Reklama

Veronika a Adámek (3.týdenní) - pokračování Johanky :-)))

Rodičovství

Ahoj holčiny, vítám všechna narozená miminka, huráááááá, už tu nebudeme sami :))), takže Magdalénko a Mojmírku, hoďně prospívejte a dělejte svým maminkám jen radost. To jsem ráda, že už se nám to začíná rodit.

A jak je na tom Adámek???

Pořád nejhodnější miminko, jen s jídlem jsem na 4, tzn. jí po hoďce a půl, a to i v noci, takže je to opravdu veselé. K paní doktorce jsme v pátek nešli kvůli zledovatělé Praze, navím nam nabořili 2 auta, tak to bylo taky bezva. Musím se paní doktorky zeptat, jak s tím jídlem. Předtím mu to stačilo jednou za 2 - 3 - 4 hoďky, a teď mě hezky prohání. Jen v noci, když si ho vezmeme k sobě do postele, spí skoro 3 hoďky.

Jenže další problém. Jak v porodnici nádherně odříhával, teď se mu do toho moc nechce, takže si potom ublinkává. Tak koupeme každý den, abychom byli voňavé miminko. Taky každou chvíli peru, protože malých věciček moc nemáme a s tím ublinkáváním je teda pěkná spotřeba.

Třeba při kojení, když se na Adámka zakoukám, přemýšlím, jak asi bude vypadat za 3 měsíce, za 6 měsíců… co z něho vlastně bude a jaký bude. Pořád ho pusinkuju po hlavičce, takže je celý opusinkovaný :-)))) Ale to určitě děláte taky, nebo budete dělat svým ještě nenarozeným miminkům.

Zdá se mi, že Adámek pěkně přibývá, už má takové syslí tváře, jako mám já :-))) Pořád nevíme, komu je podobný, mamka říká, že s odstupem času prý mě. Já říkám, že je podobný Jerrymu z Toma a Jerryho :-)))) Je to taková malá myška, zlatíčko moje.

Vánoce, teda Štědrý den a hlavně večer jsme prožili v pohodě, prokládané kojením. No když si miláček řekne, musí dostat :-))) Dostal spoustu dárků, nějaké peníze, takže taťka převzal ruku nad těma penězma. Ale jsou v kasičce, tak je to v poho. Za rok už to budou jiné Vánoce. I když z toho roční Adámek nebude mít ještě žádnou potuchu, už přece jenom bude větší chlapeček… Pořád jsem říkala, že nutně potřebuju holčičku, ale teď bych Adámka za holčičku nevyměnila. To je stejně zvláštní. Je to můj syn a miluju ho nejvíc ze všech. Vše se točí jen a jen kolem něj… no o ničem jiným se teď bavit neumím, ale to je asi normální vývoj všech nových maminek…jen se bojím, abych z toho nezblbla.

Tak prozatím papapa, opatrujte bříška a i už svá miminka a těšíme se

Veronika a Adámek (zítra už 3.týdenní)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 29.12.02 23:44

Ahoj Verunko a Adámku,
přeju Vám, ať jste zdraví a máte ze sebe radost!

Chci ti jen napsat svou zkušenost s ublinkáváním pro případ, že bys to chtěla nějak řešit - mám 12ti týdenního chlapečka Toníčka a blinkání byl taky náš problém. On teda ublinkával hodně a já jsem z toho byla až zoufalá, protože mi připadlo, že v něm nemůže vůbec nic zůstat a že musí mít určitě hlad. Moje kamarádka pediatrička mi poradila, abychom používali přípravek, který se jmenuje Nutriton (pozor, nejde o umělou výživu Nutrilon!). Je to instatní kašička ze svatojánského chleba, která se na lžičce vrzne miminku do pusinky během kojení. Má ten účinek, že mlíčko v žaludku zahustí a ono pak nevystříkává zpět do pusinky. Je to něco jako instantní vločky, já jsem vždycky odstříkala 10ml mlíka do malinké kádinky a přidala 1 odměrku Nutritonu (to je cca poloviční dávka, než jak to doporučují na krabici) a to jsem TOníkovi v průběhu kojení po lžičce dávala. Funguje to naprosto bezvadně, ublinkávání sice nezmizelo úplně, ale velmi podstatně se zlepšilo, odpadlo převlékání po každém kojení, ale hlavně neustálý pláč po každém odbrknutí a poblinkání se. Takže vřele doporučuju, dá se to koupit v lékárně za 160,–Kč.

Je to ale jenom taková zkušenost, jinak mě pediatři ubezpečují, že takovéto blinkání je úplně normální, dětičky prý nemají dostatečně vyvinutou záklopku mezi jícnem a žaludkem, a proto se jim mlíčko při brknutí vrací zpět do pusinky. Postupně se to časem upraví, takže se s tím nemusí dělat vůbec nic, když nechceš.

Držím palce do dalšího maminkování, ahoj Mája a Toník

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.12.02 11:17

Ahoj Májo a Toníku,

díky moc za radu, zkusím to. Ono to teda není zas tak tragický, asi, ale taky mi to dělá starosti.

Větší problém mi dělá četnost, tj. za hoďku a půl kojení. Mě to nevadí, jen si říkám, že je to často. Ze začátku Adámek spinkal tak 3 hoďky a pak se najedl. Teď je to častější a trvá mu to někdy i hoďku. Tak si říkám, jestli ho nechat vyřvat aspoň chvíli, aby dostal pořádný hlad. K doktorce jdeme ve čtvrtek, tak se na to musím zeptat. Nemáš s tím Ty nějaké zkušenosti?

Díky moc a buďte hoďně zdraví

Papa

Veronika a Adámek

 
Miki
Nováček 2 příspěvky 30.12.02 14:34

Ahoj Veroniko,
zkus si hlídat, kolik vypiješ tekutiny. Vzpomínám si, že po návratu z porodnice jsem neměla čas se dost napít a mléka se dělá potom méně. Pomáhal mi čaj ze směsi tymiánu, mateřídoušky asi heřmánku (to třetí si už nepamatuji přesně- je to pár let). Také můžete mít doma suchý vzduch a miminko mám jen žízeň.Můj klučík také dost zlobil, pořád chtěl pít, často se budil apod. Některé děti jsou asi takové. Teď už mu je deset a těší se na bratříčka.
Michala 22t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.12.02 16:51

Ahoj Míšo,

já piju jak o život, denně víc jak 3 litry. Mám pořád žízeň. Koupila jsem si i čaj pro kojící matky, který podporuje tvorbu mléka (teda to tam píšou).

Ale i tak za radu.

Papa

Veronika a Adámek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.02 12:10

Ahoj Veroniko.

Konečně se dostávám k tomu taky něco napsat. Sice se každý den kouknu, co je na emiminu nového, ale víc času nemám.

Magdalénka je sice hodné miminko, ale když kojíme, tak kojíme. Třeba i 2 hodiny v kuse. Vím, že se to nemá. Magda se totiž probudí velmi hladová, intenzivně pije asi 10-15 min. a pak totálně odpadne a usne. Jenže se pak zase po chvíli probudí a kojíme znovu. A to se opakuje i 4-5×. Pak už usne úplně a je schopna spát i 4-5hod. Včera byl u nás náš dětský lékař, moc nás chválil. Taky mi doporučil ji tak často nepřikládat a nechat ji vybrečet. Jenže to fakt nejde…nechte to své zlatíčko řvát, když mu můžete pomoci. V noci jsem to sice zkoušela, ale vysílená jsem byla já i Madla a navíc nespal zbytek rodiny. Ono se to časem určitě upraví. Magda je větší miminko a asi potřebuje pít více:)).

Tvůj popis Štědrého dne je velice podobný našemu. Já jsem u večeře miminko kojila a současně jedla sama. Přece nebudou všichni jíst a ona bude jen koukat. U stromečku odpadla a prospala celé rozbalování dárků. Těším se na příští vánoce…to bude Madlence rok a myslím, že bude pěkně řádit.

Její starší sestra Dominika, které bude 7 let, je nadšená z miminka. Ale současně začínáme žárlit. Takže se musíme moc snažit, aby se necítila odstrčená. A v mezidobí, kdy Madlenka spí, si hrát, číst, učit se s Nikou. Moc ráda mi pomáha … takže spolu přebalujeme, koupeme, občas jí pohlídá. A včera jsme byli poprvé na procházce. Jezdit s kočárkem je paráda. Dneska doufám vyrazíme zase.

Občas nás trápí prdíky. Už máme předepsaný sirup Sab a taky jsme zkoušeli fenyklový čajík po lžičce. Ale nejlépe se nám osvědčilo masírování bříška a cvičení s nožičkama. Efekt v plínce je veliký a celkem rychlý:)). Čaj pro kojící matky zrovna popíjím … je tam fenykl, tak to pomůže i miminku.

Madlenka vydává z postýlky zvuky jako malý medvídek… typický projev postupného probouzení. Raději budu končit, protože až se probudí, tak musí být mlíčko okamžitě. Manžel se tomu směje a říká : Okamžitě a střelhbitě, ať mé prsa přiletíte.

Zatím se mějte moc hezky a užijte si poslední den roku 2002. Pro nás byl letošní rok moc krásný - prožili jsme nádherné těhotenství a dostali jsme nejkrásnější dar - Magdalénku.

Iveta a Magdalénka 13.dnů

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.12.02 14:59

Ahoj Ivet a Magdalénko,

tak koukám, máme to podobné. I když Adámek s tím kojením po etapách vydrží tak hoďku a pak odpadne. Nutno podotknout, že já s ním. Vím, že by se to nemělo, ale sem tam spí s náma v posteli, protože vydrží spát i 4 - 5 hodin a to mi hoooooodne pomůže. I když dnes to bylo taky tak, ale teď už jsem unavená, že si jdu dát šlofíka, abych přes půlnoc vydržela. Bude to náročný.

Já tomu kojení zase říkám, že přijela Mlékárna Kunín :-)))))

Jsou to radosti s miminkama. Nám zase žárlí Aimy, ani se jí nedivím, takže když Adámek spinká, zase se věnujeme jí. Je to náročné.

Tak já jdu hají, aspoň chvilku

a hodně zdraví a štěstí do nového roku přeje

Veronika a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.12.02 15:00

Ahoj holčiny a miminka,

chceme Vám s Adámkem popřát vše nej… do nového roku, ať se Vám splní všechna Vaše přání.

Papa

Veronika a Adámek

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 31.12.02 18:30

Ahoj holky, jestli nebudete mít nic proti, zveřejním tady „recepty“ na čaje pro lepší kojení - mám je od porodní asistentky z kurzu. Prý by nám ty směsi už hotové měli namíchat na požádání v každé lepší bylinové prodejně.
 Takže:

1.

List kopřivy ? 2 díly
List nebo nať komolice lékařské ? 1 díl
Semeno anýzu ? 1 díl
Semeno kopru ? 1 díl

2.

Semeno anýzu 2 díly
Semeno fenyklu ? 4 díly
Kmín ? 3 díly
Kopr ? 1 díl

3.

List kopřivy ? 2 díly
Semeno fenyklu ? 1 díl
Semeno kopru ? 1 díl
Kořen pampelišky s natí

Suroviny vždy večer namočit a ráno nechat přijít do varu, 10 minut louhovat, scedit, pít třeba celý den.
Ty čaje vypadají dost nechutně, ale prý fakt pomáhají. ČAU JOHANKA

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.03 16:36

Chci se připojit k přání krásného nového roku 2003. Přeji Všem hodně lásky, pohody, zdraví a již narozeným i očekávaným miminkům spoustu něhy, porozumění a sluníčka.

Iveta s Magdalénkou /dnes končíme 2.týden/

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.01.03 21:14

Ahoj holčiny,

jen připomínka k Johance: čaj pro kojící matky, který má zlepšit a podpořit tvorbu mléka se dá koupit i rovnou v nálevových sáčcích v lékárnách nebo takových obchodech s přírodními - léčivými přípravky (nevím, jak to nazvat).

Já ho piju taky. No že bych se po něm utloutkla, to ne :-)))), ale dá se to v poho vypít.

Ahoj Veronika a Adámek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.01.03 22:56

Ahojky holky s miminkami v brisku ci uz na tomto svete,

preju Vam vsem i vasim rodinam nadherny NOVY ROK plny splneni prani, nadhernych, zdravych a prospivajicich miminek i maminek a hlavne zdravicko v kazdem telicku a spoustu lasky a stesticka vsude kam se podivate!!!!

Sulanek, 38t.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.01.03 11:52

Ahoj Veroniko,

zkusím taky přispět svou troškou do mlýna :) Od 3. do 6. týdne probíhá u miminek období „růstového spurtu“, takže mohou mít větší hlad a tím pádem i spotřebu :) Já jsem ve stejné době měla pocit, že naší kočičce taky mlíčko nestačí, ale do 6. týdne se to hodně srovnalo. Dost taky pomohlo maličkou, když po začátku krmení usnula, probudit, nechat odříhnout a ještě „dojíst“. Bylo mi jí moc líto, když jsem ji tak budila, ale najedla se víc a líp spinkala. Taky se mi osvědčilo dávat malou po jídle na chvilku na bříško - líp si odříhla a když si ublinkla, bylo to na plínku pod hlavičkou a ne na oblečky.

Podle knížek (i vlastní zkušenosti) přichází další pocit „laktační krize“ kolem 8. týdne, kdy se mění složení mateřského mléka.

Doufám, že jsem aspoň trošku pomohla a přeju tobě i Adámkovi a ostatním miminkům a maminkám tady krásný nový rok.

Pa, Bublina s Viktorkou (za 10 dní 5 měsíců)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.01.03 21:18

Ahoj holčiny,

tak jsem byla včera pěkně hotová, že jsem usnula u TV v 8 večer. Všem doporočuji, abyste si odpoledne s miminkem zdřímly. Já to udělala dnes a spali jsme s Adámkem od půl 4 do 6!!! Nádhera. Sice jsem měla lehký spánek, protože spal se mnou v posteli (to si ho pěkně rozmazluju, já vím :-((( ) a já se bála, abych ho nezalehla, ale pořád ke mě cestoval… chtěl holt tělesný teplíčko.

Taky je Adámek pěknej vykuk. Když po kojení usne v náručí a dám ho do postýlky nebo kočárku, hned se mrška malá vzbudí a je vyčuměný a je po spánku. Když mi chodila pomáhat mamka, tak si ho vzala a spal u ní. Jenže teď už pomoc skončila, takže mu chudákovi :-)) nezbyde nic jiného, než tam prostě vydržet. To bych vůbec nic neudělala.

Ještě k tomu čaji pro kojící matky a čaji na prďánky - fenyklový. V porodnici, když byl Adámek na světýlku, jsem si říkala, že je budu pít celý den. Tak jsem si je na střídačku dělala pořád a jak to dopadlo????? Doslova a do písmene jsem se z toho opupínkovala. Takže všeho s mírou. Na čaji pro kojící matky píšou, že 2 - 3 šálky denně by měly stačit. … No a teď Adámek pláče, protože ho právě trápí prdíky.

Jé, musím Vám napsat, jak jsme byli u paní doktorky. Když jsme tam byli před 14 dny na kontrole (měli jsme jít i před týdnem, ale kvůli ledovaté Praze jsem to odvolala), měl Adámek 2850 g. Tak jak jsem na něj koukala, začínal mít syslí tváře, tak jsem si říkala, že by mohl mít už ty 3 kila, jak se narodil. Sestřička ho zvážila a měl.......3420 g!!!!!­!!!! To je pěkný jedlík. Ale (jak říká moje sestra), byla jsem na něj tak pyšná hihihihi :-)))))), takovou mi udělal radost. V porodnici to byla jen deka, co přibíral a najednou přes půl kila. Taky vyrostl, ze 48 cm na 51. Jinak to u paní doktorky proběhlo vše v pořádku. Na natírání tělíčka, protože se Adámek pořád loupe do žloutenkovém sluníčku, a olejíčky slunečnicové a olivové bez úspěchu, nám předepsala nějakou emulzi, která mu podle mě dost svědčí. Takže to chce vždycky vyzkoušet, co bude nejúčinnější.

Jak jsem se prospala, tak jsem nějaká čilá, takže jdu žehlit plíny. I když je používáme jen na ublinkávání a když je Adámek „posraný až za ušima“ :-))))), většinou tak obden je peru. Mám jich 50 a používáme tak 40. 10 je železná rezerva :-)))

Tak zatím papapa

Veronika a Adámek

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 03.01.03 23:46

Ahoj Verunko,

ozývám se až se zpožděním, na internet se dostanu jen co mi synáček dovolí, což pravda není tak často :-)

Držím palce, ať zvládáš časté kojení, já jsem měla hodinové intervaly taky, někdy i po půl hodině. Nemyslím, že by to bylo nedostatkem mlíčka, ale doktorka mi to vysvětlovala tak, že ze začátku mají děti malý žaloudek a nemůžou vypít tolik, aby jim to vystačilo na delší dobu. Proto si říkají častěji a je dobré respektovat jejich rytmus. Tak jsem seděla a kojila celý den…:-) I tedˇ, když má 3 měsíce, nevydrží Toník bez jídla déle jak 2 hodiny, jenom v noci spí v kuse 5-6 hodin, což je pro mě príma na odpočinutí.

Říkám si, že je to prostě třeba vydržet, od toho máme tu mateřskou dovolenou, žejo :-))) Musela jsem si hlavně hlídat reakce svého okolí, maminku a tchyněčku, protože to je pravda jiná generace a za nich se to dělalo jinak, takže měly tendenci radit mi dodržovat 3hodinové intervaly a nechat malouška plakat, a taky se pořád všichni divili, že když tolik papá, tak mám určitě málo mlíka a měla bych dokrmovat. Ale to chce pevné nervy a stát si za svým a nechat se trochu řídit i tím mimouškem.

Jo a v posteli mívám Toníka taky, hlavně po prvním ranním kojení, kdy v 6 hodin vypadá, že je čupr a může začít bezva den, tak si ho taky beru s sebou do velké postele a tam ho ještě přemluvím, aby si se mnou na 2 hodinky schrupnul. No, a že je to prima, když ti to malé štěňátko funí za krk!?

Tak se mějte pěkně a veselé kojení!
Mája

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.01.03 19:11

Ahojky Veroniko a Adamku,

po mensi pauzicce uz jsem opet u chuti a hlavne netu a hlavne opet doma, v Praze!!!
Silenstvi je za mnou a ted si snad chvili uziju ten bozsky klid pred tim, nez to vypukne … uz to mam za par … tak si nekdy rikam, ze ty uz jsi to mela v mem stavu tyden za sebou …

Koukam, ze Adamek roste jako z vody … takovy prirustek za 14 dni … jestli to takhle pujde dal, bude z neho opravdu syslicek roztomily:-) Me kamaradce se narodil synacek pred rokem, mel pres 4 kg a pribíral tydne 1/2 kg… a pry normal je 10-20dkg … taky mu nejmensi oblecky, vcetne tech co jsem mu donesla ja kdyz mu byly 4 dny, byly veeeelice brzy male:-))) To Adamek je jeste chvili vynosi. Mimochodem jsi slibovala zverejneni nejakych novych fotecek Adamka … kde jsou?:-) Moooc se tesim az ho uvidim jako poradny kusanec!

Ja uz to mam snad opravdu za par, doufam ze nebudu dlouho prenaset, uz se totiz na ten uzlicek silene tesim. V utery jdu poprve do Podoli do poradny a tak jsem zvedava, co mi reknou … zatim se mi zda, ze snad ani rodit nikdy nebudu … nebyt toho bricha tak mi neprijde ze jsem tehotna, chi … proste zadne velke obtize. Taky v utery absolvuji i se svym porodnim asistentem (jak ja ho nazyvam … chi) predporodni kurz o porodu pak uz dej se vule bozi … chi.

Mam vlastne k tobe dotazecek … jak to chodi v Podoli v poradne? Mam si radsi obliknout sukni nebo mohu i kalhoty? Jde mi o to zda tam jsou kabinky a vchazi se do ordinace uz svlecena nebo je primo v ordinaci plenta a svlika se po pokecu s doktorem za tou plentou. To vis, venku je mraz jako dabel a nerada bych nastydla … no i kdyz ty moje kalhoty jsou spise letni ci na teploty nad 0, takze je to skoro jedno … a kdyz si dam pod ne puncochace, klouzou mi pres bricho dolu … ale tech par dni to uz musim vydrzet!!!

Mejte se oba a vlastne i ostatni maminky s miminky bajo, zvladejte vse v poho a piste ve volnych chvilickach, kterych ted mate asi dost malo…

PAPA

Sulanek, 39t

Vložit nový komentář