Tyran David

Rodičovství

Je to šest týdnů, co jsme si domů dovezli naše třetí dítko, syna Davida. Od té doby je můj největší kamarád skákací míč. Jinak bych už dávno byla v blázinci... :)

David
1 komentář

První výlet do Beskyd

Náš relax
2 komentáře

Sabinka vlevo.Vystoupení zumby, jedna z jejích zálib.
1 komentář

Zdenda

Ráda bych si ještě začerstva zdokumentovala prvních šest týdnů s Davidem. Protože jak už jsem zjistila, tak s odstupem času se mi vše zdá jako pohoda, no problem, lehárko a „klidně bych do toho šla znovu“ - viz můj porod. :-)

David je opravdu náročné dítě. Dcera Sabina byla pohodářka až do chvíle, než přišlo období vzdoru. To se ale taky za půl roku zlomilo a už bylo zase dobře. Teď je jí 9 a je zlatá až na to, že je hrozná bordelářka, což nesu velice těžko. :-)

Syn Zdeněk byl spinkací miminko do druhého měsíce. Pak nastal růstový spurt a já po celé čtyři měsíce vstávala v noci na kojení co hodinu. To bylo něco, zvlášť, když jsem do toho začala v té době podnikat. Ale zvládlo se obojí.

Joo, to syn David je úplně jiná liga. Manžel se nemohl dočkat našeho návratu z porodnice (btw byli jsme tam jen 70 hodin po porodu). Ale hned první noc doma si pomalu rval vlasy a naprosto nevěřícně se mě ptal, co to jako má být. David prostě ječel a ječel a ječel. Tak jsem si říkala, že se asi musí zadaptovat, to dáme. Řvoucí dítě s nádechem fialové přecházející postupem času do temně modré barvy mi bylo do této doby úplně cizí. A opět přišlo ono prozření, že každé dítě je jiné a ano, i mě, trojnásobnou matku, může něco překvapit. Dosud jsem byla přesvědčena o opaku.

Adaptace na nové prostředí v nedohlednu, David pořád ječel. Přestal pouze v případě, že jsme s ním divoce skákali na balóně nebo pochodovali po domě třesouc s tím malým uzlíčkem tak, až nadskakoval. Babička se obávala, že mu přivodíme trvalé následky. I manžel neustále opakuje, že z toho kluka nemůže vyrůst normální člověk, protože bude mít vytřepaný mozek. Do toho přišly určité denní doby, kdy nebyl k utišení vůbec.

Začala jsem se pídit po důvodu. Vyšla mi z toho kolika - pro mě do té doby sprosté slovo, které jsem neměla ve slovníku. Takže jsem se jala na čtení odborných článků a rad zkušenějších maminek. A začal nám doma kolotoč. Začala jsem u sebe - prolévání se kojeneckými a fenyklovými čajíky, hlídání jídelníčku. S malým jsem cvičila nožičkama, masírovala bříško Pupíkem, kapala kapičky BabyCalm před každým kojením, nahřívala bříško ve vaně i termoforem, dávala pást koníčky.

(David se narodil s váhou dvouměsíčního miminka (4850 g) a vlastně se vším všudy. Druhý den po porodu při ležení na bříšku si otáčel hlavičku, po příjezdu domů začal skoro hned pást koníčky a teď nám krásně drží hlavičku. To má asi po mně, jako 14denní jsem hodila veletoč na přebalováku a naprosto konsternovaná mamka mě nestihla chytit. :-))

Pak jsme ho nosili na tygříka, pouštěli bílý šum na uklidnění, prostě úplně všechno. Trvalo to celkově asi fakt těch pět týdnů, než jsme to všechno vychytali. A teď nevím, jestli ta kolika prostě časem vyprchala a nebo jestli jsou to plody našeho snažení, ale David ječí jen v době mezi půl šestou a sedmou - a to se dá ještě zmírnit poskakováním na balóně. :)

Spinká taky jak andílek, na kojení se budí třikrát za noc, takže jsem ráno fit a můžu se v pohodě a plná sil věnovat hyperaktivnímu bráškovi Zdendovi. Do práce si jezdím vyloženě odpočinout. Naštěstí mám velkou rodinu a držíme dost při sobě, takže když už jsem měla ruky z věčného nošení vytahané jak opice a rozbrečela se bráchovi na rameni, tak hned i se švagrovou naklusali, vyfasovali všechny tři děti a my se jeli projet na motorce. Ty tři hodinky nás tak nakoply do dalších dní, že to teď tak praktikujeme každý týden.

Vždy se najde někdo ochotný, kdo vezme děcka na výlet a my vyjedeme do terénu buď na mašině a nebo naší Discaverou. Vždy jsme byli hodně aktivní a toto nám pomáhá se z toho nezbláznit :-) a taky plánování první velké a dlouhé dovolené, poprvé o pěti členech, která nás čeká už za dva měsíce. Snad manžela zase nenapadne stejná myšlenka jako loni před dovolenou a neuslyším větu: „Zlato, pořiďme si ještě čtvrté…“ :-D

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 09.06.14 07:20

Moc pěkně napsané ;) a neblbněte s tím čtvrtým :mrgreen: :lol:

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 09.06.14 07:58

PEKNY DENICEK! JA TOTIZ TAKY MAM TYRANA DAVIDA PROTO SE MI LIBIL NAZEV DENICKU! :)

 
1Petra1
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 09.06.14 08:30

Přesné tak to mám Ja. Před Šimou dvě zlatý hodný spinkaci holčičky. ale Šima to je zvíře :-)

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 09.06.14 08:46

Jako bych četla o mé neteři :) Na balónu skákal každý z rodiny, kdo měl chvíli času. Jí to ale vydrželo zhruba 8 měsíců a ne těch vašich 5 krásných týdnů :)

 
verulicek  09.06.14 08:58

Perfektní deník :-) dobře se čte. No nestraš, my s naší hodnou dcerkou taky uvažujeme o třech :cert: a neměla jsi s ním třeba hektičtější těhotenství? :nevim:

Příspěvek upraven 09.06.14 v 08:59

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 09.06.14 09:04

To hlidani vam holky fakt zavidim. Taky uz bych si po 8 mesicich aspon na hodku sla provetrat hlavu. Bohuzel za celych 8 mesicu jsem nemela ani jednou jedinkrat hlidani.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 09:38

@verulicek Ty jo, ani..já jsem v jednom kole pořád stejně. U dcery studium, stěhování. U prvního syna..z náročné práce, ve které jsem byla až do porodu, začátek podnikání. Poslední těhu..hyperaktivní synek, práce. To je asi nastejno.On je ten náš třetí extrém ve všem :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 09:41

@samanta2208 To tě fakt lituju. A fakt není poblíž někdo, kdo by dítko přechytil?

 
Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 09.06.14 10:22

A já mám doma tyrana Radka. Naše miminko je už od porodu tak neuvěřitelně uplakané a nespavé, až si říkám, že to snad není ani možné a že takhle být vzhůru by nevydržel ani dospělý.. Jak já závidím maminkám, kterým děti spinkají!… Navíc nemám vůbec žádné hlídání, babičky a tetičky daleko.. Ale samozřejmě je náš a za nic na světě bych ho nevyměnila :P.. Jen nevím, kdy už konečně budu spát i já?? :zed:
Takže moc pěkný deníček! :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 10:31

@Michaela111 Vydrž, jednou to přijde, drž se :hug: ještě na toto období budeme s láskou vzpomínat :) mě už teď mrzí, že ty starší dvě děti tak rychle odrostly :(

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.06.14 10:51

@LennaZS :lol: tak nás koliky trápily do deseti měsíců

moc hezky napsané a už se těším na deníček o čtvrtém ;) :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 09.06.14 v 10:51

 
Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 09.06.14 11:32

@LennaZS Díky! :kytka:
@facetia Nestraš prosím Tě 8o

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 12:00

@facetia Tak dlouho? No potěš 8o chystám se zas kojit do dvou let, tak snad se to s náma nepotáhne celou dobu :nevim:

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 09.06.14 12:15

Plně soucítím, já musela u obou dětí do dvou měsíců spát v polosebě a s nimi v náručí…jinak se hned začali kroutit a řvát, nic mi nezabralo…přestalo to ve třech měsících… ;)

 
kreml
Nováček 1 příspěvek 09.06.14 12:18

Ano, tak nazev denicku je presny. Tyran David je i u nas. Jestli to nebude tim jmenem?! Asi ho necham prejmenovat… Balon nam taky pomahal, ale je to urvan stale a to uz mu je 7 mes.

 
meogon
Povídálka 27 příspěvků 09.06.14 13:08

Moc hezký deníček. U nás byl tyran Šimonek. on byl hrozný nenasyta a pořád měl hlad, no potom samozřejmě měl velké bolení a opruzený zadeček. A to se neobešlo bez řvaní. Taky probrečel celý dny vůbec přes den nespal. No bylo to náročný. Nevím ale to řvaní mu vydrželo do teď má skoro 18měsíců ajak není po jeho, nebo i kvůli hloupostem strašně řve. Opravdu každý dítě je jiný. Starší syn to teda nedělal.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 13:12

@kreml Jak začínám zjišťovat z okolí-je to tím jménem! :cert: a to byl u nás ve hře až do osmého měsíce Tomášek, safra :mrgreen:

 
Katka.U
Kecalka 256 příspěvků 09.06.14 13:17

Super napsané, pobavila jsem se, i když určitě v tom období nebylo co závidět, ale super deníček :potlesk: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 13:18

@meogon @ejinecka Holky, dik za podporu, aspoň člověk ví, že v tom není sám :hug: joo, být Davídek první, tak je zároveň i poslední :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 13:20

@Katka.U Děkuju.. :D ono stačí, když je jeden den hodný a vysmátý a vše je zapomenuto :srdce:

 
babetka333
Echt Kelišová 8933 příspěvků 2 inzeráty 09.06.14 13:37

Parádní deníček, vsechno se dá zvládnout a časem to neni tak hrozny jak se zda. My měli dcerku neskutecne hodnou, prostřední syn byl a někdy jeste je za trest a poslední, ted neco vic nez 4 měsíční syn je za odmenu :* a to se narodil ve 34.tt, tak bylo plno práce s vypiplanim a přesto je neskutecne hodnej:)

 
Kla
Závislačka 2530 příspěvků 1 inzerát 09.06.14 15:05

Já mám Tomáše jako třetí děťátko a že by to byl andílek se teda fakt říci nedá :-)). První děťátko něco jako popisuje zakladatelko akorát s tím, že takhle řval prvních 6 měsíců a doted je s ním „zábava“. Prostřední hodné spavé miminko. Dračice se z ní stala až ted poslední rok bude jí 4,5 :-). Ehmm no a naše poslední :-))). On je úžasný, ale mám pocit, že to co načal nejstarší tenhle dodělá :-)). Ve vývoji je stejně urychlený jako jeho brácha, vzteklý až běda a o nenasytnosti nemluvě. Posledních 14 dní se mi budí po 1,5 hodině a pokud to není hlady, tak protože se prostě vzbudí a čeká zábavu. S manželem jsme už totálně grogy :-)), ale on to třetí tak chtěl, že ani necekne, že ho náš tygr v noci zase nenechal vyspat :-)))). Akorát tím jak vím, že to je fakt naposledy, tak jsem tak nějak v klidu. Ovšem energie na ty dva starší kapánku chybí :-))).

 
Fruiko
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 09.06.14 18:39

Krásně napsané mi máme taky 3 dítko chlapečka teď téměř čtyřměsíčního a někdy je to šílené moc vám závidím tu ochotnou rodinu tu já postrádám :-( ale snažím se to bbrát s nadhledem a užít si to moje poslední miminko co nejvíc a se vším všudy :D

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 09.06.14 18:53

Klobouk dolu, ja to nevychytala dodnes…to treti je peklo, vse tezsi, slozitejsi, urvanejsi, a k tomu mu nahore sebrali i pud sebezachovy :nevim: pro mne co tak pozoruji kolem ty treti deti jsou opravdu vychovni oriskove. :zed: :zed:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.06.14 20:49

@LennaZS né určitě to u vás bude lepší ;) my jsme opravdu případi ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 21:04

@Kla Můj bráška je Tomáš a je třetí, nejmladší-jeho puberta byla výživná :mrgreen:

 
jitina
Závislačka 2790 příspěvků 09.06.14 21:06

To jméno David je prokletý, taky mám Davida tyrana :D :lol: :pankac: :pankac:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 21:13

@Minki Ale nemysli si..jsou dny, kdy nemám nic pod kontrolou..dcera mě vytočí hned při příchodu ze školy, prostřední neúnavný hyperaktiv mě se*re od rána stopadesáti otázkama za minutu a do toho Dejv řve..dle mého názoru bez důvodu, samozřejmě:-) pokud do toho všeho zavolá nějaký protivný klient, mám chut se hodit do bazénu a utopit se :mrgreen: no a z toho jsou dny, kdy jsou všichni k pomilování :lol:

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 09.06.14 21:23

Parádní deníček :D no třeba by to čtvrté už bylo povedené :D jo náš Davča přořval 3 dny v porodnici :D všechny sestřičky nás znaly :D řval ve dne v noci :D a to se mi mléko spustilo hodně rychle takže hlad to nebyl :D Tak snad to není tím jménem :D Přeji hodně zdaru a ať se dovča vydaří a snad bude i zápisek z dovolené :) :dance:

 
suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 09.06.14 21:56

Ja jsem tyrana Davida zrovna (snad) uspala. Uz ma teda skoro dva roky a je to s nim teda sila.

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.06.14 22:09

To bude tím jménem :lol:, taky máme doma „tyrana Davida“, byl to očistec, plně tě chápu. Koliky do 4 měsíců, ječení s přestávkami praktikuje dodnes, je mu 18 měsíců. Nespal téměř vůbec přes den, prvních 6 měsíců jeho života, když jsme chtěli, aby spal aspoň půl hodiny, tak stál kočár ve verandě a tam jsme dali lavici a celá rodina včetně mého tehdy 3,5 letého syna se tam střídala a drcala kočár, jinak nespal. V noci se budil co hodinu či dvě na kojení do 11ti měsíců, než jsem ho odstavila od prsa, pak začal spát celou noc. Starší syn byl učiněné zlatíčko, spinkal, neplakal atd., Davídek kdyby byl první mé dítě, tak bude zároveň taky poslední a skončili bychom u jedináčka. U tohohle dítěte jsem pochopila, co je to fakt být zoufalá. Pak ještě ty jeho první 4 měsíce jsme měli řvací večerní hodiny jako Vy, prostě uhodila 16 hod. a dítě začalo řvát jak tur a nic nepomáhalo, řval 3 - 4 hodiny, než odpadl a usnul. Plně tě chápu, kdo nezažije, tak neví, o čem mluvíme :mrgreen:

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 10.06.14 07:08

Super napsaný! :potlesk: :lol: A přesně z toho důvodu, že je každý dítě jiný si třetí nepořídíme - dcera byla taky uřvaná, ale věřím, že by to mohlo být i horší :jazyk: Takže když se mě někdo ptá, kdy bude třetí odpovídám, že mám dvě krásný, šikovný, zdravý a hodný děti, takže to napotřetí nebudu riskovat :mrgreen:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 10.06.14 13:37

@Pája52 moje heslo…po přečtení tohoto deníčku obzvlášť!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 10.06.14 23:08

@Lakyna joo,u nás taky statečně drncá celá rodina :palec: měla jsi to teda krušné..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 10.06.14 23:13

@Edita2 manžel hlavně slibuje, že čtvrté by byla hodná holčička :mrgreen: momentálně mám vyhlášený STOP STAV. I tak celkem dobrý na to, že jsem děti nikdy nechtěla a dle doktorů ani mít neměla :pankac:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30585 příspěvků 11.06.14 01:50

8o 8o tak tohle mě vyděsilo 8o já u prvních dvou pláč skoro neznala, tak jsem až doteď předpokládala, že mě se ječící mimino narodit nemůže, no koukám že klidně může :pocitac:
hlavně že už je to u vás lepší, budu doufat, že mě podobný zážitek mine :lol:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 11.06.14 02:20

@slavuska1 Juu,vidím čerstvě čekáte třetí mimčo? Gratuluji :dance:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30585 příspěvků 11.06.14 02:47

@LennaZS no, nějak se zadařilo, děkuju :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 11.06.14 05:59

@slavuska1 jak já vám závidím, užijte si to :kytka:

 
sounau
Povídálka 25 příspěvků 11.06.14 19:11

Líbí se mi ta věta - do práce si chodím vyloženě odpočinout. To by měl slyšet a pochopit leckterý chlap. Máš úžasnou rodinu. Já mám taky Davida a z nemocnice jsem si odvážela tak 6ti týdenní miminko. Měl čtyři kila, takže ruce mám vytahané úplně stejně. Má tři měsíce a chce vidět VŠECHNO. To je pak svátek mít pět minut volné ruce.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 12.06.14 08:45

@sounau tak to máme podobně :palec: náš měl skoro pět a neustále nabíráme :mrgreen: a u nás je teď taky zvědavé období..dávají nám ti nasi kluci zabrat, co? ;)

 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 12.06.14 12:58

@Michaela111 Taky jsem měla první nespavé dítě. Do 1/2 roku jsme nespali téměř vůbec. Pak postupně sem tam se to zlepšovalo a nakonec po roce začal spát. Od té doby mám narušené spaní a klukovi už bude 14 let a dneska abych ho z postele tahala! :roll: Drž se a vydrž!

 
Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 13.06.14 08:33

@Romka723 děkuju! :kytka:

 
veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 20.06.14 08:41

No vidíš a já to měla doma,4 měsíce plně! Nic nepomohlo. Malýmu se prostě nechtělo ležet. O te doby co se hýbe, jsem se ještě nezastavila a to má 13měsíců a přes den spí max 30min, jo jo to jsou většinou ty plánovaný u mně vymodlený děti

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 21.06.14 05:15

@veeerry Jojo,jako by si říkaly: „Chteli jste mě, tak teď si to vyžerte“ :mrgreen:

 
veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 21.06.14 09:36

:mrgreen: jj, asi tak, momentálně ležim v posteli, malej řádí kolem mě, bo spíš si ze mně dělá koníka a vymazal mi celej deníček co tu tak poctivě datluji asi hodinu :cert: takže deník opět nebude ;) syčáci to jsou

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama