Zimňátka 2005/2006 - č. 61 Vývoj 6-8 měsíc

Rodičovství

Vývoj v 6. měsíci života

Tělesný vývoj

Některým dětem začínají lézt zuby. Některé děti naopak přijdou o první vlásky, které měly od porodu - zvlášť, pokud trpěly tzv. kojeneckou čepičkou.

Motorický vývoj

Za prvních pět měsíců svého života se vaše dítě už něco málo naučilo. Dokáže se už bez problémů převracet ze zad na bok a na břicho, ale také z břicha na záda. Nesmíte nechat bez dozoru nikde, odkud by mohlo spadnout, některé děti totiž zjistí, že kutálením se mohou dostat tam, kam chtějí.

V rukách má už pořádnou sílu - pokud je necháte na břichu, bez problémů se o ně opře a drží nahoře jak hlavu, tak ramena a horní část hrudi. Některá miminka už mohou být schopná zvednout se na svých ručičkách do sedu a na chvíli dokonce bez opory sedět. Pokud se nepo:,–(í samo, neposazujte je bez opory. Zvolte spíše polosed, nebo jej dejte do sedačky nebo do židličky. V židličce se mu bude určitě líbit - bude moci vše kolem sebe pozorovat. I tak (pokud ještě nesedí samo) by nemělo v této poloze sedět příliš dlouho.

Rozvinují se další motorické schopnosti. Pokud je podržíte tak, aby stálo, začne poskakovat - narovnává a krčí nohy.

Začíná zkoušet lézt - nebo to tak alespoň vypadá - přitahuje k břichu jedno koleno. Energicky pohybuje tělem a tím se dostává dopředu. Kroutí se a otáčí všemi směry - jednak ze zad na bříško a naopak a také v lehu na břiše se na něm otáčí, aby vidělo do různých směrů.

Nenechávejte jej bez dozoru ani na 5 minut. Než se vrátíte, může být někde jinde - strhnout na sebe lampu taháním za šňůru, strčit do pusinky jedovatý lístek nebo hlínu z květináče. Pomalu je načase zkontrolovat, zda je Váš byt pro Vašeho drobečka
bezpečný.

Jemná motorika

Dokáže předměty udržet mezi palcem a ostatními prsty. Pokud mu dáváte pít z láhve, udrží ji samo (přesto je nikdy nenechávejte pít bez dozoru).
Někdy již dokáže kroutit zápěstím (oblíbené - Jak se máš… Tak, tak všelijak).
Používá obě ruce. Dokáže přendávat předměty z jedné ruky do druhé. Ovšem někdy může mít problém pustit hračku, když mu podáte třetí a dvě už drží.
V každé ruce udrží jednu hračku, aniž by ji upustilo

Jídlo
Snaží se samo nakrmit - jednak si strká jídlo do pusy pomocí prstů a také se sápe se po láhvi nebo po jídle. Nicméně to neznamená, že je potřeba začínat s prvním příkrmem. Pokud zatím plně kojíte, vydržte až do konce šestého měsíce. U dětí s predispozicemi k alergiím ještě o měsíc či dva déle. Děti, které jsou krmené náhradními mléky v této době již pravděpodobně budou mít za sebou zkušenost s několika různými jídly.

Vnímání

Všimněte si toho - miluje hudbu. Zvlášť miluje, pokud mu zpíváte - kromě melodie vnímá i to, že jste s ním. Pokud mu zpíváte a držíte ho v náručí, udržujte oční kontakt - již teď budujete základ správné komunikace.

Někdy mezi 6. a 8. měsícem se již zrak vašeho miminka vyvinul z nedokonalého vidění natolik, že již vidí svět stejně dobře a ostře jako dospělí.
Při hraní je více cílevědomé - Aktivně se natahuj po hračkách, které ho zaujmou. Hračky už nestrká jen do úst, ale prohlíží si je a pohybuje s nimi, aby vydávaly zvuk (chrastítka). Někdy to vypadá, že srovnává dvě hračky, které drží. Pouští hračku na zem a zase ji zvedá. Také hledá hračku, která mu spadla - ví, že nezmizela ze světa, pokud mu zmizela z dohledu. Nechce vám dát hračku, kterou se mu snažíte sebrat.
Pozná se na fotografii nebo v zrcadle. Ve společnosti cizích lidí se může začít bát - brečet. I babička, kterou dlouho nevidělo je pro něj cizí. Naopak začne se smát, pokud vás uvidí a ví, že je zvednete, nebo že dostane najíst - usmívá se v očekávání příjemných věcí.

Dokáže reagovat na své jméno - otočí se za hlasem, když na něj zavoláte.
Začíná chápat význam slova ne.

Komunikace a řeč

Pokouší se upoutat vaši pozornost buď bubláním a podobnými zvuky nebo máváním ručičkami.
Slaďuje svou řeč s vámi, jako by šlo o rozhovor. Některé zvuky opakuje stále dokola. Vydává větší množství zvuků, které tvoří různé souhlásky a samohlásky ka, da, ma.
Směje se, když je šťastné. Brouká si u hry. Reaguje na náladu hudby, kterou slyší

7. měsíc

Tělesný vývoj
Většině dětí začínají po šestém měsíci lézt zuby. Pochopitelně existují i výjimky, které mají zuby už od narození, nebo které si ještě na první zoubek pár týdnů počkají.

Také nožičky už notně zesílily a dokáží unést váhu jeho tělíčka. Pokud se něčeho drží - nábytku, postýlky, nebo pokud je přidržujete - dokáže na chvíli stát. Nemá ještě rozvinutou rovnováhu, takže ho rozhodně nepouštějte. Určitě ale zjistíte, že se mu v této poloze líbí. Na druhou stranu příliš často to nezkoušejte - mohli byste udělat více škody než užitku.

Motorický vývoj

Většina dětí už bez problémů sedí a ani se u toho nemusí opírat o své ručičky. To mu umožňuje lépe manipulovat s předměty - zkoumat hračky, otáčet je z různých úhlů. Ovšem nemusí to nutně znamenat, že se dokáže po:,–(it samo.

Pokud tomu tak není - nepanikařte, určitě to časem dokáže (nebo si možná rovnou samo stoupne). Říká se, že dokud se dítě samo nepo:,–(í, neměli byste ho posazovat ani vy. Protože má ale zádíčka pevnější, může v sedu s oporou - například v židličce při jídle nebo v autosedačce - strávit více času než před měsícem.

Ať už se Vaše dítě samo posedí nebo ne, rozhodně s ním posazování a přitahování do sedu trénujte. Posilovat ještě určitě potřebuje.

Pohyb
Od posledního měsíce udělalo vaše miminko další pokroky, aby se naučilo lézt, stát a chodit. Jedním těchto pokroků je otáčení z bříška na záda a zas zpátky na bříško. V poloze na bříšku už může stále častěji zkoušet přitahovat kolínko k bříšku v prvních pokusech o lezení.

Překulování mu už může sloužit k tomu, aby se dostalo tam, kam potřebuje - k hračce, k zapomenutému mobilu nebo spadenému piškotu. Pokud se mu daří pohybovat se - leží bříško zatím celou vahou na zemi. A na vás zbývá kontrolovat, aby se nemohlo dostat někam, kde si může ublížit.

Jemná motorika

Drobné předměty začíná sbírat pomocí ukazováku a palce (místo toho, aby je sbíralo do hrsti). Říká se tomu klešťový úchop - dítě používá totiž palec a ukazováček jako kleště.
Hračku dokáže uchopit na různých místech - aby ji mohlo dobře zkoumat ze všech stran. Pokud něco uchopí, je jen minimální šance, že mu to spadne - má pevný stisk.
Prsty jsou jeho hlavním nástrojem. Používá je ke hraní, k jídlu (je to zatím jednodušší než jíst lžičkou) a také ke zkoumání svého okolí. Rukama a prsty nezkoumá jen vše na co dosáhne (jídlo, polštář, písek a hlínu), ale i obličeje a ostatní části těla, které se dostanou na dosah.

Začínáme s tuhou stravou?

Po dokončeném 6. měsíci se u plně kojených dětí začíná zavádět příkrm. Nároky na výživu už narostly natolik, že je mateřské mléko nestačí pokrýt. Pouze u dětí, které mají rodinné dispozice k alergii, se vyplatí s první nemléčnou stravou ještě pár týdnů počkat.

Většina dětí v tomto věku prochází tzv. spurtovacím obdobím. Hodně roste a chce více jíst - v noci se budí častěji hladem i když už spalo skoro celou noc. I to je první známkou toho, že je potřeba začít zavádět tuhou stravu.

Vnímání

Začíná cíleně zkoumat hračky. Bouchá s nimi, třese. Ví, jak s nimi pohybovat, aby vydávaly zvuk. Dokáže si je prohlížet z různých stran a pečlivě je při tom zkoumá. Chápe, že může svým přičiněním pohybovat předměty.

Pamatuje si tváře známých dospělých (prarodičů, tety na hlídání), i když je nevidí tak často. Tváře, které se mu dostanou na dosah rádo zkoumá nejen očima, ale i pomocí svých ručiček.

Začíná chápat, že věci existují i když je nevidí - hledá předmět, který mu zmizel z očí. Zkuste s ním hrát jednoduchou hru - kam zmizela hračka - schovejte ji pod šátek, deku nebo peřinu.

Líbí se mu známé prostředí a činnosti. Je pro něj jednodušší, pokud má svět řád a vše se děje tak, jak je zvyklé. Pokud jste to ještě neudělali, zaveďte rituály při koupání ukládání k spánku.

Komunikace a řeč Žvatlání se stává složitější a co do rytmu se začíná podobat klasickým vzorům jazyka. Občas to vypadá, že mluví nějakou neznámou řečí.

Brouká a žvatlá si u písniček - rádo je poslouchá. Má rádo jednoduché rytmy - tleskání, bouchání do rytmu. Pokud jste ještě nezačali, je čas na Paci paci pacičky.
Chápe rozdíly v tónu, který použijete. Také chápe význam slova ne. Uvědomí si, když ho pochválíte. Hodně to využívejte - Vaše pochvala je tou největší motivací. Dokažte mu, že je šikovné.

Reaguje, když na ně mluvíte a splní jednoduché pokyny - podívej s e na tohle. Začíná odpovídat na své jméno - otočí se, usměje, začne žvatlat.
Dokáže dát najevo, že je mu dobře nebo špatně. Rozzlobí se, když ho přerušíte - ukončíte činnost, do které bylo zabrané.

Vývoj - 8. měsíc

Tělesný vývoj

Zrak už se úplně vyvinul a vidí stejně dobře jako vy (jen z menší výšky). Pravděpodobně už má několik zoubků (první se prořezávají horní jedničky) a dokáže se kolem Vás alespoň trochu pohybovat. Kromě mlíčka už jí i některé další věci (především ovoce a zeleninu).

Motorický vývoj

Začíná se kolem vás pohybovat - lezením po čtyřech nebo plazením (dopředu i dozadu). Některé děti mají svůj způsob pohybu, který upřednostňují a pohybuj se tak dlouhou dobu - vypadá to, jako by se ani nesnažili lézt nebo plazit „normálně". Vůbec ničemu to nevadí. Důležitý je pro ně pohyb.

Usilovně se snaží dostat k předmětům, které jsou vzdálenější. Je to pro něj obrovská motivace,proč trénovat lezení. Zvlášť pokud jde o předmět, ke kterému se obvykle nedostane.

Dokáže se samo po:,–(it. Pokud to u vás tak není - posilujte s ním bříško a přitahování do sedu (nebo do stoje). A nepanikařte.

Rádo se staví na nohy - většinou se alespoň snaží přitáhnout do polohy ve stoje - ať už o něco ve svém okolí (postýlka, židle a další nábytek), nebo pokud je přidržíte za ruce - některé děti se nepřitahují do sedu, ale rovnou do stoje. Ve stoje se snaží udržovat rovnováhu a balancuje. Pokud jej přidržujete, chodí dopředu.

Jemná motorika

Dokáže uchopit věci klešťovým úchopem - tedy mezi ukazovákem a palcem. Zvedá tak většinu drobnějších předmětů ve svém okolí ( i když některé věci stále ještě drží celou rukou).

Na věci ve svém okolí ukazuje pomocí ukazováčku - zpravidla na obrázky v knížce, předměty okolo. Využijte toho pro nácvik řeči a ukazujte si v knížce a pojmenovávejte předměty.

Dokáže si držet hrníček při pití - ale pokud nemá hrníček s pítkem, poleje se.
Otevírá a zavírá ruce tak jak potřebuje. Pokud drží nějaký předmět, už mu nespadne (ovšem velmi rádo ho hodí na zem).

Snaží se tahat za provázek, na kterém je přivázaná hračka (často i na ostatní provázky a šňůry v jeho okolí, takže pozor na zapomenuté žehličky, dráty od lampiček, ať na sebe něco nestrhne).

Jídlo

Při pití si přidrží hrníček a snaží se samo nakrmit, pokud to váš cit pro pořádek unese, nechte ho, nějak se to naučit musí.

V tomto měsíci by již dítě mělo dostat nějaký nemléčný příkrm (pokud jste s ním samozřejmě nezačali už dříve). „Až" v tomto měsíci se začíná u (potenciálních) alergiků. Zpočátku stačí jen vařená zelenina nebo ovoce. Zavádění příkrmu se řídí přesnými pravidly.

Vnímání

Začíná zjišťovat, že předměty mají svůj účel. Objevuje jejich nové vlastnosti (lžička není jen na jídlo, dá se sní i bouchat do stolu, šťouchat do balónku atd.) Míček je měkký a dá se s ním kutálet.

Bouchá předměty a štěrchá jimi. Miluje předměty, které vydávají nějaký zvuk. A s ostatními se alespoň snaží udělat rámus. Čím větší rámus tím lépe.

Rádo hází předměty dolů, když sedí ve vysoké židličce nebo v kočárku. Nedělá to proto, aby vás rozzlobilo, jen se potřebuje ujistit, že vždycky spadnou dolů. Vydržte to a hračku mu podejte. Jediné kdy to nedoporučujeme tolerovat je jídlo - pokud lžička spadne více než třikrát, pak si dítě hraje místo aby jedlo.

Je zvědavé na nové předměty. Staré už si pamatuje déle, takže pokud je na pár dní schováte a pak vytáhnete, není to pro něj opět nová hračka, ale znovuobjevená stará. Hledá hračku, kterou schováte (pod šátek, do krabice, za předmět).

Miluje svůj obraz v zrcadle, s oblibou se na něj dívá, často se k němu tiskne. To můžete také často použít na odvedení pozornosti „podívej, jak Ti sluší ta čepička“ (kterou si nechtělo obléct), „podívej, jak máš špinavou pusu, musíme ji umýt“ atd. Miluje rodinné fotografie pokud máte tatínka často z domu, ukazujte mu alespoň fotky. Ukazujte i fotky babiček a ostatních příbuzných. Vyprávějte mu o nich.

U některých dětí se může začít projevovat tzv. separační úzkost, tedy úzkost z oddělení od rodičů. Současně může mít strach z cizích osob (nebo i osob, které dlouho nevidělo). Pokud je kolem hodně lidí, na které není zvyklé tiskne se k vám.

Komunikace a řeč

Pokouší se napodobovat zvuky, které vyluzujete. Opakuje je stále dokola a trénuje je. Pokud něco chce, komunikuje především gesty a zvuky.

Křičí, aby upoutalo Vaši pozornost.

Pokud má špinavé ruce, ukazuje je, když je chce umýt. (Samozřejmě ho musíte nejdřív naučit, co to znamená mít špinavé ruce).

Učení

Může se naučit jednoduché hry jako je paci, paci, pacičky, udělat malá& panence nebo zamávat na požádání nebo jako reakci na mávání někoho jiného. Napodobuje činnosti, které vidí kolem sebe.

Na známé hry (ať již zmíněné paci paci, pacičky nebo na vyhazování a natřásání) reaguje smíchem a často se dokáže zapojit.

Zimňátka 2005/2006
Miminka: 70 miminek-36 holčiček/34 chlapečků

04.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)/ 04.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj 2,68kg, 48cm 13.45 (TP 15.11.) 07.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.) 08.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.) 01.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.) 01.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.) 01.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12) 02.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tadeáš, CŘ,2,97kg, 48cm 16:23 (TP 22.12.) 58 04.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.) 04.12.2005-KáťaS/1980/Li­bochovice + Kačenka 3,20g, 48cm (TP 4.12.) 05.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.) 07.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.) 07.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.) 08.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm (TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg, 50cm 15:25 (TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)/11t 6100g, 61cm
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12)
22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.)
24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.) 01.01.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.) 02.01.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.) 02.01.2006-Mifik/Brno+Berenika 02.01.2006-Dejna + Karolínka 3050g , 49cm, 6.45h 04.01.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.) 05.01.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.) 05.01.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.) 05.01.2006-Lucik5+Barunka 2500g, 45cm 08.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1) 08.01.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.) 09.01.2006-Suzetka/1980/Li­berec+Janinka 3,12g, 49cm 19:50 (TP 10.1)
10.01.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.01.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP21.1.)
10.01.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.01.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.01.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.01.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.01.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.01.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm
17.01.2006-Werty+Alešek 3600g, 50cm/ 2m 5kg, 58cm
19.01.2006-Yenefer/Praha+Ne­linka 3580g, 50cm, 4:57
26.01.2006-Miky/1981/Pra­ha+Valerie 3337g, 50cm 23:03 (TP 24.1.)
27.01.2006-Dobrotova(Len­ka)/1978/Znoj­mo+František 3,67kg, 52cm 11:45 (TP 31.1.)
28.01.2006-Baruse77/1972/Šp­anělsko + František 3,5kg, 50 cm 11:45 (TP 10.2.) 02.02.2006 Da­nielaC/1979/Jin­dřichův Hradec+Eliška 3,30kg, 51cm 22:47 (TP 1.2.)

Čerpala jsem ze serveru www.miminko.cz

Peťula a Julinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 07:28

Tééééééééda Missorko, to byl teda fofr. Ranní ptáče…

Musím Vám napsat předvčerejší případ SVM. Ale je to už na pováženou.
Jela jsem do města do poradny, po nákupech, zaparkovala jsem na placeném parkovišti a šla koupit lístek do automatu. V tom se za mnou ozve: " Slečno, ujíždí Vám auto!!!" No horor. Letěla jsem zpátky a snažila se ho zabrzdit. Začalo couvat z kopečka. Je tam jen opravdu mírný. Ještě že jsem nebyla daleko. Hned přibehli ještě dva chlapy a odtlačili mi ho zpátky na místo. Vypadla mi totiž rychlost. V autě Julča a bylo mi z toho teda hrozně. Naštěstí to všechno dopadlo dobře. Ponaučení - vždy dávat ruční brzdu.

Dneska jedu s kámošou do drogerie DM udělat velký nákup. Máme tu kartičku na 20 % slevu na nákup. Tak musím udělat zásoby. A ty jejich plíny ještě s 50,–korunovou slevou z bonusové knížky vyjdou perfektně.

Pěkný den všem.

Peťula a Julinka

 
Missorka  23.06.06 07:37

Ranní ptáče?

Ano, ale velmi nedobrovolně! :-)

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 23.06.06 07:47

Ahoj ptacata:-))

Lokynko - perfektni denicek, hned ho tisknu…
S tou prihodou s autem - uplne me mrazi, co se vsechno mohlo stat. Ty brdo, to je desny. Od ted vzdy rucku… Ja ji teda davam skoro vzdy, ovsem Viktor mi zase rika, ze by se nemelo.. tak ja nevim. Nicmene, kdyz rekne programator neco o aute, nema to pro me vypovidaci hodnotu:-))))

Jinak, me se stalo neco podobneho, jela jsem s kocarem, zaparkovala kocar a sla se mrknout do vylohy. Byla jsem cca 1 metr od nej, ale najednoukoukam, a kocar ujizdi i se spici a spokojenou Stellou. Tak jsem predvedla vykon hodny trenovaneho sportovce a priskokem vpred jsem se dostala ke kocaru a zastavila ho. Jedna baba ve veku asi 60 let na me koukala divne a mrmlala si neco pod fousy..... Od te doby vzdy zabrzduju kocar…

No, zase letim, jen jsem si chtela precist denicek…
Krasny den, snad nebude nejak vedro, chystame se s Dancou na inliny…

N

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 08:01

Já ji taky vždycká dávala, ale pak i manža řekl, že stačí nechat zařazenou rychlost a navíc přetrhl jedno lanko u ručky. To už je teda opravené, takže brzdí. Ale zle mi bylo pěkně dlouho. Díky bohu, že to dopadlo dobře.

Já jsem vzhůru od pěti. Taky nedobrovolně. Julča juchala, měla hlad a pak už se jí nechtělo spát. Takže jsem měla spoustu volného času :-))))

P.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 23.06.06 08:07

Take pobiham od peti. Pevne doufam, ze az se bude pozdeji rozednivat, ze Stella vydrzi spat dele. Jinak by me mohlo taky jednoho krasnyho dne definitivne klepnout.....
Je zajimavy, ze cim dyl usne, tim driv vstava… Hruza, hruza. Jo, cetla jsem neco o usinani a nocnim kojeni v casopise (sakra, jak se jen jmenuje??), tak bych z toho mohla udelat denicek. Pokud by vas to, holky, teda zajimalo. Ale vazne nevim kdy, kdyz ten nas rarasek uz skoro nespi…

N

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 08:23

Určitě zajímalo.

P.

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 23.06.06 08:29

Ahoj holky,
Lokynko díky moc za deníček, hodí se nám!
Omlouvám se, že jsem tu tak dlouho nebyla, máme teď takové blbé období. Jak nemám Jiříčka v náručí a chci ho na chvilku položit třeba do postýlky nebo na deku, začne neskutečně vřeštit, z očí se mu řinou slzy a nepřestane, dokud ho nevezmu. Doma vůbec nic nestíhám…Máte to také někdo a myslíte, že to přejde? Ještě musím napsat, že jak ho vezmu, je okamžitě samý úsměv a když jsme jinde a okolo jsou lidi nebo máme návštěvu, tak je naprosto hodný a ani nepípne!
Jak vám prckové v noci spí? Jiříček teda hodně špatně, dneska byla asi 5× úplně vzhůru a to nepočítám to, jak se točí v postýlce a já ho chodím pořád dávat zpátky, protože si provleče nohu „brdlínkama“ a začne kňourat (ale nevím, jak to dělá, v celé postýlce jsou mantinely).
Jak vám jdou příkrmy? Jiříčkovi chutná skoro vše, jen mi nějak dochází inspirace. Poradíte nějaký recept? Já dělám kombinace z týhle zeleniny: mrkev, cuketa, brambor, hrášek, brokolice. Chci ještě zkusit petržel a černý kořen, jestli někde seženu.
Brzo už budeme dopoledne dávat ovoce, čím jste začínali? Asi povařené jablíčko, ne?
Promiňte tolik otázek a předem díky za odpovědi.
Ještě vám musím napsat, že jsme byli i s prckem na první dovče v Babiččině údolí. Bylo to moc fajn, prcek byl hodný, z kočárku vše pozoroval a v noci spal jako doma. Dodám fotečky.
Moc pozdravů všem posílá Berča a Jiříček

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 23.06.06 09:06

Berča - mě taky dochází inspirace, takže u nás se o „pestrém“ jídelníčku nedá mluvit…Rozhodla jsem se, že ty základy /mrkev, brambor, cuketa, květák, brokolice, kuřátko apod./ bude vlastní výroby, ale udělám kombinaci i se skleničkama..... u ovoce jsme začínali s banánem a pak přidali jablíčko. Včera jsem zkusila dát mrňousovi třešeň. Sice jsme byli pokecaní, ale chutnala mu - dostal dvě. U jabka jsem to teď vyřešila přesnídavkou - je to jen jablečná dřeň, takže bez cukru a dělá to DEVA. Je moc dobrá, mám to na dva dny a vždycky k tomu přidám banán. DEVA dělá i přesnídávky, ale ty jsou s cukrem…

Lokynka - když jsem to četla, tak se mi málem zastavilo srdce. Téda to bylo ale štígro, že si toho ta paní všimla.

Nicol - kočár brzdím a vždycky kontroluju, protože se mi stalo, že jsem „myslela“, že jsem zabrzdila a rozjíždějící kočár mě přesvědčil o opaku.

Nechci se chlubit, protože vždycky, když jsem to udělala, se náš chlapeček změnil k nepoznání. V noci spinká pěkně, sice se někdy probudí, ale stačí dát dudu a většinou ještě vytuhne. Přes den vydrží tak dvě hoďky a pak začíná být protivný. Takže šoupnem do spacáku a do cest. postýlky a tak do čtvrt hoďkyvytuhne. Někdy si dá jen dvacet, někdy vydrží i hoďku /teď spinká/. Uspávat nějak zvlášť nemusím. V tomhle jsem docela tvrdá. Když začně řvát, tak tam zajdu, otočím na zádíčka, dám dudel a plínu /drží si ji v ručkách/ a odcházím. Ze začátku jsem si dřepla k jeho nohám a držela mu ručičky při těle, aby sebou nemrskal a vždycky, když se sklidnil, jsem odcházela. Teď už ruce nedržíme…prostě si najde polohu a pak vytuhne. Nechci dělat chytrou, ale, podle mě, je to i tím, že jsem byla dost razantní, co se týče usínání, už od začátku. Peťka spal ve své postýlce, i když jsem kojila. Jenom nad ránem jsem ho nechávala u nás - to praktikujeme do teď. Myslím, že jsme spokojeni všichni. Peťka si u sebe řádí a postýlku má přiraženou hnedka u mé, takže na sebe čučíme skrz žbrdliny.

Na víc si teď nevzpomenu…jo a bordel máme taky. Peťka sice docela dobře usíná, ale tím, jak se hodně pohybuje, musím být neustále ve střehu, takže neudělám nic. A když spí, tak je to akorát na to, abych si vypila kafíčko, chvilku sedla k počítači…jinak stíhám uklidit akorát tak nádobí, Peťkovo hračky, vyprat, vyžehlit, ale do nějakého většího úklidu se mi ani nechce. Vysávám, když je vzhůru a Peťka mě „urputně“ sleduje :o)

Klára a Peťula

PS: Lokynko, deníček je naprosto super. Aspoň vím, co nás ještě čeká :o)
Nicol - taky jsem pro, abys další deníček udělala. Sice nekojím, ale téma noční spinkání bude vždycky aktuální :o)

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 23.06.06 09:08

A teď jsem si všimla, že včera měla měsíčniny Rozárka od Pajdy. Už se tu dlouho neukázaly, ale posíláme gratulaci!!!!!

Klára

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 23.06.06 09:26

Ahoj,

nic jsem za ten týden nestihla a za 3 hodiny odjíždíme do Krkonoš, tak jdu dobalit a doklidit

Lokynko - skvělý deníček a zrovna se mi moc hodí. Otrhávání listů fíkusu je u nás aktuální, nevíte jestli není jedovatý? Náš byt není pro miminko moc bezpečný, protože jsem to nečekala takhle brzo (jeho pohyblivost). Poslední měsíc ten vývoj vůbec nestíhám. Ondra je tak rozpohybovanej, že když se v noci vzbudí hlady, tak se ještě v polospánku otočí na břicho a překuluje se ke mně do postele, večer usíná tak, že je na 4, kýve se sem tam a řve vyčerpáním …

Auto - jéééžiši, ještě že to dobře dopadlo, z toho já mám hrůzu, že se mi něco podobného stane

Běžím dobalit,přítel včera přijel z práce v 8 večer, abysme dnes mohli vyrazit dřív a kdybych nebyla připravená, asi by mě přizabil (po právu)

Mašinka + Ondra 5,5 měsíce

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.06.06 09:41

Ahoj holky!

LOKYNKO - zrovna dnes ráno po probuzení jsem myslela na to, že někde musím vyhrabat informace, co by mělo mimi umět v půl roce a výš. Takže - moc díky!! :-)
Náš prcek teda stále mistrně válí sudy, ale na plazení ještě nepřišel. Párkrát jsem zkusila ho po:,–(it, ale beznadějně se zhroutil, takže tomu dávám taky ještě čas. Ovšem „sklapovačky“ mu jdou - břišáky bych mu mohla závidět - pokud je na zádech, pořád přitahuje hlavičku, ale do sedu má ještě daleko. Ale ty hračky drží mistrně - to fakt zírám, co udrží v jedné ruce - musí mít sílu i v prstech. A rozšířil opět škálu zvuků o hýkání - huláká při nádechu i výdechu - no já bych přišla o hlasivky - asi jako hejkal :-) a začal „říkat“ ďa, ďa, ďa, možná i ba ba - prostě objevil při „mluvě“ rty. Ale nejkrásnější ze všeho jsou jeho záchvaty smíchu - lomcuje to s celým jeho tělíčkem - doslova se může potrhat smíchy :-))

Minulý deníček jsem nestihla dočíst - teda komentáře a pokud se nebudu vyloženě nudit, tak už se o to asi pokoušet ani nebudu - měla jsem teď o víkendu a pak až do včerejška návštěvy - o víkendu manžela a od úterka bývalého spolužáka z AVU, který mě chtěl i s ještě nenarozeným Míšou, když jsem se k manželovi už nechtěla vrátit. Viděli jsme se naposledy v září, sama jsem byla zvědavá, co to se mnou udělá - je mi jasné, že z jeho strany je to pořád vážné, chtěl by, abych se aspoň na čas odstěhovala s Míšou za ním do Prahy, je to nejhodnější a nejlepší člověk, jakého jsem kdy mohla potkat, ale… Mám ho moc ráda, ale nejsem bohužel ani, ale ani trochu zamilovaná, snad ještě míň než loni… Myslím, že je to beznadějné. Znáte to - ten chlap vás musí něčím fascinovat, přitahovat, prostě musí mít něco, co vás k němu táhne. On je sice opravdu nejhezčí chlap, jakého jsem kdy měla - mohl by dělat manekýna, ale… To něco tam není a už vím, že ani nebude. Navíc - měli bychom stejnou práci, zájmy, známé… Ale ani to na mě nefunguje… Takže vím, že i když jsem neřekla vysloveně ne, tak za ním na tu návštěvu asi nepojedem… Je mi ho líto.
No, tak jsem se rozepsala.

BERČO - s Jiříčkem si někdy opravdu musíš „užívat“ :-) - je to asi potvůrka, snad ti někdo poradí, jak na něj… Možná z něj bude herec :-)

Tak já se zatím loučím, jsem hrozně ráda, že je dnes pod mrakem a ne takové vedro jako v posledních dnech, už z toho tady všichni včetně Míši šílíme.

Monika + Michal 6,5 měsíce (přibližně)

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.06.06 09:45

LOKYNKO - k tomu autu - to teda fakt dopadlo ještě dobře… Já ruční brzdu dávám vždy při parkování, i když je to na rovině. To se nemusí, když je zařazená rychlost? Míváte ji zařazenou vždy při parkování?

Ještě jsem zapomněla k mojí „bouračce“ na parkovišti: peníze dostanu zpátky, protože těm lidem to zaplatí pojišťovna. Takže jsem moc ráda, přišlo mi nějaké lejstro k podpisu a pak mi ty peníze vrátí :-)))) Takže fajn - je to pro mě hlavně poučení a jsem nakonec ráda, že se mi to stalo.

M.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.06.06 09:53

A ještě -

SKOTIKU - tak já jsem to s usínáním a spaním praktikovala stejně jako ty - zá:,–(ně spaní v postýlce, jen nad ránem mazlení u mě v posteli a společné vytuhnutí, ale to už jsem taky zrušila, protože když bych usnula, Míša by mohl spadnout na zem. S usínáním až na jedno krátké období problémy nejsou - žádné řvaní, maximálně sebou nějakou dobu mele a hledá polohu k usnutí. Vím, že každé dítě je jiné, ale ani to (ty) další nebudu mít u sebe v posteli. Mám monitor dechu a ten mě hrozně uklidňuje, postýlku ani nemám přiraženou ke své posteli, ale v noci mrknu na blikátko a spokojeně usnu.

Monika

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 10:05

Julča si taky hreje se rty a hrozně ji baví strkat jazyk mezi rty a prskat a bublat. No je to sranda.
Taky ale neleze ani nesedí. Sudy by asi válela, kdyby bylo kam, ale tolik místa nemáme.

Za chvíli razíme do města. Já naštěstí řídit nebudu, tak nehrozí žádná katastrofa a kamarádka nekojí. Tohle ale na SVM svádět nemůžu. To byla prostě moje blbost. Fakt děkuju Bohu, že se nic nestalo.

K té zařazené rychlosti. Když je zařazená, tak auto nikam nejede. Většinou ji zařazenou máme a ještě dáváme ručku, Technicky to vysvětlit neumím.

Jo a zahltila jsem galerku :-))))

P.

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 23.06.06 10:53

jo, jo, zajímalo!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 23.06.06 11:19

Ahoj holky,

noc byla strašná, Adámek se o půlnoci vzbudil a za žádnou cenu nechtěl do 3 usnout. Ze všeho měl hroznou srandu. Už toho mám plný zuby, uspat se nechá jen v šátku, ale už se pronese a taky by se asi měl pomalu naučit usnout sám. No a tak
jsem se rozhodla, že na něj trochu došlápnu, dopoledne jsem ho chtěla uspat u prsa, ale vztekal se, očekával nošení v šátku, tak jsem mu dala dudu a šla pryč, holky řval skoro hodinu a půl (mezitím jsem tam samo chodila a snažila se ho uspat, ale nic), nakonec už byl tak utahanej, že usnul, když jsem si k němu lehla. Tak vám teda nevím, myslíte, že mám vydržet? Nebo na to ještě nemá? Babo raď!!! Myslím, že začíná být decentně rozmazlenej. Co si o tom myslíte?

Martina

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 23.06.06 11:41

Ahoj holky,
ja se opet hlasim po nejake dobe. U nas je vedro taky, skoro ctyricitky. Vcera jsme byli dopoledne ve meste, protoze tady mam porad navstevu a bylo to o zivot. Helenka odmitala byt v kocare, i kdyz byla unavena a svlecena, nemohla vedrem spat, tak jsem ji nakonec cele dopoledne nosila venku na rukou, coz bylo opravdu zuzo! Dneska aspon fouka vitr, ale je horky, jde to k nam z Afriky. Dnes sedim doma a odmitam se hybat.

Uspavani - stale uspavam u prsa, jinak ma Helenka hysterak a nespi. Pres den nekdy usne v naruci, sama s palcem v puse mi usnula asi trikrat. My nemame dudlika, takze funguje prso.

Helenka stale spi s nami, asi to nijak hrotit nebudu a ono to nejak dopadne. V noci spi pekne, sice s prestavkama na kojo, ale to se ji v tom horku nedivim.

Taky vali sudy ostosest, takze prisla k uziti deka, co jsem ji usila. Docela si vyhraje, ozuzlava masle medvedum, ktere jsem ji tam nasila. Na posteli uz ji nenechavam, aby mi nespadla.

Zuby zatim nejsou, lezeni taky ne, sed ji zajima jen tak trochu a jidlo moc ne.

Jinak natahuje rucicky na vsechno co vidi, povida a vriska, ale je to zatim bez slabik, zadne ma ma ani ta ta ci ba ba u nas neprobiha.

Mejte se krasne,
Bara a Helenka 6m a neco

 
baruse77
Stálice 80 příspěvků 23.06.06 14:00

Ahoj zeny,

Fanous usnul po o tak mam chvilku. U nas se usina za:,–(ne z ceckou v hube. Dudaka zahodil to uz je nejakej mesic. Jsem rada, ale jak nahradime to prso nevim. Zatim musim zaklepat, ale mame takovej ritual kolem osmy vecer koupacka a v posteli koza do uspani a pak ho prenesu do postylky, mame ji v loznici krok od postele. Postylka uz je asi na tretim miste nez jsme vychytali to spravne, kde se dobre spi. Doporucuji vyzkouset. Po o ted spime na zemi na madraci, kterou jsem pripravili pro navstevu. Cekame totiz kalamitu tri kamosek s detma. To nejmensi je o dva mesice starsi nez Fanda cili lezousek. Tak aby nam nekde nezahucel. Doufam ze to prezijem. A pak frrrrrrrrrrrr do cech poznat babicku, jeste ji nevidel. Jsem zvedava jak si padnou do oka ;-))). Jo a budime se tak zhruba trikrat na piti a to si ho soupnu k sobe, kdyz neusnu tak ho vratim ;-) a kyz jo tak az po dalsim sani.
Vcera mi celej den nekakal, ale byl v pohode a ja uz nervila a porad mu koukala do pliny a pritom vim ze nektere mimi se nekaknou klidne 4 az 5 dni. Dneska uz me uklidnil tak jsem rada.
Denicek jako vzdy pekny a pise se tam co uz jsem tu rikala, ale nevedela zdroj, ze ty co maj alergii v rodine kojit klidne az do sedmeho mesice a pak prikrmovat. Ja to necham na Fandovi.
Uz se mi tam chruje.
Necko tak zadej strategicky bod a uvidime jestli se sejdem. Kam chodite na prochazky, do samosky, do hospudky ;-).
Jo to s tim autem to je maso teda, ale je dobre ze ty prihody sem pisete aspon se ostatni muzou v cas vyvarovat. Mozna.

Zatim packo

BaF

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 23.06.06 14:25

Baruse - s ceckou v hube…:-)))))))))))))­)))))))))))))))))))))))
Malem jsem smichy spadla ze zidle:-))))))))))))

Jo jo, je to vsude stejny, jsem v klidu…
N

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 23.06.06 15:35

Baruse77,

doufám, že nebudeš zklamaná tím, jaké je Nové Město prdelákov. Na prochajdy chodíme do lesa, na kyselku, na koupák, sraz s kámoškama si dáváme zpravidla na náměstí. Však už se nějak domluvíme. V SZ máš na mě telefon jo?

Martina

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 23.06.06 15:57

Ahoj holky,deníček jsem ještě nečetla, ale určitě bude super.
Nicol-jsem taky pro Tvůj návrh na další deníček (spaní, kojení)

Spaní-přes den spí Helča zá:,–(ně v kočárku 2× denně. Večer sama neusíná. Vždycky si k ní lehnu, držím za ručičku nebo trošku hladím a tulím se k ní. To usne celkem v pohodě. Sama usnula od narození asi 3×. Ale vidím, jak se to usínání mění. Nejdřív jsme ji uhoupávali, pak zavinovali, pak drželi ručičky u těla, teď držím lehce za ručičku a tulíme se obličejema k sobě. Takže si říkám, že až přijde její čas, tak bude usínat sama nebo nejdřív třeba s nějakým mazlíčkem. Každé dítko je jiné. A v noci se mi teď budí docela často, někdy i skoro každou hodinu. Ale taky to neřeším. Jo, u prsa Helča nikdy neusíná. Když je už najedená, tak jí štve, že to pořád teče a to se jí nelíbí. Ale bez dudlíka neusne.

Teď nevím, kdo psal o tom ujíždějícím autu a kočárku-holky, to jsou teda zážitky. Hlavně, že to dobře dopadlo.

Tak zatím.

Katka a Helča

 
Ally
Stálice 91 příspěvků 23.06.06 16:08

Ahojky holky:)

Jé, bezva deníček fakt se teď moc hodí, díky:)

Tak se zase hlásíme. Děkujeme opožděně za gratulace, dřív jsem se sem nedostala. Taky samo gratulujeme všem co mají teď nějaké měsíčniny:).

Holky nereaguju jednotlivě s tím jak sem často chodím tak to opravdu nezvládám ale alespoň k tématu co probíráte.

Nicol nejsi jediná která uspává sama neboj:) Monča dřív, to už je hodně dlouho večer usínala sama ale pak to najednou skončilo a pokračuje to dnes tak, že mezi 19-20 h se Moni naposledy nají a pak jsem s ní na naší posteli. A když se ji začne chtít spát tak začne pobrekávat a já jí pak (říkám tomu utřásání) utřásám, mám na jejím hrudníčku ruku a třesu (samo, že jen trošku). No a takhle usínáme, občas usne už u jídla a občas se sama uspí ocucáváním nějaké hračky(taky nemáme dudlíka). Zkoušela jsem ji nechat samotnou a přicházet k ní ale ona vždy strašně brečela a čím déle jsem jí nechala tím to bylo horší. No nevím nedokážu jí nechat vyřvat. Mě tohle uspávání docela vyhovuje. Manža si myslí, že si na to příliš zvykne(on teda uspává se mnou:)) a bude to pořád vyžadovat. No ale já si myslím, že to jednou ať dříve či později zvládne sama:)Jo a jinak když jí takhle uspíme tak jí přenesu do postýlky a spí až do rána asi do 6-7h.A ani ve vedrech nemá problémy se spánkem a spí celou noc, je to zlatíčko.Přitom přes den usíná stále sama a naprosto bez problému tak nevím proč ji to večer nejde…

Berčo: S Jiříčkem ti teda neporadím asi to musí být občas těžké, když nemůžeš pořádně nic udělat viď:( No každopádně to chce čas jednou z tohoto období vyroste a až bude sedět tak už si bude moct držet hračky a pozorovat okolí tak to snad bude lepší:) Ať je to brzy!:)Jinak jsem začala taky jablíčkem a banánem ale jablíčko nevařím jen mixuju.

Monča pokračuje krásně v otočkách sem a tam.Nadále si cucá palečky u nožiček. Hračky zkoumá, zejména ty lístečky na nich. Prohlíží si i svoji ručičku a točí s ní ze strany na stranu.Zkoumá naše obličeje. A má srandu z toho když mi může sundat brýle z nosu:).Strká si neohrabaně nožku pod tělíčko ale z místa se zatím nehne.A ani nesedíme a nemáme zoubky.

Jinak zeleninka i ovoce nám jede všechno. Co Monče dám to zbaští, což mě nesmírně těší. Nevěděla jsem, že DEVA dělá něco bez cukru, tak díky za info. Tak a taky ještě firma HERO jmenuje se to SUNÁREK a je bez soli a cukru. Mají spoustu druhů(s broskvemi, jablko,meruňky atd.) v DM drogerii.Je toho 200g za 16,90kč tedy u nás což si myslím, že jde.

Jo a taky obr gratulace Péťovi od Skotíka k sezení a lezení, to jsem teda čučela, že už to umí:)

Na víc už si nevzpomenu.Hezký víkend všem.

Mějte se Ally a Monča 6 měsíců a něco:)

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 16:08

Ahoj holčinky,

tak jsme se vrátily z nákupu. S kámoškou jsme nechali v DM 2500,–- Síla co? Ale ušetřili jsme kolem 700,–- Plíny, ubrousky, Nutrilon, podložky, kosmetika, atd. No sotva jsme to narvaly do auta.

Doma pak proběhlo vaření a druhý pokus s mrkvičkou - Skotík - vařila jsem ji a odstříkla do toho mlíčko. Úspěch to nemělo žádný. Ošklíbala se a nechtěla ani otvírat pusinku a když už ji otevřela, tak to stejně reklamovala a letělo to ven. Myslím, že snědla tak 2 lžičky celkem. Ale není to málo?

A ještě dotaz. Uvařila jsem 1 mrkev a nebere mi to moc ruční mixer. Jak to mám teda rozmělnit? Nebo toho mám vařit víc?
Taky jsem hodila do diskuze dotaz na krmení lžičkou, jstli máte nějakou radu písněte pls.

Díky a mějte se

Peťula a Julinka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 23.06.06 16:43

Peťulko-s tou lžičkou je to u nás podobné. Helča pusu neotvírá, spíš tlačí rty k sobě. Když to jazykem trochu okoštuje a zdá se jí to přijatelný, tak rty povolí a mě se podaří lžičku dovnitř dostat. Minimálně první týden toho hodně vyplivovala zpátky, i když jsem se snažila jí to dávat opravdu hodně dozadu. Teď už se to zlepšilo a zpátky ven toho jde jen trošičku. I na ní vidím, jak trochu mele pusinkou a jazýčkem uvnitř. Aby vyloženě otvírala pusu dokořán, tak to nehrozí, ale když jí to šmakuje, tak ji trošku pootvírá, když přiložím lžičku ke rtům.

Takže doporučuju trpělivost. A jestli snědla jen 2 lžičky, tak pro začátek to určitě není málo. Helču přikrmuju od 1. června a i teď toho vždycky sní jen pár lžiček. Kdybych to sečetla, tak to není ani velkej panák. Někdy je to lepší, někdy horší. Když mi jednou snědla asi deci mrkve s cuketou, tak jsem si myslela, že mám vyhráno a vařila jsem jí to i další dny, ale to už to takový úspěch nemělo. Přitom to bylo stejné. Říkám si, že se třeba pořádně rozjí až když bude papat sama ručičkama.

Oni se to jednou naučí. Aspoň víš, že v tom nejsi sama. A hlavně za každou spapanou lžičku je dobré dítko pochválit. I když to je někdy těžké, je lepší pochválit za to, co snědlo, než poukazovat na co, co nesnědlo nebo jak snědlo málo.

Tak držím pěstičky

Katka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 23.06.06 16:49

Péťo, ještě třeba mrkni na tuhle diskuzi. Já jsem si ji taky četla a aspoň jsem se uklidnila, že nemám problém jen já.

http://emimino.cz/modules.php?…

Katka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 23.06.06 17:03

Holky ja bych rekla, ze kdyz vam miminka prikrmy nechteji jist, neotviraji pusinku a nevi, co se lzickou, tak o to nove jidlo jeste mozna vubec nestoji, ja bych asi na chvilku prestala a za nejakou chvili to zkusila znovu. Jeste teda Helenku neprikrmuju, ale takhle bych to asi resila, kdybych ji prikrmovala a ona to nechtela. Prijde mi totiz divny, ze kvuli jidlu musi vsechna miminka do stejneho pytle a uderem sedmeho mesice zacit jist taky neco jineho nez mliko. Co se tyce vyvoje, kazde miminko se lisi, tak si myslim, ze se muzou lisit i v jidle. Je to jen muj nazor.

Helenka mi spi uz skoro tri a pul hodiny, je z tech navstev taky znicena a mozna i z toho horka.

Bara

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 23.06.06 17:06

Ahoj holky,

píšu po děsně dlouhý době, jsem ostuda … čtu vás stále, ale nestíhám psát.

Deníček o vývoji mrňousků je moc zajímavý, už se těším, co dalšího nás v dalších měsících čeká. :) Nám se Adélka krásně převracela ze zad na břicho … píšu v min. čase, protože dva týdny nedělala nic jiného a pak ze dne na den nic, ani jedna otočka. Tváří se, že sama něco takového naprosto neumí. Když jí podáme prst nebo dáme nožičku přes druhou, tak se hned otočí, nemusíme vůbec pomáhat. Ale ten první impulz k otočce není její. Nemáte to někdo taky tak? Jsem z toho trochu na větvi … Je ale fakt, že přestala s otočkami a začala zkoumat nohy, takže v jednom kuse jede sklapovačky a snaží se narvat ťapku do pusy. Zatím se jí to povedlo jednou a ten výraz, když měla palec v puse, ten stál za to. :o)))

Jak tu řešíte, že mimčo nechce lžičku … mě Áda většinou pusu otvírá v pohodě a na příkrmy se zatím tváří celkem nadšeně, ale někdy má prostě něco jiného „na práci“ a pusu otvírat nechce. Je to ale taková malá opice, ráda po nás opakuje věci, tak jsem zkusila otvírat pusu „jako kapr“ .. chvíli koukala a pak začala dělat to samé, v ten moment jsem jí lupla zeleninku a bylo. Uznávám, trochu podlý postup, ale když to nejde jinak. :)))

Noční spaní je u nás teď taky celkem horor. Áda ze spaní cvičí ty sklapovačky, tím se často vzbudí, nejspíš si myslí, že má ráno, takže odmítá znovu usnout, místo toho si chce hrát a chechtá se na celé kolo. Poslední týden od 2h od rána do pěti, kdy má definitivní budíček, nespím. Na střídačku uspávám a upadám do mdlob.

Usínání: sama mi Adélka usnula v postýlce snad 2×, jinak uhoupáváme v lehátku (máme hodně houpací), většinou s dudlem v puse. Někdy, když si těsně před spaním dá flašku (flaškujeme 3 týdny, Áda bojkotla kojení a už jsme to zpátky nerozkojily), tak u pití dost často vytuhne rovnou. Z houpadla jí tak po dvou hodinách, kdy už tvrdě spí, přendáme do postýlky. Jsem zvědavá, jak budeme uspávat tak za měsíc .. to už bude na houpadlo velká a těžká … naučit jí usínat sama bude asi horor. Ale naučit se to musí, takže nám nezbyde než se obrnit trpělivostí.

Holky, mějte se moc hezky. Posíláme pusinku a pohlazení všem kámošům a kámoškám z deníčku a zase se za čas ozveme.

Tobia & Adélka, 5 měsíců 1 týden

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 23.06.06 17:08

Ještě ..... v galerii Nových snažilek mám pár aktuálních fotek Adélky, tak můžete mrknout, pokud chcete.

Ahoj, Tobia

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 23.06.06 20:20

Ahoj holky.

Teda dnešek byl opět vyčerpávající.Ráno jsme jeli zase do Prahy do voj.nem na alergologii.Podle testu na kůži manžel na nic alergický není tak ho poslala ještě na odběr krve.Už mu ale neprozradila že to bude 14 zkumavek.Ráno sice snídala ale už bylo skoro poledne tak prvně ve svém životě omdlel.Já čekala s Tedýskem venku ale jak se otevřeli dveře a já viděla jak leží s hadrem na hlavě tak ve mě pěkně hrklo.Bylo mu opravdu šoufl.Drželi ho tam ještě čtvrt hodiny než mi ho pustili do čekárny a tam jsme museli ještě 15min.čekat.Hned jsme si zašli na oběd a nalil do sebe dost coly a potom už to bylo fajn.
Tadeáškovi jsem za ten výlet v H&M koupila laclové kraťásky.To bude frajer.

Berčo - já dávám ještě květák a když to vařím tak tam přidám trošku kmínu proti nadýmání.Mixuju to i s kmínem a Tadeáškovi zatím nevadí.
U ovoce jsme začínali s namačkaným banánem.Potom jsem přidávala povařené jablíčko,hruš­ku,meruňky.Třeš­ně už taky zkusil a chutnalo mu.
Spaní - všechna zimňátka myslím mají poslední dny špatné spaní a Tadeášek přes den doma taky jen ječí.mlčí jen když se mu non-stop věnuju.Ještě že aspoň v kočárku je hodný.

Lokynko - díky za další deníček.Tadeášek stejně dělá co chce tak to většinou ani nesrovnávám ale je dobré vědět co by měl umět.U nás se moz nepraktikuje lezení stylem posouvání nožičkama ale přišla jsem na to že se jako přitahuje rukama.
A u té tvé příhody s autem mě úplně zamrazilo.Ještě že se Julče nic nestalo.

Spaní - dnešní noc zase stála za to v 1:30 brečel ale cumlík pomohl.Zato já jsem nemohla vedrem usnout tak jsem šla otevřít okno a čekala razantní ochlazení ale to se nekonalo.Venku bylo hrozné horko ale přece jen jsem usnula.Ve 3:30 další brečení tak jsem to okno zase zavřela.V 4:54 telefon z nějakého čísla a že volá na nějaký inzerát.Tak jsem ho poslala do p..... protože už loni jsem měla nějaký podobný a chtěl po mě sex po tlf.No nevím kdo se mi za co pomstil ale naštěstí to bylo opravdu jen jednou. No a v 6:30 Tadeášek odmítal hodně nahlas samotné ležení v postýlce tak bylo zábavněší rvát mě za vlasy,že :-)

Necko - a co tahle botanická.Myslím že je kousek od ZOO.Tam jsem byla myslím jako malý šprček tak bych se tam ráda mrkla.Do té ZOO by jsme potom mohli jít v létě při větším srazu.

Holky včera měl Tadeášek premiéru ve sportáčku.Nandala jsem mu tam madlo a kšíry a když se večer ochladilo tak jsme vyrazili na procházku a i chvíli hezky seděl.Dneska už jsme byli taky s touhle úpravou a hlavně kšíry jsem ocenila při krmení že mi nelezl po celém kočárku ale hezky držel.

Pa Martina a Tadeášek(zrovna odpočívá s manželem na sedačce)

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 23.06.06 20:44

Ahoj maminy!

Všechny moc zdravím, prolítla jsem komentáře, zhltla u toho 2 rohlíky a jogurt, pak mě nasr… manža, že jako bych mohla jít do vany (nechala jsem si ji napuštěnou po Fildovi) místo toho čučení na emimi atd., tak jsem mu řekla, že místo čučení na telku, mohl jít uspávat a já se mohla rochnit už dávno, no nebudu vás zatěžovat.

Jsem ale tak rozčílená, že jsem zapomněla, na co vše jsem chtěla reagovat, tak aspoň něco:

Peťulo - deníček se ti moc povedl, zjistila jsem, že Filípek je šikulka - o spoustu věcí se snaží, teď se začal stavět na nožky a hopsá jak trdlo, takže zítra dáváme postýlku níž, protože mám strach, aby se nepřitáhl a nepřepadl.

Berčo - vydrž, my jsme na tom byli podobně minulý měsíc, jenže řval, i když jsem ho chovala, pomohlo jen trajdat po venku - zřejmě se hošani začali doma s námi nudit. Teď jak se plazí a houpe na čtyřech, je to lepší, ale i tak nic neudělám, max. připravit mu mrkev.

Příkrmy - tak Filípek papulku otvírá jak o život (hlavně na kaši, dnes jsme dávali podruhé a opět řval, když dojedl), ale sní toho pokaždé jinak - někdý 1/4 l hrnek, někdy jen pár lžiček, hodně záleží na jeho náladě, jak je unavený, nesní nic a tak to zkusím třeba odpoledne znovu.

Nevím, která jste psala o snězených 2 lžičkách - to je veliký úspěch, všechno chce svůj čas a mimča si na to musí zvyknout a naučit se polykat a pracovat s jazýčkem.

Usínání - takže přes den doma zá:,–(ně u prsa, venku v kočáře - někdy je to ale taky s řevem, když nemůže zabrat - no a večer buď usne u kojení a přenesu do postýlky a když ne, dám do postýlky, dám dudlíka a odcházím - začne řvát, přijdu, dám dudu, čaj a zase odcházím, zase řev - vydržím tak 3-5 min, vrátím se a vše znovu a když vidím, že se už otáčí na bok, hladím po zádíčkách, držím ručky (jak kdy) a většinou pak už usne - celé to trvá 10-20 min, což se dá vydržet - ale trénujem to už přes měsíc.

Nicol - deníček určo napiš!

Jelikož jsem se zase rozjela, tak končím a přeju všem krásnou noc - gratulace všem k měsíčninám.

market a filípek

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 23.06.06 20:47

Ještě,

Monique - to mě moc mrzí, že to s tím „kamarádem“ asi nevyjde, moc bych ti to přála a kor, když je tak bezvadnej. Já bych do toho asi šla (jsem totiž zoufalec zoufalej a naprosto si nevěřím), když bych si s ním rozumněla, ale jelikož v tvé situaci nejsem, tak se o tom lehko píše. Moc ale držím palečky, aby ti to vyšlo s někým jiným a byla jsi konečně šťastná - ale to ty jsi, protože máš Mišánka, viď!
ahojky market

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.06.06 21:06

MARKET, jsem šťastná, to víš - je to asi tak, jako ty jsi šťastná, že máš Filípka :-)
Ale ten chlap je přece jen k tomu všemu ještě potřeba, i když nás občas nas… Nemůžu do toho s tím kamarádem jít prostě proto, že mám dojem, že bych ho zneužila. Není to ono a mám strach, aby se z toho třeba nevyvinulo něco jako fyzický odpor. A tím bych mu hrozně ublížila… Nějak tak podobně, jako ublížil manžel mně. A takovou chybu já prostě udělat nemůžu a nesmím.

Monika

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 23.06.06 21:36

Jsi férová a proto ti moc přeju, abys našla co nejdřív toho pravýho! Opravdu moooooc mooooc si to zasloužíš!
 market

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 23.06.06 22:15

Ahojky holky,

tak jsem přečetla deníček a musím pochválit, moc se povedl. Co se týče nás a 6.měsíce (cca za 14 dní), jsme asi docela v normě.

Dneska jsme měli hotovejch asi 200 fotek, co jsme nafotili s Berčou od narození a nasázím je do alba. S manžou jsme prohlíželi a vyšly moc pěkně.

Dneska jsme byly s Berčou poprvý cvičit a moc se nám to líbilo, příští tejden půjdeme zas a určitě zkusíme i plavání. Berču to cvíčo očividně bavilo, myslím, že bude nadšená i z plavání. I přes náš AE to zkusíme, když se ten exem zhorší, holt přestaneme chodit, musim zaklepat, už asi 2 měsíce nám téměř zmizel.

Komentáře jsem pročítala všechny, ale neudělala jsem si poznámky a najednou mám v hlavě prázdno, ach jo, písnu pozdějc.

Jo, už se mi vyjasňuje, Lokynko, příhoda s autem je docela drastická. Mně se tohle jednou stalo,když jsem majzla sanitku, která mě předjížděla a já jí škrábla lak. Zapomněla jsem v tom zmatku zatáhnout ruční brzdu a auto „z místa nehody“ začalo samo ujíždět dozadu. No, málem jsem se ostudou propadla.)))

Uspávání u prsa, tak u nás taky. Snažím se teda aspoň, když Berču přenáším spící do postýlky, ji aspoň trošku probudit, aby si uvědomila, že bude usínat v postýlce. Ona sice očička otevře, ale hned jí spadnou víčka, ani o tom neví. A v noci se mi budí na jedno kojení víc, furt přemejšlim, jestli je to vedrem a nebo, jak se píše v deníčku, si začíná tělo stěžovat, že mlíčko pomalu přestává stačit. Naštěstí nabaští a usne do tvrdýho spánku. Jo, ale budíme se o hodinu dřív, Berča dřív krásně spinkala do osmi ráno, poslední cca týden je sedmá její ranní budící hodina, takže v noci spí 10h místo jejích 11, tak uvidíme, jak se spánek bude dále vyvýjet.

Tak já jdu na nějakýho nanuka a do postele, padá na mě únava.

Dobrou noc všem

Míša + Berča 5,5m

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 23.06.06 22:23

Ahoj holky!

LOKYNKO, moc pěkný deníček. Neli docela dělá všechno, co by měla, jen otáčení pořád nic. Teď začala brát do ručiček všechno, co se dá bleskurychle popadnout (třeba tátovo brejle nebo recept u doktorky, ten pěkně zmuchlala) a má celkem sílu. Usíná sama, když jí to někdy nejde, tak si v postýlce hraje (má tam pověšené hračky), já jdu občas dát
dudlíka a za chvilku spí.
A ta příhoda s autem, brrr, bylo mi z toho špatně… ještě že neřídím. Mně se dneska zdálo ve snu, že se mi Neli ztratila (taky hnusný) a v tom snu už byla trochu starší a měla mladšího bratříčka (no nevím…)

HUBNUCÍMU KLUBU hlásím, že jsem včera na bruslích s kočárem najezdila asi 17 km (+ k tomu asi 4 km pěšky), vyrazily jsme s Neli hned ráno a bylo to super. Jinak se vymlouvám, že je horko a odpoledne pak přijde bouřka a bruslení je v háji. Chtělo by to takhle po ránu vyrážet častěji, ale dneska dopoledne jsem dala přednost spaní (už jsem fakt nemohla a odpoledne toho pak Neli už moc nenaspí).

Jo, nevím, kdo jste psali, že luxujete, když je mrňous vzhůru (že by Skotík?), to teda závidím. Neli hned začne brečet, jak spustím vysavač, takže můžu luxovat jenom když spí (a to tvrdě a to je jen večer) nebo když hlídá manža (to luxuju její pokojíček). Dost těžko se to organizuje.

NÁUŠNIČKY - jak dlouho jste mazali lihem protáčeli, než to bylo ok? My jsme čtvrtý den po píchání oušek a Neli u toho pořád pláče (asi jí ten líh štípe, že to ještě nemá zahojené).

O víkendu za námi přijede moje máma s tátou, tak tu budeme mít trochu rušno.
Krásný víkend!

Jana a Nelis (5M a 4dny)

 
Mami
Stálice 58 příspěvků 23.06.06 22:43

Ahojky všem,

ani nevíte, jak jste mě potěšili. No - asi víte, jsme na tom většinou dost podobně :-)) Uspávání je totiž čím dál horší. Dřív jsem krásně v křesle nakojila a v polospánku přenesla do postýlky a byl klid (nebo ještě párkrát dát dudl), jenže postupem času začalo Karolínku všechno zajímat, všechno musí za každou cenu vidět, tak jsme se přesunuli do postele a kojili tam, aby usnula a nic ji nerozptylovalo. Přes den stejně jako v noci - někdy stačila 1-2 minuty a spinkala, ale teď - hrůza, nefunguje už vůbec nic.

A o lžičce už jsem psala. Jídlo samo o sobě nám nevadí, to sní a ještě si s ním vyhraje (bublání, prskání, dálkové prskání a velkoplošné malby). Ale způsob podávání, ať jsem dělala cokoliv - otvírala pusu, ukazovala jakože hezky papám, chválila, řehtala se v zájmu pootevření pusiny - všechno fungovalo max jednou. Asi po dvou týdnech příkrmů lahvičkou zkoušíme zároveň se zavedením ovocné svačinky po troškách znova. Mimi dostane svojí lžičku na zkoušení a já druhou krmím. Zatím to vypadá nadějně, že se časem dopracujem k úspěchu.

Jinak brždění je hrůza, taky začnu víc hlídat. Našít mašle na deku je výbornej nápad, musím rychle zrealizovat. Fíkus nevím jestli je přímo jedovatej, ale pro malý děti prý dost nebezpečnej - a zrovna mi tak krásně roste, jako velká difenbachie a spousta dalších :-(( A baštíme kombinace - mrkev, brambor, brokolice, kukuřice, hrášek, rýže, pohanka, květák, špenát (oblíbený), cuketu jdu koupit a musím se porozhlídnout v zelenině (asi mražený bonduel - bio je u nás jen pár druhů). A ještě šátek - teprve teď mě začal opravdu bavit a začnem ho mnohem víc využívat. Byli jsme s kamarádkou a mimísema na výletě, já s šátkem a ona s klokankou a nám bylo dobře a ona chudák měla bolavý záda a „ořezaný“ ramena a byla úplně hotová. Je mi jí líto, taková hodná a tak si užila. (Děcka máme stejně těžký.)
Utíkám žehlit, zítra jedem na velký výlet s babi a dědou, tak ať jsem schopná fungovat.

Všem dobrou a klidnou noc

Mami a Karolínka 6,5 měs.

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 23.06.06 22:54

Ahoj holčinky,

jdu jen na chvilku. Máme toho nějak moc, tak podrobnosti napíšu později - třeba zítra :o)

Jinak děkujeme za gratulace k sezení a lezení, ale......mám pocit, že Filípek od Marketky lezl dříve, tak bychom mu neradi vzali prvenství „lezátka“ /lezoucího zimňátka/ :o)

Pro dnešek vše, když bude zítra čásek, tak písnu víc…
Dobrou noc, Klára a Peťula

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 23.06.06 23:00

Ještě se musím podělit o dnešní příhodu…

Jdeme si dneska před sedmou domů z procházky (čekali jsme do večera na ochlazení a pak procházkovali v dešti), že budeme rovnou koupat a pak spát. Nejdou ale odemknout dveře, klíč se zasune, ale neotočí. Po mé SVM příhodě (dobývala jsem se k sousedům o patro níž) paranoicky zkoumám, zda jsem ve správném patře a odemykám správný byt - ano. Možná manžův klíč v zámku? Zvoním a nic. Zvoním, zvoním, volám mu na mobil (a slyším jeho mobil v bytě). Takže šel asi běhat (to si mobil nebere). Dospěla jsem k závěru, že můj klíč je asi najednou nefunkční (nevím proč) a rozhodla se počkat na manžu. Neli začla natahovat (chtěla se koupat a baštit), tak jsme šli zase ven a čekali v parku, venku Neli naštěstí usnula, taky jsem musela zaskočit ke strýčkovi Donaldovi na toaletu a potom jsem nevěděla, jestli už manža neběžel domů, tak jsme se šli podívat. Klíč pořád nefungoval, doma nikdo, blížila se osmá, to už by manža měl být z běhání zpátky… Začala jsem mít strach, jestli se mu něco nestalo, nevypadal moc dobře, když přišel z práce… Tak jsem zazvonila na souseda (už byl chudák v pyžamu), že se nemůžu dostat do bytu. Několikrát jsem mu potvrdila, že je to ten správný klíč, a nic… Soused usoudil, že klíč zevnitř není (trochu se mi ulevilo, že tam manže neleží někde bez pomoci) a že teda neví… Šla jsem k sousedům nakojit malou, že počkáme na manžu, jestli jeho klíč nebude lepší. Soused tam ještě něco kutil s drátem a šroubovákem. A najenou slyším, že se směje a manžu. No a manža se mě ptá, proč nezaklepem (!!!), když chcem domů, prostě spal a neslyšel a neslyšel a neslyšel. A klíče měl v zámku. No ostuda strašná. To fakt nevím, co si o nás budou říkat teď…
A jak vypadalo setkání manži a souseda: manžu prý probudilo nějaké škrábání (a to jsem předtím zvonila jak blázen), myslel, že jdu s kočárem domů, tak se přikrčil, připravil si pro Neli nějaký legrační výraz a se slovy „Kdo se nám to sem dobývá?" (taky to prý říkal legračně) otevřel dveře (ve slipech)… a tam uviděl přikrčeného souseda v podřepu v pyžamu se šroubovákem v ruce… manža se hodně zarazil a překvapeně se souseda zeptal: „Co to tady děláte?„. Soused se chudák začal jen strašně smát a nebyl schopen slova… Manža si nejdřív ještě myslel (jak byl rozespalý), že si soused splet dveře a chtěl dodat "Vy už jste jak moje manželka…“ naštěstí k tomu nedošlo…
No prostě síla, ale sousedi vypadají jako pohodáři, tak to snad překousnou (ale nevím, jestli bych k nim zase příště šla pro pomoc).

J.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 23.06.06 23:14

Jani, kvuli tobe jsem se znovu prihlasila, ta prihoda nema chybu!!! :))))

Dobrou noc, Bara

 
baruse77
Stálice 80 příspěvků 23.06.06 23:51

To jsem se nasmala. Fakt uzasna historka.

BaF

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 24.06.06 00:07

Tak to je super historka jako do Bakalářů :-)

Martina

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 24.06.06 07:33

Jani, to je teda zážitek. Pěkně jsem se nasmála. A myslím, že právě proto, jací sousedi jsou, tak kdybys byla v nouzi, určitě by ses na ně obrátila znovu, i když si teď říkáš, že ne. Hlavně, že se manža pěkně vyspinkal.

Katka

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 24.06.06 09:01

Ahoj holky,

Lokynko, deníček je moc hezý a přišel právě včas :-)
Někde jsem četla (ale podotýkám, že jsem v oboru „příkrmy“ zatím pouze teoretik), že prvních cca 14 dní zavádění příkrmů je k tomu, aby si mimčo zvyklo na lžičku a zeleninka ještě rozhodně nemá kojení nahradit. Tak vydrž ;-) Ono asi fakt není kam spěchat.

Monique, teda klobouk dolů před těma lidma. Jsou celkem férový, že ti ty prašulky vrátěj. Myslím, že by se našlo spusta filutů, který by tvůj podpis na lejstro zfalšovali, ty bys nic nevěděla a penízky by si nechali.

Tobio, údajně se někdy děti na chvilku ve vývoji zastavěj nebo jdou dokonce o něco zpátky, protože se připravujou na něco velkýho novýho. Tak se teš :-))

A Yenefer, bezvadná historka, fakt. Super!

A ještě vám poreferuju jak u léčitele. Absolvovali jsme takovou kúru - 4 sezení. Poprvé Ondra plakal (to jsem myslím psala), pak už to bylo dobrý. Léčitel mu působil na žebra a lopatky, kde se tvořej červený krvinky a ty ten ekzém léčej. No a je to tak, po ekzému ani stopy. Teď jen budu doufat, že už se to nevrátí. Absolutně totiž nemám tušení, z čeho se to Onýskovi udělalo a čemu se vyvarovat.

Odjíždíme na týden na dovču, tak jsem se vlastně přišla rozloučit, budete mi chybět, to se ví. Hurá na Vysočinu, páá
Danča a Ondráš (skoro půl roku)

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 24.06.06 09:09

Ahoj holčinky,

včera se u nás stala nevídaná věc. Julča bylo kolem čtvrté strašně protivná, jako že by spala. Nemohla zabrat, tak jsem v půl páty vzala kočár a jela s ní na procházku, že třeba usne. Neusnula. jely jsme dom, nakojila jsem ji a pak kolem půl šesté usnula. A spala a spala a spala do čtvrt na sedm. Pak znovu kojení a znovu vytuhla a spala a spala a spala až jsem ji po osmé přenesla do postýlky - usnula totiž podruhé v lehátku. Tam spala až do 23 h. Kojo a znovu spánek a ráno ve 4:15 byla úžasně vyspinkaná a mě padaly víka.
Ani jsme včera nezvládly koupačku a převlíknout.
Ale byla tak moc hodňoučká, že na půl hodinky usnula se mnou v posteli a po dalším koju jsem ji dala do postýlky, tam si hrála a taky ještě usnula a spala do půl devátý.
No stejně jsem ta víka měla pěkně těžký, když začala juchat. Ono se to na člověku docela podepíše, když několik týdnů vstává pravidelně kolem šestě a najednou bud čtvrt na pět.

Jani - Tvoje příhoda mě fakt rozesmála.

Příkrm - dneska bude další pokus s mrkví. Nebo myslíte, že bych mohla zkusit třeba brokolici první lžičku? A jak jsem psala, že snědla asi 2 lžičky, tak to né dvě plné najednou, ale trošku na jedné, trošičku míň na druhé a zase trošku na třetí a celkem toho bylo tak asi ty 2 lžičky, když odečtu, co skončilo kolem pusy a na bryndáku.
Mámino mlíčko je holt lepší, a ta mrkev tomu kazila chuť

Pěkný víkendík

Peťula a Julinka

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 24.06.06 10:06

Dobré ráno holky,

teda ta příhoda s klíčema, ta teda stojí za to. Fakt jsem se zasmála.

Lokynko, neboj Adámek taky ze začátku bojkotoval a teď zdlábne celou přesnídávku na posezení, jí všechno. Oni si ti kulihrášci musí na ty nové chutě zvyknout a taky se naučit spolupracovat. Nevím jestli bych pokračovala zrovna brokolicí, spousta dětí ji prý odmítá. Já jsem Aďovi dávala po mrkvi brambory pomixované se Sunarem, a do toho až později přidala brokolici. No uvidíš, třeba to bude bez problémů.

Holky musím se pochlubit a moc pochválit Adámka, večer jsem ho dala spát a do 10 min. sám usnul a spal poprvé celou noc!!! Teda od 8 do půl 7. Prsa mi skoro explodovala. Je to velkej šikula. Kéž by to už tak bylo pořád.

Přejeme všem krásný víkend (my se chystáme na srazík s Martinou a Tadeáškem do Liberce, tak pak poreferujeme)

Martina a Adámek spící pod oknem

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 24.06.06 11:29

Ahoj e-tety,

mamka dneska uvařila mooooc dobrou mrkvičku. Snědla jsem asi 15 lžiček a moc mi to chutnalo.

Julinka

Ahoj holčinky,

dneska Julča baštila fakt skvěle. Uvařila jsem toho víc a dala jsem to vařit nastrouhané, ne nakrájené. Pak se to krásně rozmixovalo, něco dám zamrazit a zbytek toho Julča snědla. Ale myslím, že ta malá sklenička toho byla. Je to moje šikulka. Snažila jsem se jí na začátku rozesmát a povídat jí, jaká to je šikulka a ona otvírala pusinku celkem ochotně.

Peťula

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 24.06.06 11:56

Julinko, ty jsi ale velká šikulka, mamka to musela uvařit moc dobroučké, viď :-)

My zase hlásíme úspěchy na luxovací frontě:-) Čekáme návštěvu a včera večer jsem to vzhledem k okolnostem fakt nestihla, takže jsem musela dnes a manža hlídat nemohl, protože běží půlmaraton. Neli zase po zapnutí luxu spustila, tak jsem ji vzala na jednu ruku a druhou luxovala a dobrý (budu mít svaly jak Rambo). Za chvíli jsem jí šupla do sedátka a taky dobrý, byla jen maličko naštvaná :-)
Po tom včerejšku dneska spala až do třičtvtě na osm (hurá) a pak si ještě půl hodiny hrála sama v postýlce než mě začala volat na kojení (kojily jsme v jednu v noci), takže super.

Mějte se moc krásně!
Jana a Nelis (5M a 5 dní)

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.06.06 12:23

Ahoj holky,
tak mam chvili klidu, Stellu si vzal muj tata na vozeni v kocarku. Je to presne potreti, kdy mi nekdo vozi. Sice bude za hodku zpatky, ale i tak mam klidek… Ty brdo, je ji pul roku a ja mam vozeni teprve potreti!!!!! Paradoxem je, ze muj tata bydli v Praze a obe dve babicky bydli u nas ve meste!!! No, neni kazdy den svatek, z e jo......

JULINKO - jsi sikovna holka, to je fajn, ze ti mrkvicka tak chutna…

Padim si uzit hodku volna, probehne pletova maska, koupel… Juuuuu, tralala, ja se tesiiiim…

No, ruku na srdce, uz aby byli zpatky!

N

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 24.06.06 19:52

Ahoj holčiny,

Marti K - už jsme doma, táta koupe, díky moc za fajn čas, zdravíme Tadeáška, Adámek cestu zvládl v pohodě

Srazík s Martinou a Tadeáškem byl moc příjemný, botanická zahrada v Liberci kouzelná, jen je skoro celá ve skleníkovém komplexu a v některých částech bylo fakt na padnutí. Probrali jsme všechno možné i nemožné od tvaru, konzistence a barvy hovínek až po kočáry, kluci byli hodní. Musím teda uznat, že co se uspávání týče, Tadeášek je opravdový nezmar.

Kluci už mě volají z koupelny, musím běžet s osuškou. Snad ještě dnes, nebo zítra vložím pár foteček.

Zdravím všechny
Martina

 
Gaabina1
Povídálka 28 příspěvků 24.06.06 20:35

Ahoj holky,
Peti - moc hezký, deníček povedl se Ti a bude se nám určo hodit.
Uspávání - tak my jsem nejprve uspávali v náručí a na gym. Balónu. Mně se povedlo asi před dvěma měsíci, že někdo zazvonil zrovna po večerním kojení, byla jsem sama doma, Tobiho jsem rychle uložila na bezpečné místo do postýlky a utíkala otevřít. No vrátím se a on spí J. Takže jsem to tak začala praktikovat a v 99% to zabírá. Někdy usne hned, někdy až za 20 min - „povídá si", když začne poplakávat, přijdu za ním pohladím ho dám mu dudlík. Nakonec většinou vyhraju J. V noci spí v postýlce, ovšem v časné hodiny ranní při druhém nočním kojení přesídluje do naší postele mezi mě a manžu. Když je neklidný chytneme ho každý za ručičku, to je spokojený a spinká. Samozřejmě se snažím ho učit spát ve své postýlce celou noc, ale mně je taky krásně, když se ke mně tulí a občas mě kopne, nebo chytne ručkou moji pusu J. Přes den je to jak kdy, někdy je tak strašně unavený, že řve jako lev, to ho musím vzít do náručí, zapět ukolébavku (většinou to zabere). Někdy bulí i v kočárku, takže občas jezdíme s muzikou.
Otočky - tak ty Tobiášek „uměl" už před dvěma měsíci, chlubili jsme se paní doktorce a ta se podivovala - že to dělají děti až v šesti měsících, pak je přestal dělat. No a teď je mastí jednu za druhou. Pak taky nadzvedává srandovně zadek a přískokem vpřed - na prostě prča…
Na příkrmy se fakt těším, jak to tu čtu bude to zajímavé. Tobík se naučil, že když mu dávám dudlíka nebo AD vitamín řeknu „HAM" a on otevře pusu, ovšem jsem zvědavá jestli to vydrží i při těch příkrmech…
Jani - ta tvoje příhoda fakt super, moc jsem se nasmála J
Monique - tak to bych nečekala, že ty penízky v dnešní době někdo vrátí, alespoň si budeš moc koupit něco na sebe, jak jsi plánovala.
Nicol - tak já si nedovedu představit, že bych dostudovala, kdybych měla takové „hlídání" jako ty. Mam bezva mamku a tchýní. Ty si vždycky Tobiho vezmou a já si v klidu uklidím nebo odpočinu. Občas si přijdou půjčit prcka v kočárku i manžovi sestřenky…
Ještě jsem chtěla něco napsat ale už jsme samože zapomněla co…

papa Gábina a Tobiášek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama