Zimní deníček č.12

Rodičovství

Ahoj holky, tak koukám, že nám ten náš deníček zase zaplouvá někam do neznáma. Dneska nemám žádné téma na zamyšlení, chci se s váma spíš poradit.

Náš Máťa roste jako z vody, je to malý ďáblík a samozřejmě mu rostou zoubky. Dole má 2 a další 2 nahoře už taky vystrkují růžky. A protože jsem zodpovědná matka :-)), nechci, aby dopadnul jako já s vydlážděnou pusou, tak se mu chci starat o ty zoubečky hned od začátku. A teď se chci poradit. Čistíte už cipískům zoubky? My máme takový gumový kartáček, kterým každý večer Máťovi ty zoubky přejedu, i když ho to zrovna moc nebere. Strká před ně jazýček, tak to čištění není zrovna dokonalé. Ale nevím, jestli už bych mu třeba neměla pořídit malinký „opravdový“ kartáček a čistit mu zoubky pastou (máme doma Perličku od Odolu). Zkoušela jsem mu ji jednou dávat, ale netvářil se moc nadšeně. Jak jste na tom vy?
Já jsem aspoň v rámci nezkažených zubů začala Matyášovi dávat v noci vodu místo mlíka a docela si na to zvyknul. Mlíko dáváme jenom v případě, že hodně brečí a nemůže usnout.
Teda, v těhotenství člověka rozhodně nenapadlo, na co všechno bude muset dávat u těch mrňousků pozor :-)))

Mějte se krásně a zdravým zoubkům zdar.

Tereza + Matyáš 10 měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.11.05 09:29

ahojky

promiňte že jsem se vloudila ale nedalo mi to.. ohledně čištění zoubků si přečti články na

http://www.dent.cz/…sk/usmev.htm

5P pro zdravé dětské zuby a O zubních pastách s fluoridy…

ve zkratce určitě čistit - my používáme malinkatý kartáčky od MAMu, gumový nerad a gázu taky nerad

a pastu určitě ne!!!!

tak ppá

Markéta a Michal 9 měsíců

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 24.11.05 09:40

Ahoj,
omlouvám se, že vám sem lezu, jsem z očekávaných zimních miminek a řeším téma kočárku. V každé prodejně a každá maminka má jiný názor. Hodně se to liší i podle toho, kdy se mimi narodí, tak proto chci poprosit o radu vás. Je lepší nejdřív hluboký kočárek a pak sporťák? Jak dlouho v něm mimi vydrží? Původně jsem chtěla rovnou 4 kombinaci (asi Deltim - Travel), ale ta taška se mi zdá teplá na červen-srpen, kdy mimi ještě nebude sedět. Někdo radí tašku klidně vyndat, ale jiný zase že to nejde kvůli zádíčkům… No řeším to už 2 měsíce a mám nejvyšší čas (TP za 6 týdnů), tak doufám, že poradíte z hlediska zimních miminek.

Díky

Mašinka, 34 TT

P.S. Klidně uvítám i další rady, na které jste přišli až v praxi, nemám kolem sebe moc mamin.

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 24.11.05 11:21

Markét, děkuju za poslání článků. Našla jsem si tu i diskusi o čištění zoubků a tam holky psaly o kartáčku prsťáčku, tak jsem ho včera koupila a jde nám to s tím mnohem líp. Dostanu se Máťovi k těm zoubkům jednodušeji, než klasickým kartáčkem.
btw. Markét, jsi v nějakém deníčku? Podle věku miminka by to odpovídalo našim cipískům, ale možná tu běží víc deníčků se stějně starými prcky :-)

Mašinko, záleží na tom, jaké požadavky na kočárek máš. Já jsem např. potřebovala velký kočár (porod v zimě, tak aby se tam mimčo vešlo ve fusaku), vyndávací taška (nosím Máťu do 3. patra bez výtahuu) a houpací. Osobně doporučuju skutečně koupit větší kočárek, aby se ti tam miminko v tom fusaku pohodlně vešlo.
JInak my jsme koupili kočárek, který se dá předělat i na sporťák, ale je dost veliký, tak Maťka v něm ze začátku dost plaval. Tak jsme ho odvezli k tátovi do Liberce, do Prahy koupili sporťák z druhé ruky a aspoň teď nemusíme vozit kočárek, když jedem za tátou:-) Ale holky kolem mě mají trojkombinace a jsou s nima spokojené. Kočárky se dají na léto docela dobře odvětrávat - většina z nich má spoustu průduchů a kapsiček apod. Jo a jestli budeš hodně jezdit MHD, tak si taky vyzkoušej, kolik kočárek váží. Přece jenom se to s tím dítětem občas dost pronese :-) Držím palečky, ať jde za 6 týdnů všechno rychle a dobře a ať máš krásné mimi.

Holkýýýý ze zimních miminek, kde jste?? Nějak nám tady ta komunikace vázne.

Tereza + Matyáš

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 24.11.05 12:58

Ja jsem mám v podstatě stejné požadavky - větší, houpací, s vložnou taškou (taky schody), navíc přehazovací rukojeť, nafukovací kola. Všechno tohle splňují Deltimy, až na tu tašku - je malá. na zimu to nevadí, je zateplená a myslím, že kombinézka bude stačit, ale v létě tam bude mimčo narvaný a bude se potit. jakou jsi měla značku toho prvního a jaký sporťák?

Mašinka

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 24.11.05 15:51

Zdravím všechny zubatce. Taky máme zuby, sice zatím tři ale to stačí. Zatím čistím vlhkým kapesníkem, kartáčkem se mi tam nepodařilo dostat. Chodíte někdo už s malýma k zubaři. Nevím kdy bych se měla zaregistrovat, Alča bude mít v lednu rok tak je to možná brzo. Kdyby měl někdo typ na nějakého dobrého v Brně, uvítám.

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 24.11.05 18:47

Ahoj Terezko a ostatní nakukovatelky,
tak se konečně po delší době hlásím.Je fajn, že si nás zase vytáhla na světlo.
Nějak nám vázne diskuze, no holky snad taky brzy dorazí.
Tak nás se zatím téma čištění zubů netýká, jsme pořád bezzubí, a zatím se ani nic nechystá.
Kartáčky mám už koupené, prstový i od Maamu, a o pastě tu před nějakým časem byla diskuze, holky chválily Parexyl a od Welledy, snad v nich není fluor? Prý jsou vhodné i pro malé mrňousky, ale myslím, že se obejdete i bez pasty.Jinak tě obdivuju, že si malýho naučila na vodu, pro zoubky je to supr, u nás to ale nehrozí, u nás pouze mlíko( naštěstí né v noci ).

Jinak rezonance dopadla supr, mozek v pořádku, tak jsme si celá rodina oddechla.Máme za sebou i první nemoc, nejdřív jsem byla lazar já a pak to chytla Anetka. No to byl tanec, horečky 39,4, pohotovost,nudle, kašel, pláč, nepije čaje takže velkej problém, teď už jsme z nejhoršího venku, už si odkašlává takže teď už docela dobrý.

Holky, jak se těšíte na vánoce? Budete letos péct nebo se to vykašlete a koupíte, nebo dostanete? Já pořád váhám, peču sice ráda, ale letos se mi moc nechce, Anetka si chce se mnou hrát, takže pořád od všeho odbíhám, asi se domluvím s tchýní ( využiju jejího pečícího nadšení ).

Dárky pro Anetku už máme nakoupený, moc jsme to nepřeháněli, babičky budou dost štědrý, takže jsme kupovali spíš víc hraček levnějších a ty dražší dostaneme.Některý dárky jsme nechali Anetku vyzkoušet, a třeba mluvící hrnec od Fishera ji nadchl tak, že jsem jí ho musela vzít teprve až šla spát.
V sobotu se chystám, na vánoční výzdobu, tak jsem zvědavá, jak bude malá reagovat, a v neděli jdeme do lesoparku na živý betlém a po neděli na rozsvícení stromečku na náměstí, to budou zase zážitky a doufám i pár hezkých foteček.Sice z toho ještě nemá rozum, ale stejně chci udělat co nejhezčí předvánoční i vánoční čas.

Ještě se musím pochlubit.Už děláme krásně paci paci a tleskáme si.
Tak pevné zdraví přeje Andy + Anetka ( čerstvě 10 měsíců, 8400 g )

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 24.11.05 19:03

Ještě pro Mašinku,
my máme Hoco Taifun a jsme 100% spokojený, je to kombinace,není těžkej, dobře se s ním manipuluje, hezky vypadá ať s taškou nebo jako sporťák, potahy kvalitní nevyšisují. Lůžko je dost dlouhé ( rozměry z hlavy nevím ), jediná nevýhoda je že je trochu uzší.Ale máme tam i teď pytel celofleec od Emitexu a malá se tam v pohodě vejde. Z mého okolí mám zkušenost tu, že kámošky, který kupovaly Tako nebo Deltim se ho v půl roce už rychle chtěly zbavit, jsou to kočáry těžký a s větším dítětem špatně manipulovatelný. Taka sice nejsou až tak drahý, jsou docela hezký, ale poruchový, ujíždějí do strany, zkřivená konstrukce!
Jinak nedám dopustit na vložnou tašku s výztuhami, na zimu je supr ( my jí měly teda jen 4 měsíce ), pak jí mužeš vyndat, kočár nastavit do lehu a dítě si záda nekřiví.
Toť má zkušenost.
Tak šťastnou ruku při výběru,Andy.

 
Hanna
Kecalka 135 příspěvků 30.11.05 10:03

Ahoj Terezko a zbytek „zimních těhulek“,
tak se nám to tady pomalu rozpadá, co? Já se moc omlouvám, taky jsem neměla čas dříve napsat. Pomalu jsme totiž začala chodit do práce, zatím jen na týden v měsíci a zbytek dělám z domova, ale je to poznat a najednou toho volna není zase tolik. No a od února (to bude mít Hanička rok) se chystám do práce na poloviční úvazek - vždy budu týden doma a týden v práci. Hanička bude 5 dní v jesličkách a na týden přijede moje maminka z Ostravy a bude se o Haničku starat. Už mají za sebou na zkoušku dva týdny a vše bylo v pořádku. Jen jsem se strašně smála když jsme v 5 večer přicházela domů a Hanča se s mamkou honily po čtyřech po obýváku a děsně se tomu chechtaly. Opravdu jsme se přesvědčila že u mamky bude v dobrých rukou. :-)
V pondělí jsme byly na kontrole v 10 měsících a Hanička moc nepřibírá. Měří 73 cm a váží jen 8920 g , což rozhodně nenasvědčuje tomu, že by měla v roce trojnásobek své porodní váhy (po porodu vážila 3,54 kg). Tak nám paní doktorka trochu vyhubovala a uvidíme prý v lednu. Když Hanča je docela vybíravá a jen tak něco nesní - lépe řečeno rozhodně nesní to co já ji navařím! Manžel se tomu směje že je to holka šikovná že už ve svém věku poznala že mamka není kdovíjaká kuchařka :-( a má bohužel pravdu. Tak nakupujeme různé hotové masozeleninové příkrmy ale stejně nic moc nesní, ta jedna sklenička jí vydrží na dvakrát. Ale zato má strašně ráda ovoce a bílý jogurt, to by jedla pořád. Jinak je to děsný čert, pořád někam lozí a pusu rozhodně nezastaví. Chudák Ríša se už děsí jestli prý bude po mě tak že to s námi nevydrží! :-)
ANDY - jsem ráda že vyšetření dopadlo dobře, držely jsme vám s Haničkou palce! A Anetka je krásná holčička, úplně vám závidím ty vlásky, v tom je naše Hanička spíše po tátovi a vlásky by jsi na naší hlavičce hledala marně!
TEREZKO - zoubků máme 6 a asi před týdnem jsme je začali čistit. Máme dětský zubní kartáček a zatím nepoužíváme žádnou pastu, ale vždy ráno a večer ho namočím a dám ho Haničče a ta si jím „šmechtá“ v pusince a chechtá se jak jí to asi lechtá na dásních. Spíše si myslím že si vypěstuje nějaký zvyk že se zoubky vždy ráno a večer čistí (teda doufám!)
Tak se holky mějte moc pěkně, Hanča bude každou chvíli vstávat a já jsem si ještě nestihla napsat úkol na zítřejší hodinu angličtiny, tak mám ještě co dělat…
Mějte se krásně, pozdravujte miminka a určitě se zase ozvěte!
Ahoj
Hanka a Hanička 10 měsíců

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 30.11.05 20:42

Hani my máme na deseti měsících 71 cm A 8500 g porodní váha byla 3,8. Teda divím se vaší doktorce. Nás paní doktorka pochválila, že se přesně držíme percentilového grafu. Až tě příště začne dr jezdit, že málo přibíráte, tak si ho od ní nech udělat, nebo pomocí zdrav. průkazu udělej sama. Jde o tvůj klid. Holky nebývají tak macaté jako kluci. Ráda bych abys byla v pohodě. Klídek, máte krásnou váhu i míru.
Pavla + Eva

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama