej a krk. Je to velmi příjemné a nevolnost mě rychle přechází.

22:06 Slyším ten nejkrásnější pláč na světě. Anestezioložka mi říká, ať natočím hlavu doleva, já jí otočím a vidím jak mi sestřička ukazuje naší Kamilku. Páni, ta je veliká, ještě je nahatá, teď ji vytáhli, křičí, je celá do fialkova. Všímám si, že je nádherně čisťoučká. Čekala jsem všude mázek, ale ten ona nemá. Bodeť – už jsem byla 41+1tt… Pak už je mi všechno jedno, usínám. Později mě akorát vzbudí, jak mě přendávají na jiné lůžko, cestu (jízdu) na JIP už si ale taky nepamatuji.

Pondělí 25.2.
Když se vzbudím na JIPu tak je mi kupodivu moc dobře, nic mě nebolí, je mi skvěle, klidně bych hned vstávala z postele. Zjišťuji, že opiáty jsou moc fajn věc! Přivážejí mi Kamilku na přiložení k prsu. Z tohoto momentu si bohužel moc nepamatuji. Jen sestřičku ve dveřích s tím „kočárkovým vozítkem“, kde se kroutila moje žížalka. Nebýt fotky tak bych se hádala, že mi jí k prsu nedali.

Ještě ten den mě přeložili na oddělení šestinedělí, kde už jsme se s Kamčou krásně sžívaly. Je to velmi hodné miminko, které na rozmazlení teprve čeká.

Teď jsou dvě ráno, Kamilka po kojení chrupká v postýlce a já si jdu taky lehnout, i když se mi spát ani nechce. Jak je to možné? Protože jsem prospala celé odpoledne. A jak je tohle možné? Protože mám úžasného manžela, který se umí o Kamču velmi dobře postarat sám. Když jsem unavená tak mě nechá spát a přinese mi jí jen na kojení a zase si jí odnese. Ale to je už na jiný deníček…

Hodnotilo 29 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bjetuschka
Závislačka 4024 příspěvků 10.03.13 00:22

Jéé, ahoj! :) Páni, to sis teda solidně užila! Hlavně, že jste obě v pořádku, jsem ráda, že tu od tebe čtu tento deníček. Máš krásnou holčičku! Gratuluji a přeji hodně štěstí celé tvé rodince! :)

 
Sofiee
Stálice 95 příspěvků 10.03.13 06:41

Teda a já si říkala že rodit 13 hodin je dlouho:)) jsi šikula, já rodila přesně o rok dříve, 24.2.2012, takže máte to nejkrásnější datum :) :potlesk: :palec:

 
BLeaa  10.03.13 08:04

Ahoj, deníček nádherně napsaný. Tvůj porod byl teda skutečně síla… jsi statečná. Také mi hrozil vyvolávaný porod, nepřenášela jsem dlouho, ale kvůli těhotenské cukrovce se přenášet nesmí. Max. 2 dny. V pondělí jsem měla nastoupit. Naštěstí moje princezna po přemlouvání umoudřila a narodila se v neděli večer. :srdce: Jinak závidím manžela. :palec: Mějte krásný život. :mavam:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 10.03.13 08:27

Krásný deníček :pankac: a kolik nakonec měla Kamilka? Váha a míra maminko tu není :mavam: Gratuluji. :hug:

 
Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 11 inzerátů 10.03.13 08:36

Teda, krásný deníček :potlesk: škoda že ten porod byl horší :( :hug: sis užila, tak přeji tobě a Kamilce už jen to dobré :hug: :kytka: je fajn, že se tatínek stará, šikulka :D

 
LuciTau  10.03.13 08:52

Krásný deníček kočko moje :-) malá je nádherná, už se těším až si jí pomuchlám :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 10.03.13 08:58

Děkuju holky… :kytka:

Jj, míry jsem nějak zapomněla dopsat… takže 3630g a 50cm.
Takže nakonec to nebylo tak hrozné, ale u císaře by to stejně bylo jedno :think: :)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 10.03.13 09:14

„Umřu na porod“ :lol:
Pobavila jsem se.

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 10.03.13 09:56

Hezký deníček :) Některé pasáže mi dost připomněly, co se mi honilo hlavou při mém porodu :mrgreen: Každopádně gratuluju ke Kammilce :kytka:

 
kar-maa
Echt Kelišová 9706 příspěvků 10.03.13 10:00

Pekne napsane ;0)
Krasna holcicka…

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 10.03.13 10:08

Hezký deníček :potlesk: při větě „překvapivě stále na 2prsty“ jsem se musela smát, jako bych znova zažívala svůj porod :lol:, dál než na dva prsty jsem taky nedošla. Krásná holčička :potlesk:

Příspěvek upraven 10.03.13 v 10:09

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 10.03.13 11:20

Moc gratuluji ke krásné holčičce :)

 
Fíková
Závislačka 4641 příspěvků 10.03.13 12:34

Moc moc gratuluju ke Kamilce. :kytka:

 
Verun83
Kelišová 5601 příspěvků 68 inzerátů 10.03.13 14:28

Luci, moc hezky napsane :hug:

 
Stp1990  10.03.13 15:59

@Cmochy velký obdiv a velká gratulace :hug: :kytka: moc pěkně napsáno, malá Kamilka je nádherná princezna, tak ať Vám dělá jen samou radost a pěkně roste :palec:

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 10.03.13 16:17

@Cmochy Pro mě velmi zajímavý deníček. Zítra (41 + 0) jdu do porodnice domluvit se na příjem. Budeme taky vyvolávat - bohužel. Jsem otevřená pořád na špičku prstu, žádné ani miniaturní kontrakce, nemám ani poslíčky. Zkusila jsem už všechny babské rady na vyvolání porodu a nic :nevim: A mimčo je odhadované taky velké. Sama i cítím, jak velké je, že se tam nemuže ani vejít. Bohužel předpokládám, že to bude stejně jak u tebe - budu tam několik dní trpět ve snaze vyhnat prcka uměle ven a nakonec pujdu pod kudlu. Každopádně chválím, že jsi ty bolesti tak dlouho vydržela a malou přivedla v pořádku na svět!!! :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 10.03.13 16:27

Gratuluji k holčičce. Hezky napsaný deníček

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 10.03.13 20:19

@Cmochy moc a moc ti gratuluji ke Kamilce, je nádherná :* Užila jsi si holka svoje, auauauauaau. A já si zrovna říkala, že nepíšeš jak jsi na tom, tak už to máte holky za sebou a už si to jen a jen užívej, hodně zdravíčka a ať malá dělá jen samou radost ;)

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 10.03.13 21:35

Šílenýý!!! 8o 8o 8o Mít takovej porod, tak se z toho pos… To teda smekám.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 10.03.13 21:37

@Lynette
Mno Ady, co ti budu povídat… taky jsem se pos…
A už je jasné, že Kamča bude jedináček :pankac:

I když… druhé už by šlo asi plánovaným císařem no… :think: :mrgreen:

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 11.03.13 07:26

Tak to je síla :roll:,deníček máš moc hezky napsaný :) :palec:

 
Ayda
Povídálka 21 příspěvků 12.03.13 12:16

Gratuluji :kytka:

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 16.03.13 17:42

No teda moc ti takovejhle porod nezávidím… :) Ale máš krásnou malou princeznu = Gratulká :potlesk: A má to nejhezčí jméno :P Jako já :lol: Ať ti dělá malá Kamilka jenom radost ;)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 16.03.13 17:51

@Kamča Kamí

No děkujííí… jj, moc se nám s manželem to jméno líbí. Všude samá Sofinka, Emička, Terezka… tak to by se ve školce pletlo. Naše Kamča se neztratí :pankac: :mrgreen:

 
JaniLavi
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 29.07.13 10:31

Nevím, jak to že jsem se k němu nedostala dřív, ale fakt krásný, krásně napsané. dojalo mě to :) :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 29.07.13 10:41

@JaniLavi
:hug: :hug: :hug:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:43

Gratuluji :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 10.09.13 22:44

@DenisaW
Děkuji… už jí bude 7 měsíců a je to teda úžasně abnormálně hodné dítě… kéž jí to vydrží :kytka: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama