Aktivní účast na školení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.1.22 15:10

Aktivni ucast na skoleni.

Dobry den. Mam dotaz. Je tu prosim nekdo kdo tomu rozumi? Pracuji jako sestra. To ze se musim vzdelavat na ruznych skolenich chapu a je to v poradku. Ale muze me zamestnavatel nutit prednaset jako aktivni ucastnik? Ja na to nemam, nikdy mit nebudu. Predstavw, ze si stoupnu pred plnym salem tsk me popadne uzkost a je mi k zvraceni. Jednou jsem takhle prednasela jeste na skole pred tridou a vyschlo mi v pusi, chce se mi brecet, koktam. Nedavam to. Ma na to pravo? Ve smlouve mam pouze to, ze se musim vzdelavat. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.1.22 15:31

Asi Tě nutit nemůžou.
Ale pokud Tě požádali, tak si Tvého názoru váží a brala bych to jako poklonu.

Trémě před plným sálem pro nezkušeného přednášejícího se dá alespoň částečně zabránit.
Koukni na internet kurz rétoriky, poradí Ti.

Nikdy nevíš, kam Tě v budoucnu vítr závěje a kdy se Ti bude taková zkušenost hodit.

Držím palce, určitě si poradíš na jedničku👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
17.1.22 21:55

Pokud ti o nic nejde (jakože asi nebudeš chtít třeba učit atd.), tak si tu přednášku napiš a normálně ji přečti. Nebude to sice moc atraktivní z rétorického pohledu, ale trému budeš mít menší. Nebo jestli to jde a můžeš, že byste to dělaly dvě s kolegyňkou. Nevím o čem máš přednášet, ale třeba kdyby dělala model-pacientku, na které bys něco ukazovala, byly byste tam dvě a zase by ti to mohlo pomoci. Nebo si udělej powerpoint, jestli umíš, a většinu tam napiš, abys mluvila málo. Možností je více… Nebo se tedy zkus vyzout z toho, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat