Angličtina pro děti - jak ji udržet

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2469
22.1.22 13:12

Anglictina pro děti - jak ji udržet

Ahoj, chtěla bych se zeptat na zkušenosti. Dcerka půjde v září do školy. Ted chodí do anglické školky kde mají učitele rodiče mluvčí. Do soukromé ZŠ se možná dostane ale možná taky ne a půjde do státní kde je AJ 1hodina týdně. Jak udržet znalosti a ještě je prohlubovat? Děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6369
22.1.22 13:28

Můžete s ní doma mluvit anglicky, může chodit na kroužek. A hlavně bych jí pohádky pouštěla jen v AJ. Já se díky filmům sama naučila na úroveň C1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28777
22.1.22 13:31

A jazykovou školu v okolí nemáte? Syn má v první třídě aj 4× týdně (i když to není nějak nabité, ale aspoň něco). Pak jsou kroužky aj, můžeš se domluvit s nějakým rodilým mluvčím třeba na skypovani, pouštět pohádky v originále, číst knížky, koupit nějaké pracovní sešity na doma. Záleží na jaké úrovni už to dítě je a případně jak moc to ovladas ty :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
22.1.22 13:39

Ja jsem s ní právě četla a chodila do playgroups od mala, ale teď s prací to už nedám :( A trochu se bojím že v kroužcích se budou učit stylem „jak se řekne pes - dog“. Což je pro mě odstrašující :lol: absolvovala jsem takhle ukázkovou hodinu v ddm. A předpokládám prave že se pojede „odzacatku“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
22.1.22 13:41

@Kriss Tina jo? Už ve 1.tride mají AJ 4× týdne? Já co koukám na rozvrhy ZS v okolí tak jen 1×. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28777
22.1.22 13:43
@Kaara píše:
@Kriss Tina jo? Už ve 1.tride mají AJ 4× týdne? Já co koukám na rozvrhy ZS v okolí tak jen 1×. :roll:

Jojo, ale je to škola specializovaná na jazyky no, že už ty děti zvykají od začátku. Pak postupně budou přidávat další jazyky. Za nás sme měli jen jeden jazyk a ještě až od třetí třídy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6278
22.1.22 13:48
@Kaara píše:
@Kriss Tina jo? Už ve 1.tride mají AJ 4× týdne? Já co koukám na rozvrhy ZS v okolí tak jen 1×. :roll:

To je luxus. Že už v první třídě. Povinné je to až od třetí dvakrát nebo třikrát týdně. Druhý cizí jazyk od sedmé nebo osmé třídy-od sedmé 2× nebo od osmé 3× týdně. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
22.1.22 14:02

Najdi krouzek v okoli, u nas jsme vybrali s rodilym mluvcim a muzes zvolit uroven pro tve dite… nebo pak soukrome lekce, pokud mas finance…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12593
22.1.22 14:33
@truelly píše:
To je luxus. Že už v první třídě. Povinné je to až od třetí dvakrát nebo třikrát týdně. Druhý cizí jazyk od sedmé nebo osmé třídy-od sedmé 2× nebo od osmé 3× týdně. 8)

No, ne vždy to je luxus. Já jsem třeba pro AJ až od té třetí třídy. V první třídě je totiž dost žáků, kteří mají logopedické vady (u obou dětí to byla až polovina třídy), a obzvlášť pro ně je klíčové věnovat ten čas z rozvrhu češtině. Málokterá metodika AJ je čistě jen na poslech a mluvení (žádné psaní ani čtení, protože to prvňáci nezvládnou) a zároveň není infantilní (jako videa pro tříleté děti). Tím, že ty děti nemůžou v první třídě dělat víc, než opakovat a poslouchat, tak se to později stejně učí všechno znovu, aby přidali to, že to umí i přečíst a zapsat.
Já třeba mám děti v první a druhé třídě, zvládají naprosto bez problémů, ale když jsem loni na online viděla synovy spolužáky, jak válčí se čtením nebo s počítáním, tak cpát jim ještě angličtinu mi přijde naprosto neefektivní. Raději ať děti přestanou slabikovat a začnou pořádně číst, než aby uměly pár zvířat a částí těla anglicky (to doženou podstatně rychleji a snáz za pár let).
Na naší škole je AJ až od třetí třídy, ale ta škola má nejlepší výsledky při přijímačkách na víceletá gymnázia a posléze i na ty lepší střední školy. I proto jsem dětem neplatila předražené školkové angličtiny, protože jsem věděla, že návaznost tam nebude, my si nemůžeme (možná spíš nechceme) dovolit platit jim od první třídy soukromé učitele. Raději ty peníze našetříme a zaplatíme jim na střední kurz v zahraničí, až opravdu budou studovat jazyk se vším všudy, a ne jen zpívat písničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
22.1.22 14:39

Určitě se dá s hnát kroužek, to už i já jsem chodila před víc jak 20 lety v první třídě dvakrát týdně a bylo to v pohodě. :) Paradoxně teď sama řeším podobný problém u sebe, jako u dospěláka, a to kvůli tomu, že asi půl rok v práci místo angličtiny komunikuju víceméně jen francouzsky a německy, a celkem pozoruji, jak jde ta angličtina do kopru (teď jsem něco psala, a úplně idiotsky jsem použila příčestí minulé, když tam mělo být přítomné - tak nevím, jestli to byl error z přepracování, nebo fakt to jde šupem z kopce - každopádně dost trapas). :roll: Jako porozumění zůstalo v pohodě, ale to aktivní užití znejistělo, a to už po celkem krátké době. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
22.1.22 15:05

@zrcadlo Ono to od té 3. třídy bohatě stačí, fakt není třeba se zrovna tenhle jazyk učit 10 nebo víc let (většina maturantů, maturuje na úrovni B2 - a je šílená představa, že to někdo piluje třeba fakt od školky, nějakých 15 let, a pak je na tom jako někdo, kdo s angličtinou pořádně začal až na střední). :roll: Samozřejmě, taky jsem měla spolužáky, co dali CPE už v 18, ale zas nevidím úplně praktický rozdíl vůči tomu, dát ho „až“ na VŠ, na nějaké lepší zahraniční programy se člověk stejnak dostane až po bakaláři…

Takže když tam není nějaký relevantní důvod, aby dítě umělo plynně fakt brzy - nutnost mezinárodní školy, nebo zahraničního gymplu - tak ta předškolní výuka víceméně přijde vniveč. Pro plnohodnotné užití cizího jazyka je klíčový ten věk 15+, kdy už člověk měl dostatek příležitostí pochopit gramatiku, a učí se to vědomě. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
22.1.22 16:50

@zrcadlo No to je právě ono. Ja nechci at někde zpívá pisnicky nebo se učí zvířátka. Chce to normální kontakt v AJ. A právě že většina prvňáčků to neumi tak se to škole nevyplatí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
22.1.22 16:51

@listento pravda no, jen děti do 7 let mají to učení jazyků jiné, proto nechci aby to zapomněla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.2.22 22:42

@Kaara dcera si prošla ve státních školkách šikanou. Proto jsme zvolili soukromou školu Česko-anglickou a je spokojená. Chodí na P13 do OC Velká Ohrada naproti Sciu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
14.2.22 20:41

@KacenkaKKK můžu se zeptat kolik platíte za rok?
My uvažujeme o ZŠ square ale je to raketa :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat