6měsíční miminko se stavi - jak zabránit pádum doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andrijka
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 04.05.19 21:20
6m miminko se stavi - jak zabranit padum doma

Ahoj maminky, snad budete mit nekdo nejaky tip. Junior se zacal ted na 6m s oporou stavet - staveni nevyvolavame, ale kdyz se tak stane, pridrzujeme. Nove zacal sedet, ale jeste si v sedu neni jisty, a samozrejme uz sebou nekolikrat svihnul na zem- hlavne ze sedu, bojim se ale, ze se otocim, on se chytne gauce, postavi se a spadne mi na znak dozadu. V ohradce ho nechci drzet, zatim ji ani nemame a nad koupi nepremyslime. Poradite nekdo, jak zabezpecit, aby se mi malej neprizabil a ja u nej zaroven nemusela sedet cely den? :lol: Napadlo me koupit na zem vic puzzli a podlozit dekou, ale to je reseni jen pro cast bytu… Dekuju moc za napady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 7295 příspěvků 04.05.19 21:24

Nepřizabije se - kdyby to malé mimina dokázala něčím tak přirozeným, jako jsou pokusy se zdvihnout, tak by jaksi evoluce lidského rodu skončila ještě před vyvinutím řeči.

Bez padání, bez omylů a bez chyb se nic nenaučí. Zabezpeč maximálně tak ostré hrany u stolu.

Diana69
Kecalka 429 příspěvků 04.05.19 21:24

Dej mu helmu :D

Kriss Tina
Extra třída :D 10088 příspěvků 04.05.19 21:26

Nezabranuj tomu, těma pádama se učí. Když ho budeš chytat, podkládat peřinama, dávat helmu atd, tak bude mít pak pocit že je nezranitelny a o to min bude opatrný.

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 04.05.19 21:27

Zabezpečila bych jen rohy nábytku

Sashie
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 04.05.19 21:31

Syn začal také brzo, po půl roce stavět, do tří měsíců chodil dám bez opory. Nakonec jsme pořídili velkou ohrádku (2 X 1,5m), když jsem vařila, tak v ní byl. Byla to v podstatě velká hernička. Jinak bych nic neudělala. Jinak se neboj, párkrát spadne, ale děti jsou na to uzpůsobené. Asi bych se bála na dlažbě, ale jinak ošetřit ostré rohy a nechat objevovat. Jo a taky ho učit sednou si ze stoje. Protože když už stejnak sám stojí, tak ať umí i tohle. A přeji pevné nervy, jestli to bude jako u nás, tak do konce léta běhá :mrgreen:

andrijka
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 04.05.19 21:33
@Kriss Tina píše:
Nezabranuj tomu, těma pádama se učí. Když ho budeš chytat, podkládat peřinama, dávat helmu atd, tak bude mít pak pocit že je nezranitelny a o to min bude opatrný.

Jojo, to je mi jasny, ale ve velke casti bytu je dlazba. Nerada bych, aby si hlavu roztriskal, je to fakt kralicek Duracell, dokud se nevybije, blazni a blazni… asi to bude o nervy, ale pokusim se vydrzet. Mate vsichni pravdu, i co jsem cetla v ostatnich diskuzich, ze pady se dite uci, jak spravne na to, aby si neublizilo. Takze obalit hrany nabytku a je to. Holt se teda asi poboucha… neda se svitit. Naucit se to musi. :D Predpokladam, ze se nauci padat do sedu, az si v nem bude jistejsi, svestka z nej snad nebude. :D Haha… stalo se nektere z vas, ze by si dite fakt hodne ublizilo nejakym takovym padem?

andrijka
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 04.05.19 21:40
@Sashie píše:
Syn začal také brzo, po půl roce stavět, do tří měsíců chodil dám bez opory. Nakonec jsme pořídili velkou ohrádku (2 X 1,5m), když jsem vařila, tak v ní byl. Byla to v podstatě velká hernička. Jinak bych nic neudělala. Jinak se neboj, párkrát spadne, ale děti jsou na to uzpůsobené. Asi bych se bála na dlažbě, ale jinak ošetřit ostré rohy a nechat objevovat. Jo a taky ho učit sednou si ze stoje. Protože když už stejnak sám stojí, tak ať umí i tohle. A přeji pevné nervy, jestli to bude jako u nás, tak do konce léta běhá :mrgreen:

Dekuju za velkou davku optimismu. ;) Mame cestovni postylku, tak jsem premyslela davat maleho pro pripady, ze musim na minutku odejit, tam, stejne jako ty do te ohradky. A s tim sedem je to dobry napad, pokusim se ho tam nasmerovat, az to bude valit k zemi - bez chytani. Podle toho, jak se malej v pohybu rozjel, bude za rok behat maraton, vubec nechapu, ted jsou to opravdu zmeny temer kazdy den… :lol: zatim tedy ale nezele, plazi se, chytne se krabice, nebo neceho, a sup hore…Jeste jednou dekuju :potlesk: :jazyk:

llida
Kecalka 398 příspěvků 04.05.19 21:42

Deti padaji, nech padat… ve stoje nepridrzuj jenom to tim zhorsujes… uvidis jak sebou parkrat sice triskne, zjisti ze to boli a pak bude padat mnohem opatrneji na hlavu.. samozrejme nerikam nechat padat z vysek ci tam kde jsou ostre hrany atd… kdyz das helmu ci cokoliv jineho, pak ver ze jakmile ji mit nebude, tak si tou hlavou rachne tak, jak by byl v helme zvykli a neco se mu muze stat…za chvili bude profik a tohle obdobi skonci :)

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 04.05.19 21:46

@andrijka Já tu cestovní postýlku v případě nouze používala.

Jogrr
Závislačka 4779 příspěvků 04.05.19 21:51

Asi vybocim z davu, ale nejdriv lezt a pak stat, motivovala bych na lezeni, pro dalsi vyvoj je to hodne dulezity mezistupen.

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 04.05.19 21:52
@Jogrr píše:
Asi vybocim z davu, ale nejdriv lezt a pak stat, motivovala bych na lezeni, pro dalsi vyvoj je to hodne dulezity mezistupen.

Ale jak tomu pomoci, snad jen nepřidržovat ve stoji :think:

Jogrr
Závislačka 4779 příspěvků 04.05.19 21:58

@ivašot. Davala bych ho hrat do prostoru a s hrackama, ktery mu ke stoji nepomuzou. A motivovat na lezeni, jsou ruzne cviky, ktere mu rozlezeni naznaci, resp. jak jit na ctyri.

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 04.05.19 21:59

@Jogrr možná fyzioterapeutka by mohla poradit

Lucie_Sx
Závislačka 3637 příspěvků 04.05.19 22:09

Nepřidržovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama