ALIEXPRESS. Jak se vyhnout placení cla???

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
171
19.11.21 23:48

ALIEXPRESS. Jak se vyhnout placení cla???

Dobrý den, nakoupila jsem na Aliexpressu, úplně jako minulý rok, ale tentokrát mi přišel mail, že bych snad měla platit clo… a to nemalou částku… Koupila jsem čaje a hudební nástroj, celkem za 55 dolarů. Je nějaká cesta, jak bych se mohla placení cla vyhnout? A to ho po mně bude chtít pošťačka??? Nakupovala jsem v Číně na Vánoce, abych ušetřila za dárky, a s placením cla by se mi Vánoce pěkně prodražily… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11947
19.11.21 23:57

No ono se od určitě castky clo platí, tomu se nevyhnes. Přijde ti mail od pošty jestli chceš od nich vyřídit proclení za to se platí kolem 200kc a pak jesté clo. Postacce pak už nic neplatis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
20.11.21 00:10

To je asi spíš DPH, ne?
Jestli není zaplacený předem, tak nevyhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
20.11.21 00:28

Můžeš si to proclít sama, tím ušetříš ten poplatek poště. Trochu to můžeš ovlivnit před objednávkou, že zvolíš prodejce, který to posílá jakoby z Evropy (obvykle Polsko, Francie, Španělsko, Nizozemí) - jinak je to o štěstí, většinou to dojde bez problémů, ale spoléhat na to asi nejde… Mně teda zatím paradoxně všechno došlo normálně, i „dražší“ věci (jakože přes 100€ - jak z Číny, Hong Kongu, tak třeba z GB (a tam jsem s tím clem skoro počítala skoro jistě, ale holt některé věci tady člověk nesežene), vlastně jsi první člověk, o kom se dozvídám, že se to fakt clilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4352
20.11.21 05:22

Opravdu clo? Clo se totiž platí od 150eur.

Pokud dph AliExpress ho už započítává, podívej se na to jestli tam je položka „vat“.
Pokud jde o to podat celní prohlášení podívej se na celnicka.cz Tam je postup i vysvětleni.

Já teď nakupovala z AliExpress některé dárky a vánoční dekorace a jde to přes jiný členský stát EU kde si vyřídí celní prohlášení sami v dané zemi. To jak ti to pošlou ale neovlivníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18758
20.11.21 07:22

Clo určitě ne, to se platí od 150e, chtělo by si to pořádně přečíst co ti vlastně psali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
20.11.21 09:02

„Novela zákona o DPH nabyla účinnosti 1. října 2021. Nově bude potřeba i u drobných zásilek do 22 Eur uhradit clo a DPH.“

STANOVENÍ ČÁSTKY ZA CLO A DPH
Balíček 0 – 22 EUR: platíme DPH 21% al neplatíme clo
Balíček 22 – 150 EUR: platíme DPH 21 % ale neplatíme clo
Balíček nad 150 EUR: platíme DPH 21 % a platíme clo cca 15 %

Hodnota pro výpočet DPH = hodnota zboží + dopravné a balné
Hodnota pro výpočet cla = hodnota zboží + poštovné a balné
Hodnotu cla zjistíme dle charakteru objednávky a podle tabulek taric CZ

Dle mého budeš muset zaplatit DPH. Příště se podívej jestli ho ten daný obchod platí, mají to tam jako VAT included.
Pokud balíček dojde nejdřív do jiné členské země EU, tak si ho tam proclí a ty už nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
20.11.21 09:49

@Tomie Jakým způsobem bych mohla proclít zboží sama???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
20.11.21 09:53

@lachtanice86 @LilyJane Udělala jsem jednu objednávku za 55 dolarů, ale oni mi ji rozdělili do tří různých balíčků, každá věc mi jde zvlášť. Číslo objednávky je stejné… Přišla mi tato SMS: ´Doplnte udaje k Vasi zasilce č…, kterou ocekavame ze zahranici. Probehne u ni celni rizeni. Odkaz:…Kod… Pod odkazem se píše, že cena objednávky je asi 3 dolary, a clo je 30 dolarů… @MrsNorris

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
20.11.21 11:58

Když vyplníš, že je to z Ali, tak oni už DPH platí. Takže si připlatíš, jen za zastupování poštou cca 200 Kč na balíček.

Nebo přes eCeP si to proclíš sama. Pak to máš bez dalších poplatků…

Jak psali výš, potřebné info je na celničce…

Edit: Ty tři balíčky můžou být v jednom velkém. Teď to dost seskupují… Mrkni do Ali na číslo balíku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
20.11.21 12:49

@KeckaJ Dobrý den, moc děkuji. Takže když číslo objednávky na Ali je u všech tří položek totožné, přijde vše v 1 balíku, tj. já musím na eCeP proclít všechny 3 položky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
20.11.21 18:10

@Minze Tam se zadává číslo balíku. Takže k proclení je 1 balík. A v té aplikaci vás to už navede co dál… Zadáte, že prodejce je evidován v ioss nebo jak a je hotovo…

Edit: snad je to stejné, když vás už informovala čp, že to má v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
20.11.21 19:13

@KeckaJ Potíž je, že já jsem od České pošty nedostala info, které věci jsou v tom balíku k proclení. Tak jsem k proclení uvedla všechny věci, které jsou součástí celé mojí objednávky… Jestli to bude špatně, tak snad to půjde zpětně napravit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
20.11.21 21:44

@Minze Pokud je to číslo balíku u všeho, tak by to mělo být ok. Každopádně nebyla překročena cena 150eur. A Ali už odvádí daň, takže by to mělo projít v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat