Absence na střední škole

Anonymní
7.11.19 23:25

Absence na střední škole

Zdravím. Jsem na střední škole, a poslední dobou se strašně řeší absence. Pokud tedy mate aplikaci,,Bakalari,, Jsem nemocna, a chybim už 3 dny, a před tím jsem samozřejmě taky parkrat chyběla. No a teď mám proste 50% v matice už jsem chyběla 4× z 8hodin.. hrozny.. prosím poraďte mi, jak to mám spravit, mám strach, ze teď budu dělat doplňkovky..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.11.19 23:36

Pokud jsi nemocná a necítíš se na to chodit do školy tak tě doplňkové zkoušky neminou. Já toto znám když jsem chodila na střední. Ty % tam hrozně lítají každým dnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4740
7.11.19 23:38
@Anonymní píše:
Zdravím. Jsem na střední škole, a poslední dobou se strašně řeší absence. Pokud tedy mate aplikaci,,Bakalari,, Jsem nemocna, a chybim už 3 dny, a před tím jsem samozřejmě taky parkrat chyběla. No a teď mám proste 50% v matice už jsem chyběla 4× z 8hodin.. hrozny.. prosím poraďte mi, jak to mám spravit, mám strach, ze teď budu dělat doplňkovky..

Padesát procent absence není párkrát chyběla, ne?
Z mé zkušenosti, 30% absence už málokterý student dožene. A když, tak max jedno pololetní, to další to už neudýchá.

Pokud to chceš nějak napravit, nesedek k emiminu, ale k mailu a napiš matikáři o domácí práci a spolužákům o zápisy z hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
7.11.19 23:55

U nas byl limit zameskanlsti max 20% pak doplnky za 500, pokud se chybelo dyl nez tyden a mela jsem od lekare zpravu tak se to nepocitalo nebo kdyz jsi jelq mimp cr na delsi dobu nez tyden a mela jsi taky nejake potvrzeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
8.11.19 00:23

Záleží asi na škole, kam chodíš. Na mé střední škole byl šíleně benevolentní režim, takže tohle jsem nikdy neřešila. Ale určitě, se snaž chybět co nejmíň - myslím ve chvílích, kdy to můžeš ovlivnit. A pokud jsi nemocná, dones potvrzení od lékaře a dopředu profesory obepiš s omluvou a vysvětlením, případně se optej na nějakou práci navíc. Pokud budeš slušná a uvidí Tvou snahu, jistě Ti spousta z nich vyjde vstříc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
8.11.19 12:13

Tak do té školy chod. U nás je tolerovano 30%, pak musíš dělat zkoušky. Jejich rozsah určuje učitel, někde stačila jedna písemka, někde se zkouselo z látky třeba za 3 měsíce. Nebo ti v pololetí posunou klasifikaci a vysvědčení dostaneš, až si to doplnis.
To jsi nemocná nebo na to kasles?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
8.11.19 16:15
@Anonymní píše:

Za tri mesice skoly jsi mela 8 hodin matiky? Wtf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
8.11.19 16:17
@SAJ píše:
Padesát procent absence není párkrát chyběla, ne?
Z mé zkušenosti, 30% absence už málokterý student dožene. A když, tak max jedno pololetní, to další to už neudýchá.Pokud to chceš nějak napravit, nesedek k emiminu, ale k mailu a napiš matikáři o domácí práci a spolužákům o zápisy z hodin.

Proc bys to nedaval? Z nekterych predmet jsem tam nemusel byt klidne celej rok a v pohode jsem byl v obraze. Treba CJ, Dejepis, Zemepis byla pro me ztrata casu tam sedet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4740
8.11.19 20:35
@Komsomol píše:
Proc bys to nedaval? Z nekterych predmet jsem tam nemusel byt klidne celej rok a v pohode jsem byl v obraze. Treba CJ, Dejepis, Zemepis byla pro me ztrata casu tam sedet

To protože jsi ze všech nejlepší, víš? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
8.11.19 20:46
@Komsomol píše:
Proc bys to nedaval? Z nekterych predmet jsem tam nemusel byt klidne celej rok a v pohode jsem byl v obraze. Treba CJ, Dejepis, Zemepis byla pro me ztrata casu tam sedet

A sezení v té češtině ti evidentně dost chybí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
8.11.19 21:10
@SAJ píše:
To protože jsi ze všech nejlepší, víš? :mrgreen:

Ne to nejsem akorat stejne jsem se vetsinou ucil doma a do skoly si chodil pokecat. Ten vyklad i kdyz je zajimavy tak jsem schoony vnimat tak prvni dve hodiny. Pak uz stejne nevnimam a pobyt tam nema zadny hlubsi smysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
8.11.19 21:10
@ProfZav píše:
A sezení v té češtině ti evidentně dost chybí…

Proc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
8.11.19 21:24
@Komsomol píše:
Proc?

Protože tu ses doma doučit nestihl. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit