4 sekce úspěšně za sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elfiska
Povídálka 17 příspěvků 20.12.16 23:51
4 sekce úspěšně za sebou ????

Ahojky holky, čeká mě 4tá sekce a všichni doktoři mě straší jak moc je to rizikové… Neznáte náhodou některá někoho kdo má již úspěšněmiminkem 4 tou sekci za sebou… Mám strach… děkuji

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4316 příspěvků 20.12.16 23:55

@elfiska ve skupince mame mamcu, ktera nedavno cisare po ctvrte absolvovala.

elfiska
Povídálka 17 příspěvků 21.12.16 00:00

Ahojky Jogrr… opravdu? a všechno v pořádku? Zvládla to i s miminkem? a nevíš, která maminka to byla? a děkuji za odpověd - jsi zlatá, jsem z toho v poslední době dost vystrašená

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 21.12.16 00:21

@elfiska neber to zle. Z tveho prispevku jsem pochopila, ze uz tehotna jsi. neni pozde zjistovat rizika? Nebylo by lepsi se pokusit dat do pohody a verit sobe i miminku? O rizicich uz vis od doktoru. Oni te informovat musi. Ale taky te informuji o tech nejhorsich moznych komplikacich. Drz se :mavam:

farska
Vesmírná mluvilka 30102 příspěvků 21.12.16 00:45

Ahoj,
mam ctyri sekce s odstupem vzdy max dva roky a neco.
A kazda sekce se hojila lip a driv,
Vse zalezi na stavu jizvy u predchazeji­cich sekci.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 21.12.16 07:52

Victoria Beckham :) A v rozhovoru s gyn z a Jihlavy jsem cetla, ze mel ženskou, co mela pet. Nicmene byt tebou, zvazim pri čtvrté sterilizaci, očividně by to byla moznost, jak neriskovat patou a pet cř je fakt uz risk a vzácnost.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10088 příspěvků 21.12.16 09:27

Beckhamová mě taky napadla ;) Jinak mi říkali na kurzu u Apolináře, že tam taky měli paní se čtyřmi sekcemi, a že ted samozřejmě to považovali za problém, no ale co už: když je znova těhotná, tak se to odrodit musí, že – a když to nejde přirozeně, tak to holt musí jinak…

Myslím, že pokud by byl problém opravdu akutní (tenká jizva po minulém zákroku apod.), tak by Tě lékaři upozornili, doporučili ukončení, přijali na pozorování atd. Pokud nic z toho neudělali, tak bys to měla dát.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 21.12.16 09:37

@Slečna Ferka to jiste, ale jde o to, ze nez dojde k porodu 5. ditete cř, tak behem teh a zvětšování dělohy hrozí kdykoliv prasknutí jizvy, je siti myslim osm vrstev? Takze bych rozhodne pri 4. cř zvážila provedení sterilizace nez byt nejaky učebnicovy příklad x teho cisare prip v dalsich těhotenství udělat z deti poloviční sirotky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 11:16

Znám jednu osobně. Čtvrtý císař byl komplikovaný, ne kvůli jizvě, ale kvůli srustum kolem dělohy - moč. měchýř, střeva. Nicméně dítě v pořádku, ale další děti už mít prý nemůže, což už ani nebylo v plánu. Prosím anonym kvůli dotyčné.

elfiska
Povídálka 17 příspěvků 21.12.16 12:26

Ahojky holky, děkuji za odpovědi, já jsem dnes 29+4 a čekám páté miminko, tedy pouze první jsem rodila normálně a teď mě čeká 4tá sekce… sterilizovat se
rozhodně nechám, s tím počítám a zažádám si o něj, ale teď mám strach o miminko a i sebe, protože mě většina lékařů v poslední době hlavně upozorňuje na veškeré
možné komplikace a kolik hodin prý strávím na sále a že je vysoká úmrtnost miminek při tolika sekcích a možné ohrožení mého života v případě prasknutí dělohy atd… No je to tak, že jsme se odstěhovali v době těhotenství z Prahy a bydlíme teď na vesnici na rozhraní pardubického kraje a jihomoravského a zkoušeli jsme se teď dostat k porodu - sekci do Prahy - přes různé známé a lékařům se do té čvrté sekce vůbec nechce… tedy manžel se to snaží dnes vyřídit - jsme kvůli tomu v Praze - máme tu rodinu

Janli
Kelišová 5994 příspěvků 9 inzerátů 21.12.16 14:24

@elfiska Zkuste porodnici v Ústí nad Orlicí. Moje lékařka tam odesílá všechny komplikovanější případy a za sebe musím říct, že tam je porodnice na skvělé úrovni.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10088 příspěvků 21.12.16 17:17

@elfiska Tak snad to dopadne :) Jako upřímně, chápu, že se do toho doktorům nechce, riziko komplikací je a zkazilo by jim to „statistku“… na druhou stranu, toho strašení bych se nebála, je velká šance, že to bude dobré.

Nepomohlo by na tu Prahu doporučení od gynekologa, že jsi riziková a potřebuješ to?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >