2 roky a nemluví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 26.01.10 14:05
2 roky... a nemluví...

maminky,
prosím o radu,náš téměř dvouletý syn nepromluví ani slovo,teda slovíčka jako Jééééé,ham,to­to,tata,bác.to je všechno,ani mě něříká mami,spíš táta…možná je to tím že máme taťku pořád v práci,takže mu nikdo nedává podnět aby říkal mami,to jen já mu melu dokola,že je táta v práci,že táta přijede autem domů…jinak všechno zná, pozná,všemu rozumí,jen to mluvení stávkuje…a na logopedii si myslím že je ještě brzo… :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
lost008
Závislačka 3168 příspěvků 26.01.10 14:08

Nevim kamaradka ma 2,5leteho chlapecka a taky ze pry nemluvi jenom ukazuje.Dr ji rikala ze ma pockat do tri takze fakt nevim.Co vase dr nemluvila si o tom s ni?

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 26.01.10 14:11

klid naše taky nemliví, slyší a podle dr je líná, a pak maminka jí přece rozumí, i když si ukáže na to chce tak já jí to dám, takže mám delat že nevím co chce, a nechat jí at se snaží..a řekla bych že aspon tři slova už přidala :wink:

Princess
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 1 inzerát 26.01.10 14:13

Mám stejný problém. Naše malá taky moc nemluví. Do druhých narozeni, které měla minulý měsíc kromě ham, máma, táta, toto atd. /tak deset slov maximálně/ taky nepromluvila. Teď se to začíná zlepšovat, skoro každý den mě překvapí nějakým novým slovem, ale vyslovuje to tak, že jí moc není rozumět a že by sestavila větu tak to vůbec. Jinak taky všechno zná, pozná a rozumí a podle Dr. to zatím řešit nebudeme…ale opravdu když vidím ostatní dvouleté děti jak říkají básničky tak mi není moc dobře. Utěšuju se tím, že manžel prý začal mluvit až okolo dvou a půl let a obě neteře taky a teď mluví bez problémů.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 26.01.10 14:13

ahojky,
myslím, že to je normální. můj synovec se taky rozmluvil až po druhém roce. to pak během pár týdnů skládal celé věty. a mám bratrance, který dokonce nemluvil až do 3 let :lol: hlavní podlě mě je, že rozumí, tzn. není tam nějaký problém se sluchem.to rozmluvení holt někomu může trvat.

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 26.01.10 14:14

ahoj, hodne najdes tady - https://www.emimino.cz/…it-ho-25331/

Taky jsem tam psala :wink:

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 26.01.10 14:19

Ahoj,

náš Matyáš začal mluvit až ve 3 letech. Taky jsem si dělala starosti a teď je tak ukecanej, že bych občas byla ráda, kdyby tu pusu aspoň na chvíli zavřel :-D

jeanette.26
Závislačka 4267 příspěvků 26.01.10 14:34

Ahoj klorane :lol:
koukám, že máme děti stejně starý na den přesně :lol: tak tě aspoň uklidním, my taky ještě nemluvíme, umí akurát auto, takže celý den neustále ukazuje na vše, co má kola, a volá auto…mami sice říká, ale jen někdy a z toho mám pocit, že stejně nechápe, co to znamená:-)
jinak říká tati, to chápe a ví, ale jinak se vyjadřuje, jako že chce ham…telefon je halo…no a perfektně umí říkat ne, hlavně, když se máme jít převlékat do pyžama, nebo jít spát, takže asi tak jsme na tom a co jsem tak slyšela, tak pokud se nerozmluví do 3 let, tak bych to nějak extra neřešila.
Kamarádka má dceru, co měla v říjnu 2 roky a v té době taky vůbec nemluvila, naposledy jsem je viděla před vánocema a to uměla jen některá slova opakovat, co jsme jí řekly, ale sama ještě moc ne, no a ted už prý mluví jakž takž, ale nečekám, že to bude nějak extra celýma větama…
Takže, já myslím, že my máme ještě čas, mě spíš děsí, že se nám nedaří nočník, ale taky z toho nešílím :lol: ale to už je zas na jinou diskusi…

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 26.01.10 14:35

Ahoj, náš starší se rozmluvil až někdy po druhém roce… Jinak se taky vyjadřoval „jak krteček“ - jééé, ham, pápá… A teď pusu nezavře… :zed: :lol:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.01.10 14:40

Promiň, ale to bys chtěla, aby ti recitoval Máj? :lol:
Vždyť mu jsou teprve dva…
Vydrž, ono to přijde a pak budeš ráda za dobu, kdy nemluvil :wink:

Popelka79
Extra třída :D 11042 příspěvků 26.01.10 15:16

Ahoj. Já myslím, že můžeš být v klidu. Náš Mikulášek začal mluvit lehce po druhých narozeninách. Oni jsou ti kluci tak nějak všeobecně línější a mají dost času na všechno. Do 3 let je fakt času dost.

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 26.01.10 15:16

Ahoj, tak já mám 2,5 letýho kluka a nemluví kromě ahooj, ciii, hele a pár takových mumlavých nesrozumitelných slov taky vůbec. Pediatrička mi řekla že do tří let neřešit, pokud se ani pak nerozmluví tak nás pošle na logopedii a na nějaký vyštření. To samý jsem se odčetla na netu, takže klííííd :-D

Ale chápu tě že tě to znervozňuje, mě totiž taky…už bych staršně moc chtěla slyšet maminko mám tě rád nebo tak něco podobnýho. Snad se brzo dočkám :palec:

Sylvii
Závislačka 3952 příspěvků 26.01.10 16:28

Taky bych se nebála :-) synovec naprosto nemluvil ještě ve 2,5 letech, teĎ jsou mu 3,5 a pusu nezavře :-) holt se mu nechtělo :-) neboj, však on se rozmluví!!

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 26.01.10 16:33

taky jsem se nervovala,že ještě nemluví… :zed:
Pak z ničeho nic začal mluvit ve větách,skoloňu­je,časuje - a mluví pořád,pořád a pořád - už mu kolikrát nemám sílu odpovídat a okřiknu ho, ať je chvíli zticha… :zed: :zed: :zed:
Do tří let je čas - užívej si ten klid… :lol:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 26.01.10 16:48

Syn me kamaradky do dvou let take nepromluvil ani slovo..Pak se to zmenilo ale ze by nejak recnil se rict neda.
Jinak moje dcerka take porad mluvila tata protoze se o nem doma mluvilo nejcasteji a teprve moje mati malou naucila rikat mama.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >