Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj holky, chtěla jsem se poradit popřípadě najít spřízněnou duši…máme tříletého syna, který v poslední době pořád fňuká a brečí. Je to x scén za den. Nechce jíst, nedám mu tedy nic dobrého - brečí, jdeme ven - brečí že ne, jdeme domů, brečí že nechce domů, doma se nudí u babičky se nudí…zavře se do pokoje a brečí a brečí. Zavolám ho at mi jde třeba s něčím pomoct - zdobit perníčky, nejde zavře se do pokoje a brečí…už mám z něho nervy. Nevím jestli ho nechat nebo ho objímat, utěšovat…nemáte někdo podobné stvoření doma ![]()
Ja mam urvanou a uknouranou 4 -letou, ale u nas je to asi rozmazlenosti
A ja nervy obcas v kyblu, ale zboznuju ji nade vse. Do prace si chodim take odpocinout.
Jako bys psala o me skoro ctyrlete. Dostane vynadano-breci, neco ji nedovolim-breci, dela naschvaly mladsi segre, na palici. Venku to s ni jeste jakztakz jde, ale doma je na zabiti.
U nas to same.Mame triletaka a osmimesicni a Jirik porad kvuli vsemu rve. Kolikrat je osklivej i na Laurinku.Uz jsem z neho nekdy na nervy ![]()
@Walerka píše:
A jak to řvaní řešíte? přehlížíte?
Posílám vedle do pokoje. Až se vyřve, může přijít.
@vin i když to přejde v normální pláč? já třeba nejsem ráda sama když mi je smutno ![]()
@Walerka - Eye Q je vlastně rybí tuk, takže zrovna toho bych se nebála ![]()
@Walerka píše:
@vin i když to přejde v normální pláč? já třeba nejsem ráda sama když mi je smutno
Ty děti to netrápí jako nějaké trauma. Vždyť si vezmi, že dítě brečí a za chvíli se směje a o ničem neví. Dospělý, když je smutný a brečí, tak se neumí tak rychle přeorientovat a být najednou happy a „běhat na hřišti“ a na vše zapomenout… ![]()