Cipískovo dobrodružství I.

O životě

Tento deníček vznikl ve stránkově písemné podobě, den po dni, hlavně pro našeho báječného taťku. A pak už bylo škoda přestat psát. :) Teď je to tu pro babičky, kamarádky a pro potěšení všech ostatních.

O tom, že Ti budeme přezdívat Cipísek, jsme se s taťkou bavili asi týden před Tvým narozením. Líbilo se nám to. Rodina z Řáholeckého lesa. Rumcajs, Manka a Cipísek nám i tak trochu přišla podobná té naší budoucí rodině. Ani jeden jsme však netušili, jak blízko pravdě je naše vtipkování o Tvém předčasném narození.

22.ledna 2015, čtvrtek
Byli jsme s taťkou a Árynkou (náš 4roční staford) na procházce. Venku bylo sychravo. Taťka nám k večeři udělal palačinky a my jen tak lebedili na kanapi. Blížil se večer a mě začaly pobolívat kyčle. Celou noc jsme to proto řešili, ale že jsou to poslíčci Tvého brzkého příchodu, mě napadlo až k ránu. Dala jsem si spršku, vzbudila taťku, ještě pusu Árynkovi a jedeme.

Je 23. ledna 2015, pátek, zhruba 6 hodin ráno
Jsme v chrudimské nemocnici, kde mě vyšetří asi tři doktoři. Je to jasné. „Vaše miminko chce na svět,“ oznamují nám trochu s obavami. Dostávám kapačku - jednu na bolest a druhou na podporu vývoje plic našeho drobečka. Chvíli se spekuluje, kam se pojede. Chrudim nemá vybavení, Pardubice také ne, v Hradci mají plno. Jede se do Prahy, jo vážně, Praha 4 Krč - Thomayerova nemocnice.

Okolo 9. hodiny ráno nás nakládají do sanitky, hlavně, aby nás dovezli vcelku. Když se pana doktora ptám, odpoví jen: „To taky doufám.“

Příjem v Praze je pro mě nekonečný, spoustu otázek, další vyšetření, ale závěr stejný - miminko chce na svět. Na porodním oddělení nás přijímají asi v 11 hodin. Dostávám další kapačku. Probíhá další vyšetření. Porodní asistentka je skvělá. Jdu do sprchy. Taťka je u nás. Dorazil a bude mě podporovat. Jsem slabá a unavená. Píchou mi epidurál, pak už jen cítím, jak lezeš ven… prd prd a je to! :-)

VAŠÍK 23. ledna 2015 15:50 hodin, 1770 g, 42 cm
„Pááání, kam mě nesou? Kde je maminka? Proč mě ten pán fotí? Tak řekne mi někdo, co se to děje?“

Ufff… Prvních pár minut na světě a žádná sranda. Ležím v prosklené krabici, kolem mě je hadička na dýchání, hadička s výživou a nevím, co ještě. Je tu teplo, ale jsem tu docela sám. Jsem unavený. Mezitím, co odpočívám, přijde se na mě podívat ten pán s foťákem, aha už vím. Je to můj TATÍNEK! Má skleněné oči, je rád, že jsem tady. Mám ho rád. :-)

24. ledna 2015, sobota
Hned ráno mě navštívila MAMINKA! Viděla mě jen chviličku po porodu a teď je tady. :-) Dívala se, jak mě sestřičky přebalují, krmí, a pak mě zlehka dvěma prsty pohladila po ruce. Byl jsem moc šťastný a i ona plakala štěstím. Sestřičky se o mě pěkně starají, a tak se snažím být silný. Zvlášť sestřička Martina Vobořilová.

Podruhé mě maminka navštívila v poledne. Je to tu tak dané, může za mnou každé tři hodiny, ale v noci se odpočívá. Ležím v krabici na nedonošeneckém oddělení. A maminka dává ruku na moje bříško, vždy když přijde. Říká, jak mě moc miluje, jsem statečný, s tatínkem na mě moc myslí, heboučký a krásný. Opět pláče. Pak se znovu vidíme před šestou večerní. Jsem moc rád, že je maminka u mě a zase mě hladí - chytám ji za prst.

25. ledna 2015, neděle
Ráno přichází maminka a já mám pro ni nějaké novinky. Začíná mi žloutenka, a tak se opaluji pod modrým světlem s látkovými brýlemi, jako na pláži. Ubyl jsem na váze. Vážím 1580 g. Sestřičky maminku uklidňují, že je to normální, byl jsem prý hodně vodnatý. Odebrali mi vzorky na testy screening - výsledky budou za 2-3 týdny.

Tou největší a nejradostnější novinkou však je, že DÝCHÁM SÁM! Sestřička mě tuze chválí a hned dodává, že v poledne, když bude dobře, mě maminka může poprvé klokánkovat. Maminka mi chvíli povídá a hladí mě na bříšku. Pak dostane za úkol nastříkat mi poprvé trochu mlíčka - daří se. :-) Prvních 10 ml mlíčka jenom pro mne! V poledne je můj stav dobrý.

A je to tady. První společné klokánkování - chování! Pokládají mne na prsa mé maminky. Maminka pláče. Je to úžasný a hřejivý pocit být u sebe zase tak blízko blizoučko. Nepláču a spokojeně usínám. Oba si to moc užíváme.

Večer přijde maminka znovu. Jsem zase na pláži. :-) (Ach, ta žloutenka). Nese mi mlíčko, teď už budu papat jenom od ní. Sestřičky nás oba chválí za vzornost a poslušnost. Jsem klidné a hodné miminko. Maminka mě hladí a povídá mi. I při klokánkování mi vyprávěla - o tatínkovi, že je nemocný, tak nemůže teď přijet, ale moc mě zdraví a nade vše miluje. Povídala mi o babičkách a dědečcích, taky o dřevěné chaloupce a krásné velké zahradě, kde bydlíme. Byl jsem šťastný!

26. ledna 2015, pondělí
Ráno mi přinášejí spoustu mlíčka od maminky. Měla „první odstříkávací noc“ a jak je vidět, snažila se. Mám dnes novou sestřičku, jmenuje se Jitka Pravdová. Musím ještě střídavě ležet pod lampičkou kvůli žloutence, ale tou nejlepší zprávou je, že už naplno dýchám sám! Včera mi občas s dýcháním ještě pomohly přístroje, ale celou noc jsem pomoc nepotřeboval - jupí! :-)

Maminka má velikou radost. Ráno mě hladí a dívá se, jak mě sestřička Jitka přebaluje a krmí. Snažím se hamatat sám. Sestřička mi dá do pusy malíček a stříkačkou pomalu mlíčko. Když už nemůžu, dostanu zbytek hadičkou. Při přebalování pláču, ale pohlazení od maminky mě rychle uklidní. Maminka si promlouvá s doktorem. V poledne nás čeká druhé klokánkování. Je daleko delší než to první. Maminka zase pláče, vypráví mi o tatínkovi a zpívá mi. Když přichází sestřička, že nás za chvíli oddělí, musíme prý oba odpočívat, maminka odpovídá: „Ne, ne, to nepůjde. My jsme se zrovna s Vašíkem domluvili, že jsme přilepený a zůstaneme spolu. :-)

Odpočívat se ale musí. Ještě trochu jsem ubral, vážím 1540 g. „To by už stačilo,“ říkám si, „Musím začít přibírat.“

Maminka pilně odstříkává. Večer znovu na chvíli klokánkujeme. Jinak mě střídavě dávají pod světlo - ach, ta žloutenka.

A jak to bylo dál? Dozvíte se v další části! :-)

Hodnotilo 27 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Leni35  23.09.15 00:31

Jako denicek dobry, akorat ten casovy udaj o dni kdy se narodil je celkem na nic, kdyz nevime v kolikatem tydnu to bylo.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 23.09.15 07:05

Vašík je statečný kluk a určitě všechno zvládnul :kytka:

Ale nemůžu si prostě odpustit - opravdu nechápu, proč tu mají někteří lidé potřebu psát za své dítě. Nemůžete vůbec vědět jak se v situacích cítí. Proč to nepíšete za sebe? :nevim:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 23.09.15 07:10

Krásné. :kytka: :srdce:

 
Nafrněná  23.09.15 07:30

@Kikuška90 přesně tak, taky to nepochopím :roll:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 23.09.15 08:37

Pěkný deníček, ale psaní za třetí osobu mě také moc neoslovuje :)

 
leene
Závislačka 3539 příspěvků 23.09.15 08:40

Moc často deníčky nekomentuji, ale poslední dobou se s takovými, kde matka mluví za své dítě, roztrhl pytel :roll:
Přeji hodně zdraví tobě i malému :kytka: ale deník jako takový pro mě hrozný a upřímně se vůbec netěším na ten další, pokud bude psán podobně…

 
šmajchlíček
Povídálka 35 příspěvků 23.09.15 09:18

Když se vám to nelíbí, tak to nečtěte. :roll: Mně se deníček líbil moc a těším se na další! :potlesk:

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 23.09.15 09:28

Ahojík deníček je hrozně moc pěkně napsaný aj slzička ukápla moc pěkné a držím palečky :kytka: :hug:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 23.09.15 09:30

Ze zacatku jsem si rikala, jezis denik psany a adresovany diteti, blbe se to cte. Ale pak mi prisly nektere pasaze vtipne a velmi mile. Nicmene mi vadi, ze tu neni tyden tehotenstvi pri porodu??? Nu a pokud nejake sve psani vystavuji verejne tisici uzivatelu, pak formu prizpusobim…
Preji zdravi bez nasledku predcasneho porodu. Predpokladam, ze to dobre dopadlo.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.09.15 09:48

Je mi smutno z té separace.

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 23.09.15 10:33

Deníček jsem nedočetla. Tematicky zajímavý, určitě jsi měla co říct, ale tento styl je opravdu velmi nešťastně zvolen a pro mě prakticky nečitelný bez toho abych se kroutila jak paragraf. :roll: Přeji už jen samou radost s miminkem.

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 23.09.15 10:37

Je dobře, že jste v pořádku. Přeji hlavně zdravíčko, to budete potřebovat. Deníček byl fajn.

 
Lena_T
Povídálka 21 příspěvků 23.09.15 11:13

Moc krásný deníček, těším se na pokračování ;) v kolikátým týdnu se malý narodil?

Příspěvek upraven 23.09.15 v 11:15

 
Lucyyyyy
Stálice 85 příspěvků 23.09.15 11:34

Me se denicek libil a vubec mi nevadi, ze to maminka pise za dite. :) nechapu proc se to tady porad resi..

 
petruše33
Kecalka 117 příspěvků 23.09.15 14:03

Gratuluju a přeju jen dobré :)

A pro některé ostatní…deníček si snad každý může psát jak chce, ne? Nikde jsem tu nenašla nařízení, že se musí psát takhle a takhle a upravovat, aby se líbilo všem…fakt to moc nechápu :roll:

Příspěvek upraven 23.09.15 v 14:03

 
suvik
Nadpozemská drbna 25318 příspěvků 23.09.15 14:52

@Saroya a jak bys to delala ty, kdyz dite bylo nedonosene. :think: nebo mas na mysli, aby byl inkubator v pokoji u matky? Jako tohle zas chapu, ze asi by se toto zarizovalo blbe, nejsem vubec z oboru, ale predstavuji si to tak, ze byl na pokoji podobnem JIPce ne? Asi se to nazyva jinak. Vis tyhle komentare prispivaji prave k tomu vzbudit v matkach pocit, ze jejich dite je na dosmrti psychicky poskozeno, kdyz nebylo od prvni minuty s mamou nebo se narodilo CS apod. Jak tu ted nedavno psala jedna, pro kterou to bylo skutecne trauma a myslim si, ze hlavne kvuli tomuto.

fakt tyhle poznamky nechapu… :roll:

 
sijanka
Stálice 57 příspěvků 23.09.15 16:02
:kytka: :srdce:
 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 25.09.15 07:42

Taky by mě zajímalo, ve kterém týdnu se narodil.
Poprvé mi nevadila forma psaní za dítě. Deníček se mi líbil.

 
efea
Nováček 2 příspěvky 25.09.15 12:15

Krásně napsané

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.09.15 10:45

@suvik chápu, že to nebyla moc vhodná poznámka, spíš výkřik těhotný, kterou to při čtení zasáhlo. nicméně vím, že v zahraničí právě nedonošence klonánkují co nejdříve a využívají teplo mámina těla k lepší adaptaci, i když je dítě na přístrojích a vedou k němu hadičky. kontakt s mámou je prostě moc důležitý. chápu, že možná pisatelka neměla na výběr.

 
kochichak
Kecalka 203 příspěvků 06.10.15 12:12

Moc hezké… :srdce: nekritizujte styl jakým to píše, je to její štěstí a pocity… Jsem za paní upřímně ráda, že Cipísek prospívá a že se mu daří… kéž by to tak bylo napořád a bylo už jen a jen dobře :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama