Vím, jak to bude!

Těhotenství

Nedávno tady vznikl deníček, který byl o tom, co (ne)bude autorka dělat, až bude máma. Já vám povím, co jsem naprosto neochvějně „věděla“ já, než jsem otěhotněla.

O miminku jsem snila dlouho. Moje mateřské pudy řvaly na poplach vždy, když jsem šla pracovně do porodnice, školky, školy nebo kamkoliv, kde se dal potkat kočárek. Neměla jsem na to ale správného chlapa a věděla jsem, že miminko musí mít především pevnou a milující rodinu. Když se onen vyvolený konečně vyloupl, vzali jsme se a rozhodli se o jednoho se rozrůst. Dlouho jsem nad dítětem a těhotenstvím uvažovala, často si představovala, že mám bříško a přesně věděla, co budu jak dělat. Teď je mému synovi půl roku a je pravý čas na seznam omylů. ;)

Boží dar
VIZE
Hrozně jsem se těšila na ten pocit, až pod srdcem ponesu nový život. Věděla jsem, že budu šťastná a krásná a že si těhotenství stoprocentně užiju. Věděla jsem taky, že manželovi tu novinku podám romanticky a že on se slzami v očích řekne, jak mě miluje a jak se na miminko hrozně těší. Vezme mě na večeři a já si dám horkou čokoládu a budu mít pocit, že už jsem úplná.

SKUTEČNOST
O miminku jsme se dozvěděli dva dny před naší svatbou. Protože mě doktorka strašila, že nám to potrvá dlouho, nepočítali jsme, že se to povede ještě předtím, než budeme svoji. Každopádně jsme se zrovna chystaly s kamarádkou vypít láhev vína, tak mě můj muž raději donutil si udělat test. Byl samozřejmě negativní a víno zkažené. Když jsem ho vyzvracela (první dva loky), koukla jsem se znovu na test a byly tam //. Utíkala jsem za manželem a ječela „já sem v tom, sakra,“ což první slyšela kamarádka a až potom manžel, který řekl „a co teď budeme dělat?“ Zbytek večera jsme mlčky koukali do zdi a báli se zbytku života.

První ultrazvuk
VIZE
Uvidím tu čmouhu, jak na mě mává ručičkou, a řeknu si, že to je on nebo ona, kterou budu do smrti milovat víc než cokoliv na světě. Manžel se rozpláče a pochopí, že jsem nejskvělejší žena na světě, které zrovna začíná nejkrásnější období v životě.

SKUTEČNOST
Manžel mě poslal k lékařce samotnou, protože jsme ani jeden nevěřili tomu, že to opravdu vyšlo (měla jsem i několik falešně pozitivních testů kvůli rozhašeným hormonům). Ještě když jsem ležela na tom stole, hrozně jsem se na tu čmouhu těšila a ona tam nebyla. „Přijďte po víkendu, buď jste těhotná, nebo budete muset řešit mimoděložní těhotenství,“ řekla doktorka a zazdila tak moji krásnou představu AŽ SVÉ DÍTĚ POPRVÉ UVIDÍM.

Zdravá strava
VIZE
Když jsme se protloukli peripetiemi a konečně na ultrazvuku uviděli srdíčko, z toho mého spadl ohromný šutr. Konečně jsem mohla začít se svými předsevzetími. Moje kniha „Jak jíst zdravě v těhotenství“ už nemusela stát v koutě a já ji mohla bez pocitu viny nebo strachu z toho, že něco zakřiknu, otevřít. Věděla jsem, že chci jíst půl kila zeleniny denně, že chci konzumovat ryby - ty malé bez nebezpečných kovů a samozřejmě jen dvakrát v týdnu. Že budu baštit vitamíny, aby moje dítě nemělo rozštěpy čehokoliv. Že budu cvičit jako blázen, abych nepřibrala víc jak osm kilo. A že až porodim, budu vypadat líp než předtím. Viděla jsem se, jak v krátkých žlutých šatech míchám ledový salát a manžel mě hladí po bříšku. Těšila jsem se taky na to, že když otěhotním, už si nebudu připadat tlustá, protože jsem zkrátka těhotná! Taky jsem si byla jistá, že zvracet rozhodně nebudu, protože mám silný žaludek.

SKUTEČNOST
Po dvou týdnech jsem začala zvracet jako Mariánskolázeňská fontána. Živa jsem byla jenom na hranolkách a kyselým zelí od Číňanů - a to až do konce pátého měsíce. Ač jsem byla přesvědčená, že to silou vůle překonám, nešlo to. Cokoliv jsem snědla kromě dvou jmenovaných nezvracecích potravin, bylo zle a ovládnout jsem to opravdu nemohla. Neměla jsem z toho zelí moc energie, cvičit jsem zvládla tak jednou za týden max. Jediné, co mi zatím vycházelo, bylo kočírovat přehnané přibírání, to se dostavilo až v osmém měsíci. :D Krásné kulaté bříško jsem měla asi týden, než se změnilo v obří kouli, do které mi každý bouchal. Tlustá jsem si přišla pořád a to ještě daleko víc, než předtím. Samozřejmě, taky jsem byla. Nakonec jsem přibrala dvacet kilo a to hodně dramatickou rychlostí. Z mých žlutých minišatů se stala podprsenka a stehna mi okupovala celulitida. Ledový salát jsem nemohla vidět až do porodu. A těhotenské vitamíny? Ano, každé ráno jsem si jeden vzala a pak jsem ho také pravidelně, asi o deset minut později, vyzvracela.

Sex
VIZE
Představa téměř roku bez sexu byla pro mě celkem dramatická. Věděla jsem, že to nějak udělat musíme, že si určitě najdeme způsob, který bude příjemný. Ale než jsem otěhotněla, přišlo mi, že chlapům se ten pupek prostě nemůže líbit, že se toho musí bát a že se budu bát i já, protože přece u soulože nemá dítě co dělat. A po těch všech výzkumech, jak si miminka pamatují melodie z bříška, mě přišlo žinantní něco takového praktikovat před potomkem, který má sice přes sebe stěnu (děložní), ale ta není moc odhlučněná…

SKUTEČNOST
No popravdě moc ho nebylo, ale vůbec ne z toho důvodu, že bych se bála, že nás náš syn uslyší. Jen jsem měla všechno hodně citlivé a když jsem nezvracela, musela jsem se vyspat. Manžel to chápal a pro moje překvapení se mu bříško líbilo.

Porod
VIZE
Věděla jsem, že to bolí, ale že to taky je nejhezčí den pro většinu matek. Věděla jsem, že mě můj muž ochrání a že když se budu chovat slušně, tak mě lékaři určitě všechno vysvětlí. Myslela jsem si, že ke mně personál bude přistupovat vstřícně a bude se snažit mi vše ulehčit. A když jsem si načetla, že kontrakce jsou ze začátku tak po deseti minutách a až tak poslední hodinu po dvou. Věděla jsem, že budu rodit tak měsíc předem a že budu mít dceru, kterou mi po porodu přiloží a já jí řeknu něco v tom smyslu: „Ahoj, jsem tvá máma a hrozně jsem se na tebe těšila.“ Taky jsem byla přesvědčená, že jsem mladá a mladé holky to nebolí tolik a nemají tolik komplikací. Bylo jasné, že o porodu nebudu mluvit, protože mi to lezlo u druhých na nervy.

SKUTEČNOST
Porod mi vyvolávali po třech týdnech přenášení. Kontrakce jsem měla po minutě hned od začátku - deset hodin. Personál byl nepříjemný a převážně arogantní, nic mi nevysvětloval a choval se ke mně jako k nesvéprávné. Manžel byl z té hrůzy přikovaný k podlaze a celou dobu mlčel. Narodil se mi syn, kterého mi neukázali. Teda alespoň myslím, protože mi před porodem vzali brýle, takže jestli mi ho ukazovali z dálky, viděla jsem prd. Komplikací jsem měla spoustu, přes nekontrolovatelné krvácení až ke zlomené kosti v kostrči. Měla jsem velké psychické posttraumatické problémy a kdybych se z nich nevymluvila, rozhodně by se nezlepšily.

Takže dámy, jediné, co k tomu dodat: člověk míní a Bůh mění. Těhotenství byla jízda plná překvapení, odhodlání, strachu, ale i radosti. O mateřství to platí tisíci násobně. Proto vy, co čekáte miminko a trápíte se tím, že předsevzetí nejdou splnit tak, jak byste chtěly, nezoufejte. Já už ty žluté šaty zase nosím. :)

Hodnotilo 107 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 10.07.14 00:24

Moc hezky napsane ;) ;) ;)

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 10.07.14 00:30

Krasne a pravdive napsane :palec: :potlesk:

 
Reprovera
Stálice 64 příspěvků 10.07.14 04:48

Naprosto skvělé! Mrzí mě ten komplikovaný porod, ale u zbytku jsem se fakt pobavila! :mrgreen: :potlesk:

 
MirkaVai
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 10.07.14 05:40

:potlesk: :potlesk: :potlesk: HEZKÉ POČTENÍČKO.

 
wobludka
Extra třída :D 11492 příspěvků 10.07.14 06:06

Perfektní :potlesk: Díky :palec:

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 10.07.14 07:00

Myslím že jste to skvěle vystihla supr moc pěkné napsáné. :potlesk:

 
koldy26  10.07.14 07:06

Krásný deníček :potlesk: Po probdělé noci jsem něco takovýho potřebovala počíst :) Škoda porodu, ale u druhýho to půjde samo (snad) 8o Taky jsem měla různýho představy, jedna z nich byla, že moje dítě nebude to, co bude v kočárku jíst (jen aby bylo potichu a nekřičelo), že nebude od rána do večera něco žmoulat v puse a v ruce. No a mám dítě, který se ráno vzbudí (spí celou noc, to pít ani jíst nepotřebuje) a od rána se dožaduje jídla. Hlavně rohlíky, sušenky…prostě něco pořád žmoulat. Asi místo dudlíku. A to samý v kočárku. Vyjedeme ven a jak jí usadím do kočárku, už se dožaduje něčeho do ruky. Takže kočárek neustále vysávám, otírám mokrým hadrem. No a teď čekáme druhátko. A moje představy jsou zatím na bodu mrazu. Jediný, co si zatím představuju, tak že to bude mazec! Nevím, jak to zvládnu. A jsem připravená (teoreticky) na to nejhorší (jak nebudu v noci spát, jak bude mimi ubrečený, do toho starší dítko bude vyžadovat pozoronost větší a větší). Tak uvidíme, co si na nás ten osud vymyslí… :mavam:

 
Alušáček
Závislačka 2510 příspěvků 10.07.14 07:31

Perfektně napsané :lol: mít dítě, to je jedno velké dobrodružství ;)

 
zip121
Kecalka 445 příspěvků 10.07.14 07:34

Jsem se pekne zasmala :-))

 
janisha5
Kecalka 261 příspěvků 10.07.14 08:08

Ahoj holky, všem moc děkuju :kytka:@koldy26 Taky mám teď pár věcí, které dělám, i když jsem si je výslovně zakázala, třeba sladim malýmu čas, protože ho jinak nepije nebo mu dávám plastové lahvičky, i když jsem se v těhotenství zapřísahala, že budu používat skleněné…když oni pekelně pálí a jsou těžký :D to člověk pozná z praxe, co si dítko a logika řekne holt… :D ps: držím palce a přeji sílu a smysl pro humor na druhého prcka :)

Příspěvek upraven 10.07.14 v 08:09

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 10.07.14 08:28

Moc hezký a vtipný deníček, děkuji za přijemné počtení :lol: :kytka:

 
fialína
Závislačka 4536 příspěvků 10.07.14 08:42

Krásně napsané, máš talent :-).

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 10.07.14 08:47

Bomba deníček bez patosu, zdrobnělin a mateřského plurálu! A všechno je pravda…já jsem měla do plusu několik zaručených postupů, jak budu vychovávat své dítě - bez tabletu, televize, v restauraci ho nenechám řvát (jako bezdětná jsem častovala uřvané děti a jejich matky dramatickým kroucením hlavy) atd. - nic z toho v praxi neplatí a pohoršené pohledy jsou mi často opláceny - dobře mi tak :mrgreen:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 10.07.14 08:56

Miluju vtipné deníčky! :dance: bomba! :lol:

 
Yassmin
Kecalka 464 příspěvků 10.07.14 09:07

Jeden z nejlepších a nejupřímnějších deníčků, které jsem tu četla - a ke všemu máš schopnost se na to s odstupem času podívat s humorem, ač věřím, že to nebyly lehké chvíle ;-) Já si taky chodím povídat - čas od času je to pro mě taková prevence stresu :-)

 
Yassmin
Kecalka 464 příspěvků 10.07.14 09:09

@Tapeta
„Tak tohle teda moje dítě dělat rozhodně nebude“ :-D Taky mě to potkalo a dneska se té své naivitě a blbosti směju…

 
janisha5
Kecalka 261 příspěvků 10.07.14 09:23

@Tapeta náš Martínek včera vejskal v obchoďáku, všichni na mě pohrdavě koukali a já říkala: No tobě to jde, ty si šikovnej :D takže asi tak… @Yassmin mám kamarádku, co měla hodně těžký porod a mluvila o tom sedm let… sedm let pokaždý, když viděla nějakou těhuli nebo miminko. Říkala jsem si, že se s tim vyrovnám líp a teď se bojim, že mě budou moje bezdětné kamarádky trochu izolovat :D Moc děkuju za pochvaly, jak je člověk na mateřský a dělá všechno „samozřejmý“ pořád dokola, tohle mu hrozně zvedne sebevědomí… FAKT :)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 10.07.14 09:27

Krásně napsané :potlesk: :potlesk: :potlesk:. Taky jsem měla spoustu romantických představ o tom, jak řeknu manželovi, že jsem těhotná, o těhotenství, porodu. Přesně jsem věděla, co moje dítě dělat nebude a co mu nedovolím…Vše bylo a je úplně jinak :mrgreen:. Teď čekáme druhé a jediná moje představa je, že to nebudu absolutně zvládat :).

Příspěvek upraven 10.07.14 v 09:27

 
Lucie12345  10.07.14 09:35

:pankac: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: boží!!! :mrgreen:

 
verulicek  10.07.14 09:37

Supr deník, porod teda běs :cert:

 
sounau
Povídálka 25 příspěvků 10.07.14 09:39

Krásně napsané. Konečně se někdo nestydí napsat pravdu a né jak je to všechno úžasný. Děkuji za to.

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 10.07.14 10:18

Hezký, taky jsem se v těhotenství v duchu omlouvala za své v minulosti vyřčené razantní hlášky..

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 10.07.14 10:36

Super deníček. Taky jsem si teď v druhém těhotenství ujížděla na hranolkách v prvním trimestru a coca-cole ve zbývajících dvou. Hrůza, normálně o tyhle hnusky vůbec nestojím, ale malá to vyžadovala :nevim: :lol:

 
Kamic
Stálice 87 příspěvků 10.07.14 10:38

@janisha5 Ty jsi talent!! výstižně napsáno a pobavila jsem se :lol: Nechápu jak někdo může bezostyšně tvrdit, že těhotenství je nejkrásnější období života. haha pěkně děkuju teda :roll: Jinak předsevzetí ohledně výchovy jsem měla taky spousty, člověk je hrozně chytrej dokud nepozná na vlastní kůži, co to je rodičovství. Aspoň mě to naučilo předem nikoho nesoudit (šmarjá ta má ale nevychovaný dítě, já bych ho naučila jak se chovat slušně… apod.), dokud to člověk nezažije, tak fakt neví.

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 10.07.14 10:58
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22055 příspěvků 2 inzeráty 10.07.14 11:08

Výborný, nejvíc mě pobavil těhotenský test :D
U prvního dítěte jsem já brečela s hrůzou v očích a manžel teda štěstím a utěšoval mě, že to nebude tak zlý, jak to vypadá. Dítě jsem chtěla, ale v ten moment mě to fakt natolik vykolejilo, že jsem seděla na to záchodě a brečela, že já přece nemůžu být máma, že tomu dítěti ublížím atd.
Teď u druhýho to bylo teda bez slz, ale seděli jsme a přemýšleli, co proboha budeme dělat a jak je možný, že to zrovna teď vyšlo. To vlastně přemýšlíme pořád :D
No a porod? Taky jsme si ho představovala jinak a i když jsem věděla, že existuje císař a že mi reálně hrozí, tak to co nastalo potom, s tím jsem nepočítala ani v nejhorším snu a to za ten nejhorší považuju ten, kdy se mi na veterinárním stole narodila půlka švestky :mrgreen:

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 10.07.14 11:26

:potlesk: nemá chybu děkuji

 
majka 4
Echt Kelišová 7757 příspěvků 10.07.14 11:33

Super :potlesk: super :palec: super :dance:
Prostě realita bez obalu, máš spisovatelské střevo :mrgreen: díky :kytka:

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 10.07.14 11:35

Děkuji, děkuji, děkuji :) Při kolikách našeho 3týdenního jsem se potřebovala takhle zasmát :D Super deníček :)

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 10.07.14 11:37

@lleennttiillkkaa já jsem teda asi vykojená, ale tohle bych prosila objasnit :D :D :D

kdy se mi na veterinárním stole narodila půlka švestky :mrgreen:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 10.07.14 11:39

Moc dobre jsi to napsala. Preju hodne zdraví cele rodině a za deníček diky

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22055 příspěvků 2 inzeráty 10.07.14 11:44

@Vichrice no psala jsem, že po porodu nastala situace, o který se mi nezdálo ani v nejhorším snu a za nejhorší sen jsem považovala ten, kdy se mi na veterinánrním stole narodila půlka švestky bez pecky. Prostě se mi zdálo, že jsem rodila a místo mimina mi ukázali rozpůlenou švestku přes celou dlaň a chyběla jí pecka :D

 
beluša
Kecalka 279 příspěvků 10.07.14 11:48

Tak ted jsem se fakt zasmála :-) skvěle napsané :-)

 
martina0310
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 10.07.14 11:53

Moc hezky napsané! Připomělo mi to moje první těhotenství! :)

 
janisha5
Kecalka 261 příspěvků 10.07.14 11:54

Jako půlka švestky mě rozsekala :D @lleennttiillkkaa to si byla ráda, když si se vzbudila, že máš furt břicho, viď :D Všem díky! Příště zřejmě napíšu ódu na brokolici… už jí mam zase ve vlasech :D

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22055 příspěvků 2 inzeráty 10.07.14 11:59

@janisha5 to teda :D Zajímavý, že teď se mi nic tak pitomýho ještě nezdálo :D

 
MichelleCrews
Stálice 55 příspěvků 1 inzerát 10.07.14 12:25

Skvěle napsané!!! :potlesk: Nejvíc mě pobavila věta:,, Z mých žlutých minišatů se stala podprsenka a stehna mi okupovala celulitida. "… :lol: :palec: U toho jsem se opravdu od srdce zasmála :palec:

 
mlsalkaM
Kelišová 6080 příspěvků 10.07.14 12:34

Super deníček! pobavila jsem se a přejí ti, abys i nadále brala život s humorem :kytka:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 10.07.14 13:10

Vyborne napsano :kytka:

 
Cricry
Kecalka 487 příspěvků 10.07.14 13:10

:potlesk: Jako bych se videla! Když jsem vyprávěla své kadeřnici, jak neromanticky jsem oznámila partnerovi. těhotenství, malem se rozplakala, jak jsem pitomá. Totéž první ultrazvuk: zatím v deloze nic nevidím, opravdu jste měla doma ty dvě čárky? A pozitivní emoce z oznámení, že čekáme chlapečka, spolehlivě přebyla rutinní nemocniční doktorka s kyselým obličejem. Místo nemocenských chutí. cukrovkova dieta. A nejkrásnější okamžik po vypuzeni mimina, mnohokrát vysněný: Ježíši, konečně je TO ze me venku… ten tedy vypadá nejak naštvaně. Prostě žádná euforie se nekonala, i když jsem na miminko čekala vlastně 10 let.

 
Lu78
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 10.07.14 13:18

Vtipné a s nadhledem… tleskám! :potlesk:

 
SuzaG
Závislačka 3609 příspěvků 10.07.14 13:33

Super napsané…zasmála jsem se :potlesk: :palec:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 10.07.14 13:40

Krásně napsané :D moc jsem se pobavila a vzpoměla jsem si na svoje představy :D ooo jak jsem byla naivní :D

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 10.07.14 13:46

:palec: si muj clovek a prosim pis dal - mas talent.

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 10.07.14 14:09

@lleennttiillkkaa Tak švestka mě opravdu pobavila. Já zas rodila papírového Ježíška(Původní termín 24.12),takový ten panáček, jak se k němu dají vystřihnout i oblečky :D :D :D

Skvěle napsané, moc se mi to líbilo. I já jsem si to malovala narůžovo a realita je úplně jiná :D :palec:

 
Lucije87
Kecalka 375 příspěvků 10.07.14 14:38

Čtu deníčky ale tvůj je první na který reaguju… je super, pobavila jsem se :lol:

 
De4ca
Povídálka 42 příspěvků 10.07.14 14:39

Super. Po dlouhé době vtipně napsaný deníček od normální matky… :dance: :dance: :dance: :dance: Děkuji :potlesk:

 
domka01
Nováček 3 příspěvky 10.07.14 14:52

:-D moc krásně napsané a řekla bych pravdivě, konečně to vidí někdo stejně :-) :lol:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 10.07.14 14:53

Nádherně napsané!!! Taky jsem mela krásný kostkovaný šatičky, které mi obepnou bříško… Taky se z nich stala podprda a ze mně matrona :-D

 
Reana87
Závislačka 3172 příspěvků 10.07.14 15:04

Moc pěkný :palec:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama