Z postele rodičů do vlastní postýlky

Rodičovství

Ještě minulý týden jsem si lámala hlavu s tím jak odnaučím naší téměř 11 měsíční Karolínku aby spala u nás, tedy u mne a manžela  v posteli.

Posledních několik týdnů , resp. od nějakého 7. možná 8. měsíce nebyla schopna usnout sama v postýlce tak jsem si ji nejprve začala pokládat na prsa a posléze vedle sebe do postele aby se jí lépe usnulo, jenže! Jak jinak málá dáma začala totéž vyžadovat pokaždé když se v noci probudila. Budila se čím dál častěji, častěji jsme také kojili, protože jinak neusnula a tak během několika málo dnů začala mou postel pravidelně okupovat od 23 hodin až do rána.

Já vstávala celá rozlámaná a nevyspalá, kojili jsme 3-4× za noc. O víkendu jsme s manželem řekli dost. Když šli děti spát po obědě lehli jsme si s nimi, každý hezky do své postýlky, včetně naší Karolínky. Hodinu a půl chodila kolem do kola, házela po nás dudlíky, polštářek , prskala, frkala a smála se. Když začala být unavená tak už jen seděla, plakala a únavou usínala v sedě. Zjistili jsme, že si neumí sama vůbec lehnout. Manžel jí položil párkrát pohladil po hlavičce a po zádíčkách a princezna usnula. Večer jsem čekala další 1,5 hodiny trvající uspávání. Malou jsou položila do postýlky, začala plakat a stoupat si. Hladila jsem jí, líbala a neúprosně pokládala a opakovala aby dělala hají. Jaké bylo překvapení, když jsem zjistila, že celý proces trval jen 15. V noci se pak probudila jen v půl jedné na kojení a pak až v půl sedmé ráno.

Druhý den , dopolední ukládání ke spánku trvalo asi 3/4 hodiny, ale je pravda, že nebyla unavená a večer pak půl hodiny. Zbudila se dvakrát na kojení. Říkám si ale co nemohu chtít aby se odnaučila vše na jednou, důležité je, že už mám volnou postel a mohu se k manželovi tulit alespoň v noci. Třetí den začala reagovat na slovo hají a když jí dám do postýlky tak si automaticky lehá, reaguje také jen na tišení na dálku a opět vyžadovala kojení jen jednou. Zřejmě to závisí na tom jak moc se večer nají. Říkám si , že to bylo moc jednoduché, nebo správně načasovane, náhoda nebo co já vím, ale jsem ráda , že se to zdařilo. Už jí stačí abych byla u postýlky a usne sama, teď se budu postupně vzdalovat od postýlky až na konec nebudu muset u usínání asistovat vůbec. Tedy doufám, snad jen na přečtení pohádky až bude větší.

Náš starší Tomášek začal usínat sám v postýlce také kolem 10,11 měsíce tak jsem si říklala, že by to mohlo vyjít. Myslím si, že v tomto věku už jsou schopni toho dost pochopit. A klaplo to. Doufám, že se zadaří i vám ostatním, teří máte stejný problém.

Ahoj Dejna

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.11.06 12:35

Ahoj Dejno,tak já to teda nevzdám,no.Já totiž bojuju u malýho úplně s tím samým-je zvyklý na mě vedle sebe v posteli,máme ji pro sebe-manžel spí s dcerkou v pokojíčku.Ale vadí mi,že se budí snad víc než jako mimi.A mám podezření,že v noci nepije na hlad,ale na pomazlení.
Před 3 týdny se mi zadařilo,že usínal sám v postýlce-konečně,jenže pak dostal hroznou rýmu a já nechtěla,aby s řevem usínal,protože se pak rozkašlal a dávil se.Ale včera jsem začla nanovo a plakal(ječel) hodinu a půl a vysvobodil ho až manžel,který mi řekl,ať ho nakojím a on mi u toho pacholek usnul.
Ale chci se zeptat-malá se nebudí,když se praští o postýlku?Vojta totiž děsně cestuje a je furt vzhůru,protože má nohy mezi šprušlema nebo o ně zavadí a hned je vzhůru.A taky-když v noci nakojím,tak ho chci přenést do ppostýlky a ten syčák má hned oči jak baterky.Jak to děláš?Jestli ti spí i tak,pak gratuluju…asi budu muset vydržet,co?
V posteli spí se mnou od dvou měsíců…se stydim,když ono to bylo ták pohodlný-nakojit,občas jsme u toho usnuli oba,pak se jen odkulit a chrrrrrr,spali a spali až do bílého rána.Jednou se mi dokonce stalo,že jsem se vzbudila uprostřed kojení-tak nějak mi vykouklo z košile a Vojtík se obsloužil u mlíčného baru sám:)
Se máte.....Jitka, Vojta(1Rok),Ba­runka(3Roky) z Růzňat

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.11.06 13:39

Ahoj holky,  

taky se přidám se stejným problémem. Náš Adámek spí taky s námi v posteli a to celou noc. Začalo to už když byl malinké miminko. Pořád plakal a plakal (to užívám slabé slovo) a nespal. Prostě mu to nešlo. Musel být tak vyčerpaný a unavený a stejně mu nešlo spát. Usínal jen u prsu a když jsem ho chtěla přenést do postýlky byl okamžitě vzhůru. Tak to bylo pořád. Když vydržel spát sám tak max. do 1 hodiny ráno. Pak už byl u nás v posteli. Těm co to zažily nemusím vyrávět, že bych spala ve stoje. Ve dne malý taky nespal. Opravdu náročné období.
Po pár měsících docela zvládl večerní samostatné usínání. Občas brečel, ale dalo se to. Jenže v 8 měsících byl v nemocnici a když jsme přijeli domů tak bylo po samostatném usínání. Prostě ani náhodou. A skončila i postýlka. Od té doby spí s námi v posteli a samostatně neusíná. Zkusili jsme ho dát zpátky do postýlky jenže se pořád budí. Nejde mu v ní spát.
Teď ho uspávám tak, že vedle něho ležím a držíme se za ruku. Když byl úplné miminko nepomohlo nic než houpání v autosedačce. Jinak prostě neusnul.
Takže postýlku máme k ničemu a vzhledem k tomu, že má malý přes 18 měsíců tak už ho do té postýlky asi nebudu nutit a za nějakou dobu se ho budu snažit naučit spát ve své posteli.  

Mějte se hezky a přeji bezproblémové usínání a sladké sny:-))  

Andrea

 
dejna1
Stálice 56 příspěvků 29.11.06 14:31

No , Kájina v postýlce moc necestuje, teda zatím, ale máme v postýlce látkové mantynely tak ten občasný náraz tlumí. Když jsem malou nakojila v leže a pak jí chtěla přenést do postýlky tak se také začala vztekat, teď jí zase kojím v sedě, jakmile se pustí, tak si jí položím na rameno, hladím po zádech a přenesu do postýlky, nemluvím na ni, maximálně pššš, ale to je vše, přestože je zvyklá na dudlíka tak ho kolikrát ani nechce a hlavně i při kojení máme tmu tak stejně nic moc nevidí.  Jinak fakt to chce pevné nervy, ale když tu malou potvoru vidím, že mi rozumí tak jí prostě v určitých věcech neustoupím. Učím se neustupovat  tomu našemu 3letému rošťákovi a tak jednám i s ní, snad se to zůročí.  Tak hodně štěstí. U nás to bylo rychle, ale některé děti potřebují víc času.

 
dejna1
Stálice 56 příspěvků 29.11.06 14:42

No třeba když dostane novou zajímavou velkou postýlku tak to bude v pohodě. Náš Tomášek  se ještě ve 2 letech dost v noci budil, jelikož jsme potřebovali místo na děckou postýlku tak jsme mu koupili palandu a od 2 let a 2 měsíců spí na palandě. Prospí celou noc  a vše je bez problémů.
Na tvém místě bych asi zkusila dát jeho postýlku ke své posteli a uspávat ho nadále držením za ruku, což jsem měla v plánu jako plán B kdyby se nezdařilo, naštěstí k tomu zatím nedošlo, ale co není, může být. A pak když už by usnul v postýlce a podle situace, dát postýlku o kus dál , nebo vrátit na místo  a než usne tak u něj jen sedět. Prostě né ho od sebe odtrhnout , ale postupně ho opouštět. No uvidíš co na něj zabere. Jsou to potvůrky, ty naši mazlíčci. Ahojky

 
Gnanu
Nováček 2 příspěvky 30.11.06 16:39

Ahoj Dejdo, doma mame rocni holcinu. Uz od dvou mesicu s nama zacala spat v posteli, to vis pohodli, prituli se k prsu a hned zase usne. Tak rada bych aby spala zase ve svy postylce. Ale kdyz jsme to zkousely pokazdy dostavala brecici zachvaty, tak jsme ji zase vzali moc dlouho jsme to nevydrzeli. Byla to naprosta hysterie. Dostava ji kdyz ji drzis za ruku a ona se nemuze pohnout, nebo kdyz se ocitne sama v mistnosti (parkrat si zabouchla dvere za sebou - a po:,–(ila se primo za ne).  Taky jsme ji naucili usinat houpanim na rukou a uz se docela pronese. Myslis ze je lepsi zustat v pokoji kdyz ji das do postylky a nebo odejit a vracet se k ni? Diky Gnanu

 
dejna1
Stálice 56 příspěvků 01.12.06 21:35

Ahoj Gnanu,
Já u malé zatím zůstávám, než usne. Zezačátku jsme jí hladila po zádíčkách , když my přišlo, že jí to obtěžuje, tak jsem zkusila držení za ruku. Teď  jen sedím vedle postýlky, Postupně se začnu vzdadovat od postýlky až zmizím z pokoje. U našeho Tomáška(3r), kterého jsme nejprve uspávali nošením a při tom našlapali spoustu kilometrů to také tak fungovalo. Ale každé dítě je na to připraveno jindy. Ale ze zkušenosti jiných maminek , včetně té mojí vím, že čím dříve tím lépe, tříleté děti se z postele rodičů dostávají hůře. Moje teta má 9tilenou holku a tu z postele ještě nedostala, ale u ní je to už hodně velký extrém. Kojení do 4 let a pak tohle, je podle mě už trochu ujeté.  Hodně zdaru.

 
andela  04.12.06 17:06

Ahoj holky,
Já za sebe můžu říct, že po 9 a 1/2 m máme večerní usínání v pohodě. Jája nebyl miminko, který položím a spí … nevím čím to, ale pořád musel mít někoho nablízku kdo si s ním povídal, a sám spinkat taky nechtěl. Začla jsem ho uspávat na ruce a drncala jsem se o opěradlo PC židle, později koupila gym. míč a bylo.Do postýlky jsem ho musela uložit když opravdu zabral … když ještě nebyl v tom úplném spánku tak se probral a mohla jsem uspávat nanovo. A to v postýlce spal tak do půlnoci, někdy chvíli dýl, a putoval ke mě do postele. Jenže pak už byl taky těžší a těžší, a taky se začal kroutit na ruce že mi dalo práci ho vůbec kolikrát udržet. Jednou nějak nechtěl spát, když už jsem ho v 9 večer uspala tak po položení se hned probral… tak jsem ho v 10 dala do postýlky, zaspívala jsem mu a šla pryč. Brečel asi 15 min a usnul. A tím jsem se tak nastartovala - takže jsem začla se samostatným usínáním. Večer ho uložit, zaspívat, pohladit, pusinku, přání dobré noci a odchod. Po pár dnech se doba pláče zkrátila a taky spíš jen pobrekával. Po týdnu už usnul bez breku … :-)) Dokonce, teď asi po měsíci spí kolikrát úplně celou noc v postýlce. Ale je zvyklí na čaj … ale pokud najde flašku tak se napije a zas usne sám. Někdy musím vstát a podat mu jí a usne. A je pravda, že sem tam ho musím k sobe vzít. Teď je nastydlej, tak se dost budí a je zas u mě už asi 4 den po sobě … Mě tedy v posteli ani nevadí, ale spím tvrdě a mám strach aby nespadl z postele, byť umí slézt sám … ale někdy jede jak střela a je mu fuk že spadne, tak proto … Ovšem uznávám, že samotný se mi spí líp :-)))).
Andělka a Jája 10m3t z růzňat

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Rodiče versus babička


Reklama