Velký zázrak Kubíček

Rodičovství

Psala jsem už dva deníčky, jeden o tom, jak se nám nedařilo a nakonec podařilo otěhotnět, druhý o svém těhotenství a porodu, a nyní bych se ráda zaměřila na to nejhezčí, a to je mateřství. Ráda bych se s vámi podělila o tu velkou radost, ale také starost, jakou je miminko.

Kubíček v porodnici, míry 2920g a 48cm

Kubíček dneska, míry 7400g a 67,5 cm
1 komentář

Včera to už bylo neuvěřitelných 5 měsíců, co na svět vykoukl náš krásný chlapeček Kubíček. Za tu dobu udělal neuvěřitelné pokroky, z malého uplakaného uzlíčku se stal tvoreček, který už umí dát najevo, co chce a co nechce, umí se smát, řehtat, vztekat, mazlit, hrát si a přetáčet se na bříško. Vyrostl 20 cm a nabral neuvěřitelných 5 kilo, takže je to už 7,5kilový cvalík.

Samozřejmě mateřství není jen procházka růžovým sadem, zpočátku to byl jeden velký boj s kojením, rodila jsem císařem a měla strašně málo mléka, takže příkrm byl nutnost, nicméně jsem to nevzdávala a snažila se kojit i tak. Bylo to hodně náročné, vážení, kojení, vážení a pak dokrm UM, zabralo mi to hodinu i víc, neboť jsem pak ještě odsávala, aby se zvýšila tvorba mléka, na mě bohužel nic nefungovalo, mléka bylo stále málo a po 4 měsících, kdy už jsem pouze odsávala, protože malý prso nechtěl a mléko vypadalo jak obarvená voda, jsem se rozhodla s tím skončit a malý je od té doby plně na UM. Spokojení jsme oba, krmení nám zabere jen pár minut, máme pravidelný režim a i když mě mrzí, že kojení nevyšlo, skákat z okna kvůli tomu nebudu.

Dnešním dnem nám také začala nová etapa a to jsou příkrmy, mrkvička malému chutnala, i když se lžičkou zatím nejsme velcí kamarádi, takže pokud máte některá radu, jak dítě naučit jíst lžičkou, sem s ní, budu moc ráda.

A nakonec se musím podělit o jedno velké trápení, které teď máme, malému se udělala za ouškem boulička. Jako hodně starostlivá matka jsem hned letěla k pediatričce, protože to bylo ale shodou okolností po prvním očkování, tak to spojila s tím, že je to reakce, zvětšená uzlinka, a že pokud to do dvou týdnů nezmizí, mám přijít. Nezmizelo to, tak jsem šla znovu a poslala nás na sono a tam šok! Žádná uzlinka, ale neznámý útvar o velikosti 2 na 2 cm a že s tím musíme na specializované pracoviště do Motola.

Krve by se ve mně nedořezal, samozřejmě mě hned napadla rakovina. V Motole mě příliš neuklidnili, zrovna tam byli poměrně mladí lékaři, kteří ještě nemají tolik zkušeností a koukali na to, jako kdyby to viděli prvně. Objednali nás na magnetickou rezonanci a naštěstí se potvrdilo, že se jedná o tzv. HEMANGIOM, nezhoubný nádor, který se dělá dětem a většinou do tří let zmizí, musí se s tím ale na onkologii, kde se to buď sleduje nebo se rozhodne o léčbě, záleží na tom, jak to poroste. Hrozně se mi ulevilo, ten strach byl nepopsatelný…

Pevně doufám, že to špatné jsme si už vybrali a teď nás čekají samé hezké věci.

Přejeme všem hlavně hodně zdraví a krásný zbytek léta!

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mikeila
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 23.08.11 08:47

Ahoojky Marti.
Hemangionek má Adámek od narození, nahoře na temeni hlavičky. Neprorůstá mu však do podkoží, takže je to v průměru vystouplý tmavě růžový centimetrový oválek. Na kožním nás budou pravidelně sledovat a pak rozhodnou, zda je to v pohodě nebo by se to muselo laiserem odstraňovat.při­kládám foto, aby ses mohla mrknout. Držím polečky, aby bylo všechno v pořádku a vám i nám hemangiomek brzičko zmizel. Deníček je pěkný a je vidět, že po tom všem trápení, kterým sis prošla jsi opravdu dobrá a strarostlivá maminka :hug:

 
elija
Kecalka 308 příspěvků 23.08.11 09:20

Hezký deníček :-) Každý den žasnu nad tím, jak ty děti rychle rostou a že období miminka je vlastně strašně krátké, ale krásné :-D Se lžičkou poradím jen tolik, že musíš zkoušet a zkoušet… Třeba ho nech si s ní hrát, ať se seznámí. On na to jednou přijde, neboj :wink: Naše malá má taky hemangiom, na zádech. Bylo mi řečeno, že pokud do roka nezmizí sám, odešlou nás do hemangiomové poradny do Brna. Malá má 10 měsíců a nádor pořád roste, tak nás to nejspíš nemine… Přeju spoustu hezkých chvil s Kubíčkem :kytka:

 
ibolia
Kecalka 361 příspěvků 23.08.11 09:28

Malá to má taky. Na prsou. Udělalo se jí to hned po porodu. Doktorka mi řekla, že se to občas udělá a do roka zmizí. Prd. Do roka to rostlo. Měla to ve velikosti 1,7×1,5cm. Ale kolem 2roku života jí to pomalu začalo blednout a už se to skoro ztrácí.
Syn to má na zádech. Asi 1cm dlouhé. A tak čekám, až to taky začne mizet.
Navíc u manžela je to rodové.
Tak se neboj a užívej si miminka. Oni tak hrozně rychle rostou.

Příspěvek upraven 23.08.11 v 09:29

 
-kamila
Závislačka 3064 příspěvků 23.08.11 14:45

Hemangiom také máme. Na bříšku. Udělal se nám týden po porodu. Do 7 měsíců jen rostl ,spíše dovrchu a krabatěl. Pak se to zastavilo,teď je jakoby hladký a malinko jakoby měnil barvu .Ale jen místy jako barva kůže. Ale je stále moc vystouplý. Minulý týden jsme byly na kožním,paní dr. nám sdělila,že je velikostí netypický,ale protože ho máme na břiše nic s ním zatím dělat nebude. Délku ztrácení nám řekla,že než půjde do školy!!! snad zůstane jen flíček. Tak snad. Máte krásné dětičky . Užívejte si sluníčka :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 23.08.11 15:00

Hemangion měla dcera od kamarádky, měla to na tvářičce, takové červeno-fialové a ve třech letech se jí to začalo ztrácet…teď je jí 5 a nejde poznat, že tam něco měla…
Přeji už jen samé hezké věci :kytka:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 23.08.11 18:01

holky, teda koukám, kolik miminek ten hemangionek má a to jsem donedávna vůbec netušila, že něco takového existuje… Ale koukám, že některá miminka ho mají i zbarvená nebo je to jakoby jen flek na kůži, většinou do červena, my ho máme dost atypický, jednak se objevil až ve 4měsících (ikdyž možná ho měl od narození, ale nebyl vidět, pač ho má v příušní žlázce) a také není nijak zabarvený, vypadá to prostě přesně jak zvětšená uzlinka pod ouškem… Nejhorší byl tech strach, když se nevědělo co to přesně je, to byly veliký nervy… Nás s tím posílají na onkologii, protože je to v místě, kde to může utiskovat nervy atd…, tak to budou hlídat tam a možná dostanem i nějaké léky…

 
-kamila
Závislačka 3064 příspěvků 23.08.11 19:28

no ony jsou podkožní co máte vy a my to máme zase zvenku. Taky jsem o tom nikdy neslyšela.Nám to začalo jakoby modřinka a pak se to postupem měnilo. Od té doby jsem viděla další 4 mimča s hemangiomem.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama