Cestování s dětmi - Itálie II.díl

Cestování

Vzhledem k tomu, že už mám ve svých 28 letech odrozeno, rozhodla jsem se po deníčcích o porodech a těhotenstvích napsat nějaké o našem cestování. Minule jsem popisovala naši cestu karavanem po západním pobřeží Itálie, teď přejedeme na východ. A neobejde se to bez komplikací. :)

Kalábrie
2 komentáře

Restaurace Tatos a první oprava auta

Gargáno a kiting

Sabinka

Zdeňula nabaluje

Vieste


2 komentáře

Marina Romea

Marina Romea

Stařec a moře
4 komentářů

Ancona

Ancona

Příjezd do Benátek

Benátky

Benátky

Náměstí sv.Marka

Orchestr

Lunapark v Bibione

Lunapark

Hrátky v Bibione

Lignano

Malý potápěč

Minulý deníček jsem končila v překrásném městečku v Kalábrii - CAPU VATICANU. Ještě jednou bych ráda podotkla, že tento kout Itálie nám učaroval nejvíc. Jak příroda, milí lidé, tak i překrásně průzračné moře.

Po pár dnech strávených na jihu Itálie jsme se rozhodli pro rychlejší přesun na východní pobřeží. Další bod na mapě byl poloostrov Gargáno, konkrétně městečko Vieste. Tak jsme nacpali do karavanu babičku, dědu, děti, prostě všechno a vyrazili.

Po pár desítkách kilometrů jsme zastavili na benzince Esso. Moc důvěry jsem k ní neměla, nikde nikdo, jak v nějakém westernu. Jen sem tam se po zemi proletěl chomáč slámy nebo čeho, všude zabedněno. Toto je tady celkem běžné, samoobslužné benzinky, kde se nějak záhadně platí kartou. Každopádně se nám to podařilo, manžel se snaží nastartovat a… a nic :-) Auto vyhlásilo stávku.

No výborně, venku hrozné horko, v autě opruzující mládež, bábina brble, děda opět spokojený, manžel opět nadává. Já se teda jala hledat pomoc. V celém tom městě ani noha. Až úplně na konci jsem našla malou restauraci a v ní právě obědval chlapík.

Když slyšel, že máme trable, okamžitě zalarmoval svého kamaráda v nedalekém servise. Auto zprovoznil jen tak provizorně a odvezl ho na opravu. Nás odvezl do svojí restaurace a staral se jak o nás, tak i o naše auto.

Večer bylo vše hotovo, na cestu jsme vyfasovali suvenýry a velkou knihu. Uff, tohle byla klika, mohlo to dopadnout daleko hůř.

Tak si to valíme dál směrem na východ. Přejíždíme obrovský most na vysokých pilířích a jsme v takové výšce, že projíždíme mrakama. Začíná se stmívat, máme zpoždění, tak pokračujeme v cestě.

Konečně jsme přijeli na Gargáno a je čas tankovat. Hledáme benzínku. Aaa, opět ta prokletá benzínka Esso. No snad budeme mít tentokrát víc štěstí. Vida, obsluha funguje, všude panuje čilý ruch, taverničky plné lidí. Manžel natankuje, chce nastartovat a… ano, opět ani šťuk. :-) Následuje už klasická salva nadávek a tentokrát se k manželovi přidává i babička. Hurá, nálada výborná. :-)

Beru manžela pod paži a jdeme hledat servis. Ten najdeme vzápětí. Borec funguje na telefonu, tak mu tedy volám a přibližuji situaci. Za chvíli se k našemu autu přiřítí plážový šampónek na skutru.

Tady bych podotkla, že ač je můj manžel velice pracovitý, šikovný, inteligentní, sečtělý a krásný chlap, holt ty jazyky neumí. Jsou dvě věty, které umí naprosto plynule a zatím mu při našich cestách vždy stačily: „My parents has a small house in the country.“ (tuto větu si jako jedinou pamatuje z hodin angličtiny na střední :-) ) a „Whisky, two!“ :-)

Tudíž celá domluva okolo auta byla na mně. Jediné štěstí, že jsem tři roky pracovala v mezinárodní dopravě. Když jsem uznala, že je vše vyřešeno, vzala jsem děti do moře.

Tady na Gargánu je opravdu úžasná pláž jako stvořená pro malé prcky. Pořád ještě pěkné tyrkysové a teplé moře, poooozvolný vstup do vody a krásné skály na obzoru. Z povzdálí jsem sledovala, jak manžel čaruje rukama a nohama a chlapíkovi něco vysvětluje. Jeho nechápavý výraz mě nakopl k tomu, abych připlachtila k autu a zjistila, co se děje. Ajé, jednalo se o placení.

Mechanik ukazoval manželovi na prstech TŘI. Tak si v duchu říkám, OK, tak mu vysolí 30 EUR, to je ještě dobré. Vidím manžela, jak mu podává 5 EUR a česky říká: „To je dobré, zbytek si nech, jo.“ :) Chlapík, naprosto vysmátý, si ťuká na čelo a ukazuje mu, že chce třicet. Manžel vyvalí oči a už cáluje. :-)

Výborně, další problém vyřešen a můžeme se vydat všichni k vodě. Pláž široká, takže manžel vytahuje svůj pětimetrový kite. Skoro hodinu ho rozmotáváme, až ho konečně dostaneme do vzduchu a už to manžela táhne na moře. Vtom celá pláž strnula a všichni začali tleskat. Já červená až na zadku, děti poskakovaly a ječely: „Tati, huráá.“ A děda jen pokyvoval hlavou a tak potichu si pro sebe povídá: „Pche, to musí dojet Moraváci, aby udělali v Itálii na pláži takovou šou.“ :-)

No to už jsem šla úplně do toček a šla si zaplavat. Okem jsem mrkala po malém Zdenečkovi, jak úplně nadrzo balí dvě malé holčičky, do toho jsem uklidňovala babičku, že malý se fakt netopí, že se prostě jen potápí a že je holt pod tou vodou pořád. Za chvíli jsem to beztak vzdala a pomalu si začala zvykat na to její: „Ježíš, Zdenečku…on se topí..já se na to nemůžu dívat..Zdendo­..vytáhněte ho, sakra!“

Tak a po dvou krásných dnech tady pokračujeme v cestě. Moc jsem se chtěla podívat do přístavního města Ancona. Kupodivu jsme sem přijeli bez problémů a hned se obrovskýma serpentinkama dostali na krásnou pláž. Manžel ale když uviděl tolik lidí, už se točil na patě. Naštěstí teda svolil a my se vydali na krátkou koupačku. Zdeneček si ukopl palec, takže řev až k moři. Tady jsme ho ukecali na zmrzlinu a přestal. Skočil do vody a zase řev. Požahala ho medúza - no jasně, že ho žahla na ten ukoplý palec. Takže posbírat saky paky a jedem hledat místo na nocleh.

Našli jsme krásnou vyhlídku a konečně nastala taková pohodička. Chystám v karavanu večeři a slyším, že manžel má problém s vodou a hadicí. Tak jen nakukl do karavanu a říká, že jde k druhému karavanu, že tam stojí nějací Španělé a poprosí je o hadici. A prý, jak to má říct. Tak jsem mu to řekla a se slovy, že to beztak zapomene, odkráčel. Stoupla jsem si do dveří a poslouchám :-) Povídá: „Hello, please, can you (říkám si: "Páni, ten válí“)… hmm, can you.. sakra… no tož půjčíte mi hadicu, ha-di-cu?"

Ano, lásko, když to budeš slabikovat, určitě ti hned budou líp rozumnět. :-)

Zase zakouzlil rukama a nohama a donesl hadicu. S vítězoslavným výrazem mi povídá: „Můžeš být blbý jak chceš, ale musíš si umět poradit.“ :-)

Po noci strávené u Ancony se vydáváme dál, zastávka v městečku Marina Romea. Pláž teda nic moc, už to začíná „smrdět“ starým dobrým Bibione. Po tyrkysových barvách moře už ani památky. Děti si hrají na hřišti, babička kvaltuje po pláži, manžel popíjí pivečko… moment… moje sedmdesátiletá babička zdrhá po pláži???

A už to vidím, kus od nás se zvedá vítr, lomcuje to se slunečníky, pár z nich to nevydrží a letí daleko do moře. Babička to zpozorovala jako první a snaží se teda co nejrychleji dostat do baru. Samozřejmě i tom kvaltu se co chvíli sehne, protože zrovna zahlédne pěknou mušličku. :-) Tak tak doběhneme všichni do baru a už to fičí. No a taková hrůza vznikla z mraku, „ze kterého nic nebude“, slovy mého dědy.

Po menší apokalypse, která pěkně zaneřádila pláž, se pomalu vydáváme dál. Další zastávka je parádní - Benátky.

Přijedeme sem v podvečer. Venku je horko a nad městem se stahují obrovská mračna. Přesto se vydáme pěšky do města a k velkému kanálu. Ani ne v půli cesty to přijde. Liják naprosto neskutečný a bouřka snad přímo nad náma. Atmosféra nepopsatelná, hezčí podmínky pro toto tajemné město jsem si nemohla snad ani přát.

Po hodince déšť ustává, ale blesky pořád řádí kolem katedrály a nad náměstím sv. Marka. Díky bouřce je, i teď v srpnu, téměř prázdné. Na Benátky padla noc, na náměstí hraje orchestr písničku od Andrea Bocelliho a děda opět slzí. V podstatě to dojme úplně všechny. Pak si dáme na náměstí nekřesťansky drahý toast (pěkně hnusný, mimochodem) a nasedneme na loď a projedem si celé noční Benátky. Všechny domy, kostely, krásně nasvětlené, v dáli pořád bijí ohromné blesky… a s manželem si slíbíme, že sem se ještě vrátíme.

Ráno nás čeká skoro závěr našeho putování - Bibione a Lignano Sabbiodorro. Obojí nás nenadchne, ani nepřekvapí. V Bibione jsme byli několikrát, já jako malá s rodiči a pak i s manželem na motorce a autem. Toto město máme ve své podstatě rádi. Když se sem vydáme, tak jedině mimo sezónu.

Jedna z nejromantič­tějších chvil s mým mužem proběhla právě tady, u majáku. Ještě jako svobodní jsme sem dojeli v červnu na motorce. Postavili stan v přírodě, já nalovila mušle u útesu, opékali jsme hovězí, pili vínko… nad námi byl úplněk a měsíc tak velký, že jsme si na něj mohli skoro sáhnout. Nikde nikdo, jen sem tam k nám dolehlo světlo z majáku. Snad i z nostalgie jsme závěr naší dovolené prožili tady.

A ještě perlička na konec. V Bibione jsme chtěli strávit tak 3-4 dny. Ráno druhého dne jsme se vydali do obchodu - dovolenková karta zamítnuta, záložní prázdná. Hups, trochu jsme to přehnali a dostali se na dno. Je pravda, že jsme se celou dovolenou naprosto nehlídali a užívali si vše na plno. Peníze už jen doma a co teď. Tak doběhla celá šťastná babička, že našla Čechy, kteří jsou nám ochotni vyměnit naše české koruny za eura, že jich mají beztak moc.

(To jsme se zrovna vraceli z banky, kde nám nechtěli vzít kartu, na které máme železnou rezervu. To jsem propadala zoufalství. Karavan něco sežere a nádrž prázdná. To byla sobota ráno a než by nám doma někdo vložil na účet… no komplikace.)

Tak hurá, jedni ochotní lidi nám směnili, my natankovali a vydali se tedy směr domov. Asi tak dvacet kilometrů od domova se babička vytasila s tím, že teda jako ještě má asi 200 EUR, ale schovávala je pro případ CO KDYBY. Aha babi, no a to ten případ nebyl právě v Bibione??!!!

No aleluja, jsme doma. Přijeli jsme ve tři ráno. Děda první, co udělal, když jsme ho vzbudili, tak si počůral branku domu, protože si myslel, že je jen čůrací pauza a jsme ještě někde v Rakousku. Rozespalý a lehce zmatený nepoznal, že už je doma. :-)

Tak to bylo naše putování po pobřeží Itálie. A jelikož nás chytá zase cestovatelský fantas, za pár dní vyrážíme znovu. Jen měníme posádku - místo babičky a dědy s náma jede naše nejmladší kuřátko Davídek. A karavan jsme vyměnili za naše nové autíčko, které snad zvládne i drsnější terén.

Plán trasy: Zell am See + Kaprun (AUT) a tady lyžovačka a koupání v jezeře Plitvická jezera - Zadar - trajektem na ostrov Dugi - Dubrovník. A když se nám bude moooc chtít, vletíme se vykoupat do Černé Hory. A o tom vám zase napíšu příště. Asi začátkem září, protože na cestu máme opět 21 dní…

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 01.08.14 00:54

Super denicek :palec: Je paradni cist i neco jineho :kytka: Tesim se na dalsi denicek :andel: Krasmy fotky :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 07:03

@kaja00 děkuji :mavam:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 01.08.14 07:28

Moc hezky denicky tesim se na dalsi :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 07:40

@aspagi jj, díky. Příště napíšu o putování po Lefkádě :D

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 01.08.14 07:42

Jenom se chci zeptat jedeme za 14 dni kousek k riminni a san marino na agriturismo jake je tam more uz to tam smrfi bibione? Byla bych rada kdyby aspon trochu bylo ciatejsi minulej rok jsme prave byli bibione a hruza normalnev kori vlozka no fuj

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 01.08.14 07:50

Super. Miluju tenhle typ cestování, tekze jsem si pěkně početla. :palec:

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 01.08.14 07:57

Zase super deníček :potlesk: :potlesk: :palec:

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 01.08.14 09:37

Krasne :palec: fotky i denicek.

 
Deninina
Závislačka 3806 příspěvků 01.08.14 11:02

Fakt super, taky bych takhle chtěla cestovat, ale jsem posera a můj chlap se spíš ve všem spoléhá na mě, takže na nás zbývají jen cestovky :mrgreen: Ale jinak krásně a čtivě napsané :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 11:07

@aspagi Ahoj, tuto oblast jsme spíš tak lehce míjeli. Co si tak vzpomínám, tak to bylo tak napůl..moře čisté(byla tady dvouhodinová koupajda), písek dožluta, takže o tyrkysovém moři nemůže být moc řeč, ale bylo to tu příjemné. Oblast i poměrně zelená, co se rostlinstva týče. Myslím, že je to dobrá volba, pak dej vědět, jak bylo.My frčíme už za 6 dní a od včerejška máme upravený plán trasy. Když už budeme v HR úplně dole, sjedeme až do Albánie, pokud nám to okolnosti dovolí. Tam si hodně přeje manžel, máme v plánu to tady v budoucnu spolu s přáteli projet chlapi-na motorkách a my holky-v terénních autech jako taková základna. Tak uvidíme…snad se nám to taky podaří..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 11:09

@Deninina Ale vždyť s cestovkou je to taky super, aspoň se o všechno postará někdo jiný. Taky tak létáme..zase na odpočinkové dovolené :)

 
Uživatel je onlinepomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 01.08.14 12:40

Krasne napsane :kytka: :kytka: :srdce: A krasne fotecky :palec:

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 01.08.14 12:56

Ahoj LennoSZ - teda už u prvního cestovatelskýho deníčku jsem Ti chtěla napsat, že seš fakt dobrá, zvládat takhle s nadhledem takový jobovky a ještě s 2 dětma, prostě je vidět, že to milujete. Máme to podobně, ale my ještě nemáme děti jen psa a já chytnu nerva hned jak něco trochu nevychází :mrgreen:
No nic - jen jsem Tě chtěla upozornit, že na Kaprunu jsem byla v srpnu lyžovat a stálo to za starou belu, v provozu jen nejvrchnější poma cca 500m, sníh mokrej a hnědej a chtěli za to 24eur za dospělého a to je tak 3 roky zpátky
Přeji hodně skvělej zážitků :palec:

 
Krasavicaa  01.08.14 17:05

Do Černé hory jeďte určitě, ale až k Albánii, tam je to krásné :-)

 
Krasavicaa  01.08.14 17:06

Deníček perfektní, čtu to i příteli a celkem jsme se nasmáli :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 01.08.14 18:25
:lol: :lol:

ha-di-cu :pankac:

dedecek si pocural branku :lol: :pankac:

vyborny :palec: :potlesk:

 
Omiii
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 01.08.14 18:31

.

Příspěvek upraven 03.08.14 v 14:11

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 19:19

@Krasavicaa děkuji za typ..jak už jsem psala výše, od včerejška je změna-škrtá se Rakousko a jedem po pobřeží až do Albánie-splní se manželovi sen :lol:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 19:21

@obrazek jsme holt rodina komediantů :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 19:23

@Conulka děkuji :mavam: po dohodě jsme tedy Kaprun škrtli a jedem co nejvíc na jih :)

 
Krasavicaa  01.08.14 19:26

@LennaZS
Tak to je perfektní :pankac: Věřím, že si to tak užijete daleko víc :-) byli jsme spokojení :-)

Každopádně zase něco napiš, máš na to talent :mrgreen: Četla jsem deník dvakrát, jak se mi líbil :mrgreen: :potlesk:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 19:37

@Krasavicaa jejda, moc děkuju. A já mám vždy obavy, s jakou bude deníček přijaty. Občas tady ty komentáře bývají drsné..

 
Krasavicaa  01.08.14 19:44

@LennaZS
To nemůžeš brát, tak vážně :hug: Vždyť tu zdejší drbárnu znáš. :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 21:03

@Krasavicaa no jo, ale když já ták nesnáším konflikty a nedejbože, jak do mě někdo blbě rýpne..moje horká hlava :lol:

 
Krasavicaa  01.08.14 21:12

@LennaZS
No, tak s tím rýpáním… já se teda musím sakra držet, jak do mě někdo šije, tak se neznám :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.08.14 22:08

@Krasavicaa to jsme na tom stejně :pankac:

 
Romanetka
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 01.08.14 23:10

Moc pěkné deníčky :) A na ten o Lefkádě se extra těším, chceme s manželem tak za 2 až 3 roky poslat děti na dovolenou s našima a sami dva si Lefkádu užít romanticky jako za starých časů ve dvou :lol:, tak at vím, na co se tam těšit…

 
Katerina5
Stálice 79 příspěvků 01.08.14 23:23

Ahoj, krásný deníček. Moc se mi líbil, taky vyrazime na cesty do Itálie na 28 dni a chvilkama mam i strach aby se něco ne po… Kitujeme s manželem oba na prkne, tak jsem zvědavá kde všude ho vytahnem. Užijte si další dovcu :)

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 02.08.14 00:30

@LennaZS vidím to přímo v barvách… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A jestli chcete k moři v Albánii, tak až dolů k Jónskému… tam je to nejhezčí a nejlepší…
Ježíš, hned bych tam jela taky… letos ale máme v plánu tu Itálii…

 
Yasmi
Kecalka 493 příspěvků 02.08.14 00:31

@OmiiiZdravím, já jsem teď v Rimini a jsem dost zklamaná. Všude samý Rusák, německy a anglicky se tu člověk skoro nedomluví. Všichni mluví italsky nebo rusky. Moře po bouřkách samá řasa, bordel a nikdo to neodklízí. Pláže hlava na hlavě. Zlatý Lignano nebo Bibione 

Nooo kdo by to rekl, ze v Italii se mluvi italsky. To snad nemyslis vazne? A v Rimini asi nemuzou za to, ze tam jezdi hodne Rusu. Za bourky a rasy take tezko nekdo muze. Asi je lepsi necestovat.

Příspěvek upraven 02.08.14 v 00:32

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 02.08.14 13:18

@LennaZS jo my vyjizdime 16cteho uz se tesim na dalsi deniky z vasich cest

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 02.08.14 13:21

@Omiii tak to je skoda jedeme autem tak snad bude pobliz jinde neaka plaz

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 02.08.14 14:06

@LennaZS denicky nečtu. Číst tisíckrát to samé není fakt nic pro mě. Porod, porod a ještě jednou porod :mrgreen: Zaujal mě název toho tvého a nelituju, je naprosto SUPER. :palec:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 03.08.14 07:17

@krtek7489 děkuji, toho si vážím.. :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 03.08.14 07:20

@Katerina5 super, určitě si to užijte. Asi to máte dost podobné jako my.. :pankac:

 
octopus70
Povídálka 22 příspěvků 03.08.14 23:34

@LennaZS Jak jsem tak četla tvůj deník od konce, pořád si říkám, kde máte toho malého Davídka, proč není na žádné fotce a pak se teprve v prvním díle dočtu, že ještě nebyl na světě..tím se vše vysvětlilo, ale docela si mi zamotala hlavu..Těším se na aktuální pokračování.. At se vám cesta vydaří, cestovat s karavanem po Evropě musí bejt super..Jinak my byli s dětmi v Toskánsku a mohu také doporučit, začátek září je ideální.. Minimum turistu a krásné pláže

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 04.08.14 09:09

@octopus70 ahoj, o Toskánsku jsem hodně četla a taky bych se tam jednou ráda vydala na dyl. Nj, Davídek má první dovču teprve před sebou, vyrazíme už ve čtvrtek po snídani-hurá :mrgreen:

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 05.08.14 00:43

Huráaaaa další dil, ja se snad pochlapim a sepisu naše další euro víkendy, zatím jsem se dostala jen k Barceloně a Granadě :P

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 05.08.14 08:08

@Hanka1 určitě napis, budeš mít aspoň uchovanou vzpomínku :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama