Dva porody

Porod

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti se svým porodem ve Zlíně v roce 2005 a s porodem v Uherském Hradišti v roce 2011. Teď čekáme třetí miminko a ráda bych, kdyby mi maminky do komentu připsaly, jak ony prožívaly třetí porod a třeba mě i trošinku navnadily na to, že to bude to nejlepší a nejrychlejší, co jsem zažila. :D


1 komentář


4 komentářů


2 komentáře


1 komentář

Poprvé jsem otěhotněla ve třetím ročníku na gymnáziu asi 14 dní poté, co jsem si na gynekologii nechala píchnout antikoncepční injekci. Navíc zdůrazním, že jsem v šesti letech prodělala akutní operaci slepého střeva - lékaři zjistili teprve po třech dnech, že mi prasklo, takže mě sanitka převážela již s otravou krve a apendix již ve mně ani nenašli, tak moc jsem měla celé břicho zanícené. Pak se dlouhodobě léčila na spodek a otěhotnění pro mě mělo být velmi těžké, tak narození Sabinky byl vlastně malý zázrak. I když za nejmíň příznivých podmínek, co jsem snad mohla mít.

Přerušené studium, partner nás psychicky i fyzicky velice týral, protože vlastně ještě na rodičovství nebyl připravený, a do toho neshody s rodiči, ke kterým jsem se nastěhovala. Prostě všechno špatně. Na potrat bych nešla, nebyla jsem tak vychovaná, takže mě to ani nenapadlo.

Takže se stalo, že mi 1.3.2005 půl hodiny po půlnoci začaly bolesti. Pořád jsem si říkala, že to asi ještě není ono, i když jsem byla 40+0 přesně ten den. O půl sedmé ráno, kdy jsem měla bolesti snad každou minutu, jsem vzbudila mamku, taťku a přítele a jeli jsme. Po cestě do porodnice se mamka stihla s partnerem pohádat, toho to vlastně ani moc nezajímalo, a já už to chtěla mít hlavně za sebou.

Nepříjemná doktorka na příjmu mě vyšetřila. Prý to ještě nebude, ale když už jsem teda tam, tak mě vezmou. V sedm mi začaly už řádné bolesti, udělal se klystýr. Pak protivná doktorka přišla, bez řečí mi píchla vodu (a pak že to jen tak nebude). Do toho mi oznámila, že miminko bude malé, tak do tří kil, podle utz, který mi u příjmu dělala. Tak to mě šokovalo, protože vždy byl odhad ke čtyřem kilům.

Bolesti se stupňovaly, já měla strach a nikdo se mnou nekomunikoval. Pak se tam střídal jeden učeň za druhým, já už měla tlačit, skákali mi po břiše. Dali naprosto vyklepané učnici nůžky a se slovy: „Tak už, sakra, střihni!“ Mě teda stříhla, mimo stah a asi úplně durch, protože mě pak šili hodinu a půl. Malá měla 4400 g a 53 cm. To bylo na sále překvapení, když měli avízované od paní doktorky menší miminko. :-)A jen mimo řečí mi řekla, že má malá zlomené obě klíční kosti a úplně celé krvavé oči. To byl pro mě, prvorodičku, šok. Dnes už vím, že to není nic až tak neobvyklého.

Tři dny po porodu jsem musela pod narkózu, protože jsem měla velká ložiska sražené krve a muselo to ven, další radost. Po šesti dnech nás pustili. Já kojila, malá krásně rostla. Skrz šikanu ze strany partnera jsem dvakrát skončila v nemocnici a jednoho dne jsem si řekla DOST. To když jsem se dozvěděla, že partner místo hledání nového bydlení jezdí za svojí novou partnerkou a seznamuje ji s malou, protože to bude její nová maminka, až tu pravou dostane do blázince. A já v té době opravdu neměla daleko k tomu, abych tam skončila. Partnerovi jsem sbalila věci a už mazal. A mně se ten večer opravdu ulevilo. Vztahy s mamkou se urovnaly (ona ho tak nesnášela, ale já si holt nedala dřív říct).

No a teď ta hezčí část, kdo to teda vydržel až sem. :-) Začala jsem se v té době stále víc stýkat se svým nejlepším kamarádem, držel mě nad vodou i za vztahu s mým ex, byl to takový můj třetí brácha a takový náš člen rodiny. Opravdu jen kamarád, ve vší počestnosti. :-) To jsem si myslela…po rozchodu s mým ex mi vyznal city a rozešel se se svojí dlouholetou přítelkyní. Byl mi v té době velkou oporou, stále jen přátelé. Toto vydrželo asi rok a půl. To do mě mamka pořád klavírovala, že je to skvělý chlap…hodný, pěkný, pracovitý a že jde vidět, že mě/nás má rád. Na to jsem jí vždycky řekla, že vím, ale ať si s ním chodí sama, že je to jenom kamarád a že to prostě nejde, že k němu cítím vztah jak k bratrovi a že by to byl takový malý incest. :-)Blbka no.

Pak jsme spolu odletěli na týden do Egypta,. Skvěle se o mě a malou staral, všichni mysleli, že se vrátíme jako pár, ale zatím se naše přátelství jen prohloubilo. Pak jsem úspěšně zopakovala třetí a čtvrtý ročník gymnázia a za pomoci celé rodiny a Zdeňka (pořád jen kamarád) velice slušně odmaturovala. V den maturitního večírku jsem ve tři ráno volala Zdeňovi, ať pro mě přijede a odveze domů. Vytáhla jsem ho z postele a za půl hoďky už stál u mě. Trochu pod parou jsem mu vyznala city, že je ten nej chlap a že to spolu zkusíme.

Ráno mě málem kleplo, když mi kamarádka volala, že jestli si prý pamatuju, že chodím se Zdeňou. V tom zvonil i s velkou kytkou a já si řekla, že mu dám šanci. První tři měsíce byly pro mě těžké, pořád tam nebyla zamilovanost, ta přišla postupně. Pak jsme spolu začali žít, po dvou letech mě romanticky požádal o ruku, my se vzali a já už dokonale šťastná a zamilovaná odletěla se Zdendou na svatební cestu na Lefkádu.

Za pár týdnů jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství bylo nádherné, Sabinka se na sourozence moc těšila. Já mezitím našla skvělou práci a koupili jsme moc hezký, novější dům se zahradou a těšili se na příchod chlapečka.

Dne 31.5.2011 jsem se vzbudila, bylo mi skvěle, vstala z postele a praskla mi voda. Tak jsem si dala sprchu, zavolala manželovi. Ten se mě ptal: „A co to, zlato, jako znamená?“ :-) Tak mu říkám, že si dnes pochová syna. V cuku letu byl doma, lehce v šoku, že se maluju, protože čekal, že budu hekat a plazit se bolestí po zemi. :-) Dojeli jsme do porodnice, kde už jsem byla dohodnutá s PA Evičkou Hladišovou, že mě odrodí, i kdyby neměla službu. Zrovna nastupovala ranní, tak jsem byla moc ráda. V devět mě vyšetřila, prohmatem řekla, že prcek je na dobré cestě, že bude mít max. 3600 g. Dala mě na sál s vanou a přesně dle porodního plánu nás nechala samotné s manželem. Jednou za čas došla, řekla, jak postupujeme, já prodýchávala a celkově jsme se na sále dost nasmáli. Atmosféra byla krásná a uvolněná.

Opravdové bolesti začaly okolo půl dvanácté. Manžel mě držel, Evička masírovala hráz tak dlouho a intenzivně, že se malý narodil 15.11 (3550/50 cm) naprosto bez nástřihu či natržení, za což jí moc děkuju. Toto byla moje noční můra. Já po porodu mohla jít tancovat, jak mi bylo dobře. Malý Zdeneček se hned přisál, hezky nabíral a já byla snad na minutu třetí den s malým i doma. Krásný zážitek.

Sabinka byla z brášky nadšená a vše bylo krásné. Já začala hned po porodu podnikat a i to se nám krásně rozjelo, takže teď jsme v jednom kole. :-) A aby toho nebylo málo, manžel mě umluvil na další miminko…takže letos v srpnu jsme někde v Itálii počali( jeli jsme i s dětma karavanem tour po pobřeží celé Itálie). Tipujeme to na předměstí Neapole. :-D Tak teď jsme v 15.tt a vypadá to zatím na holčičku (zase tak, jak manžel chtěl), Denisku. Tak nám držte palce, ať se nám to naše rodinné štěstíčko nezbortí jak domeček z karet.
PS-díky všem, kteří to dočetli až sem.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jednažena
Echt Kelišová 9171 příspěvků 22.10.13 00:21

Dlouhe ale krasne…Fandim fam a preju pohodovy treti porod.

Příspěvek upraven 31.05.14 v 00:25

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30764 příspěvků 22.10.13 03:07

Přeju pohodový porod..a malé Sabince vše nej k dnešnímu svátečku ;) (pamatuju si to dobře, prootže se jmenuju stejně :mrgreen: )

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 07:34

Slavuska1- :hug: moc děkujeme a Vám taky všechno nejlepší :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 07:37

@nikynkaa teda,už jen šest týdnů? to je super! Ať vše probíhá hladce a hlavně doma nezapomenout pozitivní mysl :palec:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 07:39

@slavuska1 viz výše :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 07:39

@nikynkaa teda,už jen šest týdnů? to je super! Ať vše probíhá hladce a hlavně doma nezapomenout pozitivní mysl :palec:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 07:40

Slavuska1- :hug: moc děkujeme a Vám taky všechno nejlepší :kytka:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 22.10.13 07:48

KRÁSNÝ deníček. Já měla 3 porod vyvolávaně a za hodinu po všem :mrgreen: Tak ti přeji to samé..Vzpomínám na všechny porody ráda. první KP, druhá v pohodě a třetí vyvolávaně pro svou velikost ve 37 tt. Naprosto v pohodě a rychle…

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 22.10.13 07:54

Moc gratuluju ke krásným dětičkám, a přeju hodně štěstí
a pohodový třetí porod;)))

(můj bráška - 4 dítě-se mamce narodil málem v sanitce;)ale to je asi případ od případu ;) :kytka: :mavam:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8720 příspěvků 22.10.13 08:01

Jak je vidět, každý porod jiný. Čím to je, že ty první bývají strašné a další už ne, že by to bylo tím, že jako vícerodičky se umíme více hlásit o svá práva?
Jinak gratuluji k oběma dětem a držím palce u třetího. Já mám pořád dilema jestli třetí ano nebo ne :lol:

 
jednažena
Echt Kelišová 9171 příspěvků 22.10.13 08:02

@LennaZS dekuju tu pozitivni mysl budu potrebovat.Uz ted nespim hruzou jak preziju porod.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 22.10.13 08:31

Takove super konce se ctou moc hezky :kytka: tak at vam to nadale tak slape- min.do 100 let ;)

 
monča531
Kecalka 322 příspěvků 22.10.13 08:42

Tak tohle jsem si musela přečíst jelikož jsem v půlce těhotenství a zvažuju jestli rodit ve Zlíně či v Hradišti a stále nemám rozhodnuto…slyším od různých stran různé názory tak jsem zvědavá jak se rozhodnu i když zatím vyhrává asi Zlín :nevim:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 22.10.13 09:13

Tak k tomu třetímu porodu, nádhera, 15 min v porodnici.. nádhera :))))) já bych taky takl chtěla ještě holčičku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 22.10.13 09:28

Krásný deníček :) Přeji moc moc štěstíčka :) a ať jste šťastni a zdraví :) Po tom, čím sis prošla na začátku, si zasloužíš mít krásný život :) :kytka: Moc Vám to přeju a ať máš krásný i třetí porod :) :hug: A Sabince vše nejlepší k svátku :)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 22.10.13 09:32

Dva porody a vlastne je v tom skoro cely zivot. At se mate krasne i nadale :srdce: hodne stesti :mavam:

 
Itany
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 22.10.13 10:26

Moc krasne napsane jako z pohadky :kytka:

 
Kamča_09
Závislačka 2632 příspěvků 1 inzerát 22.10.13 11:28

Kasny zivotni pribeh. Gratuluji a hlavne jen tak dal.. :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 11:31

@MartinaIrena No,ono to asi přijde samo. Já vždycky říkala, že třetí teda už ne..a vidíš:-)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 11:32

@Edita2 Děkujeme.I za přáníčko k svátku, vyřídím :D

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 11:33

@aničkakytička Super..já taky věřím tomu, že to bude rychlé. Teď se mi zdálo, že se malá narodila ve sprše u nás doma a že u toho byl jen můj brácha(pěkná hysterka),tak to bylo celkem vtipné. Tak jsem zvědavá na realitu a kéž by byla jako ta tvoje..porod doma totiž nechci.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 11:37

@monča531 Víš,já taky u druhého moc váhala. Všichni chválí Zlín, ale já byla na tu novou porodnici v UH zvědavá. Tak jsem se vydala na exkurzi, hned se mě ujala úžasná, již zmiňovaná PA Eva Hladišová. A než jsem se rozkoukala, stála jsem na sále a ona mi vše vysvětlila. Z této dámy sálá tak pozitivní lidské teplo, že jsem hned měla jasno. Domluvila jsem se s ní, byla mi u porodu a zážitek. Teď jsme domluvené, že bude i u třetího. Vše ze mě spadlo a já se těším. Zkus se tam jít nezávazně mrknout…a uvidíš. Dej na svůj dojem.Ale kdyby bylo mimi moc malé, komplikace, atd..jedu do Zlína, skrz neonatologii.

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 22.10.13 12:02

@LennaZS je treba rodila ve zline v roce 2011 a bylo to super. PA mi michala i homeopatika co jsem si donela, smama od sebe mi zapalila aroma lampicku s leva dulovym olejem. Nedavala mi zadne medikaci a nechala me abych si to vsechno krasne zazila naplno. Ani vodu mi nikdo nepichal, oxitocin nedaval a nenasteihaval. Mela jsem jeden steh.

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 22.10.13 12:48

Nadherny deniček hlavně z dobrym koncem :hug:
Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka at jste všichni moc a moc štastní :*

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.10.13 12:57

@Janichka Já tomu věřím. Většina mých kamarádek rodilo ve Zlíně a spokojené. Pro mě je ale UH vic komorní, ne taková manufactura na děti, s trochou nadsázky řečeno :lol:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 22.10.13 13:08

Krásný, moc ti(Vámm) přeju to úžasné štěstí!!je to krása :kytka: :kytka:

 
tarzanek  22.10.13 13:12

Muj prvni porod byl za 4,5h od zacatku bolesti, druhy 2,5h po prasknuti vody, ale bolesti jsem mela asi pul hodiny a treti porod malem v sanitce. Jen jsem vylezla na kozu, sundali mi dziny a praskli vodu a malej byl venku. To mi doma zacaly znicehonic bolesti po 1min a hrozne tlaky na konecnik, proto jsme volali rychlou, kterou mame minutu od baraku. Manzel za mnou dojel kdyz jsem uz tlacila. :)

 
Anonymní  22.10.13 13:28

Jéé, moc hezké, musím zamáčknout slzu:-) O Zlíně jsem taky neslyšela nic moc pozitivního, rodí se prý jak na běžícím páse a tak jsem byla rodit na Vsetíně, kde byl přístup milý, po porodu jsem se s malým mazlila o když mě šili (nechali mi ho na rukou)no prostě krásný zážitek a určitě tam pujdu rodit jednou i další děti…Takže podle mě třetí bež rodit jinam než do Zlína:-)

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 22.10.13 14:54

@LennaZS ale ja v tom zline rodila sama :D takze tam bylo soukromi azaz :D dokrota jsem mela u porodu na zacatku asi minutu a na konci asi pet vterin. Sila me PA

Příspěvek upraven 22.10.13 v 14:55

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 22.10.13 16:11

O těch klíčních kostích jsem už mockrát slyšela, že se to děje. Ale vždy jen jedna. :)

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 22.10.13 16:12

Jinak, Zlín i Uherské Hradiště je to asi hodně individuální, pocházím z Hradiště a několik mých kamarádek mělo víceméně pozitivní komentáře. Ale jak říkám, na krávu člověk narazí kde kady.

 
monča531
Kecalka 322 příspěvků 22.10.13 17:53

@Randgrid no já se právě obávám toho že se tam potkám s jednou nejmenovanou porodní asistentkou se kterou se moc nemusíme a tak bych měla asi zkažený celý porod proto mě to víc táhne do zlína ale zase v UH je nová porodnice…no nevím uvidím ještě

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 22.10.13 18:30

@monča531 ach tak :) já si myslím, že ani jedním se to nezkazí. :) Já jsem se přesunula do Olomouce, takže u mě je to jasné. Ale třeba v okolí Vánoc v Uh.budu a Hradiště mě nemine. :D Myslím, že by byla pro celá rodina. :)

 
hanovin  22.10.13 19:29

Ahoj,
já jsem obě děti rodila ve Zlíně, teď čekám třetí a půjdu taky do Zlína. Mám to blíž do Hradiště a myslím, že pokud máš bezproblémový porod, tak je úplně jedno, kde rodíš. Já jdu do Zlína hlavně pro svůj pocit klidu, že vím, že cokoliv nepředvídatelného se stane, tak tam jsou na to vybavení, kdežto pokud se to stane v UH, ztratí se spousta drahocenného času převozem. Pracovala jsem hodně let s postiženýma dětma a mám pocit, že z Hradiště těch „průserů“ bylo přece jenom víc, vzhledem k počtu narozených dětí. Takže já pro svůj pocit, že jsem nic nezanedbala, volím Zlín.

 
NikSo
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 22.10.13 19:57

Kráásné, pozitivní…super, moc vám to přeju, není nad pohodovou rodinu, kde se mají všichni rádi.. :kytka:

 
milá holka  22.10.13 21:17

Krá :srdce: sný deníček :srdce:

 
sedanka
Kecalka 384 příspěvků 22.10.13 21:18

Super, nadhera je mam dvuleteho Tadeaska a skoro pulrocniho Jachymka ated cekam dalsi jsem v 9 tydnu tehotenstvi a na treti porod se tesim a doufam ze bude bez nastrihu a natrzeni jako predchozi dva hezky vecer

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 22.10.13 21:54

Krasne, preju hodne stesti :-)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.10.13 06:46

Hodne zdravi a gratuluju k prima muzi:-)

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 23.10.13 08:44

Pěkné, přeji ten třetí porod rychlý a pohodový. Máte nádherné fotky, krásné exteriéry, krásné děti! Ať se dari :kytka:

 
verculinek
Kecalka 462 příspěvků 26.10.13 23:31

Moc krásný příběh :-). gratuluji je Sabince, Zdeneckovi a tomu malemu, co je na ceste :)

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 12.02.14 10:01

:potlesk: tvrdý začátek, ale fakt krásný konec. podle mě se nic nezbortí, to je odměna za to trápení v minulosti

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama