Už je to dávno :-D

Porod

Je to 5 let, co jsem rodila svého první syna. Mám už doma 5ti letého chlapečka a v září by na svět měla kouknout jeho sestřička, tak jsem vzpomínala jaký jsem měla porod u svého prvního dítěte, jelikož mě to za nedlouho čeká znovu.


2 komentáře


3 komentářů

Takže jak začít, píše se rok 2007 a my jsme tehdy ještě s přítelem byli na Moravě ve vinných sklípkách a o měsíc později jsem měla zpoždění a ejhle těhotenský test mi ukazoval 2 čárky, byl to pro mě šok, jelikož jsme s tím vůbec nepočítali :-D Po čase jsme to oznámili doma, ale taky nebyli moc nadšení, jelikož jsme bydleli s rodiči v domě ve dvou malých místnostech. Teď když to shrnu tak Pavlíček je jejich miláček :-D.

Těhotenství jsem měla ukázkové, žádné nevolnosti, nic. Jen ke konci bolesti páteře, ale to je normálni, v práci jsem to oznámila a šla na nemocenskou, jelikož mě ta práce vůbec nebavila :-D Tak jsem si užívala doma. Termín porodu jsem měla stanovený na 27.3.2008.

27.3.2008 den D, ráno jsem si zašla na záchod a ejhle, vypadla ze mě hlenová zátka, tak si říkám, aha už to asi příjde. Nikomu jsem nic neříkala, naložila se do vany a relaxovala, kolem 14:00 přijel přítel z práce, tak jsem mu to oznámila, že to asi co nejdříve příjde, ale byl v pohodě. Jeli jsme poté k rodičům od přítele na náštěvu, to už bylo kolem 17:00 a mě začalo nějak moc bolet v zádech, ale zatím nic jiného. Jak jsme přijeli domů, tak přítel chodil do posilovny, tak se tam i vydal s tím, že kdyby něco, bude na telefonu. Přítel přišel kolem 20:00 hodiny a to mi pomalu začínaly kontrakce, jenže jsem je měla už po třech minutách, ale zatím s porovnáním, co mělo přijít, to ani bolesti nebyly :-D

Kolem 21:00 hodiny jsem mu říkala, že už radši pojedeme do porodnice, tak jsme vzali tašku a jeli. To už jsem rozdýchavala, jak mohla (pořád to bylo slabé), ale já jsem myslela že je to brutal :-D Po cestě mi přítel oznámil, že nemáme benzín, tak jsem ještě jeli na benzínku (moje nervy) :-D. Kolem 23:00 hodiny jsme přijeli do porodnice, na příjem atd. Doktorka mě vyšetřila a řekla, že jsme tak ve třetině, otevřená na 3 prsty, přítel zatím čekal na chodbě. PA mě poslala za ním, ať si chvíli počkám, jelikož neměli vůbec volnou „hekárnu“ a že vůbec neví, jestli tu přítel může zůstat.

To jsem se docela vylekala, moc jsem ho tam chtěla. Za nedlouho pro nás přišla, že paní šla rodit, že pokoj je volný, tak jsme se nastěhovali. Poté mě napojili na pásy. PA říkala, že mi přijde udělat klystýr, ale nakonec zapomněla, jelikož tu noc byl frmol. Kolem půlnoci mi praskli vodu a to teprve začaly bolesti prvního kalibru :-D Svíjela jsem prostěradlo, celou dobu jsem u toho ležela. Kolem třetí ráno jsme se vydali na porodní sál a začali tlačit, a já úplně špatně, tlačila jsem do hlavy, měla jsem potom úplně všude po obličeji sraženiny krve.

Tlačila jsem celou silou, byla jsem po té třičtvrtě hodině úplně vyčerpaná, ale jakmile mě nastřihli, tak jsem zatlačila hlavička venku a poté tělíčko, Pavlíček se narodil ve 3:50 s váhou 3,690 a výškou 53 cm, náš miláček je pořádný strapošek, však kouknětě sami :-D Tak se teď všichni tři těšíme na holčičku už v našem domečku.

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Denizah
Kecalka 494 příspěvků 07.05.13 07:39

Moc pěkný deníček a gratuluji k dalšímu mimi:-) my měli nejdřív holku a teď v září čekáme kluka, tak se mě to moc pěkně četlo, i když jsem rodila císařem ráda si představuju že budu rodit normálně:-)Ať vše dobře dopadne :kytka:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 07.05.13 07:55

Děkuju moc :-D už se taky těšíme

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 07.05.13 10:16

Tak ať vše dobře dopadne :kytka:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 07.05.13 12:15

Krásné, přeji Pavlíčkovi vše nejlepší a gratuluji k princezně! :)

 
Mat.ch
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 08.05.13 14:25

Hezký :-)))))

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30595 příspěvků 09.05.13 02:41

Grutuluji k synovi i k těhu :) jinak můj starší syn měl skoro stejný míry, akorát byl o 20gramů lehčí :lol:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Ach ty kyčle!!!

Pohodička :-D


Reklama